ROMANO 6BS,° Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 1 October 1927 Vijfde Blad No. 20721 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Gevonden voorwerpen: Portemonnaie belastingplaatjes 1927; nummerbord G 33781 met reflector. Inlichtingen aan het politie bureau. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, Z. v. Huberlus Ouds hoorn en Adriana Petronella Maria Tette- roo. Nicolaas Maria. Z. v. Johannes Ho- genboom en Louisa Johanna van der Meer. Apolonia Barbara Ignatius, D. v. Wil helmus Johannes Rodewijk. en Mathilda Clazina Volwater. Ondertrouwd: Hubertus Koot, jm. 32 j. en Wilhelmina Adriana v. Haestrecht jd. 22 j. Gehuwd: Petrus Gerardus Hoogenboom jm. 31 j. en Catharina Johanna Hoogen boom jd. 26 j. Johannes Gerardus Caste- lijn, jm. 42 j. en Maria Johanna Jansen ;d. 25 j. Daniël Johannes Vastenhout' jm. 27 j. en Anna Maria Struive jd. 24 j. Overleden- Johannes Jacobus Coert, weij duwnaar, 68 j. Cornelia Petronella Hoo genboom, 4 w. Johannes Anthonius van der Klugt, 19 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: A. F. Jansen, 80 j. (overl te Apeldoorn. Gevestigd: B. v. d. Poorte, B 39, dienst bode, van Oostvoorne. H. Kok en gezin, B 59, kaasmaker, ran Utrecht. A. M. de Jong, D. J. P. ,34, dienstbode, van Gouda. C. C. Teernstra, D. N. 188, dienstbode, van Nieuwkoop. C. de Leeuw, M. 89, zonder beroep, van Zegveld. J. J. Vlaan deren, D. E. 71b, chauffeur van Schoon hoven. J. J. Aarse, D. S. 30, winkelbe diende, van Alkmaar. W. A. Lunding, Ds. 29, dienstbode, van Harmelen. Vertrokken: L. v. Staalduinen, dienstbode, naar Alphen a. d. Rjjn. A. Rjjferts, dienst bode, naar Hillegom. A. A. Overeen en echtg., veehouder, naar Zwammerdam. Het aantal handelingen aan den post cheque- en girodienst gedurende September 1927 bedroeg 817 stortingen k f 129321.24 en 219 uitbetaalde cheques k f 117706.94. HAZERSWOUDE. Op uitnoodiging van de Geref. Jong.- Vereeniging „Filadelphia" hield ds. H. Knoop, van Gouda, een lezing in het ge bouw der Geref. Kerk met als onderwerp: „Tijden die roepen". De opkomst was be vredigend. Onze tijd, aldus spreker, die zijn gehoor van het begin tot het einde op uitnemende wijze wist te boeien, is een tijd van cül- tuurverheerlijking en menschenvergoding. Het gaat bij den modernen mensch om den mensch en hem alléén Hij meent, dat hij -in de geweldige ontwikkeling der cultuur, alles aan zichzelf zal kunnen onderwer pen. Steeds weer echter komt die mensch tot de ontdekking, dat hij, ondanks zijn pogen, nog staat met leege handen en dat het blijft onrust en onvrede in het diepst van zijn innerlijk zijn. Met tal van citaten van moderne schrijvers werd dit nader ge ïllustreerd. Zijn geestelijke armoede trach tend te bedekken, gaat hij ten slotte onder In het zich uitleven, in zijn jacht naar sensatie. Onder het uiterlijk schitterschoon schrijnt een aangrijpende armoede en ledig heid, die vaak eindigt in zelfmoord. Maar juist in de uitwendige schittering schuilt voor onze jonge menschen zoo'n groot gevaar. Zoo licht worden ook zij, die eens het teeken des Grooten Koning ont vingen, meegezogen Zoo spoedig wordt de grens overschreden. Daarom roept onze tijd tot echt Christelijk leven, om sterke men schen, menschen sterk door de kracht in 't geloof in het Kruis van Christus. Noodig is persoonlijke overgave aan Jezus. De wereld moet in ons zien: levende brieven van Christus en wij moeten zijn: profeten, luisterend naar Gods stem, opne mend en verwerkend, om straks te kunnen doorgeven aan een wereld, die snakt naar vrede. Naar de Jongelingsvereeniging dan, om déér te bekwamenI Met een krachtige opwekking het Geref Jeugdwerk te steunen, besloot spreker zijn schitterende rede. De Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", hield op de bovenzaal van den heer J. Angenent haar gewone jaar vergadering. De voorzitter, de heer C. Groen, opende deze samenkomst met gebed en sprak ver volgens een woord van welkom tot de aan wezigen. De secretaris, de heer C. van der Spek, las de notulen der vorige jaarvergadering en gaf vervolgens in een jaarverslag weer den toestand der vereeniging over het af- geloopen jaar. Als waarnemend penningmeester deed hi) tevens rekening en verantwoording van het gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen f 617.09 en de uitgaven f610.151/*, zoodat er een batig saldo is van f 6 93 De commissie tot het nazien der reke ning bracht bij monde van den heer J Cok verslag uit, meldende dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. In de pauze werden ververschingen rond- rondgediend. Bij de daarop gehouden bestuursverkie zing werd als voorzitter de heer C. Groen herkozen, die zich deze keuze liet welge vallen. In de vacature, ontstaan wegens het be danken van den heer W Müller, werd ge kozen mej. A Rijkaart, die eveneens deze benoeming aannam. Na de gebruikelijke rondvraag, welke niets opleverde, werd het samenzijn door den heer W van Veen met dankgebed ge sloten. Het bestuur der Geref. Jongelingsver eeniging „Filadelphia" is in haar eerstgé- houden vergadering samengesteld als volgt, de heer H. van Hilten, voorzitter; J. van Wieringen, 2de voorzitter; Ph de Gelder, secretaris; L. van Veen, 2de secretaris. L. van Aalst, penningmeester: C. Bol, 2de penningmeester, en M. Slappendel. biblio thecaris. KOUDEKERK. Loop der bevolking. In September hebben zich alhier geves tigd: L Hogenes van Alphen; J. M. Ververs, van Hazerswoude; N. F. Berge, van Voor hout; C Zeilstra en gezin, van Alphen; T. P Rotteveel, van Hazerswoude; P. Bos. van Hazerswoude. Vertrokken zijn: M. Verver geb. v. d. Voorst naar Leiden: A. Verhorik, naar Ha zerswoude; H. A. S. Oostveen. naar Voor burg; R. van Wensveen, naar Strijen-, G. S. Peters, naar Zevenhuizen; A. de Wit, naar Alphen. LEIDERDORP. Gisternacht zijn er van den arbeider R., wonende aan den Zijlweg een aantil kippen en konijnen verscheurd. Vermoede lijk zijn kwaadwillige honden de daders. De politie tracht de eigenaars op te sporen. ROELOFARENDSVEEN. Oranjef eesten. De voortzetting van de viering der jaar- lijksche Oranjefeesten had plaats onder be gunstiging van een stralend September- zonnetje, zooals we dit jaar nog niet beleefd hadden. Des morgens stelden de schoolkin deren zich op om een optocht door het dorp te houden en aan den burgemeester der gemeente, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, hulde te gaan brengen. Voor afgegaan door het plaatselijk muziekkorps stelde de stoet zich in beweging. Het fan fare-corps van Nieuwe-Wetering was in net midden van den stoet geplaatst. Aan het raadhuis gekomen sprak de voorzitter van de Juliana-vereeniging den loco-burgeme'ester den heer P. de Jong Cz., die, wegens af wezigheid van den burgemeester, diens plaats innam, toe en zeide, dat het vieren van Oranjefeesten niet in de eerste plaats ge schiedde om het eigenlijke feestvieren, 'doch om liefde voor het Oranjehuis aan te kweeken en te vermeerderen. Hij bracht dan den loco-burgemeester de hulde over van de gansche bevolking. De kinderen tongen daarna het Wilhelmus. De heer De Jong dankte voor de hulde, dio de vereeniging aan het wettig gezag heeft gebracht en hij wenschte allen een prettige en aangename feestviering toe. Vervolgens trok de stoet naar den Zuid* hoek en dan terug naar de schoollokalen, waar versnaperingen werden uitgereikt. Te 10 uur vonden de wielerwedstrijden plaats van de vereeniging „Het Stalen Ros". Voor den wedstrijd over langen afstand waren 7 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. L. Turk, in 11 min. 50 sec.; 2. R. Akerboom, in 11 min. 56 sec.; 3. Koos v. d. Meer, in 12 min. 10 sec.; 4. P. de Koning, in 12 min. 27 sec. Tijdens deze rit kwam de winnaar L. Turk bekneld tus- schen een personenauto en een woonwagen Hy geraakte aan zijn hand geblesseerd. Na door den chef-gemeenteveldwachter te zijn verbonden, kon hij weer aan de wedstrijden deelnemen. By den wedstrijd over de korte baas was winnaar Koos v. d. Meer2 G. Huigsloot; 3. E. Rodewijk; 4. W. Loos. In den namiddag hadden verschillende kinderspelen plaats, terwijl op het school terrein bij de eerw. Zusters door den heer M. H. v. Genne, te 's-Gravenhage, goochel toeren werden verricht en de poppenkast ver vertoond. Des avonds te 7 uur was op het terrein een opehlucht-bioscoop-vertooning, eveneens uitgevoerd door den heer M. H. v. Genne. Te 1 uur werden de verschillende café's cn het feestterrein gesloten en ging men op gewekt en voldaan huiswaarts. Donderdagmorgen werd de feestviering voortgezet met een optocht door het dorp. De optocht was gesplist in twee afdeelin- gen, n.l. voor kinderen beneden 16 jaar en /voor de grooten. Er waren prijzen be schikbaar gesteld voor de mooiste groepen en voor de leukste idee's. De prijzen werden toegekend als volgt: Kinderen beneden 16 jaar, mooiste versiering: 1. KI. Koek; 2. E. Koek; 3. J. J. de Koning. Leukste idee: 1. J. J. de Koning; 2. KI. Koek; 3. E. Koek. De heer De Koning had de inkomst van de 6000ste inwoner der gemeente Alkemade voorgesteld op zeer aaraige wijze. Voor de grooten werd do 1ste prijs toegekend aan de groep „De Revue" en de tweede prijs aan de voetbalclub „D.O.S.". De burgemees ter reikte na afloop van den optocht de prijzen uit. Te 10 uur had een gecostumeep- de voetbalwedstrijd plaats op het terrein in den Veenderpolder, waarbij, wegens de grappige kleedjj der deelnemers, zich kod dige tooneeltjes afspeelden.- Het bestuur van D.O.S. had een fraaien beker voor de win- naa beschikbaar gesteld. Onder leiding van het bestuur van de Zeilvereeniging had vervolgens een zeilwedstrijd plaats van Veensche vaartuigen en baggerpramen, ter wijl in den namiddag verschillende volks spelen plaats hadden. Het officieele gedeelte van het feest werd te 9 uur gesloten met een schitterend vuur werk, bestaande uit 12 afdeelingen en 37 nummers. Dank zij het schitterende weer en de goede verstandhouding van de bewoners heeft Roelofarendsveen weer op waardige wijze zijn Oranjefeesten gevierd. WOUBRUGGE. Beroepen. Ds. Altena, te Rijnsburg, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, D. v. B. J. Kool en C. van der Sluis. Cornelis Anthonius, Z. v W. van der Laan en J, E Pijnacker. Leonardus Hendrikus, Z. v. J. H. Hoogen boom en A. M. Borst. Hendrikus Johan nes, Z. v. J. Bax en J. 11. Opdam. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia Maria, d. van Jacobus llattheus Voordouw en van Johanna Helena Hak. Overleden: Anna Christina Har tog 82 j., weduwe van Willem Steven de Jong. In verband met het eindigeD van den zomertijd zullen de avondgodsdienstoefe ningen in de Herv. Kerk en de Geref. Kerk voortaan weder te halfzeven aanvangen; de morgengodsdienstoefening in de Geref. Kerk weder om halftien en in de Rem. Kerk weder te tien uur, terwijl de morgendienst in de Herv. Kerk op tien uur gehandhaafd blijft. RECLAME. (Zie advertentie) 8938 HAARLEMMERMEER. Mede naar aanleiding van hetgeen ons omtrent de uitkomsten van den oogst werd geschreven, willen we gaarne op het volgende de aandacht vestigen Ken oud spreekwoord zegt: „Kennis is macht". Overal wordt gelegenheid gebo den land- en tuinbouwonderwys te ontvangen. En hoe weinig, bitter weinig, wordt er gebruik van gemaakt. Op die scholen en cursussen wordt den jongelui les gegeven in kennis van den grond en grondbewerking, bemestingsleer, plantenteelt, enz., en het kost zoo goed als niets. Bjj onderzoek is gebleken, dat in den regel weinig aangiften inkomen. Laten de landbouwers zich toch wel bedenken; zonder theoretische kennis is een landbouwbedrijf niet meer behoorlijk staande te houden Mogen daarom zoons van landbouwers en tuinbouwers en vooral 'ook flinke jongens uit de arboidersklasse, alsnog het groote nut van deze belangrijke zaak inzien en het be- siuit nemen zich spoedig als leerling op te geven Naar wfl vernemen, Is door den Com missaris der Koningin, in de plaats van dr. J. H Nanninga, tot voorzitter van de te Haarlemmermeer zetelende gezondheidscom missie aangewezen de heer dr. W. G. Schreuder, te Nieuw-Vennep, alhier. Voor de benoeming van een onderwijzer a3n de openbare lagere school no. 4 te Hoofddorp (vacature G. Tit), is de volgende voordracht samengesteld: 1. de heer A. Markensteijn, te Dordrecht; 2. de heer W. v. d. Ende, te Strijen (O.-Beijerland)8. de heer C. R. F. Hamerlinck, te Bergen op Zoom. hillegom. Bnrgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. J. van Aalst en J. A, v. d. Hoogt G. B. Kroon en C. M. Sistermans. A. r. d. Zwet en A. A. v. d. Berg. Getrouwd: E. v. Dijk en M. E. v. D(jt H. Rikkers en J. P. v. d. Haven. Bevallen: J. v. DijkLettink, d. O. Opstal—Lammerse, z. J. A. v. Heusden— Verkerk, z. J. KramerDe Groot, d. C. v. RoodeRaamsveld, d. Diep treurig is het, wij schreven het al eerder, zooals de openbare weg voor de Martinuskerk er sinds maanden uitziet Het oukruid groeide er dezen zomer welig en bij regenweer staat het gedeelte tus- schen de trambaan en het kerkhek (de gedempte kerksloot) onder water. De be strating van de trambaan wordt vernieuwd, waardoor er hoopen steenen en zaad liggen Dat is van tijdelijken aard, maar de greppels, die er gegraven zijn om het overtollige water te verplaatsen (niet geheel afvoeren) blijven, naar alle waarschijnlijkheid, nog maanden lang liggen. En dat nota bene in den publièken weg, vlak bij de R.-K. Kerk in de kom der gemeente. De hoofdingang in het kerkhek ligt precies achter het urinoir, dat tegenwoordig slechts door modderpoelen is te bereiken. Het is een wantoestand, en degenen, dib het beheer over dat gedeelte weg hebben, moeten niet veel gevoel voor orde en netheid hebben om zoo ieta te bestendigen. Greppels en diepe kuilen In den openbaren weg zijn bovendien bij avond gevaarlnk. De Hillegommers wagen zich op de gedempte kerksloot niet, maar er loopen en rijden hier toch ook nog eenige vreemdelingen. Het Eil niet de bedoeling zijn de kinderen in de modderpoelen te laten plassen en pootjebaden, evenmin om de gedempte Kerk sloot in zijn ouden toestand te herscheppen. De heer W. Aangeenbrug, Havenstraat S, alhier, Is aangesteld als plaatselijk agent van ons Blad. KATWIJK. Geboren: Wilhelmina Klaaens, d. v. T. Meijvogel en N. v. d. Plas. Maria, d. v. T. v. d. Bent en 11 Hoek. Jaapje, d. v. L. de Mol en J. v. d. Boon. Wijntje, d. v. P. Guijt en T. C. Blonlc. Leuntje, d. v. A. Haasnoot en A. Schaap. Neeltje, d. v. T. Ouwersloot en L. Hartevelt. Mensje, d. v. J. v. Dijk en L. Haaanoot. Lena, d. v. J. v. d. Plas en L. v. Duijn. Cornelis, z. t. J. Haasnoot en A Varkevisser. Gijsberta, d. v. A. d. Does en L. H. Schaddee v. Dooren. Overleden: Hermanns v. Rhijn, 13 j., z. v H. v. Rhijn en J. v. d. Plas. Hendrikus Berkhejj, 34 j. Gerritje v. Bergen, 58 j., echtg. v. G. T. Delft. Ondertrouwd: Jacob Hoek en L. v: Rhijn. Gehuwd: H. J. Fennes en C. C. Lange. M. Ouwehand en D. v. Rheei KATWIJK AAN DEN RUN. Het liep deze week voor de meeste producten goed, vooral bloemkool was goed gevraagd in verband met de verzending voor export. Zoo kon-Vrijdag weer tot f 30 per 100 voor 1ste soort gehaald worden. Voor de conserven wordt op heden ook nog al gevraagd. Niet onwaarschijnlijk, dat hiervoor dieper het najaar in geen gelegen heid zal bestaan, wegens de slechte ge wassen. Voor peen blijft de vraag station- na ir. Mooie bospeen wordt nogal goed be taald, wat iets afwijkt vindt moeilijker koopers. Ook voor gele en roode kool blijft de prijs hangen als vorige weken. Het bestuur der Oranjevereeniging deelde ons mede, dat na de gehouden fees ten de kas nog een batig saldo aanwijst. Verheugend voor de leden. KATWIJK AAN ZEE. Bij de op 29 dezer te Rijnsburg ge houden onderlinge gymnastiekwedstrijden tusschen ,.D. W. C." te Rijnsburg en „Her cules" te Katwijk, wist laatstgenoemde ver eeniging beslag te leggen op een [raaien zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door den heer W. L. Renée, instructeur der beide vereenigingen. Het vijftal turners, waarmede „Hercules" dit succes behaalde, bestond uit de heeren G. v. d. Lugt, G. van Duijn, J. van Duyvenboden, W. J. van Leeuwen en M. van Duijn, die in de per- soneele wedstrijden respectievelijk den 2en, 4en, 6en, 6en en 9en prijs verwierven. Het badseizoen is deze week door B. en W. der gemeente gesloten verklaard. De agent van politie Blumink is tevens aangesteld als buitengewoon gemeenteveld wachter te dezer plaatse. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau stonden als werkzoekend ingeschreven 7 losse arbeiders, 1 straatmaker, 2 grond werkers en 1 opperman: te zamen 11 per sonen. Onder presidium van den heer J. van Hettinga Tromp vergaderden gisteravond in het reederijlokaal een negental personen, waarbij één dame, ten einde te komen tot het stichten van een vereeniging om voor werpen te verzamelen betrekking hebbende op Katwijk, zoowel van vroegeren tijd als van recenten datum. Verder kwam ter sprake het houden van een tentoonstelling in den loop van den a.s. zomer en deze dan te houden in de Tee- kenschool, indien deze daarvoor beschik baar gesteld wordt. Direct daarna werd overgegaan tot het stichten der vereeniging „Katwijksch Mu seum", waarvan alle aanwezigen lid wer den. De voorz. sprak zijn blijdschap uit over den goeden gang van zaken en hoopte dat de nieuwe vereeniging veel moge bij dragen tot den bloei van Katwijk en verder dat alle inwoners daartoe zullen medewer ken. Als bestuursleden werden aangewezen: J. V. Hettinga Tromp, voorz., J. Huisman, seer.; C. de Best,'penningm., mevr. Eerd- beekKlaassen, L. Kruyt en de heeren Aarts en Windhorst Zij, die voorwerpen voor deze vereeni ging en de a.s. tentoonstelling willen af staan of disponibel stellen, kunnen hier van bericht geven aan den heer Aarts, Zuid- boulevard No, 70. Verder werd besloten dat leden der Ver eeniging f 1.00 per jaar betalen, donateurs f 2.50 minstens. LISSE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Annetje. D, van G. van Loenen en A, J. Kulk Johannes Carolus Petrus, Z. van P. G. v. d. Laan en J. M. van Scho ten Leendert, Z. van S, Broekhuizen en C. Rip Johannes, Z. van J. Mesman en A. M. W. v. d. Hulst Dora, D. van C. Aangeenbrug en A. Visser Teunis Wij nand, Z. van T. de Haan en M. v, d. Rey- den Johannes Albertus, Z. van W. Auguslinus en J. C. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: J. Vledder en N. de Kooker Gehuwd: G. H. Hassink en H- C. Smah- man J. Moolenaar en A. J. Vermeer, NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Martha Johanna, D. v. O. P. Smit en A. Mank. Klaartje, D. v. J. Plug en F de Bruin. Petronella en Mar- garetha, Ds. v. J v. d Haak en N. Brok- buizen. Petrus Antoniua, Z. v. G. A. Vink en G. van Leeuwen. Willem, Z. van L. Haeenoot en N. Smit. Jacobus, Z. v. Jao. v. Duivenbodien en A. M. Dijks- m<an. OndertrouwdJohannes Arnoldu® Hoo kers, 34 j. en Maria Hendrika Rodenburg, 35 j., wed. O .H. A. Alkemade. Hendrik ran Egmond 22 j. te Rijneburg en Jannetje ran Beelen 21 j Johannes Franciseua ran den Bosch 27 j.; te Noordwijkerhout en Elisabeth Maria r. den Berg Getrouwd: J. Verkade, 28 j. en W. II. Marcelia 27 j. N. Kruijswijk 2ï j. en K. W. Knoeater 21 j. A_ Jansze 25 j. te Voorhout en J. r. d. Deijl, 25 j. OrerledenTe VlaardingenMaarten Hazenoot 60 j-, gehuwd met M. H. Haze- noot. Petronella Reewijk, 62 j., gehuwd met W. ran Wetten. Door de politie alhier ie aangehouden de minderjarige A_, wonende alhier, we gens poging tot oplichting. Hij trachtte op listige wijze gelden te innen voor leve ranciers, waarbij hij met meer in dienst betrekking was Proces-verbaal wordt te gen hem opgemaakt. noordwijk-binv^n. De bioscoop welke roorheen werd ge houden in Hotel Royal en waarvan wij dachten, dat zij ten doode was opgeschre- ren, zal ingaande hedenavond worden ge houden in café De Zwaan, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Een gehuwd paar kwam per fiets terug van een uitstapje naar Lisse en reed den koristen weg door den polder. Door een noodlottig toeval verdween mei. De W. op eens met fiets en al in een diepe moddersloot Met behulp van haar man en een voorbijganger werden de beide drenke lingen gered, doch allebei waren ze on-» toonbaar. Missionaris Vermin blijft tot het begin van het volgende jaar in het land Alsdan hoopt hij als aalmoezenier op een Engelsch troepenschip naar zijn missie in Britsch- Irdië terug te keeren. RIJNSBURG. Aan den Rijnsburgerweg, nabij de woning van den heer De W. geraakte een auto van „De Amstel" uit Leiden, in een sloot, waarbij deze omsloeg. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Na veel moeite mocht het gelukken den wagen te lichten. SASFENHETM. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Johanna Margaretha Maria, D. van C. Borst en M. M. v. Nobelen Jo hannes Gijsbertus, Z. van P. M. van Tol en A. J. van Tol Reinier Johannes, Z. van J. Haver en E. Beugelsdijk. Ondertrouwd: H. L. v. d. Horst 85 J. en G. Haver 33 j. N. Stoute 24 j. en T. Krösschell 23 j. Gevestigd: Mej. M. M. van Zeist van Lisse Mej. M. M. Oostveen, van Oegst- geest Mej. A. H. Klooster, van Alkemade. Vertrokken: Mej. G. J. M. van Konings- bruggen, naar Culemborg Mej. A. M. Werkhoven, naar Heemstede. De melkprijs is met ingang van heden van 14 op 16 cent per liter gebracht. De feestcommissie heeft beeloten het meer dan eens uitgestelde vuurwerk heden avond om 9 uur af te steken op het feest terrein. WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 5 October 's voormiddags 10 uur ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Ontheffing voor schriften Bouwverordening. 8. Uitloting obligation geldleen mg. 4. Wijziging begroo ting 1927. 5. Aanbieding begrootang 1928. 6. Rekening en begrooting Burgerlijk Arm bestuur. Vaststelling vergoeding art, 101 Lager Onderwijswet. 8. Benoeming 3 leden Commissie uitvoering Steunregeling. 9. Vaststelling huurprijs bovenwoning stalgo- bouw. 10. Verhuur van teel- en weiland. 11« Gedeeltelijke herziening Uitbreidingsplan» 12. Beeproking afbraak dokterswoning». Burgerlijke 8tand. Ondertrouwd* F. G. Rens en E. C. Reitsma B. Molenaar en J. A. Baarslag C, Nell en A. Piek. Geboren: Stephanus, Z. van S. G. H. Sorbi en C. J. F. Wouters Franciscus Jo hannes, Z. van J. J. Jonker en G. van der Plas Theodora Adrianus Maria, Z. van C. J. van der Aa en M. H. Smulders Clasina, D. van J. Kruitbosch en G. van Houten. Overleden: Catharina Elisabeth van de Rest, wede. van G. Coulander, 83 j. Al- bert Bloemendal, wedr. van G. Bergman 69 jaar. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan ingeschreven: 5 grondwerker, 3 losse werklieden. 2 timmer lieden, 1 opperman, 1 boerenarbeider, 1 bouwkundig teekenaar en 1 boekhouder. Als kweekeling met akte is tot de R.-K. Jongensschool alhier toegelaten de heer W. J. G Hendriks alhier. LICHTINGEN BRIEVENBUS PERRON H.S.M. Op werkdagen: R i c h t i n g i Amsterdam Rotterdam Utrecht #3.16 v.m. •3.15 v.m. 5.16 v.m. 7.20 v.m. 7.— v.m. 13.25 n.m. 10 30 v m. 9.40 v m. 16.55 n m. 12 10 n.m. 10.40 v.m. 20.10 n.m. 13 25 n.m. 12 60 n m. 15.30 n m. 13 25 n m. 16.55 n.m. 16 20 n.m. 17.— n m. 16.36 n m. 17.45 n.m. 17 n m. 19.35 n m. 22.20 n.m. 23 16 n m. Des Maandags en daags na een feest dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3 16 v.m. 3 15 vm. 23.45 n.m. 22.— n m. STATION HEERENSINGEL. Bui aan den treTD a i t op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.23 10.24 en 18.40 n.m. Losse nummers van ons Blad rijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154- Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWTCHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterrlnwa bii A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17