STANDARD CAMERA'S DE NIEUWE IN QUALITEIT UITMUNTENDE worden bij ons vrijblijvend gedemonstreerd. STEEDS RUIME VOORRAAD» Films, Platen en Papieren ontwikkelaars en hulpmiddelen JOHAN GEÏJTENBEEK, Breestraat 79 - Fotohandel - Telef. 1851 J. AGENDA. ,H- Ji BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. Hf*3 7137 prijscourant en Camera-Prospectus gratis op aanvraag Zondag. Jeruël (Groenesteeg).- Voorm. 10 uur e»n Siam. halfzeven. Samenkomsten. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Samenkomsten te 10 uur voonn. en 7 uur tmm. R ij s w ij k (Wielerbaan) Wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, 2 uur nam, De avond-, nacht- en Zondagdienst> der apotheken wordt van Maandag 15 Aug. tot |en met Zondag 21 Aug. waargenomen door de apotheken van de R.H. C. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. De Geneeskundige Zondagsdienst wordt Van Zaterdagavond acht uur tot Maandag morgen acht uur waargenomen door de doctoren: Kors, Mulder, Rassers, Starck en Van Voorthuysen. Te Oegstgeest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Varekamp, telef. 1916. [v. d. Graaf, te Ameide en Tienhoven; voor 'Arnemmden (toez.): C. v. d. Wal, te Rijn- &aterwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oegstgeest (als 2de pred.): D. J. van Katwijk, te Schipluiden, Bedankt: Voor Middelburg: J. C. Houtzagers, te Reeuwijk. CHR. GEREF. KERK. I Beroepen: Te Amsterdam-OostN. Bjj- öemast, te Rotterdam. GEREF. GEMEENTE. Bedankt: Voor Charlois: J. Fraanje, ite Barneveld. GENERALE SYNODE DER GER. KERKEN. In de middagvergadering van Vrijdag kwam het eerst aan het woord de heer Ids. Goeree, vertegenwoordiger van de Re formed Church in Amerika. Spr. vertegenwoorÉgde 't oudste Prote3- tantsche kerkgenootschap op het Amerikaan- Bche continent. De confessioneele grondsla gen van de Gereform. kerk in Amerika zijn: 1. De Belgische Confessie; 2. De Ileidel- bergsohe Catechismus, en 3. De Dordtsche Leerredenen als de formulieren van Eenig- heid, die alle Gereformeerden verbinden, i Wat zijn de bijzondere karakteristieken yan de Geref. kerk in Amerika? a. Haar liefde voor en getrouwheid aan !Cods onfeilbaar Woord.^ b. Een ander karakteristiek van de Geref. kerk in Amerika is de nadruk, dien ze legt op de opvoeding. i o. De Geref. kerk in Amerika is een Zendingskerk bij uitnemendheid. d. De regeeringsvorm der Geref. kerk in Amerika heeft een representatief karakter.. Uit het voorgaande is duidelijk gebleken, aldus spr., dat men de Geref. kerk in Amerika niet op éénzelfde lijn kan stellen met de Hervormde kerk, de Staatskerk, de Groote kerk in Nederland. Zulk een pogen is ten eenenmale gebaseerd op een ver keerde opvatting van feiten. Wat brengt een vergelijking aan 't licht? De Hervormde kerk, verbonden aan den staat door „de zilveren koorde" en een Sy node, die optreedt als de hoogste wetgevende, rechtsprekende en besturende macht. By ons, in Amerika, een Algemeene Sy- Enode, samengesteld uit autonome kerken, volgens Geref. kerkrecht, de jaarlijksche balans houdende, en den Heere erkennende als de hoogste Wetgever, Rechter en Ko- [ning. In de Hervormde kerk Ieervrijheid, een toestand, welke de zuivere prediking van het onfeilbare Woord niet bevordert; bij ons, in Amerika, een Synode naar Geref. kerk recht, ten zeerste aandringende op een zui- vero prediking van het Woord Gods. De Geref. kerk van Amerika is niets anders dan de historische continuatie van de ware, aloude Geref. kerk uit de dagen van Dor drecht. Wij gevoelen, dat we .door banden des bloeds en des geloofs tezaam gesnoerd zijn als Calvinistische hrrken van Hollandschen oorsprong. Wq hopen, dat door de genade Gods gij ten allen tijde getrouw de wacht bij het beginsel zult blijven betrekken, gelyk ge dat tot nu toe op zulk een prijzens- waardige manier hebt gedaan. Hoewel de toestanden in Amerika geheel anders zijn dan die in Holland, de fundamenteele be ginselen van waarheid en geloof bleven toch dezelfde. Waarheid en geloof kunnen niet veranderen door verschil in geografische ligging. Daarna sprak prof. Berkhoff als vertegen- woc rdiger der Chr. Gereformeerde Kerken in Amerika. De kerken, die wjj de eer hebben te ver tegenwoordigen, aldus spr., staan historisch in het allernauwste verband met de Gerefor meerde kerken in Nederland. Er is ook in den loop des tijds blijvend contact geweest. Het getal kerken bedraagt thans twee- bonderd-vtjf-en-vjjftig, met een zielental van pl.m honderdduizend. Deze kerken zijn ver spreid in negentien van onze acht-en-veertig staten en in enkele gedeelten van Canada. De uiterste grenzen zijn naar Oost en^West 'drieduizend mijlen van elkander verwijderd. Deze groote afstanden zijn natuurlijk niet bevorderlijk aan het besef van kerkelijke oenbeid, en wel allerminst aan^ een georga niseerd optreden van het particulier initia tief Gelukkig heeft het gevoel van saam- hoorigheid er toe geleid, dat ons volk zich bij voorkeur in zekere centra heeft gevestigd. In Michigan alleen zijn honderd-en-vier, dus meer dan twee vijfde van alle kerken,^ ge vestigd, Iowa telt negen-en-dertig, Illinois achttien, Minnesota zeventien. New Jersey dertien, Zuid-Dokota tien, en Washington en Californië ieder zes, terwijl de overige kel ken in andere staten verspreid zijn. In Grand Rapids, schoon niet centraal gelegen, klopt het hart dezer kerken. In deze stad zijn een twintig bloeiende kerken. Daarop volgt Chicago met elf, Paterson me' zeven, Holland met zes, Muskegon met vijf, enz. De cen tralisatie blijkt nog sterker, als men bedenktr dat van de plus minus honderdduizend zielen meer dan4 vijftigduizend in Michigan wonen. Helaas bleven de kerken de laatste jaren niet vrij van inwendige beroeringen. Dl*. Beets maakte er reeds melding van (pp de Synode van Utrecht, en het mag onnoodig geacht worden, aldus spr., te herhalen wat hij toen heeft gezegd. Sinds dien tijd leidde de loochening der gemeene gratie door enkele leeraars tot onaangename verwikke lingen. Deze 'droeve ervaringen stelden ons staat om te beter met u mede te vo- in den strijd, waarin uwe kerken in den jongsten tijd gewikkeld werden. We staan echter in het geloof, dat ook deze smarte lijke ervaringen een gezegende uitwerking zullen hebben. Onze strijd ligt echter niet in de richting door de laatste worsteling getypeerd. Een veel meer omvattende worsteling wacht ons tegen de algemeene geestesrichting in ons land. De groote vraag voor ons is: Hoe zullen wjj als kerken bij het Amerikaniseeren onze Gereformeerde beginselen, ons Calvinisme vasthouden? Het komt ons voor, dat het in Nederland gemakkelijker is dan in Amerika ai is het ook hier moeilqk genoeg om de beginselen, die ons dierbaar zijn, te handhaven. Hier werkt een sterke Ge reformeerde traditie, die in ons land lang zamerhand verzwakt en ten slotte dreigt uit te sterven. Hier vormen de Gereformeer den een aanzienlijk deel van de bevolking; in Amerika zijn ze dan neem ik het begrip „Gereformeerd" zeer ruim geen twee procent van de bevolking. Hier zijt ge als een leger met nauw aaneengesloten gelederen; in het land onzer inwoning zijn wo door allerlei traditioneele invloeden en kerkelijke grenzen gescheiden, en vormen op zijn best een zeer dunne verdedigingslinie, waarvan de afdeelingen geen voldoende con tact en voeling met elkander kunnen houden. De algemeene geestesrichting is in ons land niet gunstig voor de ontwikkeling van het Calvinisme. Niet het abstracte denken, maar het practisch handelen staat er op den voorgrond. Het Pragmatisme is er de populaire philosophie. De groote vraag is altijd: „Does it work?" Brj die sterk prac tisch e neiging sluit het Methodlsme met zjjn eenzijdig practicisme zich veel beter aan dan het Calvinisme. Daarbij pa-st ook het liberalisme van den huidigen dag uitnemend, met ztjn sterken nadruk op het sociale evangelie, dat minder vraagt naar wat men gelooft dan naar wat men doet. In dat alles ligt misschien wel een gegrond protest tegen den eenzijdigen nadruk op de leer, die soms ook in Calvinistische kringen gevonden wordt. Terzelfder tijd bevordert het echter ook de oppervlakkigheid in het christelijke leven. Het berooft dat leven van den diepgang, van het welbewuste, en van de vastigheid, die het echte Calvinisme kenmeijt. We heb ben daarom bjj voortduur behoefte aan uw gebed, aan de vruchten van uw studie, en aan uw zedelijken steun in de komende worsteling, en vertrouwen, dat u ons die niet onthouden zult. Hierna sprak ds. Postma namens de Geref. Kerk in Zuid-Afrika. PREMIEBETALING VOOR OUDERDOMS RENTE. Geen verzachting der eischen. De minister van Arbeid heeft thans op de desbetreffende vragen van het Eerste- Kamerlid Hermans geantwoord, dat over het geheel genomen het aantal toeneemt der verzekerden, die bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, als gevolg van on toereikend aantal betaalde premiën geen recht kunnen doen gelden op een rente, als bedoeld in artikel 273 der Invaliditeits wet. De minister legt cijfers over uit ver schillende gemeenten, welke hem door de Raden van Arbeid verstrekt zijn. Voorts heeft de minister op de vraag, of hij bereid zou zijn een wetsvoorstel aan hangig te maken om verzachting te bren gen in de ter zake gestelde eischen geant woord, dat hij zich niet bereid kan verkla ren. Voor verzachting van den eisch in zake de premiebetaling bestaat, aldus de minister, gelet op de gematigdheid van dien eisch, geen redelijken grond. De verzekerde, die niet in loondienst verkeert, kan immers volstaan met de be taling van een weekpremie van 25 cent, terwijl zelfs niet wordt geëischt, dat over elke kalender-week een premie wordt be taald. Zoolang de verzekerde den leeftijd van 60 jaar nog niet heeft bereikt, kan worden volstaan met de betaling van 47 premiën per jaar, terwijl na de bereiking van den 60-jarigen leeftijd het betalen van 39 premiën per jaar voldoende is. Wanneer daartegenover wordt gesteld, zegt de minister, dat degenen, die zich een rente van f 3 per week krachtens art. 24 der Ouderdomswet-1919 wilden verzekeren, daarvoor per week een premie van 39 cen ten moesten betalen en per jaar 52 premiën, zal blijken, hoe voordeelig artikel 373 der Invaliditeitswet het recbt op ouderdoms rente voor de verzekerden krachten® die wet heeft geregeld. Ook afgezien hiervan echter heeft de minister bezwaar zoowel tegen verzachting van den bedoelden eisch, als tegen het denkbeeld ora aan de verzekerden, die aan den gelden eisch niet voldoen, recht te geven op een rente, lager dan in artikel 374 is bepaald. Het kost thans reeds aan de Raden van Arbeid veel moeite om een behoorlijke premiebetaling vóór de invali diteit®- en ouderdomsverzekering te bevor deren. Meer en meer slagen zij er echter in om den verzekerden het belang voor zich en hun gezin van een regelmatige pre- piiebetaling duidelijk te maken. DE UITZENDING NAAR INDIË. Üen schrijven aan alle burgemeesters. Volgens de bestaande voorschriften moet ieder, die in aanmerking wetoscht te komen ypor opleiding of uitzending voor den Indir schen dienst, vóór zijn aanneming overleg gen een door den burgemeester zijner woon plaats af te geven bewij9 van goed maat schappelijk gedrag. De minister van Koloniën heeft, naar de „Tel." verneemt thans in verband met het bovenstaande-eten schrijven aan alle burge meesters gericht met verzoek het onderzoek, hetwelk moet worden ingesteld om het be wijs van goed gedrag te kunnen afgeven, in dien zin uit te breiden, dat tevens nauwkeu rig wordt nagegaan of de betrokken persoon daadwerkelijk deelgenomen heeft aan re- volutionnaire propaganda van communisti- schen, anti-millitaristischen of anderen aard Dit verzoek wordt in de betreffende cir culaire als volgt gemotiveerd: „In verband met de omstandigheid, dat de Indische re geering zich op het standpunt heeft gesteld, dat in den Staatsdienst geen plaats is voor personen, die daadwerkelijk deelnemen aan propaganda, welke ontwrichting van het Overheidsgezag ten doel heeft of daartoe leidt, onverschillig op welke wijze dit ge schiedt, hetzij in het openbaar, hetzij in het verborgen, zullen voor den Indischen dienst niet worden uitgezonden, noch in oplei ding worden genomen, personen, van wie mocht zijn gebleken, dat zij, al of niet in het openbaar, ontoelaatbare propaganda voeren als hiervoren is omschreven." UITBETALING YAN TELEGRAFISCHE POSTWISSELS. In verband met vroeger voorgekomen ern stige gevallen van fraude bij het gebruik van telegrafische postwissels is de post administratie verplicht geweest, in het al gemeen belang, afdoende maatregelen daar tegen te nemen, ook al brachten deze en kele bezwaren voor het publiek mede. Het gevolg hiervan is geweest, dat telegrafische postwissels alleen aan den geadresseerde zelf worden uitbetaald, of wel aan perso nen, die krachtens een ten postkantore ge deponeerde volmacht of uittreksel uit een algemeene volmacht, tot het in ontvangst nemen van postwisselgelden voor den ge adresseerde gerechtigd zijn. Behalve de verplichting om zelf ten kan tore te verschijnen voor de inning van een telegrafischen poslwissel, zal de geadres seerde zich bovendien als de rechthebbende moeten kunnen legitimeeren. De bedoelde bezwaren kunnen, als geen dadelijke behoefte aan gereed geld be staat, worden ondervangen, indien de ge adresseerde verzoekt het bedrag van dienst- wege op zijn postrekening over te schrijven. WERKTIJD IN BAKKERIJEN OP KONINGINNEDAG. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heoft goedgevonden, te vergunnen: dat in verband met de viering van den ver jaardag van H.M. de Koningin in broodbak kerijen in alle gemeenten de9 Rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezel len in den nacht van 30 op 31 Aug. a.s. bak- kersarbeid wordt verricht tusschen 4 u. en 6 u. v.m. of lusschen 3 én 5 u. v.m. Boven dien mag voor zoover betreft broodbak kerijen, aan we'lke een vergunning, als be doeld ui art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend in dien nacht gedu rende twee uur vóór het tijdstip, waarop alsdan de bakkeTsarbeid mag aanvangen, arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden verricht: dat het in die ondernemingen na 8 u. n.m. van den vorigen dag gebakken of opgewarmde brood of deteg op Woensdag 31 Aug. a.s. van 7 uur v.m. af uit het gebouw met aanhoorig- heden, waarin zich de bakkerij bevindt, wordt vervoerd en van 8 uur v.m. af wordt verkocht of afgeleverd. DE INT. ECONOMISCHE CONFERENTIE. Naar aanleiding van de indertijd vermel de vraag van het Kamerlid Van der Waet- den aan den minister van Buitenlandsche Zaken, om te bevorderen, dat een volledige Nederlandsche vertaling van het rapport der Internationale Econ. conferentie uilgei- geven zal worden, waardoor ieder, die wil, kennis kan nemen van de aanbevelingen en resoluties, waarmede de Re'geering haar in stemming betuigd heeft., heeft de minister thans geantwoord dat hij bereid is aan dit verzoek te voldoen. RESERVE-AUTOBUSSEN BIJ AUTOBUS ONDERNEMINGEN. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan B. en W. der gemeenten in de provincie Zuid-Holland een circulaire ge richt van den volgenden inhoud: Volgens de in de Staatscourant van 9 Mei 1927 voorkomende beschikking' van den Minister van Financiën, genomen op grond van art. 4, lid 4, der Wegenbelasting wet, wordt de daarin bedoelde vergunning o.m. verleend aan ondernemers van auto- busdiensten, die in het bezit zijn van een vergunning van Gedep. Staten voor hun reservebussen ten hoogste voor het aantal, dat in de voorwaarden der vergunning is voorgeschreven. In onze vergunningen voor autobusdien- sten wordt ten aanzien van het aantal reserve-bussen als algemeene voorwaarde gesteld, dat dit ter beoordeeling van ons college voldoende moet zijn om het vervoer geregeld te doen plaats hebben. De Nederlandsche Bond van Autobus ondernemers heeft er bij ons op aange drongen om in verband met bovenvermelde ministerieele beschikking ten aanzien van elke vergunning het aantal reserve-auto bussen bepaaldelijk te noemen. Aan dat verzoek voldoende, hebben wij na overleg met de deskundigen voor de keuring van autobussen gemeend te moeten bepalen, dat het getal reservebussen moet bedragen 25 pCt. van het aantal wa gens, waarmede volgens de verleende ver gunning gereden wordt, daarbij* gedeelten voor geheelen rekenende. De ondernemingen, aan welke wij ver gunning verleenden, hebben wij hiermede in kennis gesteld, terwijl in de nog te ver- leenen vergunningen het minimum-aantal reservebussen in onze beschikkingen be paaldelijk zal worden vermeld. (Wkbl. v. Gem. belj3 CORRUPTIEVE PRACTUKEN. Er zullen vreemde dingen aan 't licht komen „Het Volk" heeft onlangs de aandacht gevestigd op misbruiken, die in de gasin- dustrie zouden bestaan. Volgens het blad zou er in ona land een stelsel bestaan, waarbij directeuren van gasbedrijven hun gemeenten benadeelen, door van leveran ciers van kolen, fornuizen, gasmeters, .ovens enz.10 tot 20 pCt. van het factuurbedrag als gift aan te nemen. Naast deze z g. retourcommissies worden ook op uitge breide schaal de prijzen van ovens, toe stellen enz. (in het algemeen artikelen, die wegens hun hoedanigheid niet tegen prijscourantpnjzen kunnen worden ver kocht) verhoogd met een bedrag, bestemd voor den directeur en vastgespeld in over leg tusschen directeur en leverancier. Veel al heeft hierbij ondershandsche aanbeste ding plaats, terwijl bij openbare aanbe steding het „deskundig" oordeel van den directeur aan een bepaald systeem do voor keur gééft. Het schijnt, dat deze misbrui ken ook op het gebied van water- en elec- triciteitsmetors bestaan- Op deze wijze moeten de gemeenten in den loop der jaren voor millioenen bij den neus zijn ge nomen. De zaak is thans in handen der justitie. Het zal eerlang dus wel blijken, in welken omvang dit euvel zich voordoet en de schul digen zulle®, afgescheiden van hun even- tueele veroordeeling wegens ambtsmisdrijf (art. 362 en 363 strafwetboek), ongetwijfeld op hun post niet gehandhaafd kunnen blijven. „De Ned. Werkgever", orgaan van het Verbond van Nederl .Werkgevers, op deze onthullingen wijzende, zegt, dat wij hier te doen hebben met een hoogst ergerlijken vorm van corruptie, welke niet, te veront schuldigen valt. Dat het hier geldt een in de betrokken kringen sipds jaren bestaand, vrij algemeen misbruik (volgens den zegs man van „Het Volk" zou hoogstens 10 pCt. van de bedrijfsdirecteuren deze gelegen heid om hun beurs te spekken ten koste van de gemeenschap niet benutten), kan niet als exouus worden aangevoerd. „Inderdaad", zegt „De Ned. Werkge- ver", „men heeft hier te doen met een hoogst ernstig en ergerlijk kwaad, dat met wortel en tak dient uitgeroeid. „Wij hadden echter niet gedacht, dat het ?n den publieken dienst zóó diep was door gedrongen, als thans gebleken is. Het zal thans ook den sociaal-democraten, die principieele voorstanders zijn van het „ge meenschapsbedrijf", omdat het werken in dienst van en ten nutte der gemeenschap bij de burgers allerlei gunstige eigenschap pen, als altruïsme en belangeloosheid tot ontwikkeling zou brengen, welke bij het particuliere bedrijf, dat slechts op het maken van winst is ingesteld, in de ver drukking zouden komen, wel duidelijk zijn geworden, dat het overheidsbedrijf in dit opzicht volstrekt niet hoogex staat dan het particuliere. Maar ook ons komt het voor, dat het een hoogst bedenkelijk verschijn sel is, dat dit kwaad in het gemeentebe drijf zoozeer heeft ingevreten. Keuren wij het aannemen van steekpenningen in het algemeen ten sterkste af, in overheidsbe drijven achten wij dit euvel bepaald on duldbaar. „ImmeTS daar moet men vrijwel alles overlaten aan de bedrijfsdirecteuren. Men kan in een gemeente van den Raad en van B. en W. niet verwachten, dat deze van de technische bijzonderheden van het bedrijf op de hoogte zijn. De leiding van zulk een bedrijf is een vertrouwenszaak. Op den di recteur van zoodanig bedrijf mag niet de minste verdenking rusten. Helaae, juist dit vreezen wu heeft het voortwoe keren van het kwaad in deze kringen in de hand gewerkt. Men heeft geenerlei ver denking gekoesterd; men heeft geleefd in blind vertrouwen. Thans treedt aan den dag, dat juist deze eigenaardige verhou ding bij het overheidsbedrijf tusschen den bedrijfsleider en degenen die op zijn gestie toezicht moeten, doch niet kunnen uitoe£e-v nenl aan het ontstaan van misbruiken bui tengewoon bevorderlijk is „De Nederlandsche nijverheid lijdt van dit geknoei ook schade. Enkele firma's profiteeren er van ten koste hunner con currenten. Wij zijn er van overtuigd,' dat vooral buitenlandsche firma's, die op .dit punt minder scrupuleus plegen te zijn. dan Nederlandsche, op groote 6chaal met dit corruptief middel werken bij leveringen aan openbare lichamen. Moge de justitie een grondig onderzoek instellen naar den om vang van dit kwaad, niet alleen bij het gasbedrijf, maar in alle takken van den publieken dienst. Er zullen stellig vreemde dingen aan het 'licht komen." OCEAAN-VLUCHT MET EEN K. L. M.-TOESTEL. Fen van de verkeerstoestellen van de K. L. M., de H-NADK, dat den laatsten tijd op de lijn AmsterdamLonden vloog en ook wè! gebruikt werd voor pleiziervluchten boven de stad is. volgens de „Tel." verkocht aan een van de Engel9che ploten van de Imperial Airway Company, n.l. aan den Schot Mac Intosh. Het toestel, dat zich thans nog op het vliegveld „Waalhaven" be vindt, zal in de werkplaatsen van de K. L. M. verbouwd worden. De Engel9che vliegenier vertrekt er dan mee "naar Enge^ larid, om van daar uit een Oceaanvlucht tö ondernemen naar Amerika. Het staat nog niet vast, of fyj alleen de vlucht London New-York of DublinNew-YorkSan Fran* cisco zal maken. Daaromtrent zal de vli£« genier later een beslissing nemen. Zoodra dei H-NADK hier op Waalhaven gereed is gekomen, zullen proeftochten met de ma chine worden gemaakt, eerst door Holland- sche piloten en daarna door Mac Intosh zelf, NEDERL. BELANGEN IN CHINA. Door den terugtocht der Chineesche na tionale troepen zijn ernstige verwikkelingen mogelijk geworden. De Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Sjanghai verzocht de Nederlandsche regeering: „Zend onmid dellijk een oorlogsschip ,voor de bescher ming der Nederlandsche belangen." NOORDWIJKERHOUT. De eerw. heer N. v. Schaik, kapelaan der R.K St. Jozef-parochie, is in gelijk.» iunctie benoemd fe Oegstgeest. OEGSTGEEST. Zooals in onze advertentierubriek te lezen is heeft de firma Kort en Zoo5i aan hun bedrijf in de Dorpstraat een aanmerke lijke wijziging aangebracht, door inrichting van een spuit en Ducolakinstallatie. Deze firma, die tot ver in den omtrek be kend is als leveranciers van autolakwerken, geeft aldus blijk, met de moderne werkwijze op dit terrein mede te gaan en is dan ook de eerste zaak in onze gemeente, die zich van zoodanige installatie heeft voorzien. RIJNSBURG. De heer T. v, Starkenburg alhier heeft uit de Vliet een 4-jarig dochtertje van den heer v. V. gered dat daar b'ij het spelen te water was geraakt. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Erna Ingeborg, d. van W. Ver hoog en E. G. Meijer. Johannes, zoon van II. Noordermeer en P. de Haas. Maria Henriëtte Johanna, dochter van Q. J. E. Eik huizen en G. G. Bader. Elisabeth Magda- lena Maria, dochter van H. J. J. Koot en M. F. W. Olsthoorn. J 'ohanna Wilhel- mina, dochter van P. Burgmeijer en G. v, Bakkum. Johan Hendrik, zoon van J, v. d, Meer en J. M. H. Olden. Ondertrouwd: P. G. Warmerdam, 27 j. en M. H. v. d. Kamp, 24 j. Gevestigd: D. v. d. Welle van Leiden. Vertrokken: P. v. d. Bijl naar Alphen a. d. Rijn. J. M. den Hertog naar Everdin- gen. Mej. M. Ivapteijn-Prins naar Haar lem. Mej. G. J. Elstgeest n. Hillegom. VOORHOUT. Tot diaken der Ned. Herv. gemeente alhier is gekozen de heer G. J. v, Rheenen Jr •WARMOND. Oranje-commissie. Onder voorzitterschap van den heer Oudshoorn had Donderdag de tweede ver gadering van de Oranjecommissie plaats,. V-J,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2