AGENDA. REGELS VOOR DEN WEG. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Donderdag. 7eruël (Groenesteeg) .71/2 uur. De avonds, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 Sept. tot en met Zondag 11 September waargeno men door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuw.e-Rijn 18, telefoon B23. in VOETGANGERS, het belang van eigen veiligheid: Rechts van den weg loopen; Vlug en dwars oversteken; Niet op den rijweg loopen; Uitkijken eer ge oversteekt of het voorgestelde systeam ten aanzien van de verloven a. niet tot minder wen- schelijke toestanden zal leiden als die, welke op dit oogenblik bestaan. Men heeft hierbij niet alleen het oog op verplaatsing van het gebruik van bier van verlofgelegenheden naar particuliere woningen, waardoor mis bruik zoo licht in de hand wordt gewerkt, maar ook andere gevolgen van algemeen maatschappelijken aard. Er is voorts nog een andere reden van meer algemeenen aard, waarom de raad ten sferksten ontraadt om de bierhuizen onder een soortgelijk systeem als de vergunnings- localiteiten te brengen. Het is den raad toch bij zijn onderzoek gebleken, dat slechts in zeer beperkte kringen bekend is, welke groote beteekenis de bierbrouwerijen hebben voor het bevorderen van den bloei van het hótel-restaurant- en caféwezen en daardoor de mogelijkheid, om in Nederland en spe ciaal de groote steden zoowel landgenoolen als vreemdelingen een goed en aangenaam verblijf te kunnen aanbieden, gunstig heb ben beïnvloed. Voorts worden in het rapport eenige be schouwingen gewijd aan de technische wij zigingen, met welke beschouwingen bij het ingediende wetsontwerp van 9 Juni 1927 ten deele rekening is gehouden. Aangezien de ontwerp-regeling ten op zichte van de drankbestrijding weinig verbe. tering zal brengen, doch daarentegen vast staat, dat die regeling tal van industrieën niet alleen ernstig zal benadeelen, maar haar zelfs in haar bestaan zal bedreigen, dringt de raad met nadruk er bij den minis ter op aan, om alvorens het onderhavige wetsontwerp bij de Staten-Generaal in te dienen, ncgmaals ernstig te overwegen, of geen andere regeling zal zijn te treffen, waardooi het beoogde doel beter zal kunnen worden bereikt en de daarbij betrokken tak ken van nijverheid minder zullen worden benadeeld. Het advies was onderleekend door oud- minister Posthuma, voorzitter van den Nij-> verheidsraad, BEZOEK VAN HET ENGELSCHE KONINGSPAAR. In Februari oi Maart a.s. Naar V. D. uit Londen meldt, hebben Koning George van Engeland en Koningin Mary, naar vernomen wordt, het voornemen opgevat om H. M. Koningin Wilhumina in Februari of Maart 1928 te bezoeken. EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeentebestu ren een schrijven gericht, waarin hij de aandacht vestigt op het K. B. van 22 Febr. j.l., waarbij is bepaald, dat in 1927 de zomertijd zal eindigen op 2 October te drie uur in den voormiddag. CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING. Naar het Corr.-Bur. meldt, zal de heer D. van Staveren, directeur van de Gemeen telijke Schoolbioscoop te 's-Gravenhage, eerlang worden benoemd tot voorzitter van de centrale commissie voor de filmkeuring. DE WETHOUDERSVERKIEZINGEN TE AMSTERDAM Gistermiddag vergaderde te Amsterdam de vertegenwoordigers van de raadsfracties der R.-K., V.-B., C.-H A.-R., neutra'e mid denstandspartij en de heer Solkesz, zulks ter zake van de wethoudersverkiezing op Vrijdag a.s., welke noodig is weg'ns het bedanken van de heeren Wibaut, De Mi randa en Abrahams. Wijl, naar het alge meen gevoelen der fracties, in het belang van Amsterdam en in verband met de samenstelling van den Raad, het college VaD B. en W. behoort te bestaan uit twee vertegenwoordigers der S. D. A. P., een der R'-K., een der V.-B., een der protestantsch- christelijke groepen en een V.-D., werd be sloten in de drie vacatures te stemmen op twee leden der raadsfractie van de S. A. P. en een lid der raadsfractie van de V.-D. RECHTERLIJKE MACHT. Bij Kon. besl. is benoeimd tot president van het Hooggerechtshof van Ned.-Indiê de heer mr. F. D. E. van Ossenbruggen, thans raadsheer in voormeld Hooggerechtshof. BROEDERSCHAP VAN NOTARISSEN. Te 's-Hertogenbosch is de vergadering ge houden van de Broederschap van Notaris sen, waarbij door den voorzitter van den ring „Den Bosch", notaris Worst, en door den Voorzitter der Broederschap, notaris Smit uit Amsterdam, het woord was ge voerd, terwijl daarna het Kon. muziekcorps van Goulmy en Baer een concert had ge geven. begon gistermorgen in het Concert gebouw de jaarvergadering van de Broeder schap der Notarissen in Nederland. Na de prae-adviseurs en het eerelid oud notaris Knottenbelt in het bijzonder ver welkomd te hebben, stelde de voorzitter, F. L Smit, uit Amsterdam, in zijn openings rede, de verschillende stelsels in zake het huwelijksrecht, ontworpen voor een gelijk stelling der echtgenooten, besprekend, de vraag, of het nu wel tijd is voor ingrij pende wijzigingen, die slechts een gering deel der bevolking zullen bevredigen. Elke poging tot verandering of vernieuwing valt toe te juichen, wanneer zij tevens verbe tering brengt. Spr. hoopt, dat de wetgever een regeling zal weten te treffen, waardoor het grootst mogelijke deel der bevolking bevredigd wordt. Een telegram van hulde werd gezonden aan H. M. de Koningin. Goedgekeurd wer den het jaarverslag, de rekening en verant woording van den penningmeester en die over het ondersteuningsfonds. De finan- cieele toestand is gunstig. De voorzitter sprak een opwekking om de vrijwillige bij dragen voor het ondersteuningsfonds ruim te doen vloeien. Hij huldigde verder de na. gedachtenis der in het afgeloopen jaar over leden ambtsbroeders. Voorts werden in plaats van den heer J. v. Wessem, Sittard, en J. Pilaar, Goes, tot leden van het bestuur gekozen Bauduin, Maastricht, en J. Paap, Vlissingen. De volgende vergadering zal te Rotter dam worden gehouden. In 1928 zal 15 pCt. der contributie bestemd worden voor het ondersteuningsfonds. Het voorstel van ring Dordrecht, die verzocht had stappen te doen om te komen tot een algemeen voorschrift, waarbij aan notarissen en deurwaarders wordt verboden om bij publieke verkoo- ping en verpachting op crediet in te staan voor de koop- en pachtpenningen, werd teruggenomen met bedoeling het op de agen da der volgende vergadering te doen plaat sen. Na bestrijding door het bestuur werd een ander voorstel van ring Dordrecht, om naast de contributie, die de ringen heffen, een bijdrage tot ondersteuning van gewezen notarissen te heffen en deze elk jaar door de ringen in de kas van het ondersteunings fonds te doen storten, verworpen. Daarna kwamen de prae-adviezen over het onder werp: Wat is het privaat-rechtelijk karakter van contracten betreffende objecten, waar van het onzeker is of het zaken zijn in den zin van B. W., in behandeling. 445e STAATSLOTERIJ. 1 Trekking van Donderdag 8 Sept. 4e Klasse 4e Liisb Hooge nrUzen: 14569 100. 137 Prïlzen van 65i 236 259 557 784 791 1287 1397 1858 2776 2795 3249 3298 3369 3594 3638 3705 3866 3947 4323 4343 4567 4606 5310 5716 5732 5829 5869 5925 5969 5988 6297 6497 6505 6604 6636 6761 6769 7278 7432 7700 7917 8056 8119 8658 8924 9605 9631 9899 10049 10131 10636 11134 11169 11171 11307 11489 11539 11744 12032 12099 12314 12478 12671 13066 13170 13754 13887 14162 14264 14392 14407 14492 15162 15215 16207 16237 16344 16972 17039 17979 17557 17752 17810 17977 18025 18055 18548 18635 18722 18799 18986 19180 19685 19809 19986 20143 20298 20857 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vianen, N. Luyendijk, te Nieuwerkerk a. d. IJssel; te Rolde, H. T. A. J. Westrik, te Holwerd (Fr.); te Sluipwijk, W. Wesseldijk, te Wouterswoude (Fr.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Jutrijp-Hommerts, E. Dou- ma, te Oostkapelle. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te 's-Gravendeel, J. L. de Vries, te Rijnsburg en C. van der Zaal, te De venter. RECLAME. Psoriasis, eczeem en tal van andere huid aandoeningen zijn besmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kwaal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich ver- toonen, dient men ze te behandelen met Foster's Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. 7851 Foster's Zalf is alom verkrijgbaar A f 1.75 per doos, f 1.per tube. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WETHOUDERSBENOEMING. G-eachte Redactie. Volgens het verslag van den Gemeente raad van hedenmiddag is de heer Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, benoemd tot wethouder. Mijnheer de Redacteur is het ambt van Voorzitter van den R. v. A- van zoo'n ge ringe beteekenis, dat dit vereenigbaar is met het wethoudersambt in een groote ge meente Men hoort tegenwoordig altijd zeggen, dat het wethoudersambt ,,den ge- heelen mensch" vraagt. Als het voorzitter, schap van den R. v. A. een sinecure is, laat men die betrekking dan opheffen. Er wordt immers bij het Rijk zeer teiecht, ook steeds op bezuiniging aangedrongen. Ligt hier dan niet een arbeidsveld open voor d'e bezuinigingscommissie om deze zaak te onderzoeken U dankend voor die plaatsing. Hoogachtend, Een belastingbetaler. (Wij merken hierbij op dat de heer Gos- linga z'n benoeming heeft aangenomen on der voorbehoud dat de Kroon er haar goed keuring aan geeft. Red. „L. D.") DE ALGEMEENE TOESTAND. De Volkenbondsvergaderiag Ontstemming van Chamberlain Hei voorstel van Polen. De rede van deu Nederlandschen Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Beelaerts van Blokland, is b(jn3 Overal door de Pers met groote instemming begroet, evenals ge lijk gisteren reeds opgemerkt door tal van gedelegeerden ter Volkenbondsvergade ring. Alléén de Engelschen z(jn ze9r uiterst gereserveerd en gemeld wordt, dat Cham berlain zeer ontstemd zou zijn over de poging van jhr. Beelaerts om de discussies over het protocol te heropenen, en vooral over het feit dat het voornemen daartoo geheim gehouden werd, daar dergelijke ver rassingen geen usance zouden zijn. Ter vergadering was gistermorgen aller eerst het woord aan den Zweedsohen minister Löfgren, die den geringen invloed van den Volkenbondsraad op de internationale po litiek laakte. Dit schijnbare gemak van het politieke werk van den Raad heeft een zeker gevoel van desillusie doen geboren worden. Niemand zal aan de staatslieden verwijten, dat zij ouder elkaar onderhandelen over vragen, die direct het belang van hun landen raken, zelfs als zij onder de bevoegdheid van den Volkenbond vallen, doch de ervaring van het laatste jaar heeft niet de bezwaren weggenomen van hen, die verleden jaar vreesden, dat uitbreiding van den Raad het gevaar zou doen toenemen, dat belangrijke politieke kwesties aan de beslissingen vau den Raad onttrokken zouden worden. Spreker wees op het belang van het ver trouwen, dat de volken stellen in arbitrage, want arbitrage is de essentieele voorwaarde voor het scheppen van een velligheidsstelsel, dat in ontwapening eindigt. Löfgren prees het werk der economische conferentie en maakte ongeveer dezelfde opmerking als jhr. Beelaerts, n.l. dat de opgestelde beginselen onmogelijk door een staat toegepast kunnen worden, wanneer staten van grooter econo misch belang niet hetzelfde doem Finland betuigde tevredenheid over de bestudeering van het Finsche voorstel in zake financieelen steun aan een aangevallen staat. Finland meent, dat ondanks de weinig belangrijke resultaten van de ontwapenings commissie deze kwestie niet ten eeuwigen dage uitgesteld moet worden. De Finsche gedelegeerde bracht jhr. Beelaerts hulde voor zjjn poging het protocol weer nieuw leven in te blazen en deed een beroep op de vergadering ten behoeve eener ge organiseerde alcohol-contrabande Akel (Estland) vertolkte den dank van Estland voor den Volkenbondssteun bij de reorganisatie van het geld- en bankwezen. Cielens (Letland) meende, dat de Volken bond in 1924 zijn hoogtepunt bereikt had door het protocol; sindsdien is de Bond langzamerhand afgezakt tot we thans in een toestand zijn geraakt, die veel lijkt op dien van vóór den^ oorlóg.Letland tracht thans in navolging van de verdragen van Locarno een nonagressie-verdrag met Rusland te sluiten. Spreker meende, dat de Volkenbond zich te weinig het lot aantrekt van de staten, grenzend aan het groote land buiten den Voitenbond. Hij waarschuwde den Vol kenbond het psychologisch oogenblik voor stabilisatie van den vrede met te doen voorbijgaan, opdat hij niet verrast wordt door snel opkomende gebeurtenissen, die in 1914 tot oorlog hebben geleidi In de middagzitiing wees de Columbiaan- sche gedelegeerde Urruiia op de groote be teekenis van een geleidelijke codiiicatie van h6l Volkenrecht. De Deensche minister van buitenlandsche zaken Moltesen verklaarde niet te kunnen géloovên, dat alle ontwapeningspogingen tot mislukking gedoemd zijn. Het is, vok gens hem, een eerezaak voor alle staten, uie leden van den V.B. zijn, groote zoowel ais kleine, de in het pact opgenomen ver plichting tot beperking der bewapening na te komen. Van de oplossing van dit vraag stuk hangt de wereldvrede grootendeels at De Japansche gedelegeerde Adatsji be toogde, dat de tenuitvoerlegging der op de internationale economische conferentie aangenomen resoluties voor de economische samenwerking der volken en de vestiging van den vrede van groote beteekenis is. Het voorstel van Polen, dat waarschijn lijk heden wordt ingediend, is glstermiduag door de juristen der vier groote mogend heden nog verder besnoeid. Het voornaamste deel er van zou luiden: „Elke oorlog, ondernomen om internar tionale geschillen moeten door vredelievende middelen worden opgelost." BELGIE. De franctiieurskwestie. Het Wolff-bureau meldt, dat op initia tief vüjl België nieuwe besprekingen over de franctir'eurskwestie begonnen zijn, die echter nog niet tot een beslissing hebben geleid. Mocht men het eens worden over een gemeenschappelijke verklaring, dan zouden deze en de vraag op wrelk oogen blik zij openbaar gemaakt zal worden, aan de Kabinetten te Berlijn en Brussel wor den voorgelegd, DUITSCHLAND. Bijeenroeping van den Rijksdag. Het is nu definitief beslist, dat op 14 September het Seniorenconvent zal wor den bijeengeroepen tot vaststelling van den definitieven datum tot bijeeruroeping van den Rijksdag. ENGELAND. Hel vakvereenigingscongres. - De Prinsen weer naar huis. Een rede van Bruce. Op het vakvereenigingscongres te Edin- burg hebben gedelegeerden, die 3.746.000 arbeiders vertegenwoordigden, het optreden van den algemeenen raad bekrachtigd, ■waarbij alle vakvereenigingen werden ge noopt zich los te maken van de commu nistische minderheidsbeweging. Tegen stemden gedelegeerden die 148,000 arbei ders vertegenwoordigden. De prins van Wales en prins George zijn gisteren te Quebec aan boord gegaan van de „Empress of Scotland" voor den terug reis naar Europa. De prinsen hebben gedu rende hun verblijf van ruim 2 maanden bijna 14000 K.M. per auto, boot of trein in Canada afgelegd. - De premier van het Australische gemeene- best Bruce heeft in een rede te Melbourne omtrent de staking in Queensland gezegd, dat de georganiseerde arbeiders in Australië thans beoogden hun macht te stellen boven de regeering en het parlement. Hij kon dit niet aanvaarden en achtte het daarom goed dat de zaak nu eens werd uitgevochten, want als dit beginsel wordt aanvaard, dan zal het met de macht der vakvereenigingen juist op een eind loopen. Hij kondigde aan dat de regeering in de nieuwe zitting van het parlement een wijziging van de arbi- tragewetten zal voorstellen, in dien zin, dat er in het vervolg ook voor zal kunnen wor den gezorgd, dat de besluiten van het hof van arbitrage voor den arbeid worden uit gevoerd. RUSLAND. De opstand in de Oekraïne. Uit Rome wordt gemeld, dat in diplo matieke kringen daar ter stede betrouw bare berichten uit de Oekraine zijn ontvan gen, volgens welke de opstandige beweging der Oekrainers tegen de Sovjetregeering steeds grooter omvang gaat aannemen. De Sovjetregeering heeft sterke troepen- afdeeïingen. naar de Oekraïne gezonden, maar is er tot dusver nog niet in ge slaagd, den opstand te onderdrukken. De opstandelingen naderen Kiëjew reeds. Zij hebben Wassilkow nabij die stad be zet en daar alle communisten en Sovjet autoriteiten gevangen} genomen. VEREENIGDE STATEN. Het vice-presidentschap. Volgens de „Chicago Tribune" is, naar een draadloos N.T.A.-bericht meldt, mevr. Woodrow Wilson, de weduwe van president Wilson, aangezocht een candidatuur te aan vaarden voor het vice-presidentschap der V. S. bij de a.s, verkiezingen. Zij zou van invloedrijken steun verzekerd kunnen zijn. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Zooals wij gisteren nog hebben gemeld was door het stoomschip „Transylvania" een noodsein opgevangen van de „Old Glory", het vliegtuig van Bertaud dat van uit Amerika over den Atlantische®. Oceaan naar Rome zou vliegen. Dit sein blijkt ook door tal van andere schepen te zijn opgevangen, evenals door het sta tion bij Kaap Race. De „Transylvania", die 83 mijl en de „Carmania", die 170 mijl van de aangege ven plek verwijderd was, hebben onmiddel lijk hun koers gewijzigd en zijn ter hulp gesneld. De „Transyvania" was er het eerst, maar de kapitein heeft reeds draadloos gemeld, dat hij geen enkel spoor van een vliegtuig heeft ontdekt, ofschoon hij zijn opsporings-pogingen reeds 60 mijl van de aangegeven plek begonnen was. De zee was zeer ruw en er stond een hevige wind. Het feit, dat het vliegtuig slechts één noodkreet heeft laten hoorem, ofschoon het» een installatie aan boord had, die de sei nen op gezette tijden automatisch moest herhalen, doet reeds vreezen, dat het kort na het uitzenden van den hulproep in zee gestort en vergaan is. De plaats die Floyd Bertaud en Hill aangaven, was slechts 700 mijl uit de kust van New Foundland, zoodat zij nog niet eens het midden van den Oceaan bereikt hadden. Behalve de „Transylvania" en de „Car- mania", hebben ook de „Papland" en de California de plaats bereikt, die de in nood verkeerende vliegers hadden aange geven, maar ook deze booten hebben geen spoor van een vliegtuig ontdekt. De „Cali fornia" had echter te zes uur 's morgens, twee uur voor het noodsein opgevangen werd, de vliegers gezien en deze drie boo ten zijn daarom langs drie wegen, ongoveer een mijl uit elkaar, naar die plaats vertrok ken, in de hoop onderweg nog iets te ont dekken. Bovendien werd het gisteren nog altijd mogelijk geacht, dat de „Old GloTy" bij het opsteken van den storm teruggekeerd was en nog kans gezien zou hebben een of ander punt van de kust van New Found land te bereiken, waar de vliegers slechts 4 uur vandaaD waren. De kans op redding van de vliegers is echter niet groot, vooral niet, daar zij zich, naar de Seewarte te Hamburg opmerkt, juist in de kritieke zone bevinden waar de koude hiehtstroomen van de Pool tot zware wervelstormen aanleiding geven en waar bovendien op het oogenblik zware regèns vallen. Behalve de beide vliegers Floyd W. Ber taud en James de Witt Hill, bevond zich nog aan boord de heer Phil Payne, hoofd redacteur van de „Daily Mirror" uit New_ York, die als vertegenwoordiger van Hearst den dagbladkoning, die den tocht betaalde, de reis meemaakte. Bertaud en Hill waren twee bekende Amerikaansche postvliegers. Hun Fokker was een een dekker, speciaal voor den tocht over den Oceaan gebouwd en voor zien van één Engelsche Bristol-Jupiter motor van 450 P.K., met luchtafkoeling. Volgens een bericht uit, Ottawa blijkt uit rapporten van den vuurtorenwachter van Balls Isle, dat de „St. Raphael" met kolo nel Minchin, capt. Hamilton en de prin ses von Löwenstein Wertheim aan boord, Vrijdagavond aldaar nog gezien is. Hieruit wordt geconcludeerd dat de „6t- Raphael" het land bereikt heeft maar daarna bij vergissing weer naar zee ge vlogen is. Intusschen is alle hoop op red ding wel opgegeven. Het vliegtuig „Boyal Windsor", dat een poging zal doen om van Windsor (Ontario) naar Windsor (Engeland) te vliegen is gis. teren te Harbour Grace aangekomen, waar de vliegers hun benzinevoorraad aan zul len vullen alvorens den tocht over den At lanta schen Oceaan te beginnen. EEN BOTSING IN DE LUCHT. Boven het militaire vliegveld te Nijvel (België) zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Beide toeetellen vielen te pletter, één der vliegers, een „4. jarige onderofficier, werd op slag gedood, de andere piloot, eveneens een onderofficier, did nog geen 20 jaar was, werd stervend naar het Ziekenhuis overgebracht. BUNA EEN NIEUWE RAMP BIJ CHAMONIX. Mag men de Progrès de Lyon gelooven, dan heeft het weinig gescheeld of Zaterdag zou er op den tandrad-spoorweg Chamomx-. Montenvers een soortgelijk ongeluk zijn ge beurd als dat van onlangs, waar tal van menschen het leven bij hebben verloren. Zaterdag was, volgens het Lyonsche blad, de trein van 4 u. 35 de afdaling begonnen, toen bij Planard door een plotselmgen schok de tandraderen niet meer pakten. De trein sc'hoot plotseling met dol'le vaart omlaag, terwijl dei reizigers, die de twee wagons vulden van angst gilden. Langer dan enkele seconden, een afstand van vijftig, zestig meter, duurde dit echter niet. De remmer kon nog juist intijds de remmen vastzetten, maar een oogenblik van aarzel eh. zou een katastrofe. als die van 25 Augustus, heb ben veroorzaakt. De honderd- en-vijftig rei-< zigers, die in den trein zaten zijn allen uit gestapt. er de voorkeur aan gevend te voet i naar Qhamonix af tö dalen. DE SIAMEESCHE TWEELINGEN. De Siameesohe tweelingen zijn gistermor gen om half zeven beiden plotseling in het St. Thomas Hospital te Londen overleden na vier dagen te hebben geleefd. DE ELECTRISCHE STOEL. Naar aanleïding van de bewering van een Deten9ch geneesheer, dat de eliectrisché stoel niet doodt, zoo meldt de Duitsche radio dienst, heeft de Deensche schrijver Barfod den Amerikaansohen staat aangeboden zich vrijwillig te laten electrocute'eren onder deze voorwaarden dat een openbare contró- le zal worden geoefend, dat er pogingen zullen worden gedaan de levensgeesten weer op te wekken en dat eventueel aan zijn we- j duwe een lijfrente zal worden toegekend. EEN OFFICIEELE LEEUWENJAGER. In het zuiden van de kolonie Kenya (Oost-Afrika) werd veel last ondervonden van le'euwen en luipaarden, die het vee en ook de veehoeders aanvielen. Om hieraan paal en perk te stellen heeft de regeering van de kolonie een blanken jager aange-t steld, die vier maanden lang zooveel dezer roofdieren moet dooden als mogelijk i9. AARDBEVING IN MIDDEN-JAPAN. In e'en groot deel van Midden-Japan is gisteravond te ruim half acht een hevige aardschok gevoeld, die verscheiden minu ten aanhield. Tot dusver zijn er geen be richten van dooden of gewonden noch van" materieele schade. DE ONLUSTEN TE NAGPOER. Het aantal slachtoffers tengevolge der tc-l Nagpoer plaats gehad hebende onlusten be-i draagt 22 dooden en meer dan 100 gewon den. Politie en de troepen hebben ten slotte' de rust hersteld. BOBBED HAIR. Uit Piacenza (Italië) komt e'en recent staaltje van de alles beheerschende macht van den man. Een advocaat daar ter plaatse, wiens vrouw het haar had laten „bobben",- in weerwil van he.t verbod van haar ec'htge* noot. liet zijn eigen kapper roepen en gaf heiji de opdracht het haar van zijn vrouw, totaal af te knippen, zoodat zij er als een misdadigster uitzag. De vrouw, die' voor de operatie een werkelijk aardig voorkomen! had. viel flauw toen zij bemerkte, hoe zij er na de behandeling uitzag. In Piacenza heerscht nu' groote opgewondenheid tegen het gedrag van den man. Deze verklaarde, dat zijn echtgenoote maar een pruik moest dragen, totdat het haar weer i9 aangegroeid. UIT DE VLIEGWERELD. ST. JOHNS (New Foundland) 8 Sept. (Reuter). De aviateurs van de Royal Wind sor, die zich voorbereid hadden om heden te starten voor-een vlucht naar Engeland, hebben gisteravond naar New-York getele grafeerd, dat'zij hedenmorgen zullen ver-« trekken om te zoeken naar de Old Glory,- waarvan zij de route kennen. NEW-YORK, 8 Sept. (Reuter). Van de Sir John Carling heeft men nog geen be richt ontvangen. De machine heeft geen radio aan boord. Men moet door mist en regen vliegen, doch de autoriteiten koesteren daarvoor geen bijzonderen vrees. LONDEN, 8 Sept (V.D.) Van de „Sir John Carling", die gisteren is opgestegen voor den Oceaanvlucht, wordt niets meer vernomen. LONDEN, 8 Sept. (V.D.) Heden is de „Pride of Detroit" met de Amerikanen Brock en Schlee- van Rangoon vertrokken naar Bangkok. Wanneer de weersomstan digheden gunstig zijn zal onmiddellijk wor-i den doorgevlogen naar Hanoi in Indo-China, 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2