Muggebeten RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. Kloosterbalsem VOOR VRIJDAG 9 SEPTEMBER. Hilversum, 1060 M. 12 uur: Politieber. 12.352 uur: Lunchmuziek door het Trianontrio (piano, viool, cello). 5.30 6 uur: Accordeon-muziek door de heeren Eddie Willard and Partner. 6— 6.30: Lezing door architect J. M. de Cassares, over: Stedebouw. 6.307 uur: Piano concert door Jan Nieland. 6.457 uur: V. P. R. 0.-uitzending. Mr. A. Joekes, over: Naar sterker Volkengemeenschap. Daarna Concert. Bach-cyclus IX. Eduard Biele, cello. Suite in G-majeur voor violoncel. Pre- lude-Sarabande-Menuetto 1 en 2. Gigue. 7-15: Politieber. 8.10: Duitsch Concert. Het versterkte Anro-orkest o. 1. v. Nico Treep. Lotti Muskens-Sleurs, sopraan. Egb. Veen, piano-soli. Werken van Duilsche componisten. 10.15: Persber. 10.30 12 uur: Dansmuziek van uit de Centraal Diele te Scheveningen door „Los Cincos Carambas". Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20: Daventry-kwartet en A. Tydeman, viool. 12.50: Orgelconcert. 1.20 2.20: Orkestconcert. 3.20: Tschaikov-trio en solisten (contra alt, bas, bariton, piano), 4.20: Mi3s George: Glimpses oi Sicily. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orkestconcert. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Or kestconcert. 7.20: Filmpraatje. 7.35: De suites van Handel. 7.45: A. Patter son: Trainin Young England. 8.05: Par lour games. 8.20: Orkestconcert cn 1-acters. 9.20: Weerber., nieuws. 9.35: Lezing: Next week's broadcast music. 9.50: Nieuwsber. 9.5511.20: Het Budapest trio en E, Cruickshank, con tra alt. Parijs „Radio-Paris", 1760 M. 10.50 11.20: Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Dansmuziek. 8.50 10.50: Concert. Orkest, vocale en instru ment-solisten. Langenberg, 469 M., MOnster, 242 M. en Dortmund, 233 M. 1.30—2.50: Orkest- concert. 6.506.50: Orkestconcert. 8.30: Duitsche avond Werag-orkest en K. Hansen, sopraan. W. Strienz, bas. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 3.208.05: Lezingen en lessen. 8.50: Duitsche avond. Symhho- nie-orke9t en A. Braun, declamatie. 10.50: In de Bergen. Orkest Kermbach. Hamburg, 395 M. 4.35: Gedichten van Goethe. 6.20: Dansmuziek. 7.20: Dansmuziek. 8.20: „Der Maschinen- sttlrmer", drama in 5 acten van E. Toller. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 8.20: Klassiek Con cert in het Kurhaus. 8.35: Orgelconcert. 9.05: Gramofoonmuziek. 9.25: Orkest concert 10.0510.20: Vlaamsche lite ratuur. DE HAARLEMSCHE ORKESTVER EEN. TE LEIDEN. Do H. O. V. komt in het a.s. seizoen twaali concerten geven onder leiding van haar nieuwen dirigent Eduard van Beïnum. Dd datums zijn vastgesteld: 2 en 25 Octo ber, 8 en 29 November, 13 en 27 December, 10 Januari. 1 en 21 Februari, 28 Februari en 13 en 27 Maart PIANO-AVOND DIRK SCHSFER. Vrijdag 14 October geeft Dirk Sch&fer in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal een piano-avond tegen populaire prijzen. JEANNE MARIE DARRé. Donderdag 8 November geeft de Fran- sche pianiste Jeanne Marie Darré in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een piano-recital. ATHLETIEK. DE ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. Voor deelneming heeft zich nog opge geven het 6e reg. Veld-artillerie zoodat zeker zes ploegen zullen strijden om den wisselibeker. Waar door A. S. C. ook nog eten medaille beschikbaar is gesteld, krijgen nog twee ploegen een troostprijs. G. J. M. V.-padvinders zullen met vlaggen Zaterdag den weg Hooge-Rijndijk Zoeter- woudsohe Singel Korevaarstraat Bree- straat Rapenburg Kaiserstraat Witte Singel finish voor het Leiidsch Dagblad zoodanig bezetten, dat met vlaggen direct kan worden aangegeven, dat gestart is. Het passeeren van den laatsten looper zal eveneens door een vlagsein worden aan gegeven. ROEIEN. INTERN. WEDSTRIJD TE AMSTERDAM. Voor de gecombineerde wedstrijden van de Holland Beker Wedstrijd Vereëniging en den Amsterdamschen Roeibond op Zater dag en Zondag 18 dezer zijn de volgende inschrijvingen ontvangen: Nr. 1. Senior skif: Ruderges. Wiking, Ber lijn (B. Noblo), De Amstel (L. H. F. Gün- ther), De Maas (J. W. Muntz), Het Spaarne (Th. Tromp), idem (H. Cox). Nr. 2. Skif Juniores B.: Njord (O. A. v. d. Meer), idem (H. L. M. van Schaick). Nr. 3. Skif Juniores A: Deutscher Ruder- verein in Amsterdam (J. Muschter), First Trinity B. C., Cambridge (R. H. W. Hamil ton), De Maas (M. C. Pauwe), Njord (O. A. van der Meer). Nr. 4. Overnaadsche skif (beginnelingen): De Hoop (P. Wijsman), De Delftsche Sport (A. de Jong), Willem III (D. de Zwart), i Nr. 5. Double Scull Seniores: Ruderges. Wiking, Berlijn (dr. Franz Vogtmann. B. Koblo), AUg. Alster Club, Hamburg (W. Fenner, Hj. Rutkowsky), kampioen van Duitschland 1927; De Hoop (J. A. Molster, J. Wijsman), Dare Devil Club (C. A. van Wnnkum. H. C. van Suylekom). Nr. 6. Double Scull Juniores: De Hoop (J. A. Molster, J. Wijsman). Nr. 7. Vierriemsgieken Juniores (Willem Hultzer Beker): Het Spaarne, Alg. Roei- en Sportvereen. Amsterdam, De Laak, De Am- stel, Die Leythe, Willem III, Nautilus. Nr. 8. Achtriemsgieken: De Amstel, Wil lem in. Nr. 9 Vierriemsgieken zonder stuurman: De Amstel. Nr. 10. Tweeriemsgieken zonder stuur man: Njord, Berliner Ruderklub Hellas (kampioen van Duitschland 1927), De Am stel. Nr. 11. Vierriemsgieken met stuurman. Uitsluitend open voor leden van Amster- damsche vereenigingen, die nog nooit een prijs in een gladde giek hebben gewonnen. Alg. Roei- en Sportver. Amsterdam, De Hoop, Poseidon, Willem III. ZWEMMEN. NA DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De Hollandsche dames te Rotterdam gehuldigd. Gisterochtend zijn de zwemsters, die ons land te Bologna hebben vertegenwoordigd, te Rotterdam aangekomen en gehuldigd. Er waren eenige honderden zweraenthousias- ten aanwezig, die onder leiding van den heer A. Tordoir Bzn. de zwemsters een ju belende ontvangst hebben bereid. Toen de trein onder de overkapping binnenkwam, werd het Wilhelmus ingezet en nadat de dames de coupé's verlaten hadden, werden ze met bloemen overladen. In feestelijken optocht ging het daarna in auto's langs den Stationsweg naar café restaurant Pschorr. Op den dansvloer ston den tafels, waarop alle behaalde tropheeën en cadeaux, die de dames uit Bologna had den medegebracht, uitgestald waren. De heer Tordoir, die als ceremoniemees ter fungeerde, was de eerste spreker, die de dames kwam huldigen. In enthousiaste be woordingen ging hij na, wat er in Bologna bereikt is en hoe schitterend de resultaten genoemd mogen worden, ook in verband met wat andere naties daar gepresteerd hebben. Hij huldigde speciaal mej. Vierdag, omdat zij aanstonds bereid gevonden was, om aan deze Rotterdamsche huldiging deel te nemen. De heer Langelaar sprak namens den Rotterdamschen Zwembond. De te Rotterdam gevestigde dameszwem- vereenigingen lieten zich evenmin onbe tuigd en de dames Wuyckhuise van de Rot terdamsche Zwemclub en mevr. Van der Reyden van de Onderlinge Dameszwemclub vertolkten de gevoelens van deze vereeni gingen. Daarna was het woord aan den heer Meerum Terwogt namens de sportcommissïe van het Rotterdamsche Olympisch Comité. Alhoewel hij geen opdracht had, om na mens de Olympische beweging te spreken, besefte hij toch, dat men in Olympische kringen de resultaten in Bologna van harte toejuicht, omdat ze een gunstig voorteeken zijn voor hetgeen de dames in 1928 zullen kunnen bereiken. Hij spoorde haar daarbij aan, om zich te blijven oefenen. De heer A. Krul sprak namens de Rot terdamsche zwemclub en wenschte de dames geluk onder het uitspreken van de verwachting, dat de heeren dit voorbeeld van de dames zullen volgen. Daarna voerden nog verscheidene spre kers het woord, onder aanbieding van de bloemstukken; wij noemen o.m. den heer C. A. Müller van het Rotterdamsch Nieuws blad, den heer Korink van de Sportvereni ging Hilligersberg en den heer Vijverberg, directeur van de overdekte zweminrichting, die in verband met de zoo noodige oefen avonden, dezen winter te houden, verschil lende faciliteiten toezegde. Nadat nog de heer Senus van „de Maas" had gesproken, trad de heer Tordoir nog maals naar voren. Hij herinnerde nog aan de verrichtingen van de waterpolo-spelers en prees de leiding van den heer Minnes. Voorts bracht hij eenige woorden van dank en hulde aan mevr. Den Turk en mevr. Braun, die als moeder zooveel gedaan heb ben voor de opvoeding van hun dochters als zwemsters. De heer Minnes dankte daarna, óók na mens de dames, voor de huldiging, die hun ten déél was gevallen. KORFBAL. FLUKS—VITESSE. Op den komenden Zondag zullen Fluks en Vitesse, waarschijnlijk met hun volledige competitie-twaalftallen, een oefenwedstrijd spelen. Deze wedstrijd zal tevens gelden als. eindstrijd om den Van Zimmeren-bsker (1926). Gelijk men zich zal herinneren, werd de eindstrijd om bedoelden beker toentertijd uitgesteld en was er later geen gelegenheid de finale opnieuw vast te stellen. PROGRAMMA VOOR SEPTEMBER. In September zullen de Leidsche clubs de volgende wedstrijden spelen: 18 Septeber: D.K.C.—Vitesse; Deetos— Fluks; Fluks III—Vitesse (H.);G.K.V.—Vi tesse II; EmmaS.D.O. 25 September: VitesseVelox; H.K.V. Fluks; Fluks II—G.K.V.; Vitesse II-Fluks III; Vitesse (H.)—S.D.O. GOLF. DE GOLFWEEK TE NOORDWIJK. Op den vierden dag der golfweek is een aanvang gemaakt met den wedstrijd voor dames om den W. F. van Heukelom-beker, waaraan 14 dames deelnamen. De uitslagen der eerste ronde zijn: mevr. Van Someren (handicap 19) sl. mevr. Sommerhoff (20) met 3 en 2; mevr. Noorduyn (20) sl. mevr. De Bruine Groeneveld (20) met 3 en 1; mevr. Mispelblom Beyer (22) sl. mevr. Die- mer Kool (15) met 5 en 7; mevr. Smalt (13) sl. mrs. Prather (24) op de 19e hole; mej. Tard Dharmajiva (20) sl. mevr. Henny (30) met 6 en 5; mevr. Horstman (26) sl. mej. Roosenburg (16) met 2 en 1; mevr. Joani- des (15) en mrs. Maneck (20) bye. Voor de tweede ronde waren de resulta ten: mej. Tard Dharmajiva (20) sl. mevr. Smalt (13) met 3 en 2; mrs. Maneck (20) sl. mevr. Horstman (26) met 5 en 4; mevr. Mispelblom Beyer (22) sl, mevr. Noorduyn (20) met 4 en 3; mevr. Joanides (15) sl. mevr. Van Someren (19) met 4 en 3. Voor de mrs. Cremers Ladies-Cup werd niet gespeeld. De voortgezette wedstrijd om den Palace- Hotel-Beker leverde nog de volgende resul taten op: 3e ronde: E. Cremers sl. F. Cre mers met 2 en 1; 4e ronde: H. Binnendijk sl. S. Maneck met 2 en 1. RECLAME. 707 ALKEMADE. Gemeenteraad. Verkiezing van de heeren De Jong en v. d. Geest tot weihouders. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: de burgemeester. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed wordt overgegaan tot De- eediging en installatie der nieuw benoemde leden van den raad. Door de leden worden in handen van den voorzitter de vereischte eeden afgelegd. Hierna verklaarde spr. den raad geïn stalleerd. De notulen worden hierna gelezen en on veranderd goedgekeurd. Aan de orde benoeming van twee wet houders. Allereerst wordt gestemd over de vacature-De Jong. Deze wordt bij eerste stemming benoemd met 9 stemmen blanco. Op een desbetreffende vraag van den voor zitter verklaart de heer De Jong z^jn be noeming aan te nemen. Vervolgens leest de voorzitter voor een schrijven van den heer De Koning, waarbij hij mededeelt niet meer in aanmerking te willen komen voor een herbenoeming ais wethouder. Daarna wordt overgegaan tot benoemiog van een tweeden wethouder, vacature-De Koning. Hiervoor werden 3 stemmingen ge houden. Bij de eerste stemming verkregen de heeren Van der Geest 5, De Vette 2 en Bontje 3 stemmen, met 1 stem blanco, zoodat een vrije stemming moest volgen. Na deze vrije stemming werd hetzelfde re sultaat bereikt, zoodat een herstemming moest volgen tusschen de heeren Bontj9 en Van der Geest. Na gehouden stemming verkreeg de heer Van der Geest o stem men en C. Bontje 4 stemmen. De beide candidaten onthielden zich van medestemmen, zoodat de heer Van der Geest is benoemd. Deze verklaarde zijn benoeming aan te nemen. Hierna werden de gekpzen wethouders bekleed met het teeken hunner waardigheid, bestaande uit het ambtslint met wapen der gemeente. Tot leden van de commissie tot het na zien van de rekening en begrooting werden benoemd de heeren C. Bontje, C. Horsman en W. Rietbroek. Bij punt 4, wijziging van de algemeene politieverordening, deelde de voorzitter mede, dat het B. en W. wenscheljjk is gebleken deze verordening te wijzigen door een be paling op te nemen, waarbij het verboden is aan bestuurders van rijwielen, kruiwagens, handkarren of eenig voertuig te rijden op de trottoirs, gelegen langs de wegen in de gemeente. Hierna wordt de wijziging z. h. s. vast gesteld. Ook de wijziging van den begrootingsdienst dienst 1927 en eenige reclames Honden-be lasting en Schoolgeld gaan zonder eenige opmerking onder den hamer door. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie om Voor het jaar 1928 een subsidie te mogen ontvangen van f50, op welk verzoek, over eenkomstig voorstel van B. en W., afwijzend wordt beschikt. Verder was ingekomen een schreven van den inspecteur van de volksgezondheid te Bloemendaal, houdende verzoek te overwegen of deze gemeente zou kunnen overgaan tot aansluiting bjj de drinkwaterleiding der gemeente Boskoop. De voorzitter leest het schrijven voor, benevens een afschrift van het schrijven, gericht aan de raden der gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude om eveneens zich bij de Boskoopsche waterlei ding aan te sluiten. B. en W. stellen den raad voor dit schrijven weder naar hen te renvoyeeren, teneinde de mogelijkheid hiervan nader te onderzoeken om vervolgens met eventueele voorstellen bij den raai te komen. Hierna wordt besloten het schrijven naar B. en W. te renvoyeeren. Tot slot doet de voorzitter nog voorlezing van een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij berichten, dat binnenkort aan de Staten een ontwerp-provinciaal wegenplan ter vast stelling zal worden aangeboden en dat uit die stukken zal blijken welke plannen Ged. Staten ten opzichte van de wegenverbetering in deze gemeente koesteren. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Gemeentezaad. Installatie nienwe leden Wethondersbenoemingen Gas* rapport. Na opening en gebed leest de voorzitter de formules van de beide eeden. De heer Oldemans verklaart de belofte te willen afleggen. De overige leden leggen allen den eed af. De Voorzitter verklaart hierop de leden geïnstalleerd en heet hen welkom als lid. Na behandeling der notulen en enkele ingekomen stukken, komt in behandeling het rapport van den benoemden deskun dige, ing Blauw, over den toestand van het gas. Dit rapport, dat reeds in de vorig? vergadering was ingekomen, is ter hand gesteld aan de directie der gasfabriek, waarop deze een antwoord zond en de deskundige daarop weer een rapport. Uit het totaal maakten B. en W. een con clusie en uittreksel, dat werd voorgelezen. Uit het onderzoek bleek, dat de gestelde minimum-eischen over het algemeen aan den lagen kant zijn. doch ook, dat de hoofd buizen en binnenleidingen verouderd zijn. De druk van 30 m.M. is voor de moderne toestellengte gering. De fa. De Liefde heeft reeds in verschil lende straten wijdere buizen laten leggen en gaat daarmede voort. Zij heeft zich be reid verklaart al het mogelijke te doen tot verbetering. Deskundige voorlichting aan den verbruiker wil ze ten allen tijde geven. De Voorzitter verklaart zich voldaan over de medewerking Eén van de slechtste pun ten van de Noordzijde. Daar zal de buis door de nieuwe wegenwetten in de trottoirs moeten komen. Dit plan staat dus in nauw verband met dat van de trottoirs daar. Spr. vreest echter, dat er een kink in den kabel zal komen. Sommige eigenaars n.l. wen- schen hun voetstraten niet af te staan, zoo dat dan behalve een verkeersverbetering ook gasverbetering niet kan doorgaan. De eigenaars zullen van hun weigering zeker spijt krijgen, want de rijksvoorschriftez» worden zeer verscherpt. De heer Beyen prijst het beleid van B. en W. en verklaart zich zeer tevreden door het bereikte resultaat. De heer Oldemans meent, dat in het uittreksel van 'B. en W. niet uitkomt wat z. i. naar voren moest komen. Spr. pleit voor een gemeentelijk bedrijf. De rapporteur noemt de toegezegde mede werking der directie belachelijk. De Voorzitter zegt, dat dit rapport te lijvig was om te vermenigvuldigen, bovendien worden de rapporten altijd ter visie gelegd. De heer O. is te kort raadslid, de andere leden konden volkomen op de hoogte zijn. De opmerkingen uit het rapport heeft de voorsteller verkeerd gelezen. Bovendien staat in het rapport een fout over de ver mindering van druk, die later werd opge helderd. De boete-toepassing is dan ook op grond daarvan niet toe te passen. De heer Beyen heeft groote bezwaren tegen het voorstel-Oldemans, omdat de kosten onbekend zijn. Hij wil eerst een berekening. De Voorzitter stemt toe, dat het prettig zou zijn, wanneer de stukken in het bezit der leden kwamen, doch acht de bezwaren te groot. Een kostenberekening is niet te maken. De heer Baan Batelaan acht de be zwaren tegen de huidige regeling niet groot. De heer Oldemans verdedigt weer zijn voor stel. Het is noodzakelijk, de kosten komen in de tweede plaats. Voor de andere leden blijken de kosten te bezwaarlijk, waarom het voorstel-Olde mans wordt verworpen met 101 stem. Bij monde van den heer Baan Batelaan brengt de financieele commissie rapport uit van het onderzoek der rekening 1926. Bij zondere opmerkingen worden niet gemaakt, de rekening wordt met alg. stemmen goed gekeurd. Tot wethouders worden gekozen de beide aftredende heeren P. Batelaan en J. v. d. Marei. Beiden verwierven 8 stemmen. De benoeming werd aanvaard. Tot lid der financieele commissie (vac.- Hortensius) werd gekozen de heer J. de Mars. Tot lid der slachthuiscommissie (vac.- Kelfken en -Boer) de heeren De Vos en Jongeneel. De begrooting voor 1927 werd in handen der financieele commissie gesteld. Voorgesteld werden wijzigingen van de politie-verordeningen en van de verorde ning op de winkelsluiting, ten einde te voldoen aan het verzoek van den heer C. B. Batelaan om het melkventen op Zondag te verbieden. Volgens het voorstel wordt gelegenheid gegeven alleen op Zondagmorgen van 89 uur melk af te halen. De heer Oldemans wil het principe door voeren en alleen melk verkrijgbaar stellen tegen een doktersattest. De Voorzitter acht dit voor de burgerij bezwarend, omdat dan zelfs voor betrekkelijk gezonde kinderen, die versche melk moeten hebben, een attest noodig is. 'Andere heeren voelen wel voor het principe, doch schuwen eveneens den overlast, daardoor veroorzaakt. De melk- verkoop is op Zondag toch al heel gering en zal door dit besluit nog tot een aller uiterst geval worden teruggebracht. De heer De Mars bestrijdt beide voorstel len. Hij meent, dat nu de melkverkoop niet in handen is van menschen, die kunnen verduurzamen het niet-verkrijgbaar zijn op Zondag een groot bezwaar is. Sommige zullen nu eenigen tijd van dit uitstekende voedsel verstoken moeten zijn. Het voorstel-Oldemans wordt verworpen met 101 stem, dat van B. en W. met 92 stemmen aangenomen. Tegen de hee ren Beyen en De Mars. De heer Oldemans dient bij de rondvraag een motie in, om de raad adhaesie te doen betuigen aan een voorstel van den heer v. Eek in de Staten van Zuid-Holland, om steun te verleenen aan gemeenten, die niet in staat zijn iets te doen voor werkloos heidsbestrijding. De heer Baan Batelaan acht dit een voorstel van te groote strek king om direct te besluiten en vraagt ad vies van B. en W. De Voorzitter meent, dat de Raad, als ze zich op den weg van deze motie geeft, werk genoeg zal vinden. Z. i. ligt deze motie niet op den weg van het gemeentebestuur. Deze wordt vervolgens gesteld in handen van B. en W. De heer Beyen vraagt onderzoek van het water, betere orde bij begrafenissen en aangifte voor het vervolgonderwijs bij het hoofd van School A. Wateronderzoek blijkt plaats te hebben en de bedoelde aangifte zal ter secretarie geschieden. De vergadering wordt daarop gesloten. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Installatie nienwe leden Wethondersbenoemingen Begrooting 192S. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De vergadering wordt geopend met gebed. RECLAME. Ze vergiftigen U! De gebeten plekken dadelijk met Akker's Kloosterbalsem in smeren. dan houdt het jeuken onmiddellijk op en trekt het vergif nit het wondje. Bulten worden daardoor voorkomen of verdwij nen snel. Vooraf insmeren met Kloosterbalsem houdt bovendien de muggen op een afstand. Probeer toch dadelijk AKKER'» Groot* pot 60 ct Zea groot* pot L— „Geen Goud zoo goed' 7857 In handen van den voorzitter wordt door de leden van den Raad de vereischte eeden afgelegd waarna de voorzitter met een enkel woord op waardeerende wijze over de bei den leden van den Raad spreekt, die niet in de nieuwen Raad terugkeeren. Tot wethouders worden herbenoemd de heeren D. Dorrepaal en J. v. d. Berg. De beiden heeren danken den Raad voor het vernieuwde blijk van vertrouwen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een verzoek van de Landslormcommissie om een subsidie van f 50, wordt terzijde gelegd als zijnde ge steld op ongezegeld papier. Van Ged. Staten regeling van salarissen van burgemeester, secretaris en gem.-ont vanger, welke is geheel overeenkomstig de bestaande regeling, en goedkeuring op de nieuwe herziene schoolgeldregeling. Vaststelling gem.-rekening dienst 1926. De door de commissie gestelde vragen en opmerkingen worden door den voorzitter beantwoord; pogiDgen zullen worden gedaan de destijds met 30 pet. verhoogde weduwe pensioen met gelijk bedrag te verlagen, de verlichting der gemeente zoo mogelijk in de toekomst te verminderen. Toegelicht werd de electriiicatie van de openb. schoolgebou wen en de hooge kosten van verwarming dier lokalen. Met algemeene stemmen wordt dan na de rekening 1926 voorloopig goedgekeurd. In ontvangst f 39.369.97 en uitgaven f36.771.68, batig saldo f2598.39. Het water leidingbedrijf wordt goedgekeurd in ont vangst en uitgaven tot een bedrag van f 5600 op een vraag van de commissie over de salarieering wordt meegedeeld dat de heer Rollema als directeur ontvangt f 400 per jaar, de heer Heynis f 60 en de gem. veldwachter voor het ophalen der gelden 25 gulden. Aangaande het meer verbruik van water daarvoor bestaat een vast tarief ook over eenkomstig de huurwaarde der woningen, welke bedragen niet onbillijk zijn, n.l. 30, 25 en 20 ct. per M3. Hierna vindt plaats voorloopige vaststel ling van de begrooting 1928. De commissie van onderzoek had enkel nummers aange stipt, waarop B. en W. nadere mededeeling doet. Na eenige discussie werd de begrooting vastgesteld, in ontvangst en uitgaaf op f 38.344.75. De vergoeding art. 101 L. 0. wet over 19231924 aan het bestuur der Ned. Herv, school alhier zal in een volgende vergade ring worden vastgesteld. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer Lieverse wanneer de straatweg klaar moet zijn. waarop de voorzitter ant woordt dat' dit tegen einde September zal zijn. De heer de Jong vraagt of die doode hoo rnen langs den weg voor de begraafplaats weer door anderen worden vervangen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt, Hierna wordt de vergadering gesloten, 1 LEIDERDORP. Gisteren maakten de leerlingen van da alhier gevestigde naai- en handwerkschool een reis naar Amsterdam, en vandaar een uitstapje naar Marken, Edam, Monnikendam en Volendam. Wel wat vermoeid, doch op getogen over het genotene, kwamen allen des avonds weer behouden thuis. Gistermorgen had de heer Van P„ werkzaam aan de Aardewerkfabriek Holland, het ongeluk in het ruim van een schip te vallen, met het gevolg, dat een zijner beenen boven de knie brak. Dr Persant Snoep ver leende de eerste heelkundige hulp, doch achtte opneming in het Diaconessenhuis te Leiden noodzakelijk, LEIMUIDEN. In ons Blad van Dinsdag maakten wjj melding van den ballonwedstrijd, dis alhier bij de Oranjefeesten gehouden werd. Verscheidene ballons zijn reeds ingekomen, waarvan er één gedaald was op het eiland Terschelling. Deze ballon was opgelaten door het zoontje van den heer J. v. Haasteren. Zeer waarschijnlijk zal hem dus de prijs toegekend worden. Aan den Westpias is men bezig de schoeiing van het Hoogheemraadschap Rijn land te herstellen. Hierbij worden palen gebruikt, die gedrenkt zijn in teer en andere bederfwerende stoffen, die derhalve 'ge makkelijk brandbaar zijn. Gisteravond hebben eenige jongens een partijtje van deze gemak kelijk ontvlambare palen in brand gestoken. Het werd een flink brandje en was van een grooten afstand waarneembaar. De politie is de daders reeds op het spoor. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6