UIT DE RIJNSTREEK. prijs Pietje Heemskerk, 2e Truus van Oos ten, 3e Marietje Caspers, 4e Gor Greeve, 5e Marietje Plug, 6e Antonia van Kampen, 7e Leentje van Duin, 8e Hetty Alkemade. 9e Catharina Otto, 10e Ali v. d. Mey, 11e Neeltje Haak; 12e Jeannetje Hoogeveen; 13e Diena Christiaanse. 14e Rika Blok, 's Avonds had onder zeer veel belang stelling de zanguitvoering plaats van de Chr. gemengde zangvereenigingen „Adven- do" en „Soli Deo Gloria". De belangstelling en het applaus vertolkten meer dan woor den hoe deze prestaties op prijs werden ge steld. Des avonds te negen uur ging men met muziek naar het feestterrein, waar het den geheelen dag warm en stoffig was, maar waar 's avonds een heerlijke temperatuur heerschte. NOORDWIJKERHOUT. Ter gelegenheid van zijn zilveren hu welijksfeest ontving wethouder Oostdam vele blijken van sympathie. Het gemeente bestuur bood verschillende cadeaux aan. De R.-K. muziekvereen. „Jeanne d'Arc" bracht een serenade. Op een terrein aan den Gó-weg, orga niseerde meester Noy Woensdagmiddag een aardig kinderfeest voor de leerlingen der Ned. Herv. School. Allerlei wedstrijden om kleine prijzen werden gehouden. Eenige jongedames boden de behulpzame hand, terwijl de heer D. J. Westrik het school bestuur vertegenwoordigde. De Oranjevereeniging élaleerde de verschillende prijzen voor de aanstaande Volksspelen in de ruime vitrine van den heer C. van Dam, die, zooals altijd, hier voor gaarne medewerking verleende. OEGSTGEEST. De Koninginnefeesten. Woensdag is in onze gemeente het Oranjefeest gevierd. Zelden is in dezen zo mer een dag beleefd als deze. Het werke lijke Oranje-zonnetje werkte mede, zoodat er door groot en klein genoten is. Zooals wij reeds hebben vermeld, stond er heel wat op het programma van de Oranje-Vereeni- ging. Een groot gedeelte van dezen dag was bestemd voor de schoolkinderen. Omstreeks 9 uur had in de remise van „Het Witte Huis" de eerste tractatie plaats, waarna vóór het Raadhuis een aubade werd gebracht onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd der O. L. School aan den Morsch. De burgemeester, de heer J. G. M. van Griethuijsen nam met de beide wethouders en eenige gemeenteraadsleden deze zang- hulde in ontvangst. Bij het laatste nummer, het Wilhelmus, verleende het Muziekgezel schap van de N.Z.H.T.M. hare medewerking. Zonder stoornis werd deze zanghulde ten einde gebracht, waarvoor de heer v. Noord zeker een woord van lof toekomt Na op stelling van den stoet werd een rondgang door een deel der gemeente gemaakt met de muziek in het midden. Wij merken hier bij echter aan dat naar aanleiding van het steeds uitbreidend aantal kinderen één mu ziekkorps veel te gering blijkt te zijn. Daar er echter in onze gemeente nog een tweede corps disponibel is, zoude het niet onge- wenscht zijn ook hiervan medewerking te .verzoeken. Vervolgens had een tweede tractatie plaats in „Het Witte Huis". De verschillende spelen voor groot en klein begonnen om 1 uur. De mukiek van de N.Z.H.T.M. en het muziekgezelschap „Triumph" verleende hierbij medewerking. Door de bouwgrond-exploilatie-mij. „Prins Hendrik" werden nog enkele open stukken bouwgrond welwillend voor dit doel afge staan, evenals voor den vliegerwedstrijd het .voetbalveld naast de R.K. School. Na veel moeite gelukte het ons de vol gende uitslagen te bemachtigen: Zakloopen voor jongens van 1214 jaar; le prijs N. de Wit, 2. J. de Wit, 3. A. de Kloet, 4. N. Dofferhof, 5. H. Kortman, 6. C. Lubbe, 7. P. Zwanenburg. Blaastrappen voor jongens van 1315 j.: le pr. M. Heijmans, 2. J. Hoogervorst, 3. A. Lubach, 4. J. de Roode, 5. Jasper Krijger. Ballenfcruien voor meisjes van 1214 j.: le pr. C. v. Velzen, 2. An. v. Velzen, 3. Cath. Koppier, 4. Jo Heemskerk, 5. Nell de Wit, 6. A. de Vreede, 7. A. Dofferhof, 8. A. Onderwater, 9. A. Plaizier, 10. S. v. Tol, 11. B. de Mooy, 12. B. van Reij, 13. C. Ver haar, 14. J. v. d. Luyt. Turfrapen voor meisjes van 13—15 jaar: 'le pr. M. Sirag, 2. R. Hoogeveen, 3. N. Sin- geling, 4. S. Mechelse, 5. J. Smgeling, 6. M. Bremmer, 7. M. Los, 8. A. Kneteman, 9. C. Zwaan, 10. J. Schrier, 11. B. Rietkerk. Vlaggenloop voor meisjes van 1416 jaar. 1ste pr. N. van Rey, 2. A. Bremmer, 3. M. v. Rey, 4. J. v. Velzen, 5. G. de Wit, 6 Jo v. d. Mey, 7. D. Hoogerdijk, 8. D. v. Luyt, 9. C. Molenkamp, 10. V. van Grol. Vliegeren met eigengemaakte vliegers. 46 deelnemers. Grootste vlieger: 1ste pr. C. Knijenburg. Mooiste vlieger: 1ste pr. H. Borgerhoff Mulder, 2e. J. Milikan. Gestigste vlieger: le rr. Adr. Ruigrok, 2e. N. Onderwater. Hoogste stand: le pr. J. Altorf, 2e. H. Borgerhoff Mulder, 3e. P. Glasbergen, 4e. II. den Dubbelden. Rustigste stand: le pr. Otto Hamel, 2e. H. Bouman, 3e. P. Venhuizen, 4. A. Josiasse. Ringsteken op versierde rijwielen voor dames: 1ste pr. C. Ruigrok, 2e. G. Hoogen- doorn, 3e. D. van Esch, 4e. A. v. Velzen, 5. N. Schaap. Voor versieringen: le pr. A. v. d. Schrier, 2. N. Los, 3. G. v. d. Zwart, 4. A. v. Velzen Ringsteken voor heeren: Isle pr. B. Jan sen, 2e. A. Timmermans, 3e. J. Juffermans, 4 H. Hooimans, 5. H. Dietz. 6. F. Plaizier. Voor versieringen: le pr. A. Koolloos, 2e. J. v. Noord, 3e. M. v. d. Werf. Tonknuppelen voor mannen boven 18 jaar: 1ste pr. J. Kampenhout, 2. J. de Wit Jr., 3e J. v. Bourgondiën, 4e J. de Wil Sr., 5e J. Brussee, 6e J. Bakker. Precies 3 uur had de beoordeeling plaats voor de versierde rijtuigen. De jury bestond uit de heeren A. T. Kraan en W. v. Egmond te Oegstgeest en N. Ballego te l eiden. De. uitslag: was. als. volgt: lsta prijs, gla zen Bowlstel op koperen blad, de heer C. P. J. Paardekooper en echtgenoote; 2de prijs, keukengarnituur, P. Straathof en mej. A. Lubbe; 3de prijs, eikenhouten couranten- hanger, Th. Lubbe Jr. en mej. N. Straathof; 4de prijs J. Bouman en mej. C. Breedijk (troostprijs). Voor de Ringrijderij, waarvan het pu bliek in diohte drommen getuige was wer den de prijzen behaald als volgt: le prijs: Theeservies op blad, Mej. G. Breedijk en de heer J. Bouman; 2e pr. Bloempot (Amphora) Mej. v. d. Hulst en de heer v. d. Hulst; 3e pr. Spiegel in koperen lijst, Mej. Wijsman en de heer Wijsman; 4e pr.: Borstelgairni- tuur, Mej. de Groot en de heer de Groot. Na afloop van de ringrijderij werden de prijzen voor versieringen en ringrijderij vóór het terras van „Het Witte Huis" door den Voorzitter der Oranje-Vereeniging, dr. Timmermans, met voor ieder een toepasse lijk woord uitgereikt, waarna spr. dank bracht aan al dengenen welke hebben me degewerkt om dit Oranjefeest op deze wijze te doen slagen- inzonderheid aan de heeren A. Koelman en van Dijk welken bijzondere moeiten en zorgen voor den vliegerwed strijd op zich hadden genomen, aan de heer C. Bakker voor de ringrijderij, den heer A. v. Ingen Schenau voor beschik baarstelling van de remise en zoo vele andere zaken en de jury voor de beoorde'e- ling. Hierna werd met begeleiding van de muziek het Wilhelmus gezongen. Na een korte pauze van circa 2 uur, werd op de Endegeesterlaan van 810 uur een concert gegeven in de muziektent door het muziekgezelschap van de N. Z. H. T. M., terwijl om 9 uur in het bosch van Rhijn- geest een vuurwerk werd afgestoken. Voor beide was de belangstelling bijzonder groot. Ook deze dag, tevens de laatste van de Win kelweek, is als bijzonder gelslaagd te be schouwen. Dank zij vooral de krachtdadige hulp van gemeente en Rijkspolitie is deze dag zonder ernstige storingen of wanklanken ge vierd. Eeti voorval echter is te betreuren, daar tijdens het ringrijden het paard van den heer Paardekooper dat even te voren een eersten prijs had behaald, plotseling onwel werd en dood ineenzakte, waarvoor het feest voor hem geene vroolijkheid verder medebracht RIJNSBURG. Kinderfeest der Chr. Oranje-Vereeniging. Het kinderfeest van de Chr. Oranje-Ver alhier mag in alle opzichten welgeslaagd heeten. Er werd druk gevlagd en velen wa ren met oranje getooid, wat al direct een feestelijk aanzien gaf en toen des morgens, met de muziek van „Wilhelmina" voorop, de kinderen in optocht door het dorp trok ken, was de stemming er geheel in. Na afloop hiervan wachtte den kinderen in de scholen een waarlijk gul onthaal, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Des namiddags concentreerde zich alle belangstelling in den omtrek van het Raad huis, de Hof-, Burcht- en Kerkstraat, waar verschillende kinderspelen werden gehou den, zooals stoelendans, balkruien en turf rapen voor meisjes, hardloopen met hinder nissen, zakloopen en balkruien voor jon' gens. Er was veel animo voor dit alles en er werd door de omstanders hartelijk ge lachen. Het onderwijzend personeel, de commis sieleden en de leden van de Burgerwacht, onder wier leiding de spelen werden gehou den, hadden een zwaren dag, maar alles liep Vlot van stapel. Na afloop vereenigden alle medewerken den zich in de Raadszaal, waar de prijs uitreiking zou plaats hebben. De prijzen werden behaald als volgt: Stoelendans voor meisje: Groep la. le prijs M. Vos, 2de Mijntje v. Vliet. 3de Cat. Kromhout, 4e Annie v. Delft, 5e Lyda Collee. Groep lb: lsle prijs Claz. Ravensbergen, 2e Alie v. Egmond, 3e G. Zandbergen, 4e Gerrie Hermans, 5e Pryna Kromhout. Groep lc: 1ste prijs Adr. de Mooij, 2e Betta Glasbergen, 3e .laantje Haasnoot, 4e Maartje Vinnen, 5e Joha. v. d. Gugten. Ballenkruien voor meisjes: Groep 2a: le prijs A. v. d. Burg, 2e A. v. Egmond, 3e H. v d. Eijkel, 4e M. Provily, 5e Joha. de Mooij. Groep 2b: 1ste prijs Adr. Zandbergen, 2e Sophie Donkelaar, 3e Neeltje de Leeuw, 4e Marie Kralt, 5e Antje de Mooij. Groep 2c: 1ste prijs C. Hogewoning, 2e M. v. d. Haak, 3e A. Ravensbergen, 4e L. de Waard, 5e T. v. Veen. Turfrapen voor meisjes: Groep 3a: 1ste pr. Marie Zwaan, 2e Marie v. d. Meij, 3e Jannetje v. Egmond; 4e. Jantie v. Delft; 5e Coba v. Egmond. Groep 3b: lsle prijs Fietje Bruring, 2e Teuna Brussee, 3e Eliz. Paauw, 4e Pryna Noort, 5e Joha. v. d. Haak. Groep 3c: lsle prijs M. v. d. Haak, 2e J den Hoed, 3e P. v. d. Meij, 4e J. v. Eg mond, 5e Claz. v. Delft. Hardloopen tnet hindernissen voor jon gens: Groep la: 1ste prijs A. Dronkert, 3e J v d. Kwaak, 3e S. de Waard, 4e D. Kromhout. 5e D. de Mooij. Groep lb 1ste prijs Kees Kromhout, 2e Kees v. Kralingen, 3e Arie Meirink, 4e Ger- rit Zandbergen, 5e Kees den Haan. Groep lc: 1ste prijs W. Zandbergen, 2e W. de Kluijver, 3e K. v. d. Wel, 4e G. Schijf, 5e H. v. d. Eijkel. Zakloopen voor jonges- Groep 2a: 1ste prijs Th. Muler, 2e Nic. v. Delft, 3e L. Noort, 4e H. de Koning, 5e Theo v. Zuijlen. Groep 2b: 1ste prijs Jan de Koning, 2e Daan v. d. Meij, 3e Gijs. v. Egmond, 4e Kees Tavenier, 6e Piet v. Beekum. Groep 2c: 1ste prijs G. v. d. Meij, 2e Bast. Heemskerk, 3e A. Heemskerk Tzn., 4e A. Heemskerk Kzn., 5e K. Glasbergen. Balkruien jongens: Groep 3a: ste prijs L. v. d. Berg. 2e Henk de Mooij, 3e Gerrit v. Vliet, 4e Martin v. d. Gugten, 5e Tinus v. Kuyk. Groep 3b: lsle prijs Nic. Hogenduin, 2e Mar. Collee, 3e Adr. Hogewoning. 4e Henk y. Egmond, 5e Henk Altena, Groep 3c: 1ste prijs C. Glasbergen, 2e J. Heemskerk, 3e J. v. d. Meij, 4e S. v. Duivenvoorde, 4e N. v. Egmond. SASSENHEIM. Een vrachtauto van don heer L., die benzine stond in te nemen, bij een benzine pomp, vloog plotseling in brand. Hoewel met een sne-iblusscher de brand tot het voorste gedeelte van den wagen beperkt bleef, was de wagen toch flink beschadigd. VOORSCHOTEN. De feestviering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Dinsdagavond, omstreeks 8 uur, werden de feesten ingezet met een concert van „Ben- venuto", het harmoniegezelschap van de zilverfabriek, alhier. Op de Voorstraat was een verlichting aangebracht van electrische gloeilampjes, slingers van boom tot boom, waardoor dit gedeelte van de gemeente een feestelijk aanzien had verkregen. „Benvenato" blies er lustig en vroolfjk op los en spoedig was een ware feeststemming aanwezig. Zeer vele belangstellenden waren op de Voor straat hiervan getuige. Gistermorgen werden de feesten ingezet koraalmuziek vanaf onzen toren. Wederom waren de leden van „Bevenuto" present ea omstreeks kwart voor negen schalden de tonen over onze gemeente. Statig klonk het „Wilhelmus", waarmede werd ingezet en in stilte door velen aangehoord. Intusschen vingen de schietwedstrijden aan op de Molenlaan en maakten de school kinderen zich gereed tot het houden van een optocht. Ongeveer 800 kinderen namen hier aan deeL Begeleid door twee muziekkorpsen, onderwijzers, feestcommissie, enz., trok de stoet vanaf „Nieuw-Voordorp" naar de Voor straat, waar kinderspelen werden gehouden. De tractatie vond plaats in de Chr. school Prijswinners waren: Koekhappen (jongens 9 en 10 jaar): 1. L. Kuneken; 2. J. Verboog; 3. J. Opdam; 4. P. Zwaan5. P. Karremans6. J. de Vreugd; 7. J. Marbus; 8. B. Wesselo; 9. L. Lamboo; 10. L. Kneyber; 11. H. van Kampen; 12. M. Hendriks; 13. A. v. Uffe- len; 14. W. Krispijn. Versierde voorwerpen in den kinder-op- tocht; 1. J. Barmentloo; 2. J. Eggink; 3. Stolk plus extra prjjs; 4. J. Rijsdam; 5. J. Los; 6. A. Zuiderduin; 7. H. Krispijn; 8. W. Eggink; 9. H. v.- d. Ster; 10. J. Riet hoven; 11. A. v. d. Eist; 12. C. van Veen. Kussenslaan (jongens van 11 j. en ouder): 1. B. Wiesten; 2. G. v. Galen; 3. L. Was setaar; 4. A. Knetsenburg; 5. A. Asmus; 6 W. v. Rooy; 7. G. v. Meulen; 8. W. Fokker; 9. J. Lekkerkerker. Talbout rapen voor meisjes (9 en 10 j.): 1. P. Koeleman; 2. Th. Rosdijk; 3. A. Kooy- man; 4. N. Brusse; 5. J. Waafjer; 6. J. Pen; 7. J. Zonneveld; 8. W. v. Heyningen; 9. B. Dijkman; 10. W. Valk. Muiltje loopen voor jongens (11 jaar en ouder): 1. C. Visser; 2. C. Duindam; 3. C. Kühn; 4. R. Niesten; 5. L. Bouthoorn; 6. M. Hooymans; 7. L. Rüsdjjk; 8. A, Jongejan; 9. R. Zwetsloot; 10. R. Coljee; 11. N. v. d. Meyden. 's Namiddags om 2 uur namen de volks spelen een aanvang. Thans gaf de St. Lau- rens-harmonie, onder leiding van den heer Jac. Kroon, uit Leiden een concert. Prijswinners waren: Ringrijden met paard en sjees: 1. J. van Leeuwen en mej. P. de Jcng; 2, F. van Vliet en mej. A. Groenewe- gen: 3. C. Grundeken en mej. J. Volle- brecht; 4. J. Duinisveld en mej. M. Smit. Fietsrijden met hindernissen: 1, C. Ouds hoorn; 2. G. A. Niersman; 3. J. Rekker; 4. J. Kuneken; 5. D. J. Kuneken; 6. H. Schip pers; 7. J. Christiaanse; 8. C. Anker; 9. H. Deurio; 10. J. A. Niersman, 11. K. Kadé. Kuipje steken: 1. J. Bon; 2 G. Kooij- man; 3. L. Gerritsen; 4. G. Alblas; 5. C. Rol; 6. J. Verstegen; 7. P. Douwes; 8. J. Anker; 9. N Waasdorp; 10. F. v. d. Touw; 11. N. van Veen; 12. N. Zonneveld; 13. J. Waasdorp; 14. J. Jansen. Stoelendans: 1. C. Niesman; 2. Chr. de Graaf; 3 M. Nouwens: 4. C. Hoogervorst; 5. A. Eggink; 6. T, de Winter; 7. N. Schip aan Boord; 8. M. v. d. Nieuwendijk; 9. T. de Geus; 10. E, Straathof; If. J. Hagens. Schietconcours: Pers. Baan: 1. A. Durang, 2. W. Werkhoven; 3. N. Niese; 4. G. de Vos: 5. H. van Leeuwen; 6. C. van Egmond; 7. D Limburg; 8. .1. Noort. Vrije Baan: 1, W. Werkhoven; 2. G. Verwijs; 3. J. J. Luynenburg; 4. S. Barley Jr.; 5. L. J. van Maurik; 6. C. van Egmond. Rozenbaan: 1. J. J. Pijnakker; 2. W. Ju; 3. A. Oudshoorn 4. J. Noort; 5. T. de Groot; 6. G. v. d. Valk; 7. II. Breukink; 8. S. Bar ley Jr. Vogelschieten: 1. J. Noorl: 2. G. v. Mou- rik: 3. C.Eggink Jr 4. K. A. v. Turnhout; 5. S. de Groot; 6. J. v. Leeuwen; 7. W, Werkhoven; 8. J. P. v. d. Marei. Omstreeks zes uur trokken 2 elftal len van de R. K. Voetbalvereniging door de gemeente, voorafgegaan door muziek, voor het houden van een gecostumeerden voetbalwedstrijd. Voor het mooiste costuum waren prijswinners: 1. M. Kraan, 2. P. Niersman; 3. J. Kooyman; 4. A. Valentijn. Des avonds was de Voorstraat wederom geïllumineerd en gaf Benvenuto ten slotte een concert. Alles verliep in de beste orde en velen hosten zich warm. Door de directie der Zilverindustrie wa ren voor de kinderspelen bovendien nog beschikbaar gesteld Juliana-penningen, zoo dat zij, die een eersten prijs wisten le be halen, bovendien nog een medaille ontvin gen. WARMOND. Oranjefeesten (2de dag). Huldiging van den heer Schouten. Gistermorgen was onze Dorpsstraat in een feestterrein herschapen. De heldere Oranjezon bestraalde de vele vroolijk wap perende vlaggen en de honderden deelne mers aan de volksspelen, die hier gehouden zouden worden. Overal commissieleden, met lange lijsten van deelnemers, omgeven van tientallen laatkomers, die nog gaarne aan de spelen wilden deelnemen en die daardoor de com missie heel wat schrijfwerk bezorgden. Het was dus niet te veel gezegd, dat de prijzen, die schitterend waren, buitengewoon veel animo zouden wekken. Ook het publiek was in grooten getale opgekomen en vormde om de kampenden een haag van menschen. Circa halftien had alles een aanvang ge nomen en bood de Dorpsstraat een schouw spel, zoo juist «weergegeven op de pastel- teekening, eergisteren aan den heer Schou ten aangeboden. Tot bij eenen duurden de spelen; toen werd even gepauzeerd. Precies twee uur marcheerde Warmond's Fanfare het feest terrein op en werd een aanvang gemaakt met het ringsteken met tilbury's en rij wielen. De deelname met tilbury's was minder dan andere jaren; ook was van de versiering, zoowel wat de rijtuigen als fiet sen betreft, weinig werk gemaakt, wat dan ook aanleiding was dat burgemeester Schöl- vinck die tegen 5 uur de prijzen vanaf het Raadhuis uitreikte, namens de commissie de mededeeling deed, dat de jury de ver siering eigenlijk onvoldoende achtte en in dubio had gestaan hiervoor geen prijzen toe te kennen. Nadat de prijzen onder vroolijke fanfares waren uitgereikt maakte de commissie, voorafgegaan door Warmond's Fanfare, waarachter de prijswinners een zegetocht door het Dorp. De uitslagen der volksspelen waren: Blaastrappen: 1ste prijs, toiletstel, Wil helmina t. Seggelen; 2e prijs, naaizak, Cor Schakenbos; 3e pr.. borstelstel, Mien van Egmond; 4e pr., odeurspuit, Jaantje van Schie. Tonruiteren: le prijs, zilveren horloge, G. Nieuwenhuis: 2e pr., kaarslantaarn, B. Beu- gelsdijk; 3e pr., sigarettenkoker, Bertus van Leeuwen; 4e pr., schrijfgarniluur, Nico Hekker. Stoeltjewisselen: le pr., gouden polshor loge, Mina Koppers; 2e pr., zilveren pols horloge, Ali van Egmond; 3e pr.. rozenbowl, Neeltje Ramp D.Pd.; 4e pr., bonbonnière, Wies de Vries. Tobbetjesteken: le pr., rijwiel, W. Roest; 2e pr., klokstel, J. van Steijn; 3e pr., sc'heerstel, W. van Bladel; 4e pr., sigaren koker, P. Kokshoorn; 5e pr., wekker, P. Kerkhof. Ringrijden Tilbury's: le pr., Theekast met servies, Til Uidenboogaard en J. Abel man; 2e pr., tafelkleed, Anna en Jacob van Rijn; 3e pr., barometer, L. en B. Landman; 4e pr., 2 koperen bloempotten, A. Onder water en G. Versluijs. Prijzen voor versiering, enz.: le pr., rook tafel met toebehooren, Joh. Uitdenboogaard en echtgenoote; 2e pr., klokstel, B. van Sta veren en Krijn Onderwater. Ringrijden (rijwielen): le pr., marmer klokstel Henny Oomsen en C. Oudshoorn; 2e pr., boekenkastje, M. Roozenstraten en A. de Vroomen; 3e pr., bloemenstandaard, Neeltje Verbeek en Truus van Beek; 4e pr., rijwiellantaarn, A. en B. Landman. Prijzen voor versiering, enz.: le pr., lète 5. tète, mevr. Ehrenfelt en Guus Schölvinck; 2e pr., koperen parapluiebak, Neeltje Ramp D.Pd. en Rika van der Struijs. Het Commissie-diner, dat in het Paviljoen de Leede plaats had stond ditmaal in het teeken van serenades en wel ter eere van den heer Schouten, die zooals wij reeds gis teren meldden zijn 50-jarig jubileum vierde. Juist voor dat de heeren aan tafel zouden gaan, werd hun aandacht gevraagd voor de Harmonie, die zich in den tuin van het Pa viljoen had opgesteld. De voorzitter van dit gezelschap, de heer Zwetsloot sprak namens zijn vereeniging en de burgerij den heer Schouten toe, aan welke toespraak wij het volgende ontiee- nen: Onze muziekvereeniging zoo gauw ver bonden met de Oranje-Commissie, door de prettige samenwerking tijdens de feesten, heeft reeds meermalen uwe Commissie een serenade gebracht. Ditmaal echter komen wij speciaal voor u om u te huldigen, ook namens de burgerij en u dank te zeggen voor al hetgeen wat u tijdens ruim 50 jaar voor de Oranje-feesten hebt gedaan. Ik her inner mij nog goed, dat ik als kind onder uwe leiding aan de kinderspelen mede deed, terwijl nu onder dezelfde leiding zijn kinde ren er aan meedoen. Hoe die leiding was behoef ik hier niet te zeggen, want een ieder weet, dat wat Schouten doet. doet hij met een opgewektheid, waaruit blijkt, dat hij er in medeleeft. Wij hopen Schouten dat gij nog jaren lang deel uit zult maken van deze Commissie en dat het u gegeven zal zijn nog lang een werkzaam aandeel in de feeslen te hebben. Nauwelijks had men zich aan tafel bege ven of wederom werd opstaan geblazen, nu door Warmond's Fanfare, dat door velen omstuwd zich had opgesteld op het plein van meer gemeld Paviijoen. De heer Bergman, voorzitter van boven genoemde vereeniging begon met den heer Schouten toe te spreken, waarna het korps met fanfares inviel. Aan deze toespraak ontleenen wij het vol gende: Het verheugt ons allen in de gelegenheid te zijn om u Schouten hulde te brengen een hulde die verdiend is, maar wij moeten u ook danken voor wat u deed en nog doet om de feesten te doen slagen. Ook u com missie brengen wij hulde en dank daar voor. Onder uwe leiding wordt hier feest gevierd op een wijze, waaraan vele plaatsen hier in den omtrek een voorbeeld kunnen nemen. Maar hoe kan het ook anders ais een commissie iemand in haar midden heeft als Schouten, een man die voor een ieder klaar staat en voor wien niets te veel is, die meer dan een halve eeuw zijn beste krachten heeft gegeven om anderen prettige dagen te bereiden. De voorzitter der Oranje-Commissie, dankte namens den heer Schouten beide vereenigingen voor de verrassing hem. be reid. Waarna de muziek met fakkellicht een rondgang door het dorp maakte, waardoor de stemming onder de feestgangers, zoo mogelijk nog verbeterd werd. Tot laat in den nacht bleef die stemming en toen het eindelijk sluitingsuur was, was het zoowel voor het publiek en de politie een hard gelag huistoe te gaan. Hier in War mond kunnen ze feesten en daarom mag het hier gezegd, is het voor de politie ook feest. WASSENAAR. Ernstig ongeluk. - Een bejaarde Keer door een auto gedood. Omstreeks 7 uur gisteravond gebeurde op den Rijksstraatweg bij de Pauwlaan een ernstig ongeluk. Op dat uur kwam de 70-ja- rige heer van der K. van hier per rijwiel de Paauwlaan afrijden. Hij wilde den weg oversteken, maar werd plotseling gegrepen door de auto van den heer de G. alhier. Ernstig verwond werd hij opgenomen en ter plaatse door dr. de Haan behandeld, terwijl spoedig geestelijke hulp aanwezig was. Met een zware hersenschudding werd het slacht offer in hopeloozen toestand naar I-eiden getransporteerd. Nader vernemen wij, dat de heer van der K. hedenmorgen te 8 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. RECLAME. Eczeem, uitslag en alle jeukende huid ziekten behooren afdoend behandeld te wor den, anders komen zij telkens terug. Hoe langer de huidkwaal verwaarloosd wordt, des te moeilijker wordt het om haar te gene zen. Wend onmiddellijk Foster's Zalf aan: deze geeft dadelijk verlichting en voortgezet gebruik doet de kwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar A f 1.75 per doos, f 1.per tube. 7532 ALPHEN. Da bloemententoonstelling. Wij laten, hier de uitslag der bekronin gen volgen van de bloemententoonstelling. Bekroningen: Planten door volwassenen gekweekt. Tradiscantia: le prijs: P. Tuin; 2e mej. B. de Leeuw; 2e mej. Coba Yelle koop; 2e mej. D. van Leeuwen; 3e mej.; Córrie Vellekoop; 3e Soeteman; 3e Jan Samson. V a r e n s: le prijs: M. KroonCats; 2e Landbouwhuishoudschoql; 3e A. de Knijff; 3e mej. Schotel; 4e B. den Hertog Pzn. Coleus; ie prijs: W. v. Leeuwen Km.| 2e J. Schuurhof3e Gre Schouten4e D. v* Leeuwen; 4e J. Koopman. Fucksia: le prijs: mevr. O. de Waal;' 2e J. K. van Leeuwen2e D. G. van Stra ten; 3e C. E. Vlink; 4e mevr. M. van Vreeken. Geranium: le prijsG. van 't Riet; le Nellie Kroon; 2e Z. J. van Gijzel; 3e mevr. O. de Waal; 3e Z. J. van Gijzel; 4e A. P. J. van d. Lakenl Begonia: 3e prijs: mej. D. de Knijff; 3e Nellie Kroon; 3e mevr. O. de Waal; 4e D. C. Verweij. Petunia: le prijs: Corrie Kroon; 2e mej. H. Bossemeijen*. Asparagus Sprengen: le prijs mej. K. Verboom; 3e A. M. Overvliet; 3e G. Spijker5e mej. Bunk. Asparagus pluniosus: le prjjs: mej. Corrie Vellekoop; 2e mevr. M. Kroon- Catz; 3e H. ten CateBrouwer; 3e mej. R. Cassier. Dahlia: 2e prijsC. Sohavemaker. Knol begonia: le prijs: W. Burger; 2e P. Verkade. Chrysanthemum: le prijs: C. van Voorst. Planten door schoolkinderen gekweekt: Dahlia: le prijs: G. Groen; le G. v. Welle; le J. v. Leeuwen; 2e J. v. Gijzel; 2e P. de Jager; 3e D. de Jong; 4e C. v, Harskamp. Coleur: le prijs: C. Vermaas; le Neeltje Bakker: 2e Huibertje de Vos; 2e Alida de Vos; 2e Jacob Rijnsburger; 3e Johanna v. Wilgen; 4e Arie den Ouden; 5e Jo Bergshoef. Geranium: le prijs: Nellie Fulpen; 2e Lousje Kuipers: 2e J. Hamsen; 2e W. Wassink; 2e Hans Vellekoop; 2e F. Bakker; 3e M. Bossemejjer; 3e Emmy Uithol; 3e J. v. d. Woensel; 4e Cornelia v. Wieringen; 4e Neeltje v. Veen; 4e Maria v. d. Pol; 5e Simon v. Berkum. Fuchsia: le prijs: Joop v. Berkum; 2e Kr. v. d. Burg; 2e J. G. Groenenberg; 2e A. v. Emmerik; 3e A. Groen; 3e P« de Jager; 4e Corn. Beider; 5e Jannie Kroon; 5e M. Krommenhoek; 6e Simon Visser; 6e R. v. Heusdem Knolbegonia: le prjjsNellie Ful pen; le Cornelia Verhoef; 2e Jannie Kroon; 3e Gerrie de Graaf; 3e Koos v. Wermes- keiken; 4e Albert Munting; 4e Adriana Saton; 5e W. v. Oostrum. Ghrysantheniu m: le prijs: M, Kammeraat; 2e. A. v. Kooijk; 3e: C. Starre- veld; 4e. R. v. Hazendonk; 5e. Coba van Rijn. Petunia: 2e prijs: Adriaan Walraven? 3e. W. v. Dongen; 3e. G. de Pater; 3e. P. de Groot; 4e. Nelliei Halm. Bgonia S e m p e r f 1 o r e n s: le prijs: G. de Waal; 2e. G. v. d. Berg; 3e. Johan Bakker; 3e. Lousje Kuypers; 4e. Ws Snel;- 5e. Nicolaas v. d. Akker. Margriet: Medaille v. d. Koningin f Jan Wierlsema; le prijs: Betje de Vos; 2el F. B. v. Rijn; 3e. J. Doeland; 4e. J. Mulder. Asparagus plumosus: le prijs? A. Wagter; 2e. Annie Lek; 3e. Jan v. Zwie- ten; 4e. Arie van Braak; 5eL T. B. v. Rijn, A sparus Sprengen: le prijs: Jo han de Vos; 3e. Adriana v. Gemeren; 4e. Marie Verkerk; 5e. Albert Munting. Fradexansia: le prijs: Ina van Staveren; 2e. Be'tje de Vos; 3e. W. v. Dien? 4e. Corn, de Kleer. Varens: 2e prijs: Dina Fietselaar. De verkoop der vlagjes ten bate der vereeniging „Pro Rege" en de afd. van den Ned. Militairenbond alhier heeft opgebracht f215.38. Gistermiddag kwam E. J. J. uit Gouda met zijn auto, op den West Kanaalweg al hier, doordat hij niet voldoende uitweek voor een wagen, die aan den kant van den weg stond, in aanrijding daarmede. De be stuurder van de auto raakte zijn stuur kwijt en reed, nadat eerst een telefoons al 22

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6