Dr. H.MANNING'S HAEMOFFERRIN BINNENLAND. KERK- EN SGH0ÖLNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Lelden. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA 11927, rond f 692.170 zal kunnen worden verantwoord, zoodat de mindere ontvangst blijft beperkt tot f800.000 f692.170 f 107.830. Er moeten dus middelen worden aange wezen tot dekking van een bedrag van f 90.000 -f f 107.830 -f f135.000 f 332.830. x Volgens de thans bekend zijnde gegevens zouden daartegenover een aantal ontvangst- posten kunnen worden verhoogd, welke door B. en W. aan den Raad nader wor den opgegeven. GOEDKEURING BALANS EN WINST- EN VERLIESREKENING VEREEN. TOT BEVORD. VAN DEN BOUW VAN WERKMANSWONINGEN. B. en W. bieden den Raad bovengenoem de balans met winst- en verliesrekening ter goedkeuring aan. Bij hunne voorstellen tot goedkeuring van de rekeningen 1923, 1924 en 1925 wezen zij er op, dat de Onderlinge Levensverzekering Maatschappij „Eigen Hulp" de rente der hy pothecaire leening per 31 December 1925 pro resto groot f 28.396.60, van 4 pet. tot 5l/a pet. had verhoogd, terwijl volgens de statu ten der vereeniging en in verband met de besluiten van 20 Juni 1901 en 11 December 1902 de rekening slechts met 4 pet. rente ever geleende gelden mocht worden belast. Inmiddels werd echter op 1 April 1926 de hypothecaire leening door de vereeniging uit eigen middelen afgelost, ten behoeve van welke aflossing van het bouwplan Geere- graqhtZijdgracht een bedrag van f 7000 werd opgenomen, waarover een rente wordt betaald van 41/9 pet. per jaar. Ook na aflossing van de hypothecaire lee ning moest derhalve nog een hoogére rente ten laste van de exploitatierekening komen, dan de statuten toelieten, doch het betreft thans slechts Vpet. over een bedrag van f 7000. Een wijziging van de statuten is in ver band met de daling van het rente-percen tage veel minder urgent geworden. Te eer der bestond er aanleiding daarvan voorloo- pig nog af te zien, vermits bij een mogelijke verdere daling van den rentevoet, de veree niging het in de hand heeft onmiddellijk een gelijke vermindering van de te vergoeden rente te doen volgen, zonder van derden af hankelijk te zijn. Dat wellicht spoedig we der een toestand zou intreden, in overeen stemming met de geldende statuten scheen derhalve niet uitgesloten. Zooals intusschen bleek, doet zich ook ten aanzien van de rekening 1926 nog het geval voor, dat een meerdere rente moest worden vergoed, dan volgens de statuten geoorloofd was en dat die meerdere rente, vertegen woordigende een bedrag van f 132.74, alleen met 'sRaads toestemming in de rekening mag worden geleden. Evenmin echter als vroeger ontmoet het bij B. en W. bezwaar, dat de hoogere rente ten laste van de verliesrekening wordt ge bracht en dat den aandeelhouders mitsdien ten volle 3 pet. dividend wordt uitgekeerd. Aangezien de winst f 1.245.66 bedraagt en voor een uitkeering van 3 pet. dividend een bedrag van f 1.674 wordt vereischt, zal de gemeente een som van f 428,34 hebben te betalen onder mededeeling, dat de vereeni ging zal worden verzocht met de opmerkin gen van den accountant Knol in den ver volge rekening te houden. RECLAME. Bloedvormend versterkingsmiddel. fZ.bOp.Vi flesch, ƒ1.60 p'/z flesch 7040 HET FEEST VAN DEN MIDDENSTANDS BOND. Tal van sprekers Geluk- wenschen namens den minis ter van onderwijs Een druk bezochte receptie. Na de herinneringsrede van den voor zitter, den heer Ed. Schürmann, hebben nog tal van sprekers het woord gevoerd op het Middenstandscongres. Allereerst sprak prof. dr. P. J. M. Aalberse die een terugblik wierp op het ontstaan van den bond. Spr. had nog aan het oprichtings congres deelgenomen. Hij wees op de be- teekenis voor den middenstand van figuren al9 wijlen Meeuwsen en dr. Nouwens, welke laatste thans ziek in het buitenland ver toeft. Beiden hebben zeer veel tot stand ge bracht. En al zijn er fouten gemaakt, spr. wilde erkennen en het luide uitspreken: wat door den Middenstandsbond in de vijf en twintig jaar van zijn bestaan, direct en indirect werd verricht en gewrocht, is in den ruimsten en volsten zin des woords een ze'gen geweest voor den middenstand en daardoor een zegen voor Nederland. Doch er is nog bij velen onverschillig heid en gemis aan medeleven. Daarom spoorde de heer Aalberse aan met nieuwen moed en herleefden ijver voort ie gaan in het besef, dat de middenstand werkt voor het heil van de heele maatschappij. Het be houd en de versterking van den midden stand is. zeide spr., niet een particulier be lang van den middenstand, doch een ge wichtig en algemee'n staatkundig belang, omdat de middenstand een waardevol ele ment is en een onmisbaren schakel vormt in de keten der maatschappelijke verhou dingen. Mr A. C. Josephus Jitta, secretaris van den Hoogen Raad van Arbeid, besprak uit voerig de vraag of verbetering in de orga nisatie van de wetgeving te verkrijgen is, door daarbij de belanghebbenden te betrek ken. een vraag, welke spreker bevestigend beantwoordde, hoewel het z.i moeilijk is, een doelmatige procedure te ontwerpen, vol gens welke de adviezen van de belangheb bende deskundigen de Overheid kunnen be reiken. In dit verband meende spr., dat de Mid- denstandsraad zou kunnen handelen, zooals de Hooge Raad van Arbeid bij de beoordee ling van voor-ontwerpen van wet doet. n.l. openbaarmaking daarvan, zoodat de organi saties er over kunnen beraadslagen. De be handeling der adviezen zou echter, volgens spr. geheim dienen te blijven. Er zijn verschillende voorbeelden, ging spr. voort, die wijzen op een ontwikkeling volgens welke organische krachten de taak van de overheid zooveel mogelijk willen overnemen. Deze taak mag echter niet ge heel door de organische krachten worden overgenomen, omdat dan het gemeenschap pelijk en algemeen belang zou worden ver waarloosd. Daarom dient het orgaan, dat het algemeene belang vertegenwoordigt, de* eindbeslissing over het speciaal belang te houden. Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen, voorzitter van den Middens tandsraad, richtte namens dien Raad vervolgens har telijke gelukwenschen tot den jubileerenden bond. Daaraan verbond spreker het goede en welgemeende advies om aan den Mid- denstandraad te geven en te blijven geven de noodige belangstelling en steun. Al past wellicht de Middenstandsraad niet volko men in dezeü drukken en rumoerigen tijd, toch heeft hij een sfeer van kalmte en rust geschapen. Door zijn werkwijze is het moge lijk geweest, zeide spr., dat de' Midden standsraad in steeds stijgende mate de mid- denstandsvragen kon bezien en beoordeelen in het licht van het algemeen belang. De Middenstandsraad zal, ging spr. yoort. doorgaan te blijven weTken, zooals hij ge daan heeft: rustig, doch rusteloos, mits de middenstanders het zelf mogelijk maken, aldus te blijven handelen. Een ander advies van spreker is om het intellect in de lei- deinde posten van de middenstanders te ver sterken. Daartoe beval hij het hooger han delsonderwijs in de aandacht der midden standers aan. Met het uitspreken van den wensch, dat God zijn rijken^ zegen aan den Bond en zijn Haad zal schenken, eindigde Baron van Wijnbergen onder luid applaus zijn toe1- spraak. Nadat was gepauzeerd was het woord aan dr. I. H. J. Vos, wethouder van Am sterdam. Ook hij ving aan met het uit spreken van gelukwenschen. Spr. wees er o.a. op, dat voor den middenstand nog een buitengewoon belangrijke plaats is wegge legd. De taak van den middenstand wordt belangrijker, naarmate de maatschappe lijke ontwikkeling verder voortschrijdt. In verband met die ontwikkeling is voor het aistributief apparaat, dat de middenstand is, een groote toekomst geschapen. De mid denstand zal zich echter bij voortduring, zeide spr., hebben aan te passen aan de veranderende maatschappelijke omstandig heden. Voor de toekomstige ontwikkeling der maatschappij is het ook van groote beteekenis, dat de middenstand beseft, dat heel veel verbeteringen in het distributief apparaat door het eigen initiatief van den middenstand zullen moeten worden aange bracht. Dr. Vos hoopte, dat in dit opzicht de bond zijn roeping zal begrijpen. Ook de Overheid moge beseffen, dat zij rekening dient te houden met datgene, wat de maat schappelijke ontwikkeling eischt. Spr. ui'te den wensch, dat nog vele middenstanders zich bij den bond zullen aansluiten, opdat zijn machtspositie versterkt zal worden en hij krachtig zal kunnen blijven medewer ken tot handhaving en bevordering van het algemeen belang. Oud-minister dr. J. Th. de Visser, die aan de wieg der organisatie heeft gestaan, herinnerde er aan, dat bij de oprichting van den bond er ook geestdrift en idealisme heerschle. Spreker schilderde het verleden, herinne rende aan de betekenis van wijlen Meuw- sen, die het fundament «heeft gelegd voor het schoone gebouw, waarop de Midden standsbond is opgetrokken en een der pio niers is geweest, die in een tijd, ^waarin de middenstand ten doode scheen opgeschre ven, krachtig zijn opgetreden en, gedrongen door hun overtuiging, onberekenbare dien sten aan den middenstand hebben be wezen. Zonder hun arbeid zou thans niet met zooveel dankbaarheid het feest van den bond kunnen worden herdacht. Buitenge woon had het spr. getroffen, dat men giste ren kransen op de graven der pioniers had gelegd. Het is wellicht te betreuren, dat een splitsing is gekomen in de geleder?n der middenstanders, doch de drie midden standsorganisaties hebben elkander terug gevonden in den Middenstandsraad en voorts in langdurige conferenties, die de drie besturen geregeld houden. Dr. de Visser sprak ten slotte zijn geloof in de toekomst van den bond uit, die een burcht is van echt oud-Hollandsche deug den en een sociale keten, waaraan de mid denstand geslagen ligt. De middenstand is een schakel tusschen de maatschappelijke groepen en de ruggegraat der maatschappij. Laat. zeide spr., de bond zijn roeping blij ven verslaan tot heil van Vaderland en Koningin; lot heil van onze geheele natie. De heer De Groot bracht de gelukwen schen van den minister van Onderwijs oVer. Hij dankte voor de adviezen van den bond nopens de Nijverheidsonderwijswft en hoopte, dat in verband met de toekom stige regeling van het Handelsonderwijs de bond ook in dit opzicht zijn adviezen aan de regeering niet za! onthouden. De heer Sprey uit Batavia wenschte uit naam van den Indischen Middenstand den bond geluk. Hij deed verschillende m de- deel ingen over de positie van de Indische middenstanders en verklaarde, dat weldra ook in Insulinde een middenstandsorgani satie zal tot stand komen. De heer De Korver uit Rotterdam drong er op aan. dat het volgende jaar hel mid denstandscongres te Rotterdam zou worden gi- houden, ook met het oog op de aldaar te organiseeren Nijverhe!''stcntoonstel!ing De voorzitter deelde mede, dat dergelijke verzoeken o;k waren ontvangen van Gouda, A.1Vmaar en Veendam. Het bestuur zal daarover nog nader beslissen. Vervolgens hield het bestuur een druk bezochte receptie, waarop tal var. fraaie geschenken zijn overhandigd Les avo.ids werd in den Dierentuin de cfficieele fi-vtmaaltijd gehouden Aanwezig waren o.a. minister Slotemaker de Bruine, oud-minister De Visser, Baron Van Wijn bergen, voorzitter van den Middenstands raad, wethouder Van der Meulen, ds heer Laman de Vries, secretaris-generaal van het Departement van Financiën als ver tegenwoordiger van den minister-prtsident en mr. Heringa, hoofd van de afd. Handel van het Departement van Arbeid en nog verschillende andere genoodigden. Tijdens den maaltijd hield minister Slo temaker de Bruine een rede, waarin hij het sociologische karakter van den midden stand schetste. „Gij zijt wezenlijk, zoo zeide de minis ter, gij groeit en past u aan aan de telkens nieuwe omstandigheden en hebt uw eigen taak in het midden van ons geheele volks leven." Wethouder Van der Meulen, waarne mend burgemeester, wees eveneens op de beteekenis van den middenstand, die de groote economische schokken in het maat schappelijke leven opvangt. Hij hoopte, dat de Bond ook in de komende 25 jaar zijn taak zal verstaan. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren De Bordes, burgemeester van Bussum, en D. Hans. terwijl de bondsvoor zitter, de heer Schürmann, de rij besloot en allen hartelijk dank bracht. PRINS HENDRIK TE OSLO AANGEKOMEN Het Noorsch Tel. Bur. seinfc dat Prins Hendrik gisteren te Oslo aankwam en. he den verder gaat naar het Bygdin Hoog landhotel, waar Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana reeds verblijven en dage lijks wandelingen maken in de omgeving daarbij door mooi weer begunstigd. De Koninklijke Familie verlaat Bygdin Zaterdagmorgen in de eigen auto's, om door Valdxes naar Oslo te rijden. PLAATSELIJKE KEUZE. Men verwacht dat in het begin van de a.8. parlementaire periode in behandeling zal komen het regeeringsvoorstel tot wij ziging van de Drankwet, waarin opgeno men is de plaatselijke keuze. Naar men meldt aan de „N. R. Crt.", zullen er op 17 September, den laatsten Zaterdag voor de opening van de Staten- Generaal, door het geheele land plaatselijke bijeenkomsten worden belegd voor plaat selijke keuze. DE INDIË-VLUCHT VAN LUIT. KOPPEN. Naar het „Hbld." verneemt, zal luit. Koppen, die op 1 Oct. a.s. met den onder officier vlieger G. Frijns met een drie-mo- torig Fokker verkeers-vliegtuig naar Indië vliegt, op zijn tocht worden vergezeld door den bekenden chef-monteur' der Fokker fabriek S. Elleman. De heer Elleman, die sedert haar op richting bij de Fokker-fabriek werkzaam is geweest, heeft in verband met de Indië- vlucht de firma verlaten. Hij zal zich de komende week naar Engeland begeven om door de fabriek van Armstrong Siddeley te worden geïnstrueerd in de behandeling van den 7 cylinder 180 paards luchtgekoel- den Siddeley „Lynx" motor, met welk motor-type het vliegtuig van den luit. Kop pen uitgerust. Mr. VAN LEAR BLACK EN DE ZIJNEN TE KOPENHAGEN. Gey8endorffer is gisteren om kwart voor drie met zijn ,,Batavia-machine" aan gekomen op het vliegveld Kastrup te Ko penhagen, met als passagiers den heer Van Lear Black en diens dochter. Allen zijn gisteravond eeregasten geweest op het feest van de Deensche Luchtvaartclub. Het be zoek duurt twee etmalen, waarna de tocht naar het Scandinavische schiereiland wordt voortgezet. Vandaag worden de Batavia-vliegers op de Luchtvaartfcentoonstelling gehuldigd. DE HEER PLESMAN NAAR INDIË. Gisteren is de heer Plesraan, directeur der K.L.M., naar Genua vertrokken ter aanvaarding van zijn reis met het s.s. ,,Grotius" naar Indiè, alwaar hij bespre kingen zal voeren over de organisatie van het luchtverkeer en vermoedelijk een half jaar zal blijven. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS. Door den Centralen Bond van Transport arbeiders zullen dit najaar eenige lande lijke vakgroepsconferentdes worden belegd, welke noodzakelijk zijn geworden tenge volge van den aanhoudenden groei van het ledental. Op deze landelijke vakgroepsconferen tdes zal een concreet program van practi- sche eischen voor iedere groep worden op gesteld en daarnevens zal worden bepaald, welke maatregelen door den bond zullen worden getroffen teneinde de verwezeniij- king dezer eiscben te bevorderen. In het algemeen zullen deze program- eiscben betrekking hebben op de regeling van den arbeidsduur, de bevordering van de veiligheid in het transportbedrijf, de jaarlijksche vacantie en de pensdoneering der oude arbeiders. Binnenkort zullen nadere plannen wor den bekend gemaakt betreffende de her denking van het 10-jarig bestaan van den Bond; het is immers per 1 Januari a.s. tien jaar geleden, dat de organisatie in haar huidigen vorm werd samengevsteld door de fiiêie van een aantal kleinere organisaties. De herdenking van dit 10-jarig bestaan zai aansluiten bij een speciale propaganda-actie welke naar aanleiding van de hierboven genoemde landelijke vakgroepsconferenties alom in den lande zal worden gevoerd. NED. BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. De vergadering ie Leeuwarden. In het Oranje-hotel te Leeuwarden is gis teren de jaarvergadering gehouden van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. Vooraf had een officieele ontvangst ten stadhuize plaats. Ter vergadering bleek uit de verslagen dat de Bond 64 onderafdeelingen telt met (op 1 Januari 1927) 4060 leden. De ontv. hadden bedragen f 46.630.01 en de uitgaven f49.164.95, zoodat er een na- deelig* saldo is van f 2534.94. De begrooting voor 1928 werd vastgesteld met een eindcijfer van f 48.700. Ter behandeling werd door het bestuur ter tafel gebracht een voorstel om onder bondscursussen, wat de voorwaarden van subsidieering betreft, ook te begrijpen cur sorische voordrachten, door de afdeeling Drente te houden. De afdeeling Drente voelt het als een gemis, dat zij niet in staat is een behoor lijke opleiding voor examens in de ge meente-administratie in het leven te ree pen. Daar een geregelde cursus te Assen, Meppel of Emmen te houden geen levens vatbaarheid heeft wegens de groote afstan den, wil de afdeeling langs anderen weg de belangen der ambtenaren bevorderen en dringt derhalve aan op het houden van cursus-lezingen over belangrijke onderwer pen als: onderwijswetgeving, finanoiën, dienstplichtwetgeving, belastingwetgeving, bevolking en burgerlijken stand- Het hoofdbestuur steunt dit voorstel, dat werd aangenomen. Het bestuur der advies-club voor de ge- meente-financien stelt voor art. 4 van het reglement betreffende advies-clubs van den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren zoodanig te wijzigen, dat het bestuur eener club kan bestaan uit vijf leden. De bestuurscommissie E kan met de gevraagde wijziging in zooverre instemmen dat in art. 4 van genoemd reglement in plaais van drie leden wordt gelezen: ten minste drie en ten hoogste vijf leden. Het hoofdbestuur kon zich mei deze wij ziging vereenigen. Het voorstel werd aangenomen. Na een breedvoerige discussie wei<d het ontwerp-reglement, dat 102 artikelen bevat aangenomen. Als plaats voor de volgende vergadering werd 's-Hertogenbosch aangewezen. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. besluit zijn op hun verzoek 'eervol ontslagen met dank mr. J. F. Ingen Housz als griffier bij het gerechtshof te Arnhem; idem mr. dr. J. Wac-kie Evsten, als rechter-plaatsvervanger in de recht bank Arnhem; idem G. Elzer, als kanton- rechber-plaatsvervanger in het kanton Lem mer is opnieuw benoemd tot lid van het college van curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht jhr. mr, L. van Bronkhorst Sand, berg. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Willige-Langerak: D. Bax, te Oude Tonge. Aangenomen: Naar Knollendam: K. Hen driks, te Thejinge'; Naar Wageningen: Joh. Ivijne, te Woubrugge. Bedankt: Voor Nieuw Beerta- J. Boonstra te Giesen. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Beroepen: Te Bussum: W. Veldkamp, ie Oudei Pekela. giiDER GEREF, KERKEN. Gistermorgen is de zitting van de Gene rale Synode der Geref. Kerken heropend. D. W. G. Harrenstein van Amsterdam, vroeger te Medan, bracht rapport uit van de Deputaten Geneïale Synode Utrecht voor de verzorging der verstrooide gereformeerden in Nederlandsch-Indië. Besloten werd op nieuw deputaten voor de geestelijke verzor ging der verstrooide gete form eerden in Ne derlandsch-Indië te benoemen, weer ten getale van negen. Ü9. H. Meyering rapporteerde nader inzake de generale kas voor hulpbehoevende ketken. Vastgesteld werd, dat wat de nale ving van art. II K. O. betreft voor de Clas sis Batavia hetzelfde geldt als voor de Ne- derlandsche Kerken met dien verstande, dat hulpbehoevende perken allereerst steun ont vangen vanwege de Classis terwijl bij on vermogen der Classis rechtstreeks beroep op de Generale kas geschiedt. Prof. Dr. H. Bouwman van Kampen rap porteerde over de voorstellen van de parti culiere Synoden van Noord-Holland, Over- ijsel, Zuid-Holland-Zuid. en Zuid-Holland- Noord. inzake het weder herstellen in den dienst des Woords van predikanten, die om ernstige tuchtgevallen waren afgebet. In de gistermiddag gehouden vergadering is besloten over de kwestie van de prorrjotie- rechten aan de Theologische School te Kam pen, waarover verschillende adressen en verzoeken waren binnengekomen, de be slissing te verdagen tot de aanstaande Synode. GEBOREN: Petrus, Z. v. P. Keijzer en W, v. d. Lelie. Emeralda Marie Cara., D. v. O. T. J. Freusberg en E. M. Emmen. Jo hanna Jacoba, D. v. J. Mink en A. M. Brouwer. Adrianus Jacobus, Z. v. J. P. v. Leijden en J A. Hogervorst. Adriana Wilhelmina, D. v. A G. Scheepmaker en M. H. Giesbergen. Petronella, D. v P. v d. Linden en M. Gijsman. Lodk. Wilhs. Jobs., Z. v. G. P. v. d. Drift en H. C. v. Nieuwkerk. Gerard Willem, Z. v. W. Punt en B. v. Leeuwen. Alida Ca- tharina, D. v. J. Ranselaar en L. Meijer».- Bartholomeu8 Willebra., Z. v. F. Piket en J. de Roo. Jacob, Z. v. A. Buurman en H. J. Carber. Catharina, D. v. H. Stuifzand en S. E. Ouwetrkerk. Wilhel mina, D. v. W. Bolstier en J. Loman. Adrianus Martinus, Z. v. S. P. v. Kins en G. C. A. Hofdijk. Debora, D. v. A de Zoete en A. M. de Jong. Dink, Z. v. A de Zoete en A. M. de Jong. Jansje, D. v. S. Dreef en J. v. d. Plas. Wilhelm, Z. v. A. Keijzer en M. v. Houten. Jean- nette, D. v. J. J. v. Dijke en T. v. Lunte- ren. Eduard Z. v. P. Guley en O. Otto. Hendrik, Z. v. H. v. Rijn en P. v. d. Klaauw. Johannes, Z. v. J. H. Teljeur en J. v. Oosten. Wilhelmus, Z. v. A. J. den Braber en S. Lips. Francina, D. v. M. J. W. Frencks en A. M. v. cL Schilde. Jan Theodorus, Z. v. B. v. d. Meulen en E. v. d. Zeeuw. Gers. Wilhs. Maria, D. v. W. A. Langebroek en H. E. v. d. Kooy. Wilhelmina Catharina, D. v. H. Jurgens en W. Dijkxhoorn. Wilhelmina Clara, D. v. P. J. G. Kasteelen en C. Ver hoog. Christiaan, Z. v. J. v. d. Nat en H. Wiessenberg. Maria, D. v. A Eikelen boom en M Kroon. GEHUWD: M. LSpruyt, jm. en N. Kleer, jd. G. E. A. Boersema, jm. en E. Geisler, jd. J Arnoldus, jm. en A. M. E. Haneveld. J. Houthoff, jm. en M. E. Labordus. W. de Mooy, jm. en Cl. v. d. Waals. C. J. den Edel, jm. en M. Friesema, jd. J. C. P. v. Oyen, jm. en E. J. v. Bruggen, jd. H. de Mooy, jm. en M. A. L. Geysman, jd. D. J. v. Weizen, jm. en C. Werk hoven. jd. II. Lagerwij, jm. en P. Pijna- ker, jd. L Planjer, jm. en B. E. Schreu- der, jd. M. Jongbloed, jm. en S. M. Vermeij. OVERLEDEN: C. Verdegaal wede. Kerkvliet' 65 j. M. J. RoodakkersOpdam, vr. 53 j. J. Siera, z. 8 j. J. Velthuysen, wedr. 83 j. J. v. d. Mark, d. 51 j. J. F. Roberts, z. 34 j. J. P. Riebeek, z. 14 m. J. Molenaar, m-, 51 j. W. M. Mink, d. 3 j\ H. Benning, m. 66 j. D. J. Fasseur, m. 64 j. J. Hoogeboom. wedr. 82 j. C. C. v. d. KwartelOuwerkerk, vr. 50 j. W. Boot, z. 23 j. (Buiten „verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. FIETSEN OP DE TROTTOIRS. Is het met het toenemende drukke ver keer voor den wandelaar bijna onmogelijk geworden in straten, waar geen trottoirs aanwezig zijn, zonder gevaar zijn weg te vervolgen, men gaat nu zelfs zoover, voor al in de buitenwijken onzer stad, die trot toirs met fietsen te berijden. Niet alleen, dat hieraan de slager, bak ker, en kruideniersbedienden, enz. zieh schuldig maken, ook de courantenbestel lers. postboden, ja zelfs sommige bewoners dier straten vinden er niets geen bezwaar in. de verhoogde trottoirs als fietspad te gebruiken. Dat hierdoor dikwijls aanriftingen heb ben plaats gehad, is reeds bekend, en het is m.i. een dringende eisoh, dat hieraan ten spoedigste een einde komt. Waar men zoo dikwijls hoort van bekeuringen wegens het berijden met de fiets van de z.g.n. „kleine steentjes", daar mag het verwon dering haren, dat het berijden van de ver hoogde trottoirs blijkbaar oogluikend wordt toegezien. Het is dan ook mijn bedoeling. M. de R., door deze regeleti de aandacht van be voegde autoriteiten op te wekken. Uw abonné X. VOOR VRIJDAG 26 AUGUSTUS. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 12.352 u.Lunchmuziek door het Trianon-fcrio. S. Sjouwerman, viool. J. de Jong, cello. H. Ryff, piano. 57 u.Con cert door het ANRO-orkest Johanna Hey- mann, piano. 6.467.45 V.P.R.O., uit zending. Concert. Lezing. 7.45: Poli tiebericht. 8.10: Gemengd avondpro gramma. Het ANRO-orkest. Joh. Schmidt en Tula di Vista in een transformatieechets „Johan", van mevr. Lith de Jeude. 2. „De groene hagedis", een echtelijk dispuut. 10.15: Persber. 10.30—12 u.Dansmuziek in Café Centraal en Centraal Diele te Sohe- veningen, door The International Fice en Los Cincos Carambas. Daventry, 1600 M. en Londen. 361 M. 12.20: Daventry-kwartet en H. de Leon, bariton 12.50: Orgelconcert 1.202.20 Orkestconcert 3.20: Tschaikov-trio en solisten mezzo-bariton-piano) 5.20: Le zing: Some Irish legend 5.35 Kinderuur tje 6.20: Orkestconcert 6.50: Tijds., weerb nieuws 7.05: Orkestconcert 7.20- Lezing: Seen on the screen 7.35: De sonates van Beethoven 7.45: Causerie 8.05: Variëtê 8 20: Koraalconcert. Orkest en koor 9.20: Weerber., nieuws 9.40: Lezing: Next week's broadcast music 9.5511.20: ,,1770", een 18e! eeuwsche programma. Zang, muziek, too- neel en declamaties. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 10.50 —11.20: Concert 12.50—2.10: Orkest- concert 5.055.55: De Homonyme Jazz Dansmuziek 8.5010,50: Ofkestconcer;. Operette-fragmen ten. Langenberg, 469 M., Münsler 242 M. en Dortmund 283 M. 1.30—2.50: Orkest- concert 5.506.50- Concert. A. AreDz en M Fellinger, cello. A Oberlander, sopraan. E. Crape, piano 9.05: ..Der Kammerskn- ger" en ..Die siltliche Forderung", 1-acters. Daarna dansmuziek tot 12.20. Königswusterhausen, 1250 M. 3.20 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6