Sanapirin-tabletten KINADRUPPELS UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het ontwerp verbindt aan de erkenning van den geneeskundige dienst vooreerst dit gevolg, dat met betrekking tot ongevallen ter zake waarvan de geneeskundige behande ling geschiedt vanwege den dienst, ongevals aangifte ingevolge art. 66 der Ongevallen wet 1921 kan worden nagelaten, zoolang de gevolgen van het ongeval niet langer dan 6 weken duren. Aangifte is echter wel ver- eischt ingeval het ongeval den dood heeft veroorzaakt of vermoedelijk tot gevolg zal hebben, alsmede voor het geval de getrof fene de eerste hulp of de verdere genees kundige behandeling ontvangen heeft, on derscheidenlijk ontvangt, van een genees kundige, die niet aan den diernst is verbon den. Hei ontwerp handhaaft derhalve het be ginsel der vrije artsen-keuze. Een tweede gevolg der erkenning is, dat ten aanzien van arbeiders, werkzaam in on dernemingen, waaraan een erkende medi sche dienst is verbonden, voor de toeken ning en uitbetaling der eventueel verschul digde tijdelijke uitkeeringen de bank wordt uitgeschakeld, en de werkgevers in die on dernemingen daarmede worden belast. Daarnaast stelt het ontwerp verschillen de waarborgen voor de rechten en belangen der betrokken arbeiders. Als krachtigsten waarborg tegen bena deeling bepaalt het ontwerp, dat de werk gever verplicht is een ongevallenregister aan te houden, waarin aanteekening moet ge schieden van alle in de onderneming voor gekomen letsels, terzake waarvan door den geneeskundigen dienst hulp wordt verleend. De werkgever zal niets van het loon van de arbeiders mogen afhouden ter bestrijding van de kosten van den dienst. GEFAILLEERDE VERZEKERDE EN BENADEELDE DERDE. Verrekening der assnrantiepenningen. Zoowel hier te lande ais in het buiten land is meermalen gewezen op de onbillijk heid van het feit, dat, indien iemand door schuld van ,een ander schade lijdt en de gene, die voor de schade verantwoordelijk wordt gesteld, zich daartegen heeft ver zekerd, bij faillissement van dezen laatste de verzekeringspenningen niet aan den be. nadeelde ten goede komen, doch aan den faillieten boedel en daardoor mede aan gchuldeischers, dde geheel buiten het onge val en de oorzaak der betaling van de as- sur anti ep enningen staan. De minister van Justitie heeft hierom trent het gevoelen gevraagd van de staats commissie voor de. burgerlijke wetgeving, en van de sub-commissie voor handels recht dezer staatscommissie een uitge werkt voorstel ontvangen, op den grond slag waarvan hij thans een wetsontwerp indient, dat beoogt de genoemde onbillijk heid weg te nemen. De in het ontwerp getroffeh regeling sluit zich aan bij die, welke wordt gevon den in artikel 297 Wetboek van Koophan del. Dit artikel bepaalt, dat de verzeke raar tegen brandschade, aan wien het in dat artikel genoemde beding tusschen den verzekerde en diens hypotheekhouder is befceekend, verplicht is de verschuldigde schadevergoeding met den hypothecaire!! schuldeischer te verrekenen. Soortgelijken verrekendngsplioht legt het voorgestelde nieuwe aTtikel 285 W. van K. op aan den aansprakelijkheidsverzekeraar. Deze heeft de door hem verschuldigde verzekerings- penningen te verrekenen met den benadeel den derde. De nieuwe wetsbepaling zal van toepassing zijn bij al'le verzekeringen tegen de gevolgen van aansprakelijkheid uit de wet. ELECTRIFICATIE SPOORWEGEN. De lijn AmsterdamRotterdam. Het Tweede-Kamerlid de heer Van Braambeek, richtte tot den minister van Waterstaat de volgende vragen: Wil de minister mededeelen, hoe groot 'de kosten zijn, die tot nog toe zijn besteed in verband met de electrificatie van de 6poorlijn Amsterdam—Rotterdam en welke kosten ter zake nog dienen te worden ge maakt Wil de minister tevens een overzicht 'geven van de voordeelen, geldelijk, zoowel als die, welke aan den dienst worden ont leend, welke van deze electrificatie worden Verwacht? LEGERPROMOTIE OP 1 OCTOBER. Op 1 October a.s. zal, naar „De Avond post" meldt, wederom bevordering voor of ficieren en onderofficieren in dubbek-angen plaats hebben. Bepaald is voorts, dat be vordering in dubbelrangen voortaan steeds op 1 Aug. en 1 October van elk jaar zal plaats hebben. HET WERKLOOZEN-PROBLEEM IN DE GROOTE STEDEN. Naar wij vernemen zal een nieuwe po ging worden ondernomen om te geraken t-ot de oplossing van het werkloozenpro- bleem in de groote steden. Als voorloopige maatregel zullen een honderdtal werkloozen uit Utrecht bij Zwolle te werk worden gesteld. DE LANDDAG VAN HET N. V. V. IN DE RESIDENTIE. Twee sprekers aan het woord. Te Den Haag is gisteren op Houtrust een landdag van het N.V.V..gehouden ter pro pageering van de eischen vaD den 8-uren- dag, medezeggenschap, bedrijfsorganisatie en vacantieregeling. Deze landdag was spe ciaal belegd voor de modern georganiseer de arbeiders van Den Haag, Leiden, Schie dam, Delft, Gouda, en tusschenliggende plaatsen, zegt „De Crt." De honderden deelnemers van buiten Den Haag, benevens vele Hagenaars ver zamelden zich bij het Volk&gebouw aan de Prinsegracht en vertrokken tegen één uur met muziek naar Houtrust, terwijl uit het Laakkwartier en Spoorwijk eveneens een tweetal optochten met muziek derwaarts marcheerde. Nadat enkele muziekcorpsen,, in totaal tellend 200 muzikanten de Internationale' en „Aan de Strijders" had ten gehoor© gebracht, was het woord aan de twee spre kers, de heeren F. van de Walle van het N.V.V. en W O. Luberti van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, die doorvoering der gestelde eischen behandelden Het pro gramma vermeldde verder eeD strijdliede- renfantasie met begeleiding van de mu- ziekvereeniging „Kunst en Strijd", door de gezamenlijke zangvereenigingen onder lei ding van den directeur, den heer Piet Zwa ger uitgevoerd, voorts declamatie van Jo Sternheim, en verder een bloemenfeest onder leiding van „De Kleine Stem" waar aan 600 kinderen deelnamen. Tot slot waren er A. J. C.-dansen en zang van het Haagsche koor „De Stem des Volks." CONFERENTIE WERELDPOST VEREENIGING VOOR LUCHTVERKEER. De conferentie heeft een commissie be noemd, welke zich in de eerste plaats bezig zal houden met de regeling der betrekkin gen tusschen de postadministraties en de luchtvaartmaatschappijen. De commissie is tevens begonnen met een onderzoek naar de voor de luchtvaart- correspondnetie te heffen extra rechten. OPFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is lo. aan den adjudant van H. M. de Koningin, A. Ruys, majoor bij den Grooten Staf, onder eervolle ont- heffing uit zijn gemelde betrekking, op zijn aanvrage, met ingang van 1 October 1927 een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. 2o. met ingang van 16 September 1927, op zijn aanvrage, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den kolonel F. J. Backer, commandant der Vilde in- fanterie-brigade, zulks ter zake van land- durigen dienst; is met ingang van 1 October 1927; A. benoemd: Bij het dienstvak der Militaire Admi nistratie, tot luitenant-kolonel, de majoor D. C. de Witte van het dienstvak; B. een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend: 1 lo. op aanvrage aan: a. den luitenant kolonel van den generalen staf H. H. van Dobben, chef van den Staf der Ie Divisie; en den luitenant-kolonel van het dienstvak der intendance C. Wals, intendant bij de Ie divisie; c. den kolonel van den Plaatse- lijken Staf D. Postma, plaatselijk comman dant te Js-Gravenhage; d. den kolonel van het wapen der infanterie G. N. Hilwig, ter beschikking gesteld van den commandant van het veldleger; e. den kolonel W. A. F. G. Bolken, commandant der VIITste Infan- tcrie-brigade; f. den kolonel W. P. F. Schutz, directeur voor het artillerie-materieel; g. den kolonel J. D. Schaap, commandant van het regiment vesting-artillerie; h. den luitenant-kolonel K. W. Bouwensch, com mandant van het 20ste regiment infante rie; i. den luitenant-kolonel J. W. R. Schill, commandant van het 17de regiment infan terie; j. den majoor J. A. van der Moer, van het 16de regiment infanterie; k. den majoor G. A. de Reede, van het 10de regi ment infanterie; 1. den majoor M. T^de- man van het regiment grenadiers; m. den majoor-magazijnmeester der artillerie G. N. van Affelen van Saensfoort, directeur van het Algemeen Verdedigingspark; n. den luitenant-kolonel van het dienstvak der militaire Administratie H- G. A. Limperg, controleur der Militaire Administratie ter standplaats Breda; o. den luitenant-kolonel van het Dienstvak der Militaire Administra tie J. Loeff, controleur der Militaire Ad ministratie J. Loeff, controleur der Militaire Administratie ter standplaats Arnhem, en voorts 2o. aan: a. den kolonel M. M.Eyssell, comman dant der IVde Infanteriebrigade; b. den luit.-kolonel van het Dientvak der Militaire Administratie B. .T. Verbrugh, controleur der Militaire Administratie met standplaats 's-Gravenhage; en c. den luitenant-kolonel van het Dienst vak der Militaire Administratie D. G. de Witte voornoemd, allen ter zake van lang- durigen dienst. DE INDISCHE DOODVONNISSEN. De besturen van S. D. A. P. en N. V. V.. hebben, naar „Het Volk" meldt, in hun Zaterdagmiddag gehouden vergadering be sloten, het volgende telegram aan den Gou verneur-Generaal te zenden: Besturen van S. D. A. P. en N. V. V., in vergadering bijeen, protesteeren in naam der menschelijkheid tegen uitvoering dood vonnissen en dringen op afschaffing dood straf ook in Indië aan. RECLAME. Dr.h.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p. fl. 7731 ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha, D. van G. P. Jon genburger en J. Kuijk Arnoldus en Ja- coba, Z. en D. van W. Scheppengen en A. Hoogenboom Maria Cornelia, D. van J. Rijlaarsdam en M. G. Renijeveld Wil helmus Johannes, Z. van H. v. d. Berg en M. C. Marcelis. Gehuwd: A. Vonk jm. 26 j. en M. A. Hagendijk jd. 21 j. J. L. Bennekom jm. 26 j. en L. M. Odijk jd. 22 j. D. II. Göbel jm. 23 j. en J. M. Ooms jd. 22 j. Overleden H. Vrolijk, wedr. van M. v. d. Werf 89 j. M. J, Mol jd, 17 j. J._ Uit RECLAME. 7728 in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct.proefbuisje 25 ct hol jm. 3 j. M. Sluimer, echtg. van A. Bardelmeijer 32 j. Gevestigde personen: P. Noorlander, Steekter^eg 272, uit Vleuten J. C. Smits, echgt van G. C. v. Es, Hugo de Grootstr. 22, uit Woerden W. v. d. Snoek, Steekterweg 79, uit Hoenkoop. H. H. Practorius, Ridderbuurt 11, uit Duitschland S. M. Schellingerhout, Zeil- makerstr. 8, uit Den Haag. Vertrokken: M. Scherpenzeel naar Zwam- merdam J. Piersma naar Waddinxvéen A. de Wit naar Bodegraven H. C. M. Ligtermoed naar Haarlem, Santpoorterstr. 17 G. A. Hoogland naar Harmeien L. Hogenes naar Koudekerk G. Zeilstra en gezin, naar Koudekerk E. Deen naar Alkmaar G. H. Ruijfrok naar Amster dam, Jan Steenstraat 21 Z. P.s C. Drijver naar Oostburg G. van Egmond, echtg. v. P de Vries naar Langsa (N. O.-I.) H. J. P. Tuinenburg naar Boskoop. Door de politie alhier is opgespoord en aangehouden den dader van den in Januari j.l. gepleegden rijwieldiefstal bij H. in de Ridderbuurt alhier. Toen de heer W. K. den motor van zijn jachtje aanzette, vatte deze plotseling vlam. Ook het jachtje werd door de vlam men aangegrepen en spoedig daarop is het gezonken'. Een collecte in de Ned. Herv .Kerk al hier gehouden ten bate van de Zondags school aan de Aarkade heeft f203.92 opge bracht'. Aan het postkantoor Alphen aan den Rijn en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Augustus 1927 ingelegd f22.902.85, terug betaald f 15.704,31. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 17386. ALKEMADE. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bij hun beschikking van 22 Aug, 1927, doch eerst heden ter kennis gebracht, goed gekeurd het raadsbesluit d.d. 15 Maart 1927 tot opheffing van de 0. L. school te Nieuwe- Wetering en tot overdracht in eigendom van het gebouw dier school aan het bestuur der R.-K. Parochie van St. Petrus Banden te Roelofarendsveen. Hun goedkeuring is gemotiveerd op de volgende overwegingen: dat vijf ouders, n.l. J. Remraerswaal, D. Heikamp, A. Kalker, Th. Borst en J. Brinks, blijk hebben gegeven voor resp. vier, twee, vier. twee en één kind openbaar lager on derwijs te N.-Wetering te blijven erlangen; dat overigens op geenerlei wijze is ge bleken, dat op behoud der betrokken open bare lagere school prijs wordt gesteld dat voorts, nu vorengenoemde A. Kalker schriftelijk aan hun College heeft verklaard zijn verzoek tot behoud der openbare school te Nieuwe-Wetering als ongedaan te willen beschouwen en niet is kunnen worden aan getoond, dat deze nadere verklaring onder eenigerlei dwang is afgelegd, moet worden aangenomen, dat genoemde persoon bij het behoud der bedoelde school niet langer be lang heeft; dat van een zoodanig belang evenmin sprake kan zijn ten aanzien van Th. Borst, daar deze op 11 Juli 1927 uit de bevol kingsregisters naar Aalsmeer werd afge schreven; dat adressant J. Remmerswaal blijkens niei-w eersproken verklaring van den voor zitter van het kerkbestuur der Parochie van St. Petrus Banden te Roelofarendsveen aan dezen persoonlijk heeft medegedeeld de adressen tot behoud der openbare lagere school te Nieuwe-Wetering slechts te hebben onderteekend ten einde den burgemeester der gemeente Alkemade onaangenaam te zijn; dat alzoo evenmin kan worden aangeno men, dat deze persoon, die uit beginsel geenerlei bezwaar heeft tegen het zenden zijner kinderen naar de bijzondere lagere school, welke tezelfder plaatse wordt ge vestigd bij het behoud der bestaande school eenig werkelijk belang heeft. dat alzoo in totaal slechts voor twee kinderen van D. Heikamp en voor één kind van J. Brinks de opheffiüg der openbare lagere school te Nieuwe-Wetering eenig bezwaar zal opleveren, welk bezwaar groo- tendeels kan worden ondervangen indien door de betrokkenen aan het gemeentebestuur de tegemoetkoming wordt gevraagd dis bedoeld in art. 13 der L. O.-wet; dat alzoo de bestaande openbare school niet- in een zoodanige behoefte voorziet, dat haai instandhouding gewenscht moet worden geacht, zoodat geen voldoende termen aan wezig zijn om het besluit, hetwelk de raad gemeend heeft in het belang der gemeente te moeten nemen, ongedaan te maken. BOSKOOP. Bij de oefeningen van de gymnastiek- vereeniging „Hou Vast'" had zekere v. d. B. Het ongeluk uit de ringen te vallen en zoodanig op zijn hoofd neer te komen, dat hij zich direct onder geneeskundige behan deling moest stellen en even later per zie kenauto naar Leiden vervoerd is. KOUDEKERK. Het bouwen van een landhuis voor den heer H. Cornet te Oegstgeest, is onders hands opgedragen aan de wed. H. v. Driel, alhier. Zaterdagmiddag viel een kindje van den heer H. van het Jaagpad in den Rijn.' De schipper P., het gevaar ziende, begaf zich gekleed te water en wist de klein© op het droge te brengen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. B. Schallenb8rg en G. M. Koolmoes. Hermanns, z. v. L Selier en A. Seriier. Ondertrouwd: Cornelis van Tol, jm., 26 j. en Annette v. <L Mee, jd., 22 j. Dirk Bruné, jm., 31 j. en Bastiana Theodora Kramers, jd., 28 j. Raadsagenda. De gemeenteraad komt morgen, 's avond3 om acht uur, in vergadering byeen. Agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Mededeelingen. 4. Wijziging begrooting. 5. Vaststelling kohier Hondenbelasting. 6. Lidmaatschap Hinderwetvereeniging. 7. Belooning voor het toezicht op het gebruik der noodslachtplaats en het ver richten van wegingen. In de maand Augustus zij'n ter secre tarie aangegeven als bedrijfsslachting 13 runderen en 17 varkens; als noodslachting 1 rund, 2 graskalveren, 4 schapen en 1 nuchter kalf. De noodslachtingen werden alio afgekeurd. Aan keurloon werd ontvangen f172. LEIMUIDEN. De Raad dezer gemeente vergadert morgenavond om acht uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Installatie nieuwe raadsleden. 4. Benoeming wethouders. De Officier van Justitie te Haarlem beeft het lijk van den alhier verongelukten schipper P. vrijgegeven, terwijl ook de „Sperwer II", die tijdelijk aan den ketting gelegd werd, doorvaren mocht. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert morgenochtend om 10 uur. Punten ter be handeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Installatie nieuwe Raadsleden. 4. Benoeming wethouders. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Gehore*: Gerret, Z. v. G. W. Cbr. va&i Dort Kroon en G. W. Veendorp. Overleden: Johanna de Lange, wed, van D. van Duiken. Gehuwd: C. van der Ben en J. H. Ven- bree. J. W. Hilgeman en H. A. Kerkhof. Gevonden voorwerpen: Een zilveren horlogo en een kinderschoentje. Inlichtin gen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Aug. 1.1, ingelegd f 3724.78, terugbetaald f3526.68. Het laat ste door dit kantoor uitgegeven boekje- draagt het nummer 3448. Bij het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling alhier s&aan 2 werkloozen ingeschreven n.L 1 meubelmaker en 1 grondwerker. Uit het centraal busreau voor de star tistiek verschenen statistische gegevens betreffende bevolking en bevolkingsdicht heid der gemeenten blijkt dat Waddinx- veen par 1 Jan. 1.1., per K.M.2 198.1 zielen telde en in totaal 6669 en wel 3426 man nen en 3243 vrouwen ZWAMMERDAM. Het 11-jarig dochtertje van A. B. al hier, kwam van vacantie thuis en stapte nabij haar woning uit de autobus. In haast ging het kind achter de bus om eoi stak juist den weg over toen in snelle vaart een luxe auto naderde. Eer dat de arme kleine daar erg in had, had de auto haar reeds aangegrepen. Zij werd een eindweegs mee- gesleurd en bekwam zware inwendige kneuzingen. Haar toestand is zeer zorg wekkend. De koopman S. uit Koudekerk had over een handelskwestie oneenigheid met den koopman v. d. G. aan den Overtocht alhier. S. vervoegde zich gisteravond aan de woning van laatstgenoemde, en toen hem op herhaald bellen niet werd openge daan, werd S. daarover zoo kwaad, dat hij een steen opnam en die via de ruit van het kamerraam in de woning van v. d. G. deponeerde. Deze deed van het gebeurde aangifte bij de politie. RECLAME. JK&fc mo&isté Xni&ikArpjjz is ongetwijfeld het best verzorgde, daar de jeugdige bekoorlijkheid van het bubi-kap9el door den natunrlijken en zachten val van hèt goed verzorgde haar wordt verkregen. Geregeld en wekelijks wasschen met Pixavon geeft het haar een zijdeachtigen glans, zachte volheid en een gemakkelijken val, hetgeen hoofdvereischten zijn voor een bekoorljik en gracieus bnbi-kapseL Geen der gewone vloei bare zeepen bezit ook maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts inge sloten origineels fles- tchen) zoowel voor eigen gebruik, alsook in den kapp erssalon. Viflae.t Fl 1,50 iltflae.: Fl 0,90 7705 AALSMEER. Voor eenigen tijd heeft de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Neder-' land tot onze gemeente het verzoek gericht, om het z.g. „Molmpoeltje", een complex rietiand en water, dat in totaal een opper-» vlakte van ruim 14 H.A. beslaat, in eigen- dom over te nemen.' Zij wilde dit stuk, tus- acuen Ringvaart en Oosteinderweg gelegen, nog voor een groot gedeelte ongerepte natuur, waar nog vele zeldzame planten en bloemen te vinden zijn, voor het nageslacht en niet te vergeten voor geregeld onderzoek en studie, bewaren. Een alleszins toe te juichen plan, dat ook in onze gemeente veel voor standers heeft. Dè gemeenteraad benoemde een commissie, die tot taak had een rapport over deze zaak uit te brengen. Het is na verschenen, doch de bewoordingen, waarin het is vervat, doen zien, dat de commissie leden drie tuinbouwers niets met het plan op hebben. Woordelijk zeggen zy: om niet tot verkoop te besluiten, maar te behouden voor uitbreiding der seringencultuur of bij besluit tot eventueelen verkoop een totale koopprijs te bedingen van f 20.000. „Fanfarecorps Uiterweg" had Zater-» dagmiddag en -avond een muzikalen rond* gang door de gemeente georganiseerd, waar-» by een collecte werd gehouden tot sty ving van de kas. Het liep uitstekend van stapel; toen de centjes werden geteld, bleek, dat er een bedrag van f47S door het publiek was gegeven. Op bet dorp was het des avonds zeer druk bij de muziek. Woensdag en Donderdag worden aihiefl door de Wilhelmina-vereeniging de jaarlyk-» sche Wilhelminafeesten gegeven. Op den dag hebben de kinder- en volksspelen plaats. Des avonds zal het uitgaand publiek attractie kunnen vinden in verschillende- vermakelijk-» heden, welke in ruime mate op het terrein;, dat gelegen is aan den Oosteinderrfjweg, achter de boerderij van den heer Jb. Könst, te vinden zullen zijn. HAARLEMMERMEER. Inrichting van de onde Gereformeerde Kerk tot Nijverheidsschool. Vanwege Je Middenstandsvereeniging „Haarlemmermeer" zullen aan de afdeeling Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp en Nieuwvennep weder winteravondcursus sen worden gehouden, waarvan de aanvang is bepaald op begin October. In het belang van den goeden gang van dit onderwijs te Hoofddorp, dat in de laatste jaren gegeven werd in een gedeelte van de openbare school, zal een tweetal lokalen' van deze in verband met de stichting van 'iï nieuwe Gereformeerde Kerk af te brektn school, voorloopig nog blijven staan totdat; het bij ruiling door de gemeente in eigen-» dom verkregen oude kerkgebouw als Nij-i verheidsschool zal zijn ingericht. In de in het lokaal van de Doopsge- zinde Kerk gehouden ledenvergadering van: het Nutsdepartement uit Haarlemmermeer] werden jaarverslagen uitgebracht door den secretaris, den penningmeester, den biblio-» thecarie, den beheerder van den leeskring en den afgevaardigde ter algemeen© verga-» dering. Bij de verkiezing van bestuursleden werd de voorzitter, de heer S. Silver herben noemd. In de plaats van zuster Feikema, die wegens diukke werkzaamheden niefi meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, en den heer W. J. Kla- ver, die wegens het hem verleend eervoU ontslag als hoofd van de openbare lagere- en uloschool te Hoofddorp en zijn vertrek uit de gemeente had bedankt, werden be-» noemd mej. C. Zoeter en dr. H. D. Nan- ninga. Zuster Feikema wepd een woord van dank gebracht door de door haar in het be lang der afdeeling bewezen goede diensten, Hierna had een bespreking over de te houden winterbijeenkomsten en besloten .steeds zooveel mogelijk geheel conform het doel en het karakter der vereeniging nuttige en leerzame avonden te organises* ren. Het bestuur der afd. Haarlemmem meer van de N. H. vereeniging „Het Witte Kruis" heeft besloten over te gaan tot het stichten van een wijkgebouw met magazij* nen, op een aan de Venneperstraat te Nieuw-< veiinep alhier gelegen terrein. Het moet wel in de bedoeling liggen met de uitvoering van dit werk reeds in den loop van deze of de volgende maand een aanvang te nemen, HILLEGOM. Volksfeest en Harddraverij. Op Woensdag en Donderdag a.s., wordt bier het volksfeest en de harddraverij ge houden. Het feest begint Woensdagmorgen om 10. uur met diverse volksspelen op het gemeen-» teterrein bij de Nieuwe Haven. Daar zullen vele tenten en kramen met verschiedene attracties zijn, tel veel om op te noemen, wel moeten als iets bijzonders de stoomcaroussel van Janvier met een personeel van 35 man', en het circus van Bever genoemd worden. Het terrein en alle wedstrijden en volks spelen van het bestuur uitgaande, zijn vrij toegankelijk. Voor de harddraverij echter wordt entree geheven, hier kunnen de inge zetenen pro-fiteeren van een groote reductie! als zij. voor of uiterlijk op Dinsdag a.s. kaarten koope'n. De prijzen voor de volksspelen zijn kost baarder dan vroeger; bet bestuur hoopt dit jaar deelname van meer gegoeden te krijgen. Woensdagmorgen 10 uur aanvangende, krijgt men te zien: hardloopen met hinder nissen voor jongens en met balletjes voor meisjes, zakloopen voor jongens en muiltje loopen voor meisjes. Woensdagmiddag om 2 uur begint het met tonloopen voor jongens, dan plank rijden voor meisjes, krukslaan op fietsen 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6