REPARATIES VAN ALLE BEDGOEDEREN Wed.P.DEWILDE&Zonen's Beddenhandel, UIT DE RIJNSTREEK. JIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. tarieven voer dit verkeer worden gewijzigd. Het Duitsche telefoonnet zal worden ver deeld in twaalf districten. Een gesprek van drie minuten, gevoerd uit Nederland, met het eerste Duitsche telefoondistrict zal f 1.65 kosten, met het tweede district f 1.80 eH voorts 30 cents meer voor elk district, zoo dat voor een gesprek met een gemeente, gelegen in het twaalfde district, f4.80 zal moeten worden betaald, DE CORRUPTIE IN DE GASINDUSTRIE. De directeur te Baarn ontslagen. In verband met de schorsing van den gasdirecteur hield de raad van Baarn gis teren een vergadering met als eenig agenda punt: behandeling eener personeelskwestie aan de gasfabriek. Direct bg den aanvang ging de raad over in geheime zitting. Nadat de fleuren geopend waren, deelde de voor zitter mede, dat hg, naar aanleiding der gehouden besprekingen het vo'gend voorstel aan den raad meende te moeten doen: De Raad, gehoord de mededeelingen van B. era W., dat de directeur der gasfabriek hun heeft bekend, dat hij gehandeld heeft in Btrjjd met art. 16 van het ambtenaren reglement (aanneming provisie) Dat B. en W. voornoemden directeur met ingang van 19 Sept. 1927 in zgn betrekking hebben geschorst met stilstand van de hem in geld toekomende jaarwedde; overwegende, dat de directeur voornoemd niet langer in zgn ambt van directeur der Gasfabriek kan worden gehandhaafd; gelezen een adres van dien directeur, houdende verzoek hem wegens zgn minder gunstigen gezondheidstoestand, te ontheffen van Zgn functie met ingang van een door den Raad nader te bepalen datum, besluit, den directeur met ingang van 1 Nov. 1927 te ontheffen van zijn functie van directeur dei Gemeentegasfabriek. Dit voorstal werd door den Raad met algemeena stemmen aangenomen. HET JUBILEUM VAN PATRIMONIUM. Algemeens vergadering te Utrecht. 'Gistermorgen kwamen de leden van het jubileerend Nederlandsch W erkliedenver- bond „Patrimonium" in jaarvergadering te Utrecht bijeen. De voorzitter, P. van Vliet Jr. uit Utrecht, bracht na de gebruikelijke opening in zijn welkomstrede dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de tot standkoming van het gedenkboek, in het bijzonder aan sa menstellers en uitgever. Vervolgens sprak hij den wensch uit dat God in den straks te benoemen voorzitter aan „Patrimonium" stn man moge geven die kloek en krachtig bereid is het verbond te dienen. Hierop kwam het jaarverslag in behandeling. Wij ontleenen daaraan dat bet aantal af- deelingen niet verminderd is; toch moesten er altijd nog teveel worden afgevoerd. Hier tegenover staat een even groot aantal toe getreden aideelingen in 1926 terwijl in 1927 Biggekerke in Zeeland lid werd van bet verhoDd. Bij de beantwoording van enkele sprekers die over dit jaarverslag opmerkingen had den gemaakt werd ook door den voorzitter de heer G. Baas Kzn. een woord van war men dank gebracht aan den samenstelling van het gedenkboek. Dit boek eert niet alleen het verbonds- Bestuur, aldus 9pr„ maar tevens den jeug digen en zeer bekwamen schrijver den heer R. Hagoort van wien hij in de toekomst nog veel verwachte. Na een langdurige discussie over de can- didatuur van een voorzitter werden 99 stem men uitgebracht op den heer G. Smeenk, wethouder van Arnhem, 53 op den heer Hollander en drie op den heer G. Baas Kzn. Deze laatste had reeds tevoren de ver klaring afgelegd dat hij een eventueele be noeming niet zou kunnen aanvaarden. Hierop werd de yergadering tot Donderdag 'geschorst, Gistermiddag werd in het gebouw voor K. en W. te Utrecht een druk bezochte receptie gehouden. Vele schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen waren ingekomen c.a. van de mi nisters De Geer, Slotemaker de Bruïne en Donner, oud-gouverneur-generaal Idenburg, oud-minister Van Dijk, burgemeester De Vlugt, de commissarissen der Koningin in de provincies Gelderland en Utrecht, de Chr. Iiist. Unie en verschillende Kamer leden. Van degenen, die ter receptie kwamen, noemen wij de afgevaardigden van de Unie „Een School met den Bijbel", van verschil lende Verbond9afdeelingen. het Ned. Jonge lingsverbond, den heer J. van der Molen, burgemeester van Renkum, oud—redacteur van het Orgaan van „Patrimonium", verte genwoordigers van de Christ. Psychologische Centrale voor School en Beroep, het hoofd bestuur der Ned. Middernachtzending, de directie van „De Standaard", een deputatie Van het Christelijk Nationaal Vakverbond, den Utrechtschen burgemeester, den ge meente-secretaris en weihouder mr. M. H. de Boer vertegenwoordigend het gemeente bestuur, namenè de A. R. Tweede Kamer fractie de heeren Beumer en Zijlstra, na- mens het Centraal Comité der A. R. Partij de oud-ministers De Vries en Bijleveld. Verder dr. Kajan en ds. .R. E. van Arkel als vertegenwoordigers van den Raad der Geref. Kerk van Utrecht, jhr. Quarles van Ufford namens de Ver. voor Chr. Vakonder- Vrijs en vele anderen. Op don gisteravond gehouden feestavond onder leiding van het Tweede Kamerlid, den heer C. Smeenk, hebben de Ministers van Waterstaat en van Arbeid. H. en N. het woord gevoerd, alsmede de heeren mr. S. de Vries, oud-mini9ter van financiën, dr. K. Dijk, te 's-Gravenhage, en de heer J. Schou ten, lid van de Tweede Kamer. Mr. VAN LAER BLACK OP SCHIPHOL. Gistermiddag is de Fokker-machine H.N. A.D.P. met den heer Van Lear Black aan boord, den mecanicien Weber en bestuurd door den piloot Scholten Geysendorffer vertoeft op het oogenblik in Denemarken van een reis naar Bristol op het vlieg veld Schiphol teruggrtl'^°rd. DE „AETHERBODE". De Aetherbode meldt: Indien, wat waarschijnlijk wordt geacht, de tusschen Anro en N. O. V. gevoerde be sprekingen tot overeenstemming zullen lei den, als gevolg waarvan beide organisaties zullen worden vereenigd tot een geheel, ligt het in de bedoeling der drukkers en uit gevers van de Radio Luistergids en De Aetherbode op voorwaarde dat de regeling tot 9tand komt, deze organen ingaand 1 October a.s. te combineeren tot een radio- weekblad, waarin zullen worden opgeno men de Radio Luistergids en de Aètherbode en dat het orgaan zal zijn van de nieuw op te richten Vereeniging van Radio Luiste raars. 1 Op 24 September a.s. zal generaal Ophorst te Amsterdam zijn 703ten verjaar dag vieren. Hij zal dien middag in het Amatelhotel gehuldigd worden. RECLAME. Billijk, Vakkundig en Vlug. Alleen bij een solied Adres, dus bij NIEUWE RIJN 39-40 - TEL. 2158 8446 ALFHEN. t)e jaarlijksche paardenmarkt is giste ren weer gehouden met de daaraan verbon den rommelige drukte. De aanvoer was dit jaar beneden die van vorig jaa* Toen be naderde deze de 230; thans kon ze het niet verder brengen dan 200. De handel was matig. Prijzen werden besteed voor veu lens van. f 7090, voor paarden f 300500. LEIDERDORP. Gistermiddag had mej. P. v. d. T., in dienstbetrekking bij dr. De Br., alhier, het ongeluk door een serreruit te vallen en een pols te breken, terwijl zij door glas scherven e enige schrammen opliep. Voor het diploma schietvaardigheid, zijn van de burgerwacht alhier negen schut ters geslaagd, in de klasse A, B en O. Dinsdag 27 September a.s. zal door de leden een onderlinge schietwedstrijd wor den gehouden. AALSMEEfi. De vereeniging „Studiefonds der Rijks tuinbouwschool", alhier, hield haar jaar vergadering in „De III Kolommen". Beslo ten werd aan twee leerlingen der 2de klasse resp. f 100 en f 150 en aan twee leerlingen der lsle klasse een dito bedrag te verstrek ken. Tevens werd besloten, voor de vier ge noemde leerlingen een Rijkssubsidie aan te vragen. Over 1926 was bij de vereeniging een bedrag van f 550 ingekomen. Aan 6 leerlingen werd tezamen f 400 uitgekeerd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J, Hilverda, W. Maarse Jbz. en A. G. van Bommel. Ais commissaris werd gekozen de heer K. Tas Wzn. Door do vereen, van oud-leerlingen, uit welker bestuur een commissaris voor bet studiefonds moet worden aangewezen, werd de heer G. Eveleens Tzn. gekozen. Bij de sluiting sprak de voorz. de hoop uit, dat de rijksbijdrage van dien aard zal zijn, dat ver goeding voor loonderving kan worden ge geven aan leerlingen, die da R. T, W. S. be zoeken en die daaraan behoefte hebben. Toen de heer B., die met zijn woonark aan den Poel ligt, Dinsdag na een afwezig heid van een week thuis kwam .ontdekte bij, dat ongewenscht bezoek bij hem had plaal3 gehad. Verschillende voorwerpen, waaronder waardevolle had men meegeno men. Geld had men niet kunnen vinden, daar B. dat meegenomen had. Men brengt dezen diefstal in verband met dien hij den heer Mensing, Vrijdagnacht. Vermoed wordt dat hier dezelfde personen aan het werk zijn geweest. De politie stelt een nauwkeu rig onderzoek in. Het badhuis met bijbehoorend water, aan den Westpias, heeft de vereen. „Het Wille Kruis" overgedaan aan de „Vereen, tot instandhouding van een badhuis", al hier. Eén gulden was de overneming9Som en bovendien gaf eerstgenoemde vereen, nog f 300 subsidie aan laatstgenoemde over 1927. Nu zullen we dan eindelijk een nieuw badhuis krijgen, waarvoor de gemeente een subsidie van f 17.000 heeft toegestaan, doch die nog steeds niet uitgekeerd werd, omdat bovengenoemde vereenigingen het eerst met elkaar eens moesten wezen welke nu eigen lijk de rechthebbende was. HAARLEMMERMEER. De heer G. Tit, onderwijzer aan school no. 4 te Hoofddorp is benoemd tot onderwijzer bij het openbaar lager onder wijs te 's-Gravenhage aan de Ulo-school te Scheveningen. In verband met de omzetting van het hulppost- en telefoonkantoor te Abbenes in een post- en telefoonstation, zal de kan toorhouder, de heer Brouwer, met ingang van 1 October a.s. in gelijke betrekking worden overgeplaatst naar Heemskerk, ter wijl als stationhoudster zal worden aange wezen mej. W. E. SchalkVan Putten. HILLEGOM. Aan de agenda voor de raadsverga dering van 27 Sept. zijn eenige punten toe gevoegd., Afwijzing van rooilijnen is aange vraagd door; L. J. Schenk, P. C. Kauff- man, M. van Ruiten en P. de Jong. Verder stellen B. en W. voor een com missie voor openbare werken te benoemen, bestaande uit vier leden en een voorzitter te kiezen uit het college van B. en W. De verordening regelende den werkkring dezer commissie komt later aan de orde. NOORDWUKERHOUT. In de Zilk wordt 't Oranjefeest eerst ge vierd op 4 en 5 Oct. a.s. De drukke werk zaamheden in den land- en tuinbouw laten dan eerst feestviering toe. Het aantal leerlingen der Christelijke Herv. School neemt gestadig toe, waardoor spoedig een derde leerkracht noodzakelijk zal zijn. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. In café-restaurant „De Harmonie" te Lei den vergaderde de afdeeling Oegstgeest en Omstreken der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur. Voorzitter: de heer G. F. Hemerik. De.voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezige leden en hoopt, dat de vergaderingen in dit seizoen mogen medewerken in het be lang van de afdeeling. De secretaris, de heer T. F. Vlieland, leest de notulen van de Vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde gesteld wordt: Bespreking over een in Februari 1928 te houden ten toonstelling van bloeiende bolgewassen en andere bloeiende planten in den Dierentuin te 's-Gravenhage, zulks in samenwerking met de afdeeling Rijnsburg. Door het bestuur wordt voorgesteld om te trachten een waarborgfonds te stichten. De bedragen worden den leden door den. secretaris medegedeeld, waarna de discus sier worden geopend. De heer Kromhout vraagt naar het doel der tentoonstelling. De voorzitter zegt, dat de hoofdzaak is: het meer bekendheid geven in het algemeen van hetgeen de leden presteeren op het ge bied van het kweeken van bloembollen en vaste planten. Onder de aandacht van de aanwezige leden worden gebracht de resultaten van de in de laatste jaren in den Dierentuin ge houden tentoonstelling van bloemen. De heer Kromhout ziet in het houden van een tentoonstelling het voorbij streven van het doel van de afdeeling Oegstgeest. Spr. ziet het nut niet in voor de kwee kers. Wij, vakgenooten, zegt spr., moeten toch onze inkomsten niet hebben door mid del van het exploiteeren van bloemenwin kels? Organiseeren. wij een tentoonstelling, dan doen wij dat mét ons geld, ten voor- deele van de bloemenverkoopers in Den Haag. De heer Den Older Sr. is het met den heer Kr, niet eens en zegt, dat de bloemen- kweekers, den bloemenhandel in de hand wericende, zichzelf direct ten goede werken. Meerdere leden stemmen hiermede in. De voorzitter bespreekt, dat door het houden van tentoonstellingen toch directe propaganda wordt gemaakt en de liefheb berij voor bloemenschoon in niet geringe mate bevorderd wordt De heer Kromhout komt terug op het be lang voor de kweekers. In dit geval laat men den liefhebber van bloemen op kosten van de kweekers iets moois zien. Spr. voelt dan meer voor een vaktentoonstelling. De voorzitter: het publiek ziet niet in een vaktentoonstelling wat de vakman ziet en dat is ook de bedoeling niet Wel het maken van degelijke propaganda. De heer Van Varik zegt, dat ieder, zoo wel leek als vakman, iets goeds medeneemt van een tentoonstelling. Wordt er iets nieuws gebracht, dan is dat zeker in beider belang. Meerdere sprekers voerden dan het woord totdat de financieele zijde naar voren ge bracht werd. Geoordeeld werd, dat de kosten tn ver houding tot de te bereiken resultaten te groot zijn. De heeren Den Older en Lubbe beweren het tegendeel aan de hand van de ver kregen resultaten van de dahlia- en rozen- tentoonstellingen. De heer Colijn blijkt een warm voorstan der en zegt, dat het houden van tentoon stellingen bij de afdeeling Oegstgeest nu eenmaal een traditie is geworden, die niet verbroken mag worden. Thans, zegt spr., zijn wij in de gelegen heid, om in samenwerking met Rijnsburg iets werkelijks goeds tot stand te brengen. Laat ons deze gelegenheid niet ontsnappen. Niet alleen het voordeel moet in acht ge nomen worden, zegt spr., maar ook de liefde voor het vak. Door beide in acht te nemen, kan het algemeen belang gediend worden. Het ruwe materiaal wordt door de kwee kers geleverd. Om dit te kunnen blijven doen, moet er op verschillend terrein gear beid worden. De heer Lubbe bespreekt het succes der in de laatste jaren gehouden tentoonstellin gen. Zoo er een waarborgfonds gesticht wordt, zegt de heer Den Older, kan de kas der af deeling geen schade beloöpen, behoudens nog het zeker te verwachten voordeel voor de inzenders. Langen tijd wordt dan de financieele zijde aan een nauwkeurige bespreking on derworpen, waarna de voorzitter de discus sies sluit. Het bestuursvoorstel: het in beginsel be sluiten tot het houden eener tentoonstel ling, wordt met algemeene stemmen aange nomen. Voorgesteld wordt de benoeming van een voorloopige commissie, waarin zitting ver kregen de heeren T. van Egmond, Jac. Uit- tenbogaard, G. Lubbe Thzn., L. U. den Ol der Sr. en A. Cplijn. Deze commissie wordt verzocht deze zaak in behandeling te ne men, waarbij de voorzitter medewerking van de leden ten zeerste aanbeveelt inzake het te stichten waarborgfonds. Naar aanleiding van punt 4 der agenda: Belangen der Afdeeling, brengt de heer K. Simon Thomas in herinnering, dat de afdee- fingen mogelijke voorstellen voor de alge meene vergadering vóór 1 November moe ten hebben ingediend, met memorie van toe lichting bij het hoofdbestuur. De voorzitter zegt met leedwezen verno men te hebben, dat de heer A. Schouten zijn tegenwoordigen werkkring zal gaan verlaten. Spr. wenscht den heer S. veel voorspoed toe. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van de opengestelde gelegenheid tot in- teekening voor het waarborgfonds, tijdens de vergadering, een druk gebruik is ge maakt, zoodat voor een aanzienlijk bedrag is geteekend. Na de traditioneels verloting, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten, onder dankzegging voor de opkomst De „N. R. C." van gisteravond bevatte het bericht, dat onze burgemeester, de heer J G. M. van Griethuyzen, voornemens zou zijn in verband met zijn hoogen leeftijd, ontslag te vragen a]s burgemeester en secre taris dezer plaats. Dit bericht is geheel en al onjuist; ver moedelijk heeft de berichtgever vernomen, dat de heer Van Griethuyzen ontslag had gevraagd als lid en secretaris van den Raad van Beroep voor directe belastingen te Leiden en heeft hij het lidmaatschap van dit lichaam met het burgemeesterschap verward, VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren t Dominicus Cornells, z. van Petrus Berkhout en G. Diemei. Cornelia Wilhelmina, d. van N. van Kesteren en P. A. v. Rijn. Overledént Marinus Cornelis van Velzen 4 weken. Ondertrouwd: Adrianus Jansze 25 j. en Johanna van der Deijl 24 j. Getrouwd: M. J. van Steyn 26 j. en M. C. de Roode 23 j. Gevestigd: C. H. Groes, J. M. van der Riet en A. F. Groes, gekomen van Amsterdam, allen Leidschevaart 2. Vertrokken: C .van Kempen en gezin, naar Noordwijkerhout, Piet Gijzenbrug, en A. Vorstenhach naar Heythuysen „de Hei bloem", De begrooting van de Inkomsten en uitgaven dezer gemeente, voor het dienst jaar 1928 is van heden af tot den dag der behandeling in den Raad, ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing neder- gelegd. WASSENAAR. Bloemententoonstelling in „Ond-Wassenaai" Ter gelegenheid vqn haar 15-jarig be- staan heeft de Tuinbouwvereeniging „Was senaar en Omstreken" in het kasteel „Oud- Wassenaar" een tentoonstelling georganiseerd van bloemen en. planten alsmede van bind werken. Deze tentoonstelling werd gistermiddag geopend door den beschermheer der vereen, jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande, in tegenwoordigheid van een groot aantal dames en heeren. Spreker zeiae o.a., dat het hem een genoegen was deze tentoons- steltiug te mogen openen. Het was wel niet da eerste maai, dat hg dit deed, maar na al hetgeen hij reeds gezien had, was het hem thans bgzonder aangenaam. Hg deed dit met temeer liefde, omdat alles wat hiqr bjj een gebracht is, het werk is van menschen, die liefde hebben voor hun vak. Hg twij felde er dan ook geen ooghnblik aan, oï deze vereeniging zal, dank zg den ijver barer leden, in groei toenemen. Spreker bracht ook dank aan de donateurs, die hun menschen in staat stelden voor de vereeni ging te bljjven arbeiden. Hierna noodigdo spreker de aanwezigen uit alles zelf in oogenschouw te nemen en verklaarde de tentoonstelling geopend. Bg het betreden van de hall wordt het oog getroffen door een pracht-inzending cactussen, ter linkerzgde van den heer A. G. van Tol, alhier, en ter reebterzgde van den heer Gussekl'oo van de buitenplaats Dui venvoorde. Van de hofstede Duinhoeve zagen wjj hier voorts een drietal vazen met dahlia's en een bloemstukje in den vorm van een harp, benevens eenige mooie bloemenmanden van den heer A. van Duivenvoorden, gevuld met dahlia's en zinnia's. Wanneer wjj de eigenlijke tentoonstellings zaal betreden, wordt het oog getroffen door een schitterende collectie bindwerk, w. o. kransen, waaiers en sierlijk gevulde manden, met bijzonderen smaak gearrangeerd. Deze inzending was bijeengebracht door de deel nemers van den bindcursus, welke van deze vereeniging uitgaat. Verder zagen wjj een stilleven van mos, vruchten, lijsterbes, enz., vervaardigd door P. Zegwaard, en een molen, vervaardigd van bladeren en bloemen. Vervolgens kwamen wij bjj een inzending planten en bloemen van den heer Laarman, waarvan een vaas, gevuld met bijzonder groote chrysanthenums in het bnzonder de aandacht trok. Bij dezs inzending sloot zich aan die van den heer L. J. Randoe. Ook hier viel een praeht- collectie bloemen en planten te bewonderen waaronder een keurig opgestoken vaas. Voortgaande wordt het oog bekoord door een enorme collectie colleussen, blad-bego nia's, enz., van den huize „Saphir, tuin baas N. v. d. Heuvel, en van Huize „Beuk- hage", tuinbaas Kruytbosch, een keurige collectie warme- en_ koude-kas-planten, waar ender eenige rubberplanten. Verder troffen wjj hier aan een mooie inzending van den heer D. de Gans en van het bloemenmagazijn Bats, welke laatste reeds bloeiende cyclamen naar voren bracht. Een prachtcollectie kleine pompon-dahlia's was bijeengebracht door tuinbaas Van der Flier, van huize „Blankenburg", alsmede bloedende hortensia's. De kweekerg Het Ochtendgloren geeft een beeld van rotsaanleg met cactussen en ver planten. De firma Krogt Van der Burg exposeert een uitgebreide collectie dahlia's in vazen. Tegenover deze inzendingen treffen wij weer aan een groote groep bindwerk, waaronder een volledig bruidstoilet bijzon der de aandacht trekt. Daarnaast exposeert de heer Welling met anjers, zinnia's en pompon-dahlia's. Door tuinbaas Midavaine, van de villa Nijenburgh, was een pracht collectie vruchtenmanden bijeengebracht, en door tuinbaas Anderson, van Huize Voorlinde, een keurige groep vetplanten, colleussen eu bladbegonia's, beuevens een schitterende mand met vruchten. Nog treffen wg aan een hoorn van overvloed, vervaardigd door den tuinknecht G. van Egmond, van Huize Meyland, waarin een keur van fijne vruchten was bijeengebracht. De heer A, G. van Tol liet ons verder nog een schitterende groep kasplanten en een mooie collectie., dahlia's zien. Op het achterterras 5s een groote verza meling conifeeren opgesteld door de kwee-, kerjj „Het Ochtendgloren" alsmede een luxe- kas met centrale verwarming voor cactussen. Verder geeft hier voorts de bekende firma H. Voorhoeve een idee van tuinaanleg in den meest uitgebreiden zin. Vermelden wjj nog een tweetal stands met allerlei tuinbouw- gereedschappen van de firma's Laarman en Van Egmond. De tentoonstelling, welke eenbezoek overwaard is, duurt tot en met Vrijdag, en is kosteloos toegankelijk. ZOETERWOUDE. ü.sferavond omstreeks 9 uur ontstond- een begin van brand in de woning van den heer K. Met eenige emmers water werd de brand gebluscht. De oorzaak is onbekend. PLUIMVEE. VAN EEN ABNORMALEN HALS EN EEK ABNORMALEN SNAVEL. De wijze, waarop het kuiken de eierdop verlaat, hebben wij al vroeger besproken. Met een laatste, we zouden haast zeggen/ wanhopige krachtsinspanning drukt het, kuiken het losgemaakte bovendeel van de dop van zich en strekt daarbij voor het alt lereerst den hal9, die zooals we weten ge-i bogen was, voorover met den 9navel naar de buikzijde geketend, omdat deze houding de minst mogelijke ruimte vereischte. Dit seizoen kwam bij ons een Wit Wyan-. dotte krielkuiken uit, dat al dadelijk onze bijzondere aandacht trok. Het diertje kon namelijk den hals niet strekken, den kop niet opheffen; de hals was als 't ware ge- knaktl Toen het ongeveer zes en dertig uur oud was, bleek de houding nog niets veranderde- Mijn vriend L., voor wien ik dit broedsel had verzorgd, nam toch het diertje mee en zette het met de anderen in -zijn kunstmoeder. Spottend zei hij, dat dit diertje wel nooit zou leeren behoorlijk op de klok te kijken. Wij hielden het als verloren. Twee dagen later kwam de heer L. even aanfietsen onv te vertellen, dat het bewuste diertje niet alleen nog leefde, maar tusschen de andere kuikens niet meer te onderscheiden was. Wat was gebeurd? Met Jobsgeduld had hij het nekje maar voortdurend in de hatuur- lijke richting gemasseerd en het boven op de verwarming geplaatst. Warmte heeft al zooveel malen en nu weer ook hier bewezen een zeldzame kracht te geven, die dpor niets anders te verkrijgen is. Ook hier wer-<, den de vele pogingen met succes bekroond. Weldra kon het diertje zelf voedsel opne-r men, wat hem eerst totaal onmogelijk was, Kortom het beestje is nu volkomen normaal geworden in al zijn doen en laten en hee-r lémaal niet en der minsten onder zijns gn lijken. - Wij vermelden deze kleinigheid daarom ten einde er mee aan te toonen, dat met- wat moeite soms een kostbaar kuiken kans heeft den dans te ontspringen van afgen maakt te worden en misschien zelfs op te. wa-ssen t-ot een kampioen 1 Van abnormaliteiten gesproken, zoo "zag ik dezer dagen bij een pluimveeliefhebber in mijn omgeving een merel met een abnon maal geworden snavel. Deze vogel had zijn eerste levensjaren een gewoon gebouwden snavel, prachtig geel. Maar nu is regelmatig op den boven snavel nog een andere evengroote snavel bijgegroeid, die pr vrijwel Josjes op gehechte is, op de manier zooals we in dierentui nen en museums zien bij den neushoorn vogel. Wie kan dat verschijnsel verklaren! De vogel zingt met zijn drievoudigen snaf vel van den vroegen morgen tot den laten avond. Uitgesproken: C. Shoek, fotograaf, Roelofarendsveen. Cur. mr. W. A. J. Stortenbeker, Haarlem.' TIJDSCHRIFTEN. „HET LICHT". In de vijftigste aflevering van dit tijd schrift hebben een plaats gevonden het vijfde vervolgartikel over succes, een ge ïllustreerde bijdrage van E. Wesenbergr Lund over ongeslachtelijke voortplanting in het dierenrijk, een - interessante studie over de longen, een met fraaie foto's ver lucht opstel over Versailles, terwijl de af levering sluit met een vervolgartikel over Groot Wild. Onze Telefoonnummers Dl ECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lij'nen) REDACTIE 1507 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6