LAND- EN TUINBOUW. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand v, Leiden. RADIO-PROGRAMMA SCHFEPSTUMNGEN. zien en zinspeelt er op, dat de Holl. Spoor bereid zou zijn de exploitatie voorloopig voort te zetten. Doch dat „voorloopig" zou dan toch van zeer tijdelijken aard moeten zijn. Immers het doel van dit ontwerp is juist, die exploitatie op vreemd terrein te doen verdwijnen 1 Deze toezegging is dan ook eenigszins een doode musch. Laat de Minister het daarop aansturen, dat het Hollandsche kapitaal gered wordt Om het de regeering gemakkelijk te maken heeft spr. een motie opgesteld, die de re geering uitnoodigt, aan de belangen van de aandeelhouders tegemoet te komen. Hij zal echter het antwoord der regeering afwach ten, alvorens die motie in te dienen. De heer DE GIJSELAAR (C.-H.) kan groolendeels instemmen met het betoog van den heer Dc Muralt. In een motie ziet spr niet veel heil. Hij zou er de voorkeur aan geven, het ontwerp aan te houden, totdat de Kamer de verzekering heeft gekregen, dat het Hollandsche geld, in die maatschap pij gesloken, niet is verloren. De Slaat heeft bij deze naasting finan cieel belang. Daarom moet tegenover de aandeelhouders de overeenkomst niet strikt volgens het recht worden uitgevoerd, maar te goeder trouw. Zooals nu staat te ge beuren, wordt iedereen afgeschrokken iets te beginnen, waarbij de Slaat betrokken is. Het ontwerp is in strijd met de billijkheid, maar ook met 's lands belang, want dit laatste eischt een behoorlijk geëxploiteer- den spoorweg naar Ahaus en niet tot aan de grens. De heer SLINGENBERG (V.-D.) is ge neigd vóór te stemmen, tenzij hem zou blij ken, dat er reden is voor ongerustheid. Den basis van dit wetsontwerp acht hij volko men billijk. Wij moeten ons afvragen: Wat is het belang van den Staat, zonder dat de belangen van particulieren onrechtmatig worden geschaad? Spr. zou echter een inlichting wenschen over de vraag, wat zal gebeuren met het Duitsche gedeelte van de lijn. Want het zou onbillijk zijn, als de maatschappij dat ge deelte om niet zou moeten overgeven aan de Duitsche regeering. De regeering dient zich ten deze met den Duitschen Staat in verbinding te stellen. Blijft de minister dit weigeren, dan zou spr. moeten overwegen om mede te gaan met een voorstel tot aan houding. De Minister van Waterstaat, de heer v. d. VEGTE, wijst erop, .dat de moeilijkheid, waarin de eigenares zich thans bevindt, al leen haar oorzaak vindt in de mindere veiligheid van het Duitsche concessiecon tract. Bij deze voordracht is de Nederland- sche regeering geheel binnen de perken van haar recht gebleven. Voor overleg was geen reden. Een eenvoudige zaak behoefde niet moeilijk gemaakt te worden. Er was alleen plaats voor mededeeling, niet voor overleg. De eigenares vond ook in de han delwijze niets bijzonders. Eerst na de aan neming van het ontwerp door de Tweede Kamer is de maatschappij zich gaan ver bazen. Dat die gedachte zoo laat bij haar op kwam is wel een bewijs, dat de regeering normaal heeft gehandeld. Wel wil spreker toegeven, dat een vroegere mededeelin* van de maatschappij mogelijk geen kwaad zou hebben gedaan. De minister gelooft niet, dat er in de richting van overleg iets te bereiken is door aanhouding van het ont- werp. Spr. gelooft niet, dat er bij Duitschland bedoeling bestaat, het stuk spoorweg voor niets in te palmen. Inlichtingen wijzen er op, dat die spoorweg op normale wijze in Duitsche hanéen. zal komen. Mis schien zal dit spoedig gebeuren, maar om dat wij dien termijn niet in banden hebben, verklaarde de Holl. Spoor zich bereid, zich ■met de exploitatie te blijven belasten. Welke veiligheid wenscht men nog meer? De regeering, is bereid, de eigenaresse in dezen ter zijde te staan Verder kan de re geering niet gaan. De Minister geeft in over weging, deze zaak niet op te' houden en nog minder af te stemmen. De heer DE MURALT repliceert. De heer DE GIJSELAAR repliceert. Hij stelt bij motie voor, het ontwerp aan te hou den ten e'inde de regeering en het bestuur der maatschappij in staat te stellen maatregelen te treffen waardoor de belangen van het ver keer en die der aandeelhouders worden ver zekerd. De heer BLOMJOUS (R.K.) steunt de motie-De' Gijselaar. De heer SLINGENBERG repliceert. De heer WIBAUT (S. D.) zal tegen de motie stemmen. Hij acht, dat de zaak volko men duidelijk staat. Het voorstel der rege'e- ring bevordert een goede oplossing. Wan neer de Minister onderhandeld had, zou hij de andere hebben misleid. Er was immers niets om over te onderhandelen. Minister v d. VEGTE dupliceert. Hij ver klaart daarbij, dat de exploitatie van de ge- heele lijn zal plaats hebben totdat een rege ling is getroffen, die billijk genoemd kan worden. De motie-De Gijselaar wordt verworpen met 13 legen 19 stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen met 28 tegen 4 stemmen. De vergadering wordt verdaagd tot nadere bijeenroeping. GEEN CONFLICT IN DEN MELKHANDEL. De fabrikanten geven tce. Gisteren hebben de Zuid-Hollandsche melk- fabrikanten te Rotterdam vergaderd naar aanleiding van het door den Bond van Melkveehouders genomen besluit, om den melkprjjs van 1 October a.s. af op een grondprijs van 101/3 cent te brengen. In deze vergadering is een motie aangenomen, waarii deze prijs wordt aanvaard. Aan het einde van deze motie wordt medegedeeld, dm de melkhandel zijn Mandpunl echter handhaaft, en dat hrj nadrukkelijk wenscht te verklaren, dat de aanvaarding van nen eisch der veehouders onder den druk der seizoensomstandigheden geschiedt EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. Een Leidenaar als lietsendiel. Uit Schipluiden werd Dinsdagavond aan de Delftsche politie getelefoneerd, dat er kort te voren een rijwiel was gestolen. Twet rechercheurs begaven zich naar den Schip- luidenschen weg en toen een wielrijder Daderde, sommeerden zij hem halt te hou den. Aanvankelijk trachtte hrj snel door te rijden, doch toen een rechercheur zyn rijwiel voor hem op den grond wierp, sprong hij er af, een sloot over en vluchtte een wei land in De andere rechercheur sprong hem na en wist hem te grijpen. Na een lang durige worsteling werd hij overmand en naar het politiebureau gebracht. Het bleek te zijn de 32-jarige J. H. K., uit Leiden, een oude bekende van de justitie, die reeds veel vonnissen heeft ondergaan. Het rijwiel, dat hij bereed, bleek niet uit Schipluiden, doch dienzelfden avond te Delft te zijn ontvreemd. K. was n.1. van plan er op naar Leiden te rijden, doch had zich in de richting vergist en was teruggekeerd. INBRAAK. Toen Dinsdagavond de koopman A. van Baren te Rotterdam omstreeks elf uur thuiskwam in zijn woning aan het Haag- scheveer bemerkte hij dat ongenoode gasten een bezoek aan zijn huis hadden gebracht. Alles was in de kamers overhoop gehaald en de brandkast was waarschijnlijk met een valschen sleutel geopend. Uit de brandkast worden vermist f 2500, R.M. 500, frs. 500 en 2 gouden armbanden, benevens gouden manchelknoopen. REVOLVERS EN PATRONEN IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen, die gistermorgen omstreeks twaalf uur een bezoek brachten aan het stoomschip „Gemma" van de reèderij van Nievelt Gou- driaan Co., uit Rotterdam, en liggende bij de emplacementen der stoomvaartmaat schappij „Nederland", te Amsterdam, hebben een groote partij vuurwapens en munitie aangetroffen. Bij het inspecteeren van de stookplaats troffen zij een belangrijke hoeveelheid re volvers en patronen aan. Dit alles werd in beslag genomen en aan wef gebracht. Van daar werd het naar het Oost-Indisch huis vervoerd. Het aantal revolvers bleek 80 h 100 te bedragen. Het aantal patronen 10.000. Wie dit schiettuig aan boord van d* Gemma" heeft gesmokkeld, is officieel niet bekend. Vermoedelijk heeft het Chineesche 8tokerspersoneel zich daaraan schuldig ge maakt Een en ander was vermoedelijk be stemd voor Indië. De „Gemma" lag te Amsterdam slechts korten tijd, daar een geringe lading moest worden ingenomen. VERMIST. Te Zaandam wordt sedert Dinsdag ver mist de 22-jarige Van der Linden. Gisteravond werd kennis gegeven dat de aan hem toebeboorende jas en hoed drij vende in het Noordzeekanaal waren gevon den. De politie laat thans in het kanaal dreggen. In de gemeente Vlagtwedde wordt de kommies De W. sedert eenige dagen ver mist. Te Amsterdam wordt sinds Zaterdag een meisje van elf jaar vermist, Catharina Gleenwink geheeten. BRANDEN. Te IJzendijke zijn de maalderij van den heer Casteleijn en tevens een schuurtje van den heer Leenhart® afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Heerlen is brand uitgebroken in de woning van den heer Hutirig te Schindelt. Het vuur gTeep snel om zich heen en ook de woning bewoond door de gezinnen Starmaris en Mevis weTd een prooi der vlammen. Te Harselaar zijn, door onbekende oor zaak, twee met hooi, stroo en ongedorschte rogge gevulde bergen vaD den jachtopzie ner J. van Uffelen onder de gemeente Bar- neveld, geheel verbrand. De oogst, die verzekerd was, behoorde aan ge-noemden jachtopziener, doch de ge bouwen zijn eigendom van mr M. M. A. M. Ybers, te Bussum. SCHAAPHERDER GEARRESTEERD. De politie te Ridderkerk heeft gearres teerd den 70-jarigen A. v. d. L., schaapher der te Rijsoord, wegens het plegen van on zedelijke handelingen met minderjarige meisjes. De verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. OVERREDEN EN GEDOOD. Te 's-Hertogenbosch is gistermiddag de 84-jarige J. Holstein, wonende aan de Laut- sche Poort aldaar, in aanraking gekomen met een wielrijder. Beiden vielen op den grond en werden overreden door een pas- seerende auto. Holstein is aan de bekomen verwondingen bezweken. De wielrijder kwam er goed af. DE STELENDE BOVENBEWONER. Op een interessante wijze is de heer S., bakker, in de Putstraat te Sittard, tot de ontdekking gekomen, hoe een dief hem je- ruimen tijd geld uit z'n ka9t stal meldt de „NK." Het waren meestal bedragen van om de 25 gulden. En merkwaardigi.de kast werd nooit geforceerd. en de dief kon niet bij z'n werk gevat worden. Totdat de heer S. op het lumineuse idee kwam, opi zich onder het bed te verbergen en zoo doende te welen te komen, wie de dader zijn kon En Maandagmorgen had hij suc ces. Nadat hij zich geruimen lijd verscho len hield, werd plotseling de deur van de bewuste kamer geopend. en trad de dief binnen. Reeds geruimen tijd verdacht de heer S P. P., z'n bovenbewoner er van, dat deze de dader wvas, en inderdaad bleken z'n ver- I moedens te berusten op waarheid. P. P. opende met een valschen sleutel de kast, nam een som geld en verdween alsof er niets gebeurd was. Daar S. hel geld getee- kend had, liet hij hem kalm begaan, doch liet niet na om eenige oocrenblikken later de marechaussee's op te bellen. P. P die arg waan koéslerde, vluchtte in allerijl, nagezet door de marechaussee, die hem op aanwij zing van eenige kinderen in een weide op den Weerderweg arresteerden. P. P., die bekende, werd naar de marechaussee kazerne overgebracht. BOTSING TUSSCHEN EEN AUTO EN EEN MOTORRIJWIEL. Woensdagmorgen heeft te Baarland op den hoek van een weg een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrij wiel, waarvan volgens getuigen de bestuur ders geen signalen gaven. De motorrijder, zekere M., is met een totaal verbrijzeld lin kerbeen naar het ziekenhuis te Goes ver voerd. De bedde motorrijtuigen zijn door de politie in beslag genomen. KIND ONDER EEN AUTO. Dinsdagmiddag weid in Weiten, naar de ,,L. K." meldt, een kind aangereden door de auto van den heer Z. Het kind, E. R., liep een hersenschulding en schedelbreuk op, en is naar het St.-Josephhospitaal te Heerlen vervoerd. De toestand is uit den aard der zaak zeer érnstig. Een onderzoek door de politie ingesteld heeft uitgewezen, dat den bestuurder geen schuld treft. SCHIP VERBRAND. Door vonken uit den schoorsteen is het schip van den heer Bouwland, geladen met stroo, te Weerdingermond in brand geraakt. Het ging geheel in vlammen op. HET DRAMA BIJ MUNTENDAM. Omtrent het gebeurde met de 16-jarige mej. K., van Sappemeer, wordt aan de N. R. Crt. het volgende medegedeeld: Mej. K. onderhield reeds eenigen tijd liefdesbetrekkingen met een jong onderwijzer. Maandag was ze op bezoek bij een familielid te Muntendam, vanwaar ze 's avonds 8 uur op haar fiets naar huis vertrok. Op een vraag of haar verloofde haar kwam afhalen, antwoordde ze, dat hij het om zijn studie niet kon doen. Toch schijnt hij tusschen 8 en 10 uur 's avonds uitgeweest te zijn. De ouders van beiden wonen naast elkaar, zoodat de moeder 's nachts de buren wekte omdat de dochter nog niet was teruggekeerd. Om 5 uur 's morgens werd het lijk in een sloot gevonden. In haar fietstasch wa3 een briefje, waarin ze voor altijd afscheid van haar verloofde nam. Een en ander heeft tot zijn arrestatie geleid. Gistermorgen is de sectie gehouden door dr. Mierent, doch hieromtrent is niet bekend. Het parket was gisteravond 7 uur nog in Muntendam, waar de verdachte in de kazerne der maréchaussees' is opgesloten. Mevrouw Scherp: „Als je met Dick trouwt, kan je er van verzekerd zijn, dat ik je nooit kom bezoeken." Dochter: „Zeg u dat eens in de gramofoon, ma Mevrouw Scherp: „Waarom?" Dochter: „Dan geef ik die plaat aan Dick als een huwelijksgeschenk." GEBOREN: Nicoiaas, z. van A. Spek en A. de Wolf. Francs. Theods. Matthieu, z. van F. I. M. Zilverentant en J. van Oosten. Lena, d van W. F. Filemon en L. Neuteboom. Gabriël, z. van J. Café en N. Zorge. Wil lem, z. van W. v. d. Plas en J. Voogt. Jan Willem, z. van J. Massaar en G. de Wit. Cornells, z. van H. Rhijnsburger en C. v. d. Zeeuw. Anna Engeltje en Hendrik, d. en z. van J. W. Snel en K. Broek. Wilhelmina, d. van P. Sinteur en J. v. d. Linden. Theodorus, z. van G. Dubbeldeman en M. Tuithoff. Johanna Maria, d van A. Eradus en M. Landwaart. Jacobus Johannes, z. van J. J. Lezwijn en M. Jong. Sjoerdje, d. van S. Segaar en C. S. Budding. Anlonia Maria, d. van A. M. Veeren en C. P. Ammerlaan. Margje, d. van J. Slol en W. H. de Heiden. Theo dorus Willem, z. van M. Pet en C. Onvlee. Jacoba, d. van C. v. Doesburg en J. Brussee. Arnoldu3 Jacobus, z. van J. M. Hendriks en C. H. Snel. Lodewijk Adria- nus, z. van A. Knelsch en A. de Vries. Henrs. Alfons. Theods., z. van H. A. A. Mars en H. J. Campman. GEHUWD: H. J. A. Visser jm. en M. J. C. Kriek jd. J. Cornelisse jm. en M. J- Alkemade jd. D. Bouwman jm. en L. G. S de Lange jd. A. W. P. A. Leuven jm. en A. M. Laken jd. J. Sijpeslijn jm en W. Dekker jd. A. M. Vermeulen jm. en S. M. Oudshoorn jd. J. Lasschuyt jm. en G. M. P. Kettenis jd. P. M. Benschop jm. en W. Colenbrander jd. J. H. Rijsbergen jm. en W. J. Jokmin jd. A. v. d. Bos jm. en W. Siera jd. J. Filippo jm. en M. J. Karei jd. N. A. Aalbersberg jm. en P Kanbier jd. A. Blonk jm en J. Kanbier jd. H. C. Bouw man jm. en M. J C. Copier jd. P. Wil schut wedr. en M. Verkerk jd. D. C. v. Peype jm. en J. Kraal }d. OVERLEDEN: A. J. van der Hoeven z. 6 mnd. P. Wiedervanck de Blécourt m. 58 j. J. Knol z. 3 mnd. G. ZomerWillemsen vr. 37 j. N. A. v. Cassel z. 10 mnd. Th. A. Weesink m. 48 j J. v. Wijngaar den z. 66 j. C. P Hoogenboom d. 4 w. J. M. Teskev. d. Berg wede. 8f j. M. Dekker d. 14 j. A. Leune wedr 71 j. W. v. d. Wilk z. 65 j. W. v. d. Eijkel m. 38 j. J. W. de TombeStarre vr. 47 j. J. Segaar m. 63 j. GEVESTIGD: R. Uges, Stationsweg 19. Liem Soei Poh Mariënpoelstr. 43. J. G. L. Roder, Rapen burg 51. M. W. H. Steegmans, Noord- einde 50. C. Matthijsen, Vischmarkt 19. E. W. de Fielliettaz Goethart, Haagweg 34. J. P. v. d. Helm, R.K Priester, Haag- weg 13. M. C. Hanrath, Noordeinde 50. G. H. Stroobach, K. Rapenburg 4. L. Hasper, hulp huish., Zoeterw. Singel 44a. J. G. Schregel, Staalwijkstr. 4. J. H. Har ders, Cobethstr. 8. Ko Tjay Sing, Oude Singel 112. J. C. Hoekstra, Groenhoven- straat 7. J. Nijhuis en gez Amaliastr. 24. M. v. d. Lelie, Oude Rijn 124a. H. J. Reesink, Vreewijkstr. 13. R. W. Steur, Schelpenkade 39. H. G. de Langen, bouwk. opz. en teekenaar, Plantsoen 89. E. Klöckner, dienstbode, Witte Singel 96. C. W. Bröring, Hoogewoerd 31. P. Bek, winkeljuffr., Breeslr. 104. J. Borreman, dienstbode. Prinsenstraat 25. J. J. Rai- mond, Lindestr. 21a. Th. P. Galestin, Noordeinde 37. H. W. Mulder, Donker- steeg 19. J. C. v. Veen, Oude Rijn 24a. J. Htlttermann, dienstbode, Breestr. 173a. J. M. E. Isbrücker, Rapenburg 131. H. C. E. M. v. d. Stok, verpleegster, Breestr. 149. Sprangemeijer, bankwerker, Steenstr. 34. J. Kalma, Schelpenkade 46. E. A. Wer ker, Houtstr. 3. T. A. M. ThomasStut- lerheim, Rapenburg 77. C. v. d. Zwart, huishoudster, Korevaarstr. 17a. O. M. Schlichter, huishoudster, Breestr. 48-50. W. Ritz, keukenmeisje, idem. B. Ltltz, idem. A. Sterk, dienstbode, W. Singel 20. P. van Empel, Rapenburg 17. H. J. Glasz, Rapenburg 131. A. F. van de Gr ampel en fam., advooaat, Plantage 5. J. Crispijn en, fam., werkman, Groenoord- straat 42. H. E. van Os, journalist, Groenhovenstraat 10. J. Drijvers, Vree- wijkstraat 11. L. v. d. Molen, Rijnsb.- weg 36. G. van der Deuze, H.-Rijndijk 30. J. Walbeek en fam., schilder, Gas- etraab 52. R, T. Boon, Stationsweg 45. W. Visscbeir, schilder, Heerenstraat 121. B. H. v. Everdinigen, Aalmarkt 15c. J. H. Bouwens, bakker, Vorverstr. 37. D. ImthomVerburg, Groenoordstr. 8. A. Dworak, dienstbode, H.-Rijndijk 16. H. van der Maaden, boekhouder, Merelstr. 52. C. N. M de Goede, pater, Haagweg 13. J. v. Gent, timmerman, Janvossen- steeg 50. N. Bost,ven, Lijsterstr. 4. K. L. Que, Oude-Singel 112. H. Werk manRepelius en gez., J de Wittstr 57. A. J. A. Kotster, monteur, Oude-Rijn 60. E. A. de Vries, Rapenburg 131. J. M. Bentbem, id. H. M. Pool—Meyl en fam., Rijnsb.weg 77. G H. Kremer, Bootsman, Janvcssensteeg 48. M. G. Schoonderwoerd, dienstbode, Rijn- en Schiekade 29. C E. Rindels, dienstbode, Da Costastraat 4. Ong Trong Liat, Kern. straat 21a. lie Gbien Ghiam, Maredijk 159. J. M. v. Steen, Meeiburgerstraat 12. G Boschloo, Schelpenkade 43. W. E. de Ruiter, N.-Rijn 46 M. J. M. Wi- bier, dienstbode, Breestraat 115. L. v. lieshout en fam., conducteur N. S., Dah liastraat 2a. L. H Ruitenberg, J. v. Govenkade 9. H. M, v. Veen, dienst bode, Heerengraoht 54. VERTROKKEN: J. v. d. Woerd, Den Haag, Loosduinsche weg 891. H. M. E. Langerak, Den Haag, C. Houtmanstraat 8. B. C. Kriek, Haar lem, Rooseveltstraat 12. C. A. G. Ver- kouw, O S3, Molenstraat 22. H. J. G. H. Metsch, Den Haag, Snezkade 116. C. M. Bourgonje, (geh. m. M. A. Jongsma), Den Haag, Loosdrechtschestraat 28. P. C. Kompier, Voorschoten, Schoolstraat 86. L. Meijwaard, Aalsmeer, Machineweg 302. G. J. Held, Den Haag. Bakhuyzenstraat 87 II. G. v. Ordt, Deventer, Sypenbaan- plein 10. N. Vianen, Utrecht. Vredenburg 57 boven. J. P. A. Verhaar, Den Haag, Laan van Meerdervoort 104 J. C. Schalk wijk, Delft, Piet Heinstraat 60. E. Lelie veldGriffioen, Den Haag, Engelenburger- straat 150a. J. T. Bolin, Den Haag. Van Ostadestraat 475. L. Kamper, Oegstgeest, Haarl.weg 10. De dames Kievit, Den Haag, Luikschestraat 6. M. J. Strotmann, Venio, Tegelsche weg 24. A. Leegwater, Broek op Langendijk, Noordeinde. P. Dondorff, Dalen, Oud Schoonebeek. E. de Ruyter, Amsterdam. Amstelveenschewc'g 194II. W. C. de Snoo, Hengelo. Leus- veenweg 27. J. J. Admiraal. Amsterdam, v. Woustraal 141. H. Slegtenhorst, Nij megen, Kol. Reserve. H. J. Holverda, Delft, J. W. Frisostraat 44. G. W. Rem- straat. J. C. Pet, Rotterdam. Schaven- steeg 27. P. Gladdines, Luik (B.), Plein de Dracht Bressoute. M. J. Lodder, Den Haag, L. v. N. O. Indië. S. M. Weijnen, Hillegom, St.-Josephgesticht. J. Galjaard, Den Haag, Hof Vredebest 12. J. Hermans, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 27. C. J. Lulofs, Voorburg. Voorburg, v. Deventer- plein 4. W. F. Slikman, Voorburg, v. Deventerplein 4. J. P. Bochove, Wou- brugge, A 117. A. E. M. Meuleman, Oegstgeest, Terweeweg 33 H. P. Th. Meerdink, Vlissingen, Badhuisstraat 57 b. Ph. P. de Graaf. Wassenaar. Oostdorper- weg 201. J. Zetswaard, Amsterdam, Mes dagstraat 29II. C. G. v. Tongeren, Den Haag, Marconistraat 6. J. H. v. Leeuwar den, Den Bosch, Zuidwal 52. H. J. Fr. ten Cate. Amsterdam. Overtoom 30. C. v. d. Kaaij. Oegstgeest. v. Assendelftslraat 27. G. Peters v. Neijenhof, Rozendaal e. a_ Spoorstraat 85. M. J. Alkemade, Alkmaar. Vondelstraat 9 a, H. J. Dui verman, Keulen. Perlenfühl 37 III. M. Hoekstra. Geldermalsen. Marktplein. B. J. Kemperman, Oegstgeest, Duivenvoorde straat 73 L. H. de Vos Klootwijk, idem, v. Assendelftstraat 25 P C Trad, idem, idem. G. H. W. Vink, Boskoop. Boot straat 10. J. A. Boymans, Amsterdam, Uithoornstraat 30 b J. P. Bols Maas tricht St Servaa9 Kloosler M de Bol ster, Rotterdam, Zw. Paardenstraat 115. VOOR VRIJDAG 30 SEPTEMBER. Hilversum (1060 M.) 12.—: Politieber. 12.35—2.00: Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool, A. v. Leeuwen, cello, P. Jochemse, piano. 5.307.00: Concert door het ANRO-orkest o. 1. v. Nico Treep, Henri Angenent, bariton, Egb. Veen, piano- begel. 7.00—7.45: V.P.R.O. K. Klein, de clamatie. Don Carlos, 3e bedr. 16e tooneel van Schiller, Vrijheidsrede van den markies Posa en andere fragmenten 7.45: Poli tieber. 8.10: Kamermuziek door het „Haydn-kwartet", P. Kramer, le viool, A. de Groot, 2e viool, H. v. d. Bosch, altviool, H. J. Lysen, cello (allen leden van het Con certgebouw-orkest). 1. Kwartet F gr. t op. 77 nr. 2, Haydn, 2. Kwartet F gr. t. op 96, Dvorak 9.10: Gevarieerd programma, Luciën, humorist, P. G. Donker, xylophonist -Het Hawaiian radio-vijftal, Chris de Vo9 Jr., Hawaiian guitaar, Eug. Scholten, Hawaiian guitaar, H. Fernandes, guilaar, Jan de Vos bas-guitaar, Chris Seeger, ukulele, Rein. Vreeling, accordeonbegel. voor de saxophoon 10.15: Nieuwsber. 10.3012.00: N.O.V. Dansmuziek door de N.O.V. Jazzband o. 1. V. John Beek. Daventry (1600 M.) 11.20: Daventry- kwartet en solisten (sopraan, cello, piano). 12.50: Orgelconcert. 1.202.20: Lunch muziek. 3.20: Lezing: Empire History and Geography. 3.60: Lezing: How rea ding and written began. 4.10: Abraham Lincoln, tooneelsluk van John Drinkwater. 5.20: Lezing: On wilh the dance in fiction. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orkestcon cert. 6.50: Tijds., weerber. 7.05: Or kestconcert. 7.20: B. B. C. muziekcritiek. 7.35: Orgelconcert. 7.45: Lezing The art of the Cinema, 8.05: Variété. 8.35: Symphonieconcert. Radio-mannenkoor en orkest. W. Widdop, tenor. 9.20: Weer bericht, nieuws. 9.35: Lezing: Next week's broadcasting music. 9.50: Nieuws ber. 9.5511.20: Symphonieconcert (ver volg). 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50 2.10: Orkestconcert. 5 055.55: Dans muziek, Jazzband. 8.5010.50: Concert. Populaire muziek door het orkest Mario Cazes. Langenberg (469 M.), Dortmund (283 M.j en Münster (242 M.) 1.302.50: Orkestcon cert. 5.50—6.50: „Die Winterreise" van Schubert, door E. SchmidtCarlen, zanger. 9.05: Wasif und Akif", Turksch Poppen spel van Wegner en Landau". Daarna tot 12 20: Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) 3.508.05 Lezingen en lessen. 105012.50: Een uurtje bij Jean Gilbert, Orkest, F. Weber— Flessburg, sopraan. A. Flessburg, tenor. Hamburg (395 M.) 6.20: Middagconcert 7.20: Orkestconcert. 8.20- „Das Glück im Winkel", tooneelspel in 3 acten van H, Sudermann. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.206.2P: Concert door het radio-trio. 8.35: Orgelconcert. 9.05 Gramnfoonmuziek. 10.0510.35 Vlaam- sche literatuur. vfnOMVJ «wr.ign ynvOT.JJID" PRINSES JULIANA, uitr., 28 Sept. v. Suez. JOHAN DE WITT, thuisr., 30 Sept. te Genua verwacht. SALEIER, uitr., 25 Sept. v. Penang. RnTTPRnAMSCHE M.OYD, SAMARINDA. thuisr., pass. 27 Sept. Perim. TABANAN, 28 Sept. v. Batavia n. Rott nnr.r. A ND- AMERTK A-T.IJN. DINTELDIJK, Pacific Kust n. Rott., 3 Oct te Liverpool verwacht. NIEUW AMSTERDAM, Rott. n. New-York, pass. 28 Sept. Cape Race; wordt 1 Oct te New-York verwacht DRECHTDIJK, 27 Sept. v. Rott te Seattle, vnww'wr.niTE HOM, r.r.OTD WATERLAND, uitr., pass. 28 Sept Lydd. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJIBODAS, 27 Sept v. Chinwangtao naar Dairen. TJISONDARI, 24 Sept v. Batavia n. Hong kong. HOLLANDOOST-AZI15-LIJN. MADOERA, uitr., 28 Sept. v. Shanghae. HOM.AND—AUSTRALIfi-LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 28 Sept. te Melbourne. ROTTERDAM—Zinn-AMERIKA LIJN. FOELDIJK, uitr., 27 Sept v. Las Palmas. ALHENA, 28 Sept. v. Hamburg n. Antw. FON NED STOOMBOOT-MIJ. JUNO, 28 Sept. v. Middl. Zee te Amst BOSKOOP, 26 Sept. v. Valparaiso te Corral. NEPTUNUS, Middl. Zee n. Amst, pass. 27 Sept. Gibraltar. BERENICE, arr. 27 Sept. te Tarragona. STRABO, 28 Sept. v. Kopenhagen n. Stettin. VAN RENSSELAER, W.-Indië n. Amst, 28 Sept. te Havre. HOLLAND-APR IKA-LUN. GIEKERK, thuisr., 30 Sept te Antw. verw. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BEVERWIJK, 28 Sept. van IJmuiden te Swansea. COLYTTO, 27 Sept. r. B. Aires te San Nicolas. GEERTRUIDA, m. s., arr. 27 Sept te Hcltenau. GELDERLAND, 26 Sept. v. Newcastle te Hamburg. HORIZON, z. 8., 24 Sept v. Hamburg. KRALINGEN, 27 Sept. v. Helsingfors n. Tr3ngsund. LUCTOK, z. s., 24 Sept v. Aalborg te Hamburg. MAASHAVEN, 28 Sept. v. Grimsby naar Kirkenaes. MARKEN, 25 Sept. v. Adelaide n. New castle N. S. W. MIRACH, Montreal n. Antwerpen, was 27 Sept. 140 mijlen W. v. Ierland. SENIOR, z. s., arr. 24 Sept. te Hamburg. TELENA, 22 Sept. v. Rott te Curacao. VIELDRECHT, 27 Sept. v. Santander naar Rott ZEEMEEUW, m. s., arr. 27 Sept te Holtenau, 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6