Fa. OE WILDE, 68,t# Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 29 September 1927 Derde Blad No. 20719 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD IWPAIiTHREW KERK- EN SCHOOLNIEUWS. ALPHEN. De gisteren gehouden idoempjesrerkoop teo bate van de Chr. Wijkverpleging alhier haait opgebracht i 428.36. De geroeentebegrooting 1928 «luit met een bedrag van f 734.027 (r. j. f 712J228), waarvan f 10.900 tekort. Dit wordt gedekt door een verhoogde uitkeering ait het elec- triciteitebedrijf van rond f 11.000. BOSKOOP. Dinsdagavond gaf de tooneelversoni- ging „Amieitia" alhier in de groote zaal van hotel Klaassen een uitvoering. Opge voerd werd „TropenadeT van Henry van lYermeskerke; het stuk, hetwelk reeds eerdar dooi deze vereeniging was opgevoerd, werd op aandringen van eeuige ingezetenen thans voor de tweede maal gespeeld. Ofschoon de hoofdrollen deze maal door andere krachtan werden vervuld, was het spel in alle op zichten welverzorgd. Het publiek, dat deze maat niet zoo talrijk was, heeft ten volle genoten, hetwelk bleek ait de bijvalsbetui gingen na elk bedrjjf. Na afloop hield een gezellig bal nog velen tot het middernach telijk uur bijeen. Naar wij verneme» Is de heer M. Grcoteodorst, alhier, voor deze gemeente aangewezen voor het afnemen van examen ter verkrijging van een bewijs voor rij vaardigheid. Dit beeft betrekking op bonders vat rrjbewijzeo, afgegeven na 1 Mei 1924 Door een bewoonster uit taag-Boskoop is Ijj de politie aangifte gedaan, dat een aan haar toebehoorende geit vermoedelijk is vergiftigd. XEB-AAB. De Stscrt. 187 bevat de statuten der R.-K. Veilingsver. „Tuindersbelang" al hier en vaa de afd. Ter Aar van de Zuid- Holh Ver. „Het Groene Kruis." TT A ARLEMMERMEEH. Op den Bcnnebroekerweg alhier ge raakte Woensdag een vrachtauto in brand. De chauffeur wist zich intijds in veiligheid te brengen. Hoewel men het vuur vrij spoe dig meester was, kon toch niet voorkomen woiden dat de carrosserie nagenoeg geheel uitbrandde. Het overblijfsel wend naar een garage gesleept. Naar ons wordt gemeld, ligt 't fn het voornemen van ds. D. Bax, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp om tegen 1 Mei a.s. zijn emeritaat aan te vragen. Zondag 19 Februari a.s. zal het 40 jaren geleden zijn dat Z.Eerw als Ned.-Hervormd predikant' zijn arbeid aanvaardde. We hopen later op een en ander nader te rug te komen. HILLEGOM. Toen de heer Z. by zijn woning op Weerestein per fiets den weg over wilde stoken en hiervoor met de hand de ver- eisehte wenken gaf, werd hjj door een auto aangereden. Hij werd eenige meters meegesleept en kreeg verwondingen aan het hoofd, de beide armen en aan een been. Vooral de linkerarm was ernstig gekneusd. KATWIJK AAN ZEE. Bjj de politie is een klacht ingediend tegen A. v. D., die, ondanks het protest van verschillende bewoners van het „Oost pad'', aldaar reed met een vrachtauto, terwijl toch op duidelijk zichtbare wijze staat ver meld, dat deze steeg voor motorrijtuigen is afgesloten. Gistermiddag had de begrafenis plaats van den zoo droevig om het leven gekomen Hermanns van Rhijn. De baar werd ge dragen door leden der Chr. Knapenvereern- ging. In den stoet volgden, ria de familie, bet bestuur van de Chr. Jeugdorganisatie, waarvan Hermanns lid was, de leden dier organisatie en het Kinderzangkoor van den beer Nic van Beelen en meerdere belang stellenden, waaronder zijn patroon. Langs den geheelen weg was alom veel belang stelling en op het kerkhof was een groote menigte verzameld. Aan de groeve werd gesproken door ds. Kalkman, en den heer W. van Beelen Wz., als 2de voorzitter der Chr. Jeugdorganisatie. Nadat gezongen was Psalm life, verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. NOORDWUKERHOUT. In eene Algemeene Vergadering van de Coöperatie Boerenleenbank werden Woens dagavond gekozen, tot lden van den raad van toezicht, de heeren: K. J. Noy. J. R. Zonne veld en L. P. Harre (Zilk). Na een langdurig verblijf in het bui tenland, is ds P. Hofstede weer in de ge meente teruggekeerd en hoopt Zondag a.s. zijn diensten weer te hervatten. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor de akte godsdienst onderwijs onze plaatsgenoot de heer H. Ververs. Gisteravond omstreeks 10 uur is een auto, bestuurd door C J. v. d. P., nabij de stichting Endegeest, op den rijksstraatweg alhier, in volle vaart tegeD een boom ge reden. De inzittenden van de auto, de on geveer 45-jarige beambte van een bankiers kantoor te Deu Haag J. v. d. K., kwam door den schok door de voorruit van de auto te vallen, ^tardoor hij ernstig in het getaat word verwond Door dr. Jelgersma vu de stichting End age eet i6 hij verbon den. De auto is zwaar beschadigd. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Frtderika d. van S. P. Heemskerk en A. P. M. v. Eeden Cornells Anton kis, z. van P. v. Kampen en C. v. d. Uns Trijntje, d. van A. Havenaar en T. Zoutendijk Clasina Cornelia, d. van Jl de Groot en C. M. v. d. Nouland Maria Catharina, d. van A. P. v. d. Berg en M. Heerings. Overleden: levenloos aangegeven kind van Ch. v. Leeuwen en P. l'Amie. Ondertrouwd: J. de Groot 26 j. en J. G. JL Meijer 24 j. A J. Koot 27 j. en M. v. Rijn 26 j R.-K. Landbouwschool. Naar wij vernemen zal de R.-K. Land bouwschool alhier op 1 November a.s. offi cieel worden geopend. De ingebruikneming zal echter zeer waarschijnlijk reeds 18 Oc tober plaats hebben. De schade toegebracht aan het wegdek van den Jacoba van Beieren-weg, veroor zaakt door het in brand geraken van een personen-auto. waarvan wij de vorige week melding maakten, zal worden hersteld op kosten van den eigenaar der auto, door de Maatschappij „Wegenbouw" te Utrecht. De Steenenbrug aan den v. d. Berg van Heetastedeweg is thans weder geheel her steld en opnieuw gerestaureerd en vanaf heden voor het publiek verkeer opengesteld. VOORSCHOTEN. Wanneer een koppel wilde ganzen voorbijtrekt, vliegende naar Zuidelijker streken, is de winter in aantocht, beweert de landman. Zou de winter reeds nabij zijn 1 Gistermiddag vloog een koppel wilde gan zen boven deze gemeente. In vergelijking met andere jaren is dit vroeg. WARMOND. De werkman Ph. te Leiden, werkzaam aan de Padox-tinunerfabneken alhier, is met zijn linkerpols onder een cirkelzaag geraakt, waardoor de polsslagader wera afgesneden. De man is in het Acadsb Zie kenhuis te Leiden opgenomen. NOORDWIJKL Gistermiddag werd door de plaatselijke Politievereeniging alhier een schietwedstrgd gehouden met de revolver, waarbij ook de commissaris van politie tegenwoordig was. Er werd in staande houding en in den loorj" geschoten. Over het algemeen werd er tamelijk goed geschoten. De 1ste prijs wero behaald door den agent W. F. Stork; 2de pr. door agent A. Plomp; 3e pr. door agent M. Mulder: 4de pr. door agent M van Zuilekom. Na afloop van den wedstrijd heeft de commissaris van politie, op de cursus-zaal van het politiebureau te Noord wgk-Bixweo, welke door den agent EL Berben in een feestelijk kleed was gestoken, de prijzen met een toepasselijk woordje aan de win naars uitgereikt. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Door B. en W. dezer gemeente werd op de verzoeken van verschillende vakbonden om coöperatief van de gemeente-gasfabriek cckes te mogen betrekken, gunstig beschikt NOORDWIJK-BINNEN. Door het fanfare-corps „Excelsior", alhier, werd gisteravond een zijner leden, den heer J. Verkade, welke in het huwelijks bootje was gestapt, een serenade gebracht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gisteren stond voor den kantonrechter al hier terecht J. v. T.. koopman te Leiden, ter zake van dierenmishandeling. Hij stond terecht in twee zaken samen zeven aanklachten bevattende. Op 23 Aug. had hij met een hondenkar geeden te Noord- wijk-Binnen en daarbij een kreupele hond als trekdieï gebruikt, later had hij dien hond met een te kort touw aan den wagen gebon den. waardoor het dier in een onmogelijke houding moest loopen, bovendien was de hond onder de maat gebleken en stond op den hondenkar noch de naam van den eige naar noch het nummer vermeld. Bij deze vier delicten hadden zich later nog drie overtredingen gevoegd en wel dat hij drie oververmoeide, hongerende en dor stende honden als trekdier had gebruikt van welke honden er een een open schouderwond had, vervolgens dat een van die honden niet hooger was dan 65 c.M. dus onder de maat en vervolgens dat hij niet aan de wettelijke voorschriften van inschrijving had voldaan. Als getuigen werden gehoord de verbali santen Wassenaar en Smit te Noord wijk. Volgens het verbaal had verd. zioh nogal wreed ten opzichte van die dieren uitgelaten. Hij had bijv. gezegd, dat hij na den fruiU tijd, die beesten wel zou verzuipen. De boete kon hem niet schelen, want hij ver diende geld genoeg. De ambtenaar eischte tegen verd. voor de feiten vermeld in het eerste verbaal 2 maal f 6 en 2 maal f 4 en voor de andere drie feiten 1 maal f 10 en 2 maal f 4 of even- zooved dagen hechtenis. W. J. D., een Haagse he chauffeur, kjvam den Rijnsburgerweg afrijden en wilde, toen de seinpostwachter de bef deed luiden ter aankondiging, dat de boomen zouden wor den neergelaten, nog juist onder de vallende boomen doorrijden. Het gevolg was, dat het uiteinde van een der boomen op den kap van den vrachtwagen terecht kwam. waar door de afsluitboom werd beschadigd Als getuige werd o.a. gehoord de sein huiswachter Wassenaar, die het verbaal bevestigde De ambt. eischte f 10 of 5 d S. v. d. H., te Wassenaar, had op den hoek van Brerstraat en Korenburgsteeg een fietser aangereden. Twee der getuigen verklaarden pertinent dat de jongen zijn hand had uitgestoken ora de richting aan te geven, die hij wilde gaan, terwijl alle getuigen het er over eens waren, dat verd. veel te snel had gereden, f 10 of 5 dagen. J. G. B., bakker te Alkemade, reed met een auto in de Korenbrugsteeg en wilde een handkar inhalen. Hij week echter niet voldoende uit, met het gevolg, dat hij den handwagen aanreed. Deze zwenkte om en botste tegen een kinderwagen op, die om viel en zijn levende inhoud op de straat- steenen deponeerde. Vier getuigen werden gehoord, waarna de ambt. f 10 of 5 d. eischte. N. de W. voddenkoopman to Leiden, had vodden gekocht, doch voldeed daarbij niet aan de bepalingen der wet, om naam en adres van alle verkoopers te noteeren. Verd. zeide, dat hij dit niet wist. Bovendien, hij kocht 50 K.G. vodden, bijvoorbeeld „van de juffrouw daar" zei hij, op een dame wij zend. „en van nog 29 anderen", dan is het toch veel te omslachtig om al die namen en adressen te noteeren. De ambt. eischte f 1. De Kantonrechter maakte er f0.50 van. Uitspraak in de overige zaken over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De dolle kater. Wilhelmina O. schold den 24sten Maart, te Leiden, juffrouw De H. uit. Wat ze pre cies gezegd heeft, is eensdeels niet te zeg gen en anderdeels niet voor publiceering geschikt. Hoe dan ook, het woord „vieserd" schijnt gebruikt te zijn, aldus de „N. Crt. De beleedigde juffrouw deed een lang, heesch, onverstaanbaar, ratelend verhaal over het voorgevallene. „Ik heb veel in mijn leven meegemaakt," besloot ze iets duide lijker, „maar zulke vieze dingen als zij zegt, daar heb ik nooit mee te maken gehad." Haar dochter, een stoere jongedochter, in den aanvalligen leeftijd van zestien win ters, was de tweede getuige. Haar verhaal werd 66k-vlot gedaan. Het was iets beter te verstaan. Men proefde er een „moderne" levenswijsheid uit. „Zij (verdachte) heeft altijd gezegd, dat ik met jongens loop en een dulle kater ben.' „Wat is dat, een dulle kater?" „Een dolle kater!En dat ik altijd met ze aan de haven sta, zei ze. Nou, maar ik kan u dan wel van haar kinderen wat an- êders vertellenIk was nog maar elf jaar en toen liep haar dochter al met jongens." „Daar heb ik niets mee noodig. Dat hoeft u mij niet te vertellen. Zegt u mij nu maar of u gehoord heeft, dat deze verdachte tegen uw moeder zei: „Vieserd,.... Stinkbom." „0 ja, dat heb ze gezegd. Schijnbaar erg in haar nopjes over de schadevergoeding, dié de rechter haar toe wees, ging het meisje naast haar moeder zitten. De Officier van Justitie vroeg f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis voor Wilhelmina. „Maar, Edelachtbare,zei ze, „ik heb die woorden niet gebruikt. Vieserd ken ik gè- zegd hebben, maar die andere gebruik ik nooit Ik heb twaalf kinderen, die ik een goeie opvoeding wil geven. Ik houd mijn dochter nog liever 's avonds in huis, dan dat ik haar op straat laat loopen met jon gens... En op dien Zondag liep zij met haar dochter langs mijn raam en toen zei ze tegen haar: „Kom dulle kater, laten we eens zien, of haar jongens weer aan de haven staan." Ik werd kwaad.... 't Eene woord haalde het andere uit En ik heb viezerd tegen haar gezegd." „Wat, zei ze toen, heb je het tegen mij., (de verdachte demonstreerde een Black- Botton eindstand ~en zei iets wat niet ge drukt mag worden). Nou, Edelachtbare, wat is dat voor praat voor een getrouwde vtouw. „Geef jij je kinderen zóo'n opvoeding? vroeg ik haar, en toen werd ze nijdig. Het i? beslist waar, dat het niet waar is, dat ik die woorden gebruikt heb." „Ze zijn over het algemeen nogal gang baar," vond de Officier. De politierechter veroordeelde Wilhelmina. die erg boos was geworden, conform den eisch. ZEILEN. DE NA-KAAG. In welke klasse gezeild zal worden. De na-Kaag zal, gelijk reeds is gemeld, worden gehouden op Zaterdag 8 en Zondag 9 October a.s. Er zal gezeild worden in de volgende klassen: Handicapklasse D, 12-voets-jollen A en B idem voor dames, open sloepen en open scherpe jachten. Bovendien hebben uitnoo- digingswedstrijden plaats in de 6 Meter klasse en de Regenboogklasse. Indien zich voor een der bovengenoemde klassen slechts een of twee mededingers aanmelden, zoo gaat de wedstrijd in die klasse niet door, evenzoo indien slechts een jacht aan de start verschijnt. Wanneer zich voor een niet uitgeschre ven klasse (bijv. Vrijbuiters, Spaarnekrui- sers, 46 M.2 klasse, Scheldejollen, 16 M.2 klasse enz.) drie of meer mededingers aan melden, zoo wordt die klasse nog aan het programma toegevoegd. Als in zulk een klasse alsdan slechts een of twee mede dingers aan de start verschijnen, zoo gaat de wedstrijd in die klasse niet door. In de klassen Open Sloepen en Open Scherpe Jachten mogen niet mede zeilen jachten, welke behooren tot een klasse, in gesteld door de K. V. N. W. V. De prijzen bestaan uit diploma's der K. V. N. W. V. en medailles, zoomede uit kunstvoorwerpen Voor eiken wedstrijd worden punten toe gekend volgens het systeem, dat in de Kaag- week 1927 werd toegepast. De eerste prijs wordt uitgereikt aan het jacht, dat in de wedstrijden, waaraan het deelnam, in totaal de meeste punten heeft bereikt. Bjj gelijk aantal punten beslist de som der gezeilde tijden. De eerst vertrekkende klasse zal starten op Zaterdagmiddag 8 October te 3 uur en op Zondag 9 October te 10 uur. Op Zaterdag en Zondag wordt voor iedere klasse een wedstrijd gehouden. Alleen de 6 M. klasse komt des Zondags tweemaal uit. Militaire Sportvereeniging plaats gehad. Er waren 14 deelnemers. De uitslag is: 1ste prgs lt. Pahud de de Mortagnes, luitenant der huzaren; 2de prij: lt. Kist, luitenant der huzaren; 3de prgs lt. Van Njjnatten op een paard van luitenant Pahud de Mortagnes, en 4de prijs kapt Strootman, kapitein der artillerie. Om verschillende redenen, als het opgeven vaa den rit, het kreupel worden van een paard, konden niet meer prjjzen uitgereikt worden. RECLAME. £mlanthrert Groote Sorteering: Indanthren geverfd Flanel voor Peignoirs, Pyama's, Blouses enz. Jumpers, Vesten, Truien, Dames- en Kinderkousen BREESTRAAT 93 8853 NED.-HERV. KERK. Beroepen: Te Eikerzee: W H. Kelder Jr., hulpprediker te Arasterdam, Noord; Te Sommelsdijk- S. Goverts. te Oldebroek. Aangenomen: Naar Garmerwolde: L. de Baan, te Drachtstercompagnie; Naar Via- nen, N. Luijendijk, te Nieuwerkerk a. d. Dssel. GEREF KERKEN. Beroepen: Te Gees (Dr.): P. Melks, cand. Ie Groningen; Te Almkerk: W. Seinen, te Opperdoes. OM DEN GOLD CUP. Nederland niet in de iinale. In den gisteren gehouden wedstrijd om den Gold Cup werd de „Noree" (Noorwegen» eerste. 18 sec. vöör Maybe" (Zweden). In de linale komen nu de volgende drie zesmeier: „Noreg" (Noorwegen). „Mayiï" (Zweden) en „Merenneito" (Finland). KORFBAL. J. VAN BEMMEL. Het is den laatsten Zondag ook aan den buitenstaander kunnen blijken dat v. Bem- mel, speler van Fluks, bij zijn besluit blijft, zijn loopbaan als actief korfballer te beëin digen. Hoewel het uiteraard niet mogelijk is bij het vertrek van iedere eenigszins be kende Leidsche korfbal-figuur stil te staan, is er in dit geval reden te over om zulks wél te doen, nu het betreft een speler, die én voor zijn vereeniging én voor Leiden's korf bal-reputatie' van meer dan gewone betecke- nis is geweest. Een werkkring buiten Leiden, vermoeien de reizen, weinig gelegenheid tot oefenen, ziedaar de redenen die dezen enthousiasten speler tenslotte tot het nemen van dit moei lijke besluit noopten. Van Bemmel is omstreeks 1917 lid van Fluks geworden, wier kleuren bij tot aan dit seizoen steeds heeft verdedigd. In de gere nommeerde school v. Zimmeren genoot hij lager-, middelbaar- en hooger-kortbal-onder- wijs. Dat het onderwijs vruchtdragend is geweest, blijkt uit het feit dat van Bemmel de jaren door een der steunpilaren van het Fluks-twaalftal was en verschillende malen heelt gespeeld voor het Z.-Hollandseh-, Leidsch- en Nederlandsch-twaalftal. Van Bemmel's spel hal als voornaamste kenmer ken een goede balbehandeling, snelheid, durf en een zuiver schot Hij heelt Fluks veel doelpunten, den tegenspelenden verdedigers veel angstige oogenblikken bezorgd. Moge»- lijk was het aantal door hem gemaakte doel punten nog grooter geweest, wanneer hij niet in later jaren vaak te weinig assistentie van zijn medespelers had ontvangen, en daar door wel wat al te veel op zichzelf aange wezen was geraakt Doch niet alleen in het veld maar ook daarbuiten heeft van Bemmel zich voor zijn vereeniging verdienstelijk gemaakt. De las tige en ondankbare aanvoerdersfunclie be kleedde hij meerdere seizoenen achtereen, het tijdroovende ambt van penningmeester nam hij jarenlang met groote zorg en uiter ste toewijding waar. Aan het opgroeiend Fluks-geslacht zal v. Bemmel steeds ten voorbeeld kunnen worden gesteld voor zijn groote club-liefde. Dat een dergelijke figuur, van zooveel nut en beteekenis, meent te moeten heengaan, het kan niet anders dan betreurd worden. De erkentelijkheid voor wat hij tot stand heeft gebracht eischt dat wij zijn besluit eerbiedi gen. We mogen echter getuigen dat niet al leen zijn vereeniging, maar allen, die het hedendaagsche korfbal hun belangstelling schenken, van Bemmel nog lang zullen mis sen. ATHLETIEK. DE TRAINING DER DAMES. Het bestuur van den K.N.A.U. heeft be sloten om met ingang van 1 October de verdere training der dames op te dragen aan den heer B. Verwaal, te VGravenhage. Op deze wjjze hoopt het bestuur, dat het a.s. winterseizoen èn in de zaal èn buiten kan worden gewerkt, zoodat het komende voorjaar de eindtraining met kracht kan werden ingezet. PAARDENSPORT. RALLET-PAPER TE VORDEN. Onder begunstiging van prachtig weer heeft gisteren te Vorden op den huize Kieftenkamp de ralley paper der Koninklijke UIT DE VLIEGWERELD. Luitenant Bentley is gistermiddag te Kaapstad aangekomen in zijn Moth-vlieg- tuig. Hij werd geestdriftig ontvangen Op het laatste gedeelte van zijn vlucht van Croydon naar Kaapstad had hij sterken tegenwind. Benlley heeft over zijn tocht va nEnge- land naar Zuid-Afrika 27 dagen gedaan. Kapitein Courtney, die kortgeleden zijn plan om over de Azoren naar Amerika te vliegen, op heeft gegeven, heeft, naar ver luidt, zijn „Walvisck"-vliegboot aan de Spaansche regeering ten gebruike op een marine-basis verkocht. Zij wordt nu nog hersteld. Gisteren ging de groote Rohrbachvlieg- boot „Robbe" de lucht in voor een tocht boven de Sond, onder leiding van den Duitschen vlieger Udet, doch plotseling weigerde de motor en de machine stortte naar beneden van een hoogte van 300 M. Op het laatste oogenblik slaagde Udet er in de machine op te richten: een der schroeven werd afgerukt en een der vleugels gescheurd, doch de vlieger kwam er zonder een schram af. EEN POLITIE-AGENT VERMOORD. Aan den weg van Staplewood Abbots, vier mijlen van Ongar, is bij het aanbreken van den dag het lijk gevonden van een agent van politie in Essex. Hij had kogel- wonden in het hoofd en andere kwetsuren. De man moet vermoord zijn bij de uit oefening van zijn plicht, want hij had nog een opschrijfboekje en een potlood in de hand. Er waren sporen van een worsteling die vooraf was gegaan, en hij moet een slag met een knuppel of zoo iets op het hoofd hebben gehad, vóór hij doodgeschoten werd. Men vermoedt, dat hij in botsing is ge komen met stroopers of andere verdachte lieden aangehouden en ondervraagd had. De misdadigers moeten een auto gehad heb ben, want iemand in de buurt heeft dit dien ochtend om vier uur gehoord en daarna schoten hooren vallen. Den vorigen avond was in dezelfde buurt de bestuurder van een vrachtauto aange rand door twee mannen, die hij onderweg opgenomen had. Een van de twee sloeg hem met een scherp wapen en bracht hem ernstige kwetsuren toe. Daarna maakten zij zich uit de voeten. De Londensche politie heeft In Brixton een verlaten vierpersoons-auto gevonden, die later bleek gestolen te zijn van een dokter, in den nacht van de misdaad. In de auto zijn twee kogels gevonden van hetzelfde kaliher als die waarmede de po- litie-agent was doodgeschoten en verder bloedvlekken op de treeplank. De vinger afdrukken van vier mannen werden gevon den, waarvan er een door de politie moet zijn herkend als van een bekend misdadi ger. Men veronderstelt met een bende be wapende bandieten te doen te hebben De politie is thans bezig de kosthuizen van Brixton, Lambeth en andere wijken ten Zuiden van de Theems, stelselmatig af te zoeken. De politie heeft verder in de Theems bij Westminsterbridge op het deel van de bedding der rivier, dat bij eb droog komt, een revolver gevonden. Of die iets met de misdaad te maken heeft, is echter niet ge zegd. Een man, die beweert de misdaad te hebben begaan, nadat hij een twist had met den polilie-agent, die hem had laten stop pen, omdat hij fietste zonder licht, is naar Romford overgebracht, waar zijn getuige nis zal worden onderzocht. Men twijfe'h echter of zijn bekentenis eenige waarde heeft. f i ALCOHOLSMOKKELARIJ. Gisteren had te Hamburg het Tproces plaats tegen 33 personen, die beschuldigd waren van den verboden invoer vaa 29 000 liter alcohol, die per spoor van ^Holland naar Duitschland gesmokkeld wanan. De leiding van deze smokkelondernemiftg was in handen van een Jlollandsch concern, waarvan de 4 leiders zich in Nederland in veiligheid gebracht hebben. De -echtbank scheidde de vervolging van 5 der bek.'aag- den van die der anderen af, sprak 16 be klaagden vrij en veroordeelde de andöTen tot een gezamenlijke boete van 2 1/3 n;ii- lioen Rijksmark en 18 maanden, 2 weken gevangenas. OVERSTROOMINGEN IN ZWITSERLAND. Het peil van de Bodensee is ruim 70 c.M, gestegen in vergelijking met Zondag. Het water begint reeds de oevers te over stroo men en heeft tusschen Radolszell en Con- stanz reeds den spoorwegdijk bereikt. De nood in de gemeente Roggell is nog steeds zeer groot. Een kolkende stroom stort zich door het plaatsje, zoodat de gol ven bij vele huizen de eerste étage berei ken. De redding van de bedreigde inwo ners 13 gezinnen van totaal 60 leden is bijna onmogelijk. De boot van een veer man, die de huizeD trachtte te bereiken, sloeg te pletter tegen een boom, waaraan hij zich nog te ma uwe mood vastklampen kon. Eerst na een dag slaagde men er in den volkomen uitgeputten man uit 'Vin be narde positie te bevrijden. 2 huizen en

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9