RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. GEVEILDE PERCEELEN. voor jongens en tenslotte tonknuppelen voor mannen. Donderdagmorgen begint de pret al om 9 uur, een optocht van versierde autopeds, vliegende Hollanders, kinderwagens, kar retjes enz. Het mooiste hiervan is, dat elk deelnemend kind een prijs krijgt, en nog wel een eerste prijs. Daarna komt de ring- rijderij aan de beurt voor dames en heeren op rijwielen, in de van den Endelaan, al of niet gecostumeerd of versierd. Om halftw€<e begint de handicap hard draverij, ook weer op de van den Endelaan; de hoogste prijs is f °£0. Het feestteiTein. blijft beide dagen natuur lijk open. Toen de politie een goeden kennis van haar met een kar zag rijden, waarop driei zakken bloembollen lagen, werd zij wan trouwig. Kar en man werden meegenomen nar het bureau. De aangehoudene ontkende diefstal, en beweerde dat hij de bollen ge kocht had van een onbekenden Haarlemmer De politie geloofde dit niet, een onderzoek werd aangevangen en de aangehoudene werd voorloopig opgeborgen. De' bollen heb ben een waarde van ongeveer f250. Er is nog een tweede verdachte. KATWIJK. Op den provincialen wedstrijd te Den Haag, 1.1. Zaterdag gehouden, behaalde het vijftal in B. der Katwijksche Burgerwacht de 3de prijs, met 245 punten. Op de perso- neele baan werden prijzen gewonnen door de heeren J. Baalbergen, E. Schoneveld, Jer. Varkevisser, Jac. Meijer, P. C. Bloot, en H. P. Bloot terwijl door den heer E. Schone veld nog een prijs werd behaald met revol ver schieten. De heer C. Braun behaalde een prijs in de veleranenklasse, KATWIJK AAN DEN RIJN. Op een telegram van gelukwensch, verzonden aan H. M. de Koningin op Harer Majesteits verjaardag mocht de Oranje- yereeniging het volgend antwoord ontvan gen: „Ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin, heb ik de eer de Oranje-vereeni- ging te Katwijk a. d. Rijn Hoogstderzelver dank over te brengen, voor de gelukwen- schen, aangeboden bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver geboorte dag". Een actie voor Santos (steun aan Nederlandsche tuberculose onbemiddelde standgenooten) heeft de Santoscommissie Dog eens in de gelegenheid gesteld een be drag van .f40 voor dit mooie doel aan het hoofdbestuur van Santos over te maken. KATWIJK AAN ZEE. De Koningin en de Prinses in het dorp. Bijzonderheden over de komst en het verblijf te Katwijk van H. K. H. Zaterdagmiddag werd ons dorp ver rast door de komst van H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, die met een rijtuig met vierspan van de zijde van Sche- veningen kwamen. Nadat de Hooge Be zoeksters eenige-n tijd in de binnenkort door H. K. H. te betrekken villa hadden vertoefd;, en wat op het strand hadden ge wandeld, ging heft Hooge bezoek weer per zelfde gelegenheid naar de Residentie terug. Van de zijde van -het publiek bestond groote 'belangstelling. .Wij vernamen verder dat de besturen van de Qranjevereeniging en de Chr. Oran je'vereenliging „Oranje Getrouw" Zaterdag avond vergaderd hebben om te bespreken op welke wijze H. K. H. Prinses Juliana, bij Haar intrede in ons dorp, te huldigen. "Was eerst alle huldiging van de hand gewezen, het. heeft echter H. M. de Konin gin behaagd, gunstig te beschikken op een verzoek om een, bescheiden huldiging te mogen brengen. Deze zal bestaan uit een Zaterdagmiddag a s. te brengen aubade van de schoolkin deren, muziek en zangvereenigingen op den Boulevard. Een eerepoort zal worden op gericht enz. Een proclamatie zal tot de burgerij gericht worden om op dien mid dag de vlagden uit te steken. De leiding bij de organisatie van de hul diging is opgedragen aan de voorzitters en secretarissen der beide Oranjeverenigin gen. Zaterdag 10 dezer komt H. K. H. offi cieel te dezer plaatse, doch vertrekt dan na een kort oponthoud weer, om op Dins dag 13 Sept. in Haar villa's alhier, te ves tigen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren; Philipina, d. v. I. G. Faas en S. Imanse. Adrianus Hendrikus en Her* manus Theodorus, (tweel.) z. v. H. A. A. v. d. Meer en J. M. Wijsman. Cor, z. v. H. Bekker en A. Broekhuizen. Jacobus Frederik, z. v. M. Duineveld en W. Mejjer. Cornelia, d. v. H. Moer- kerken en C. Blitterswjjk. Maria Elisabeth, d. v. C. Lagerwey en A. v. Beek. Helena Geertruida, d. v. J. J. Lamboo en H. Schoorl, Overleden: Andries Marsbergen, echtg. v. M. Bax, 62 j. Ondertrouwd: C. Frommel en M. v. Groen. M. J. H. v. Stein en C. C. M. v. Eqk. De raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen morgenavond om 8 uur; Agenda: 1. Beëediging leden van den raad. 2. Onderzoek geloofsbrieven van den heer A. Verduyn Jr. 3. Benoeming wethouders. 4. Benoeming diverse commissiën. 5. Advies aan Ged. Staten dezer provincie over de door hen ontworpen algemöene regeling der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. 6. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan de straten in de uitbreiding tusschen Wilhelminastraat en Vreewijk. 7. Voorstel van B. en W. om de ge meente garant te stellen voor een gedeelte der door de N. V. Electriciteitsbedrijf H.L.S, ■te sluiten conversieleening van f 200.000. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Augustus ingelegd f 11194.34 en terugbetaald f6604.60. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 5346. NOORD WIJK. Raadsagenda. Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 6 September a.s., des voor- middags te 2 uren. Punten ter behandeling: 1. Beëediging raadsleden. 2. Onderzoek geloofsbrief en beëediging raadslid 5. Ingekomen stuk ken. 4. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- rekeningen 1926. 5. Aanbieding gemeente en bedrijfsbegrootingen 1928. 6. Verkiezing wethouders. 7. Benoeming commissie tot onderzoek van de sub 4 en 5 vermelde stukken. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand Augustus 1927 inge legd f14.781,61 en terugbetaald f6394,16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6342. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand Augustus 1927 gestort op de div. rekeningen f 248.043,02 en terug betaald f84.964,81. Het aantal stortingen bedroeg 837, het aantal uitbetalingen 372. NOORDWUKERHOUT. Behalve voor flinke geldelijke bijdra gen. kan de feestcommissie der Oranje-Ver- €ieniging beschikken over verschillende prijzen voor de aanstaande volksspelen, o.a. gaven de verschillende neringdoenden: een spiegel, een zilveren Temontoir-horloge, een toile't-doos, luxe bonbons-doozen. Ook voor de schoolkinderen zijn aardige prijzen aangekocht. Het personeel der ver schillende scholen werd uitgenoodigd tot een gezamenlijke' bespreking met het be stuur der Oranje-Vereeniging. RIJNSBURG. Vergadering van den Gemeenteraad van Rijnsburg op morgen, 's avonds half acht. Onderwerpen ter behandeling: Beëediging leden van den Raad- Benoeming wethouders. Ingekomen stukken. Voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1926. Voorstel herstelling geme<enteschuit. Benoeming #v. d. leden commissie-bedrij ven. Machtiging aan B. en W. uitvoering meerder werk straten en wegen. Vergadering van den Gemeenteraad op morgeh des nam. 7 1/2 uur. Agenda: Beëediging leden van den Raad. Benoeming wethouders. Ingekomen stukken. Vaststelling gemeenterekening dienst 1926 Voorstel herstelling gemeentebesluit. Benoetaing leden van de Commissie v. d. bedrijven. Machtiging aan B. en W. uitvoering meerder werk straten en wegen. Het vijftal in B. der Rijnsb'urgsche Burgerwacht behaalde op de prov. wed strijd in Den Haag de tweede prijs terwijl verschillende leden prijzen behaalden op de personeele baan. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Maria, d. van Th. H. Does en H. A. Parlevliet. Ondertrouwd: A. Plan je en P. J. van Leeuwen. WARMOND. Raadsagenda. De' raad dezer gemeente komt Donderdag a.s. des v.m. 11 uur in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Beëediging der leden van den Raad. 2. Benoeming der Wethouders. 3. Ingekomen stukken. 4. Comptabiliteit. 5. Wat verder ter taiel zal worden gel- bracht. 6. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna GeTarda Maria, d. van Wouterus Arnoldu9 Sikking en Jacoba Maria van der Haas. Cornelia Adriana, d. van Cornells Johannes de Vroomen en Patronella Maria Schulte. Petronella Ja coba, d. van Hermanus Handgraaf en Maria Francina van Houten. Andries, z. van Andries van Staveren en Maria Braam. Overleden: Cornelia Verdegaal 83 j., weduwe van Joh. de Vetten. Klaas Schellingerhout 76 j. Gehuwd: Petrus van Schagen 25 j. en Clasina Martina Vink 25 j. Nicolaas Ja cobus Aloysius Taverne 40 j. en Maria Jo hanna Petronella Antonia Ruijgrok 35 j. Cornelis Josua Brussee 28 j. en Willemina Tijsen 32 j. Engel Plug 25 j. en Alida Hester* Beugelsdijk 22 j. Jacobus Lange- laan 24 j. en Anna Maria Beugelsdijk 24 j. Willem Vrijburg 27 j. en Elisabeth Maria Beugelsdijk 23 j. Gevestigd: Ma. A. van Wijk gek. van Frankrijk. L. J. Spierings gek. van Tiel. Ja. Wa. Ca. Bouma gek. van Woerden. Fra. Walter gek. van Oostenrijk. E. Wa. Hieronimus en gezin, gek. van Indië. Vertrokken: H. H. J. M. Ruijgrok vertr. naar Haarlem. Aa. C. M. Versluijs naar Noordwijk. A. C. van der Poel en gez., naar Lisse. G. J. Verlinde naar Ter- neuzen. Wa. Tijsen naar Leiden. J. Langelaan en gez. naar Hillegom. L. J. A Boomgaard naar Kethel. N. Th. J. Greiteman naar Voorhout. A. M. Niekel naar Hoofddorp. G. J. M. v. d. Wielen naar Haarlem. A. C. J. van Rooijen naar Volendam. Th. van Baar naar Heer Hugowaard. Fr. J. J. Bollinger naar Spierdijk. S. Mol naar Den Helder. Fra. Ca. Ma. Aa. Burcksen naar Rotter dam. A. A. de Bot naar Wassenaar. W. H. Simons naar Velsen. E. Ma. Beu gelsdijk naar Lisse. C. Nijsten naar Maasland, Ba. Glathaar naar Leiden. E. G. Siebert naar Duilschland. C. Pouw naar Limmen. G. Heemskerk naar Den Helder. Fr. H. M. Lohman naar Voor schoten. T. M. H. v. d. Berg naar Nièu- wer-Amstel. Zaterdag heeft de heer Th. v. Staveren onderchef van de N.V. ..Padox" te Warmond onder groote belangstelling afscheid geno men bij bovengenoemd firma, waar hij on afgebroken heeft gearbeid sedert de „Padox" is opgericht. De heer Kuiper, heeft een hartelijk af scheidswoord gesproken namens het ge- heele personeel Hij wees od de eoede ver standhouding die er steeds tusschen den heer Van Staveren en het overige personeel heeft bestaan. Als gedachtenis werd hem een rookstel aangeboden. De heer v. Staveren bedankte het heele personeel en de spreker voor de hartelijk heid die hem i9 ten deel gevallen. Een watersportl iefhebber verzoekt ons plaatsing van het volgende: Als watersportliefhebber, reeds jaren lang in Warmond vertoevende, heb ik mij onder de ingezetenen vele kennissen en wat meer zegt, goede vrienden verworven en heeft men mij weten over te halen, tijdens de feesten, het water ontrouw te worden door mij te land bij de feestgangers aan te slui ten en die feesten van het begin tot het einde mede te maken. Laat ik U hier zeggen dait ik over die dagen van ontrouw niet den minsten spijt gevoel en dat ik van harte wensoh de'ze feesten nog jaren lang mede te vieren en ik roep een ieder sportman toe, kom een volgend jaar in Warmond met Uwe huisgenooten feesten. Hier heerscht e'en ongedwongen feeststemming, een stem ming van echten kerm is-jolijt, door geen wanklank verstoord, door geen standsver schil of politieke richting verscheurd. Sta mij toe, nu nog een kleine beschou wing te houden over de festiviteiten, waar van de kermisvermakelijkheden slechts een betrekkelijk klein ondeideel vormen, maar die toch heusch niet gemist kunnen worden, daar deze het geheel zoo goed aanvullen. Hoofdzaak is hier de kinder- en volksspelen,, die bij het Oranjefestijn zoo goed aanpassen en door hun onopgesmuktheid geen inbreuk ■maken op het gewone dorpsgedoe en het landelijke van de omgeving en die daardoor Voor ons vreemdelingen, meerendeels stads- imenschen, zoo aantrekkelijk zijn. Die* optocht der schoolkinderen, al die kleuters, meestal in het wit gestoken, rijke lijk met oranje getooid en met vlaggen zwaaiende, doen ons oranjehart goed en doen ons bijna vergeten, dat er nog andere kleuren zijn, die het oranje en die schitte rende' combinatie van rood, wit en blauw van hun plaats trachten te dringen. Diel glunderende gezichtjes der kleinen spreken van genieten en verwachting van hetgeen nog komen zal, terwijl uit hun gesprekken, in hun kindertaaltje gevoerd, blijkt met hoe veel spanning zij den middag verbeiden, wanneer zij zich kunnen meten in de ver schillende wedstrijden, waarvoor zij zich reeds weken tevoren hebben geoefend. Een gratis draaien in den draaimolen besluit bun dag. De morgen van den tweeden dag is gewijd aan de volksspelen, die bii de ouderen zeer in den smaak vallen en zeer veel publiek trekken. De clou hiervan vormt echter het tobbetje 9teken, wat menigeen een nat pak bezorgt en dan aanleiding is tot groote hi lariteit. Een verdere beschrijving van dit zoo gewilden volksvermaak zou mij teveel plaats kosten, veel beter is ook, dat U dit eens zelf komt zien. Ik heb mij als toe schouwer uitstekend geamuseerd en het spe'et mij dan ook dat dit vroeger was afge- loopen dan andere jaren. Een ronde meer voor iederen deelnemer was voorzeker, zoo wel door de deelnemers als door het publiek dankbaar geaccepteerd. In den middag hebben de ringrijderijen plaats en wel met tilbury's en rijwielen. Ik bepaal mij slechts tot de eerstgenoemde, daar deze' mij het meeste aantrekt, terwijl bovendien het ringsteken op rijwielen reeds afgeloopen was voor dat ik het wist. Men houdt hier van dit ouderwetsche dorpsrvermaak. De boerenzoon geurt wat gaarne met zijn sjees en paard.en niet te vergeten zijn dame. Hoe trotsch ment hij zijn paard door de drommen van belang stel lenden,waaronder vele familieleden en bekenden, die hen bij eiken ring. die het jaartje weet te veroveren, hartelijk toejui chen. Het i9 een vermaak, dat hier thuis hoort, en in die oude dorpsstraat, met haar lïage, met vlaggen getooide huisjes, zoo bui tengewoon goed tot zijn recht komt. Opge vallen is het mij, dat dit jaar minder werk van de versieringen was gemaakt dan an ders. wat, naar ik mij door deelnemers en omstanders liet vertellen, te wijten zou zijn aan een minder juiste uitspraak van de jury. Hier dus, evenals elders, voor de jury leden en moeilijke en ondankbare taak, welke men dan ook, zooals veelal het geval is, aan deskundigen, liefst uit een andere plaats, moet overlaten. Voor mij is die ver siering bijzaak, wij stadsmenschen genieten van dat ethte ouderwetsche dorpsgedoe en zouden daarom de ringrijderij met paard en sjees niet gaarne op de dorpsfeesten gaan missen. De derde dag dag wordt gevuld 's voor- middags met hardrijderijen voor paarden van ingezetenen en des namiddags voor ge registreerde paarden, die dikwerf spannen de ritten te zien geven. Mijn pen te leenen tot een beschrijving van de feestavonden, zou een tekorldoen zijn aan het verslag in het Leidsch Dagblad van 3 September, waarin toch, met enkele woorden, Warmond's feeststemming zoo goed werd weergegeven en waaraan niets valt toe te voegen. Ja, nog ditl Op die feest avonden heb ik de Warmonders leeren ken nen. die kennismaking was van dien aard, dat ik U aanraad in dit vriendelijke dorpje Uwe vacanties te gaan doorbrengen. Begio dan met de onvolprezen Kaagweek mede te maken en blijf daar tot na de Oranjefeesten. Tusschentijd9 bieden Warmond's meren U zooveel geneugten, dat Uw vacantie om zal zijn, voordat U het weet en het U spijten zal dit bij uitstek geschikte oord voor wa tersport te moeten verlaten-. De daqaes M. M. en M. van R., profi- teerende van het mooie weer maakten gis teravond eejn wandeling langs den Heeren- weg. Met snelle va^rt naderde een auto. Verblind dooT het felle licht raakte Mej. M. M. den weg kwijt en kwam in een mod dersloot terecht. Gelukkig wist haar vrien din haar spoedig uit het modderbad te trekken, en kwam zij er, aj was hei dan met een nat pak en een bedorven kleedje, er nog goed af. RECLAME. maakt slank. Kruschep Salt* zorgt er voor dat alle ▼oor Uw lichaam overtyjdige en daarom ODgewenacbte vochtdeelen. op natuur lijke wijze worden verwijderd. C jrom zal het regelmatig gabnjjjc van Kruachen Salta Uw gewicht doen verminderen. Prija: f 1.60 po flacon. Fabr^ E. Griffith* Hughe* Ltd. Manchester. Importeur*: Rowntree Han<fel»mij, Keizer* gr. 124, A'daa 7707 VOOR DINSDAG, 6 SEPTEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.00: Politieker. 12.352.00: Lunchmuzièk door het Trianon Trio (Piano, viool, cello) 6.00 8.00: Concert door het A.N.R.O.-orkest: Annie Ligthart, sopraan 7.45: Politieber. 8.10: R.-K. Omroep. Mej. J. Immink, mezzo alt. Ed. Koopmans, bajilon. J. Har- debol, viool. D. Roest en B. Keereweer, piano. Dr. A. Slijpen S. J. Prof. a. d, facul teit der letteren-wijsbegeerte aan de Kath. Universiteit in Nijmegen, la. Sento nel Coro Scarlatti, b. Le Florinde a fedele, Scarlatti (Mezzo alt, piano). 2. Ridonami la Calma, Tosti (piano). 3. Prof. Dr. A. Slijpen, over: De Vestaalsche maagden van Rome. 4. Twee Nocturnen op. 48 1 en 48 11, Chopin (piano). 5a. Zueignung, R. Strauss, b. Caci- lie, R. Strauss (Mezzo alt, piano). 6. Ro manzei E. gr. t. Wilhelm (viool, piano). 7. La coupe du roi de Thule, Diaz (bariton). 8a. Rondeau op. 1, Ghopin (piano). 9a. Sepa ration. Balieu. b. Les feuilles sont mortes, Doret mezzo alt. piano). 10. Serenade A. gr. t., Pierne (viool, piano) 11a, Noordzee, Em. Huliebroek. b. Het Ouderhuis, Joh. Lozer (bariton). 12a. Ee'n bloemken, Nicolai. b. Venslerliedeken, Nicolai (Mezzo. alt. piano). 13a. De leugen, H. de Wijs Mouton. b. De schooier. H. de Wjjs Mouton. c. Mensch durf te leven. Dirk Witte (bariton) 10.00 10.15: Duitsche protestrede legen de Ver volgingen in Mexico door J. H. G. G. B. Hesselbach 10.30: Persber. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.202.20: H. Sensicle's kwintet en so listen contra alt, bariton, komiek) 3.20: Daventry-kwartet en solisten (sopraan, ba riton) 4 20 Orkestconcert 5.20: A. S. Walker: Old Middlesex-Churches 5.35: Kinderuurije 6.20: Dansmuziek 6.50: Tijd9., weerb., nieuws 7.05: W. Aje'llo, sopraan 7.20: Miss Lamb.: Tales of the Veldt 7.35: De suites van Handel 7.50: Militair concert. De Salisbury Singers. P. Manchester, tenor. Band 9.20: Weer bericht, nieuws 9 35: Mrs. Adams: Here dity 9.55: Variëté 10.20: Tijds. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 —11.20: Concert 12.50—2.10: Orkest- ooncert 5.05—6.55: Orketetconcert 8.5010.50.-Operafragmenten^ Orkest, vo cale solisten. Langenberg. 469 M., Munster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 12.302.50: Kamer muziek 5.506.50: Orkestconcert 8.30: „Don Cesar", operette in 3 acten van Deljinger 10.40: Sluiter^, Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 12.208.05: Lezingen en lessen 8 25: ,J)er Mikado", operette in 2 acten van Sullivan. Orkest, koor en solis ten. Hamburg, 395 M. 4.35: J. Lucian, uit eigen werken 8 20: Wat men op reis zooal beleven kan. Vroolijke avond. Orkest, koor en solisten. Daarna tot 11.10: Dans muziek. Brussel. 509 M. 5.206.20: Dansmu ziek 8.20: Artisconcert 10.05: Vlaam- sche literatuur. Daarna weier tot 10.20: Ar tisconcert. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep.) MAANDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1.30—2 45: Beursnoteeringen 3.35—3.50: Landbouw- berichten. 6 306.57: Stenografieles 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf- beheersching etc. DINSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui vel ber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.52—3.57: Zuivelber. 5.30—5.35: Zui- velber. 7 u.: Duitsche les. WOENSDAG: 8 155 u.: Pers», handels- en financieele berichten 1212.05: Zui velber. 1.302 45- Beursnoteeringen. 3 353.50: Landbouwber. 3.523 57: Zuivelber. 5 30—5.35: Zuivelber. 6 30 6.57: Boekhoudles 7 u.: Engelsche les. DONDERDAG: 8.155 u.: Pers-, han dels- en financieele ber. 1212.05: Zui velber. 1.302.45: Beursnoteeringen 3 52—3.57: Zuivelber. 5 30—5.35: Zui velber. 7 u.: Fransche les. VRIJDAG: 8 155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 12—12 05. Zuivel ber. 1.302 45: Beursnoteringen. 3.353.50: Lai^bouwber. 3.523 57 Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6 30 —6.55: Stenografiets 7 tt/* Engelsche 1c STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". P. C HOOFT, thuisreis, 3 SepL van Genua. SALAWATI. Ihuisreis, 2 Sept. van P.-Said. JAN PZ. COEN, uitreis, 6 Sept. te Algiers venvacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOSARI, thuisreis, 2 Sept. van Colombo TAPANÓEL1, 3 Sept. van R'dam n. Hamb. TERNATE, thuisreis, 5 Sept. te Havre ver wacht. HOLLAND—AUERIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 3 Sept. van New- York n Rotterdam. VEIOTDAM, 6 Sept. van New-York te R'dam verwacht. KINDERDIJK, 2 Sept. van Vancouver te Seattle. BURGEP.DUK, 3 Sept. van R'dam n. N.York DRECHTDIJK. Ffdam n. Pacific Kust, 2 SepL te Cristobal. HOLLA ND—OOST-AZIfi-LIJN. ZOSMA, thuisreis,'pass, 2 SepL Perim. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. EUTERPE, 3 Sept. van Amst. n. Danzig. ARIADNE, 3 SepL van Amst. n. Kopenhagen ACHILLES en PROTEUS, 3 Sept. van Amst. n. Hamburg. MEROPE, 2 SepL van San Marco n. Amst. OBERON, 2 Sept. van Sanchez n. Amst. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. OP TEN NOORT, 3 SepL van AmsL n. Java, STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". AGAJ11EMNON, Amst. n. Java, 2 Sept. te Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ZIJLDIJK, thuisreis, 2 Sept. te Santos. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA, thuisreis, 5 SepL te Genua ver wacht. RANDFONTEIN, uitreis, 5 Sept. te Monbassa verwacht. HOLLANDBRITSCH-INDIE LIJN. BILDERDIJK, uitreis, 5 Sept. te Port-Said verwachL diverse stoomvaartberichtei:. ALDEBARAN, R'dam n. Montreal, pass. 2 Sept. Belle Isle. BARENDRECHT, Beaumont naar Valencia, pass. 2 Sept. Tercira. BEVERWIJK, Narvik n. IJmuiden, pass. 2 Sept. Udsire. EMMAPLEtN, Narvik n. R'dam, pass. 3 Sept. Kopervick. HOFPLEIN 2 Sept. van Narvik naar R'dam, J. B AUG. KESSLER 3 SepL van Perim n, Abadan. KEILEHAVEN 2 Sept, van Archangel ta Grimsby. MAASBRUG 2 Sept. van Narvik n. Edam, STAD DORDRECHT, R'dam n. Lulea, pass, 2 SepL Holtenau. SULTAN VAN LANGKAT, R'dam naar Ba- toum, pass. 3 Sept. Gibraltar. IJSSEL, R'dam n. Wisby, pass. 3 Sept, Holtenau. ZWARTE ZEE 3 Sept. van R'dam te Port TalboL 1 IJMUIDEN, B Sept. 197. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.70—1.10; Griet per kist van 50 K.G. f 48—17; Tongen per K.G. 12 40—0.90; Groote schol per kist van 50 K G. f 49; Middelschol per kist van 50 K.G, f 42Zetschpl per kist van 50 K G- f 3930; Kleine! Schol per kist van »0 K.G. f272; Schar per kist van 50 K.G. f 114.40; Tong* schar Ijer kist van 50 K.G. f 43; Roggen per 20 stuks f 10; Vleeten per sluk f2.300 77; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 14.50; Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. 13519; Middel Srhelv. per kist van 50 K.G. f2214 50; Kteinmiddel Schelv, per kist van f 139; Kleine Schelv. per kist van 50 K.G. f 9.50—3.70; Kabeljauw p. kist van 125 K G. f4025; Gullen per kis* van 50 K.G. f8—1.90; Lengen per stuk f 0.27; Heilbot per ,K Q. f 1.20; Wijüng per kist van 50 K.G. f3.50—1.70; Makreel per kist van 50 K.G. f 18—7.50. Aangekomen 24 stoomtrawlers. Binnengekomen Hgrjiigloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk verscheept worden. In de Haringhaven: Molortoggers KW 133 met 377 last en KW 101 met 215 last en trawlloegers KW 8 met 3J7 tast en KW 131 mot 340 last pekelharing. In de Vissoherdhaven: KW 103 met 25' last; KW 62 met 20 last pekelharing. Gehouden vericooping in het Notarishuis te Leaden, op Vrijdag 2 September 1927^ ten overstaan van: 1. C. Versluys, notaris te Leiden: Mg,re- aijk 92 en 92a, kooper C. W, Lindenhof voor f 6000, Maredijk 90 en 90a, J. G. H„ Eggink qq, voor f 4150, Schuttersetraat 5, 5a, J. Verhoog qq, voor f3505, Warmon derstraat 5, H. Albert, voor f 3500, Poeln geeststraat 8, 8a, 10, 10a, en 12 en 12a, T. Witteman voor f 9868, Gerecht 14, 14a, L. J. Zitman qq voor f 5000, Clarasteeg 26, W. Hoogstraten qq, voor f 3100, Rijndijk straat 52, P, Verhoog, voor f 2370. 2. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Leiden: Oude-Vest 153, Ph. L. P. v. dH Drift vqpr f 2600, St. Aagtenstraat 29, Mj L. 't Hart qq, voo-r f 900, Bouwelouwe- steeg 13, P. de Jongh, qq voor f 1160, 2dq Gortestraat 74, Jonas Marijt voor f280. 3. B .H. Stumpel. notaris te Leiden: Een: perceel grond aan den Vrouwenweg te Zoe- terwoude, A. W. P. Sterkman, qq, voor f 4000, Oude-Rijn 160, M. E. Groenewegeri qq, voor f 3150, Rapenburg 64, B, J. Huis man Dz., voor f 6500. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7