68s<° Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 September 1927 Tweede Blad No. 20702 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. De heer A. van der Vlist, alhier is geslaagd voor het examen vrjje- en orde- ctffeningen. BODEGRAVEN. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Janna Geertruida Levina, d. v. M. Nagelkerke en L. J. Dees. Philippns, z. v. Ph. Jongeneel en L. v. d. Boon. Petronella Jacoba, d. v. G. J. v. Kampen en J. Kroon. Getrouwd: E. v. d. Berg, 22 J. en H. Vianen, 19 j. H. Oostveen, 26 j. en A. de Lange, 21 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: H. J. Zwiers, Meye 93, N. H., onder wijzeres, van de Bilt. L. Oegema, Noord- straat 229, N. H., tuinman, van Kolum- merland. A. v. Vliet, Weeshuis, N. *H„ zonder beroep, van Nieuw veen. M. v. Muiswinkel, Zuidzijde 12b, G. K., zonder beroep, van 'Zwammerdam. Vertrokken: J. M. Ooms, zonder beroep, naar Utrecht. A. v. Beek, zonder beroep, naai 's-Gravenhage. W. Kortenoeven en gezin, koopman, naar Voorburg. De Gymnastiekvereniging „Hercules" heeft ditmaal niet deelgenomen aan de Ko- iiinginnefeesten, doch stelt zich nu voor a.s. Zaterdag openluchtspelen te houden op de oude markt, daarbij gesteund door de muziekvereniging „Crescendo". Een optocht door de straten zal daarbij niet ontbreken. Tot slot worden standen met Bengaalsche verlichting gegeven. BOSKOOP. Gemeenteraad. In de jongste zitting van den gemeenteraad werden tot wethouders gekozen de heeren E. Guldemond (A.-R.) en J. van Gelderen .(V-B.). Vervolgens werden tot leden van de raads commissie voor onderzoek van begrootingen en rekeningen benoemd de heeren Loef, Brand en Noest, en tot plaatsvervangend lid de heer W. de Ruyter. Tot gedelegeerden in het bestuur der Coop. Vereniging „De Boskoopsche Veiling" werden benoemd de heeren J. J. Groo ten- dorst en C. J. v. d. Wolf. Tot gedelegeerden in de besturen der Woningbouwverenigingen werden gekozen voor „Onze Woning" de heeren W. de* Ruyter en A. Nghof, voor „Patrimonium" de heeren P. Loef en A. Brand, voor „St Joseph" de heeren W. C. v. Kleef en D. Mesman. De notulen der vorige vergadering wer den, behoudens een kleine wijziging, onver anderd vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van de ingekomen stukken, welke werden aange nomen voor kennisgeving. Aan den heer K. Roosjes werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid der Commissie van Toezicht op het Aig. Vormend Lager Onderwjjs. Een voorstel van B. en W. om te besluiten tot den bouw van een nieuw raadhuis werd aangenomen. Na langdurige discussies wordt tenslotte besloten de opdracht tot het ontwerpen aan den Gemeente-opzichter op te dragen. Thans komt aan de orde het voorstel van B. en W. om tot aanschaffing van een automobielbrandspuit over te gaan, in verband met een ter zake ontvangen cir culaire van Ged. Staten. Na een zeer lang debat werd ten slotte het voorstel in stemming gebracht en aan genomen met 8 tegen 5 stemmen, zoodat ook Boskoop binnen verloop van eenigen tijd in het bezit zal komen van een automobiel- brandspuit. Na eenige discussie werd met 12 tegen 1 stem besloten zich te vereenigen met de ontworpen regeling der jaarwedden van bur gemeester, secretarissen en ontvangers van de gemeenten met 15000 en minder inwo ners, met dien verstande echter, dat aan Ged. Staten verzocht zal worden Boskoop in een hoogere klasse te plaatsen, gelqk dit ten aanzien van de werkelijk te genieten jaarwedden al het geval is. Zonder discussie werd besloten tot hand having van de wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld voor het ge woon lager en voor het uitgebreid lager onderwijs, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 Augustus 1927. Voorts werd besloten tot onbewoonbaar- verklaring van de perceelen Ham, no.'s 4, 5 en 6. Bjj de rondvraag werd naar aanleiding van een vraag van den heer C. J. v. d. Wolf nog besloten om de electrische kabel in Laag-Boskoop door te trekken, ingeval van een gunstig rapport van de zijde der directie van de Bedrijven. De brandsf.offenhandelaar R. alhier reed met een wagen, beladen met kolen, in de ruit van den bakkerswinkel van den heer R., waardoor de ruit geheel werd ver brijzeld. Na afgelegd examen is toegelaten tot de 3e kl van de Isle Gem. Handelsschool met 5-jarigen cursus te Rotterdam A. Zeyl- mans, leerling van de Mulo, Zijde, alhier. Gevonden voorwerpen: 1 kinder ringetje, 1 paar glacéhandschoenen, 1 oranjesjerp, 1 portemonnaie met eenige cen ten, idem 1 rozenkrans. 1 boor, 1 signaal- fluit, 1 portemonnaie met inhoud. Inlichting bij de politie. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje Elizabeth, d. v. J. v. d. Horst en T. Spruitenburg. Door het bestuur der Oranje-vereeni- ging is van H. M. de Koningin een dank betuiging ontvangen voor het Haar op Haar verjaardag toegezonden telegram. LEIDERDORP. Werden in den laatsten tijd op ver schillende ttjdstippea tal van ruiten ingegooid in de gebouwen van de Vereenigde Touw- fabrieken, zonder dat de schuldigen konden worden opgespoord, thans is het de ge meentepolitie mogen gelukken een twaalftal opgeschoten jongens, woonachtig te Leiden, tot bekentenis te brengen, als zijnde de daders van het bombardement van Zondag j.l., toen weer tal van ruiten in voornoemde gebouwen het moesten ontgelden. ROELOFARENDSVEEN. Afscheid Kapelaan v. d. Lugt. Donderdagavond had in de Pancratius- zaal alhier het officieele afscheid plaats van kap. van der Lugt wegens zijn benoe ming als kape'laan te Haarlem. Door de bloemen door den heer Huigsloot geschon ken had de zaal een feestelijk aanzien ge kregen. Omstreeks half acht waren in de zaal een 130-tal jongens van het patronaat met de heeren commissieleden aanwezig. De kapelaan kwam met zijn pastoor en kape laan de Wit de zaal binnen, waarna door de jongens eenige coupletten van het vaan dellied werden gezongen, waarna de secre taris van het patronaat de heer van Harte- veld het woord nam tot het houden van een korte toespraak, kapelaan van der Lugt dankende voor alles wat hij voor de jongens gedurende zijn tweejarig verblijf had ge daan. In enkele sympathieke woorden dankte kap. van der Lugt voor zooveel har telijkheid en waardeering. de jongens voor he laatst vermanende hun insigne trouw te blijven en altijd de woorden van dat in signe in praktijk te brengen „Aan Christus trouw". Hierna namen de leden van de Sint Josephgeze'llen afscheid van hun gezellen- vader. De heer van Zeil hoofdprefect dankte in korte woorden. Tezamen met de Jozef gezellen, propagandaclub, patronaat en de besturen der verschillende vereenigingen waarover kapelaan van der Lugt directeur of adviseur was, waren ge'lden bijeenge bracht voor het koopen van een afscheids cadeau, bestaande uit een heel aardig huis kamerameublement, wat door den kapelaan in dank werd aanvaard. Na bezichtiging van het cadeau werden alle jongens in de gele genheid gesteld hun beminden directeur voor het laatst de hand te drukken en dat velen onder den indruk waren, behoeft niet gezegd. De heer de Koning als voorzitter der K. S. A. sprak enkele zeer waardeerende woorden namens de vereenigingen tot kape laan van der Lugt, terwijl ook nog het woord werd gevoerd door de heeren P. Bakker als bestuurslid der gezellenvereeni- ging, K. de Jong uit naam van den Bond van groote gezinnen, N. van der Meer na mens St. Bc-'nedictus en J. Turk namens de arbeidersvereniging. Ook de zeereerw. heer Pastoor dankte kapelaan van der Lugt voor het vele goede door hem gedaan, daarbij zijn spijt uitsprekende dat kapelaan van der Lugt zoo spoedig deze plaats moest ver laten. Hiermede was de plechtigheid ge ëindigd. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Installatie nienwe raads leden. De wethonders her kozen. De nieuwe R.-K. school. De spoorlijn Gonda Alphen. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Nadat de voorzitter de vergadering heeft geopend, wordt overgegaan tot de beëedi- ging der nieuwe leden. Daarna hebben ingevolge de bepalingen der^Gemeentewet plaats de benoemingen van 2 wethouders. Bij de eerste stemming krijgt de heer Herfst 10 stemmen, zoodat deze is herbenoemd. Hierop wordt gestemd ter vervulling van de vacature-Visser en wordt deze eveneens herbenoemd met 6 tegen 1 stem en 6 blanco. Beiden nemen hun benoeming aan. Worden gekozen tot leden en voorzitters der diverse commissiën: Bedrijven-commissie: leden de heeren v. Lange, A. Vis en Jac. v. Tol. Financieele commissie: voorzitter de heer T. A. van der Hee, leden de heeren C. J. Fafianie en M. Hijkoop. Verordeningen-commissie: leden P. van den Berg, J. Kleiweg en A. Vis. Bouwcommissie: voorz. de heer A. Both; leden de heeren Th. Zoethoutmaar en J. Th. van Ardenne. Wordt besloten overeenkomstig het ver zoek van het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur alhier om medewerking te verleenen tot den bouw van een nieuwe R.-K. school inclusief gymnastieklokaal en 60 nieuwe schoolbanken, door de gelden, welke daar voor zullen blijken noodig te zijn, beschik baar te stellen. De door voornoemd bestuur overgelegde stukken, bedoeld bij de L. 0 - wet zijn alle in orde bevonden, zoodat de medewerking niet kan worden geweigerd. Wordt besloten de woningen staande al hier aan de Noordkade nos. E. 313, 337 en 3-11 onbewoonbaar te verklaren. De heer Fafianie zou gaarne zien, dat aan de ontruiming dier woningen alsmede aan andere reeds eerder onbewoonbaar ver klaarde woningen bijzondere aandacht werd geschonken. De voorzitter zegt zulks toe. Wordt aan B. en W. een crediet verleend van f 160 voor het bouwen van een tank tot bewaring van teer voor de wegen. Het bedrag der vergoeding der leerling der Chr. Mulo-school wordt zonder discus sie vastgesteld op f 28.797» per leerling, zulks in verband met ingewonnen inlich tingen uit andere gemeenten, die een over eenkomstige school hebben. Wordt besloten aan het burgerlijk arm bestuur over 1928 toe te kennen een sub sidie van f 11.100. Thans heeft de voorzitter nog een mede deeling betreffende eventueelen afbouw van den spoorweg GoudaAlphen. Bijal- doen mocht worden overgegaan tot den af bouw van dezen spoorweg zal het noodig zijn te zijner tijd óf den Kerkweg óf de Kerkwegvaart gedurende ongeveer 6 k 7 maanden voor het verkeer te sluiten. Korter zal het niet gaan volgens de mededee- lingen van een der betrokken ingenieurs. En nu is de VTaag van B. en W., die deze kwestie met de directie der spoorwegen zullen hebben te regelen, wat heeft de raad liever van deze twee lastige gevallen, slui ting van den Kerkweg of van de vaart. Men is namelijk van plan om indien de Kerkweg mocht worden gesloten, een weg te leggen waarschijnlijk boven de vaart, maar dat is natuurlijk altijd nog maar een hulpmiddel. De raad meent tenslotte dat het beste zal zijn om den Kerkweg open te houden. B. en W. zeggen toe met de wen- schen van den raad rekening te zullen houden indien er verdere onderhandelingen hieromtrent zullen worden gevoerd. Hierna heeft nog een kleine'begrootings- wijziging plaats, waarop de vergadering wordt gesloten. RECLAME. Dr. H.NANNING'S HAEMOFFERRIN Bloedvormend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p Vz flesch 7J84 AALSMEER. Bij Kon. besluit van 3 September is aan deze gemeente een voorschot verleend uit 's rijks kas tot een maximum van 13.727, ter uitbetaling van het door vier landarbeiders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Johanna, d. van P. C. v. d. Hoorn en C. A. Uitendaal Regina, d van C. van Oostrum en R. Kessler Elisabeth Magdalena, d. van J. van Braak en C C Blijendaal Pieter Johannes, z. van J. de Koker en A. v. d. Linden Eliza beth d van J. van Laar en W. H. Koren- winder Eliezabeth. d. van J. Speelmans en C. H. Knook Comelis, z. van P. Hobo en W. Struik Johannes, z. van P. van Damme en J. J. de Goeyer Neeltje Adriana, d. van C. G. Noorloos en C. van Vuuren Jan Hendrik Pienterz, van R. G. van Nieuwkoop en M. Eijken. Ondertrouwd: L. Wilderom, 25 j. en M. E. A. de Krijger 21 j. B. van Kooten, 21 j. en C. Ouwerkerk, 20 j. Gehuwd: G. Kosters. 27 j. en M. Groepen- hoff, 21 j. J. E. Heenk, 25 j. en A. van den Hazel 20 j. H. L. van der Puij, 22 j. en J. de Rijke. 21 j. Overleden: Johanes, 13 mnd. z. van W. Heima en W. van Veen Christina Ahlrika ReCker. 66 j.. wede. van T. A. Herfst Cornelis de Krijger, 83 j.. wede. van T. Jansen Foke Galema, 70 j., ongehuwd Alhertus Slomp, 25 j., gehuwd met T. Pol. Het bestuur van den Haarlemmer- meerpolder heeft tot sluiswachter aan de schutsluizen nabij Aalsmeer alhier, in de plats van den heer K. Rijsdijk, die als zoo danig ruim 33 jaren is werkzaam geweest met ingang van 1 October a.s. benoemd de heer G. J. van Nieuwkoop, wonende aan den Cruquiusdijk te Haarlemmermeer, die reeds werkzaam is in dienst van genoemden pol der. Bij gelegenheid van het te' Hoofddorp gehouden concours-hippique had een dame uit Amsterdam het ongeluk een juweelen speld te verliezen. Thans is aan het licht ge komen dat deze speld vermoedelijk door een zwerver is gevonden. Een dergelijk persoon vervoegde zich op 't erf van een landbouwer aan den Slolerweg alhier en vroeg aan diens echtgenoote of zij een speld wilde hebben, die hij te Hoofddorp tijdens het concours had gevonden en voor hem zoo hij zeide toch geen waarde had. De vrouw echter zag dadelijk wel dat het geen bazarartikel- tje was en liet de speld eens deskundig on derzoeken. waarbij bieek dat ze een niet onbelangrijke waarde vertegenwoordigde. De vrouw was zoo verstandig en van het gebeurde aangifte te doen bij de politie, die een onderzoek instelt. Tot directeur van de onlangs opge richte orkestvereniging „Hoofddorp" is in de plaats van den heer J. Roggeveen, die als zoodanig bedankte, benoemd de heer Venema uit Aalsmeer. HILLEGOM. De tweede Feestdag. Op Donderdag ving het. feest al om 9 uur aan toen versierde sportkarren, auto-peds en Vliegende Hollanders een tochtje door de gemeente maakten. Alle deelnemers kregen een prijs, het was een aardig num mer, alleen is het jammer dat er niet meer deelnemers waren. Daarna begon het ringrijden per fiets op de van den Endelaan waar de Harmonie speelde. De volgende prijzen werden toege kend: het mooiste geheel le prijs Joh. Lubbe en Gonda Lube. 2e prijs Jan van der Lin den en Annie van Rooden. Ringrijden voor dames le prijs Annie van Rooden, 2e prijs Johanna Rovers, 3e prijs Annie van der Lans. Ringrijden voor heeren: le prijs P. Nieu- wenhuis. 2e prijs J. Verbrugge, 3e prijs J. van der Linden. Ongeveer 11 uur was deze pret al afge- loopen. De harddraverij begon 2 uur, wederom tijdens mooi weer. Elf paarden stonden in geschreven. Ver over zessen viel eerst de beslissing, welke was- le prijs f200. Omega eigenaar van Leeuwen te Groningen; 2e pr f 75. Miss Zelda Peter, zelfde eigenaar; 3e pr. f40, Hollandia van Lezmond. te Stomp- wijk; 4e pr. van f30 werd verdeeld over Nevada B, van L, Ensingh te Heemstede, Monte Carlo, van F. J Koot. te Schiebroek en Meigroet van Th. de Lange, te Katwijk. le troostprijs f 50, Bretteur, van D. de Vlieger, te Haarlemmermeer, 2e troostprijs f 25, Pcnces Olga. van denzelfden eigenaar. Ee*n en ander had een behoorlijk verloop. De belangstelling was niet zoo groot als wij hier wel gewoon zijn, vermoedelijk omdat er in deze dagen elders vele feesten en hard draverijen voorkomen. KATWIJK. De komst van Prinses Joliana, Omtrent het hooge bezoek dat Katwijk a.s. Zaterdag wacht kunnen we nog het volgende mededeelen. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zullen (e 3 uur precies voor het gemeentehuis aankomen. Het voltallige college van burgemeester en wethouders met den secretaris zal daar aan wezig zijn om de Vorstinnen te begroeten. Ook de raadsleden zullen tegenwoordig zijn ten einde daardoor te toonen hoezeer het op prijs wordt gesteld dat H. K. H. Prinses Juliana een tweetal jaren te Katwijk zal vertoeven. Na een klein oponthout gaat het dan zoo spoedig mogelijk naar Katwijk aan Zee waar een blijde inkomst wacht. Het programma voor de festiviteiten al daar luidt als volgt: De Koninklijke stoet rijdt door het midden van de schoolkinderen uit de geheele ge meente, die in twee rijen langs den Boulevard binnen den trottoirband zijn opgesteld. Ongeveer halverwege worden door vier kleine meisjes aan de Vorstinnen bouquetten aangeboden in de Katwijksche kleuren. De stoet rijdt vervolgens door de eere poort naar de villa's. Onmiddellijk na het passeeren van den Koninklijken stoet door de eerepoort, sluiten de schoolkinderen zich aaneen en. volgen de auto's naar het einde van den Boulevard. Vóór de woning der Prinses wordt de Vorstelijke familie ontvangen door de be sturen der Katwijksche Oranje-vereenigingen. Op het plein z7ijn opgesteld de muziek vereniging „U.N.I." de Chr. Zangvereeni- gingen „Excelsior" en „Halleluja", alsmede Gymnastiekvereniging „Hercules". „Excelsior" zingt een welkomstlied, ge titeld: „Koninginnelied", waarna „Halleluja" ten gehoore brengt: „Het lied van de Zee". Daarna defileeren voor de Kon. familie de vereenigingen, gevolgd door de school kinderen. Na afloop hiervan speelt de muziekvereni ging in de muziektent Vaderlandsche liederen tótdat de hooge Gasten vertrokken zijn. In heel Katwijk heerscht reeds een zekere spanning. Op allerlei wijze is men bezig H. K. H. de Prinses der Nederlanden een waardige ontvangst te bereiden al9 Zij mor gen Burgeres onzer gemeente wordt. Te 3 ure ongeveer zal de Koninklijke Familie, Moeder en Dochter, met gevolg aan het gemeentehuis, door den burgemees ter, dr. J. Schokking, in tegenwoordigheid der raadsleden worden ontvangen en door den burgemeester worden toegesproken. Daarna gaat de stoet naar Katwijk aan Zee, alwaar de villa's voor de Prinses ge reed zijn. Op ailerlei wijze zal dit een spontane ont vangst zijn. Men kan het overal reeds merken, dat er iets buitengewoons staat te gebeuren en met man en macht, wordt er aan eerepoor ten en versiering der straten en woningen gewerkt, o.a. worden zeer fraaie eerepoor ten opgericht op den Boulevard en in de Voorstraat bij de Badslraat. Gistermiddag verscheen Prinses Juliana incognito met drie „vriendinnen" aan Haar a.s. woning, doch velen hadden Haar toch bemerkt en zoowel H. K. H. als de „vrien dinnen" schenen deze wijze van in het publiek verschijnen niet onaangenaam te vinden, althans hadden ze de grootste pret. Een poosje later ging het gezelschap weer terug. KATWIJK-AAN-ZEE. Door mej. C. v. Rugge is wegens a.s. huwelijk ontslag gevraagd als onderwijze res aan de tweede Hervormde school alhier. LISSE. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zijn, voor het tijdvak van 1 October 1927 tot 1 October 1928 aan de Rijkstuinbouwschool alhier wederom benoemd: a. tot leeraar A. J. Borggreve en G. Comello, beiden te Haar lem; b. tot leerares mevr. A. J. L. Gulden mondBoogaard, te Bennebroek. NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Adriaan Johannes, z. van Th. van der Weijden en A H. Klijn Leen- dert, z. van G. Dubbelaar en A. Vink Maria Alida, d. van J. van Steijn en A. v. d. Haas Grietje Paulina, d. van J. H. Hege man en P. Koel. Getrouwd: H. J. Caspers, 46 jaar en C. A. Kemming, 36 jaar. Overleden: Theodorus Adrianus Boot, 35 jaar, gehuwd met A. A. M. van Nieukerk, te Noordwijkerhout. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de 2de helft der maand Augustus. Brieven Binnen land: G. Berkemeyer, Amsterdam. A. Hinser, id. M. van Horst, Scheveningen. J. H. Ottevangerd Jr., Rotterdam. Tini van Wijk, Wassenaar Briefkaarten Binnenland: C. J. Aldering, Rotterdam. T Boon van Groningen^ Lochem. Ida Bregonjé, 11 Mies Hol lander, Den Haag. Mies v. Hout, Am sterdam. B. de Jongh, id. M. Löb, id. M. Mauer, id. Kees Nieboer, id. Greta Noë, 11 Rubbes, Rotterdam. Schram de Vries. Hilversum. H Smid, Noord wijk aan Zee. - Soya Varkevisser, Den Haag. M. Verkerk, Amsterdam. Mien Vermazen, Den Haag Maria Wischmeyer, Den Haag. Zindel, Den Haag. Brief Buitenland: Wijsenbeck, Chur. Briefkaarten Buitenland; Jos. Abschlag, RECLAME. 2 slakken in p}« DOBBELIUAiVs Toiletzeep IU tld. 7929 Op vertoon van dezen Bon. Aachen. M. Bolle, Spa. Kethe Baker, Borbek. Bets Bakker, London. Wilh. Becker, Bochum. Bijean, Berlin Chltbg.- Karl Bronstedt, Essen Ruhr. Else Bo nier, Elberfeld. B. Bijll, Diekirch Beige. A. Franssen Düsseldorf. M. Fiedler, Berlin W. A. Heldring, Montance Suisse. Heuvel, Liège*. A, Hinze, Berlin Chltbg. G. Jongebrur, Diekirch Beige. M. Keller, Meersburg. H. Roller, Egel berg. W. de Lange, Ober Sc-hreebeT- han. T. Luhardt, München. M. Marie, Alsace Lorraine. Pankert, Aachen. J Potthoff, Taunus 11 S. Rowalsky, Hamburg. Seter Lipman Wuif, Fulden. Sehaefer, Essen Ruhr. A. Schmidt, Köln Rhein. M. Schroder, Ibbenbüren. Thea Schulte, Duisburg Rhein. Stahl, Stuttgart. B. Visscher, München. Vlielander Hein, Berlin. (2 stuks). Wa- genor, Adelboden. S. Zbinden, Lucerne. 6 briefkaarten zonder adTea. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De aftredende wethonders herkozen. Voorzitter: burgemeester van Iersel. Aanwezig: elf leden. De voorzitter opent met gebed, waarna de beëediging van de leden van den raad plaats heeft. De voorzitter heet daarop allen welkom en biedt allen zijn gelukwenschen aan. Alsnu is aan de orde: de verkiezing van twee wethouders. Met bijna algemeene stemmen worden als zoodanig herkozen de heeren E. Oostdam Hzn. en P. J. Warmer dam, die beiden de benoeming aannemen. De voorzitter doet hierna mededeeling van verschillende ingekomen stukken, o.a.: de bestrating der Nieuwe Duinstraat zal kosten f 6669. De gunning wordt aange houden. Op verzoek wordt eervol ontslag verleend aan mej. wed. P. v. d. Bosch, die sinds tal van jaren belast was met het schoonhouden van het Raadhuis. Behalve recht op pen sioen, biedt de Raad haar, als blijk van waardeering, een gratificatie aan van vijf tig gulden. Nieuwe sollicitanten zullen in de locale bladen worden opgeroepen op een jaarwedde van f 200 (benevens emolu menten). Voldaan wordt aan het verzoek van de Oranjevereeniging en van de feestcommis sie in de Zilk om een subsidie voor de te houden Kinderfeesten. Toegestaan wordt een subsidie van f 350 voor het Kinderfeest in 't dorp en een van f 100 voor hetzelfde feest in „De Zilk", dit rnet 't oog op het varieerend aantal kin deren. Van Ged. Staten kwam af de goedkeuring der gewijzigde politie-verordening, doch niét goedgekeurd werd de gewijzigde hon denbelasting, waarbij voor luxe, losloopende honden f 5 premie betaald moet worden. Vooreerst mogen nu ook de luxe-honden volstrekt niet losloopen, ook niet als ze worden begeleid. Ook keurden Ged. Staten goed, de ge meenschappelijke regeling met de gemeente Noordwijk tot toelating van leerlingen uit deze -gemeente op de openbare school te Noordwijk-Binnen, met handhaving van het raadsbesluit, waarbij ook de Openbare School (Dorp) wordt opgeheven; de ophef fing gaat in 22 Sept. a.s. (dan zijn beide, eertijds bloeiende openbare scholen (Zilk en Dorp) verdwenen). Aangeboden wordt de rekening van het grondbedrijf en de gemeenterekening over 1926 Een daartoe benoemde commissie, be staande uit de heeren L. M. v. Noort, jhr. Gevers en J. Geerling, zullen beide aan een grondig onderzoek onderwerpen. Op voorstel van B. en W. wordt de verordening regelende de heffing van kade- en havengeld gewijzigd met het oog op de losplaats nabij de voormalige „Codro". Bij de rondvraag wijst de heer L. M. v. Noort op de noodzakelijkheid om de bestra ting van den Schelpweg in vlugger tempo af te maken; en de heer A. H. v. Noort zag gaarne nog eenige lantaarns geplaatst op verschillende punten langs den Schelpweg. Een verzoek om de waterleiding nog ver der door te trekken, zal in nadere overwe ging genomen worden. Het kohier der bedrijfsbelasting 1927 wordt alsnog vastgesteld en de raad gaat over in comilé-generaal. Donderdagavond vergaderde in café „v. d. Berg", De Oranjevereeniging met het personeel der verschillende scholen. De plannen voor het te houden kinder feest op Dinsdag a s. werden uiteengezet. Ruim 700 kinderen zullen deelnemen aan allerlei wedstrijden om zeer mooie prijzen. Een flink aantel jongedames zal bij de kinderfeesten de behulpzame hand bie den. Twee muziek-korpsen zullen de fees telijkheden opluisteren. RIJNSBURG. Bij den secretaris der Ghr Oranje Ver. alhier, den heer S. Schoneveld, is onder- slaand schrijven ingekomen: Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, heb ik de eer de Christelijke Oranjevereeniging Rijnsburg Hoogstder- zelver dank over te brengen voor de zegen- we'nschen aangeboden bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver ge boortedag. (w.g.) De Adjudant van Dienst van II. M. de Koningin DE JONGE v. d. HALEN.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5