INGEZONDEN. L7 p Adspiranten-Wedstrijd Li Ui zweminrichting SPORT. BUITENLANDSCH GEMENGD werd omvergeworpen en een boom hetzelfde lol onderging, in de sloot. De drie inzitten den bekwamen hoegenaamd geen letsel, doch de aufo werd zwaar beschadigd. Ocl$ de wagen behield zichtbare sporen van de aanrijding. Op het terrein der Wilhelmina-Ver- eeniging werd gisteravond ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een concert gegeven door de muziekvereeni- ging „Crescendo", terwijl tegelijkertijd eenige films werden afgedraaid. De „hos- vloer" om de muziektent gaf voldoende vroolijkheid enmoede beenen. De 20-jarige J. H. v. d. V. die onlangs bij een huiselijke twist z'n vader eenige messteken had toegebracht is door de recht bank te 's-Gravenhage veroordeeld lot zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De Chr. Oranje-vereeniging alhier heeft den Koninginnedag herdacht met een sa menkomst in de Ned. Herv. Kerk. Daar trad als spreker op ds. P. Ch. v. d. Vliet uit Utrecht, die in een gloedvolle en door de talrijke aanwezigen met aandacht gevolgde reden zijn onderwerp „Kleurendag" behan delde. Na afloop der samenkomst begaven de aanwezigen zich naar de terreinen der Martha-stichting welke weder als vorig jaar rijk geïllumineerd waren. De duizenden lichtjes langs de kanten der paden en langs het water die in de vijvers weerspiegelden gaven een fantastischen aanblik. De mu- ziekvereeniging „Arli et Religioni" gaf met eenige keurig uitgevoerde nummers een prettige stemming onder de aanwezigen. Van tijd tot tijd werd eenig luchtvuurwerk afgestoken. Dank zij het schitterende weer is het een gezellige avond geworden. Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Berg slaagde te Den Haag voor het nota rieel examen, eerste deel. Gistermorgen werd de 74-jarige heer M. B., toen hij in de Prins Hendrikstraat wandelde, plotseling onwel en zakte in een. Men droeg hem zijn woning binnen, doch toen geneeskundige hulp verscheen, bleken de levensgeesten reeds geweken. KOUDEKERK. Mej. Ooslveen, onderwijzeres aan de openbare school alhier heeft na een, dienst tijd van bijna 8 jaar afscheid genomen, daar zij in gelijke betrekking benoemd is te Voorburg. B. en W. boden haar namens de gemeente een vaas met bloemen aan, rwaarna de burgemeester mej. Oostveen op ^aardeerende wijze toesprak. LEIDERDORP. De Koninginnefeesten. Onder begunstiging van prachtig weer is gisteren het Koninginnefeest gevierd. Als inzet des morgens te 10 uur koraalmuziek op het plein van de Chr. School, door de muziekvereeniging „Devote". Daarna wer den de leerplichtige kinderen van de on derscheidene scholen op het plein van het kinderhuis „Voordorp" opgesteld ,en gingen vandaar in optocht door de gemeente. Voor het Raadhuis werd halt gehouden, en hield de voorzitter van het feestcomité, de heer G. Goedhart een korte rede tot het hoofd der gemeente, welke door dezen werd beant woord. Nadat een tractatie was uitgereikt, werd de wandeling hervat, om na afloop op een stuk weiland, welwillend door den heer J. W. Koning afgestaan, verschillende spelen te houden. Bij afwisseling werden onderwijl de kinderen naar het gebouw. Irene geleid, alwaar hun een aardige verras sing was bereid, met de uitvoering van het sprookje „Roodkapje". Degenen welke zich de moeite hadden gegeven om dit te vertol ken. kweten zich uitstekend van hun taak. „Devote" gaf den geheelen middag hare medewerking hetgeen de gezelligheid ver hoogde. De prijzen bij de verschillende spe len uitgeloofd, vielen- ten deel aan: Meisjes van 6 jaar: Vlaggetje steken: l'e- pr. N.i Hoogendoorn; 2de pr. A. v. 'Alphen; 3e pr. J. Rietveld; éde pr. J. Noordervliet. Measjes van 7 jaar: Blokjes rapen: le pr. Gr. de Jong; 2e pr. Koba Keereweer; 3e pr. K. de Jong; 4e pr- L. Volkers. Meisjes van 8 jaar: Pop werpen: le pr. K. Lmdenburg; 2e pr. M. Truyers; 3e pr. L. van Leeuwen4e pr. M. de Ridder. Meisjes van 9 jaar: Driebeen loopen: le pr. T. de Jong; 2e pr. J. de Jong; 3e pr. A. Koote; 4e pr. A. Hoogewoning. Meisjes van 10 jaar: Sjoelbak werpen: le pr. A. v. d. Ham; 2e pr. L. Rasser; 3e pr. L. Truyers; 4e pr. M. Los. Meisjes van 11 jaar: Loopen met juk en muiltjes: le pr. G. de Haas; 2e pr. J. Spek 3e pr. M. Looijen; 4e pr. B. Goedhart. Meisjes van 12 jaar: R.ijden met kinder wagen: le pr. H. v. Leeuwen; 2e pr. J. Stouten; 3e pr. B. van Eek; 4e pr. H. v. Dam. Jongens van 6 jaar Vlaggetje steken: le pr. M. Rasser, 2e pr. W. Smit, 3e pr. J. Colijn, 4e pr. G. de Ridder. Jongens van 7 jaar Blokjes rapen: le pr. A. v. Osnabrugge, 2e pr. G. Schalkers, 3e pr. Jansen, 4e pr. v. d. Berg. Jongens van 8 jaar Driebeen loopen: le prijs G. v. d. Geest, 2e pr. G. Koning, 3e pr. H. v. Alphen, 4e prijs J. Munnik. Jongens van 9 jaar Zakloopen: le prijs Jo Jansen, 2e pr. Volkers, Se pr. v. Winkel, 4e pr. J. de Haas. Jongens van 10 jaar Sjoelbak werpen: le prijs J. Roos, 2e pr. D. Hoogstraten, 3e pr. Th. van Tol, 4e pr. C. v. Egmond. Jongens van 11 jaar: Wedloop met hin dernissen: le pr. W. van Es, 2e pr. K. Die- seraad, 3e pr. D. de Jeu, 4e pr. K. de Ruyter. Jongens van 12 jaar Ringsteken: le pr. B. Keereweer, 2e pr. P. Stafleu, 3e pr. Taco de Roode, 4e pr. Th. Roest. Des avonds werd een samenkomst gehou den in het Ned. Hen'. Kerkgebouw, waarin als spreker optrad ds. F. C. Meijster, Geref. predikant te Rotterdam met het onderwerp „Mijn Schild en mijn Betrouwen", afgewis seld door orgelspel en een cello-voordracht gegeven door de heeren F. I- van Wijch, orgel en d'Mondas, cello4 Baldadige rakkers hebben dezen nacht de eerepoort, geplaatst op de brug van het van Leeuwenparkt vernield, en in het water gegooid. De politie is de vermoedelijke da ders op het spoor. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WAARSCHUWING. Zeer geachte Redactie, Aiogen wij nog eens met nadruk de lezers van Uw blad waarschuwen tegen de praktijken van verschillende menschen, die onder valschen schijn gelden inzamelen of lectuur ten verkoop aanbieden? Dit ge schiedt onder den naam: de Zending, de internationale Zending, de Zending van Oegstgeest, het Zendingsbureau enz. Alle personen, die voor de Nederland- sche Zendingscorporaties gelden inzamelen, moeten zich kunnen legitimeeren. Aan wie dat niet kan doen, schenke men geen ver trouwen. Met beleefden dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw.. JOH. RAUWS, Zendingsdirector, Oegstgeest. ZONNESTRAALDAG. Op Zaterdag 3 September zal door een Comité, samengesteld uit vertegenwoordi gers van verschillende Vereenigingen, die zich ten doel stellen de Tuberculose als volksziekte te bestrijden een collecte ge houden worden ten bate van de nazorg van uit een Sanatorium ontslagen tuber culoselijders. Wat het doel is van dit co mité, dat een onderdeel is van een organi satie over het geheele land, mag in het kort' hier uiteen gezet worden. De praktijk bewijst, dat vele lijders aan tuberculose na een gunstig verloopen sana- toriumkuur nog niet geschikt zijn hun ar beid in de maatschappij weer op te vatten. Bij een zoo bij uitstek chronische ziekte als de tuberculose bestaat tusschen het tijdstip van genezen uit een sanatorium ontslagen worden en een weer 100 pCt. valide zijn een gewoonlijk zeer lange tijd. In dien tijd en zoo mogelijk ook daarna nog moet de patiënt zeer voorzichtig leven, zich zelf in acht nemen. In de gewone maatschappij met zijn scherpen strijd om het bestaan is dit voor de meeste menschen vrijwel ondoenlijk. Het gevolg is dat vele lijders, die in het Sanatorium zeer veel verbeterd zijn, werk moeten doen, dat voor hen te zwaar is; tot groote schade van hun, zoo pas met groote moeite en kosten terugverkregeii gezond heid. In navolging van and'ere landen is in de laatste jaren ook hier te lande getracht, hieraan te gemoet ie komen door het op richten van inrichtingen waarin patiënten Uit sanatoria een tijd lang kunnen verblij ven als overgang van het sanatorium naar de gewone maatschappij. Zij doen daar werk dat geschikt is voor hun gezondheidstoestand. Het oprichten en in stand houden van dergelijke inrichtingen kost zeer veel geld en dit is de reden dat in alle steden collec tes georganiseerd zijn om hierin te voorzien. In Leiden zal deze collecte op Zaterdag 3 Sept. gehouden worden en ons Comité hoopt dat gij, stadgenoot, na het lezen van deze regels ons ook Uw bijdrage voor dit doel niet zult willen onthouden. Koopt Zaterdag het z.g. Zonnestraal- teeken Gij draagt hierdoor bij tot de gezondheid van Uw medeburgers, die lij dende zijn aan een der ergste ziekten, die wij kennen, de Tuberculose. Collectanten kunnen zich aanmelden: Middelweg 38. Het Comité tot houden der Zonnestraal collecte te Leiden S. A DE GRAAF, arts, voorzitter. Ver. tot bestr. der t.b.e. M. S. VAN POLAANEN, secr.. Hoogewoerd 23, Ver. t. bev. d. gezondh. Graf. vakken. J. J. VAN STRALEN, penningm., Leidsche Bestuurdersbond. W. G. LOOMAN, „Draagt elkanders Lasten". J. SIJEGTENHORST, Christ. Bestuurdersbond. Dr. J. C. M. TIMMERMANS, „Het Groene Kruis"! Mr. M. B. VOS, „Het Roode Kruis". Mej. J. PA AR DEK OOPER Huisbezoekster t.b.c. Elecirisch licht te Oegstgeest. Geachte Heer Redacteur. In uw No. van. 13 dezer kwam voor een ingezonden stuk betreffende de doortrek king van den kabel voor verstrekking van electrdciteit aan die bewoners van den rijks straatweg tot he»t oude dorp. In genoemd stuk wordt verband gelegd tusschen die doortrekking en de ontworpen wegver- breedang, in dien ran, als zou de rijkswa terstaat geen vergunning geven voor het legge$n van den kabel, zoolang enkele eige naars weigerachtig bleven van hun percee- len zooveel af te staa-a als noodig zou zijn voor de wegverbreeHmg Ik vraag ook: Staat men nu machteloos voor zoo iets 1 Verschillende industrieën wachten met ongeduld op de lang verwach te electriciteit, noodig voor betere uitvoe ring hurmeT bedrijven. Velen zullen zich in den komenden winter moeten behelpen met petroleum, terwijl hun woningen voor electrische verlichting zijn geïnstalleerd. Kunt u een weg aangeven, die ingesla^ gen moet worden om te trachten te yppr- komen dat eeD groot aantal ingezetenen de dupe blijven van- de weigerachtigheid van 2 personen 1 Hoogachtend, Een belanghebbende. Als enkele eigenaars" van perceelen wei gerachtig blijven en de kabel op geen an dere wijze te leggen is, zou o-i. slechts ont eigening van eigendommen., voor zoover noodig, de eenige oplossing zijn- Kunnen belanghebbenden niet te zamen de onwillige eigenaars er toe bewegen hun toestemming te verleenen 1 Ook het zenden van een adres aan de Kamer van Koophan del, lijkt ons iets om in overweging te nemen. Red. „L. D." RECLAME. HOOGE RIJNDIJK Vrijdag 2 September nam. 6^ uur Entree voor Niet-Leden l 0.25 "7565 WATERPOLO. L. Z. C. V—DE ZIJL Hl. Na afloop rail de morgenavond in de zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk te houden adspirantenrwedstrijden wordt een waterpolo-wedstrijd L.Z.C. VZijl III ge speeld. DE L. Z. C. TE BRUSSEL. Geen nederlaag, doch een gelijk spel. Het gisteren gemelde bericht omtrent den wedstrijd der L. Z. C. te Brussel tegen de Royal Swimming Club, waarbij onze stad- genooten met 43 zouden hebben verloren, blijkt onjuist te zijn. Onze bijzondere mede- merker metdt, dat de kamp eindigde in een draw (441. Beide ploegen zijn onvolledig. L. Z. C. heeft, behalve Van Helvert, nog twee in vallers. Met rust is de stand 20 voor L. Z. C., dat eerst de diepe helft verdedigde. Daarna voeren onze stadgenooten den stand tot 40 op. Tegen het einde worden de Brusselaren echter overwegend sterker. Zij profiteeren van hun grooter uithoudinga. vermogen en slagen er nog juist in gelijk te maken (4De Leidsche doelpunten wer den gescoord door Van Helvert (1) en Buys (3). OM HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP Nederland geslagen. Gisteren hebben de pola-wedslrijden te Bologna em het Eu/ijTpeesch kampioenschap een aanvang genomen. De. Nederlandsche ploeg speelde voor de eerste ronde een ma tigen wedstrijd tegen Ooslénrijk en verloor met 53. Verdere uitslagen zijn: Zweden slaat Duitschland met 74; Hongarije slaat Engeland met 62. ATKLETTEK. NIEUW-ERUNHILDE. De dames gymnastiek- en athleliek-ver- eeniging „Nieuw Brunhilde" zal op de record-wedstrijden te Rijswijk op 4. Sept. a s. uitkomen in de nummers: hoogspringen met aanloop, verspringen met aanloop, speerwerpen, 100 M. hardloopen en 4 x 100 M. estafette. ZWEMMEN. 2 K.M.-WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. In de Schie bij Rotterdam is gisteravond de jaarlijksche 2 K.M.-wedstrijd gehouden. De uitslag was: Dames: 1ste prijs: mej. C. van Oort in 41 min. 30 sec.; 2e prijs: mej. L. Weers in 42 min. 53 3/5 sec.; 3e prijs; mej. N. Delwei in 42 min. 54 sec.; 4e prijs: mej. J. van Duyn in 45 min. 41 1/5 sec.; 5e prijs: mej. T. Roos in 46 min. 3/5 sec.; 6e prijs: mej. M. Sluiter in 49 min. 18 4/5 sec. Heeren: le prijs: C. Jacobs in 38 min. 31 sec.; 2e! prijs: P. v. d. Bos in 41 min. 5 sec. 3e prijs: A. J. A. de Winter in 41 min. 23 115 sec.; 4e prijs: M. Hilhorst in 43 min. 40 sec. 5e prijs: P. van Franeker in 44 min. 37 sec.; 6e prijs: A. Verhoeven in 45 min. 39 3/5 sec. LAWN-TENNIS. DUITSCHLAND—NEDERLAND. De ploegen opnieuw verzwakt. Met de samenstelling van de ploeg diei den interlandwedstrijd tegen Duitschland moet spelen, deze week Vrijdag, Zaterdag en Zondag, wil het nog maar steeds niet vlot ten. Niet alleen dat onze drie sterkste spe- ltTS niet uitkomen (Timmer, Diemer Kool, jhr. Van Lennep) om redenen van verschil lenden aard, ook van de aangewezen re serves zijn er nu weer verhinderd. Zoo zal Koopman niet kunnen uitkomen, terwijl mevr. Straub heeft moeten afzeggen wegens een tennis-arm. Met dat al is de samenstelling van onze ploeg wederom gewijzigd. Zij is nu als volgt ingedeeld: Heeren-enkeispel1. C. Bryan, 2. mr. M. van der Feen, 3. J. Bryan, 4. J. .van der Heide. Dames-enkelspel: 1. mej. Rollin Couquer- que, 2. mej. Canters, 3. mevr. Stroink, 4. mej. Zoethout. Heeren-dub'belspel: 1. C. en J. Bryan, 2. J. van der Heide en nader aan te wijzen part ner. i Gemengd dubbelspel (er worden vier af zonderlijke partijen gespeeld en niet twee maal twee gekruiste): 1. mevr. Stroink en C. Bryan, 2. mej. Rollin Couquerque en J van der Heide, 3 mej. Canters en J Bryan, 4. mej. Zoethout en nader aan td wijzen partner. IUlu eg-dubbelspel1, mevr. Strojui en mej. Canters. 2. mej. Rollin Couquerque en mej. Zoethout. Was tot nu toe alleen bekend welke dames en heeren er voor Duitschland zouden uit komen. nu is ook de indeeling vastgesteld en tevens blijken ook hier wijzigingen nood zakelijk, aangezien dr. Landmann door ziekte verhinderd is. In zijn plaats speelt nu Froitziheim 1. De indeeling is als volgt: Heeren-enkeispel: 1. Froitziheim. 2. Mot denhauer, 3. dr. Busz, 4. Frenz. Dames-enkelspel: 1. mej. Aussem, 2. mej. Kallmeyer, 3. mej. Hoffmann, 4. mevr. Jacobiny. Heeren-dubbelspel: 1. Froitzheim en Motdenhauer. 2. Frenz en Busz. Gemengd dubbelspel: 1. mej. Aussem en Motdenhauer. 2. mej. Kallmeyer en Froitz heim. 3. mej. Hoffmann en Frenz. 4. mevr. Jacobiny en Busz. Dames-dubbelspel: 1. mej. Aussem en ei* mej. Kallmeyer, 2. mej. Hoffmann en mevr. Jacobiny. Er zullen in het gehetel 26 partijen ge speeld worden. VOETBAL. DE ENGELSCHE LEAGUE. Voor de le divisie van de Engelsche league werden gisteren gespeeld: Arsenal (Burnley 41 LiverpoolBury 51 MiddlesboroughTottenham Hotspur 3—1 PortsmouthAston Villa 31 Tweede divisie: Bristol CityPort Vale 40 West Bromwich AlbionSloke City 21 KORFBAL. OM DEN CLAUDIA-BEKER. Zeer waarschijnlijk zal de wedstrijd om den Claudia-beker, tusschen het Leidsche Twaalftal en een nader te melden tegen partij, plaats vinden pp 11 September. Door de Leidsche N. K. B.-clubs is een commis sie gevormd, die de regeling van den wed strijd zal verzorgen. Het bestuur van den Nederl. Bond v. Licham. Opvoeding (afd. Leiden) heelt een medaille beschikbaaar gesteld voor den verliezer van den wedstrijd. DE VAN ZINMEREN-BEKER. Het programma van de wedstrijden om den Van Zimmeren-beker luidt als volgt: 1.30—2.30: H. S. V.—H. K. V. 2.50—3 50: H. S. V.—Fiuks. 4.10—5.10: Fluks—H. K. V. PAARDENSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSRIT DER K. M. S. V. Gisteren i9 de vierdaagsche afstandsrit der K. M. S. V. begonnen met het traject AmersfoortDeventer. Er zijn 21 deel nemers: De uitslag van dezen eersten cross is: 1. Luit. van Eekelen, 15 min. 35 sec.; II. mr. P. C. L. Eschauzier, 15 min. 50 sec.; III kap. Versteeg, 16"min. 42 sec.; IV. ritm. Hotlertt, 16 min. 50 sec.; V. kap. Dekker, 17 min. 33 sec.; VI. kap. Dei Kruyff, 18 min. 35 sec.; VII. luit. Cnopius. 18 min. 46 sec.: VIII. de heer Veltman, 18 min. 55 sec.; IX ritm. Westerouen van Meeteren, 19 min.; X. luit. Van Dort, 19 min. 1 sec.; XI. luit. De Man, 19 min. 6 sec.; XII. luit. Opsomer, 19 min. 44 sec.; XIII ritm. Pieteis, 19 min. 52 sec.; XIV. luit. Van Dommelen, 22 min. 5 sec.; XV. luit. De Bruine, 22 min. 13 sec.; XVI. kap. Van den Bent, 25 min. 37 sec.; XVII mevr. Van Reede, 26 min. 4 sec.; XVIII. luit.-kol. Alma, 27 min. 6 sec.; XIX. kap. Van Dam. 28 min. 1 sec.; XX. kap. jhr: Laman Trip, 29 min 55 sec. UIT DE VLIEGWERELD. Het vliegtuig van Minchin vloog laag over Thurles, op Ierland en Galway en werd het laatst gezien boven de Aran- eilanden, vanwaar het begon aan den sprong over den Atlantischen Oceaan. De deelnemers zijn alle drie volkomen met de luchtvaart vertrouwd. Prinses Loe- wenstein Wertheim is de eerste vrouw, die aan.een vluc'ht over den Oceaan deelneemt. Zij is een Engelsche van geboorte, de eenige dochter van den vierden graaf van Mex- borough; haar meisjesnam was lady Anna Savile. In 1897 trouwde zij met den Duit- schen prins Loewenstein, die twee jaar later in den Spaansch-Amerikaanschen oor log aan de zijde van de Spanjaarden op de Filippijnen gesneuveld is. In 1918 is de prinses weer als Britsch onderdaan gena turaliseerd. Zij is een ervaren vliegsler, die voor den oorlog reeds haar brevet behaald heeft en reeds menig avontuur in de lucht beleefde. De prinses is reeds 61 jaar oud. Kolonel Minchin is een van de vliegers van de Imperial Airways. Ruim een jaar geleden.is hij in drie dagen tijds van Lon den naar Egypte gevlogen. Kapitein Leslie Hamilton draagt de bij namen van den „hemeltaxichauffeur" en den „zigeuner van de lucht". Hij keerde in April "in Engeland terug, nadat hij in drie maanden tijds 27.000 K.M. had afgfelegd boven verschillende deelen van Europa. Hij heeft alles bij' elkaar al meer dan 3000 uren gevlogen en 400.000 K.M. afgelegd. Levine heeft aangekondigd, dat hij, in dien Mihchin er in slaagt over den Atlan tischen Oceaan te vliegen, hij zijn plannen zal wijzigen, fn plaats van een Oceaan- vlucht te ondernemen, zal hij dan pogen het lange afstandsrecord te breken door naar het Oosten te vliegen. i De Bremen van de Junkerfabriek is le Dessau weer naar de startbaan gerold en getankt. Volgens betrouwbare berichten zal de Europa niet deelnemen aan de Pceaan- vlucht. De bemanning van de Bremen be staat ujt de bestuurders Loose en Koehl en Frhrr. von Huenefeld van de Junkerfabriek. Men is wachtende op de weerberichten. De Pride of Detroit, gestuurd door Broek' en Schlee, is te Konstnntinopel gearriveerd. Könnecke is het oneens geworden met den marconist Wahl, die h$m op zijn tocht over den Oceaan zou vergezellen. In zijn plaats zal thans de marconist .Tóhannus van het telegraafkantoor te Koblentz aan den tocht deelnemen. De vlieger Alexander von Bismarck heeft thans ook het plan opgevat een tocht over, den Oceaan te ondernemen en wel met een watervliegtuig, voorzien van 2 motoren, dat door een bekende vliegtuigfabriek voor hem wordt vorvaardigd. Von Bismarck, die tot een zijtak van de familie van den beroem- den staatsman behoort, is 31 jaar oud. en heeft reeds in 1913 zijn opleiding als vlie ger genoten. De langdurige en lastige onderhanden lingen over het vliegverkeer PraagLonden met een Engelsche maatschappij zijn nu besloten met een definitieve mislukking. Van Tsjechische zijde besloot men na vier jaar onderhandeld te hebben met Enge-- land, de lijn PraagDusseldorpRotterdam te kiezen met aansluiting naar Londen. Een sinds Zaterdag vermist Servisch1 vliegtuig is totaal vernield teruggevonden op een gletscher. Naast het toestel vond men het lijk van den bestuurder, een Ser visch luitenant, met verscheidene schedel breuken en zonder voeten. Iets terzijde lag het lijk van kolonel Petrowitz. den com mandant van de Servische eskadrille. BLIKSEM IN EEN VOLLE KERK GESLAGEN. In het Portugeesche plaatsje Galafura.iS de biïksem ingeslagen in een dicht-bezette kerk. Vier personen werden gedood en verscheidene gewond. DE WERELD RONDGEFIETST. Te Stockholm ib gisteravond een zekere Hult van zijn reis om de wereld per fiets teruggekeerd. Hult was T7 April 1925 vertrokken. Hij fietste door Zweden, Denemarken, Neder land, België, Frankrijk en Spanje, Idet zich toen overzetten naar Afrika, trok door Egypte, Turkije en Perzië naar Indië,- voorts door China en Japan, dwars door, Amerika en is vandaar per schip naar Go thenburg overgestoken en toen naar Stock holm doorgefietst. Hij had een reds vol avonturen. In Span je werd hij beschoten en gevangen geno-t men, in de veronderstelling dat hij een lang gezochte Zweedsche misdadiger was. In Noord-Afrika werd hij gedurende 21 dagen opgesloten gehouden door de Rifkabylenj In Egypte werd hij- gebeten door een schor pioen, maar gered door eeD paar Engelsche officieren. In Turkije werd hij weer eens in hechtenis genomen. Alles bij elkaar heeft hij in zeven gevangenissen gezeten. In Indië werd hij door een giftige slang ge beten. Hij werd ter verpleging opgenomen in een katholiek ziekenhuis, waar men hem. tweemaal de laatste sacramenten toedien de. Zijn reis door Amerika was een ware triomftocht. Hult heeft op zijn tochj; veertien bandëri! versleten en acht-en-twintig broeken door gezeten. Hij is te Stockholm zeer hartelijk ont vangen. Vele fietsers waren hem tegemoet gereden, om hem een feestelijken (intocht te bereiden. („N.R.Crt.") SCHIP IN NOOD. Een draadloos bericht, dat të Victoria (Britsch-Columbia) is ontvangen, meldt, dat Canadeesche s.s. „Princess Charlotte" uit Straat Wrange! S.O.S.-seinen zendt en om opneming van zijn passagiers verzoekt. Er beviriden zich ongeveer 250 menschen aan boord van het in nood verkeerende schip1.] KLEINE SPOORWEGONGEVALLEN. Gisteren is cle trein van Brussel naar ^Vrlon in het station Ottignies op een stil- slaanden trein geloopen. De schade is groot. Er zijn acht-en-twintig reizigers door glas* scherven gekwetst, maar niet ernstig. Gistermiddag ontspoorde vóór het slation Stommeln bij Keulen de tweede wagen van een vertrekkenden goederentrein en viel om. De wagons vóór en achter den omge vallen wagen werden daardoor tegen 3 be- zette rijtuigen vaji een reizigerstrein ge-» worden, waarbij 18 personen gewond zijn, 6 zwaar. MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Te Milaan is een munitiedepot door on- bekende oorzaak in brand gevlogen en ont ploft. Alle vensters in de geheele stad zijn verbrijzeld. De bevolking is gevlucht, voor-» zoover-haar dit mogelijk was. Het spoor wegverkeer is verbroken. Onder de puin- hoopen werden de lijken van een onder officier, 'vier soldaten en twee arbeiders vandaan gehaald. OVERSTROOMINGEN IN POOLSCH GALIClfi. Uit Lamberg wordt gemeld, dat door de, voorrtduretnde hevige regens der lag.tslë dagen en de wolkbreuk van den vorigen, nacht de Tysmienica buiten haar oevers is getreden en de steden Boryslaw en Droho-. bicz en verscheidene andere gemeenten heeft overstroomd. In eerstgenoemde platas storten vijf huizen in waardoor Vele perso nen werden gedood. B ij laatstgenoemde? plaats werd de spoorbaan over drie» kilo-i meter weggespoeld. Meer dan 12000 pep-, sonen hebben al hun have en goed ver* loren. Ook de stad en het district Strys zijn door overslrooming geteisterd. Hier slaan 190 huizen onder water en vallen vele mpnschenlevens te betreuren. In e!en na-< biizelegen dorp verdronken vijf persten, 3—a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7