DAMES! PEIGNOIRS Fa. DE WILDE 68st° Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 27 September 1927 Derde Blad No. 20717 GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. EEN BETRAPTE INBREKER. In den. nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte een bewoner van een pand aan den Crooswijkschen Singel te Rotterdam, dat zich op de tweede verdieping van dat pand inbrekers bevonden. De bewoners stelden een onderzoek in waarop de in breker, zich betrapt vindend, tiit het raam op straat sprong. Hij bezeerde zich vrij ernstig aan zijn voet en omdat toevallig twee dienders passeerden en de man zich door de blessure niet vlug uit de voeten kon maken is hij gegrepen. Op hem wer den gouden en zilveren sieraden gevonden voor een vrij aanzienlijk bedrag. In de wo ning aan den Crooswijkschen Singel is de hoed van den man onder een ledikant ge vonden. Ondanks deze aanwijzingen ont kent de aangehoudene. EEN BAANTJE DAT GEEN SINECURE BLEEK. Het gebeurde dezer dagen onder den rook van Beverwijk, dat de fiscus om een of andere reden, welke hier niet ter zake doet, beslag had gelegd op den inboedel van een belastingplichtige. Aangezien de executoriale verkoop niet aanstonds zou plaats vinden en de fiscus blijkbaar een tikje wantrouwend was, werd een bewaker ingekwartierd, een oud-veldwachter, die, hoewel op zijn lauweren rustend, van mee ning was, het hem vanwege het Rijk aan geboden kluifje niet te mogen laten glip pen. Dies hield de bewaker zijn joyeuse entrée bij den zondaar en installeerde zich binnenskamers, teneinde nog eenmaal zijn oude hart op te halen aan het „bewaken van een anders goed." Het scheen even wel den „geïnsinueerde" niet bijster aan te staan voortdurend op de vingers te wor den gekeken, althans de verhouding tus- schen beiden werd steeds slechter, zelfs zoo slecht, dat ten slotte tot handtastelijk heden werd overgegaan. Helaas, de oud politieman was vedergewicht en in de min. derheid. Zoo kon het gebeuren, dat hij des nachts te halfdne met 'n eleganten zwaai de deur uitvloog en op straat terecht kwam. Hij zag van de tweede ronde af, deed zijn beklag bij de belastingautoriteiten en toog huiswaarts. De fiscus besloot daarop andere maat regelen te nemen, stelde zich in verbin ding met een krachtsportvereeniging en zocht een drietal erkende zwaargewicht worstelaars uit, die verder het karwei moesten opknappen. Een drie-ploegen-stel- sel werd ingevoerd en prompt om de acht uur kwam een verscho zwaargewicht-bewa ker de woning van het slachtoffer binnen stappen. De fiscue kan gerust zijn, geen 6toel komt van zijn plaats. Intusschen is de kans groot, dat de onkosten-nota fabel achtig hoog wordt, want zwaargewicht- werk moet zwaar worden betaald. Het geval trok natuurlijk geweldige be langstelling. UITGIFTE VAN VALSCH GELD. Te Amsterdam is door de recherche een. Rus gearresteerd, die zich te Stockholm had schuldig gemaakt aan uitgifte van val- sche Engelsche bankbiljetten van vijftig pond en nu te Amsterdam hetzelfde be proefde. BEWUSTELOOS IN DEN TREIN AANGETROFFEN. In 'den trein van Amsterdam naar Amers foort is een man aangetroffen, die bewus teloos was. In zijn bezit werden gevonden een plaatsbewijs Amsterdam-Weesp derde klasse, twee kwartjes welke hij in een der vestzakken had, een Ledige zwart lederen portemonnaie met knipsluiting en een witte zakdoek. De man, die 30 a 40 jaar oud is, is naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht-, alwaar hij spoedig tot bewustzijn kwam, doch zeide niet te weten hoe hij heette en yanwaar hij kwam. SMOKKELAAR TEGEN WIL EN DANK. Men meldt uit Breda als historisch Jaan de „Msb." Mijnheer en mevrouw zijn voor eenige dagen naar Brussel geweest en maken zich gereed voor de terugreis. Mijnheer heeft voor zijn drie dochters ieder een flescn eau-de-cologne gekocht en pakt die in zijn koffertje. „Zeg vrouw", aldus mijnheer, „ik ben niet van pLan de heele reis in spanning te zitten. Ik geef die eau-de-cologne te Roo sendaal aan." Mevrouw knikt toestemmend. Aan het douanekantoor gearriveerd, ant woordt mijnheer op de steryotiepe vraag der beambten„Niets te declareeren V' „Jawel, drie flesschen eau-de-cologne." Hij opent het valiesje en... tot zijn groote ontsteltenis ziet hij, dat de drie flesscheD verdwenen zijn. Hoe hij zoekt, ze zijn wegl „Ze zijn me ontstolen!" roept hij uit. De mensohkundige douanen zien zeer goed, dat die ontsteltenis niet gehuicheld is. Wie toch krijgt het in zijn hoofd be lastbare waren aan te geven, die hij niet heeft Het echtpaar verlaat ongemoeid bet kantoor en stapt in den gereedstaanden trein in een leegen coupé; eenige ocgen- blikken daarna gaat het huiswaarts. Mijnheer zit zijn hersens te pijnigen met de vraag, waar toch die eau-de-cologne kan gebleven zijn Dan verbreekt mevrouw de stilte: „Zeg man, die eau-de-cologne..." „Ja 1" „Die heb ik in m'n zakken!" Eenige momenten blijft mijnheer spra keloos. „Maar hoe heb je dat toch gedaan „Wel, toen je in ons hotel ging afreke nen, dacht ik, dat ik die eau-de-cologne even goed zelf kon bewaren als ze in het valiesje te Baten zitten 1" BRANDEN. Tengevolge van het spelen met lucifers is te Sleen brand ontstaan, waaraan 42 roggemijten ten offer vielen. De schade be- dïaagt minstens f 8000, die echter docr verzekering grootendeels wordt gedekt. Aan blusschen viel n;et te denken. Te Heeze schrikten Zondagmiddag half- vier de bewoners op door het gelui der brandklok, meldt de „Heier. Crt." Een drietal boerderijen op het Kruis, bewoond door A Wijffelaars, J. van Doorn en J. Thijs, stonden in lichte laaie. Dank zij spoedig toegeschoten hulp kon men een gedeelte van deD inboedel redden. Het vee werd gered op enkele varkens na. De oor zaak i6 onbekend. Assurantie dekt de schade. Te Nij en sleek is de woning van J. Post een prooi der vlammen geworden. Gok kwamen 2 varkens met biggen om. Ver zekering dekt de schade. Te Oude-Pekela is de electrisohe los- en Laadinrichting der stroocartonfabriek Brit- tania geheel afgebrand. Te Princenhage is de boerderij van A. v. H. op Overa geheel afgebrand. Te Rijpskerk is de woning van den bakker A. Bos een prooi der vlammen geworden. Er kon veel worden gered. Bij Drachten is bij de boerderij van den heer T. de Vries 10 voer hooi verbrand. De behuizing kon behouden blijven. AUTO TEGEN EEN BOOM. Omstreeks 5 uur kwam Zondagmiddag de familie Arnee uit Hengelo per auto over den Zwolschen weg te Heino.. In de buurt van den landbouwer Mulder vloog een der voorwielen van den wagen af, waardoor de auto links van den weg, tegen een boom terecht kwam. De inzittenden waren de heer Arnee, diens vrouw en twee kinderen, waarvan de eerste twee verwondingen aan hoofd en handen opliepen. De heer Arnee, die de auto bestuurde, heeft vermoedelijk boven dien een been gebroken. Een dokter uit Zwolle, die toevallig in de buurt was, kon de eerste geneeskundige hulp verleenen. Even na het ongeluk passeerde een auto bus van de firma Van Til uit Zwolle, die de familie mede Dam naar Heino, vanwaar ze huiswaarts keerde1. De auto was zwaar beschadigd. („Zw. Crt.") EEN GUMMIBAL INGESLIKT EN GESTIET Te Sneek is een 4-jarig zoontje van L. gestikt, terwijl het met ztjn vader speelde. Het had n.1. een gummibal ingeslikt. Men heeft den jongen nog geopereerd, doch de heelkundige hulp heeft niet meer mogen baten; het kind is overleden. VERDRONKEN. Te Venlo viel een 69-jarige mandenma ker uft Velden van de kade in de haven. Ofschoon spoedig hulp opdaagde en de man dadelijk uit het water gehaald werd, overleed hij eenige oogenblikken daarna TRAMONGEVAL. Te Bergum is de 49-jarige F. Douma in aanraking gekomen met de locomotief eener passeerende tram, met het gevolg dat een voet is afgereden. INBRAAK TE URSUM. Te Uraum is ingebroken in de zuivelfa briek „De Prinses" Verdwenen was het weekloon van het personeel, ongeveer f 270, alsmede een ander bedrag, in totaal onge veer f 750 Sporen van inbraak of vinger afdrukken waren niet aanwezig; verdacht wordt een reizend koopman in zeep. ZijZou je 't drinken voor mij niet willen laten 1 Hij (verrast) Maar ik drink niet voor joul ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van M. Ketel en A. Bogaards. Maarten, zoon van A. v. d. Zwaart en E. Windhorst. Johanna, doch ter van J. Nagtegaal en R. de Geus. Maartje, dochter van C. A. Bos en M. Ange- nent. Ida Pelronella Maria, dochter van J. Th. v. d. Burg en J. C. M. Verkleij. Anna Geerlruida, dochter van A. F. Rede- geld en W. W. de Roos. Gehuwd: J. Doorn jm. 25 j. en D. Huls man jd. 19 j. L. den Boer jm. 24 j. en A. v. d. Hoek jd. 24 j. Overleden: J. Vecnedaal jm. 6 w. W. van 't Wout wedn. van K. v. d. Snoek, 91 j. Gevestigd: W. v. d. Stoel, West Kanaal- weg 2 uit Wassenaar. H. Kasteelen, Em- malaan 69 uit Leiden. J. W. Wuning, M. St. uit Kampen. H. Sauer. Mandersloostr. 96 uit Winterswijk. A. Pannevis wed. van C. P. Kuiper, Hooftstr. 225a uit Rotterdam. J. B. C. Neerschulte en gezin.P.H.str. 69 uit Hilversum. T. Cerdes, O.H.-weg 110 uit Woubrugge. Vertrokken: L. E. van Dijk, naar Rotter dam, Simonstr. 22a A. P. Cornet, echtgen. van D. Bakker naar Haarlem, Lange Wijn- gaardstr. 29. J. Braininkx en gezin naar Leiden, Zuidsingel 30. T. Bonda naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude. M. v. Elswijk n. Hazerswoude. C. v. Leeuwen, naar Amsterdam, Fr. v. Mierisstr. 56. J. M. v. Steen naar Leiden, Meerburgerstr. 12. N. Delfos en gezin naar Leiderdorp. 0 L. v. Veen naar Leiden, Oude Rijn. H. M. v. Veen naar Leiden. Heerengracht 54. C v. Heijningen naar Voorburg, v. Heurn- straat 24. H Goor en gezin naar Maar tensdijk. PI. v. Veen naar Ter Aar. W. Broken naar Leimuiden A v. d. Hoek naar Zevenbergen, Zuidhaven 315. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, zoon van Jacobus Bos man en Johanna Boerman. Ondertrouwd: Cornelis Martinus van der Zwet, j.m. oud 3 j., en Johanna Alida van Klink, j.d. oud 21 j. Theodoras Wessel- man jm. oud 26 j. en Johanna van der Meer jd. oud 21 j. Overleden: Hendrik van Wilgenburg wed. oud 85 j. BODEGRAVEN. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben gisteren in openbare vergade ring de bezwaren behandeld ingebracht door D. Schouten Sz. en anderen tegen het besluit van den gemeenteraad d.d. 4 Juni 1927 tot opheffing der openbare lagere school B in de buurtschap „de Me'ye". De rapporteur, de heer Heukels memo reerde de gronden van het raadsbesluit, erop wijzende, dat, volgens bet gemeente bestuur, slechts 4 leerlingen de school be zochten. welk aantal in de naaste toekomst niet grooter zou worden. Hij deelde voorts mede. dat de hoofdinspecteur van het lager onderwijs adviseerde goedkeuring te ver leenen aan het raadsbesluit. De heer Berger alhier, optredende als gemachtigde van adressanten, deelde mee. dat deze openbaar onderwijs verlangen en dat er eenige gezinnen zijn. die in de toe komst hun kinderen naar de openbare school zullen zenden. De wethouder, loco-burgemeester de heer Batelaan bestreed deze laatste verwachting De' beslissing van Ged. Staten volgt later. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Andrijntje, D. v. W. Hofstede en A. G. Olij. Jan, Z. v. W. Goedhart en W. van der Bijl. Overleden: L. Voorthuijzen echtg. van C. Biemond, 56 j. Ondertrouwd: T. Bezemer jm. 25 j. en A. de Bruijn jd 25 j. Gevestigd: W. M. Jansen van Lichlen- voorde. A. G. H. Engels, van Amsterdam. B. H. Sieverding, van Amsterdam. H. Robertz, van Vanray. T. A. van der Kleij, van Mijdrecht. P. van Veen, van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. Rodenburg, naar Voorburg. Belanghebbende ouders worden er aan herinherd, dat de kostelooze inenting zal plaats hebben op Donderdag 6 October a.s. des nam. halfdrie te Aardam in de openbare school en te Langeraar, ten huize van dr. Lindner. WADDINXVEEN. Door onbekenden werd in den nacht van Zondag op Maandag een ruit in de garage van den heer V. ingegooid. Van de daders geen spoor. De heer H. geraakte door een ver keerde! 8luurwending van zijn motor aan den Kanaaldijk te water. De duo-rijder B. kon er nog net bijtijds afspringen. De heer H. kon zwemmende zjch zelf redden. De motor die in den modder was gezakt kon door beiden er uit getrokken worden. Met zijn natte pak is de motortourist toen maar weer verder gegaan. Ter secretarie zijn eenige gevallen van roodvonk aangegeven. HAARLEMMERHEER. Intrede van de. Wielinga te Franckei. Zondagmorgen had in de Gereformeerde kerk te Franeker de bevestiging plaats van den nieuwen leeraar, ds. J. D. Wielinga, die van uit Hoofddorp naar deze gemeente is overgekomen. De nieuwe leeraar werd in zijn ambt bevestigd door ds. D. K. Wie linga, uit Diemen. Deze had als tekstwoord gekozen 1 Samuel 16 vers 13: „Toen nam Samuel den oliehoorn en hij zalfde hem, in het midden der broederen. En de Geest des Heeren werd vaardig over David van dien dag af en voortaan." De gemeente zong hierop haar nieuwen leeraar toe de zegenbede van Psalm 134 3. In den avonddienst deed ds. Wielinga zijn intrede. In zijn inleidend woord sprak hij van weemoedige blijdschap, waarmee hij was vervuld. Na zes-jarigen arbeid had hij de gemeente Hoofddorp verlaten, waar mee hij met sterke banden was verbonden. Ook werd die gemeente deze week beproefd door het onverwachte heengaan van broe der van Andel, die in het bijzonder in den lijd der vacature als voorzitter van den kerkeraad de gemeente kon leiden. Als Hol lander kwam hij nu als vreemde in Fries land en moest zich inburgeren in Franeker met haar rijk verleden, met haar illustre hoogeschool, waaraan mannen werkten als Maccovius en Lubbertus. Hij zal het woord Gods bedienen naar aanleiding van Openbaring 1 ve. 16. Na het zingen van Psalm 46 vs. 1 en 2 (als voorzang was gezongen Psalm 122 vs. 3), ontwikkelde spreker dit tekstwoord aan de hand der gedachten: 1. De hand van Chris tus en Zijne getrouwheid; 2. de mond en de gerechtigheid; 3. het gericht en de heer lijkheid. Namens de gemeente sprak de ouderling Mobach den nieuwen leeraar een woord van welkom toe, waarna staande Psalm 135 vs. 1 en 2 werd gezongen. Namens de clas sis sprak ds. Wierma, van Oosterbierum. Deze verwelkomde ds Wielinga ook voor den arbeid in de claèsis en wees de ge meente van Franeker op het voorrecht weer een dienaar van Christus in haar midden te hebben. Namens den kerkeraad van Tzura voerde hierop nog het woord ouderling Hoekstra. De heer Koolstra sprak een per soonlijk woord en wees op den sleun. dien de dienaar des Woords kap geven voor het christelijk onderwijs. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 97 vs. 7 en het uitspreken van de zegenbede; verliet de talrijke schare het kerkgebouw. Beide malen was de kerk ge heel gevuld. Toestand dei gemeente over 1926. Aan het uitgebrachte verslag omtrent den toestand van deze gemeente over 1926 kan hel volgende worden ontleend: Het aanlal zielen vermeerderde met 160 personen en bedroeg op het emde van het jaar 25.6S6. Op de verschillende begraafplaatsen in Haarlemmermeer werden 188 lijken ter aarde besteld. Het aantal gekeurde slachtdieren bedroeg 3796 en dat der afgekeurde slachtdieren 496. Het aandeel der gemeente voor den dienst plicht in de lichting 1927 bedroeg 108. Het aanlal leerlingen op de openbare la gere scholen bedroeg op het einde van het jaar 1135; het aanlal hooiden van scholen 11; onderwijzers 8 en onderwijzeressen 16. Op de bijzondere 9cholen: aantal leer lingen 1851; aantal hooiden van scholen 15; onderwijzers 19; onderwijzeressen 21. Door tusschenkomst van de gemeentelijke arbeidsbeurs werden in 1926 geplaatsl: bij van gemeentewege verrichte werkzaam heden 40 werkloozen; bij diverse landbou wers met gemeentelijke subsidie 37; bi) de waterleidingswerkzaambeden 38 en bij par ticuliere werkgevers zonder gemeentelijke subsidie 47in totaal 162 werkloozen. Bovendien werden 3 werkloozen in Frankrijk en 1 in België geplaatst. De ullgaven van hel burgerlijk armbe stuur hebben bedragen f71.411.87. Omtrenl den landbouw is vermeld dat de prijzen van verschillende landbouwgewas sen en van het vee niet dalende zijn en dat er in den algemeenen toestand een kleine verbetering viel te conslaleeren. Door den burgemeester werden 273 ver gunningen afgegeven voor het schieten van schadelijk gevogelte. Op ruim 70 boerderijen kwam onder het vee mond- en klauwzeer voor, terwijl zich 4 gevallen van schapenschurft voordeden. De toestand van den veestapel is over het algemeen bevredigend te noemen; de var kensfokkerij werd echler gedrukt lengevolge van het invoerverbod in Engeland zoo ook de fokkerij van pinken tengevolge van de valuta in Frankrijk en Spanje. Naar schatting bestond de veestapel in dezen polder uit ongeveer 20 dekhengsten, 700 veulenmemën, 2500 veulens en werk paarden, 15 ezels en 40 stieren, 2200 melk koeien, 1000 kalveren en pinken, 750 stuks mestvee, 1000 schapen, 800 geiten en bok ken, 3800 varkens en het pluimvee op 15 000 stuks. Omtrent de bijenteelt kan worden gemeld dal in deze gemeente aanwezig zijn onge veer 200 korven en kassen. Aan de openbare veemarkten werden aan gevoerd 179 paarden, 45 hitten, 217 stuks groot vee en 16 stuks jong vee. In de plaats van mej. C. Vellekoop, die zich als particulier-verpleegster Ie Amster dam heeft gevesligd, is tot wijkverpleegster ter standplaats Abbenes benoemd mej. E. Berkenbosch te Rotterdam. BILLEGOH. In alle diensten deT St. Josephkerk werd een liefdadigheidspredikatie gehouden door den weleerw. pater Buys, missionaris te Serawak (Borneo). De daarop gevolgde collecte bracht ruim 1504 op. Op 17 October zal het 25 jaar geleden zijn, dat in de St. Martinusparochie alhier het collectanten-college werd opgericht. Tegelijkertijd zal, de heer Mart. Koek zijn zilveren jubileum als collectant vieren. Beide feiten zullen niet onopgemerkt voor bijgaan. KATWIJK. Donderdag a.s. des namiddags Ie 3 uur zal, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten en genoodigden de opening plaats hebben van het Consultatie-bureau voor zuigelingen, uitgaande van Het Groene Kruis. Dit zal plaats hebben in het Zieken huis aan de Tol. KATWIJK AAN ZEE. „Het Groene Kruil". Evenals in andere gemeenten wordt door „Het Groene Kruis" ook hier ter plaatse een consultatiebureau voor zuigelingenbescher ming opgericht. Ongetwijfeld zullen vele jonge en aan staande moeders met dankbaarheid de moe dercursussen gedenken, welke in het afge- loopen voorjaar alhier werden gegeven Thans zal de afdeeling Katwijk in haar midden krijgen een bekwaam kinderarts, die de jonggeborenen vanaf 14 dagen oud, tot het volbrachte eerste levensjaar, koste loos zal onderzoeken, wanneer de moeder zich met baar zuigeling aanmeldt en haar raad geven; hij zal evenwel de behande ling der kleinen overlaten aan den huis dokter, bij eventueele vastgestelde afwij king. Bij dat onderzoek zal mede tegen woordig zijn een verpleegster uit het Zie kenhuis nabij den Tol, te eer en te meer, omdat het consultatiebureau voor zuige lingen in dat ziekenhuis wordt gevestigd, zoodat zij in het huie van de(n) zuige- ling(e) met haar opgedane wetenschap, goeden raad zal kunnen geven. Een andere dame of juffrouw, die over veel vrijen tijd te beschikken heeft en belang stelt in zui gelingen, zal zeer gaarne die gezinnen meermalen bezoeken, om goeden raad te geven, 't Zou zelfs aanbeveling verdienen, indien zij zich beschikbaar stelde, mede bij het onderzoek der zuigelingen tegenwoordig te willen zijn, opdat ook zij, toegerust met meerdere wetenschap, beteren raad zou kunnen brengen In gezinnen met een zui geling, want de toeloop met zuigelingen op het consultatiebureau zal in het begin groot zijn, maar zeer groot worden na slechts enkele weken, omdat eerstkomende moeders haar bevinding gaarne zullen meedeelen aan iedere andere moeder, die nog niet met haar kind het consultatiebureau bezocht De officieele opening zal vermoedelijk Donderdagmiddag a s. plaats vinden, terwijl Woensdagmiddag 5 October alles in gereed heid zal zijn om de eerste patiëntjes te ont vangen. RECLAME. Weet U dat wij zulk een groote collectie hebben, in wol, half- wol en katoen-ratiné Talrijke kleuren - Diverse prijzen BREESTSAAT 93 8756 NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Verheul, dienstbode, van Hazerswoude, Hoofdstraat 44. Vertrokken: C. .J Lassooy. zonder beroep, naar Rijswijk (Z.-H.). v. Vredenburgweg 164 J. Marbus. dienstbode, naar Den Haag. Oude Scheveningscheweg 58. Mevr. Wed. A. Sijthoff, geb. Taschner, naar Den Haag, Oude Scheveningscheweg 58. W. Ver- vest en fam.. chauffeur, naar Den Haag, Juliana-Cockstraat 55. C. v. d. Berg en fam.. naar Heemstede, Leidsohe Vaart 101. M. A. A. J. Alkemade, zonder beroep, naar Ambt Haidenberg. pensionaat St. An- tonius. C. Spanjaard, zonder beroep, naar Heemstede, Iepenlaan 29. Door R., wonende alhier, is bij de politie aangifte gedaan, dat een personen auto tegen de poort van zijn woning is ge reden, waardoor deze is beschadigd. Van de auto. welke was doorgereden, is het nummer bekend. Een onderzoek wordt in gesteld. RIJNSBURG. Door hel uitschieten van een boots haak viel de arbeider K. H., woonachtig te Katwijk a. d. Rijn, alhier in de Vliet Den heer J. v. E. mocht het gelukken den dren keling weer behouden op het droge te krij gen, f SASSENHEIM. De melkprijs is alhier gebracht van 13 op 14 cent per liter. De aannemer van de te verbouwen Gereformeerde Kerk, de heer E. D., is gis teren in het gebouw van een steiger ge vallen en heeft daarbij zijn linkerarm ge broken. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. S. Nijdam en A Pijl. Geboren: Petras, z. van P. Leonhart en J. A. van Deutekom Pieter Cornelis, z. van VV. C. Alblas en J. Vermeulen Jan Wil lem Désire, z. van J. W. A. A. Heijdt en A. V. M. Arnlz Johanna Maria, d. van G, Vink en S. Zonnevijlle Johanna Pelro nella, <L van J. P. Hüner en G. Coipa t Wilhelmina Martina, d. van C. Varkevisser en H. Weiland Alide Bevnarda. d van C. J. R. Colthoff en A. B. de Graaff Chris topher Daniël, z. van D. A. Daamen en D, K. Richardson Johan, z. van T. Gijsbertse en Z. Hollebeek Cornelis Theodoras, z, van C. Th. van der Ploeg en B. M. van Veen, Overleden: Maria Rosalio Agnes Striet- horst, wed. H. A. Bahlmann 80 j. Pe- tronella Elisabeth Antonia Vinke, vr. van W. J. Vuike 35 j. ZOETER WOUD E. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Thereeia, D. r. L. v. d. Akker en J. A. Ammerlaan. Wilhel- mian Maria, D. v. G. P. van Leeuwen en C. de Jong. OndertrouwdArnoldua Adrianue Straat hof en Cornelia Anna Berg1. LTMUIDEN, 27 Sept. 1927* V1SCHPRIJZEN. 20 Tarbot per K.G. f 2—1.50. 10 Griet per kist van 50 K.G. f 73—31. 2935 Tongen p< K.G. f 2.801.75. 2 Groote Schol p. kist van 50 K.G. f 5854. 2 Middelschol f 46. 12 Zetechol f 5037. 275 Kleine Schol f 3610,. 12 Schar f 2515.50. 15 Roggen p. 20 stuks f 2714. 125 Vleeten p. stuk f 3,350.78. I Kleine roode Poon p. kist v. 60 K.G. f 51. 30 Pieterman en Poontjes f 22—9. 9 Groote Schelvisch f 36—28. 17 Middel 8chelv. f 26— 23. 55 Kleinmidde) Sohelv. 2016.50. 113 Kleine Schelv. f 13.507.50. 17 Kabeljauw p kist van 125 K G. £68—49. 179 Gullen p. kist van 50 K.G. 218. 28 Lengen p. stuk f 1.500.95. 33 Wijting p. kist van 50 K G. 11—6. 9 Makreel 17—12. Aangekomen 8 stoomtramier». Binnengekomen haringlogger», waarvan de vangsten naar Katwijk verscheept worden. In de haringhaveD KW 97, met 367 kantjes; KW 31, met ill kantjes; KW 172, met 211 kantjes; KW 99, met 98 kantjes pekelharing, v

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9