RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. senaar", ,.de Goede Herder" Leidschendam, Voorschoten en Katwijk, werd besloten op 8, 9 en 10 Nov. a.s. een Iridium te houden met daaraan verbonden een Zangersavond. Daar zal worden gezongen een verplicht, een vrij nummer Gregoriaansch en een mu zieknummer. De eerste twee avonden zin gen de ge'zamenlijke koren, de derde avond het Jongenskoor van ,.St. Willibrord". Het Tridium zal gehouden worden in de Paro chiekerk te Voorschoten, de Zangeravond in het Patronaatsgebouw. Bloembollenteelt. De bollenveibngen zijn weer afgeloopen 'en ook de handel in leverbare bollen kan ongeveer als geëindigd worden beschouwd. Het was voor de veilingvereeniging bloem bollenteelt" een bijzonder jaar waarin do kweekers, die ernstige voorstanders van .veilen zijn, hun warm hart voor de veree- niging konden toonen. Door bijzondere omstandigheden als het faillissement van een debiteur em accoordaanbieding van een andere schuldenaar is de uitbetaling over het seizoen 1926 niet zoo vlot verloopen als zulks gedurende het bestaan dor ver- 'eeniging steeds het geval was geweest. 'Aanvankelijk dachten pessimisten aan den dood der vereeniging. Een groot deel der leden dacht er echter anders over. Die be grepen dat dit financieel verlies eigenlijk geen verlies was. Zij zagen in, dat al zoo vele jaren aan Bloembollenteelt, dank zij het fdit dat verschillende bestuursleden als medebelanghebbenden als vcileTs, bijna belangloos hadden gewerkt voor de vereeniging, en het daardoor mogelijk was geweest te veilen voor een veilingpercen tage als nergens, van Noord tot Zuid, in do geheeïe bollenstreek, had plaats gehad. Dat men zich dus hierdoor over vele jaren een voordeel had verschaft, veel grooter dan het kleine verlies, dit voorjaar gele den. En zij besloten op deïizelfden voet door te gaan en te blijven veilen. Zij heb ben succes gehad. Immers bij den aanvang der veilingen bleken verschillende soorten als Titiaan, Grand duo, Grysolora, Mon Tresor, Pink Beauty, meerdere La Beine-soorten als Rose La Reine, Prosperity, enz. flink in prijs op te loopen. Hiervan profiteerden vooral de kweekers die vöikten, daar voor de veilingen begonnen waren het ter rein reeds hevig was afgegraasd door hee- reu opkoopers die gemakkelijk kochten bij degenen die voornemens waren niet te vei len en die het eerst beslag legden op de bovengenoemde, zeer gevraagde, soorten. Een kooper is immers als regel beter op de hoogte dan een kweeker. Van een steeds oploopenden prijs profiteerden dus voorna melijk de kweekers die hun bollen hadden bestemd voor die veiling, wat zeker tot ge volg zal hebben dat velen weer spoedig tot het systeem veilen zullen terugkeeren. We mogen uit de gemaakte prijzen af leiden, dat, gezien ook het tamelijk gun stig gewas der bollen, de teelt van vroege tulpen dit jaar goed loonend is geweest. Van Darwintulpen kan dat niet gezegd worden. De vraag hiernaar nam steeds al> de prijzen liepen terug. Te Katwijk is de beteelde oppervlakte van Darwinaen niet van groote beteekenis, wat gelukkig is. Gele Crocussen waren zeer duur. Over het algemeen mogen wo over de uitkomsten van 1927 tevreden zijn. Tuinbouw. Het loopt zeer goed in den tuinbouw. Wel komen niet die buitensporig hooge prijzen voor van ongeveer 14 dagen geleden, doch wanneer de bloemkoolprijs nog om de f 23 loopt is er over den prijs nog geen reden tot klagen. Wel waren de gewas sen der vroege kool over het algetmeen niet best te noemen doch de prijs maakte dat voor een gedeelte weer goed. De prijs der peen gefeft neiging naar beneden te gaan. De aanvoer hiervan gaat thans verminderen Spoedig komt de roode en gele kool. De boonen hebben van het slechte weer veel geleden. De prij9 blijft stationair. Gisteren brak het 4-jarig zoontje van den heer A. v. d. M. bij het spelen zijn pol9. Dr. H. verleende de eerste ge'neeskundige hulp en achtte overbrenging naar een Zie kenhuis te Leiden noodig. KATWIJK» AAN-ZEE. Aan het bureau van politie zijn om-. Irent de navolgende gevonden voorwerpen, inlichtingen te verkrijgen: een schakel ringetje, een bril met koker, een gouden ket ting, een bruin grijs kinderjasje. Als werkzoekend waren volgens jongste opgave aan het gemeentelijk Arbeids bureau ingeschreven: 2 losse arbeiders, 1 straatmaker, 1 timmerman, te zamen 4 per sonen. Voor directe plaatsing kunnen zich meisjes van 1719 jaar aanmelden. De heer G. Maaskant alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen hoofd- acte. Het is der politie gelukt de daderes van den diefstal van een cassette met geld en gouden horloges te ontdekken. Het v:?i echter niet gemakkelijk, want de dievegge, mej. A. A. v. W., van Rqpwetering, die bij de familie H. in betrekking was, scheen een bijna volleerde leugenares. Het was echter de politie, na veel navraag, zoowel hier als te Leiden en elders, ter oore ge komen, dat mej. v. W. zich bijzondere uit gaven veroorloofd had, als het koopen van een nieuwe japon, schoenen, hoed, hand* tasch enz. Door de politie ondervraagd, wist aa echter voor het bezit van het geld onverdachte reden op te geven, doch toen zo nogmaals onder kruisverhoor kwam, raak te ze met haar antwoorden in de war en viel ze eindelijk, na veel snikken en tranei^ door de mand. Het geld is weg De horloges waren nog in de cassette, die zij boven in de hanebalken had weg gestopt. Procesverbaal is opgemaakt. Met ingang van 1 Januari 1928 zal mej. G. A. Scherrer, onderwijzeres aan de lste openb. lagere school, hoofd de heer J. J. Kraal, alhier, op wachtgeld worden gesteld. Voor den optocht hebben zich nu reeds laten inschrijven meer dan 20 ver schillende groepen, bestaande in reclame wagens, historische, allegorische groepen, enz. De zoon van P. B., Burgerdijkstraat, zou een kleine reparatie verrichten aan een raampje op het dak. Door den regen was het dak vochtig, waardoor de jongen plot seling uitgleed en pardoes op de straat terecht kwam. Dr. Eikelenboom was spoe dig ter plaatse en constateerde lichte her senschudding. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wouter, z. v. F. F. v. d. Vlugt en A. H. Prins. Alida Margaretha, d. v. P. M. Witsenburg en G. W. Weyers. Overleden: Johanna v. d. Mark, 51 j. Gehuwd: W. Passchier en J. v. Klaveren. De afd. Lisse van Bloembollencultuur hield in hotel „De Witte Zwaan" een leden vergadering. Het doel van deze samenkomst was: besprekingen te houden over een ten toonstelling, te organiseeren van broeiende bolgewassen voor het a.s. seizoen. De voorzitter, de heer Grullemans, heet de aanwezigen, en de jonge garde in het bgzonder, welkom. De secretaris leest de notulen voor, welke worden vastgesteld, waarna d9 besprekingen aanvingen betreffende de te houden ten toonstelling. De voorzitter vindt het jammer, dat er niet meer personen zijn, in het bezit van een broeikasje; de vele werkzaamheden in de pakkerij zijn daar wel de oorzaak van. Allereerst komt de vraag over het 1qd- stip der tentoonstelling aan de orde. en met het oog op een Kerstmis-tentoonstelling van de afd. BennebroekVogelenzang Wenschte men geen vroegen datum te bepalen. Het bestuur doet een voorstel om de tentoon stelling te bepalen tusschen 6 en 12 Febr. mits er voldoende deelname is. Het bestuur wenscht deze zaak breed op te vatten en ook de vakmenschen uit de andere gemeenten de gelegenheid te bieden in te zenden. De vergadering kan zich met deze voor stellen vereenigen. Nader wordt besloten voorloopig vast te stellen als datum 7 Febr. De leden van de afd. Lisse zullen vrften toegang hebben, terwijl andere leden van B.B.C. een kleine vergoeding zullen moeten betalen. Een commissie, bestaande uit de heeren P. Lefeber, Th. v. d. Vlugt, J. Berbee en de heer Segers, zullen de plannen nader uitwerken. De leden, die niet aanwezig zijn en toch in het bezit van een broeikasje zjjn, zullen door de commissieleden worden be zocht. De heer Berbee vindt den datum te vroeg gesteld, vooral met het oog op de Narcis sen. Uit de besprekingen blijkt, dat de genoemde datum niet te vroeg is voor Nar cissen. In beginsel werd besloten een vrije tentoonstelling te houden, zonder daarvoor prijzen beschikbaar te stellen. Op voorstel van den heer v. d. Vlugt zal aan verschillende leden een circulaire worden toegezonden, waarna het bezoek van de commissieleden zal plaats hebben. Hierna volgde een bespreking over het Darwinnencontract, waarever zich een lang durige discussie ontspon. Alle sprekers toon den zich voorstander, maar over het al of niet slagen van het contract was er nogal verschil van opinie. Pe heer Van Til was van oordeel, dat Lisse als het centrum van de streek een goed voorbeeld moet geven door te doen wat de organisatie's verlangen Besloten werd, dat zoo mogelijk alle kweekers van Darwintulpen zullen worden bezocht, waarna de voorzitter de vergadering sloot. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. v. H. v. Roon en N. v. d. Zwan. Adrianus Cornelis, z. v. W. P. de Haas en A. J. Rotteveel. Willem Petrus, z. v. Jacs. Zwarts en G. P. Vink. Marinus, z. v. P. Schaap W. Vonk. Petronella Johanna, d. v. J.. V. Vink en M. J. v. Kesteren. An- tonius Gijsbertus, z. v. A. P. v. Rossum on H. M. Klein. Getrouwd: J. J. de Moojj, 23 j., te Rijns burg en J. Nieuwenhuizen, 21 j., te Noord- wijk. Overleden: Johannes v. d. Wepden, 76 j., geh. met Th. J. M. Cleophas. Te Leiden: Christiaan Bavelaar, 81 j., wednr. v. A. M Biegstraten. Als gevonden voorwerpen z\jn aange geven: 1 ceintuur, 1 paar handschoenen, 1 kettinkje met hanger, 1 broche, 1 witte pet, 1 boekje met leder omslag, 1 armband, 1 parel kettinkje, 1 kindercape, 1 zwart schoentje, 2 sleuteltjes, 1 sigarettenkoker, 1 ringetje, 1 dasspeld, 1 badmuts eu een tasch met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt aan hert politie-bureau te Noordwjjk-Binnen, iederen Woensdag en Zaterdag van 121 uur. De Oranje-feesten zullen Dinsdagavond geopend worden met een concept op het Lindenplein, te geven door de muziekvereeu „JeaDne d'Arc" van Noordwfikerhout, en een étalagewedstrjjd, waarvan de keuring ook dezen avond bij kunstlicht zal plaats hebben. Door de Oranjevereeniging werden twee geldprijzen beschikbaar gesteld voor de tij dens de Oranjefeesten mooist versierde straten. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling c zijn dezen week. als werkzoekende ingeschreven 8 personen nl. 3 schilders, 2 visschers, 2 losse arbeiders en 1 opperman. RIJNSBURG. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school aan de Smidsteeg. hoofd de heer M. Pieper, alhier, is met ingang van 1 Septem ber a.s. benoemd mej. P. Kroon te Voor scholen. i SASSENHEIM. Burgerlijks Stand. Geboren: Anna Johanna Maria, d. van J. Wiering en A. C. v. d. Poel. Jacobim Cornelis, z. van G. Papendrecht en W. C. van Klaveren. Petrus Cornelis. z. van M. F. de Zwart en P. A. M. van Munsteren. Johanna Suzanna, d. van N. v d. Zwaan en J. S. Verbeek. Getrouwd: G. v. d. Meij 45 j. en H. Does 31 jaar. Ingekomen: mej. A. A. Rotteveel van Woerden. Mej. C. van Keulen van Noord- wijkerhout. P. de Jong van Gaasteland. Vertrokken: mej. M. M. Kühn naar Haar lem. Mej. J. W. Weebersv. d. Broek naar Hillegom. Mej. M. J. v. d. Zwaan naar Leiden. Mej. M. W. Zoet naar Alke- made. J. B. T. v. d. Kraan naar Rijsen- burg. In de maand Juli werd gecollecteerd in de Herv. Kerk, voor de kerk f 154.02 en voor de Diaconie f 197.63. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. Roosemalen, Engelsche- laan 23 J. Feenstra en gezin, Loosterweg 65 M. P. Bartels, R. J. Zappeij. N. G. J. Vergeer. M. H. II. v. d Hurk. H. C. N. Hin- nubst, M. J. de Goede, J. J. Hulsebosch, F. M. M. Nordsisch, H. v. d. Horden, L. A. G. A. v. d. Wansem, J. G. Vinken, C. J. Noort, C. G. de Goede, J. W. Muller, A. H Vreeke, P. Verberg, J. J. Verberg, A. A. J. Winsen, A. J. Vreeke, E. Bakker, H. J. Cortie, C. I. N. Cortie, G. J. de Jong, J. G. Beek, J. W. J. Hol-, A. J. de Koning en B. C. Haakman, allen Leidschevaart 2. Vertrokken personen: H. Krogt naar Wa teringen B de Vrie9 en gezin naar Lisse J. van Eijk naair den Haag J. v. d. Poel. naar Zoeterwoude L. B. van We'l- sen naar den Haag. WARMOND. Mej. Joha. M. E. A. Burcksen, alhier, is met ingang van 1 September a.s. be noemd tot onderwijzeres aan de R.-K. bij zondere school te Heemstede. Donderdag 1 September, de laatste dag der Oranje-feesten, hebben de hard draverijen plaats. Des morgens om 9 uur beginnen de draverijen voor paarden van ingezetenen, waarvoor reeds 9 paarden zijn ingeschreven. Namiddags 2 uur aanvang van de drave rijen voor geregistreerde paarden, aange spannen voor sulky's. Maximum afstand 350 M. Totaal aan prijzen werd een bedrag van f 455 disponibel gesteld. Bekende paarden zijn reeds ingeschreven lïet belooft dus een interessante draverij te worden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, D. v. A. E. Overdevest en H. van der Kleij. Nicolaas Johannes Theodorus, Z. v. F. K. Schotmans en M. C. Brederode. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling zijn ingeschreven: 2 tim merlieden, 1 metselaar, 1 grondwerker, 1 los werkman, 1 chauffeur, 1 bouwkundig teekenaar. VOOR ZONDAG 28 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M.: 8.30—9.30: R.-K. Morgenwijding. Mej. K. Kuyer, sopraan, G. v. d. Berk, tenor, H. Hardenböl, piano. la. Jezus Bloemhof, Oud-Ned. lied, b. Jesu3 unser Trost und Leben, Bach (sopraan); 2. Agnus Dei, Bizet (tenor); 3. Es muss ein wunderbares sein, Liszt (sopraan); Rede van Pastoor L. H. Perquin: De barmhartige Samaritaan; 5. Ach, mein Sinn, wo witst du endlich hin? Bach (Aria u. d. Johanne9 Passion) (tenor); 6. Ave Maria. Hub. Cuy- pers (sopraan); 7. Dann werden die Ge vechten leuchten, Mendelssohn (Aria uit Elias voor tenor) 10.20: Dienst in de oude Luthersche Kerk der Evang. Luth. Gem. te Amsterdam. Voorganger: dr. P. Slegenga Azn. Jac. Bonset, organist. Het Calechisantenkoor „Toewijding", dir. F. Iveja. Voor den dienst: Fant. over „Een vaste Burg", Jac. Bonset. (1). 1. Gem. zang: Gez. 258 1 en 3 u. d. bundel van het Luth. Gen. voor in- en uitw. zending; 2. Lezen: Ps. 19 enkele verzen. 3. Koorzang: Die Ehre Gottes aus der Natur, Beethoven, u. d. bundel „Oude en Nieuwe Zangen", van mej.-v. Woensel Kooy. 4. Lezen: Je- saja 6 4. 5. Koorzang: Jehova, Joh. FC. Gerald (Bund. Oude en Nieuwe Zangen). 6. Gem. Zang: De Heer is God en niemand meer, enz. (2). 7. Een oogenblik stilte. 8. Lezen: Jesaja 6:5. 9. Verootmoediging: schuldbelijdenis en verkondiging van Ver geving, waarna het „Onze Vader". 10. Gem. zang: Gez. 207 1 en 2. (3). 11 Preek over 2 Kor. 5 7. 12. Pilgerchor uit TanDhAu-* ser (orgel). 13. Koorzang': Wie maar den goeden God laat zorgen, Neumark. 14. Dank gebed. 15. Gem. zang: Gez. 205 1, 2 en 3. 16. Zegen 12.30—1.30: N.O.V. Nieuw ste gramofoonmuziek. 1 303.00: In strument concert (N.O.V.). Werken voor t. violen en pianobegel. Sam Swaap en Adolphe Poth 3.00f.00: De Famiile Speenhoff. Ie ged. Zijn alleroudste liedjes (op verzoek) n.l. Moeder's brief, Twee aar dige menschen, De beursklok. De schutters etc. 2e ged. Nieuwste liedjes. Mevrouw Speenhoff draagt voor: De meisjes van de H. B. S., de jonge prins (N.O.V.) 4.00 4.30: Hollandsche kinderkoren met piano begel. door het koor-ensemble van Marie v. d. Vver.2 1. Bretagne, Appeldoorn. 2. Dorsschen, Appeldoorn. 3. Rosa Vernans, Heinen. 4. Lente, C v. Rennes. 5. Nu gaan er in den morgenstond, Christiaanse. 6. De theeketel, Appeldoorn. 7. De lente luwt, Appeldoorn (N.OV.) 6.45: V P. R. 0- uitzending uit het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. Spreker: Ds. D. Bakker, over: En God schiep den mersch* naar zijn beeld, naar aanl. van den tekst Gen. 1 27a. F. Kloek, orgel. 1. Fantasie in c (orgel). 2. Votum; 3. Gez. 2 1 (N. P. B.-bund. lied 7 1 (Gem. zang). 4. Voorlezing: Ps. 8. 5. Gebed 6. Gez. 38 1 (N. P. B.-bund. lied 12 1. (Gem. zang. 7. Ie ged. preek. 8 Gez. 31 1 en 2. 9. -Preek 2de ged. 10. Impro visatie (orgel), Kloek. 11. Gebed. 12. Gez. 195 1. (Gem. zang). 13. Zegenbede 8 00: Persber. en sportuitslagen 815: Aansluiting van het Kurhaus te Schevenin- gen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark. S. Eisenberger. piano. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 3.50: Concert door het militair orkest R. Henderson, bariton. A. Brosa, viool 5.35 5.50- Voorlezing door Miss M. Plowman 8:20: Studio-kerkdienst 9.15: Liefda- digheidsoproep 9.20: Tijds., weerber. en nieuws 9.35: Vesper-muziek Orkest A. Moxon. sopraan. De „Wireless Singers" 10.20: Tijds. 11.05: Epiloog. Parijs, „Radio-Paris". 1750 M. 12 20 —1.05: Gewijde muziek. Koorzang en preek. 1.052.10: Orkestconcert 5.05 5.55: Dansmuziek Homonyme Jazz 8.50: Kinderhalfuurtje Mario Cazes en zijn orkest 9.20—11.20: Dansmuziek. Or kest Mario Cazes. Langenberg, 469 M„ Mönster, 242 M. en Dortmund, 283 M 9.20—10.20: Evang. Morgenwijding12.502.50 Concert door de Politiekapel 1.20—2.20 Neusser Schüt- zenfest 5.59—6.50: Orkestconcert 8.20: „SchwaTzwaldmadel', operette in 3 acten van Jessel. Orkest, koor en soli. Daar na tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M.: 6.50 8 20: Vroegconcert 9.20: Morgenwijding 4.506.50: Kurmuziek in 't Oostzeebad Swinemünde 8.50: Goethe-avond. E. Deutsch, declamatie. Lotte Leonhard. so praan. F. Drissen, bariton 10.5012.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 7.508 20: Vroeg concert 9.35: Morgenwijding 1150: Openluchtconcert 1.25: Concert 3.20: Vroolijk concert 5 50: Dansmuziek 8.2011.10: Concert. Orkest en solisten. Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M. - 3.20—5.20: Concert 8 20: Kamermuziek 9.20: Kurhaus- concert 10.50—11.20: Dansmuziek. VOOR MAANDAG 29 AUGUSTUS. Hilversum. 1060 M. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het Trianontno (piano- viool-cello) 4.40—5.50 Kinderuurtje ver zorgd door Mevr. Ant. van Dijk 6 0°-- 7.45: Concert door het A.N.R.O.-orkest, A. Hansen piano 7.45: Politieber. 8.10. •Lezing door Jhr. A. C. de Marees van Swindere-n. over: Een reisverhaal of zoo iets 9.15: c a. Aansluiting met het Kur haus te Scheveningen. Het Residentie-or kest o.l.v, Ignaz Neumark. Vioolconcert van Brahms, Sam Swaap. 10.15: Pers ber. 11.3012.20: Dansmuziek door Teddy Staves and his band, v.h. Paviljoen Ri^he te Zand voort. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20: Het Daventrykwartet en solisten (sopraan-bariton). 1:202.20: Orgelcon cert 3.20: Het Daventry sextet en O. Davies 9opraan, R. Watson bariton, J. Salisbury viool 5.20: Huishoudpraatje 5.35 Kinderuurtje 6.20: Daventry kwartet 6.50: Tijds., weerb. nieuws 7.05: Daventry-kwartet 7.20: Literaire critiek 7.^5: De suites van Handel, door Gerda Nette 7.50: Variëté-artisten 8.25: Concert. R. Hignell, sopraan, C. Miller tenor, Cruft Octet, Koor 9.20: Weerber., nieuws, 9.40: Lezing: The Shakespeare Memorial Theatre 9.55 11.20: Kamermuziek, D. Kennedy viool, I. Scharrer piano. Tot slot een stukje „Pa^ riah", van Strindberg. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert 12.50—2.10: Concert. IL Georges en Jazzband 5.055.55: Dans muziek 7.50; Concert 8.50: Operafrag menten. Orkest, koor. Langenberg, 469 M„ Münster 242 M., Dort mund 283 M. 1.302.50: Concert door de Isegliokapel 5.506.50: Concert (viool cello, orgel) 8.5010.35: HeTmann Lons avond. K. Blume, Lonsliedje® bij de luit. Dr. Castelle. inleiding en declamatie 10.50 12.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 12.20 12.50: Engel9che les en Engelsche liedjes voor sopraan 3.208.05: Lezingen en lessen 8.50: Uit de opere'llen van Franz Lehar. Else Kochmann. Arth Ki9tenmacher. „Frankfurterisches", door Adèle Proesler. Uit de operetten van Millocker 10.50: Sluiten. Hamburg, 395 M. 4.35: Mendelssohn- Bartholdy concert. Norag-orkest 6.20: Kamermuziek 7 20: Concert 8.20: „Königin Christine", drama in 4 acten v. Strindberg 10.35: Causerie 11.10: Sluiten. Brussel. 509 M. 5.206.20: Orkestcon cert 8.20: Orkestconcert 9.2010.20: Dansmuziek. LICHTINGEN BRIEVENBtJS PERRON H.S.M. Op werkdagen: Richti Dg: Amsterdam Rotterdam Utrecht *3.15 v.m. *3.15 v.m. 6.15 v.m. 7.20 v.m. 7.— v.m. 13.25 n.m. 10.30 v.m. 9.40 v.m. 15.65 n m. 12.10 n.m. 10.40 v.m. 20.10 n.m. 13 25 n.m. 12.50 n.m. 15.30 nm. 13.25 n.m. 15.55 n.m. 16 20 n.m. 17.— n.m. 16.35 n.m. 17.45 n.m. 17 n m. 19.35 q m. 22.20 n.m. 23 15 n.m. Des Maandags en daags na een feest dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3 15 v.m. 3.15 v m. 23.45 n.m. 22.— n.m. STATION HEERENSINGEL. Bus aan den trem niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.23 16.24 en 18.46 n.m. STOOMVAART-MU. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuis reis, 26 Au», van Singapore. GROTTUS. uitreis. 26 Aug. van Genua. P. C. HOOFT, thuisreis, 28 Aug. te Suez verwacht. MOENA, Amst. n. Port Said, was 25 Aug. 1 u. n.m. 80 mijlen van Lands End. PRINSES JULIANA, wordt Zondagochtend 6 u. van Batavia te IJmuiden en 10 u. te Amst. verwacht.' SALEIER, uitreis, pass. 26 Augustus Gibraltar. BALI, uitreis, 26 Aug. te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOTD. PATRIA, 28 Aug. van R'dam te Batavia verwacht. TOSARI, thuisreis, 24 Aug. van Singapore, INDRAPOERA, thuisreis, 26 Aug. van Marseille. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, R'dam n. New York, pass. 25 Aug. Lizard. BINNENDIJK. 27 Aug. van Norfolk te R'dam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIË-LUN. MADOERA, uitreis, 25 Aug. van Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. KOUDEKERK, uitreis, pass. 26 Aug. Perim. SOMMELSDIJK, thuisreis, pass. 25 Aug. Sagres. SCHIEKERK, uitreis, 23 Aug. van Ran goon. BOVENKERK, uitreis, 25 Aug. te Colombo. HOOGKERK, 26 Aug. van Hamburg te Antwerpen. HALCYON-LUN. STAD HAARLEM, 25 Aug. van San Nico» las n. R'dam. STOOMV.-MAATS CH. „OCEAAN". TYDEUS, 26 Aulg. van Singapore naaf Amsterdam. STENTOR, Java n. Amst., pass. 26 Aug. Perim. RHESUS, Java n. Amst., pass. 26 Aug. Gibraltar. POLYPHEMUS. Liverpool n. Batavia, pass. 25 Aug. Perim. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA, thuisreis, pass. 25 Augustus Perim. JAVA—CHINA—JAPAN-LUN. TJIMANOEK, 24 Aug. van Shanghae n, Dairen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ADONIS, Middl. Zee n. Amst,, pass. 28 Aug. Gibraltar. ■AMSTERDAM, 25 Aug. van Arica naar Balboa. BAARN, arr. 26 Aug. te Hamburg. CRYNSSEN, arr. 26 Aug. te Bremen. ERATO, arr. 26 Aug. te Swinemünde. IRENE. arr. 26 Aug. te Hamburg. NOTOS. 25 Aug. van Tiêst n. Fiume. PERSEUS, arr. 26 Aug. te Aarhuus. STUYVESANT, W.-Indië n. Amst., pass, 26 Aug, de Azoren. JASON, 24 Aug. van Amsterdam te Antofagasta. JAVA—NEW-YORK-LIJN. MANOERAN, 26 Aug. van New York te Batavia. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. 1 ALPHARD, 25 Aug. van Archangel naar R'dam. CALLISTO, Antwerpen n. N.-Amerika, pass. 26 Aug. Vlissingen. COSMOPOLIET, m.s., 25 Aug. van Aal» borg te Holtenau. JANTJE, m.s., arr. 25 Aug. te Holtenau. MIDA. m.s., arr. 24 Aug. te Holtenau. PRINSES JULIANA, m s., 23 Aug. van Harburg n. Kopenhagen. SCHWALBE, m.s., 25 Aug. van Fredert» cia le Holtenau. STAD DORDRECHT, 25 Aug. van Luleai n. R'dam. VECHT, 25 Aug. van Sundswall naar Rotterdam. WAAL, Pitea n. R'dam, pass. 26 Aug, Holtenau. ZAAN, 25 Aug. van R'dam te Södefham, ZWARTE ZEE, La Gouleile n, R'dam, pass 25 Aug. Ouessant. EEM, R'dam n. Wasa, pass. 26 Aug. Hol» tenau. VREDENBURG, Wabana n, R'dam, was 25 Aug 450 mijlen W. van Ierland. MAGDALENA, 23 Aug. van-B. Aires naar Rotterdam. BRUNSWIJK, Antwerpen n. Lissabon, pass. 25 Aug. Ouessant. BEVERWIJK, IJmuiden n. Narvik, pass, 25 Aug. Udsire. VERWACHTE NEDERL. PASSAGIERS. EN POSTSCHEPEN MET DEN DATUM VAN VERMOEDELIJKE AANKOMST. Van Oost-Indië. INDRAPOERA, 1 Sept. te Rotterdam. P. C. HOOFT, 2 Sept. te Genua, 10 Sept. te A'dam. TJERIMAI, 10 Sept. te Marseille; 17 Sept. te Rotterdam. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 16 Sept. te Genua; 24 Sept. te Amsterdam. Van West-Indiö. STUYVESANT, 1 Sept. te Amsterdam. VENEZUELA, 15 Sept. te Amsterdam. Van Znid-Amerika. ORANIA, 10 Sept. te Amsterdam. FLANDRLA, 8 Oct. te Amsterdam. Van Noord-Amerika. VOLENDAM, 30 Aug. te Rotterdam. VEENDAM, 6 Sept. te Rotterdam. 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10