LAND- EN TUINBOUW. Hij wees op hun samengaan, hun over eenkomsten en hun principieel© verschillen in hun politiek, geestelijk en kerkelijk ge- yo.elen. Als tusschenzang werd gezongen Ps. 105 1 en 3 waarna spr. nog in een gloed vol betoog uiteenzette de voorrechten welke wij thans genieten in het bezit van de nazaten van dien groot en Vader des Vaderlands. Als slot werden gezongen de twee eerste coupletten van het Wilhelmus. Hedenmorgen verheugden we ons in het aanzien van den blijden dag die ons te wachten stond. Bij het optrekken van den lichten nevel, verscheen de dagvorstin in al haar pracht en werd reeds hier en daar de vlag uitgestoken, waaraan later in den morgen ruimschoots werd voldaan. Het oranje prijkte op veler borst en als altijd waren de kinderen in oranje feest tooi. Het feest van vandaag werd geopend door een zanguitvoering, gegeven door de beide Chr. zangvereenigingen „Hallelujah" en „Excelsior" op het Paul Krugerpledn bij de school voor Geref. lager onderwijs. Onder leiding van den directeur van „Excelsior", den heer J. Couvee, wérden gezongen: „T>ankt, nu allen God", „Ber gen op Zoom" en „Ziet, Hij komt met roem beladen", waarvoor het publick zeer veel belangstelling toonde. Van hier zou men met de muziek voorop naar „Duinoord"" wandelen om aldaar hetzelfde programma te laten hoe- ren, doch de muziek was absent, iets waar over het bestuur der Oranjevereeniging zeer ontstemd was. Van Duinoord gingen de zaxigveTeeni gin gen naar de Boulevard bij de Oude Kers, waar eveneens dezelfde liederen gezongen werden en oevral Veel belangstelling had, Intusschen gingen de schoolkinderen 'elke school apart in optocht naar den boulevard om aldaar verzameld een rond gang door het dorp te maken. Wat was dat een pracht gezicht, al die lieve kleurige met óranje en vlaggen getooide kinderen, vele daarbij nog met fantasiemutsen getooid en een mirleton in de hand. Onder het zingen van verschillende lie deren maakte men een marsch door het dorp, iets wat vooral de ouders, familie en bekenden d^r kinderen het hart goed deed. Allen werden daarna in de scholen ge- tracteerd. Allerwege is men nog bezig nu wij dit schrijven om allerlei versieringen aan te brengen. Wat er nu verder geschiedt vertellen we imorgen. Alleen nog dit. De heer Bad gast die aan de 0. V. f 40 schonk, laat hedenavond voor of na het vuurwerk nog een aantal teertonnen verbranden, iets dat immeT een fantastischen aanblik oplevert. Onze dorpsgenoot, de heer W. C. Vell- kamp is geslaagd voor het Staatsexamen. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen aan het Bureau van Poli tie te verkrijgen, als zijnde gevondenEen haarkam, handdoek, een doosje, een bril met hoornen randen en nikkelen gebogen haken in étui, een huissleutel KATWUK AAN DEN RIJN. Betreffende het Koninginnefeest kun nen we thans mededeelen dat het uur van aanvang zal zijn Donderdagmorgen 9 uur, plaats van samenkomst der kinderen van alle scholen op het Kerkplein. Vandaar op tocht door het dorp naar het feestterrein al waar men verschillende spelen zal uitvoe ren. Dit is te 12 uur afgeloopen. Wat nog niet bekend was is, dat te halftwee de keu ring zal plaats hebben van kleine versierde voertuigen. De mededinging hiervoor i3 groot. Na deze keuring in optocht vanaf het veilingterrein naar het feestterrein. Te 3 uur is daar ringrijden per auto, estafette loop en stoelendans. De opgaven hiervoor, vooral voor het eerste zijn zeer talrijk. Dat is ook iets nieuws. Des avonds te 8 uur zanguitvoering in de tent op de Turfmarkt door drie zangverenigingen, n.l. Soli Deo Gloria, R K. Zangkoor, en Echo der Duinen. Te 9 uur concert door de HaTmonie Katwijk. NOORDWIJK. Oranjefeesten. Gisterenavond wenden de Oranjefeesten alhier ingezet met een concert op het Lin- denplein, gegeven door het Muziekcorps ,,St. Jeanne dArc" van Noordwijkerhout. welke met een prachtig en zeer goed uitgevoerd programa aan de vele belangstellenden een genot- en kunstvollen avond heeft bezorgd, In het dorp zelve heerschte een gezellige drukte en waren velen aan het etalages kijken van de ongevc-'er 30 winkeliers welke aan den uitgeschreven etalagewedstrijd deel namen en evenals vorige jaren bijzonder veel .werk hiervan hadden gemaakt, waardoor nog eens goed naar voren komt, wat in eigen dorp te koop is. In een onzer drukste winkel straten, de Kerkstraat zelve met eerepoor- .ten, slingers en vlaggetjes versierd komen .wij allereerst bij de Wed. v. d. Plug, welke in e'en keurig opgestelde etalage met wollen, sa- •jetten ons aan de komende winter herinnert; de heer Bouwknegt laat ons keurig suiker werk zien en marsepein, terwijl het tweede raam ons doen watertanden vanwege het heerlijke banket. Aan den overkant zien wij een prachtig opgestelde etalage van fruit en groenten van den heer Jos. v. Bohemen, ter wijl de uitstalling van den heer Hoogeveen in fijne vletesc'hwaren en Geldersche Waren ons als het ware tot 'n proefje uitnoodigt. De heer Waasdorp, goud- en zilversmid laat ons zien hoe wij het best onze zilverkast kunnen aanvullen of ons schoorsteengarnituur er uit moet zien; de heer Langelaan laat eenige mooie snufjes zien voor de dames als werk mandjes en naaidoozen, terwijl deze" ook heeft een keurig opstelling van nikkel- en koperwaren. De fa. H. Caspers laat ons Noordwijks ouden roem de Kruidenteelt in een aanschouwelijke opstelling van diverse kruiden zie'n. hetwelk tevens voor velen zeer leerrijk is; de fa. Zoet en Vink toont de soliditeit van haar fabrikaat rijwielen. De heer C. v. Gerwer toont allereerst een fijne etalage in witkant goederen, waarin kunstig tusschen groen en bloemen een fon-. teintje is aangebracht; ook de kleurige eta lage van den heer Roodewijk van luxe brood getuigt van ware vakkennis en is zeer zeker een goede aansporing voor de Eet meer brood-campagne, de fa, Jac. Krol heeft een keurige collectie in fijn schoenwerk; S. Zwetsloot brengt wederom een uitstalling in Geldersche Waren; de heer Vlieg expo seert iets voor den fijnproever in banket en koeksoorten, terwijl het chocolade-monu ment een keurig stuk werk is; G. A. Janson heeft in zijn helderen en frisschen winkel een mooie uitstalling van fijne vleteschwaren terwijl de heer Zoutenbier de nieuwste snufjes laat zien in schoeisel, hetwelk keurig is opgesteld. In een eenvoudige" doch keu rige opstelling heeft de heer Medemblik oude wijnen opgesteld; de heer van der Weyden huishoudelijke! artikelen, waarin de nikkelwaren den boventoon voerden; de heer Joh. Blok 'n collectie parfumerieën en de heer Bosch een pracht collectie" klokken, horloges en zilveren snuisterijen. De heer v. d. Steen toont ons de benoodigde onderdee- len voor de fotographie en eenige zeer mooie fotographische vergrootingen; de fa. Sam- beekBraun laat de dames een keurige col lectie witgoederen- en kleurige! coupons zien, welke eenige prachtige etalages vormen. In een zee van licht toonde de heer v. Leeuwen een prachtcolleCtie electrische ornamenten, terwijl de modistewinkel van de fa. Rooyers een prachtcollectie dameshoeden heeft uit gestald. De wed. Brakel brengt rookartike len voor de heeren; de heer de Je"u Sluis' biscuits en de Coöp. D. S. S. een opstelling van de Rainbow-margarine, waaraan tevens een aardige attractie is verbonden. De jury bestaande uit de heeren J. Roo- den'burg, W. Jacobs en C. L. Korenhoff uit Leiden, kende de vogende prijzen toe: J. W. Roodenrijs le prijs, 53 punten; H. Medemblik, 2e pr., 52 pnt.; H. Bouwknegt 3e pr., 51 pnt.; Jos. v. Bohemen 4e pr.. 51 pnt..: G. A. Janson 5e pr.. 45 pnt; P. Zoutenbier 6e pr., 45 pnt.; H. Bouwknegt 7e pr., 45 pnL H. Hoogeveen 8e* pr., 44 pnt.; W. v. d. Weijden 9e pr., 44 pnt.; BraunSambeek 10e pr., 43 pnt. Zoet en Vink, eervolle vermelding; P. Vlieg, eervolle vermelding. De jury maakte nog de bemerking dat in de etalage^ te weinig is gewerkt met het beprijzen der uitgestalde goederen. Tot laat in den avond bewoog zich een groot aantal menschen door Noordwijk's straten wat wel bewijst dat een etalagewedstrijd door hen zeer op prijs wordt gesteld en wat zeker eeii goede reclame zal zijn voor de Noord- wijksche neringdoenden. Na afloop van de Muziekuitvoering van ,.St. Jeanne dArc" sprak de voorzitter der O.V. de heer L. v. Wijk eenige'dankwoorden tot dit kranige korps en bracht namens de O.V. ook dank aan 't zeer talrijke publiek voor 't ordelijk en aandachtige gehoor tijdens de uitvoering betoond, waaruit zeker de volle waardeering voor het gegevene spreekt De prijzen voor de straatversiering wer den behaald door de van Limburg-Stirum- straat lei prijs en Kerkstraat 2e prijs. Raadsagenda. De e. v. openbare vergadering van den raad dezer gemeente zal plaats hebben op Donderdag, 1 September as., 's namiddags te half zeven. De agenda luidt; 1. Ontslagname van den heer H. Buyze, als lid van den gemeente raad. 2. Invoering 7e leerjaar. 3. Herstemming over het voorstel van dr. H. van Nes op het verzoek van den heer R. A. v. d. Puttelaar. over welk voorstel, in de vorige raadvergadering de stemmen staak ten. De heer H. Buyze heeft ontslag ge nomen als lid van den gemeenteraad. NOORDWIJK AAN ZEE. Door iemand is bij de politie aangifte gedaan, dat zijn zilveren horloge is ont vreemd uit een badkoets, terwijl hij aan het baden was. Onderzoek" wordt ingesteld. NOORDWIJK-BINNEN. Gedurende de feestdagen is het verbo den in de cafés sterken drank te verstrek ken, terwijl het sluitingsuur is bepaald op des nachts 1 uur. RIJNSBURG. Veilingsveieen. „Flora". De Veilingsvereen. „Flora", alhier, hield gisteravond in haar Veilingslokaal een bui tengewone ledenvergadering. In zijn openingswoord drukte de voorz., de heer T. Kralt, den wensch en de ver wachting uit, dat de belangrijke voorstellen een zakelijke bespreking mochten vinden. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris, den heer G. van Delft, werden, onder dankzegging door den voorzitter, onveranderd goedgekeurd. Een ingekomen schrijven van den heer Jac. Timmers, waarin deze de uitbreidings plannen van het bestuur toejuicht, werd voor kennisgeving aangenomen. Namens 't bestuur verzocht de voorzitter den leden de gevraagde gegevens voor de tuinbouwtelling spoedig in te zenden. Om alle misverstand te voorkomen deelde hij mede, dat deze telling van den tuinbouw zelf uitgaat, om bij de Regeering in voor komende gevallen blijk te geven van haar omvang, bij bet treffen van maatregelen, die den tuinbouw in het gedrang brengen. Voorts vroeg de voorzitter machtiging op het spoedshalve door het bestuur reeds toe gepaste besluit, voor nieuwe leden geduren de één jaar 6 pet. veilingskosten te heffen. De gevraagde machtiging werd z. h. s. verstrekt. Hierna kwam aan de orde het hoofdpunt voor deze vergadering: een voorstel van het bestuur tot uitbreiding van het veilingsge bouw. De voorzitter deelde mede, dat bij het be stuur de vraag was gerezen of, gezien de toename van het ledental en den aanvoer, met den bestaanden toestand de winter was in te gaan, welke vraag unaniem ontken nend was beantwoord. Het ledental was verder met 60 toegenomen, terwijl vorig jaar soms al voorkwam, dat er wagens te kort waren. Een goedkoop plan van den archi tect, den heer Kraan, van drijfsteen en ijzer, kwam op f 44.000 k f 45.000, zonder grond, terwijl daardoor nog geen afdoende oplos sing werd verkregen. Nadat door 't bestuur een perceel van den heer Zandbergen was aangekocht, was een ander plan verzocht, dat echter aanmerkelijk meer kostte; de be grooting was f59.000 zonder grond. Dit laatste plan echter leek in alle op zichten aannemelijk. Daarvoor werd ver kregen een nieuw gebouw, evenals een niejiwe bijbouw, 30 X 30 M. groot, met tusschen beide gebouwen een doorrit, de tribune, het kantoor, daarboven de klok, een bestuurskamer, en er onder de machine kamer. Het nieuwe gebouw zou vorstvrij worden gebouwd, voorzien van electrische ventila toren, een electrische lichtinstallatie, ter wijl een bestrating van het geheele terrein zou geschieden, door een ijzeren hekwerk gescheiden van den publieken weg. Met aankoop van het huis van den heer Zandbergen en een grondprijs van f5000, zouden de totale kosten bedragen f71.500, terwijl het bestuur had gemeend ook te moe ten voorstellen het aantal karren van 80 tot 120 uit te breiden, waardoor met de kos ten voor het verplaatsen van de klok, de uitgaven f 75.000 zouden beloopen. Bedroeg vorig jaar de schuld f 14.000, welke door de 1 pCt. uifkeering steeg tot f 18.000, thans was er een kassaldo van f 15.000, zoodat een bedrag van f 60.000 nog gedekt moest worden. In totaal was f50.000 reeds door borgstelling gedekt, ter wijl het bestuur de garandeering van het restant op zich nam. De plannen konden bezuinigd worden door het laten vervallen van den doorrit k f 5000, de centrale verwarming f 5000, de ventilators f 1600 of de bestrating k f 3500. Om in oogenblikkelijke behoefte te voor zien kon ook worden volstaan met het bouwen van 7 k 8 pakkamers, waarvoor de kosten f 7600 bedragen. Een voorname factor noemde de voorz. nog, dat geen personeelsuitbreiding noo- dig was. De heer A Heemskerk sprak als zijn oor deel uit, dat deze belangrijke uitgaaf on- noodig was, en dat indien de regeling beter was, het bestaande gebouw groot genoeg was. Eenige leden bespraken nog de moge lijkheid van het serie veilen. De overige sprekers konden zich alle zeer wel met de voorstellen van het bestuur vereenigen. Den heer Heemskerk antwoordde de voor zitter dat inderdaad aan de regeling wel te verbeteren viel, maar in tegenstelling met dezen was de voorz. van meening, dat deze alleen te verkrijgen was doof uitbreiding. De kosten achtte de voorz. niet bezwaarlijk. De omzet zal dit jaar het bedrag van f 1.000.000 overtreffen, terwijl met f 350.000 de exploitatierekening, indien fi 5 pCt. ge veild wordt, sluitend is te maken. Wanneer dus na 1 jaar, als thans, f 30.000 voor aflos sing beschikbaar is, zou bij eventueele li quidatie een bedrag f 30.000, die de ver- eeniging dan nog schuldig zou zijn, voor drie lokalen met afzonderlijke toegangen nog wel te maken zijn. Het percentage k 5 pCt. is in den omtrek zeer kunstig te noe men. en als tot deze afdoende uitbreiding werd besloten, kon volgend jaar voor 3 pCt, geveild worden. Spr. wees ook op de toe nemende rozencultuur te, Rijnsburg, waar voor hij. zij het ook langzaam, eveneens al hier een toekomst ziet; ook deze zouden dan in het nieuwe lokaal geveild kunnen worden. Hierop volgde nog repliek van den heer A. Heemskerk, die nogmaals wees op fou ten in de regeling. Nadat de voorz. had toegezegd, dat ern stig gestreefd zal worden aan alle klachten tegemoet te komen, verklaarde niemand zich tegen het voorstel van het bestuur. Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag van den heer C. Vianen omtrent een te houden tentoonstelling a.s. winter in den Dierentuin te 's-Hage te houden, deelde de voorz. mede, dat de Ver. wel medewer king wil verleenen doch dat de regeling moet geschieden door de verschillende be langhebbende vereenigingen en de leden individueel meedoen. De heer Vianen verzocht eveneens een regeling te treffen om bloemen, die spora disch door een principaal te laat worden aangevoerd en geen dag over konden blijven liggen toch nog te doen veilen. De voorz. antwoordde dat het bestuur het bezwaar aan weigeren verbonden reeds had gevoeld, en daarom besloten had, toe te staan dat in dergelijke gevallen de bloe men aan het einde van de veiling worden geveild. Nadat ook nog eenige andere vragers waren beantwoordt door den voorz., sloot deze de vergadering met een woord van dank. SASSENHEIM. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo", alhier, geeft bij gunstig weder Donderdag 1 Sept. a.s. concert in de muziektent. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Marche de Snobs. 2. Mosaique sur l'Opera Martha, Flotow. 3. Catharina Ouver ture, D. Snoeck. 4. Gebed uit „Das Nacht- lager", Kreutzer. 5. Soli Deo Gloria, Ouver ture, Rügers. 6. La Dame au Coeur d'Or, Gadenne. 7. Fantasie van de opera Carmen, Bizet. 8. Adolf van Nassau Marsch, J. R. v d. Glas. VOORHOUT. De Oranje-leesten. Het programma voor de Oranjefeesten, welke alhier gehouden worden op 7 en 8 September a.s. is als volgt samengesteld: Eerste dog. 9.30: Optocht der kinderen met het muziekgezelschap „St. Cecilia" tot het Engelsche Bosch. Vandaar naar het feestterrein, waar kinderspelen gehouden worden. Vervolgen® tractatie der kinderen. Alle kinderen in de gemeente Voorhout woonachtig, kunnen hieraan deelnemen, mits hun ouders lid zijn van de Oranje vereeniging. Wedstrijden voor hen, die niet tot de schoolkinderen behooren. 1 uurPrijsbiljarten voor leden der Oran je vereenigring. 2 uur: Klompjeslaan voor jongens van 12 tot 16 jaar. 3 uur: Pol- stokspringen voor jongens van 16 jaar en ouder. 4 uur: Fietsrijden op een plank voor jongens* Muiltje loopen voor meisjes. 5 uur: Stoelendans voor meisjes boven de 12 jaar.7 uur: Uitvoering op net feest, terrein door de Zangvereeniging „Voor- houts Gemengd Koof,'. Programma1. Wil helmus. 2. Lenteavond. 3. Wandellied. 4. Zij zullen het niet hebben. 5. Lof zij de Heldem 6. Vrijheidslied. 8 uur: Concert door de R.-K. Muziekvereeniging „St. Ce cilia" Programma: 1. Wilhelmus van Nas- saue. 2. Zomergroet, marsch. 3. Feestouver- ture. 4. Violette. 5. Une soiree au village. Fantaisie Brillante. 6. Sanque Comico, Valse de Concert. 7. Potpouri Populaire. 8. De IJsselmarsoh. 9. Wien Neerlandsch Bloed. Tweede Dag. 9.30: Reuring der ver sierde rijtuigen. 10 uur: Ringrijden met Tilbury, voor heer en dame. 1 uur: Vo gelschieten. Tobbetjesteken voor jongens. 2 uur: Tonknuppelen voor gehuwde man nen op het terrein van wed. v. d. Zon. Keuring der versierde rijwielen. 2.30: Ringrijden voor heeren per rijwieL Ring rijden voor dames. 4 uur: Stoelendans voor vrouwen. 6 uur: Broodjeshappen voor deelnemers boVen de 16 jaar, daarna uitreiking der prijzen. WARMOND. Oranjefeesten Zeldzaam jubileum van een der Commissieleden. Eerste dag. Reeds vroeg heerschte hier een vroolijke drukte. Overal is men bezig de vlaggen uit te steken. De school kinderen met vlaggen en met oranje getooid gaan met glunderende gezichtjes school- waarts waar zij opgesteld worden om zich bij dien optocht aan te sluiten. Circa half- tien is de stoet geordend- Voorop het vaandel van de Harmonie, daarachter de Oranjecommissie. De muziek ve>reeniging de Harmonie sluit zich daarbij aan, waarachter de schoolkinderen volgen, terwijl de lange rij gesloten wordt door Warmond's Fanfare dat om beurten met cle Harmonie haar opwekkende toonen doet hooren. Als van ouds wordt vanaf de Baan de Heerenweg gevolgd tot aan de plaats van den heer Pijnacker Hordijk, waar rond de villa wordt gekeerd en de Heerenweg terug wordt gewandeld. Bij de Lockhorstlaan marcheert men over de Dorpsstraat tot aan het Raadhuis, waar de burgemeester de kinderen toespreekt. Aan deze toe spraak ontleenen wij het volgende: Kinderen, hoewel eerst morgen de dag is, waarop de Koningin, Haar geboortedag herdenkt, wordt heden hier reeds het feest ingeluid em wel door dezen f eestelij ken omgang van Warmond's jeugd, met vlaggen en Oranje getooid, begeleid door de beide Warmondsche muziekkorpsen en onze wak kere leden der Oranjecommissie. Ten zeerste verheugt het mij u allen voor dit Raadhuis te zi'en geschaard, om stuwd door zoo velen, voor wie dit huis der gemeente een historisch plekje is, waar door ik in de gelegenheid ben u openlijk te zeggen hoezeer ik mij verheug u hier openlijk te verklaren, den geboortedag van Hare Majesteit de Koningin te mogen vie ren, waarbij ik voeg de bede, dat God Hare Majesteit en Haar Koninklijk Gezin moge sparen tot in lengte van jaren tot heil van ons dierbaar V ad er land. Om beurten wordt nu door de beide mu ziekkorpsen „Het Wien Neerla-nd's Bloed" en „Wilhelmus" gespeeld, waarna wethou der Oudshoorn, voorzitter der Oranjecom missie het woord neemt, en de aanwezigen als volgt toespreekt: Geachte ingezetenen van Warmond, Velen uwer zal uit de courantenberichten bekend zijn, dat wij in onze commissie een. medelid hebben, welke reeds ruim 50 jaren deel uitmaakt van de verschillende feest commissies, die in Warmond de Oranje feesten vierden en ook hoog hielden. In 1874, bij de viering van het 25-jarig Ko ningschap van Zijne Majeetcit Willem 111, werd de heer Schouten voor het eerst als lid in de feestcommissie benoemd en na dien heeft hij onafgebroken een groot ger deelt© der leiding van de gehouden feesten op zich genomen, een leiding, die de fees ten ten goede kwam en die er van getuig de dat hij met hart en ziel er in mede leefde. Niets was hem te veel om de Oran je-feesten te doen slagen. In de laatste jaren stonden zijn dochter hem steeds ter zijde en het is mij dan ook een groot genoe gen u mijnheer Schouten, met uw beide dochters hieT in het Raadhuis te mogen begroeten en u namens ingezetenen te danken, voor al hetgeen u in deze gepres teerd heeft. In de laatst gehouden vergadering der Oranje-commissie werd dan ook besloten dezen dag niet onopgemerkt te doen voor bijgaan en u uit de ingezamelde gelden der burgerij een blijvend aandenken te schen ken. Moeilijk was het ons commissieleden een passend cadeau te bedenken. Dank zij de welwillende medewerking van een hier vertoevend kunstschilder, den welbekenden Van der Vlist, kunnen wij u nu een pasr telteekeming overhandigen, voorstellende een gedeelte van de Dorpsstraat waarin volksspelen gehouden worden. Geachte heer Schouten, namens War mond's Burgerij feliciteer ik u van harte op dezen blijden feestdag en dank u ten zeerste voor alles, wat u steeds met de grootste opgewektheid en ijver hebt tot stan dgebracht. Namens de burgerij bied ik u deze tee- kening in lijst aan, den wensch daarbij uitend, dat u nog jarenlang in ons mid den zult zijn. Namens de commissi p meen ik niet beter te kunnen doen dan uw dochters deze bloe menhulde te bieden Een hulde die z!j zeker voor hun medewerking ten zeerste hebben verdiend. Met fanfares werd deze toespraak be groet. De heer Schouten daokte met een handdruk, die meer beteekende dan woor den. Nadat de kinderen naar hun respectieve scholen waren teruggekeerd, waar zij rij kelijk werden getracteeid, werd tot half- drie gepauseerd waarna de kinderspelen, plaats hadden, waarvan de uitslagen wa^ ren als volgt Korfballen: 1ste prijs, pop, Dina van der Geest, 2de, pop, Dina Terbeek; 3de, theeserviesje, Nelly Zwetsloot; 4de, bal, Heiltje Vis. Houtjesrapen1ste prijs, hengel met sim, Gelinus van Tongeren; 2de, legdoos, Gijs- bert Romein; 3de, kegelspel, A. Jacobs; 4de. school-étui, Bernard van Winsen. Hardloopen met hindernissenle prijs, naaidoos, Nellie de Vrie>s; 2de, naaidoos, Nellie Mesker; 3de, album, Alberdina Nieiu wenhuijs; 4de, spel, Jansje van der Meij. Zakloopen: 1ste prijs, spoor, Klaas Bree- dijk; 2de, dominospol, Wim van Tongexen; 3de, hengel met sim, Jozef van Moorsel; 4de„ mondorgel, Piet Kaak. Siofloopen1ste prijs, borstelstel, Jo hanna Tijssen; 2de, handtaschje, Jaantje de Rooy; 3de, naaidoos, Willy Veraluys; 4de, doos postpapier, Keetje van Velzen. Wagentjerijden: 1ste prijs, horloge met ketting, Joop van Beek; 2de, padvinders mes, Kees Mesker; 3de, school-étui, Piet do Vos; 4de, school-étui, Gerrit Buitenom. 's Avonds een gezellig verkeer op de Baan, waar de verschillende vermakelijk heden veel" bezoekers trokken. Inzake ons bericht van gisteren be treffende de aanrijding nabij het Warmon derhek van een rijpaard, verzocht men ons mede te deelen, dat het paard niet bereden werd door een cavalerie-officier. doch door diens oppasser. De chauffeur bleek het stuur niet geheel en al meesier en het gevolg was, dat het paard werd aangereden en dermate ver wond. dat het niet zal kunnen deelnemen' aan den vierdaagschen afstandsrit Amers foortGroningen, waarin het bereden door den lsten luitenant Mante, uit Leiden, deze plaats zou vertegenwoordigen. 1 WASSENAAR. De treinenloop. De afd. Wassenaar van den'Alg. Bond van Forensen heeft een adres doen toe komen aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen, waarin wordt opgemerkt, dat deze maatschappij gedurende het vorige winterseizoen de dienstregeling op het tra ject ScheveningenRotterdam aanzienlijk heeft ingekrompen, zoodat slechts een zeer gering aantal treinen per dag reed en wel alleen in de ochtenduren in de richting 'Rotterdam en in de avonduren in de rich ting Scheveningen. Deze regeling heeft, aldus adressante, voor tal van in Wassenaar woonachtige forensen groote bezwaren met zich meege bracht. Nu de buurtverkeertarieven zijn in gevoerd en een niet onbelangrijke toene ming in het reizigersverkeer valt te consta- teeren, zou het naar de meening van adres sante zonder al te groote bezwaren daar heen kunnen worden geleid, dat bij de aan staande winterdienslregeling ook in den loop van den dag enkele treinen in beide richtingen worden ingelegd, waardoor aan het verlangen van een steeds toenemende groep van bewoners van Wassenaar zou worden tegemoetgekomen. Mocht het niet wel doenlijk zijn, om rechtstreeksche treinen voor het gansche traject ScheveningenRotterdam in te leg gen, dan zou adressante althans willen aanbevelen, enkele treinen tusschen Sche veningen en Den Haag in te leggen, welke uit den aard der zaak zouden moeten cor- respondeeren met den gewonen half-uur- lijkschen dienst RotterdamDen Haag. ZOETERWOUDE. Gisteravond omstreeks acht uur kwam de melkboer B. van Harteveld met een vee wagen waarop een koe geladen, uit Besjes- laan alhier tegen den Hooge Rijndijk op-« rijden, juist toen een groote autobus van Alphen de laan passeerde. Hij moest toen in de oprit blijven stoppen met gevolg dat het voertuig achteruit liep en in den langs de laan gelegen diepe moddersloot terecïit kwam. Na eerst het paard en de koe in veiligheid gebracht te hebben, werd later met vereende krachten het voertuig weer op het droge gebracht. Met eenige materieele schade liep dit ongevalletje af. HET DARWIN-TULPEN CONTRACT. Te Haarlem is eene vergadering gehou den van kweekers van Darwintulpen om le komen tot de invoering van reeds meer-; malen besproken contract. De verwach ting was, dat geen meerderheid vóór het contract zou te vormen zijn, daar de laatste dagen van verschillende zijden berichten waren gekomen over het geringe succe3 met het verzamelen van handteekeningen ver kregen. In de vergadering bleek echter, dat voor een oppervlakte van niet minder dan 200.500 R.R. geteekend was. Bij de schrif telijke stemming werden voor plm. 1500 R.R. blanco stemmen uitgebracht, voor de overige vertegenwoordigde oppervlakte werd vóór het contract gestemd. Hiermee is dus beslist, dat het contract zal doorgaan. Op 10 October a.s. zal een, nieuwe vergadering worden gehouden. ïn tusschen zal men voortgaan met het verza melen van handteekeningen. Zooals men weet, 19 de bedoeling van het contract, dat de onderteekenaren zich ver binden om Holl. Darwin-bollen per 100 R.R. in te 'leveren, teneinde een te sneiie uitbreiding van de Darwintulpenteelt te voorkomen. Tot nu toe is medewerking toegezegd door de kweekers in het Westland en in de streek van Anna Paulowna. De streek om Enkhui zen wenscht niet mede te werken. Men zal echter nog trachten ook deze kweekers er van te overtuigen, dat meer Darwin-tulpen gekweekt worden dan de wereldmarkt ver dragen kan.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7