AGENDA. REGELS VOOR DEN WEG. VSSSCNERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAM» LAATSTE BERICHTEN. Donderdag. ,,Jeruël" (Groenesteeg 16): Meisjesver- eeniging. 77' uur. Vrijdag. R.-K. Bondsgebouw, Steenschuur, 910 Uur tentoonstelling werk leerlingen'avond- teekenschool v. d. Ned. R.-K. Volksbond. „Zomerlust'.'Trammuziekcorps. 8 uur. ZweminriohHng Hooge-Rijndijk: Adspiran- tec-wedstrSden L. Z. C. Nam. kwart over zes. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en familie-maiinée. „City-theater", Haarlemmerstr.Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen; Dagelijks te 8 uur. Scala (Den Haag)Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 Sept. waargenomen door de apotheek van de heoren D. J. v. Drie- sum, Mare 76, telef. 406, en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 602. Voetgangers, op een Rijwielpad loopende, verlaat dit pad, zoo Fietsers naderen voor of achter U. een der vertrekken voor rouwkamer inge richt. Het aantal aanvragen tot opname van patiënten uit de omstreken van Rotterdam en Amsterdam nam regelmatig toe; dopr gebrek aan ruimte in het Oude Ziekenhuis kon niet iedereen worden opgenomen. Met den hoogleeraar in de chirurgie werd de eersle-hulpdienst bij spoorwegongelukken herzien en opnieuw geregeld. Ook het materjjat werd aan een grondig onderzoek onderworpen. Na deze maatregelen werd heel onver wachts op 13 Juli een oefening gehouden, die uitstekend slaagde. Hierop volgde een bespreking n)et het aanwezige, personeel. Zonderlinge é'peling vah het lot, dat nog geen (wee maanden later werkelijk een ern stige spoorwegramp plaats vond in de na- heid van Leiden, waar deze eerste-hutp- dien$t uitstekend werk heeft verricht. Op 11 September brachten de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen en de Burgemeester van Leiden een be zoek aan het Ziekenhuis en de patiënten Op 12 September kreeg het Ziekenhuis onverwachts bezoek van HL M. de Koningin en Z. K .H. dén Prins der Nederlanden. In den loop van dit verslagjaar werden de toebereidselen gemaakt voor de over brenging van de eerste kliniek naar het Nieuw Academisch Ziekenhuis, nl. de Kin derkliniek. Het aantal poliklinisch behandelde pa tiënten in de verschillende afdeelingen over het jaar 1926 bedroeg: Polikliniek Heelkunde 4805 patiënten; polikliniek geneeskunde 2298 patiënten: po likliniek keel-, neus- en oorheelkunde 3418 patiënten; polikliniek Gynaecologie 822 pa tiënten; polikliniek Verloskunde 857 pa tiënten polikliniek oogheelkunde 6310 pa tiënten; polikliniek dermatologie 825 pa tiënten; polikliniek kindergeneeskunde 1Ö98 patiënten. Geröntgend werden 3378 patiënten; hier voor werden gebruikt 8880 filmen, waar van 8448 Agfa en 432 Kodak. Bestraald werden 324 patiënten, waar van voor het eerst 222 patiënten; met ra dium werden behandeld 40 patiënten, In de apotheek werden bereid: 3755 ste riele oplossingen; 6073 ampullen; 85 ste riele zalven. Afgeleverd werden: 29471 Antiseptica in 3 L. flessc'hen. De prijs per recept bedroeg 46.7 cent. 81 December was de dag met het groot ste aantal recepten. Onze stadgenoot, de heer R. van der Klip slaagde te Den Haag voor het examen hoofdakte. Geslaagd is te Fredriksoord voor het „Diploma Bloementeelt" W. W. Lagerberg, tuinman bij de gemeente-plantsoenen alhier. Heden bezochten de leerlingen der 5de en 6de klasse v. d. school van het Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix te Schiphol de hangars en toestellen o.a. van Fokker en Junker; te Amsterdam het Rijksmuseum en het Paleis op den Dam, een en ander onder leiding van den heer H. van Batenburg. Heden herdenkt de heer Th. Dissevelt den dag, waarop hij voor 25 jaren hij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Mij. alhier in dienst trad. De jubilaris werd hedenmorgen te halfelf feestelijk ten kantore ontvangen en door den heer D A. van Waalwijk namens de directie hartelijk toegesproken, waarbij hem een fraaien bloemenmand en een en veloppe met inhoud werd aangeboden. Spr. eindigde mot den wensch, dat het den be scheiden werker gegeven moge zijn ook zijn gouden feest bij de firma te vieren. Namens afdeelipgsehefs en administratief personeel werd hem daarna door den pro curatiehouder, den heer B P. du Croix, met eenige welgemeende woorden een mooie schemerlamp en een bloemenhulde ter herinnering aan dezen feestdag aange boden. De jubilaris werd na afloop van de hul diging in de gelegenheid gestéld den dag verder in den huiselijken kring door te brengen. Heden feeeren de dienstplichtigen der le en 2e ploeg van de lichting 1927, behoo- rénde tot het 4de regiment infanterie uit Waalsdorp, waar zij op manoeuvres ge weest zijn naar hier terug om morgen met groot verlof te vertrekken. De welbekende boek- en steendruk kerij der firma P. J. Mulder en Zn. verzoekt ons mede te deelen, dat door haar van de firma P. W. M. Trap de afdeeling steen drukkerij is aangekocht, waardoor zij in 'staat zal zijn op dit gebied beter voor den dag te komen dan tot dusverre met de haar te dienste slaande middelen mogelijk was. IJMUIDEN, 1 September 1927. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.60f 0.90; Griet per kist van 50 kilo f 34f 18; Tongen per kilo f2.45f0.85; Zetschol per kist van 60 kilo f55—f40; Kleine Schol f27—f 1.70; Schar f 7.50f 1.20; Roggen per 20 stuks f 16— f 10; Vleeten per stuk f2.17f 0.30; Pieter man en Poontjes per kist van 60 kilo f 13.5012.SOGroote Schelvisch per kist van 60 kilo f 27f 18Middel Schelv. f 19- f 15Kleinmiddel Schelv. f 14f9.50; Kleine Schelv. f 10f4.20; Kabeljauw per kist van 126 kilo f 47f 39; Gullen p. kist van 50 kilo f 13f 1.50; Lengen per stuk f 0.90—f 0.60; Heilbot per kilo f 160—f 1.20 Wijting per kist van 50 kilo f 3f 1.10; Koolvisch per stuk f 0.47—f 0.37; Makreel per kist van 50 kilo f 16.50f 11. Er zijn 20 stoomtrawlers binnengekomen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De 47ste zitting van den Volkenbond. Twee-en-twintóg ministers van buiten- landsche zaken komen ter vergadering van den Volkenbond, die heden in 47e zitting bijeenkomt. Deze zal waarschijnlijk gepre sideerd worden door een vertegenwoordi ger van Latijnsch Amerika. Cuba zal zich officieel candidaat stellen als niet-perma- nent lid van den Raad. O.a. zal men beslissen welken vorm de economische organisatie van den Volkea-- bomd zal aannemen. Verder zullen oen:go vragen betreffende Danzdg geregeld wor den en zal gies/proken worden over de in terpretatie van artt. 190 en 192 van het verdrag van Ver&aillea betreffende het aan - Dicifctwbland opgelegde verbod om oorlogs schepen te fabriceeren eri uit te voeren. De begroeting van den Volkenbond voor 1928 bedraagt 24.9 millioen gouden franken tegenover 24.5 voor dit jaar en 22.9 verle den jaar. DUITSCHLAND. Arbeidsconflicten. De bestnpen d!er bonden van spoorweg arbeiders besloten bi] de directie der Duit- sche spoorwegmaatschappij eischen in te dienen voor een algemeeno loonsvorhoo- ging- Gisteren hebben de vakvereenigingen het looncontract voor de textielindustrie voor geheel Saksen opgezegd. Circa 300.000 textielarbeiders zijn hierbij betrokken. FRANKRITK. Het gnlden-boek voor Engeland. Gisteren had te Parijs aan Chamberlain op het stadhuis de overhandiging plaats van het Fransche gulden-boek aan 't Brit- fec'he rijk in tegenwoordigheid van Briand en de minos ten* van binnenlandsche zaken en marine. Er werden redevoeringen uit gesproken door den voorzitter van den gemeenteraad en den préfect van de Seine. Chamberlain drukte in zijn dankbetui ging de overtuiging uit, dlat de Fransch- Brit.sohe vriendschap aNe misverstanden zal overleven en gedurende talrijke eeuwen nog tot den vrede van de wereld zal bij dragen. Na de plechtigheid op heft stadhuis legde Chamberlain een krans neer op het graf van den onbekenden' soldaat. Briand en Poincaxé schreven voorberich ten in dit boek. ,,Aan het land, welks zonen nog rusten in onze vlakten van het Noorden", zoo zegt Briand, draagt Frankrijk een weer spiegeling op van zichzeTve voor de hulp, die het haar geboden heeft in den strijd voor recht en vrijheid. Thans streven de Fransche en Engelscho cPiplomaten er naar den vrede in Europa te vestigen, dat he laas nog vol is van geschillen." ,,Als beide landen", zegt Poincaré, „maar steeds dezelfde opvatting hebben over de wijze van toepassing van de vredesverdra gen, die de gemeenschappelijke overwin ning bekrachtigen, zal nimmer verschil van meening de hartelijke vriendschap van hant en verstand kunnen vertroebelen, die samenwerkt om den vredfe van Europa te handhaven. De wereldvrede zal dan ook voortaan inderdaad afhangen van het ge lijkgestemde streven van Engeland en Frankrijk. Doumergue schreef, dat de oveJTeenkom- stige politieke rijpheid der twee landen, hun roemrijke geschiedenis, hun den groot- schen plicht oplegden in vtede een enge samenwerking te handhaven, die hun mo gelijk maakt het recht en de beschaving te doen zegevieren. Millerand, Joffte, Foch, Pétain, Lyautey droegen autografen bij over de Fransch- Engelsche vriendschap, welker handhaving onmisbaar is voor den vrede en de rust der weireld, en CUemenceau schreeft er kortweg in: S'aimer c'est le prouver (Trouw moet blijken). ENGELAND. Moeilijkheden in Australië. Naar men uit Brisbane meldt, dreigt er een ernstige botsing tusschen de Australi sche regeering en de vereenaging van spoor wegpersoneeL De arbeiders maken toebe reidselen om het geheele verkeer tot stil stand te brengen. Volgens de „Daily News" vindt het con flict zijn oorzaak in Queens-lan'd, waar Mc Connacfe, de premier van de arbeidersre- gieering, gedreigd heeft tegen Zaterdag alle leden van de vakvereeniging van spoorweg arbeiders uit te sluiten, omdat zij gewei gerd hebben goederen te vervoeren naar een suikerfabriek te Ziucl-Johnstone, waar al geruimen tijd een werkstaking heerschü. De spoorweglifeden hebben besloten tot het uiterste vol te houden en de Zeelieden- vereenDging te Brisbane heeft besloten de kustvaart te staken. In het Noorden van Queensland is de staking op de spoorwegen al begonnen. De strijd gaat feit-el ijk tusschen de gema tigden in de arbeiderspartij, waartoe Mo Cormnck behoort, en de extremisten. Daar een deel van zijn partij in het parlement weigert den premier te volgen, vreest men ook voor een kabinetccrisis. CHINA. Ook de Engelschen nemen troepen terug. Na Japan ook Engeland. Officieel wordt gemeld, dat ten gevolge van de toepassing der politiek van geleidelijke vermindering der Britsche strijdkrachten te SjaDghai, 4 bataillons te zamen ongeveer 32CO man en één artiBeriebrigade binnenkort uit Sjang hai teruggetrokken zullen worden, zoodat het resteerendo Britscbe contingent 5 ba- tadJJons zal tellen, d.i. ongeveer 4000 man en een compagnie pantser-auto's. EEN WONINGBOUWVEREENIGTNG VOOR BE STAD BERLIJN. NEW-YORK. 31 Aug. (V.D.) De Burge meester van Berlijn sloot heden onder voor behoud der goedkeuring van den Berlijn- schen Gemeenteraad een leening af met het huis Dillon Read Co.. voor een totaal be drag van dertig millioen dollar. Deze lee- r.ing zal dienen voor woningbouw en woidt uitgegeven in de Vereenigde Staten, Enge land en ar.dere Europeesche landen bin nen twee weken. De leening heeft een rente voet van zes procent en een looptijd van 26 jaar. De leening word! uitgegeven ien laste van een nieuwe maatschappij, welke door de stad Berlijn wordt opgericht, doch de lee ning zal een directe verplichting van de Stad zijn. De juiste prijs van uitgifte is nog r.iet vastgesteld. Genoemde maatschappij zat de grond koopen en het bouwen der huizen uitbesteden. De huizen zullen ver huurd worden voor een tijdvak gelijk slaande met den looptijd der leening. De Deutsche Kredit Sicherungs Gesellschaft 'zal als trustee optreden en de stortingen voor amortisatie en rente in ontvangst ne men. De opbrengst der leening zal dienen iol den bouw van 8000 woningen. Tot den bouw hebben gecontracteerd de firma Felix Holzmann. Vereinigte Berliner Boden Ge- sellschaft, de firma Leaiz. Rtóhier Söhaedel, en de Verband Soziale Betriebe. OFSTAND TEGEN DE SOVJETS. WARSCHAU, 1 Sept. (Belg. Tel. Ag.), le Ivieniec zijn opnieuw hevige anti-sovjet vijandelijkheden uitgebroken. De opstande lingen namen de slad Vasislkov in een fu silleerden 17 communisten, GEEN WAPENLEVERING AAN DE SOVJETS. NEW-YORK, 1 Sept. (Reuter). De corres pondent van de „New-York Times" te Washington meldt dat de onderhandelingen met agenten der sovjet-regeering voor den aankoop van 150.000 geweren in de Ver eenigde Staten werden gestaakt, tengevolge van de weigering van het ministerie van Buitenlandsche Zaken om genoemde wape nen uit te voeren. De Russische agent, die naar Washington kwam, met het verkoopcontract, dat gereed was om geteekend te worden, terwijl ook de geweren le New-York lagen opgeslagen, ontving de mededeeling, dat het Ameri- kaansche Departement van Buitenlandsche Zaken de transactie afkeurde. DE VLUCHT VAN KINCHIN. LONDEN, 1 Sept. (V. D.). Tot hedenmor gen vroeg was geen nieuw bericht ont vangen omtrent den Oceaanvlieger Minchin. Op het vliegveld van Ottawa zijn alle voor bereidingen getroffen voor de ontvangst van Minchin, Hamilton en Prinses Loewen- stein. LONDEN, 1 Sept. (V. Dj. Uit Harbour Grace (New Foundland) wordt gemeld, dat de weersomstandigheden boven den Oceaan beter worden. De wind is Zuid-West. Het vliegveld was gedurende de nachtelijke uren verlicht. De radio-stations langs de St. Lawrence- golf luisteren scherp om berichten van de Oceaanvliegers op te vangen. Het Cana- deesche Ministerie voor de Luchtvaart heeft aan alle draadlooze stations in het gouvernement aan den Atlanlischen Oceaan bevel gegeven bij het aanbreken van den morgen uit te kijken of zij een spoor van de vliegers kunnen bemerken, en ook op draadlooze telegrammen van Oceaan-stoo- mers te luisteren. DE „PRIDE OF DETROIT". LONDEN, 1 Sept. (V. D De „Pride of Detroit", welke gisteren in Konstantinopel is aangekomen, zal daar een dag oponthoud hebben, daar eerst de noodige formaliteiten moeten worden vervuld om toeslemming te verkrijgen over Turksch grondgebied te vlieger. Daarna zal de tocht naar Alèppo en Bagdad worden voortgezet. GENERAAL MONTES GEDOOD. MEXICO CITY, 1 Sept. (V. D.). Gemeld wordt, dat generaal Montes, de vroegere gouverneur van Puebla en leider van de ultra-agrariërs, doodgeschoten is. Het schijnt een politieke moord te zijn. DE GRENS OVERGEGAAN. NICE, 1 Sept. (V. D.) Fascistische solda ten hebben twee Franschen, die op excursie waren en toevallig de grens waren overge gaan, aangehouden. Zij werden naar Sandal- mazzo geleid, waar zijn gevangen werden gehouden. Na twaalf uren werden zij weer vrijgelaten. ZEESCHUIMERIJ. HONGKONG, 1 Sept. (Reuter). Het stoom schip „Yatehing" van de Indo-Chineesche scheepvaart Maatschappij, dat van Swatow naar Shanghai onderweg was, is eergisteren door zeeroovers geplunderd. De zeeschuimers hebben hun kamp op geslagen in de Bias Bay met hun buit, die op 10.000 dollar wordt geschat. Bovendien hebben zij zeven Chineezen vastgehouden als gijzelaars. De leeggeplunderde „Yatshing" is heden te Hongkong binnengeloopen. BLOEDIGE BOTSING. BARSILLY, 31 Aug. (Reuter). Gedurende een Hindoesch feest hebben er gedurende een processie met muziek, die voor een mos kee defileerde, onlusten plaats gehad. De politie moest niet minder dan zestien maal van de vuurwapens gebruik maken om de orde te herstellen. Dertien personen werden gedood en 96 gewond. DE GLINDHORST. Het bestuur der vereeniging tot duurzame verzorging van minderjarigen acht zich ver plicht aan de leden der vereeniging, diaco nieën der Geref. Kerken, obligatie- en schuldbekentenishouders en crediteuren, openlijk de volgende mededeelingen te do6n: Een ongeduldige obligatiehouder, die dreigde beslag te zullen leggen op eigen dommen der vereeniging, is het onlangs gelukt betaling zjjner achterstallige rente te krijgen. Om beslaglegging te voorkomen werd hem van bevriende ztjde de rente be taald. Hierdoor aangemoedigd hebben vier obligatiehouders (eveneens geen leden eener Gerei. Kerk), het bestuur willen dwingen om ook aan hen rente uit te betalen, onder bedreiging van faillissementsaanvrage. Het bestuur, handhavende zjjn bekende standpunt, n.l. met den één boven den andw te bevoorrechten, heeft aan dien dwang weerstand geboden. Niettegenstaande de ernstigste waarschuwing om toch niet door faillissement hun eigen, maar ook de gelden van alle andere crediteuren in gevaar te brengen en ondanks de uiterste pogingen, door het bestuur, bijgestaan door de com missie van 0. en S., aangewend, om deze koppige obligatiehouders tot rede te brengen) hebben zij hun opzet volvoerd en de ver eeniging ten val gebracht. De rechtbank heeft 24 Augustus j.l. het faiCTjIisseroent uitgesproken. Met groote droefheid in het hart ziet het bestuur door deze gebeurtenis zijn hoop verijdeld om ten langen leste ieder het zijne te geven, nu het ongeduld van enkelen dien hoop den bodem insloeg. De ingespannen arbead van 3V^ jaar is daar mede verwoest. Wat te meer te bejamme ren is, nu sedert een jaar de smetten der moreéle debacle waren uitgewischt. Reeds begon het kinderaantal weer te stijgen. Het herstelde vertrouwen bleek voortdurend meer, in den groedenden steun der diaco nieën. In dit jaar zou althans een gedeelte der rente betaald kunnen worden. Dat de stichting weer in „stijgende lijn" was ge bracht, bleek uit de pas gepubliceerde ver slagen. De enthousiaste jaarvergadering van 15 Junj j 1. beschouwde het bestuur als de inluiding van een nieuwe periode van opbloei. Door den nu gevallen slag ontveinst het bestuur zich niet, dat thans de toestand der Glindhorst bijna hopeloos is en de toekomst buitengewoon donker. Evenwel zal het bestuur zijn taak blijven vervullen. En dat in de eerste plaats om de kinderen, wier lot de vereeniging zich aantrok. Doch ook in het belang van hen, die met zoo'n zeldzame trouw en opoffering hun le ven hebben gewijd aan de dagelijksche ver zorging en opvoeding dier pleegkinderen. Het Bestuur voegt aan het bovenstaande nog het volgende toe: Voor allen, die de stichting steeds gelde lijk hebben gesteund (Diaconiën zoowel als particulieren) worde aan het bovenstaande nog toegevoegd, dat hun steun ook nu drin gend noodig blijft voor levensonderhoud. Tijdens den duur van het faillissement gaat het leven op de stichting zijn gang. De kinderen moeten gevoed en verzorgd wor den, Alle giften, in welken vorm ook, ko men uitsluitend daaraan ten goede. Het bestuur verzoekt daarom, de ver- pleeggelden, contributiën en collecten te zenden aan den penningmeester van het Suppletie-fonds, den heer J. Reinink te Harderwijk. WERELDPOSTCONFERENTIE VOOR LUCHTVERKEER. Heden is in de Ridderzaal te Den Haag aangevangen de Wereldpoefcconforeutie v. Luchtverkeer. De Minister van Waterstaat hiekl de opningsrede, waarin hij namens de Nederlandsche regeering de gedelegeerden hartelijk welkom heette en de beste wen- schen uitte voor het welalagen in de taak om een ontwerp-reglement betreffende de Internationale Luchtpost uit te werken, hetwelk bij wijze van proef reeds in den aanvang van 1928 in werking zal kunnen worden gebracht en dat eventueel als grondslag zal moeten dienen voor de her- eiening van de wereldpostconventie op het aanstaand congres van Londen in 1929. 's Ministers rede werd beantwoord door 1 den deken der Unie, den heer Krains, di recteur-generaal der P. T. T. in België, die een overzicht gaf van de geschiedenis op internationaal postaal gebied en die wees op de groote vorderingen van het luchtpostverkeer. Vervolgens voerde nog tr. Damme directeur-generaal der P. T. T. in Nederland, voorritter der conferentie, het woord, waarna de conferentie aan ving. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING OVERHEIDSPERSONEEL. Woensdag 7 September zullen de bestu* ren van den Ned. R. K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus", den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst, den Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst en den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond in conferentie bijeen ko men ter bespreking van het antwoord van minister Slotemaker de Bruine op het ver zoek dezer organisaties tot instelling eener commissie Ier voorbereiding van de le tref fen maal regelen i. v. m de verzekering van het Overheidspersoneel legen de gevolgen van werkloosheid. ONS DROOGMAKINGSSTELSEL. Naar aanleiding van een bericht in de „Times" (men zie onder „Binnenland",) waarin gemeld wordt, dat Lord Bledisloe het voornemen heeft op uitnoodiging van de Ned. Regeering met de Kon, Commissie voor Droogmaking, waarvan hij voorzitter is, naar Nederland te gaan, teneinde ter plaatse een onderzoek in te stellen naar het Neder landsche droogmakingsstelsel, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededee- len: Den 19en September a.s. wordt de Royal Commission on Land Drainage in den Haag verwacht. Het gezelschap bestaat uit een President, Lord Bledisloe, Minister voor Landbouw en. Visscherijen te Londen en dertien commissieleden en secretarissen. Aanleiding tot dit bezoek geeft het tech- nisch-historische werk „Sir Cornelius Ver- muyden", waarin de schrijver, de heer KorthalsAltes belangrijke wenken gaf ten opzichte van waterschapswetgeving in En geland. De Minister van Waterstaat zal de Com- missie aan zijn Departement ontvangen en verschillende inlichtingen verstrekken. Daarna biedt Z.Exc. de commissie een lunch van 's Middags zal een bezoek gebracht worden aan de kustverdedigingswerken van het Hoogheemraadschap Delfland. 's Avonds diner bij den Engelschen ge zant. Dinsdags zijn de heeren de gast van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs op een excursie naar de Zuiderzeewerken, terwijl de volgende dagen besteed zullen worden aan het bezichtigen van verschillende wer ken in Overijsel. De Commissie wordt ontvangen en ver gezeld door de heeren Laming, handels-at taché der Engelsche Delegatie in Den Haag en den heer Korthals-Altes, terwijl de lei ding der excursies is opgedragen aan jhr. van Panhuys, directeur van het Rijksbu reau voor Ontwatering. Naar wij vernemen zal de Commissie, die geen ander land dan het onze zal bezoeken, Donderdagavond 22 September weer naar Engeland oversteken. Drie eeuwen geleden was het een Neder- landsch waterbouwkundige, Cornelius Ver- muyden, die de groote droogmakerijen in Engeland tot uitvoering braeht, nu komen de Engelschen naar Nederland om onze wetten en werken op -waterstaatgebied te bestudeeren. SYNODE DER GER. KERKEN. Hedenmorgen kwam de Synode der Geref. Kerken weder in vergadering bijeen. De Synode ging onmiddellijk in comité-gene raal. Te elf uur werd de zitting weer geopend* waarna werd voortgegaan met de bespre kingen van het rapport inzake den uitleg der belijdenis, dat werd uitgebracht door dr, K. Dijk. ONDER WAGENWIELEN GEDOOD. Een zekere Emile Verstuyf, wonende ta Maldegem (België) vader van 6 kinderen, geraakte onder de gemeente Aardenburg bij een afrit onder een met vlas geladen wagen en wa9 onmiddellijk dood. INBRAAK. Gisternacht is ingebroken in het schoe-. nenmagazijn van de firma S. A. Presburg in de Spuistraat 88 te Amsterdam. De twee inbrekers zijn echter in hun bedrijf ge stoord. Zij hadden reeds de noodige artii kelen bij elkaar gezet, toen ze in een der gangen de vrouw van den concierge tegen-» kwamen. Deze had namelijk gerucht ge-t hoord. De beide mannen dreigden op haar: te zullen schieten als ze alarm maakte. Zij hebben toeij het magazijn door de voor deur verlaten. Daar zijn ze echter in de armen geloopen van twee agenten, die na eèn vervolging een der beide mannen ar- resteerden. Uit het onderzoek is gebleken, dat zij in deze engros-magazijnen door het dak naar binnen zijn gekomen, en wel van af het logement van het Leger des Heils. Door den architect J. A. H. W. Cramer werd heden namens de Nederlandsche Na-t tionale Vereeniging van Werklieden aan besteed het bouwen van 13 perceelen, bei vattende 5 winkels met woningen en 32 étagewoningen aan de Sumatrastraat te Den Haag. Het laagst wa9 ingeschreven door de Naaml. Venn. G. Bergshoeff te Alphen aan den Rijn voor f 123.900. Hedenmorgen is in de Maas achter Sitlard het lijk gevonden van J. v. d. Velde, 37 jaar oud, ongehuwd en afkomstig uit Smilde die bij het ongeluk op 27 Augustus verdronken is. Van de vier arbeiders die verdronken zijn, zijn thans 3 lijken gevonden.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2