EET MEER CHOCOLADE REEPEN WIE IS EDMUND GRAY? 'EET DAN voor slechts 68s<e Jaargang LBOSGH DAQ3LAD, Donderdag 29 September 1927 Tweede Blad Na. 20719 BINNENLAND. 'S morqens om 11 en 'S middags om A uur»; [ZWITSER EERSTE KAMER. FEUILLETON. DE POOL-EXPEDITIE MET DE „NORGE". Voordracht van generaal Nobile. Gisteravond had in de groote zaal van de Twee Steden te 's-Gravenhage de lezing plaats van. den Italiaanschen generaal Oldo Nobile, die zooals bekend, in verschillende plaatsen van ons land voordrachten houdt over zijn vlucht met het luchtschip de „Norge", in gezelschap van Amundsen en Ellsworth. De lezing was georganiseerd door de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, Onder de aanwezigen waren de Italiaan- sche gezant, graaf Barbaro, de minister van Oorlog, de heer Lambooij; jhr. Van den Bergh van Heemstede, ondervoorzitter van de Kon. Ne>d. Ver voor de Lucht vaart; Hans Martin namens de K.L.M. mr. Schönfeld, administrateur bij het Dep. van Waterstaat en de heer De Veer, chef van de Luchtvaartafdeeling van dat De partement. Jhr. v. d. Bergh van Heemstede opende de bijeenkomst en heette generaal Nobile welkom en herinnerde aan de groote presta. tie door de 3 mannen in hun stoutmoedigen tocht verricht. Generaal Nobile, het woord nemende, schetste in het eerste deel van zijn rede de verschillende pogingen, die in den loop der jaren gedaan waren om de Noordpool, hetzij over land en zee, hetzij door de lucht te bereiken. Daarna liet spr, aan de hand van licht beelden de route zien, welke de ,,Norge" gevolgd had. Spr. zette uiteen, hoe hij het luchtschip ontworpen en gebouwd had en op 5 Mei 1926 van Petersburg naar Spits bergen was vertrokken, nadat hij eerst van Rome via Londen, Puihaan, Oslo, naar Pe tersburg was gevlogen. Spr. liet daarna eenige lichtbeelden zien van de eerste Poolexpeditie, welke met een ballon ondernomen werd, n.l. die van Andre. Voorts vertelde spr. hoe de tocht zeer minutieus was voorbereid en liet de aan wezigen enkele lichtbeelden zien van het interieur van de Norge. GEORGANISEERD OVERLEG. In de laatst gehouden vergadering van de Bijzondere Commissie voor Georgani seerd Overleg voor de dienstvakken der directe belastingen enz. en der registratie enz. is behandeld een verzoek van den Minister van Financiën om advies inzake een adres van de Broederschap van Ont vangers der directe belastingen enz. om het aantal ontvangkantoren, waaraan een vaste bezoldiging is verbonden, te verhoogen. De Commissie besloot ter kennis te brengen van den Minister, dat zij geen gunstig advies op bedoeld adres kan uitbrengen, omdat inwilliging van het gedaan verzoek zou moeten medebrengen een wijziging van het salarisbesluit voor de ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen. Den Minister zal voorts worden medegedeeld, dat do Commissie een inci denteel© wijziging daarvan niet wenschelijk acht, doch meent het adres in de belang stelling van den Minister te moeten aanbe velen, zoodra een algemeene herziening van de salarisregeling in overweging zal worden genomen. Voorts werd besloten aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg op haar verzoek om advies inzake het rap port van de Kleedingcommissie mede te deelen, dat de Bijzondere Commissie het niet wenschelijk acht voor de ambtenaren bij de administratie der directe belastingen enz. en der registratie enz. het dragen van unïformkleeding voot te schrijven. Men achtte de thans bestaande regeling, waar bij voor in het bijzonder aangewezen diensten het dragen van een dienstpet is voorgeschreven, voldoende. Mocht evenwel toch tot invoering van uniformkleeding wor den overgegaan, dan acht de Commissie het niet wenschelijk, dat het dragen van uniform worde voorgeschreven aan de ambtenaren, die dienst doen op de vaartui gen van de ambulante recherche. Voorts werd voor alle ambtenaren der belastingen de voorkeur gegeven aan het colbert boven de tuniek. Ten slotte be sloot de Commissie er op te wijzen, dat, indien wordt besloten den ambtenaren de verplichting op te leggen tot het dragen van uniform, daarvoor dan geen korting op hun bezoldiging mag worden toegepast. ELF STEDENTOCHT MET „DE POSTDUIF" Het vliegtoestel „Postduif" waarmee luit Koppen naar Indië wil vliegen, is gisteren om 5Va uur den elfstedentocht, die een af stand van ruim 900 K.M. bedraagt, be gonnen. Het traject is Soesterberg-Arnhem- Maastricht - Den Bosch - Middelburg - Den Haag - Haarlem - Amsterdam - Leeuwar den - Groningen - Assen - Utrecht - Soester- berg. Passagiers zijn luitenant Koppen, mevrouw Koppen, de heeren Fryns en Eller- man. Het toestel en de motoren verkeeren in uitstekende conditie. VLIEGTUIGEN VOOR DE OOST. Dinsdagmiddag kwam op hel vliegkamp de Mok nabij Helder de eerste Dornier Walvliegboot aan, bestemd voor den lucht vaartdienst in Nederlandsch-Indië. Hiervan -worden er 18 gebouwd in de vliegtuigfa briek Aviolanda te Papendrecht. Deze fa briek, een zusteronderneming van de Ma chinefabriek, bouwt de Wal-toestellen in licensie van de Dornier-Metallbautenwerke te Friedrichshaven. Het toestel is uitgerust met 2 Lorraine Dietrichmotoren van 500 PK., elk een 4-bladige schroef drijvende. Het vertrok van Papendrecht over de rivie ren tot Arnhem en daarna via Kampen over de Zuiderzee naar Amsterdam. Boven het Noordzeekanaal werden snelheidsproe ven genomen, waarbij een snelheid van ca. 200 K.M. per uur behaald werd. Daarna werd teruggevlogen over het Noordzee kanaal en langs de Zuiderzeekust via Enk huizen naar de Mok. De Wal werd gevlo gen door den piloot Wagner van de fabriek te Friedrichshaven met als 2e piloot luit. Everts. Aan boord bevonden zich tevens de commissieleden, luit. Woldringh en off. M. S. D. Kramer. DE PRESIDENT VAN LIBERIA. H. M. de Koningin heeft gisteravond te half acht in het koninklijk paleis aan het Noordeinde te Den Haag officieel ontvan gen den President der Republiek Liberia, den heer King. De President die vergezeld werd door zijn echtgenoote, zijn dochter, zijn zoon en den adjudant kolonel Davis, vertrok uit het Hotel des Indes in door het Hof ter be schikking gestelde auto's naar het paleis. Na de audiëntie gaf de Koningin ter eere van den President een gastmaal in de kleine eetzaal. Gistermiddag had de president een be zoek gebracht aan Rotterdam. PRINS HENDRIK TE MEPPEL. Prins Hendrik heeft gisteren, vergezeld \an zijn adjudant jhr. Laman Trip, een bezoek aan Meppel gebracht en aldaar een fancy-fair geopend, welke door de afd. Meppel van het Nederl. Roode Kruis is georganiseerd ten bate van haar onder- afdeeling Hulp in 't Huisgezin. Bij die opening waren mede tegenwoordig de Commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. J. Th. Linthorst Homan en diens echtgenoote; de burgemeester, jhr. Röell en de heer De Kanter, hoofdbestuur der van het Roode Kruis. NED. R.-K. BOND VAN SCHILDERPATROONS „ST. LUCAS". In de gistermiddag te Den Haag voort gezette vergadering werd het jaarverslag goedgekeurd. Verworpen werd een voorstel om het aantal bestuursleden van 9 op 7 te brengen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. Notenboom de Brüyn, J. A. Slee en W. Schunselaar werden met algemeene stemmen herkozen. Bij de behandeling van het verslag over het orgaan werd meegedeeld, dat dit jaar weder prijsvragen zullen worden uitge schreven, aan sommige waarvan ook door niet-leden zal kunnen worden deelgenomen. Besloten werd de vertegenwoordiging in den gemengden bedrijfsraad uit te breiden met twee leden. Benoemd werden daarin de heeren Wesseling en Besters. Op voorstel van den Frieschen Schilders patroonsbond werd besloten met de andere landelijke patroonsbonden een overeen komst aan te gaan om geen leden van el kander over te nemen, van wie bekend is, dat zij nog organisatieschuld bij hun vori- gen bond hebben. Ook werd besloten een overeenkomst aan te gaan met den Friesche nBond, waardoor de leden der landelijke organisaties door den Bond als georganiseerd worden erkend en mede mogen inschrijven, mits zich hou dende aan de reglementair vastgestelde be paling der V. B. in Friesland. De financieele verslagen werden goedge keurd. In den loop der vergadering werden tele grammen van aanhankelijkheid gezonden aan H. M. de Koningin en aan den Bis schop van Haarlem. De vergadering werd daarop verdaagd tot heden. Na afloop der vergadering heeft het hoofdbestuur en het bestuur der jubileeren- de afdeeling Den Haag een drukbezochte receptie gehouden. NED. VEREEN. TOT BEVORDERING VAN ZONDAGSRUST. Te Utrecht is de algemeene vergadering van de Ned. Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust gehouden. De voorzitter, de heer jhr. mr. G. C. von Weiier. van 's-Gravenhage, opende de vergadering met een kort woord van opwekking. De secretaris, de heer G. B. van Aaken, van 's-Gravenhage, bracht zijn jaarverslag uit, dat geen aanleiding tot opmerkingen gaf. De penningmeester, de heer H. Heij- boom, van Haarlem, richtte een persoonlijk woord tot den secretaris, die het voornemen had te kennen gegeven, te bedanken. Aan het financieel verslag ontleenen wij, dat er een bedrag van f 585.68 aan inkomsten is en f286.19 aan uitgaven. Op voorstel van de afd. Utrecht werd be sproken de vraag hoe bevorderd kan wor den. dat de Zondag op een behoorlijke wijze door ons volk wordt doorgebracht, waaraan vastgekoppeld was het voorstel, aan een commissie ter bestudeering van dit vraag stuk op te dragen, aanraking te zoeken met de Tuchtunie. Betoogd werd, dat dit voor stel niet-statuair was, waarop werd beslo ten, het aan te houden, ten einde de.afd. Utrecht gelegenheid te geven tot nadere toe lichting. Besproken werd eveneens op verzoek van de afdeeling Utrecht de vraag, wat gedaan kan worden tot vermijding van het houden van betoogingen en demonstraties op Zon dag? Besloten werd, hiertegen met alle moge lijke middelen te ijveren bij alle gelegen heden. In verband hiermee werd overlegd wat de vereeniging zou kunnen doen ten aan zien van de Olympische spelen. Uitvoerig werd behandeld een rapport van een commissie, bestaande uit de hee ren H. Meyboom, G. B. van Aaken, dr. P. H. Ritter, Th. H. van Oost en B. Hagoort, inzake de mogelijkheid van toelating van nationale organisaties tot de vereeniging. Ten slotte werd besloten die mogelijkheid niet te openen. Wel kunnen hoofdbestuurs leden van organisaties als zoodanig als lid toetreden. Als voorzitter werd herkozen jhr. mr. G. C von Weiier, als bestuurslid gekozen de heer J. J. Sterkenburg, van Rotterdam. De vergadering werd hierop gesloten. ALGEMEENE NEDERL. POLITIEBOND. Gistermiddag is te Groningen de alge meene ledenvergadering gehouden van den Alg. Ned. Politiebond onder leiding van den heer G. W. Stroink, burgemeester van Steenwijkerwold. Volgens het jaarverslag bedroeg het ledental op 30 April j.l. 2-133, verdeeld over elf prov. afdeelingen, 68 afdeelingen of kringen en 172 correspondentschappen. Blijkens het financieel verslag bedroegen de ontvangsten f 12.329.59. de uitgaven f 9624.75, voordeelig saldo f 2714.64. Op 1 Mei 1926 was in kas f211.431.21, zoodat het saldo thans is f214.135.85. Aan de orde was de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer RECLAME. 8852 wanneer de maaghegmt te vragen, neemt de arbeidskracht af; mml* N.V.HntLANW I CHOCOLADE-Fi v oec/zaa m y/e.nstenkencf H de Groot. Het feitelijk fondsbezit op 30 April j.l. was f 33.215.33. Blijkens het verslag van den stand der geldmiddelen had de stichting op 1 Mei j.l. een nominaal bezit van f205.781.98, wat toen een reëele waarde vertegenwoordigde van f 189.199.50. De afdeeling Vakonderwijs heeft een bezit van f 144.763. De begrooting voor 1928/29 werd in ont vangst en uilgaaf vastgesteld op een bedrag van f52.000. Op voorstel van een der leden weni be sloten, den heer Paul, inspecteur van po litie te s-Gravenhage, namens den Bond een telegram te zenden, waarin hem vol ledig herstel wordt toegewenscht en hulde wordt gebracht voor zijn moedig gedrag. Tot lid der commissie van vakonderwijs werd herbenoemd de heer A. J. Marcusse, hoofdcommissaris van politie te Amster dam. In behandeling kwam een voorstel van de commissie voor vakonderwijs, om art. 4 van het reglement betreffende de samenstel ling en werkzaamheid der commissie van vakonderwijs aan te vullen met het vol gende: zij kan zich bij de uitoefening harer taak doen voorlichten en bijstaan door een accountant of boekhoudkundige op de voor haar te bepalen voorwaarden. Een amendement van de afd. Groningen om de woorden „zij kan" te doen vervan gen door „zij is verplicht" werd niet onder steund en het voorstel der commissie met alg. stemmen aangenomen. In besloten vergadering werd besproken de rechtspositie van den ambtenaar en spe ciaal den politie-ambtenaar. De besprekingen werden ingeleid door den heer W. L. II. Koster Henke. Bij beschikking van den Minister van Arbeid chz. zijn benoemd op grond van den bestuursmaatregel bedoeld bij art. 90 3e lid der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922, tot voorzitter der commissie van scheidslie den te 's-Gravenhage mr. M. J. van der Flier te 's-Gravenhage, thans secretaris; tot secre taris mr. F. M. van Westerouen van Meete- ren, te 's-Gravenhage, thans plaatsvervan gend secretaris. Heden viert de heer dr. H. J. Kiewiet de Jonge, de stichter en eere-voorzitler van het Algemeen Nederlandsch Verbond, zijn tachtigsten verjaardag. Te Amsterdam is gisteren te water gelaten het motor- en mailschip „Christiaao Huygens", welk schip voor rekening van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" is gebouwd door de Ned. Scheepsbouw-Maatr schappij. De audiëntie van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen zal op Maandag niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. ZWARE REGENS EN BANDJIRS. KOTA RADJA, 28 Sept (Aneta). Zware regens hebben bij den wegaanleg in Glé- Groetee over een afstand van 17 K.M. een veertigtal grondafschuivingen veroorzaakt. Het verkeer is ernstig gestremd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Band jirs hebben m het Tapatoeansche bruggen weggeslagen. PRESIDENT RAAD VAN JUSTITIE. BATAVIA. 28 Sept. (Aneta). Tot president van den Raad van Justitie alhier is be noemd jhr. mr. H. J. van VieTssen Trip, lid van dien Raad. De spoorweg van Enschedé naar Ahans. Het wets ontwerp tot naasting aan genomen. (Zitting van gisteren). Na het aannemen van een voorstel tot 'het opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van een commies-griffier der Kamer gisteren nog door ons gemeld kwam aan de orde het wetsontwerp tot naasting van den spoorweg van Enschedé naar de Nederlandsch-Pniisische grens in de richting van Ahaus. De heer DE MURALT (V. B.) verklaart, dat hij niet voor het ontwerp zal kunnen stemmen indien niet de regeering hem meer geruststellende mededeelingen zal doen. Het is spr. opgevallen, dat met de direct- belanghebbenden geen overleg is gepleegd vóórdat het ontwerp is ingediend. De ge meente Enschedé b.v. is de belangrijkste aandeelhoudster in de maatschappij. Zon der eenige voorkennis der belanghebbenden is op het Departement deze naasting ont worpen. Het kapitaal der maatschappij is voor 90 pet. in Nederland geplaatst. De koop der Hollandsche aandeelhouders is nu gevestigd op het 2/3 gedeelte der lijn, dat zich in Duitschland bevindt. Doch de Minister weet heel goed, al is hij geen ingenieur, dat exploitatie van dat deel door de maat schappij onmogelijk is. En dan heeft de Duitsche regeering het recht, het lijntje voor zoo goed als niets over te nemen. De regeering heeft de hardheid daarvan inge- Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van WALTER BESANT, door Mej. E. HOOGEWERF. 17) „Och, dat vuur blijft van zelf brandende". ,,Ik geloof ook wel, dat er eenig onder zoek werd gedaan naar dien Edmund Gray, maar ik weet niet, hoe lang het^ geduurd heeft en wien het was opgedragen. „Detectives richten niet veel uit. in zoo'n geval. Maar ik geloof, dat de chef de zaak niemand in handen wilde geven. Misschien kwam hij uit zich zelf al genoeg te weten, om overtuigd te zijn. dat Checkley hel had gedaan En misschien had hij geen lust zulk een oud-gediende te verliezen. Mogelijk heeft Checkley uit zichzelven wel bekend. O. het staat mij alles nu weer zóó helder en duidelijk voor den geest of het gisteren eerst gebeurd was. terwijl ik er toch in geen acht jaar, met iemand over gesproken heb." „Vertel mij eens." zei George, die heele- maal geen lust voelde, om nog langer stil te staan bij die onverkwikkelijke verval- schingsgeschiedenis. waar ben je geweesUm wat heb je gedaan en wat doe je nu r „Zoo dadelijk, even wachten!" ant woordde Athelstan. ongeduldig. .Ik weet nu wel, dat ik verkeerd heb gedaan Ik had niet weg moeten gaan uit het land Ik had hier ergens mijn kwartier moeten opslaan en een oog in het zeil moeten houden. Ja, dat zou beter zijn geweest. Dan zou ik dien schurk van een Checkley wel in de bank der beschuldigden hebben gezien. Misschien is het nog niet te laat. Maar.acht jaar? Wie kan nu eigenlijk verwachten, dat een commissionair zich nog een opdracht zou herinneren na acht jaar." „Maar vertel me nu eens, wat je uitge voerd hebt?" vroeg George weer. „Het „zwarte schaap" komt toch altijd weer boven water hè?" „Je lijkt anders wel een zwart schaap met witte vacht en met enkel strepen goud draad er tusschen. Je ziet er heel wel varend uit." „Een paar jaar geleden was ik inderdaad in het bezit van geld. Toen werd ik weer arm. Na vele avonturen werd ik journalist. Nu ben ik over als vertegenwoordiger van een blad uit Francisco. En ik denk eenigen tijd te blijven, zoo lang ik hier nuttig bezig kan zijn." Je had we! erger af kunnen wezen! Ga je vanavond met mij mee naar Pembridge Crescent?" „Als daar de wolken zijn opgetrokken, niet eerder. Maar nu, George geen woord over mij, zelfs niet met Elsie!" HOOFDSTUK VI. Er gebeurt nog iets. Checkley hield de deur van het kantoor wijd-open en noodde Elsie om binnen te gaan. Zoo streng in kantoorstijl gemeubi leerd. als dit vertrek was en met de tafel zoo overdekt met papieren en kransen, deed haar de omgeving niet aangenaam aan. Aan die tafel zat haar voogd, streng en stroe van uiterlijk als altijd. Heel den weg over had ze gedacht over de manier, waarop ze het gesprek zou be ginnen en dan weer zou antwoorden, maar zooals dit gewoonlijk gaat het begin was heel anders, dan zij had verwacht, en daarmee verviel heel haar ..plan de cam pagne." Inplaats toch, dat haar voogd haar ont ving met ernstig-gefronsle wenkbrauwen en een waarschuwend-omhooggesloken vin ger, bood hij haar een stoel, ging zelve mak kelijk achterovergeleund zitten en glim lachte haar vriendelijk toe: ,En dus' zei hij, „ben je vandaag een-en- twintig? Wel, dan hen ik ook niet langer je voogd." „Ja, ik ben vandaag een-en-twintig," be vestigde Elsie. „Ik feliciteer je; een-en-twintig jaar -is voor een jonge dame, geloof ik, een zeer aangename leeftijd. Wat me zeiven betreft ik heb bijna heelemaal vergeten, dat ik ééns jong was. Ik heb misschien nooit den tijd gehad, om jong te zijn. Met dames heb ik alleen maar te doen gehad, op punt van zaken. En op dit weinig roman- tisech gebied vond ik ze dikwijls lastig, veel- eischend, dringend en zelfs wraakzuchtig." „O," zei Elsie, dit van haar kant nog steeds als een inleiding beschouwend, tot het minder aangename dat komen zou. „Zóó, Elsie is mijn ervaring van vrou wen maar dan altijd op zaken-gebied waar ze zich mogelijk van haar minst- gunstige zijde doen kennen. In het gezel schapsleven. waar ik maar weinig ervaring van heb, zijn ze ongetwijfeld bekoorlijk aller-bekoorlijksl!" Hij herhaalde het woord, of hij blij was, zoo iets geschikts gevonden te hebben. Maar laat ons weer ter zake komen De aanlei ding dat ik je hier bij mij verzocht is, dat je vandaag één-en-twintig bent geworden." „Ik wou toch maar, dat hij nu eens voor den dag kwam met wat hij mij eigenlijk te zeggen heeft," dacht Elsie. Vóór hem, op tafel, lag een papier, met aanteekeningen. Hij nam het op, keek het eens in, maar legde het'weer neer. Toen wendde hij zich andermaal tot Elsie glimlachend; ja, waarlijk, met een glimlach. „Op één-en-twinligjarigen leeftijd," ging hij voort, „aanvaarden erfgenamen haar bezit." „Ja, erfgenamen! Maar tot die gelukkigen hoor ik niet 1" Het moet een heerlijk iets zijn voor een jong meisje, om op één-en-twintigjarigen leeftijd, onverwacht in haar bezit te komen. Vooral voor een jong meisje, dat al verloofd is en dat geld noodig heeft en dat verloofd is met een notaris-klerk zonder midde len hè?" Elsie werd vuurrood. Dit was nu de aan val, dien zij duchtte! „Onder zulke omstandigheden zou een dergelijk meevallertje niet te verwerpen zijn; vind je wel? Want je verkeert in een eenigszins eigenaardig geval. Je behoort niet tot een familie, die over het algemeen geld geringschatte; juist het tegendeel, me dunkt erfelijk moest de liefde voor het geld bij jou er in zitten En toch ben je nu op het punt. zéér goede vooruitzichten te vergooien en George Austin te trouwen. Dat heb ik van je moeder gehoord en ook je zuster Hilda is er mij over komen spre ken. Ze hebben beiden zeer veel tegen de verloving." „Ja. ik weet al. wat zij zeggen zouden." „Dus hoef ik dit niet te herhalpn," ant woordde de heer Dering droog. „En je bent van plan te trouwen op het kleine inko- menlje, dat hij heeft?" „Wij durven het aan, om daarop te be ginnen." „Je moeder vroeg mij, wat voor vooruit zichten de jonge man had, in zijn betrek king. Als klerk, kan hij het nooit tot een behoorlijk salaris brengen. Was hij in het bezit van geld, dan kon hij een deelgenoot schap koopen. Maar dat heeft hij niet en zijn vrienden evenmin En het land is over voerd met notarissen. Hij zal zijn heel» leven moeten blijven in een positie, d:e niet veel beter is, dan hij nu inneemt. Voorwaar dus geen schitterende vooruit zichten, Elsie!" „Neen, dat welen wij wel. En toch...." „Laat ik je eens even wat anders onder het oog mogen brengen, kindliefl Jij zelve bent tot nog toe tenminste zonder middelen." „Ik bezit niets." „En je hebt ook niets te wachten, dan van je moeder, die nog geen zestig is." „Ik kan toch niet rekenen op den dood van mijn moeder? Bovendien beweert moe der, dat ze mij niets zal nalaten, als ik vol hard in mijn voornemen." „Dat heb ik ook van haar begrepen. Ze is op het oogenblik van plan, je naam uit haar testament te schrappen, als je dit huwelijk doorzet." „Moeder moet doen. wat zij wil. met haar bezit Als zij denkt dat ik vooi die 9oorl bedreigingen bezwijk, dan kent zij mij nog niet!" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5