S. G. J. DE GROOT De Lederhout Koffer AGENDA. EEN NIEUWE VINDING VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Tri) dag. PieterskerkSamenkomst met militairen. 8 uur. Zaterdag. Foyer Stadsgehoorzaal: Feestelijke bijeen komst Genootschap „M.S.G,", Th uur. Zondag. „Zomerlust"i Uitvoering „De Kleine Stem", 8 uur, Haandag. .Valkenburg: Paardenmarkt Dagelijks. „CasiBO-bioacaop", Hoogewoeid: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot i uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmeretr.Bioscoop- ivoorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te B uur. .Xuxpr-fheater", Stationsweg: Bioasoop- »n Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te B uur. „Trianen-Theatej", Breestraal: Bjoscoqjv- gn Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. lakenhal: Tentoonstelling Ned. Kunst Kring. Van 105 uur. ('s Zondags van 1—6 uur). Scala (Den Haag): Bioscoopvoorstellin gen, Nam. 2 u. 16 en 8 uur, 4 D« avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 5 'Sept. tot en met Zondag 11 September waargeno men door de apotheek van den heer O. B. Duyerter, Nieuwe-Bijn 18, telefoon 623. 1RECLAME. Noordeinde II - Lelden - Telef. 706 «eer licht en goedkoop, in diverse rasten en kleuren voorradig. *7203 onder den wagen, maar een zekere K., die jneende, dat een ongeluk ging gebeuren, schrikte zoo hevig, dat hij een toeval kreeg en naar huis moest vervoerd worden. Daar zijn toestand verergerde is de man naar Calvariénberg gebracht, waar hij nu is overleden, ONGEVAL TE GRONINGEN. Gisteren was op het stationsemplacemenf te Groningen de 83-jarige voerman H. B. bezig uit een wagen kisten op zijn wagen te laden. Vermoedelijk is hij met zijn borst pp een dier kisten gevallen, waarbij hij inwendige kneuzingen opliep. De man zakte ineen en is nagir hel Diaeonessenhuis ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. VECHTPARTIJ TE LEEUWARDEN. Togen middernacht, teen do feeatdmk+e- t. Leeuwarden eergietePen nog in vollen gang wga, ontstond in de Prins Hendrik straat hij het station een ernstige vecht partij tuaschen eenige mannen. Een van hen, zekere F. S., liep met een geopend 6cheermea op zijn tegenstanders in en bracht H. de B. een paar sneden in den hals to». Toen de aangevallene al op den grond lag „bewerkte" de dader hem nog met het mes aan hoefd en rug. In zeer emstigen t«estand ie de ongelukkige naaf het ziekenhuis vervoerd. Zun toestand is zorgwekkend, zegt de „Tel." De kapitean kwam op inspectie, en merk te op, dat Jansen geen tandenborstel had. „Waar ie je tandenborstel, Jansent" woeg de kapitïcin. „Hier kapitein", zei Jansen sm liet gauw een kleerborstel zien. „Dacht je mij wijs te maken, dat jij dSe borstel in je mond kan krijgen 1" vroeg de kapitein. „Neeu, refcer niet kapitein 1" zei Jansen, „maar ik neem m'n tanden uit m'n mond. IJMUTDEN. 9 September. VISCHPRIJZEN. 12 Tarbot per K. G. f 1.76—11.30; 5 Griet per kist van 60 K.G. f 34f 13; 2685 Ton gen per K.G. f 2.25—0.90 2 Groote Schol f34[29; 4 Middelschol f 28.50121; 14 Zetschol f27.60—f22; 315 Kleine Schol f 16—f 3; 22 Schar f 11f 3; 2 Tongschar f 46, alles per kisl van 50 K.G.; 7 Roggen per 20 stuks 117—112.50; 66 Vleeten per stuk 1 60—10.90; 13 Pieterman en Poontjes f 11f 4 10; 11 Groote Schelvisch I 21f 15; 25 Middel Schelvisch 15.50 f 11.50; 68 Kleinmiddel Schelvisch (9.50 f 7.1Ó; 227 Kleine Schelvisch (6.50—f2.20; alles per kist van 50 K.G.; 29 Kabeljauw per kist van 125 K.G. (31f 15; 155 Gul len per kist van 50 K.G. (7(1.90; 35 Lengen per stuk 1f 0.60; 3 Heilbot per K.G. f 1.55; 82 Wijting peT kist van 60 K G- (2.90(1.90; 90 Koolvisch per stuk f0 83 f0.48; 129 Makreel per kist van 50 K.G. f 16—f 11.50. Er zijn 7 stoomtreilers binnengekomen. Van de treilloggers kwam binnen de KW 178 met f 266 besomming. In de harm cao ver. kwamen binnen de KW 16 met 374 kantjes en de KW 65 met 222 kantjes haring! DE ALGEMEENE TOESTAND. Hef Poolsche voorstel ter Vol- kenbondsrergaderiiig ingetrok ken Nieuwe instructies vast gesteld De Raad van den Volkenbond bijeen Een rede van prof. Lerentz. Men is tér Volkenbondsrversadering gis teren al zeer weinig opgeschoten. Een drie tal gedelegeerden heeft neg het woord ge voerd en de Nederlandsche en Poolsche voorstellen besproken. Prof. Woldemaras, de minister van buitenlandsetie zaken van Litauen, hield een vrijwel onverstaanbare rede, waarna de Noor Hambro felle critiek uitoefende op het beleid van den Volken bondsraad. Vervolgens sprak de Grieksche hoogleeraar Politts, die het Nederlandsche voorstel tot weder opvatting van de bestu deering van het protocol van Genève van de hand wees, omdat volgens hem de tijd daarvoor nog niet rijp is. Oqk het Poolsche voorstel vond ge;en genade in de oogen van Politis, die ten hoogste een plechtige verklaring door de Assemblée zou willen zien afgeven, waarbij de daar vertegenwoordigde staten den aan valsoorlog tot een internationale misdaad stempelen. Doch hierbij zou voorkomen moeten worden, dat de publieke opinie denkt, dat een dergelijke verklaring, hoe poot ook haar mereele waarde moge zijn, iets zou toedoen aan de veiligheid, zooais th^ns het Volkenbondsverdrag en de reeds gesloten garantieverdragen. De heer Politis had evenwel gerust kun nen zwijgen over het Poolsche voorstel, omdat het per slot van rekening piet aan de vergadering is voorgelegd. Immers de Poolsche juristen waren na onderzoek van hfit non-agressie-pact in zijn jongste formu leering (dus na de besnoeiing door de groote mogendheden) tot de conclusie ge komen, dat de aangebrachte modificaties onaannemelijk zijn, wijl het aldus geamen deerde pact nagenoeg alle praetische waaiv d® verloren heeft. Sokal, de delegatie-leider, heeft daarop instructies aan Warschau gevraagd, en het fresultaat i9, dat hij bij de Volkenbcmdsvei- gaderin^ nu vermoedelijk de volgende mo tie zal indienen: „De vergadering betuigt haar Instem ming met de solidariteit, welke de gemeen schap der volken samenbindt. De Vergade ring f9 bezield van de gedachte, den vrede te verzekeren en verklaart, dat een aan valsoorlog nimmer een middel mag zijn fer regeling van internationale conflicten en derhalve een internationale misdaad is. Overwegende, dat een plechtig afzien van elke gedachte aan oorlog er toe zou kun nen leiden een atmesfeer van algemeen vertrouwen te doen ontstaan en de uitvoe ring van het program ter voorbereiding der ontwapening te vergemakkelijken, verklaart de Vergadering het volgende: Elke aanvalsoorlog is en blijft verboden. De Volkenbondsvergadering verklaart, dat voor all^ staten, die leden van den Vol kenbond zijn, de verplichting bestaat, zich aan dit beginsel te onderwerpen en zij noo- digt derhalve de leden van den Bond uit, non-agressié-pacien te sluiten, welke zijn geïnspireerd door. het denkbeeld, dat alle vreedzame middelen ter vermijding van in-" ternationale conflicten van «velken aard ook, moeten worden toegepast." Geheel zeker is d^e indiening echter nog niet, omdat zij afhankelijk gesteld wordt van de houding der groote mogendheden. Mocht de motie op ernstig verzet stuiten (Chamberlain zou bereids bezwaren hebben geopperd), dan zou- minister Sokal zich^et recht voorbehouden aan de derde commis sie der vergadering, welke zich met de kwesties der veiligheid en der ontwapening bezig houdt, het oorspronkelijke Poolsche ontwerp voor te leggen. De Volkenbondsraad heeft gistermiddag voor het eerst in deze week, een openbare vergadering gehouden. De Nederlandsche gedelegeerde minister Beelaerts van Blokland bracht een uitvoerig rapport uit over de permanente mandaats commissie, waarbij hij voorstelde het aan tal leden dezer commissie van 9 tot 10 uit te breiden. Vervolgens besprak hij een kwestie van principieel belang, n.l. de rechtsbetrekking tussehen een mandaatsgebied en den man dataris. De Nederlandsche rapporteur liet duide lijk uitkomen, dat, hoewel een mandaats gebied geen souvereine rechten in den eigenlijken zin des woord» heeft, het toch niet aangaat, om nieuwe rechtsbetrekkin gen binnen het kader van het internatio naal recht te willen scheppen. Verder werd besproken het Finsche voor stel tot verhooging van de veiligheid der kleine staten, doordat van te voren het noo- di'ge erediët op de internationale geldmarkt gewaarborgd wordt voor het geval, wan neer het het slachtoffer wordt van een aan valsoorlog. Op voorstel van Benesj werd het voor- stel in handen van de Volkenbondsvergade ring gesteld. Chamberlain verklaarde nog, dat de En- gelsche regeering het Finsche voorstel als een waardevolle bijdrage tot de oplossing van het veiligheidsvraagstuk beschouwt en bereid is ter verwezenlijking daarvan het hare te doen. In de tweede commissie uit de Volken- bondsvergadering, die over de technische organisatie, hield prof. Loreijtz een rede over het werk en het doel van de Volken bondscommissie voor intellectueele samen werking, .die volgens spreker ge?n nieuw idéé is. derh reeds lang voor den oor'eg be stond. De commissie heeft een moreel doel door het goede voorbeeld te geven, en heoogt verder praetische resultaten, n.l. door er toe bij le dragen het begrijpen van elkander te vergemakkelijken, waardoor de vrede gehandhaafd blijft. Verder hoeft zij ten doel de .spvoeding van de jeugd lot de Volkenbonisgsd-iehte, waardoor het deel van den Volkeübond universeel erkend zal worden Ook herin nert spr. aan net werk, dat de commissie in haar 5-jarig bestaan gedaan heeft, in de eerste plaats san de enquête omtrent den toestand van de universiteiten na d*n oor log en verder bce de commissie-het bare heeft bijgedragen tct verbetering van deze toestanden, bijv. door het moge1 ijk maken van reizen van stedenten en daor beurzen te vorleeir^n aan studenten, aan han/ werk op biliografisch gebied, het uitwisselen van boeken van verschillende bibliotheken, haar werk voor de archieven en op calcografisch gebied. Het volgend jaar is de commissie van plan een bijeenkomst te houden over de quae-stie van verbetering van papiet en inkt voor officieel© documenten en een congres voor populaire kunst. Prof. Lorenfz eindigde met de opmerking, dat wanneer de volkenbondsraad d§ commissie zijn steun en vertrouwen zal willen schenken, zij den weg in haar arbeidsveld wel zal vinden. De Club International te Genèwe, die de gewoonte heeft om de aldaar vertoevende internationale beroemdheden uit te noodi- gen aan een diner een redevoering over de internationale problemen te houden, heeft gisteren een maaltijd gegeven ter eere van prof. Van Eysinga, die daarna de aanwe zigen toegesproken heeft over Amerika en het Permanente Hof van Internationale Justitie. DUITSCHLAND. De ambtenaarssalarissen. Gistermorgen zijn de aangekondigde be sprekingen van den rijksminister van finan ciën met de vertegenwoordigers der be- ambtenorganisaties begonnen. Heden zal een conferentie van den mi nister met de bondsministers plaats hebben Zaterdag zal het kabinet zich dan met het ontwerp bezig houden. ENGELAND. Het vakvereenigingscongres De break met Rusland goedgekeurd. Het vak vereen igingscongfes heeft het voorstel van den algemeen en raad goedge keurd om de betrekkingen met de Rnssi- eche rakvereenigingen te beëindigen. Voor stemden afgevaardigden, die millioen arbeiders vertegenwoordigen, er tegen ge delegeerden die 620.000 arbeiders vertegen- weordigdem Naar aanleiding van de spoorwegstaking in Australië wordt gemeld uit Brisbane, dat de voedselvoorzienjing door automobiel transporten is verzekerd Ofschoon do premier Mo. Cormack be reid is, het oorspronkelijk conflict aan ar bitrage te onderwerpen, schijnt een ver bitterde strijd tussehen regeering en vas- vereenigingen onvermijdelijk. Mogelijk zelfs komt het tot" een al ge- me ene staking. RUSLAND. Is Europa rijp voor de revolutie? Volgens een bericht uit Stockholm heeft Boechanin aan het uitvoerend comité der communistenpartij te Moskou een rapport voorgelegd, waarin het o.m. heet, dat „Europa voor de revolutie rijp is." De wereldrevolutie moet in Frankrijk een aanvang nemen. Heel de aandacht en heel de kracht der derde internationale moet zich op Frankrijk concentreeren. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Terwijl de ,,St. Raphaël" al eenige dagen als verloren werd beschouwd, heeft men nu ook het zoeken naar d© ,,01d Glory", het vliegtuig van Bertaud zoo goed als op gegeven. Er is geen spoor meer ontdekt. De Amerikaansehe krantenkoning Hearst, die de vlucht van de „Old Glory" heeft ge financierd, heeft een belooning van 25.000 dollar uitgeloofd voor degenen, die het vermiste vliegtuig en zijn bemannmg vin den. De vlucht met de „Old Glory" ia de eerste poging om van Amerika naar Europa te vliegen, die mislukt is. Maar helaas schijnt het hierbij niet te blijven, want ook van de „Sir John Carlingwordt niets meer vernomen. Dit vliegtuig, met de vlie gers Metcalf en Tully aan boord ie Woena- dag te halftwee (Greenwichtijd) van ton den in Ontario vertrokken. Het maakte op Kaap Race een tussehen! an ding en is denzelfden dag van Harbour Grace weer verder gevlogen. Daarna is er niets meer van gezien. Een radioinstallatie is niet aan boord. De weerberichten omtrent den Oceaan bewesten Ierland zijn zeer slecht. De voorraad benzine was toereikend tot gisteravond zes uurï De Duit-sche vlieger Koennecke zal zeer waarschijnlijk dit jaar geen poging weer wagen. Oorzaak hiervan is het steeds slech ter worden van de weerberichten, terwijl op veriietering niet te rekenen valt. Van de „Pride of Detroit", het vliegtuig van Brock en Schlee die een tocht om de wereld maken en van Bangkok naar Ran goon wafen vertrokken is nog geen bericht ontvangen. "Het is echter niet onmogelijk dat de vliegers pogen verder is komen dan Rangoon. Nader vernemen wij dat de Pride of Detroit" te Hanoï is aangekomen. Kapitein René Fonck, de in Amerika vertoevende Fransche vlieger, die verleden jaar den tocht over den Oceaan al had wil len ondernemen doch toen met zijn toestel bij het vertrek van het vliegvelt Roosevelt over den k®p is geslagen, waarbij zijn mar conist en een mecanicien omkwamen, laat zich door den noodlottigen afloop van de laatste vluchten niet ontmoedigen. De nieuwe Sikorski, een even reusachtig toe stel, als waarmee een jaar geleden het on geluk gebeurde, heeft al eenige proeftoch ten achter den rug. Woensdag is hij er mee van New-York na^r Washington gevlogen, waar hij de noodige instrumenten voor de groote vlucht in zijn toestel zal monteeren. Te Koningsbergen is gisterochtend haJf- acht een Russisch vliegtuig, bestuurd, door den vlieger Schebanof aangekomen. Het vliegtuig was den vorigen avond van Mos kou vertrokken om een betrouwbaarheids- rondvlucht over Europa te maken. Om 10 uur gistermorgen startte het Vlieg, tuig naar Praag, vandaar zal het over Wee- nen, Parijs, Berlijn, Kopenhagen, Stock holm, Reval en Leningrad weer naar Mos kou terugvliegen. De vlieger hoopt dit tra ject in vier dagen af te leggen. Het geheele toestel, inclusief de motor, is Russisch fa brikaat. De bekende Oost.etnrijkscbe oorlogsvlieger Nikitsch is Woensdag toe nhij met een Franschen tweedekker een vluchtje maak te te Weenen, doodgevallen. MOORD IN EEN TREIN. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft een reiziger in den sneltrein ParijsAmiens in een vlaag van waanzin met een groot mes een van zijn medereizi gers dusdanig verwond, dat deze spoedig aap de bekomen verwondingen overleed. De andere reizigers, die in den coupé zaten, trokken daarop aan de noodrem en probeerden den aanvaller te grijpen. Deze verdedigde zich echter en toen de trein stilstond, sprong de moordenaar eruit en verdween in de duisternis. Drie andere reizigers, die er hulp waren gesneld, zijn min of meer ernstig gewond. De vermoorde schijnt een bankemployé te zijn. OVER^TROOMTNGEN IN NIEUW- ZEELAND. Stormwinden en zware regenbuien heb ben oveT geheel nieuw-Zeeland ernstige overstroomingen veroorzaakt RONDOM DE VOLKENBOND-VERGADERING. GENEVE, 9 Sept. (Zw. Tel. Ag.) Be halve de Duitsche delegatie heeft ook de Britache delegatie, naar verluidt, het Pool- eöhe voorstel, houdende plechtige veroor deeling van den oorlog en uitnoodiging tot het sluiten van een non-agreseie-pact, ver worpen. De Engelschen plaatsten zich prin cipieel op het standpunt, dat verplichtingen, verder strekkende dan die, welke in de locale yerdragen vervat zijn, door Engeland niet aaravaard kunnen worden. Op dien grond wil de delegatie niet veor een reso lutie stemmen, die een zekere moreele ver plichting inhoudt, of tot het creëeren van een verdrag, dat aan Polen nieuwe veilig heidswaarborgen zou brengen, op eenigerlei wijze medewerken, UIT DE VLIEGWERELD. WINDSOR (Ontario), 8 Sept. (Reüter). Met het oog op den noodlottigen afloop van verschillende vliegtochten over den Atlan- tischen Oceaan, die in den laatsten tijd werden beproefd, heeft het Windsor-vlieg- comité tot de vliegers, die zich thans te Harbour Gr^ce in Newfoundland bevin den om aldapr gunstiger weer af wachten alvorens te trachten den Oceaan over te vliegen, een telegram gericht, waarbij het hen verzoekt de vlucht op te geven en huis waarts te keeren. Het comité zegt verder dat ten slotte de vliegers het zelf moeten weten, doch het is er eenparig vóór, dat de vlucht wordt opgegeven. Wilson, lid der wetgevende vergadering van Ontario, heeft zich telegrafisch tot den premier Mackenzie King gericht, met het verzoek dat de regeering van het Dominion stappen zal doen om de vlucht te verhin deren. LONDEN, 9 Sept. (Reufer). De „Pride of Detroit" met Broek en Schlee aan boord is hedenmorgen te 8.15 uur vein Hanoi naar Hongkong vertrokken. LONDEN, 9 Sept. (V. Dj. De Amerikaan sehe vliegers Brack en Schlee zijn heden met hun vliegtuig de „Pride of Detroit" te Hongkong aangekomen. OTTOWA, 9 Sept. (Reuter). Na afloop eener kabinotsvergadering heeft de premier Mackenzie-King aangekondigd, dat het par lement uitgenoodigd zal worden in zijn nieuwe zitting tot het aannemen eener wet waarbij aan de regeering bevoegdheid wordt verleend zeer gewaagde transatlantische vluchten ts verbieden. Thans bezit de regeering de bevoegdheid niet om vluchten van particuliere personen, die vanuit Canada geschieden, te beletten of le reglementeeren, doch na de jongste vlucht met noodlottigen afloop verlangt de openbare meening wettelijke maatregelen. PRAAG, 9 Sept. (V. D.) De Tsjechische Mij. voor de Luchtvaart overweegt de in stelling van een luchtvaartdienst Praag— Cassel—Rotterdam. CHOLERA UITGEBROKEN? LONDEN, 9 Sept. (V. DO. Uit Peking wordt gemeld, dat cholera onder de Nan- king-troepen is uitgebroken. Een catastrophe wordt verwacht, wanneer de Zuidelijken Noordwaarts zullen oprukken. DE INTERPARLEMENTAIRE HANDELSCONFERENTIE. RIO DE JANEIRO, 9 Sept, (Belg, Tel. Ag.) Het eerste en het tweede bureau der Inter parlementaire Handelsconferentie hebben het rapport-Charles Dumont aangaande de internationale voorwaarden voor het sta- biliseeren der valuta aangënomen, alsmede een rapport van Devèze (België) betreffende de steenkolenkwalileit DE SPOORWEGSTAKING IN AUSTRALIË. BRISBANE, 9 Sept. (Reuter). Wegens de tussehen de spoorweg-arbeiders heerochen- de onderlinge verdeeldheid acht men een mislukking der staking mogelijk. Het zou kunnen dat velen hunner heden het werk hervatten. GROOTE BRANDEN. PRAAG, 9 Sept. (V. D Gisteren brak te Katharinaberg, een plaatsje in het Erts gebergte, een groote brand uit. waarbij zes huizen en het gebouwencomplex van de Verkoop-cooperatie der Katlharinaherger Speelgoederen-industrie in vlammen opgin gen. In Dorasch bij Neutra brandden gisteren 66 huizen tot den grond toe af. 85 gezinnen werden dakloos. Verscheidene penmen kregen min ol meer ernstige brandwonden. De schade bedpaagt verscheidene millioenen kronen. EEN GEVAL VAN ZWARTE POKKEN. Aanstaanden Zondag zal ln Maastricht de kermis beginnen en daarvoor worden lhans alle toebereidselen getroffen. Gisteren heeft zich intusschen in een der woonwagens op het kermisterrein aan de markt aldaar een geval van zwarte pokken voorgedaan, zeodat de mogelijkheid niet je uitgesloten, dat de kermis zal worden af gelast. Onmiddellijk zijn van medische zijde aü« maatregelen tot isolutie genomen. De woon. wagen, waarin de pokkenpatiênt zich be. vond, is, met alle bewoners erin, naar het ziekenhuis Calvarienberg vervoerd. Daar zijn de bewoners van dezen woonwagen in geënt. Zij worden vervolgens geïsoleerd. Ook de bewoners van de andere kermiswa- gens, die thans om en nabij de markt standplaats hebben, zijn bereids Ingeënt. EEN SNOEPLUSTIGE FLESSCHEN. 1 TREKKER. De banketbakker B. op den Cleverpark- weg te Haarlem, kreeg Woensdag per tele- foon een bestelling van een mevrouw zich noemende Pauw, wonende op de Gedempte Schaikburgergracht 42E en wel om vijftig gebakjes, een halfpond koek en een hoe veelheid chocolade, De bestelling werd prompt uitgevoerd. Donderdag kwam de kwitantie, en me- vrouw verwees den kwitanielooper naar hef kantoor van mijnheer in de Generaal Cronjé straat 85, waar bij informatie bleek, dat daar vroeger het bureau van het Burgerlijk Armbestuur gevestigd was. De mevrouw, die zich Pauw genoemd had, bleek de echtgenoote te zijn van den bekenden Haarlemschen flesschentrekker O, EEN ZEVENJARIG MEISJE DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gisteravond bleek weer eens hef gevaar dat bestaat door kinderen op bagagedrager» mede te nemen. Het 7-jarig meisje van der Schoot te Haarlem, zat bij haar 16-jarig zusje, die op het plein fietste, op den ba- gagedrager. Het rijwiel werd daar door een auto aangereden met het gevolg, dat het linkervoorwiel het zevenjarig kind overreed. Het meisje is in zeer emstigen toestand naar de Mariastichting overgebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk wa». DROEVIG ONGEVAL. 'Het 1 ltè-jarig jongetje van K. L. aan ds Molenstraat te Hengelo, heeft een pot kp< kende koffie over het lichaam gekregen. Het is aan de gevolgen overleden. 14e BEURS VAN DE DAMESKRONIEK. Hedenmiddag geopend. In den Haagschen Dierentuin 1» heden- middag door mevr. Van der Meulen de 14da Beurs van de Dameskroniek, de vijfde diei te 's-Gravenhage wordt gehouden, geopend. Aan de opening ging vooraf een rond gang van journalisten, die hedenmorgen om elf uur begon en waarbij ons de gelegenheid werd geboden een vluchtig kijkje te nemea op het vele, dat op de tallooze stands te zien is, engedurende tien dagen te zien zal blijven. De beurs blijft namelijk geopend lot en met 18 dezer. Het bleek onmogelijk om In de korte spanne tijde, die ons gegeven werd al hef tentoongestelde te bekijken. Doch wij hadden voldoende tijd om tof de overtuiging te komen, dat deze tentoon stelling de moeite, tijd en kosten van een bezoek meer dan voldoende loont. Bij een tentoonstelling denkt men aan een verzameling van bezienswaardigheden, aan een uitstalling van de nieuwste vin dingen der techniek, aan attracties van verschillenden aard. Om er demonstraties succesvol te maken is het noodig, dat de tentoonstelling goea is ingericht en dat er ook een gezellige sfeer heerscht. Dal alles kan van deze tentoonstelling van de Dameskroniek in den Haagschen Dierentuin gezegd worden. Wie de tentoonstelling betreedt zal daar een even gezellig als verzorgd feest vin den, waarin de dames na haar arbeidsdag haar toevlucht kunnen vinden. De exposanten beschouwen het als een eerezaak zoo goed en zoo artistiek mogelijk voor den dag te komen. Iedere stand is aantrekkelijk en alles te zamen geeft aan de beurs het cachet, dat bezoekers en be zoeksters tot terugkomen noopt. Bezoekers van vroegere tentoonstellingen zullen weer bekende gezichten vinden van de velen, die bij ondervinding het krachtige beginsel dezer tentoonstellingen kennen. Deze getrouwen brengen niet telkens uit sluitend nieuwe dingen; zij zijn het be kende spreekwoord ..frapper toujours" in dachtig en wenschpn bovendien degenen te bereiken, die tot nu nog niet in de gele genheid waren deze tentoonstellingen te bezoeken, 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2