UIT DE OMSTREKEN. Naar wg vernemen, zal het in Novem ber a.a. vgf-en-twintig jaar geleden zjjn, idat de brug aan den Büderdam tot stand kwam. Bilderdam werd toen uit zijn isole ment verlost. Dö buurtbewoners zullen dit 25-jarig feest niet onopgemerkt laten voorbij gaan. HAARLEMMERMEER. Begrafenis T. .d. Hoek. Woensdagmiddag werd op de algemeene Begraafplaats te Hoofddorp onder groote be langstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer T. v. d. Hoek, in leven evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk te Haarlemmermeer. Vele vrienden en belangstellenden hadden zich reeds vooraf om de groeve geschaard, w.o. eenige evan gelisten en predikanten uit deze gemeente en andere plaatsen en de waarnemend burgemeester, de heer Knaap. Hartelijke woorden van waardeering en vriendschap werden gesproken o.a. door ds. D. Bax, den heer Kroon namens de evangelisten, een emeritus-predikant uit Joure, alwaar de overledene destijds lid van het kerkbestuur was, door een lid van het kerkbestuur al hier, die een woord van dank bracht voor de liefde en toewijding waarmede de heer v. d. Hoek zijn ambt steeds heeft vervuld en den heer Vernhout uit Haarlem. Een zoon van den overledene dankte voor de laatste eer zijn vader bewezen. Naar wij vernemen hoopt ds. J. van Henten, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Nieuw-Vennep alhier, die het be roep naar Enschede heeft aangenomen, op Zondagmiddag 2 October a.s. zijn afscheids- predikatie te houden. In plaats van den heer A. van der Maarl is tot kerkvoogd der Geref. Kerk te Nieuw-Vennep benoemd de heer A. Steen- wijk, diaken te Abbenes. Onder vele blijken van belangstelling herdacht het echtpaar Buiserv. d. Laarse, wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier. Woensdag het feit, dat zij voor 55 jaar in den echt zijn verbonden. Beide oudjes genieten nog een goede ge zondheid en het is hun nog niet aan te zien dat zij al zoo langen tijd lief en leed gedra gen hebben. Vooral de bruidegom is nog zeer kras en verricht nog dagelijks lichte werk zaamheden, HILLEGOM. De eerste dag der volksfeesten. De eerste dag der volksfeesten heeft vrij goed weer getroffen, weinig zonneschijn, maar droog luchtig weer, net goed voor jon gens en meisjes die in de spelen hun kracht, vlugheid en behendigheid moeien toonen. Het feestterrin bij de Nieuwe Haven was 's morgens goed bezocht, vooral door de jeugd. Daar staan groote en kleine gelegen heden om zich te vermaken en om het ver hemelte te streelen met zoetigheden. De stoomcaroussel, die hier voor het eerst staat, het circus van Bever en de draai- en schommel molens hebben de belangstelling van alle bezoekers. Het bestuur der Harddraverij-vereeniging liet ruim 10 uur de spelen aanvangen; heel aardige waren er onder, met een zeer groot aantal deelnemers en deelneemsters. Ds uilslagen waren: Hardloopen met hindernissen voor jon gens: 1. Nico der Roover, 2. Jaap Rusman, 3. Freek Fijma, 4. Antoon Groenedijk, 5. Kees Hogervorst, 6. Arie Wijers. Hardloopen met balletjes voor meisjes: 1. Lena v. d. Meij, 2. Alida Been, 3. Truus v. d. Lans, 4. Corrie Koop, 5. Neeltje Ver kerk, 6. Jo Wester, 7. Marie Meskers. Zakloopen voor jongens: 1. Nico de Roe ver, 2. Pieter Bollee, 3. Jan Nederpelt, 4. Kees Hogervorst, 5. Jaap Rusman, 6. Her man Kortekaas, 7. David van Leeuwen. Muiltjeloopen voor meisjes: 1. Corrie Staphorst, 2. Neeltje Verkerk, 3. Corrie Koop, 4. Jo Bollee, 5. Rina Speelman, 6. Aagje Kortekaas, 7. Bertha van Diest, 8. P. Heemskerk. Tonloopen voor jongens: 1. Cor Blokker, 2. Jan Bergman, 3. Kees Verbrugge, 4. Piet Dingelhof. Piankrijden voor meisjes: 1. Cornelia Wester, 2. Anna van Roode, 3. Johanna Zieker. Kurkslaan op fietsen voor jongens: 1. Cor Blokker, 2. Arie Weijers, 3. Kees Rusman, 4. J v. d. Kaay, 5. Wout Nekeman, 6. Frits van Zanten. Plankrijden voor jongens: 1. Kees Ver- Brugge, 2. Jan Bergman, 3. Jan Verbrugge, 4. Jan v. d. Kaay, 5. H. Kortekaas, 6. Huib Buckens. Tonknuppelen: 1. P. Meskers, 2. W. J. Pothuis, 3. N. Persoon. De tonnen waren sterk en taai, waardoor het 6 uur werd vóór de laatste beslissende worp viel. De prijzen bestonden uit mooie en kost bare voorwerpen. Het feestterrein was 's avonds druk be zocht, ook de zalen van den heer Sister- mans en van den heer van Dril trokken veel feestgangers. Heden Donderdag was er in den morgen optocht van versierde vliegende hollanders en sporlkarretjes, en ringrijderij per fiets in de Van den Endelaan, en 's middags hard draverij in de zelfde laan, opgeluisterd met muziek van de Harmonie. NOORDWIJK. Bij den Gemeentelijken Keuringsdienst alhier werden gedurende Augustus '27 ter keuring aangegeven: 42 runderen, 46 kal veren (waaronder één noodslachting), 165 varkens (waaronder 1 huisslachting), totaal 253 stuks, terwijl werd ingevoerd 59177» K.G. rundvleesch, 2207 K.G kalfsvleesch en 137 K G. varkensvleesch. Totaal 82617» K G. Door een klein verzuim werd in ons verslag der Bloemententoonstelling van gis teren niet gemeld, dat voor groep 12. kas planten. aan den heer J. Rakhorst de kleine gouden medaille, aangeboden door de Ba- taafsche Import-Mij. te 's-Hage, afd. Shell Prod, werd toegekend. NOORDWIJK AAN ZEE. De Oranjefeesten. Ons dorp heeft gisteren zijn Oranjefeest gevierd. Het weer heeft boven verwachting meegewerkt, zoodat alles zonder stoornis kon worden afgehandeld. Begonnen werd 's morgens om half negen toen „De Harpe Davids" koraalmpziek van den toren ten beste gaf. Dit bracht al vroeg veel menschen op de been en gaf ook een feeststemming. Keurig klonken de nummers (o.a. het be gin Ps. 150) over het dorp. Lang duurde dit echter niet, want om 9 uur was er de muzi kale wandeling, met alle schoolgaande kin deren. Eerst werden de leerlingen der Herv. School op de Huis ter Duinstraat opgehaald, daarna die der Openbare en toen van de Geref. School aan den Nieuwe Zeewég. Een kleurig en keurig gezicht al die kinderen, getooid met oranje, dragende onze driekleur, en zingende onze vaderlandsche liederen. Van de Herv. School hadden enkelen wat bogen versierd en meegevoerd, hetwelk een aardig effect gaf. Na al de straten te zijn doorgewandeld, werden de kinderen in hun eigen school getracteerd, en naar we verna men, en ook te oordeelen naar de blijde ge zichten, is er goed getracteerd ook. Om half elf volgde ringrijden per fiets voor meisjes. Hiervoor was veel animo, en hoewel geen prijzen voor de versiering be schikbaar waren gesteld, was van de versie ring toch veel werk gemaakt. De prijswinnaars voor het ringsteken wa ren: le prijs Coba Bedijn, 2e Dina Schild, 3e Nelly de Hes, 4e Rina van Oosteren, 5e Neeltje Passchier, 6e Jacoba Plug, 7e Pola van Kan, 8e Grada Plug, 9e Cath. v. d. Niet, 10e Neeltje Heemskerk, 11e Corry Hoek, 12e Cath. Stijger, 13e Marie Smit, 14e Mary v. Zeist, 15e N. Velius, 16e Adn van 't Wout, 17e Mies v. d. Broek, 18e Ria v. d. Loo, 19e Ali Duindam, 20e, Corry Admiraal, 21e Ma rie Bedijn, 22e Ada Meeuwenoord, 23e Maartje v. Roon, 24e A. Banck, 25e Rika Beuk, 26e Maartje v. Beelen, 27e Annie Tomsor, 28e Maria Venetië. Om één uur waren de kinderen van de Bewaarschool aan de beurt n.l. „Vlechten om den Oranjeboom". Hiervoor waren vele belangstellenden naar het autopark geko men, om dit eigenaardig vlechten te zien. Hulde aan mej. Noordende, die dit door zeker vele oefeningen heeft ingeprent Hierna was er in de Hoofdstraat ringrij den met versierde rijtuigen. Ook hiervoor waren nog al veel mededingers naar een der mooie prijzen. De prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs Toni v. d. PuttenMaria v. d. Putten, 2e Adolf BeukTruus de Groot, 3e Jac. van RijnNeeltje van Rijn; 4e Jo Juf fermansLena v. d. Berg, 5e Piet Plug N. Lindhout, 6e G. de RuyterA. Schaap, 7e P. L. v. d. DeylCoba Cordol, 8e Dirk van GinkelPietje Smit, 9e P. Barnhoorn—r Cath. Admiraal, 10e Cees Barnhoorn Neeltje Barnhoorn, 11e Jan Kromhout Neeltje Plug, 12e H. van RijnAnny van Eeden, 13e Cees PlugMarie de Jong, 14e Jo ZandbergenTruus Zandbergen, 15e P. van EedenAgatha van Eeden, 16e N. van BeverenTr. Plug. Nog volgde een spel dat zeer gezocht is en aller belangstelling trekt n.l. tobbetje steken voor jongens. Ook hiervoor waren veel liefhebbers èn voor een prijs èn voer een nat pak. Hierbij behaalden de volgende jongelui een prijs: le prijs Cees van Beve ren, 2e Ferd. v. d. Berg, 3e Cor Comman deur, 4e Cees v. d. Berg, 6e J. de Ruyter, 7e Adriaan Schild, 8e Jan Plug Dz., 9e Dirk Passchier, 10e Dirk van Rooyen, 11e Jac. Plug, 12e Arie Meeuwenoord, 13e Maarten Ammeraal, 14e Karei de Jong en 15e A. Speelman. Nadat de prijzen waren uitgedeeld volg den eenige zangnummers door de zangver- eeniging „Soli Deo Gloria" en „Advendo" onder leiding van den directeur, den heer Jac. Smit van Leiden. Er werd goed gezongen, en het applaus was zeker wel door directeur en leden ver diend. Om pl.m. 9 uur 's avonds werd een muzi kale wandeling gemaakt door het dorp, en werd 't publiek tevens naar den Boulevard getrokken, waar ten slotte een schitterend vuurwerk, dat op het strand werd afgesto ken, dezen feestdag besloot Het is waarlijk een feestdag geweest, die geslaagd mag hee- ten, dank zij het werken en de zorg van het bestuur der Oranjevereefiiging, die zich geen moeite spaarde, alles zonder wanklanken te doen verloopen. In de Bewaarschool werd gisteren een z.g.n. attractie-middag gehouden. Men kon daar thee en limonade drinken en andere versnaperingen nuttigen. Enkele vermake lijkheden als grabbelton enz. waren aan wezig. Alle verkoopbare artikelen waren ge schonken, zoodat aan het eind geconsta teerd werd dat deze middag bijna f 400 had opgebracht. NOORD WIJKERHOUT. De Koninpinneieesten. De feestcommissie besloot om met de aanstaande Oranje-feesten ook een feest terrein aan te leggen. Voor het eerst, zullen dit jaar, allerlei tenten en kramen geplaatst worden op de uitgestrekte geestgronden van den heer Nic. Mens. welke deze welwillend beschikbaar stelt. Het terrein is voor allen kosteloos toegankelijk, Voor plaatsing ko men in aanmerking: een luchtschommel, een zweefmolen, een fietsmolen, een tuik- sche schommel, een consumptietent, een lijntrektent, lastige tonnen, een hoepla, een poffertjeskraam en een shimmy-trap. De kinderspelen worden eveneens op het terrein gehouden en wel a.s. Dinsdagmiddag. OEGSTGEEST. Naar wij uit goede bron vernemen, is door één der betrokkenen bij den electrische Kabelaanleg naar het oude Dorp, een be zoek gebracht bij den hoofdingenieur van Rijks-Waterstaat in den Haag, waarvan wij dtn volgenden uitslag kunnen vermelden. Met alle. bij den aanleg betrokken grond eigenaren is thans overeenstemming be reikt u._ i Z. Ex. de Minister van Waterstaat heeft dezer dagen vergunning verleend aan den hoofdingenieur van Rs. W. om over te. gaan tot uitvoering van den aanleg. De daartoe strekkenden stukken zijn direct via de be trokken bureaux naar de Electr. Centrale te Leiden verzonden, zoodat verwacht kan worden dat zeer spoedig een aanvang zal gemaakt worden met den Kabelaanleg. Door het bestuur van de Zwem-Ver- eeniging „Poelmeer" is na gehouden examen het diploma als geoefend zwem meester) uitgereikt aan: Mej. Nel Stuurman te Leiden en den jongenheer J. W. Koning, te Sassenheim. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De heeren v. Klaveren en Schoneveld tot wethonders herkozen De gemeente rekening 1926 goedgekeurd Verkeersverbeteringen. i Voorzitter: burgemeester J. L. Bosschie- ter. Aanwezig: alle leden. Alvorens de overige punten van de agenda te behandelen, leggen de leden in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht daarna de leden geluk met hun benoeming. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van twee wethouders in de vacatures J. v. Klaveren en S. Schoneveld. In de 1ste vacature worden uitgebracht 10 stemmen op den heer J. v. Klaveren en 1 op dr. H. G. Jonker. In de 2de vacature op den heer S. Scho neveld 10 stemmen en 1 op W. L. v. Gugten. De heeren J. v. Klaveren en S. Schone veld nemen beiden de benoeming aan. De notulen van 2 voorafgaande vergade ringen worden door den voorzitter voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich de begrooting voor de Warenwet voor het district Leiden over 1928, waarin de onkos ten voor Rijnsburg zijn begroot op f570,48. Overgegaan wordt tot vaststelling van de gemeenterekening 1926. Namens de commisie, bestaande uit de heeren K. v. Delft, T. Kralt en D. Knijff, vroeg eerstgenoemde eenige inlichtingen, die door den voorzitter worden verstrekt. De heer K. van Delft stelde daarna na mens de commisie voor de rekening goed te keuren. Hiertoe wordt met alg. stemmen be sloten. B. en W. vragen machtiging tot herstel van de gemeenteschuit, waarvoor de kosten zijn begroot op f 253,35. Na eenige bespreking wordt het voorstel z. h. aangenomen. Na langdurige bespreking worden aange wezen tot leden van de commissie voor de bedrijven gas, electriciteit en water de heeren dr. H. G. Jonker en T. Kralt, die beiden de benoeming aannemen. De voorzitter deelt mede, dat spoedig door B. en W. uit hun midden een voorzit ter zal worden aangewezen. Door B. en W. wordt machtiging gevraagd tot uitvoering van meerder werk van stra^ ten en wegen. De heer G. D. v. .d Vijver vraagt of B. en W. geen nader omschreven voorstel kunnen doen met opgaaf van vermoedelijke kosten. Br. Jonker Is tegen een blanco crediet en 'weet graag hoeveel geld B. en W. ongeveer noodig zullen hebben. Spr. juicht het voor genomen opknappen van den Noordwijker- weg to£ en vraagt of thans reeds is uitge zocht in hoeverre deze weg gemeente eigendom is. De voorzitter antwoordt, dat dit laatste is geschied, waarbij is gebleken, dat de weg op vele plaatsen aanmerkelijk breeder kan worden. Doel is alles te verharden en de bermen te verwijderen, zoodat de weg zoo breed mogelijk wordt gemaakt. Wethouder Van Klaveren zegt, dat het plan bestaat ook de Langevaart opnieuw met klinkers te bestraten en de keien naar de wallen te brengen. Voort9 moeten Kerk straat, Dubbele Buurt en Katwijkerweg vernieuwd worden. De kosten zouden ech ter alleen na opmeting en berekening door deskundigen kunnen worden opgegeven. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat inderdaad deze plannen bij B. en W. be staan, doch het thans gedane voorstel heeft alleen betrekking op verbetering van Noord- wijkerweg en Vinkeweg. Naar sprekers meening is hiermede ongeveer f500 ge moeid. De heer T. Kralt bepleit een grondige verbetering van Noordwijkerweg en Voor- houterweg temeer om bouwen aldaar, de eenige plaats waarheen de gemeente zich kan uitbreiden, te bevorderen. Om dit af doende te verbeteren acht spr, f 500 te weinig en stelt hij voor daarvoor f 1000 uit te trekken, waarbij hij zegt voldoende ver trouwen in B. en W. te hebben, wat be treft de te betrachten zuinigheid. De heer C. D. v. d. Vijver wil zich voor ditmaal daarbij neerleggen, maar verzocht voortaan bij dergelijke voorstellen een ra ming van de kosten, wat de voorzitter too- zegt. B. en W. nemen het voorstel van den heer Kralt over, waarna dit met alge meene stemmen wordt aangenomen. Rondvraag. Dr. H. G. Jonker merkt op, dat voor het moderne verkeer de Lan gevaart veel te smal is, maar door de lig ging der stoepen lang9 het water zelfs ge vaarlijk. Hij verzocht deze zooveel in te korten, dat zij binnen de boomenrij blijven. De voorzitter zegt toe, dat dit spoedig zal geschieden. De heer W. L v. d. Gugten verzocht den voorzitter mede te deelep wanneer de stroomlevering voor de electriciteit tege moet kan worden gezien en de prijs daar van. De voorzitter en wethouder S. Scho neveld beantwoorden deze vragen. Met zekerheid kan nog niets gezegd worden, maar wanneer geen onvoorziene tegenval lers zich voordoen, kunnen de aansluitin gen tot stand komen 1 A 15 Dec. a s.. doch in ieder geval voor 1 Januari. Aldus de meening van den deskundige. Ook de prijs staat nog niet vast, doch bij den opzet is men uitgegaan van een prijs van 32 ct. per K.W.U. voor huis- en 28 ct. voor krachtinstallaties. De heer J. den Haan merkt op. dat de Korte Brouwerstraat gevaarlijk wordt door dat voor een auto-herstelplaats aldaar vaak veel auto's staan, en soms het verkeer ge heel belemmeren. Z. i. behooren herstel lingen niet op den openbaren weg le ge schieden. De voorzitter is het met het gesproken* eens en zal trachten aan de geopperde be zwaren tegemoet te komen. De heer T. Kralt zegt, dat bij het nazien van de gemeenterekening hem is opgeval len, dat zoo'n groot bedrag voor krankzin nigenverpleging is uitgegeven Spr. vraagt of B. en W. kunnen doen onderzoeken of verpleging in inrichtingen nog steeds noo dig is of dat zij geheel zijn gebonden aan de verklaringen van de gestichtsgenees- heeren. Bovendien of B. en W. wel steeds trachten, indien mogelijk, een bijdrage van de familie te .vorderen. Uit het uitvoerig antwoord van den voor zitter blijkt, dat B. en W. al het mogelijk* hebben gedaan om tot verlaging van dezen post te komen, doch dat verder door hun in dezen niets meer kan worden gedaan. De heer G. van Delft verzocht plaatsing van waarschuwingsborden aan den gevaar lijken hoek SandtlaanLangevaart. De voorzitter antwoordt, dat deze reeds zijn besteld en vermoedelijk binnen eenige dagen worden geplaatst. Ten slotte merkt de heer G. van Delft op, dat de ophaalbrug aan de Langevaart her stel behoeft. De voorzitter zegt toe hieraan de aan dacht te zullen wijden. De vergadering wordt hierop door den voorzitter gesloten. VOORSCHOTEN. ijoor de gemeentepolitie zijn de daders opgespoord van de vernieling van ruiten in het wachthuisje van de H. T. M. nabij de Haagsche Schouw. WASSENAAR. Koninginneieest. Zooals reeds bekend is, worden in deze week alhier de feesten gevoerd ter herden king van den verjaardag van H. M. de Ko ningin. Woensdag was de eerste der beide feest dagen. Deze werd begunstigd door goed weer en bracht dientengevolge veel men schen naar het feestterrein. Het feest werd reeds om halfnegen ingeleid met koraal- muziek van de vereeniging „Excelsior". Uitgevoerd werden het oude Wilhelmus van Nassouwe en Dankgebed van Valerius, Eine feste Burg van van 't Kruis, Ave Maria van Schubert en Wien Neerlands Bloed, van Wilms. Een groote menigte luisterde aan dachtig naar deze muziek. Kort daarop kwamen de schoolkinderen, begeleid door onderwijzers en onderwijzeressen in op tocht naar het Plein en nadat allen bijeen waren, werd een rondgang door het Dorp gemaakt. Het eindpunt van de laagste klasse was in het Patronaatsgebouw en van de hoogere op het feestterrein. De eersten werden onthaald op chocolade en gebak en mochten genieten van een keurig bioscoop programma, de laatsten mochten in het circus een voorstelling bijwonen en kregen poffertjes. Wij behoeven niet te zeggen, dat allen genoten naar hartelust. Dat was le zien aan hun gezichten en te hooren aan den gullen lach, welke uit de honderden kelen vele malen opsteeg. Des middags om 2 uur werden kinder spelen gegeven op een deel van het feest terrein. Hiervoor was als altijd groote be langstelling. Gekampt, ja gevochten werd om de prijzen en alles liep keurig van stapel. Van balletje-dragen waren de eerste drie prijswinsters de jongedames P. van Steen, Marie van Wissen en J. van Spronssen. van den stoelendans Dora Oudshoorn, Heintje Ever9 en Cato Schoorl; van den wedloop met wagentje: Corrie Ammerlaan. 2. Marie Hooijmans, 3. Cor Rooijakkers. Van de jon gensspelen: Kuipjesteken: 1. Theo Ruijgrok 2. Leo Overdevest, 3. Kees Smit. Wortelen slaan: 1. Piet van Leeuwen, 2. J. van den Hoek, 3. F. Looijestein. Het Eerst aan den trein: 1. G. Ruigrok van de Werve, 2. Jan Meiman, 3. Cor Vioen. Op het feesterrein heerschte intusschen een gezellige drukte, welke eerst tegen etenstijd begon te luwen. Des avonds gaf Excelsior een uitvoering op het feestterrein, waarvoor groote belang stelling was, terwijl tot het middernachte lijk uur een gezellige drukte bleef heer- schen. We kunnen wel zeggen, dat deze eerste dag geslaagd is. Moge de tweede evenzoo verloopen. Gemeenteraad. Installatie nieuwe leden Verklaring van den heer Content Herbenoemd tot wethouders de heeren Mans- velt en Rooijakkers Extra crediet voor de Waterleiding Schoolgeldregeling leerlingen M. O. De Gasfabriek- kwestie. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig: alle leden. Na opening der vergadering stelt de Voorzitter aan de orde beëediging van de nieuw-benoemde leden. De Voorzitter leest de verschillende formulieren voor, waarna alle leden den eed afleggen, met uitzondering van de hee ren Content en Drop. die de belofte doen. Hierna geschiedt mededeeling van ver schillende goedgekeurde raadsbesluiten. Met de voorgestelde herziening van de jaarwedderegeling voor burgemeesters1, se cretarissen en ontvangers kan de raad zich vereenigen. Op een verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie om een subsidie van f50 voor 1928 wordt gunstig beschikt. De heer Content vraagt aanteekening, dat hij heeft tegengestemd. Aan den heer T. L. Groenendijk wordt op diens verzoek met ingang van 12 Nov. a s. eervol ontslag verleend als onderwijzer :.an de O. L. School Nr. 1, wegens vertrek naar Indië. Ingekomen is een verzoek van mej W. M. C de Greef, assistente aan de O. L. school Nr. 2, om haar jaarwedde te willen gelijk stellen met die van de kweekeling aan de school Nr. 1 en derhalve te verhoogen tot f 200. Wordt goedgevonden, onder bepaling, dat de verhooging ingaat met den dag van aanstelling van den kweekeling. Vastgesteld wordt een besluif, houdende vaststelling van de pensioensgrondslagen van diverse ambtenaren. Hierna is aan de orde de verkiezing van wethouders. Alvorens hiertoe over te gaan, vraagt de heer Content verlof tot het afleggen van een korte verklaring. Nadat dit hem is toegestaan, deelt hif mede, op het standpunt te staan, dat wet houders, wanneer zij bekwaam zijn, onver-t schillig van welke politieke richting zij zijn, moeten worden herbenoemd. Een groot deel der ingezetenen heeft ech~- ter bezwaar tegen herbenoeming van het college in de huidige samenstelling, zoodat hij bij het uitbrengen van zijn stem van zijn principe moet afwijken. In de vacature Mansvelt wordt gekozen de heer Mansvelt (A.-R.) met 7 stemmen, Op de heeren Drop en Ruijs waren resp. 3 en 1 stem uitgebracht en 2 blanco. In de vacature Rooijakkers wordt heTko- zen de heer Rooijakkers (R.-K.) met 7 stem men, op den heer Drop 1 stem en 5 blanco. Beide heeren nemen hun benoeming aan. Tot voorzitter van de Gascommissie wordt herbenoemd met algemeene stemmen de burgemeester. In de vacature Versteegh wordt na 2 stemmingen eneen herstemming de heer A. Versteeg herkozen, terwijl in de vacature Ruijs wordt herkozen de heer D. T. Ruijs, In de Commissie voor Openbare Werken worden herkozen de heeren J. Th. Wouters, J. M. Drop en A. Versteeg. Aangeboden wordt de rekening van ont vangst en uitgaven over het dienstjaar 1926 In de Commissie, met het nazien der be scheiden belast, worden door den voorzitter aangewezen de heeren Provo Kluit, Content en M. van Leeuwen. Besloten wordt de begrooting voor den gewonen dienst 1927 te verhoogen met f521.597' en de kapitaaldienst met f8507.60. Besloten wordt een gedeelte van den Oostdorperweg als bouwstraat aan te wijzen Vervolgens komt ter tafel een verzoek: van dr. v: Praag ora hem kwijt te schelden het restant van zijn huishuur wegens het betrekken van een nieuwe woning. In verband hiermede wordt een bespre king ingeleid omtrent de wenschelijkheid al of niet van het afbreken van de dokters woning. Het blijkt, dat omtrent het laatste geen eenstemmigheid heerseht in het colle ge van B. en W. De meerderheid wil heb huis afbreken, de straat verbreeden om daarop weder te bouwen. Het andere deel wil afbreken en de geheele ruimte open honden. Hierover ontstaat een uitgebreide discussie. Tenslotte stelt de heer Drop voor deze zaak aan te houden, omdat de Com missie voor Openbare Werken niet gehoord is. De heer Content ia het hiermede eens. Hij is van oordeel, dat elke verbetering in het oude dorp met zijn smalle straten toejuiching verdient en acht daarom het voorstel Mansvelt gelukkiger dan dat van het college van B. en W. De heer Prins geeft de commissie in overweging niet te trachten van de wegen in het oude dorp gezonder verkeerswegen te maken, want dat ie toch niet doenlijk.- Besloten wordt het advies van de com missie in te winnen, omtrent eventueelen afbraak en aan dr. v. Praag kwijtschelding te geven van huur. Wordt besloten aan het Rijk twee per ceeltjes uitweg af te staan ten gunste van de verbreeding van den Rijksweg. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. om boven het toegestane bedrag voor de waterleiding nog een crediet toe te staan van f 13.000, voor het maken van. paralielleidingen in den Rijksweg en lei dingen in „Deijleroord", de van Bommel- laan en het plan Centrum aankoop van reservebuizen voor ongeveer f 3000 en het aanbrengen van veranderingen aan het ma- chinegebouw, geraamd op f 10230. De voorzitter licht een en ander toe. Heb eerste bedrag is niet voorzien kunnen wor den en het tweede is aankoop van buizen om als reservevoorraad te dienen. Het laatste bedrag is hoofdzakelijk noodig, om dat ter plaat-se, waar een fundeeringsput moet worden gemaakt, veen is aangetroffen De heer Content zal het op prijs stellen een behoorlijk geformuleerd en toegelicht voorstel te ontvangen. Nu is een nauwkeu rig oordeel onmogelijk. Na eenige discus sie wordt het gevraagde crediet toege staan. Aan den wensch van den heer Content zal worden voldaan. Besloten worat een gedeelte van het dak boven het stalgébouw van nieuwe leien te voorzien, in het gebouw een paardenstal in te richten en een der woningen te doen herstellen. De kosten hiervan worden ge raamd op f 3000. De aanbesteding van het werk zal in het openbaar plaats hebben., Hierna is aan de orde bespreking vaa de schoolgeldregeJmg voor kinderen die een inrichting van M. O. of Voorbar. Hoo- ger Onderwijs in Deü Haag bezoeken. De voorzitter zet de kwestie nog eens uiteen en zegt dat B en W. een voorstel hebben ingediend tot heffing van retribu- tiegeld van de ouders wier kinderen in Den Haag schoolgaan, waarbij rekening is ge houden met den vroeger geuiten wensch, dat de gemeente niet minder zal bijdragen dan voorheen bij de oude regeling het ge val was. Volgens deze regeling zal betaald moe ten worden bij een inkomen van f 2500, of minder of wanneer geen aanslag is op gelegd f 50. terwijl bij een inkomen van f 16000 en hooger het volle bedrag van 32

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7