No. 20694 WOENSDAG 31 AUGUSTUS Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEiDSCH mDAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Oit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. BESCHERMING TEGEN BRANDGEVAAR. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen krachtens het bepaalde bij arti kel 5, onder i. van het Koninklijk Besluit van 30 December 1924 (Staatsblad 620) voor deze gemeente heeft aangewezen de volgende gebouwen: Pieterskerk, Hooglandsche Kerk, Mare- kerk, Lodewijkskapel (vroeger Saaihal), Academiegebouw (vroeger kapel der Witte Nonnen), Gemeenlandshuis van Rijnland, Stadstimmerwerf, Waaggebouw, Gravestein Voormalige Pesthuis, Toren Oostenrijck, Morschpoort, Zijlpoort, Voormalig Latijn- sche school, Kapel van het St.-Anna-hofje aan de Hooigracht, Broekhovenhof, Meer mansburg, H. Geest of Arme Wees- en Kinderhuis, Molen „de Valk", Molen „de Stier", Universiteitsbibliotheek, Bibliotheca Thysiana, Gebouwen der Sterrenwacht en Hartebrugskerk. De hoofdstukken II en III van het boven aangehaalde Koninklijk Besluit, houdende bijzondere voorschriften ter voorkoming van brand, zijn derhalve méde op die ge bouwen van toepassing. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Augustus 1927. 7520 KONINGINNEDAG-VIERING. Onze stadgenooten hebben het feest ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin wel op ongestoorde wijze kun nen vieren. Het weer had niemand beter kunnen wenschen, de temperatuur was heerlijk en het beroemde Oranjezonnetje scheen met volle milde stralen, zoodat de stad, die met vele vlaggen was versierd, een recht vroo- lijk en feestelijk aanzien bood. In schier alje straten, vooral in de Bree- straat en de Haarlemmerstraat, woei bijna van huis tot huis de vaderlandsche drie kleur met of zonder oranjewimpel en dui zenden oude en jonge stadgenooten wan delden, getooid met de kleur van ons Vor stenhuis, door de feestelijk versierde straten. Reeds vroeg in den morgen kon men overal in de stad de vroolijke tonen van de muziek van straatorgel enz. hooren, en ook het geregeld voorbijtrekken van groepen en groepjes met oranje getooide kinderen, die naar het kinderfeest irj de Stadsgehoor zaal trokken, deed ons gevoelen, dat men zich bewust was, dat deze dag een natio nale feestdag is. Van alle openbare gebouwen, van de wagens der N. Z. H. T. M. en van de H. T. M. en zelfs van het veerpontje Groenhoven- straat—Rijn- en Schiekade woeien vlag gen. Ook van de stations wapperde het dundoek. Overal in de stad was een oprechte feest stemming waar te nemen. Bnurtvereeniging „Eensgezindheid". In het bijzonder in de buurt achter den Zijlsingel, in de Munnikenstraat en omlig gende straten, waar de buurtvereeniging „Eensgezindheid" een kinderfeest had ge organiseerd, dat om precies negen uur be gon met een appèl voor den optocht van de kinderen uit de buurt, die om halftien be gon en onder groote belangstelling van de ouders tot tien uur duurde. Vooral de gecostumeerde hummels, die aan den kop van den stoet gingen, trokken zeer de aan dacht en er werd hartelijk gelachen om den kleine Charlie Chaplin, om den „man" van de IJsclub, om den orgeldraaier en de an dere verkleede kleinen. Om tien uur werd er voor verschillende huizen in „de buurt" naar hartelust in de daarvoor beslemde tonnen gegrabbeld en om één uur werden onder groote belangstelling honderd, door de firma B. de Koning wel willend beschikbaar gestelde, ballonnen losgelaten. Om halfdrie verzamelden de kinderen an dermaal voor de school in de Munniken straat en begonnen de spelen in de ver schillende straten, die tot laat in den middag duurden en in ongestoorde feest vreugde verliepen. Hedenavond zal er om kwart over acht muziekuitvoering zijn, te geven door de Chr. muziekvereeniging „Athalia". De mu ziekuitvoering wordt gegeven in de Mun nikenstraat en in de De Ruyterstraat. Moge het weer goed blijven 1 Tegen halfelf gingen velen naar het Schuttersveld, waar de paTade gehouden werd. Zooals reeds eerder gemeld, werd hier aan dit jaar alleen deelgenomen door het 6de regiment yeld-artillerie. daar het 4de regiment infanterie momenteel in de Hars kamp vertoeft, zoodat de troep aanmerkelijk kleiner was dan verleden jaar, toen ook de Marine-kustwacht nog deelnam. De troep werd gecommandeerd door majoor Van Andel, parade-commandant was overste Kist, die eerst de generale inspectie hield en voor wien daarna tweemaal gede fileerd werd. De burgemeester als eenige burgerlijke autoriteit woonde de plechtigheid bij, welke te elf uur wederom was geëindigd. In de Stadsgehoorzaal. Lang voor tien uur stonden er reeds groepjes kinderen te wachten voor den ingang van de Stadsgehoorzaal, waar om tien uur het Kinderfeest zou beginnen, waartoe de kinderen van alle lagere scho len door een op uitnoodiging van B. en W. samengestelde commissie waren uitge- noodigd. Deze commissie bestond uit de heeren W. Koops Azn., Voorzitter; J. G. Teney, Secretaris; F. A. Schilthuizen, Penning meester; S. Gaasterland, S. J. Koopmans, G. J. van der Ploeg, P. C. Schreuder, A. Uittenbroek, J. C. van Vreedendaal, leden. Om precies tien uur, toen zoowel de groote zaal als de foyer tot het laatste plaatsje gevuld waren met kinderen met blijde gezichtjes, nam de voorzitter der commissie eerst in de groote zaal, daarna in den foyer het woord en sprak de klei nen toe. Hij richtte zich tot de kinderen en zeide hen, dat de Koningin gisteren terug gekomen is uit Noorwegen en evenals Haar Gezin in goede gezondheid verkeert. Hare Majesteit vertoeft thans op Haar villa „De Ruigenhoek" te Scheveningen, waar zij haar verjaardag viert. Ik meen aldus de heer Koops zich richtende tot de kinderen in jullie geest te hebben gehandeld door onze geëerbiedigde Vorstin een telegram van gelukwensc'h te zenden. Dit telegram luidt als volgt: „Feestvierende kinderen van alle Lagere Scholen te Leiden, vereenigd in de Stads gehoorzaal, wenschen Uwe Majesteit van harte geluk. De voorzitter der feestcommissie W. KOOPS Azn. Deze mededeeling van den voorzitter ont lokte een luid applaus bij de kinderen. Daarop heette de voorzitter hartelijk wel kom de aanwezige besturen der R.-K. scho len, den inspecteur van het L. O., den heer Baak, pastoor Heuze en den referendaris van de afd. Onderwijs, den heer Vriend, en bracht dank aan de dames en heeren der muziek. Beneden speelde n.l. „Per As- pera ad Astra" en boven „Euterpe", die inzetten met het Wilhelmus. Daarop volgde een keurig program, be staande uit zang, muziek, goochelen, gym nastiek en poppenspel, gezwegen nog van tractaties etc. De kinderen waren uitbundig in hun lof voor al het gebodene. Het was weer een keurig geregeld feest voor de kinderen, waarvoor de commissie warme hulde toekomt. Door de Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging is volgend telegram verzonden- Aan Hare Majesteit de Koningin, 's-Gravenhage. Verheugd en Godè dankbaar voor Zijn rijke gunst over Uwe Majesteit, Haar Huis en Haar volk, waarvan deze dag zoo krach tig spreekt, biedt de Leidsche Christelijke Oranjevereeniging Uwe Majesteit de harte lijke gelukwensch aan, biddend om de beste zegeningen van omhoog, hopend, dat ons vaderland nog vele jaren zich in Uwer Majesteits regeering moge verheugen, en betuigt geestdriftig hare onderdanigheid, liefde en trouw. H. THOMAS. Voorzitter. L. BOEKKOOI, Secretaris. Ook door het Gemeentebestuur is heden morgen aan Hare Majesteit de Koningin een telegram van gelukwensch verzonden. WETHOUDER MEYNEN GAAT HEEN. Van welingelichle zijde vernemen wij dat de heer J. B. Meijnen, wethouder van Onderwijs, behoorende tot de Chr. I-list. Raadsfractie, heeft meegedeeld, dat hij zich voor de nieuwe periode niet meer voor het bezetten van een wethouderszetel be schikbaar stelt. Na den heer Sanders du9 ook de heer Meynen. Alleen de heer Meynen blijft a's raadslid, de heer Sanders heeft volledig af scheid genomen van den -raad. Met den heer Meynen gaat heen een op onderwijsgebied zeer kundig en begaafd man, die de afdeeling onderwijs met vaste hand gedurende vier jaar heeft geleid. Ihj had zich geheel ingewerkt in zijn „depar tement" en was steeds uitnemend op de hoogte, gelijk bleek uit de slukken en bij de behandeling in den raad, soms bijkans had liij zich te veel ingewerkt, zoodat de raad een te veel aan argumenten kreeg,1 dat moeilijk was le verwerken voor dit lichaam. Zijn heengaan beteekent evenals dat van den heer Sanders een ernstig verlies. Moge zijn aanblijven als raadslid dit verlies zoo klein mogelijk maken. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afd. Leiden en Omstreken. In „Den Burcht" is gisteravond de afdee ling Leiden en omstreken van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw in verga dering bijeengekomen. De vergadering werd door een gering aantal leden van de afdeeling bijgewoond. Na de opening van de vergadering door den voorzitter de heer C. Bakker, werd voorlezing gedaan van de notulen der vorige vergadering. De voorlezing gaf aanleiding tot een korte bespreking betreffende éen schrijven dat zou worden gericht tot het college van B. en W der gemeente Leiden inzake de vernieuwing van de veemarkt. De secre taris dr. D. G. Ubbels deelde mede dat het bestuur het beter had geoordeeld de zaak mondeling af te doen en dat men daarom in een onderhoud met den burgemeester op spoedige vernieuwing had aangedrongen. De burgemeester heeft bij die bespreking de toezegging gedaan dat spoed zal worden be tracht, maar zeide tevens dat de voorberei dingen nog wel twee jaar zullen vorderen. Na deze mededeelingen werden de notulen goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken die voor kennis geving werden aangenomen. De heer B. van Dorsten bTacht verslag uit van de algemeene vergadering der Maat schappij op 29 4\pril j.l. gehouden en waarin hij als afgevaardigde van de afd. Leiden en Omstreken was opgetreden. De vergadering kon zich met de mededeelingen van den heer Van Dorsten vereenigen en de voor zitter zegde den heer V.an Dorsten dank voor de voortreffelijke wijze waarop hij zich van zijn taak had gekweten. De voorzilter deed daarna mededeeling van den beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering te houden op 15 September te Ridderkerk en wees er op dat ter gelegen heid van de alg. Vergadering te Ridderkerk ongeveer gelijktijdig een tentoonstelling wordt gehouden die door H. M. de Koningin zal worden bezocht, terwijl door den Bond van Fokveevereer.igingen en door de Natio nale Vereeniging tot bevordering der Paar denfokkerij keuringsdagen gehouden wor den. Besloten werd te steunen de candidatuur dr. Lovink, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en burgemeester van Al phen aan den Rijn, oud-directeur-generaal van den Landbouw enz., als voorzitter van het hoofdbestuur van de Maatschappij. Een verzoek om de candidatuur A. N. Vaan drager, voorzitter van de i Bond van Melk veehouders, le steunen, zai niet ingewilligd worden. De heer Lovink is ook naar het oordeel van het bestuur der afd. Leiden de aange wezen man om de belangrijke plaats van voorzitter der maatschappij le bekleeden en wij mogen aldus de heer Bakker ons gelukkig achten hem bereid te vinden een eventueele benoeming te aanvaarden. Een verzoek van de afd. Alphen van de Mij. om voor de vacature van een lid van het hoofdbestuur de candidatuur C. Bakker (voorz. der afd. Leiden en omslr.) te steu nen werd door de vergadering gaarne goed gekeurd. De heer Govers wordt gekozen als candi dal van de afd. voor lid van de finan- cieele commissie der maatschappij. Als af gevaardigde van de afdeeling naar de alge-, meene vergadering te Ridderkerk wordt na gehouden stemming gekozen de heer dr. D. G. Ubbels, als plaatsvervangend afgevaar digde naar die vergadering de heer dr. Van Sillevoldt en als tweede plaatsvervangend afgevaardigde de heer B. van Dorsten. Van de rondvraag werd door geen der leden gebruik gemaakt, zoodat de vergade ring na deze besprekingen kon worden ge sloten. NUT EN VERMAAK. Hoe voorzitter Versney op zijn 70sten geboortedag gehuldigd werd. Er zullen niet veel ras-echte Leidenaars zijn, die „Nut en Vermaak" zij het voor een gering percentage dan ook slechts bij name niet kennen. Bij ieder feest, dat het bestuur organi seert, breidt zich de kring van feestelingen uit en het gaat met hen zooal9 zekere firma adverteert: „Eens geprobeerd, blijft geregeld verbruiker". En zoo behoeft het dan ook geen betoog, dat het gisteravond weer vol was in „Zo- merzorg". Vol én gezellig, maar.er was gisteravond een heel bijzondere reden voor deze groote opkomst; immers vierde de po pulaire voorzitter, de heer C. Versney zijn zeventigsten verjaardag. En kan het dan verwondering wekken, dat de leden zich spontaan opmaakten om hun president, den man, die gedurende twintig jaren het roer van het „Nut" en Vermaak"-schip met vaste hand bestierde en die in dat tijdvak om zoo te zeggen het aanvankelijk nietige scheep- ,ken mede deed groeien tot een zwaar be mand oorlogsschip, een zijner waardige huldiging te bereiden? Veel lief maar ook veel leed heeft de heer Versney gedurende zijn presidium meegemaakt, maar als een tweede Michiel de Ruyter wist hij, daarbij terzijde gestaan door het trio Hageman en de andere be stuursleden, de vijanden, die het notedopje in den grond dreigden te boren, te verslaan en het schip te voeren naar een veilige ree Zijn vereeniging, zijn „Nut en Vermaak" dè&r te weten, moge voor hem een groote voldoening zijn, stellig zal het hem ook goed hebben gedaan te ervaren, dat ook zijn medebestuurderen en de leden zijn werken op hoogen prijs stellen. En dat is wel op ondubbelzinnige wijze gebleken; zij, die dit werk voorbereidden, hebben eer van hun werk. De gezellige stemming, die de „N. en V."- feesten altoos kenmerkt, werd nog verhoogd door het buitengewoon heerlijke zomer weer, waardoor het genot van het buiten zitten verdubbeld werd. „Orpheus", onder de beproefde leiding van den heer J. Vink, vergastte de aanwe zigen op een uitstekend concert, dat een waardige inleiding vormde tot een bij uit stek gezelligen avond. Nadat de laatste tonen van de muziek waren weggestorven, beklom de vice-voor- zitler, de heer Van der Steen het podium om in een hartelijk gestemd speechje den heer Versney, diens vrouw en dochter en de overige bezoekers welkom te heeten. Spr. dankte de leden voor de spontane medewerking, welke zij hadden verleend, toen het plan geopperd werd om den heer Versney, een der stilste maar ook een der grootste krachten van de vereeniging op zijn 70sten geboortedag te huldigen, niet het minst ook „Orpheus" en haar kranigt-n direcleur, den heer Vink. Tenslotte sprak de heer Van der Steen den wensch uit, dat de heer Versney nog langen tijd aan dezen avond in aangename herinnering zou mogen terugdenken als een spontane uiting van appreciatie van de leden jegens hun voor zitter. (applaus). Maar aangezien de Keer Versney eerst om middernacht jarig werd en het zoo laat nog niet was, gingen eerst de beenen van den vloer, waartoe de Ungarische Husaren- kapelle in de zaal en een band onder lei ding van den heer Kerkhof op den dans vloer voor de muziektent volop gelegenheid gaven. Totdat de klok twaalf slagen deed hooren en de heer Versney niet langer 63 was Toen verscheen de heer Van der Steen andermaal op het podium om namens alle leden en donateurs der. heer Versney vau harte te complimenteeren met dezen feest dag. Spr. schetste den jarigen voorzitter als een krachtig figuur, al9 een der steun pilaren der vereeniging zonder welke zij welhaast ondenkbaar zou zijn. Hij meende dan ook namens allen den wensch te mogen uiten, dat de heer Versney nog lange jaren den voorzittershamer zou mogen hanteeren, maar komt eenmaal de tijd, dat ge u terugtrekt uit het verenigings leven, aldus spr., dan hoop ik, dat ge aan dezen avond zult terugdenken als een der mooiste gebeurtenissen uit uw „Nul en Ver- maak"-periode. Onder luide bijvalsbetuigingen bood spr. hem daarna een prachtige rooktafel met koperen blad aan. Daarna voerde nog een bestuurslid van de Haarlemsc-he tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" het woord, die den heer Ver sney een bloemstuk aanbood, waarna de jubilaris in een kort toespraakje allen dankte voor de huldiging, welke hem zeer getrof fen had. Een geanimeewi bal besloot het feest. VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE BANK VAN LEENING TE LEIDEN over 1926 Commissarissen der gemeentelijke Bank van Leening waren de heeren prof. dr. P. J. Blok, voorzitter; Th. B. J. Wilmer, mr. F. J J. Trapman en P. A. van Aggelen, secre taris, directeur der instelling. Beleend werden: in het hoofdkantoor, Nieuwsteeg 8: 40272 panden voor f 168.540.50; in het hulpkantoor A, Lange- straat La: 39.520 panden voor f 122.209 25. Totaal 79.792 panden voor een beleend ka pitaal van f 290.749.75. Gelost werden: in het hoofdkantoor 40.112 panden voor f 164.952; in het hulpkantoor 39.309 panden voor f 121.972.75. Totaal 79.421 panden voor een beleend kapitaal van f286.924.75. In het hoofdkantoor, Nieuwsteeg 4, wer den pensioen-voorschollen verstrekt tot een bedrag van f 175.394.09. Het bedrag der af lossingen bedroeg f 173.998. Van de 604 aanvragen om voorschotten werden er 551 geheel of gedeeltelijk inge willigd en 53 afgewezen. Het daarop voor geschoten bedrag bedroeg f 78.705. Door de voorschotnemers werd behoorlijk aan hunne aflossingsverplichtingen voldaan. Het aantal terugbetalingen bedroeg 16.495 tot een totaal bedrag van f71.107.25. Vele voorschotbanken en afbetalings magazijnen, hier en elders gevestigd, welke vooral door middel van hun agenten wer ken, maken, evenals vele geldschieters, fondsboden en leenvrouwen (winkelier sters), met hunne woekerprakiijken vele slachtoffers. Met het verstrekken van voorschotten door de instelling wordt dan ook zeer nulfig sociaal werk verricht en worden vele ge zinnen, die door omstandigheden als ziekte, bevalling, aanschaffing van kleeding, ver nieuwing van huishoudelijke benoodigdhe- den etc. op een bepaald tijdstip geld noodig hebben, op weinig kostbare wijze gesteun! en geholpen. Deze voorschotten worden uitsluitend ver strekt aan het hoofdkantoor (afzonderlijke ingang. Nieuwsteeg 4). Commissarissen vermelden tevens in hun verslag: De woeker wordt mede tegengegaan door het geven van voorlichting, bemidde ling en advies aan personen, die in hunne verlegenheid tot ons komen, daar zij in handen van woekeraars waren gevallen, een zaak, die o. i. in hooge mate bevorder- BINNENLAND. Verjaardag van H.M. de Koningin. (Stads nieuws en Laatste Ber., le Blad). Terugkeer van de Koninklijke Familie. (Binnenland, 2e Blad). De heer Meynen gaat heen als wethouder van Leiden. (Stadsn. le blad). Twee kinderen gestikt onder een wagen met hooi. (Laatste Ber. le blad). Misdrijf te Roermond? (Gemengd 2e Blad) BUITENLAND. De Interparlementaire Conferentie is ge sloten. (Buitenland en Tel., le Blad). De vliegers om de wereld te Belgrado. (le Blad). Een vliegtocht van Engeland naar Canada aangevangen. lijk is in den strijd, dien wij hebben le voeren. De medewerking, die van verschillende zijden is ondervonden, wordt zeer op prijs gesteld. REISJE DER SCHOOL DUIVENBODESTRAAT B'. Onder leiding van hun onderwijzer, den heer Jac. Tjalsma. maakten de leerlingen van deze school, die op 't einde van het 3e leerjaar waren gekomen, gisteren een school reisje naar Rotterdam. Begunstigd door het prachtigste zomerweer hebben de kinderen volop genoten en geleerd, 's Morgens toch maakten zij met een der booten van de reederij Fop Smit en Co. een rondvaart door de haven van Rotterdam. Zij voeren onder de Maasbruggen door, zagen de reusachtige pakhuizen en niet minder reusachtige zee- kasteden, de moderne Oosl-Indië-vaarders, de dekken, e'en baggermachine, de drijvende graanelevatoren, het Wagenveer met zijn verstelbaar dek enz. en dat alles in volle actie en bedrijvigheid. Na dit tochtje dat andérhalf uur duurde, werd een wandeling door Rotterdam ge maakt van een klein half uur. Het was toen 32 uur op den middag en daarbij marktdag. Druk dat het wasl Maar de verkeersagen ten beheerschen het verkeer volkomen en hielpen de Leidenaartjes prachtig over de drukste punten. Toen het diner. Als echte meneleren en dames in een heusch restaurant. Sommigen deden wel wat onhandig met me9 en vork, maar ook dat 'moet leeren en het opgediende, dat uitstekend smaakte ging niettemin grif naar binnen. 's Namiddags naar de Rotterdamsche dier gaarde. Daar werd een kennis opgedaan van vreemde dieren die met de kennis van tal van lessen in optima forma in natuur lijke historie op een lijn kan worden ge steld. Ec-n brutale aap graaide een der meis jes het haarlint af. Een der jongens kreeg het weer te pakken maar de aap hield vast. Toen aan het trekken met het te verwachten gevolg, dat ieder een deel kreeg. Er was ook een leeuwin te zien met welpen. Om 3 uur waren de kinderen bij de voedering der groote roofdieren, om 4 uur bij die van de zeeleeuwen en zeehonden. Wat een verschil tusschen die schrokkerige zeeleeuwen en de pinguins. die kalm hun beurt afwachten. Er was een olifant, die op een mondorgel blies met een bakje rondging en dan de bel luidde voor de volgende voorstelling. Als de kinderen moe werden van 't kijken werd gerust of gespeeld in een ruime zandtuin. Dat e'en glas limonade daarbij te pas kwam laat zich verstaan. Ruim zes uur kwam de klas hier weer aan en ging men dankbaar gestemd naar huis. De laatste schooldag van dit leerjaar had zeker moeilijk beter kunnen worden besteed. LANDDAG VAN DE MODERNE VAKBEWEGING. Zondag a.s. wordt in Den Haag een der 18 landdagen gehouden, welke door het Nederlandsch Verbond van Vakverenigin gen worden georganiseerd. De eischen, welke op deze landdagen naar voren worden gebracht, zijn handhaving en uitbreiding van de 4-8-urige werkweek en de medezeggenschap. Als derde eisch za! op deze landdagen sterk gepropageerd worden voor de verkrijging eener wettelijk vastge stelde vacanlieweek voor alle arbeiders Aan den landdag in Den Haag nemen ook de leden der moderne arbeidersbeweging le Leiden deel. De deelnemers, welke per trein gaan. komen Zondagmorgen a.s. te kwart over 10 bijeen in het Volksgebouw Heerengracht. De trein naar Den Haag vertrekt te 11 uur precies. Er is een regeling getroffen met de directie der Ned. Spoor, waardoor alle deelr nemers gelijk vervoerd kunnen worden Voor da terugreis des avonds zijn de deel nemers vrij terug te keeren met den trein, die zij verkiezen. Door de medewerking der directie zijn de spoorkaart es voor Zondag reeds fhan= ver krijgbaar gesteld. Zij zijn KKomen in hej Volksgebcuw Heerengracht.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1