No. 20689 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 25 Augustus Derde Blad Anno 1S27 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN AAN DEN RIJN. De feesten dei Wilhelmina Vereeniging. De eerste opvoering van „Het teeken des Krtrises". Een groot sncces. Geruimen tijd reeds voor den aanvang stroomde een groote mensohenmenigte naar de plaats van opvoering, doch de opkomst was niet zoo groot als er plaatsen beschik baar waren. Naar schatting waren er plm. 2000 toeschouwers. Te ongeveer 2 uur opende de voorzitter der W. V de heer D. ten Ca te Brouwer, de feestelijkheden. Spr. achtte het een groote eer thans de feestelijkheden te kunnen openen welke aldus spr. zeer aan belangrijkheid win nen door de opvoering van dit openlucht spel Het was hem een groot génoegen Z.E.W. de deken van Alpien, pastoor J. M. Hellegers, te mogen begroeten, wiens aanwezigheid men algemeen op hoogen prijs stelde. Den voorzitter van de commissie voor het openluchtspel, den heer W. A. Lam, bracht spr. dank voor het vele werk, dat aan de voorbereiding van dit spel verbon den is geweest. Vervolgens dankte spr. de heer Hooykaas, den regisseur, door wieïis medewerking de leden der W. V. en de verdere Alphenaren iets kunnen genieten, wat te Alphen nog nimmer is geboden. Den heeren J. van Zwïeten en W. van Diest de eerste als vervaardiger der tribunes en den ander als ontwerper der decors, wer den woorden van lof toegezwaaid voor het geen zij, inachtnemende de bescheiden geld middelen waarover zij de beschikking kre gen, tot stand brachten, terwijl spreker de R..-K. zangvereeniging „O.B.K," en de muziekvereemging „Crescendo" dank bracht voor hun welwillende medewerking, „Het doel der W. V. is, aldus vervolgde spr., den verjaardag van onze geëerbiedig de Koningin op waardige wijze te herden ken en de liefde tot ons vorstenhuis aan te kweeken. De W. V. tracht voor dit doel de feesten steeds op een hooger peil te brengen. Wed heeft de W. V. de laatste jaren niet haar vleugelen kunnen uitbrei den, zooals zij vulde, maar de beslissingen van onzen burgemeester hebben wij te eer biedigen. Spr. hoopte nochtans dat van deze zijde in de toekomst meer medewer king zou verkregen worden. Spr. eindigde met een driewerf hoera voor de Wilhel mina-Vereeni ging, waarop door de aanwe zigen staande het Wilhelmus werd aange heven. Kort na dit openingswoord werd met de opvoering van. het openluchtspel begon nen. Het stuk dat te Rome speelt, brengt ons terug tot de eerste tij dien van het Christen dom en wel in de eerste eeuw na Christus' geboorte toen het Romeinsche rijk werd geregeerd door Nero, die de Christenen liet achtervolgen en op gruwzame wijze ter dood brengen. De afgrijselijke tooneelen, die zich afspeelden tijdens deze vervol ging zijn genoegzaam bekend. Het eerste tooneel gaf ons een samen spraak tussohen de twee spionnen Servilius en Strabo. Favius, een Christen-voorganger ontmoet een broeder uit Galatiö aan wien hij de martelingen vertelt en hem de vooruitzich ten schildert die de Christenen in Rome t-e wachten staan, als zij ontdekt worden. De beide spionnen ruiken lont en hebben spoe dig Favius te pakken, dien zij, gevolgd door een groot aantal burgers, voor Vitu- rius brengen. Mercia, een christenmeisje, tracht den ouden man te bevrijden tegen de slagen die hem worden toegebracht. Marcus Superbus, de gunsteling bij keizer Nero, verschijnt ten tooneele, die het volk, dat den dood van Favius eischt, laat ver drijven en tenslotte het meisje en de oude vrij uit laat gaan. Hij bemerkt, dat het Christenen zijn, doch de schoonheid van. het meisje grijpen hem zoo aan, dat hij, die een verwoed Christenvervolger is, een zijner onderdanen opdracht geeft hen te volgen en haar te beveiligen. De geheime samenkomsten der geloovigen worden ontdekt en zij worden gevangen ge nomen. Onder hen is ook Mercia, doch Marcus ontziet haar en laat ndet toe dat eij bij de andere gevangenen wordt opge sloten en neemt haar mede in zijn galeis. Dit wordt in geheel Rome bekend <-n deze tijding komt ook tot Bérénice, een in vloedrijke Romeinsche dame, die verliefd op Marcus is. Bij een ontmoeting tusschen die twee vertelt zij haar liefde jegens hem, doch Marcus Superbus 'gedachten zijn ge heel en al bij Mercia, hij houdt te veel van haar en komt daar dan ook recht voor uit, waarop hij uit haar bijzijn vertrekt, Een gloeiende haat welt bij Bérénice op en zij laat haar invloed gelden bij Poppea, de keizerin, die op haar beurt, zooals later bleek, bij Nero, bij zijn twijfelingen het gewicht in de schaal legde. Op een feest aan het hof verlaat Marcus den feestdisch en laat Mercia bij zich komen aan wie hij zijn groote liefde ver klaart, doch zij kan die niet aannemen, daar hij geen Ohristen is en zij haar ge loof niet verlaat. Marcus wordt in haar bijzijn gevonden door de feestgenoten, waaronder Bérénice en Dacia die hem be spotten en ook Mercia. De geloovigen hef fen in de nabije gevangenis, wanneer de spotternijen het hoogtepunt bereikt, een lied aan, het gehoor daarvan intimideert hen zoo, dat zij niet langer kunnen blijven en terugdeinzen. De tijd der terechtstelling is aangebro ken, doch Marcus smeekt Nero om de vrij heid van Mercia die hem, door ingevingen van Poppea, Nero's vtouw, niet wordt toe gestaan. De laatste keer beproeft hij het bij Mer cia om haaT van haar geloof af te bren gen. Zij verklaart hem nu, dat zij hem ook steeds heeft liefgehad, doch van haar ge loof kan hij haar niet afbrengen De die naren komen wat de bedenktijd is verstre ken. Thans blijkt haar geloofsovertuiging en zielekracht zoo groot, dat zij in plaats van door Marcus Superbus tot afval van haar geloof te worden overgehaald, deze het Christelijk geloof doet aanvaarden, waarop beiden moedig en gesterkt tezamen den zekeren dood in de arena, waar de wilde dieren wachtten, tegemoet gaan De 'bezettfing van de hoofdrollen en de overige voorname rollen was schitterend. Actrices en acteurs van naam hebben on der leiding van Adr Hooykaas een opvoe ring gegeven die volkomen af was en zeer vermocht te boeien. Magda Janssens als de scboone Béré nice bekoorde door 6terk en zeer gepas sioneerd spel en Co Balfoort als Marcus Superbus, de prefect van Rome speelde eveneens krachtig en suggestief. Ook Louis Yervoora's spel als Favius en later als keizer Nero, viel zeer te roemen. De verdere belangrijke rollen werden door Willy Haak:, Janny van Oogen, Wilih. Erfman-Sasbaoh, Minny Erf man, Miep vart Gogh en de heeren Jan Lemaire, Pierre Myin, Dio Huysmans, Ben Groeneveld, Ad. Verzeijl en Chr. Laurintus, niet min der correct en gevoelvol vertolkt. Vooral Willy Haak (evenals Magda Janssens van de Amsterdamsche Stadsschouwburg) gat ontroerende spelmomenten aLs het Chris ten-jongentje Stephanus. Wat de figuratie betreft had de regis seur Adr. Hooykaas met niet al te gunstige hulpmiddelen te werken, maar hij slaagde er desondanks in mooie tooneelen te bren gen. De eerste opkomst van Bérénice en de verschijning van Keizer Nero vooral waren werkelijk prachtig. De bloemen en de kransen die de speel sters en den regisseur den heer Bal voort, in ontvangst hadden te nemen, waren zeer zeker de tolk van alle aanwezigen voor het geen zij hadden genoten. Het gesprokene werd verduidelijkt door twee op het terrein aangebracht luidspre kers der Philipsfabrieken. Hedenmiddag is het stuk voor de tweede maal' opgevoerd. Op het feestterrein werd des avonds een concert gegeven met tot slot eenig vuur- werk. Hiermede was de eerste dag der feesten voorhij en deze mag uitstekend geslaagd heeten. Publiek© veiling. Bij de ten overstaan van notaris Jhr. Stoop alhier gehouden openbare afslag werd hotel „Sportlust" hetwelk in bod stond op f 10.700 op f 100 afgemijnd doch werd niet gegund. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. De gemeente-rekening. Nienwe verordening tot hef fing en invordering van keurloon. Geen tapveihod. Vergadering van Dinsdag 23 Augustus j.l. des voorm. 10*/a uur. Tegenwoordig alle leden behoudens de heer A. de Bruyn IJzn., die afwezig is we gens ziekte. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen. De vergadering wordt geopend en aange vangen wordt met gebed. De notulen worden vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen verschillende ingekomen stukken waar onder goedkeuring schoolgeldverordening, wijziging afsluiting spoorweg, vaststelling Rijksbijdrage woningbouw enz. Overeenkomstig daartoe strekkende voor stellen van B. en W. wordt besloten: Aan Ged. Staten deze Prov. te berichten dat met de nieuwe jaarwedderegeling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers accoord gegaan wordt. De rekening en verantwoording van de ontvangsten en uitgaven der gezondheids commissie over 1926 goed te keuren en voor het dienstjaar 1928 f 83.57 te ramen als bijdrage aan genoemde commissie over eenkomstig de door haar gezonden begroo ting. Aan H. J. J. Voets het recht van erfdienst baarheid van overpad over den berm van1 den Voorweg naar dezen weg te verleenen. B. en W. bieden de rekening der gemeente dienst 1926 aan met een totaal aan gewone uitgaven van f 125.904.79 en aan gewone ontvangsten van f 135.921.34 zoodat het ba tig saldo f 10.016.55 bedraagt. De kapitaalsuitgaven hebben bedragen f83.920.41 en de kapitaalsontvangsten f83.200.41 alzoo een nadeelig saldo van f720. De rekening van het Waterleeidingbdrijf dienst 1926, die wordt aangeboden, sluit met een voordeeïig saldo wat den gewonen dienst betreft van f 60.61 terwijl wat den kapitaaldienst betreft tot heden in totaal f 3376.88 meer is afgeschreven dan voor aL lcssingen en vernieuwingen noodig is. Tot leden van de commissie tot onderzoek dezer beide rekeningen worden benoemd de heeren A. J de Jong en G. Palijn en mevr. J. van der Meulen. B. en W. stellen voor een nieuwe veror dening tot heffing van keurloon en de in vordering daarvan vast te stellen. De voorzitter licht toe dat door het boü- wen van een noodslachtingsgebouwtje het keurloon verhoogd moet worden en daar nevens een tarief vastgesteld voor het ge-r bruik van het gebouwtje. Naar aanleiding van een vraag van den beer J. van Beek Szn. over het oude tarief in verband met het nieuwe, deelt de heer Veelenturf mede dat het voorgestelde keur loon meest lager doch hoogstens gelijk is aan dat in de omliggende gemeenten. Na bespreking der verschillende artikelen wordt tot vaststelling besloten. Het nieuwe tarief luidt als volgt: Voor het keuren van: een eenhoevig dier boven één jaar f 6; een eenhoevig dief van één jaar of daar beneden f 3; een rund (uit gezonderd kalf) f6; een kalf f 1.50een nuchter kalf f 1; een varken f2; een schaap f 1.50; een geit f 1. Voor het gebruik van de inrichting voor noodslachtingen: voor een eenhoevig dier boven één jaar f5; voor een eenhoevig dier van één jaar of daar beneden f2.50, voor een rund (uitgezonderd kalf) f5; voor een kalf f 2; voor een nuchter kalf f 1voor een varken f2; voor een schaap f 1; voor een geit f 1. Bij afkeuring wordt het betaalde keurloon en het recht voor het gebruik van de inrich ting voor noodslachting terugbetaald. Na eenige bespreking wordt met alge- meene stemmen vastgesteld de wijziging in de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, welke noodig is als gevolg van het in gebruik nemen 1 Januari e k. van 't noodslachtingsgebouw. In plaats van naar de particuliere slachterijen moeten dan alle uit nood gedoode dieren vervoerd wor den naar dit gebouw tenzij de keurings veearts op verzoek, ter plaatse waar het dier zich bevindt, het afkeurt. B. en W. stellen voor gelden beschikbaar te stellen ten behoeve der Chr. school aan den Rijndijk voor een hek en een bank. De kosten daarvan worden begroot op f 155. De heeren C. A. van Dam en D. Buiten huis vragen of de gemeente daartoe ver plicht is. De voorzitter en de heer Veelenturf geven de noodige toelichting. Met algemeen© stemmen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. In verband met de rekeningcourant- overeenkomst die de gemeente met de Bank voor Nederlandsche gemeenten heeft geslo ten wordt op voorstel van B. en W. met al gemeen© stemmen besloten de instructie van den ontvanger wat de belegging van overtollige kasgelden betreft daarmede in overeenstemming te bren^n. Besloten wordt op voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van enkele wijzigingen op de begrooting dienst 1927. De voorzitter deelt mede dat in een der voorgaande vergaderingen door mevr, J. van der Meulen gevraagd is te overwegen de in voering van een tapverbod. B. en W. heb ben deze zaak besproken doch hebben daar weinig verwachting van. Een tapverbod toch hojidt alleen in het verbod om sterken drank te tappen. De café's blijven echter geopend. Bier, port enz. mag men blijven schenken. Het spreekt vanzelf dat het toezicht op de naleving van het verbod onder deze om standigheden moeilijk is. B. en W. zijn van oordeel dat men theoretisch wel zulk een verbod in het leven kan roepen doch in de practijk het niet veel te beteekenen heelt. Daarbij is een tapverbod in verband met de openbare orde niet noodig in deze gemeente. Mevr. J. van der Meulen zegt om het tap verbod gevraagd te hebben naar aanleiding van het besluit van den Raad om des Zon dags geen tol te heffen. Dronken menschen langs de straat des Zondags vindt zij niet bevorderlijk voor de Zondagsheiliging, ter wijl zij er bij blijft dat een fapverbod met het oog daarop zeer gewenscht is voor deze gemeente. De voorzitter vindt het schandelijk om publiekelijk zoo over deze gemeente te spre ken. Als het waar was wat mevr. Van der Meulen zegt zou hij er voor zijn om a's Raad gebruik te maken van de bevoegdheid ingevolge art. 135 der gemeentewet en alle vergunningen des Zondags bij verordening laten sluiten op grond dat de openbare orde zulks eischt. De heer D. Buitenhuis acht een tapverbod ook moeilijk uilvoerbaar. De heer C. A. van Dam zou er voor zijn wanneer zich inderdaad dronkemanstoonee- len afspeelden langs de straat. Overigens vindt hij mevr. Van der Meulen niet conse quent. Bij de tol was zij tegen Zondagsrust en nu is zij er weer voor. Hij vindt hel best dat zij lid is van de blauwe knoop doch de Raad heeft te beoor- deelen of de openbare orde een tapverbod eischt en niet hoe men als drankbestrijdster daarover denkt. De heer J. van Beek is tegen alles wat de Zondagsrust verstoort; daarvoor moet de po litie waken. Wanneer deze te kort schiet helpt geen tapverbod. De heer C. Patijn merkt op dat eerder door mevr. Van der Meulen gezegd is dat alle dagen" voor haar gelijk waren de Zon dag inbegrepen en met het tapverbod zegt zij voor Zondagheiliging te zijn, dat is niet erg consequent/Overigens is hij van oordcel dat de drankbestrijding zooals deze hier than9 naar voren komt meer een zaak is voor plaatselijke keuze als die komt. Mevr. J. van der Meulen zegt dat zij niet is aangesloten bij de blauwe knoop. Overi gens blijft zij bij haar opinie. De heer M. Heyker zegt dat waar B. en W. met geen voorstel komen, mevr. Van der Meulen nu zelf met een voorstel dient te komen en hij nieuwsgierig is wat zij daar van zal maken. Nog verschillende heeren al9 de heeren Veelenturf, de Jong enz. voeren het woord. Allen zijn het er echter tegen over mevr. van der Meulen over eens dat de toestand in deze gemeente niet van dien aard is dat de openbare orde in verband met dron kenschap een tapverbod eischt en dat het optreden van de politie van zoodanigen aard behoort te zijn dat voor onordelijk heden gewaakt wordt en ook daar geen lap verbod tegen helpt. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt mevr. van der -Meulen een verordening op het schoolgeld die pas is vastgesteld, welke de voorzitter toezegt. Hierna sluiting. LEIDERDORP. OLze vroegere plaatsgenoot, de heer W. M. van der Valk Bouman, is benoemd tot administrateur van de suikerfabriek Djati op Java. Gistermiddag verloor een der booten van de Volhardingmaatschappij, dienst Lei denGouda, in de nabijheid van de Leider- dorpsche brug de schroef. Na een oponthoud van ongeveer twee uur, werd de tocht met de passagiers, enz. met een andere boot van de maatschappij heTvat, WOUBRUGGE. Dinsdagavond werd door den heer W. A. Boot aan zijn personeel der werf „De Dageraad" een feestavond aangeboden in de zaal van Guldemond, ter herdenking van zilveren huwelijksjubileum. Om half acht waren allen vereenigd en kwam even later het zilveren paar binnen, waarop een welkomstlied werd toegezongen. Nadat het zilveren paar daarvoor had be dankt, werd het door het comité, dat zich uit het personeel had gevormd, als hulde blijk een haardstel aangeboden. Vervolgens werden ververschingen rond gediend en eenige tooneelstukjes opgevoerd en voordrachten gehouden, waaronder voor kwam een tableau voorstellende het verle den, heden en de toekomst van den scheeps bouw, welke zeer in den smaak vielen. Als bijzonderheid deed zich bij dit feeot nog voor, dat mede aanwezig was de heer F. Zandstra, welke reeds 53 jaar aan de werf verbonden was en hoewel de laatste jaren gepensioneerd nog steeds geheel medeleeft. De 'avond werd verder gezellig doorgebracht en was het reeds lang na middernacht, toen allen voldaan huiswaarts keerden. AALSMEER. Herbenoemd zijn tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool de heer J. Nijdam te Hoofddorp en de heer J. Schaper te Kudel- staart. HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen wordt op het ter rein van de oude openbare school te Hoofd dorp een begin gemaakt met de voorberei dende werkzaamheden voor de stichting van een nieuwe gereformeerde kerk aldaar. Het ligt in de bedoeling om de oude school nog niet geheel af te breken, maar een paar lokalen te laten staan, teneinde den gere- gelden gang van het onderwijs aan de nij verheidsschool voor meisjes te bevorderen. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren werd Katwijk verrast met het bezoek van Casimir Ossilinski die met twee aan elkaar gevoegde bootjes, die hoogstens meter lang zijn, van uit Duinkerken naar verschillende havenplaatsen langs de kust vaart en van Scheveningen naar hier ge komen was. Het leek een armoedige bewe ging, doch Ossilinski schijnt het natte ele ment te prefereeren boven den vasten wal. Een diner hem aangeboden door de eige naren van het Groot Badhotel, sloeg hij af, zeggende, zich liever met zijn gewone scheepsvoeding te vergenoegen. Hedenmorgen vertrok de kustvaarder weer naar Noordwijk. De muziekvereeniging U.N.I. gaf gister avond nog eens een uitvoering in de tent op den boulevard. Hoewel het nog al frisch was waren er veel belangstellenden. Ten gehoore werd o.m. gebracht: Le con cours de Montleul, marsch; Ouverture Joyeuse, Keler Bela; La dame blanche, fan tasie; Zigeunerliebe, wals; Mignonnette, ouverture facile en Thersen-wals,. Faust. Aan de tent waren biljetten aangebracht waarop vermeld: „Tijdens de muziek-uit- voering wordt stille verzocht." Het is jammer, dat dit noodig is, doch het hielp wel eenigszins. Gevonden voorwerpen, waaromtrent eiken werkdag aan het politiebureau inlich tingen te verkrijgen zijn: een roodachtige dameshoed, een paar witte badscboentjes, maat 23; een huissleutel. Door den heer v. M. werd aan de poli tie kennis gegeven, dat van een partij stok ken in eigendom bij Rijnland en op het ter rein bij de binnensluis opgestapeld, herhaal delijk eenige werden afgenomen. Een jongen, K. de J. genaamd, werd door v. M. gegrepen en aan de politie overgele verd, doch welke moeite men ook deed, hij weigerde zijn naam te zeggen. Procesverbaal zal volgen. Men deelt ons mede dat de heer A. den Haan bedankt heeft als bestuurslid der Chr. Oranje-vereeniging alhier. Tot tijd. onderw. aan de le Herv. School alhier is benoemd de heer N. de Nie te Warmond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het eerste „slachtoffer" der nieuwe brug die over de Turfmarkt komt is de „Julianaboom" die ter gedachtenis aan de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana mid den op de Turfmarkt was geplant en nu ge rooid is moeten worden. NOORDWIJK-BINNEN. Naar de secretaris der Oranjevereni ging ons meldt hebben reeds verschillende winkeliers.»welke deel wenschen te nemen aan den tijdens de oranjefeesten te houden etalagewedstrijd zich opgegeven. De prijzen van den etalagewedstrijd zijn geëtal. bij den heer Th. Taskin. De aanmelding tot deel name moet geschieden bij den penningm. der O.V. de heer P. van Dam, Kerkstraat De prijzen der tijdens de oranjefeesten alhier te houden ringrijderij voor meisjes op rijwielen zijn geëtaleerd bij den heer Th. Toskin, Kerkstraat, bij wien ook de aanmel ding tot deelname moet geschieden. NOORDWIJK. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Augustus. Brieven Binnenland: J. Baars, Haarlem. De Bonneterie, Den Haag. H. J. Bos, Amsterdam. Daa. van Gillick, 's-Gra- venhage. W. A. J. v. Eyk, Rotterdam. Theo Jansen, Heemstede. Helders, Rot terdam Lüstig, Noordwijk a. Zee. G. H. E. Nord Thomson, Noordwijk a. Zee. K. de Rijk. Reeve Tricker, Noordwijk. Jan Windhoek, Rotterdam. Brieven Buitenland: Arbeitsuno, Baden Baden. Barbarawood, Huddersfield. Ruhr Feind, Rothenburg. L. Gleichman, Hindas (Noorwegen). Julli Palffy Ap- pony, München. Joost Romswinckel, Poertschachsee Aufriche. Herbert Wiese, Berlin N. 8. Briefkaarten Binnenland: H. Bierman, Amersfoort. W. v. d. Bosch, Ysselstein. P. Collee de Ruyter, Ginneken. Ha gen, Rheden. K. Dekema, Amsterdam. A. Kersbergen, Haarlem. Keulen, Neer. P. Lamerse, Haarlem. J. Lemans, Den Haag. F. Reimeringer, West-Ter schelling. P. Schieffer, Amsterdam. Richard Laubler, Amsterdam. Lena Vis sers, Amsterdam. Briefkaarten Buitenland: Hilde Appen- roth, Warnemünde. F. Alexander, Wien. Karl Beignartz, Rheinland S. Budde, Kaversee. A. Fabius Lette, Beckenried. Jan Cechie, Jesin. Josef Forster, Berlin. Anna Güterman, Wien. Sigrid Hansen. Rostock. Heinr. Hoff mann, Wyk auf Föhr. Richard Kahn, Stuttgart. Clara Kleni, Lichtenfeld. Kathe Kremer, Regensburg. Hans Loew, Frankfurt Main. Lina Maaier, Osnabr. Schinkel. Willi Möller, Berlin. Otto Pesch, Coin. Reinh. Presser, Berlin Oharlottenburg. Roozeschoon. Berlin. Rich, Altoadige. Else Schallopp. Kopen hagen. Schmidt, Wingen. A. Liss, Bukov. Westerhout, Rolandseck. M. Willems, Hagen. 3 briefkaarten en 1 brief zonder adres. NOORDWIJK AAN ZEE. -— In het Casino geeft Mary Smithuysen Maandagavond een dansavond, waarop de kunstenares in verband met het Russische feest, o.a. eenige Russische dansen van Tschaikowsky, Moussorgsky e.a. zal uitvoe ren. Op hel strand kregen twee personen, beide werkzaam bij de badbedrijven ruzie, welke zoo hoog liep dat het „aanpakken" werd. Enkele klappen gingen heen en weer, zoodat een hunner zich na afloop van het handgemeen onder geneeskundige behande ling moest stellen. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van M. Corsel en J. Spaa Alefta Hillegonda, d. van M. Cor sel en J. Spaa Dorine Maria Allegonda, d. van ionkhr. P. W. C. van der Goes ei\ W. Chr. Faasen Pieter Willem, z. van der'Valk en E. van Egmond Alida Hende- rjna, d. van J, Glasbergen en A. H. Arink Jan Hendrik, z. van N. J. Schoneveld en J. Kamsteeg. Ondertrouwd: C. C. Tieleiman te Rotter dam en A. E. de Jong te Oegstgeest -W. N. Hoogenduin te Rijnsburg en M. C. de Wit te Oegstgeest G. J. Tijsen te War mond en E. Dijkema te Oegstgeest. Overleden: J. H. Knoop, echtg. J. Bloem berg M. J. L. Ente. Zaterdagmiddag a s. te 2.15 u. n.m. zal op baan VII te Katwijk de eerste wed strijd plaats hebben om den (2den) Oegst- geesler wisselbeker. Tot deelname zijn door de Burgerwacht van Oegstgeest uilgenoodigd de B.W. van Leiden, Leiderdorp, Katwijk, Rijnsburg, Voorschoten en Valkenburg. Elke B.W. komt met vijf schutters uit. Er wordt ge schoten op de schijf „De Burgerwacht", tel ling 1 tot 10, een proefschot naar keuze en daarna 10 patronen. Aan belangstelling zal het vermoedelijk op dezen wedstrijd niet ontbreken. Gisteravond had wederom een aanrij ding plaats op den Rhijngeesterstraatweg tusschen een wielrijder en een motorrijder. J. R. uit Hillegom werd met zijn rijwiel zoodanig door den motorrijder W. uit Delft aangereden.'dat hij zich licht verwondde en zijn rijwiel ernstig beschadigd werd. Overeenstemming tusschen beide partijen betreffende de regeling van de schade werd niet bereikt, zoodat de politie van het geval proces verbaal opmaakte. De motorrijder bekwam geen letsel. Nog steeds blijkt dat zeer vele inwo ners niet voldoende op de hoogte zijn met de verordening op het onbeheerd loopen van hun honden. De laatste dagen is door de politie tegen een groot aantal inwoners proces-verbaal opgemaakt wegens het onbeheerd laten rondloopen van hun honden. Omstreeks 3 uur in den middag reed Mevrouw K. uit Haarlem gisteren, met haar met 5 personen beladen auto op den Straatweg, achter het Groene Kerkje, ko mende uit de richting Haarlem. Achter deze auto reed een Ford en daarachter een auto bus van de Sleutelstad. De bestuurder der Autobus Th. Pr. uit Leiden wilde beide auto's die geheel recht9 van den weg reden passeeren, toen op het laatste moment een ,,Te!xaco"-auto van uit de richting Leiden hen tegenkwam. Om eenige wielrijders die op het rijwiel pad reden, te ontwijken, rpo©9t mevr. K. iets naar links uithalen, toen de ..Sleutelstad" rnet haar auto zoodanig in aanrijding kwam, dat de wagen over den grasberm geduwd werd en tegen een boom opreed, waarna ook de Ford van achteren met den wagen in aanraking kwam. Wonder boven wonder bekwamen de in zittenden zoo goed als geen letsel. Alleeft mevr. K. kreeg een schaafwond aan 't been. De auto is ernstig beschadigd. De motor daarvan is zoodanig uiteengescheurd, dat vernieuwing noodzakelijk is. De Ford be kwam weinig schade en de autobus liet ver schillende overblijfselen achter aan de aan gereden luxe auto. De vernielde wagen is later door perso neel van een Haarlemsche reparatie-inrich ting weggehaald. WARMOND. In verband met de onverenigbaar heid mei het lidmaatschap van den Raad met het ambt van opzichter bij de brand spuit no. 1 heeft de heer G. Onderwater be-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9