68,,e JAARGANG DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1927 No. 20719 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 ,0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den herinneren de ingezetenen aan hunne verplichting om stookplaatsen, schoorstee- nen of andere rookleidingen, waarvan ge bruik gemaakt wordt, tenminste tweemaal 's jaars te doen reinigen. Niet-nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor koming van brand, gestraft met een geld boete van een hoogste tien gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Sep.tember 1927. 8883 STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL**. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op Maan dag 3 October a.s. den geheelen dag zal zijn gesloten. 8884: A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 29sten September 1927, flftM HP.\lrfJ..ST!1!R kTABi K. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaus der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-Ontvanger op Maandag 3 October a.s., den geheelen dag zullen zijn gesloten en dat het bureau van den Bur gerlijken Stand op dien dag slechts zal zijn geopend van des voormiddags 9 tot 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1927. 8885 ProL Dr. W. EINTHOVEN f In den afgeloopen nacht is na een lang durige ongesteldheid overleden prof. dr. W. Einthoven, hoogleeraar in de physiologie aan de Rqks-Universiteit alhier. Wijlen Prof. Dr. W. Einthoven. Willem Einthoven werd geboren te Sema- rang op 21 Mei 1860 en bereikte dus deo leeftijd van 67 jaar. Hjj studeerde te Utrecht, waarbij hij de college's volgde van de be roemde hoogleeraren Donders, Kosters, Snellen en Engelmann, onder wier leiding hij zijn eerste wetenschappelijk werk ver richtte. Hij ontwikkelde zich verder als practisch assistent aan de stichting van prol Donders, Het Nederlandsche Gasthuis voor behoeftige en onvermogende ooglqders te Utrecht. In Juli 1885 promoveerde hq te Utrecht tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Stereoscopie door kleurverschil". Dat hij m de wetenschappelijke wereld toen reeds naam had gemaakt en voor de medische wetenschap van hem veel werd verwacht bewijst wel het feit dat hij reeds den 19den November van dat jaar werd be noemd tot hoogleeraar in de Psysiologie en Histologie aan onze Universiteit, welk ambt hij tot zijn dood met zeldzamen ijver en energie heeft vervuld. Zijn wetenschappelijk werk is voor het grootste deel verspreid in buitenlandsche periodieken alsmede in onderzoekingen, ge daan in het psy9iologisch laboratorium. Be kendheid verkreeg ook zijn professorale oratie: De leer der specifieke energieën. Ook schreef hij een hoofdstuk in Hy- mann's Handboek der Larijngologie und Rhinologie1". Voorai op het gebied van den hartslag heeft Einthoven naam gemaakt. De bijzonderheden van den hartslag wor den vooral door het electrocardiagram ge openbaard, waar men gebruik maakt van het feit dat het hart bij elke samentrekking een electrischen stroom ontwikkelt, die door het geheele lichaam zich verbreidt. Eint hoven nu heeft, door de handen van den onderzochte met een geschikt meetinstru ment te verbinden en de uitslagen van het instrument te registreeren een curve we ten te verkrijgen electro-cardiagram ge naamd in welke curve alle bijzonderheden van de hartwerking stonden afgeteekend en ook ziekelijke afwijkingen herkend werden. Deze methode is veel fijner en werkt veel sneller dan de mechanische opname van het harlcurve en biedt bovendien het ge mak dat men de draden van het lichaam van den patiënt naar het laboratorium kan voeren om hier de curve direct te bestu- deeren. Men gebruikt daarvoor de door prof. Einthoven uilgevonden snaargalvanometer. Deze heeft een naam over de geheele me dische wereld. Prof. Einthoven leefde bijna uitsluitend voor de Wetenschap en bemoeide zich wei nig met het Maatschappelijk leven. Beschei-. den ging hij zijn weg. Maar de wetenschap wist en zal nog lang weten wat zij aan den onvermoeiden arbeid van dezen noesten weT- ker te danken heeft. Hoezeer de wetenschap hem als een voor man beschouwde bewijst ook het feit, dat hem destijds den Nobelprijs is toegekend. In hem verliest onze Universiteit wederom een groot man. DE LEIDSCHE HOUT. Een onzer lezers schrijft ons: Het is nog maar een korte spanne tijds, en 3 October staat voor de deur. Dan zal de 3 October-Vereeniging de groote collecte houden voor den Leidschen Hout. Dat de op brengst groot zij, want de kas heeft er wei behoefte aanl Naar ik hoorde, liet het Hout-Comité een voorloopige begrooling maken om te zien of aanstonds met het werk begonnen kon wor den. Doch die kostenbegrooting viel ^iet mee. Het Hout-Comité moet minstens over hei dubbele van het thans bijeen gebrachte, kunnen beschikken, om het plan te kunnen volvoeren. En naar ik van den penning meester, den heer Krantz vernam, waren de bijdragen den laatsten tijd geheel gestopt. Als kapitaals-toename bleef alleen nog d© rente van het kapitaal, die zoolang met het werk niet wordt begonnen, tenminste nog bij het stamkapitaal gevoegd kan worden. Zooals de lezer zal weten, worden de bijeen gebrachte gelden, in de gemeentekas gestort en wordt er 5 pet. rente op vergoed. Koersverlies in dus buitengesloten en kosten voor belegging worden dus evenmin ge maakt. Maar er is meer noodigl Geregelde bijdragen zijn noodigl Het is wel jammer dat niet meer men- schen zich geroepen voelen met een jaarlijk- sche bijdrage lid der vereeniging „De Leid- sche Hout" le worden. Leiden herbergt toch wel duizend menschen die voor f 10 lid der vereeniging kunnen worden en als f 10 te veel is, dan kan men ook volstaan met f 5. Tweeduizend maal f 5 is ook tuinduizend en is f 5 nog le veel, welnu wordt dan lid voor f2.50. Zoo'n bijdrage kan toch bijna ieder wel geven. En wat zouden die bijdragen het plan van den Hout niet steunen. Een jaar geleden ging het zoo mooi met de kapitaalsvorming. Betrekkelijk spoedig was een kapitaal van bijna f 65 000 bijeen. Dat gaf moed. Maar nu de rest! Nu schijnt de moed er ineens geheel uit. Dat de 3-Octo- ber-Vereeniging hen weer wakker roepel Op, gij goede Leidenaren, op van ach ter uw scholels met hutspot! Laat op 3 Octo ber eens zien dat ge nog wat meer kunt dan hutspot eten ter eere van het voorge slacht. Vooruit! Toont u uwe voorvaderen waardig en met vereende krachten ten strijde voor den Leidschen Houtl In 1574: heeft de burgerij nog heel wat meer ge presteerd, dan wat nu in 1927 van de na komelingschap gevraagd wordt. Gij, Leidenaren, die geestdriftig weder den gedenkwaardigen datum van 3 October viert, geef u als bewijs van hulde aan ons kranig voorgeslacht, nu eens op als lid van den Leidschen Hout. Het voorgeslacht, aldus hulde brengende, helpt ge tevens een monument stichten voor het heden, dat zal voortduren tot in de verste toekomstl Dan kan ook het plan van het Hout-Comité, om boomplant-dagen voor de schooljeugd te organiseeren. werkelijkheid worden, en ook dat lijkt mij zulk een goed plan. De zelf geplante boom blijft immers spre ken tot zijn planterl Als deze geniet in zijn groei, opent de groeiende en bloeiende boom zijn planter de oogen voor de natuur en liefde voor de natuur heeft altijd ver edelend gewerkt op de menschen. En hoe kan men nu het Leidsche kind zijn lange vacanties beier doen besleden, dan door zijn aandacht te wekken voor het mooie van de natuur? Het plan, door den tuinarchitect, den heer van Nes, opgemaakt, is naar ik hoor, heel mooi. Nu de verwezenlijking nog! Daarvoor zal veler hulp nog noodig zijn. Die buiten zijn penningske in de collectebus der 3 Ocio- ber Vereeniging nog een steentje wil bij dragen. die wete dat het adres van den pen ningmeester den heer B. F. Krantz, Rijns- burgerweg 153 is, J DANK- EN BEDESTOND VOOR HET CHR. ONDERWIJS. Gisteravond is in de Hooglandsche Kerk de jaarlijksche dank- en bedestond voor het Chr. Onderwijs gehouden. Sprekers waren ds. H. J. Kouwenhoven en ds. M. J. Punselie. Eerste spreker was ds. Kouwenhoven. die voorging in gebed, liet zingen Ps. 78 3 en 4 en veTvolgens. uitgaande van Matth. 2 11, wees op het voorbeeld der Oostersche wijzen, dat door de Chr. gemeente moet worden na gevolgd met betrekking tot het Christelijk Onderwijs. De Wijzen knielden neer voor het kindeke van Maria en aanbaden Het; ook openden zij hun schatten en boden goud. wierook en myrrhe aan om daarmee den geboren Ko ning te huldigen. Zoo moet ook in het Chr. Onderwijs Christus in het middelpunt staan en wij hebben dat onderwijs te dienen met onze gaven en ons gebed. Nadat gezongen was Ps. 68 14, beklom ds. M. J. Punselie den kansel. Deze hield een rede naar aanleiding van Lukas 20 25 „Geeft dan den keizer wat des keizers is en Gode wat Gods is" Dit woord gaat lijnrecht in tegen onzen democratischen tijd met zijn „Ni Dieu ni maïtre". In de taak van het Chr. Onderwijs moeten de horizontale lijn die gaat langs den keizeT en de verticale lijn die opklimt naar God beide vertegenwoor digd zijn. Het kind heeft ook de religie noo dig; als wij het niet godsdienstig opvoeden geven we het niet wat des kinds is. Doch ernstiger is dat we op die wijze roof te'genover God plegen, die recht cp het kind heeft. Spr. maakt o.m. eenige opmerkingen in verband met den nonsens, waarmee van zekere zijde in een gedeelte onzer stad ge schermd is. n.l. dat 't Ohr Onderwijs infe rieur zou zijn vanwege den tijd aan de Christelijkheid besteed Daartegenover wijst spr. op de eenzijdigheid van hen die alleen de hoofden volproppen met kennis doch de harten ledig laten, waardoor ve'len topzwaar worden. Laten we daarom met blijdschap en dankbaarheid onze kinderen naar de Chr. School zenden! Nadat spr. in dankgëbed was voorgegaan, werd nog gezongen Ps. 862: 6. HET DRESDNER KREUZCHOR. De aankomst Om tien uur veertien hedenmorgen is het Dresdner Keuzchor per trein aan het station alhier aangekomen. De dirigent Prof. Richter en dr. Dietrich begeleidden de jonge zangers. Door de vriendelijke zorgen van den Sta tionschef de heer P. van den Born behoefde het 76 jongens sterke koor niet langs den gewonen uitgang het uitgang het station te verlaten, maar konden zij door het hek naast den ingang de stad ingaan. Buiten het station werd het koor evenwel eerst een ontvangst bereid door de Vereeni ging DuitschlandNederland, afd. Leiden namens welke vereeniging mr. P. E. Briet de gasten heeft toegesproken. Mr. Briet heette de gasten namens de afd. Leiden van de Vereeniging Duitschland Nederland hartelijk welkom en zeide dat men hier algeme'en verheugd was over de komst van het koor. dat beroemd is en dat gewijde Christelijke muziek brengt, die groote ontroering geeft. Toen gij, aldus spr., het vorig jaar hier kwaamt waren wij dank baar en nu gij ons andermaal van uw kunst laat genieten zijn wij dubbel dankbaar. In het bijzonder gaat erkentelijkheid uit, ging mr. Briet verder, naar u Prof. Richther die van deze reizen waarvan uw jongens alleen pleizier hebben u de opofferingen moet ge troosten en waarvoor u de verant woord e'lijk- heid en de zorg draagt. Wij hebben gelezen dat gij op 22 September veertig jaar als lei der aan dit koor verbonden waart. Veel hebt gij door uw werk in al die jaren bijgedragen tot den roem van dit koor. Ook voor het ver keer der volkeren hebt gij door uw werk groote verdiensten. Wij zijn u daarvoor dankbaar en heeten u van harte welkom. Dank zijn wij ook verschuldigd aan mevrouw Nieuwenhuis en aan mejuffrouw' Böhl diei veel werk deden voor de ontvangst en de huisvesting van de jongens. Wij hopen ook aan dit bezoek van het Dresdner Kreuzchor een aangename herinnering te mogen be waren. Met enkele welgekozen woorden heeft daarop dr. Dietrich, Studienrat en begelei der van het Koor voor de ontvangst be dankt/waarmee de jongens naar hun „kwar tier" gingen en de ontvangst ten einde was. WINKELWEEK. Gisteravond heeft de Winkelweekcom missie in de Graanbeurs vergaderd. Onder toezicht van eenige persvertegen woordigers werd de enveloppe geopend waarin de uitslag van de jury onder zegel was gesloten. Daarna begon de opening der biljetten inhoudende de stemmen van het publiek. Besloten werd dat de uitreiking van de diploma's aan de winkeliers zal plaats heb ben in de kleine Stadszaal, morgenavond om half negen. De uitreiking van de prijzen aan de win naars uit het publiek zal plaats hebben op Dinsdagavond, eveneens om half negen, in de Graanbeurs Vanaf Zaterdag zullen de lijsten met de namen van den prijswinnaars le zien zijn in de étalage Vischmarkt 14, BUURTCOMMISSIE „CENTRUM-BELANG". Wedstrijd voor versierde rijwielen. Alsof de aandacht van het Leidsche pu bliek door de winkelweek nog niet vol doende op den winkelstand hier ter stede gevestigd ware, organiseerde het bestuur van „Centrum-Belang" gistermiddag een wedstrijd voor versierde rijwielen, wel we tende, dat deze wedstrijd in het bijzonder de aandacht zou doen vallen op de winkels in de omgeving van Nieuwe Rijn, Boter markt en Vischmarkt En het bestuur is in deze verwachtingen niet teleurgesleld: weliswaar bedroeg het aantal inschrijvingen niet meer dan zeven en-twintig doch het eigenlijke doel. de aandacht te vestigen op den middenstand in het centrum, werd bereikt, want toen te circa half vier de jury de bekroningen had vastgesteld, stond buiten het hek van „Den Burcht" langs de geheele Nieuwstraat en de Koornbrugsteeg tot aan de Breeslraat toe reeds een dichte menschenmenigte de komst van den stoet af te wachten als gold het een heusche 3-October-oplocht. Er was door verscheidene van de 27 deel nemers en deelneemsters, die hun inschrij ving gestand deden, heel wal werk van de versiering gemaakt, zoodat het voor de jury nog niet zoo heel gemakkelijk was de be kroningen naar recht en billijkheid vast te stellen. Bijzonder geestig was de fiets van Piet Pranger versierd, die aan het stuur een blik hutspot en op den gagagedrager een witte brood en drie haringen meevoerde en ver der zijn karretje met de Leidsche kleuren getooid had. Hij moest het evenwel nog af leggen tegen het prachtig versierde rijwiel van P. v. Zijp, die zijn voertuig in een kleu rige vliegmachine had omgetooverd. De volledige uitslag luidde als volgt: 1. P. van Zijp 232 pnt.; 2. P. Pranger 217 pnt.3. H. Stoeke 213 pnt.; 4. A. van Duren 212 pnt.; 5. Jac. Jansen 210 pnt.; 6. K. Zit man 200 pnt.; 7. H. v. d. Heide 191 pnt.; 8. B. Ouwerkerk 190 pnt.; 9. E. S. Lips 189 pnt.; 10. P. v. d. Klugt 186 pnt.; 11. Jannie Wolters 182 pnt.; 12. Louis v. Wingen 179 pnt.; 13. Lo van Leeuwen 179 pnt.; 14. Piet Schrijvers 170 pnt.; 15. J. van Nierop 167 pnt. Troostprijzen kregen Nico van Dijk 155 pnt.. To Devilé 141 pnt. en Franca. Koet met 1-40 pnt., terwijl ook de overige deel nemers een souvenir kregen. Vooraf gegaan door een auto, beschikbaar gesteld door de firma de Haan, reed de stoet langs de reeds eerder door ons vermelde rouïe, waarbij op sommige plaatsen de toe schouwers in rijen naast en achter elkaar geschaard stonden. Na de terugkomst op de binnenplaats van „Den Burcht", waar den geheelen middag een bedrijvige drukte heerschte, reikte de voorzitter, de heer L. G. Schrijvers de prij zen uit. 't Is voor „Centrum-Belang" een pak kende reclame geweest. EEN MERKWAARDIG OCHTEND-UUR IN DE PIETERSKERK. Men schrijft ons: Door de vriendelijkheid van den organist der Pieterskerk, den heer Leo Mens, hadden eenige weinigen gistermorgen het groote voorrecht pTof. Albert Schweitzer te zien en te hooren. Deze had in den vroegen ochtend den organist verzocht met het orgel in de Pie terskerk nader bekend te mogen worden een verblijf van slechts enkele uren in Lei den wilde hij daartoe benutten. Het ligt in het voornemen van prof. Schweitzer het volgende voorjaar in Leiden een voordracht te houden over zijn arbeid als zendeling-arts- in Labarene en ten bate daarvan dan tevens een orgelconcert te geven. Te midden van zijn met voordrachten en besprekingen in vele plaatsen van Europa zeer bezetten lijd, vindt deze begaafde man telkens gelegenheid de voornaamste orgels in de steden, welke hij op zijn reizen aan doet, te bespelen. Het zal velen Leidenaars goed doen te vernemen, dat prof. Schweitzer, die, be halve een uitnemend Bachkenner en be kwaam organist, ook de schrijver is van een standaardwerk over orgelbouw, dat in de kringen van organisten en orgelbouwers autoriteit heeft, verrukt was over het orgel in de Pieterskerk wat betreft zijn toon en bouw. Prof. Schweitzer pleegt omtrent elk orgel enkele gegevens en bevindingen te noteeren, en daarbij met bepaalde kenmer ken aan te duiden waarin volgens hem de waarde van het betreffende instrument is gelegen. Wat hij bij geen enkel der vele door hem bij zijn recente reis in Engeland bespeelde orgele kon doen, geschiedde hier: hij memoreerde met een drietal sterretjes in zijn aanteekeningen het orgel der Pie terskerk wegens zijn uitnemende eigen schappen. welke een grondig herstel van enkele door den tijd veroorzaakte gebreken alleszins urgent maken. Daar was iets zeer ontroerends in, onder de gedachten aan zijn grootschen arbeid als geneesheer „aan den zoom van het oer woud" en aan zijn beteekenis als geleerde, denker en kunstenaar van over heel de we reld beroemden naam, dien edelen en in zijn hartelijken eenvoud zoo beminnelijken mensch te zien en te hooren bij zijn geest driftig en bezield spel. Machtig golfden en teeder ruischfen onder zijn handen de klanken van Bach's ver- BINNENLAND. Overleden is de Leidsche hoogleeraar prof. dr. W. Einthoven. (Stadsn.. 1ste Blad). Een elf-steden-vliegtocht van luitenant Koppen. (Binnenland, 2de Blad). Vergadering der Bijzondere Commissie voor Georganiseerd Overleg. (Binnenland, 2de Blad). Geen conflict in den melkhandeL (Land- en Tuinbouw, 2de Blad). BUITENLAND. Ook de Volkenbondsraad is uiteengegaan. (Buitenl., 1ste Blad). Mislukte aanslagen te SalonikL (Buitenl* lste Blad). Een geslaagde vlucht van Croydon naar Kaapstad. (Buitenland, 3de Blad). heven werk door de weidsche ruimten der zondoor9chenen kerk. Moge te zijner tijd het voornemen van prof. SchweitzeT hier zijn voordracht en concert te houden verwezenlijkt worden, en mogen velen dan het voorrecht hebben hem te hooren. EEN NIEUWE BUURTVEREENIGING. Op initiatief van het bestuur van da Woningbouwvereeniging „Ons Belang", al hier, had Dinsdagavond in het kantoor van de Vereeniging, door haar welwillend daar- voor afgestaan, een bespreking plaats om tot de oprichting van een Buurtvereeniging Oosterkwartier te geraken. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, zette aan de 20 aanwezigen in het kort het doel van een derg. Vereeniging uiteen: het orga niseeren van zomer-uitgaansdagen, van een St. Nicolaa9feest en het in 't leven roepen van een speel- en sportterrein. Hij deed uit komen, dat, al was de oproep tot deze bij eenkomst van het bestuur van de Woning bouwvereniging uitgegaan, de Buurtver. zich ook verder dan haar woningcomplexen zal uitstrekken, zooals reeds uit de aanwe zigheid van niet-bewoners bleek. Hierna gaf hij het woord aan den heer West, voorzitter van de woningb.ver. „Ons Doel", die op een aangename wijze uiteen zette, wat andere gemeenten dit opzicht reeds hebben gedaan of bezitten; hoe groot het aantal speeltuinvereenigingen en speel plaatsen in Amsterdam is. Hij toonde aan, wat door samenwerking daar is verkregen, waarvan de vele clubgebouwen een spre kende getuigenis zijn. Na beëindiging van de causerie gaven zich al de aanwezigen al9 lid der nieuwe vereeniging op. Een voorloopig bestuur uit 9 leden bestaande, werd gekozen. Tevens werd besloten de „Buurt" (van Haari.vaart tot Luslhoflaan ongeveer) met een circu laire te bewerken. Als Dag. Bestuur (eveneens voorloopig) werden gekozen: de heeren P. J. Pont, voorzitter, Amaliastraat 15; H. Smittenaar, Willemslr. 16 en J. Hansen, Amalia straat 11. STAKING VAN SCHILDERSGEZELLEN. Sedert eenige dagen heerscht er ontevre denheid onder een dertiental schildersge zellen, werkzaam aan in aanbouw zijnde woningen in de Merelstraat nabij den Rijnsburgerweg, welke er, zooals wij gis teren nog met een enkel woord konden mededeelen, ten slotte toe geleid heeft, dat de gezellen Dinsdagmiddag in staking zijn gegaan. Omtrent de aanleiding werd ons van stakerszijde medegedeeld, dat de eerste grief der gezellen ontstaan was doordat zij Za terdag j.l. van hun patroon geen loon onU vingen voor de door hen in de afgeloopen week gepresteerden arbeid. De aannemer, die het werk verricht in opdracht van de N. V. „Doelma" te Noord- wijkerhout, verzocht den gezellen evenwel s Maandags op het werk te komen, om, wanneer het geld zou zijn gearriveerd, het werk te hervatten. Toen het geld er Dins dagmorgen nog niet was, stelden de gezel len den aannemer het ultimatum: van middag om 4 uur geld of wij leggen het werk neer. Het geld kwam niet en dus gin gen de gezellen in staking. Terwijl zij nog een bespreking hielden over het in te nemen standpunt, werden zij opgebeld door hun patroon, die hen ver zocht tegen 6 uur weer op het werk aan wezig te willen zijn, waarna de uitbetiling zou plaats vinden. Maar tevens kregen de gezellen daarbij de boodschap, dat zij per Zaterdag j.l. ont slagen waren Daar ze volgens hun zeggen, van te voren geenerlei mededeeling omtrent dit ontslag ontvingen, weigerden zij dit te accepteeren. Zij hebben zich bereid verklaard het

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1