CORRESPONDENTIE. De Slak en de Sprinkhaan. Leest dit allen. Voorloopig moeten allen, die de brieven over de post sturen, die nog zenden naar: Badhuisweg 141 Den Haag (niet Scheveningen, zooals ik eerst dacht, het heet hier voor de post Den Haag). Hierbjj de beloofde prijsraadsels. Ik hoop en vertrouw, dat jullie het geen moeilijk werkje vinden; ikf heb al zóó dikwijls van die zinnen gegeven, waarin de naam van een stad of rivier of zoo iets was verborgen. Nu met prijsraadsels ieder op apart papier en apart onderteekenen. Tijdig inzenden, denkt daar vooral aan. Wil iedereen er zijn leeftijd onder zetten, zoodat eerlijk de kleineren met de kleineren en de grooteren met de grooteren meeloten en laten de kleineren nu niet meer dan tien zinnen inaKen, al vinden ze het aardig en gemak kelijk. j ullie mogen wel nieuwe raadsels en anecdotes insturen, als je dat wilt, maar doet het dan niet de volgende week, tegeiijk met de prijsraadsels, want dan heb ik toch al zoo extra veel te lezen en na te kijken, doet het dan maar de week daarna Werkt met plezier aan dit prijsraadsel; het is heusch een aardig en leerzaam werkje, het behoeven geen prachtige zinnen te zijn, korte, eenvoudige zinnen zijn al goed. Japie en Dime Ridderikhoff, wel bedankt voor de mooie briefkaart van het Stap horster meisje; heel aardig van jullie om mij die te sturen. Rika Haasbeek, je had een postzegel van 2 cent op je brief geplakt, in plaats van een van Ity cent, zoodat ik 11 cent stral- post moest betalen. Denk er voortaan aan, als je geen tijd hebt om je brief naar het bureau „L. D." te brengen en hem over de post stuurt, dat niet meer te doen. Dat raadsel is mij wel meer toegezonden, maar ik vind het zoo somber, droevig. Ali Erades, waar is de Meidoornstraat? zoo ver van het bureau „L. D.", moest je daarom den brief per post verzenden? Teunis v. d. Akker, zoo, zoo, heb jij het Wilhelminafeest op Stompwijk eerst bij gewoond en deelgenomen aan spelletjes en toen ook nog met je familie naar Voorburg geweest om naar den optocht te kijken? Alberdina v. d. Akker, jammer voor je, dat je geen prijs hebt gewonnen met het ballen werpen, maar het deelnemen aan de spelletjes zal toch al heerlijk zijn geweest, ook zonder prijs. Denny Waterreus, weineen, dat heb ik al zoo dikwijls geschreven, dat ik het niet kwalijk neem, als kinderen in de vacantie niet meedoen. Ga nu maar weer trouw mee doen. Willy van Booma, wel, wel, wat heb jij .prettig feestgevierd. Doe je dat graag, varen op het Galgewater, met een bootje van De Vink? Dat heb ik in mijn jeugd ook dik wijls gedaan. Mi entje en Nettie van Riessen, dat dacht ik al, dat jullie aan het feestvieren waart, en daardoor niet tot schrijven kon komen; ik begrijp het best, hoor. Jan en Eempien Wassenaar, hartelijk dank voor het alleraardigste kiekje, dat ik van jullie kreeg; ik vind, dat jullie goed iirjken. Ik blijf hier een paar weken in de Scheve- ningsche boschjes logeeren, en zoodra ik thuis kom, zal ik jullie kiek in mijn album plakken. Jan Cats, zoo, was de brief zonder naam van jou. Vergeet je naam maar niet, als je het prijsraadsel wilt inzenden. Coba Haasnoot, groot gelijk, hoor, dat je den heelen middag naar de vermakelijk heden hebt gekeken. Had je ook niet aan een of ander spel kunnen deelnemen? De anecdote stond net in het dagblad, dus die Var» ik nu niet weer plaatsen. Jacobus Brouwer, je hebt goed naar alles gekeken op 31 Aug., dat zie ik wel uit je brief. Probeer maar om zinnetjes te vinden met zoo'n verborgen woord er in. Emanuel Eljoo, heb je al huiswerk te ma ken en wat te leeren voor Fransch en Diritsch? Je moet mij later eens vertellen, wat je gemakkelijker vindt; de een houdt meer van Fransch, en een ander weer van Duitsch. Henny Hulsbergen Henning, zoo, krijg je nu ook piano-les. Je moet maar goed stu- deeren, want heusch, daar kan je in je Juffrouw Siak Komt op een morgen Een klein eindje uit haar huis. O, wat is het heerlijk weertje, Zegt ze. Nee, ik blijf niet thuis. 'k Ga vandaag eens deftig wand'len; 'k Draag mijn huisje op mijn rug. f 't Is zoo makk'lijk: waar 'k ook heen ga, Nooit hoef 'k weer naar huis terug. Nauw'ljjks is f een eindje verder, Of..,, wat snort daar door de lucht?! Plots'ling komt het naar beneden! Juffrouw Slak schrikte geducht Met een eed'len zwier neemt Sprinkhaan, Want zoo heet de vliegenier Nu zijn hoed voor juffrouw Slak af En zegt: 't Doet me veel plezier, door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. - Kennis eens met u te maken. Ga vooral nu niet terug! - Zijt gij voor plezier aan 't wand'len Met uw huis zoo op uw rug? - M ij zou 't stellig niet bevallen, Ik houd meer van mijn gemak! - Maar wat 's dat? Gaat het nu reeg'nen 'k Moet naar huis! Dag juf frouw Stak! - Ja, zoo zal het dan wel wezen: Sprinkhaan houdt van zijn gemak, - Maar.... hij moet tooh beenen maken! Ik ben thuis! zegt juffrouw Siak. latere leven nog zóóveel plezier van heb ben, als je goed leert spelen. Daan Baars, vandaag alleen een brief van jou, niet van je vriend. Hij is toch, hoop ik, wel gezond? Was de voorstelling van Roodkapje en de wolf aardig? Je raadsel zal ik later eens gebruiken. Cobus Flippo, ik logeer hier heel mooi in de Scheveningsche boschjes en het is nu nog zulk prachtig weer, ik zit nu ook buiten jullie brieven te lezen en te beant woorden; ik moet alleen wel oppassen, dat de wind mijn brieven niet meeneemt. Cootje Poldervaart, je begon je brief: ik zit hier heerlijk buiten te schrijven. Nu* dat zelfde kan ik ook schrijven, ik zit hier onder mooie groene boomen lekker rustig en kalm te genieten van het mooie najaarsweer en onderwijl maak ik mijn correspondentie voor mijn Leidsche raadsel- jeugd. Annie de l'Ecluse, lees maar wat ik net hiervoor schreef, dan weet je dat ik hier lekkeer buiten logeer. Ik hoop, dat je een prettigen dag zult hebben in Rotterdam, met je ouders en Heimie. Vertel er later maar eens van. Mina Nieuwenhuis, ik zie wel uit je brief, dat je ook veel plezier hebt gehad. Vond je het op Marken niet vreeseljjk aar dig? Wat heeft Nelie v. d. V.? Doe haar eens mijn groeten en wensch haar beter schap. Truus Jansen natuurlijk vind ik het best als je weer mee gaat doen en je weel wel dat je er niet altijd een brief bij behoeft te schrijven, doe dat alleen maar als je er lust in hebt en als je mij wat bijzonders hebt te vertellen. Annie Gerhards, zoo ben je nu thuis om je moeder te helpen, dat is ook heerlijk om de huishouding goed te leeren. Neen, ik ben nooit in Gouda geweest. Jo Gerhards dat was eene vergissing, je briefje zal in het couvert van Anje de Gel der en jij had er alleen Jo onder gezet, niet je achternaam, daardoor kwam het, be grijp je. Anje de Gelder wordt de poppejurk mooi? ja hoor ik heb ook altijd veel van breien ge houden en doe het nog heel graag en heel dikwijls, 's winters brei ik veel dassen voor eene uitdeeling aan arme kindertjes. Aagje van der Ham zoo prettig fee9t ge vierd? en een eerste prijs gewonnen, dat was een buitenkansje. Wat is een mandjes- spel? vertel dat later eens, maar niet de volgende week, dan heb je genoeg werk met het prijsraadsel. Ploni v. d. Meer 2 briefjes van je, hoe komt dat? Het antwoord op je vraag over de prijsraadsels, vindt je nu meteen in deze kindercourant, zoek maar mooie zinnetjes. Agatha Braat ik heb schik gehad in je brief over die spelletjes op 31 Augustus, dit •waren spelletjes die ik nog niet kende, ze lijken mij wel grappig om naar te kijken. Jo Nagtegaal jij vertelt mij in je brief ook zoo aardig over het feest van 31 Augustus, en over alles wat jullie dien dag hebt ge daan. Er is in Den Haag ook wel feest ge weest, maar ik kon er niet naar gaan kij ken, heb er maaT alles over gelezen in de courant. Louis en Corrie de Herlogh, zoo Louis moet je nu voortaan een bril dragen altijd? of alleen bij lezen en schrijven? Dat hoorde ik van velen dat het feest in de Gehoorzaal zoo bijzonder aardig is geweest. Marietje Verbiest natuurlijk mag je zusje Riek ook meedoen. Van af e!f jaar mag men met de grooteren meedoen. Willy de Neys, o, daardoor is Geertruida zeker mee gaan, doordat ze er van jou over hoorde, want je doet al een heele poos mee, je hebt immers ook al eens een prijs geloot. Paulus en Gornelis van den Berg als jullie met het prijsraadsel mee wilt doen, dan moet je ieder op een apart papiertje schrij ven en onderteekenen, maar het mag wel in hetzelfde couvert. Karei Voorzaat dat is heerlijk hoor dat je een spoortrein hebt gekregen voor je ver jaardag, dat is dan prettig om Zondags mee te spelen, vooral als het dan leelijk weer iS, zoodat je in huis moet blijven. Joolje en Dien Kouw flink hoor dat Dien nu ook al met inkt schreef, maar al9 je veel hebt te schrijven, dan mag het wel mei pot lood. Er is thuis wel iemand, denk ik, die je kan uitleggen over dit prijsraadsel. Louise en Beppie Planje ja niet 'waar, wat trof dat fijn, dat het 31 Augustus zulk prachtig weer was. En daarna ook steeds mooi weer, ik ben hier al 5 dagen, altijd mooi weer zoodat ik steeds buiten ben, daar zit ik nu ook aan jullie allemaal te schrij ven en hoor onderwijl de vogels zingen, het is hier zoo lekker onder de boomen. Mini Metselaar ik hoop dat je prettig feest hebt gevierd, dat je moeder weer heelemaal hersteld was. Wat je mij stuurde, zal ik zeker later eens eene beurt geven. Greta de Vries jij hebt dus ook genoten van feeslelijkheden op 31 Augustus Het zal nu wel droog en mooi zijn geweest op het Schuttersveld, want het was toen al dagen lang mooi weer. Laten we hopen dat het tegen 3 October ook weer mooi weer zal zijn. Nelie en Lena Oostveen ja hoor ik krijg er ook hoofdpijn van, van zoo'n warmte en drukte als er meestal in de Bijenkorf is. Heb je 4 etages bezichtigd dien dag. dat vind ik heel veel. Prettig hoor dat jullie het allebei zoo naar je zin hebt in de nieuwe klasse op school. Vervelend hè dat

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 15