S. G. J. DE GROOT Damestasschen No. 20684 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Augustus Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. Heden een bijzondere Aanbieding voor Billijke prijzen van UIT DE OMSTREKEN. AIiPHEN. De Ohr. Gem. Zangvereeniging „Sur- frum CoTda" alhier behaalde op het te Huizen gehouden zangconcours in de tweede afdeeling een eersten prijs, met 335 punten. De voorbereidingen voor de opvoering Tan het openluchtspel „Het toeken des Kruises" zijn in vollen gang. Met den bouw der tribunes, die plaats bieden voor plm. 5000 persónen, is men reeds ver gevorderd. Met hert oog op de tegenwoordige verkeers middelen is in de nabijheid van het terrein een ruime gelegenheid voor autostalling, n.l. het vroegere woonwagenterrein, door de gemeente voor deze gelegenheid be schikbaar gesteld. Het stuk waarin plm. 150 personen mede. spelen, belooft ongetwijfeld indien de weersgesteldheid eenigszins wil medewer ken, een succes te worden. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenterekening 1926. Afscheid van den heer Rodewijk. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Vai. Dooren. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1926. B. en W. bieden de door den gemeente ontvanger opgemaakte rekening aan, slui tende gewone dienst in ontvangst met f 183.547.37Vsem in uit-g. met f 165.265.45y2,, alzoo een batig saldo van f 18.281.92. De kapitaaldienst sluit in ontv. met f48.450.34 en in uitgaaf met f 46.554.36, alzoo een batig saldo van f 1895.98. De rekening zal in de eerste zitting van September in handen worden gesteld met een in die vergadering te benoemen oom missie. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot onders- handsche verhuring van een drietal woningen te Oude-Wetering. B. en W. stellen den Raad voor de drie woningen, welke indertijd zijn aangekocht, aan de tegenwoordige huurders bij de week te verhuren voor een maximum- buurtijd van 3 jaren. De heer Horsman acht de termijn van 3 jaren, in verband met het doel, waarvoor deze huisjes zijn aangekocht, wel wat te lang. De voorzitter antwoordt, dat de huisjes bij de week opgezegd kunnen worden, doch dat Ged. Staten in het raadsbesluit een termijn wenschen bepeald te zien. Hierna wordt z. h. s. -het voorstel van B. en W. aangenomen. 3o. Wijziging begrooting, dienst 1927. De voorzitter deelt mede, dat deze wq- ziging verband houdt met de opname van een patiënt in het krankzinnigengesticht St. Bavo te Noordwijkerhout, zoodat de begroo- ting die'nt gewijzigd te worden. De wfl'z'ging wordt vastgesteld 4o. Reclames schoolgeld. Een vijftal reclames wordt na een op merking van de heeren Rietbroek en I^os afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. 5o. Vaststelling suppletoir kohier school geld. Door den heer De Vette worden nog een tweetal personen opgegeven, die in het bezit zouden zijn van eeïï hond. De voorzitter zegt hiernaar onmiddellijk eeD onderzoek te zillen instellen en indien zy een hond mochten hebben, alsnog op het kohier te brengen. Het kohier wordt door den raad vastgesteld met een bedrag ad f10. 6o. Ingekomen stukken en mededeelingen. Tot de ingekomen stukken bekooren o. m éen schrijven van Ged. Stalen houdende goedkeuring raadsbesluit tot wijziging van do begrooting, dienst 1927 en tot verlenging van den ontruimingstermrjn van de woning D. 164. Voorts een bericht van Ged. Staten, houdende verdaging van het raadsbesluit tot overdracht van het schoolgebouw te Niemve- Wetering aan de R.-K. Parochie van St. Petrus Banden te Roelofarendsveen. Op het adres van T. J. de Graaf, te Rijpwetering, houdende verzoek om in aan merking te mogen komen voor de volle rei& kosten voor zijn kind, dat de Chr. school te Leiden bezoekt, als bedoeld bij art. 13 der Lager Onderwijswet, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken en te hand haven het door den Raad indertijd genomen besluit om een tegemoetkoming te geven van 75 pet. van de kosten der gemaakte reiskosten, daar B. en W. van meening zjjn, dat adressant wel in staat is zelf 25 pet. bij te dragen. Conform het voorstel wordt besloten. De rekening van het Alg. Burg. Arm bestuur van Rijpwetering wordt aangeboden sluitend met een batig saldo van f 1605.55. B. en W. stellen voor deze rekening goed te keuren. De heer Bontje merkt naar aanleiding hiervan op, dat hij bij het nazien der ont vangsten een post heeft gevonden van f 150, door de Woningbouwvereniging betaald voor erfpacht van een stuk land. Daar de ge meente goed moet staan voor de financieele tekorten, vraagt spr. ,of pogingen in het werk kunnen gesteld worden om van dit recht af te komen. De heer De Vette vindt, dat het Arm bestuur beter dit land kan verhuren dan de Woningbouwvereeniging. Nu brengt dit land slechts f 50 op, tenvjjl wanneer hel. armbestuur dit land zelf verhuurt, het zeker f 100 er van zal trekken Besloten wordt bij de terugzending der rekening de aandacht van het armbestuur hierop te vestigen en de woninghouw-ver- eeniging uit te noodigen zich binnen 8 of 14 dagen met het armbestuur in verbinding te stellen, ten einde te trachten van deze» erfpacht ontheven te worden. Hierna wordt de rekening goedgekeurd. Rondvraag. De heer De Vette zegt, dat het portaal van de woning bij de wed. Weening weer stukgereden is. De voorzitter zegt herstelling toe. Verder bespreekt de heer De Vette het weghalen van grint voor de woning van Verkley. De voorzitter zegt, met deze zaak op de hoogte te zijn. Het grint lag op den openbaren weg en de wegwerkers hebben dij; wat ingehaald. Nu de weg ter sprake komt, vraagt de voorzitter den raad machtiging om, waar noodig, het paardenspoor uit te breken. Bin nen enkele dagen zal het paardenspoor te Rijpwetering worden uitgebroken. De raad verleent hiertoe machtiging. De heer Rietbroek bespreekt de sloot bi; de woningbouwvereeniging. De jeugd verontreinigt deze sloot, doch de gemeente, welke langs den kant afval stort, draagt ook aan deze verontreiniging bij. Spreker vraagt of de gemeente deze sloot niet wat kan opknappen. De voorzitter zegt de zaak met de wet houders te zullen bespreken. De voorzitter brengt vervolgens aan den raad dank, ook namens zjjn echtgenoot^, voor de gelden, welke zijn toegestaan voor de verbouwing van zijn ambtswoning. De woning is thans opgeleverd en ziet er netjes uit en spr. hoopt, dat de verbeteringen, door den raad aangebracht, in de toekomst zullen blijken goede verbeteringen geweest te zijn. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot de commissie, die thans haar taak beëindigd ziet. Binnenkort zullen de heeren der commissie nog in de gelegenheid wor den gesteld het gerestaureerde huis te be zichtigen. Tot slot richt de burgemeester een af scheidswoord tot den heer Rodewijk. Be houdens buitengewone omstandigheden, is deze vergadering de laatste, welke door den raad in z\jn oude samenstelling zal worden gehouden. Vanaf 2 September heeft de heer Rodewijk zitting gehad in den raad en spr. kan met genoegen constateeren, dat de voor stellen gedurende deze periode door den heer Rodewijk ter vergadering gedaan, steeds een gewillig oor hebben gevonden bij zijn medeleden en bij den voorzitter. Spr. dankt den heer Rodewijk hartelijk voor de aan gename en prettige samenwerking, van hem ondervonden. Het spijt hem, dat de heer Rodewijk niet meer terugkomt in den nieuwen raad, doch we moeten de uitspraak van de stembus eerbiedigen. Spr. hoopt, dat het den heer Rodewijk in zijn verder leven wel moge gaan en hij steeds een warm hart zal hebben voor de belangen dezer gemeente. Spr. zegt de tolk der vergadering te zjjn indien hij ook namens de overige leden van den Raad den heer Rodewijk nogmaals hartelijk dank zegt. De heer Rodewük dankt den voorzitter voor de waardeerende woorden, tot hem gesproken. Veel is er in deze acht jaren veranderd. We hebben een anderen bur gemeester en secretaris gekregenook andere leden" zijn in die acht jaren in deze -aal gekomen, en met voldoening kan spreker constateeren. dat hij allerprettigst met, den voorzitter en zijn medeleden heeft samen gewerkt. H'n betuigt dan ook aan de overige leden zijn oprechten dank en hoopt, dat dat het de gemeente goed moge gaan. Verder brengt de voorzitter nog dank aan de leden voor den steun, in de afge- loopeo zittingsjaren ontvangen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Jacobus, Z. v. J. F. Rietveld en M. de Groot. Johannes Hen drik, Z. v. J. Plomp en J. Ravenstein. Sophia Wilhelrmna Johanna, D v. M. Lok en G. H. Groenendijk. Johannes, Z. v. C. van der Waaij en J van de Panne. OverledenH. H. C. van Leeuwen 3 d. B. C. van Dam 3 j. E. A van Balen geh. met C. van Leeuwen 25 j. Gehuwd: A. Schouten 27 i. en A. Knik- man 24 j. De gymnastiekvereeniging „Hercules" zal niet op 31 Augustus doch op 10 Sept. a.s. een openluchtuitvoerin-g geven, „Klein Zang'ust' behaalde Woensdag op het concours te De Meern een len prijs in de 2de afdeeling met 311 punten. Een flink succes voor de jeugdige zangers. Tot hoofd der Chr. Bewaarschool is benoemd, met ingang van I Oct. mej. A. de Bruyn alhier. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaart-en, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand Aug. 1927. Brieven bin nenland: Mej. M. v d Brink, Noordhou- teringen, de Hoeve. Briefkaarten binnenlandBriefkaart zon der adres, Voor het examen Fransch akte L. 0. is te Utrecht geslaagd mej. N. P. Mesman alhier. BOSKOOP. Gemeenteraad. Benoemingen. De reke ning van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd. Afscheid als raads lid van den heer Spruyt. Afwezig de heeren J. van Gelderen, A. Nijhof, J. J. Grootendorst en W. C. van Kleef. Voorzitter de heer P. A Colijn, burge meester. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. De Voorz. doet mededeeling van de inge komen stukken, welke alle voor kennisge ving worden aangenomen. Het verzoek.van de besturen der te Bos koop gevestigde drie bewaarscholen, strek kende om een subsidie van f 3 per kind uit de gemeentekas te mogen ontvangen, zal ge lijktijdig bij de gemeente-begrooling voor den dienst 1928 worden behandeld. B. en W. deelen mee: 1. dat tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare Lagere School is benoemd voor de periode, dat de vacature van den heer J. Bruins duurt, mej. F. Verkerk te Gouda. 2. dat blijkens deskundigen de boomen in Reijerskoop nadeelige gevolgen hebben on dervonden van de kanaalasch, waarmede de sloot daar ter plaatse is gedempt. Het voor nemen van B. en W. is om tot September de boomen te laten staan. Blijken zij dan ge storven te zijn, dan zullen zij verwijderd worden. 3. dat de bouw van 15 woningen aan den heer J. D. Kranenburg is gegund voor de SQm van f 33000. 4. dat de Voorkade geteerd zal worden, zulks na overleg met den Provincialen Op zichter. De kosten zullen f 300 bedragen, waarvan de helft ten laste van de Provincie zal komen. De heer van der Wolf heeft in een vorige vergadering verzocht om de wegen in twee helften te teeren. Hieraan is wel gevolg ge geven, doch over korte strooken van 10 of 20 M. lengte. Spr. zou gaarne zien, dat deze strooken voortaan langer genomen worden. Na eenige besprekingen zegt de Voorzitter van het verzoek nota te zullen nemen. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het Algemeen Vormend Lager Onderwijs wordt benoemd de heer A. Frank. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt benoemd de heer A. Frank. Uitgeloot worden obligatie no. 112 groot f 500 en obligaties nos. 5, 10 en 4, elk groot f 100 van de leening, oorspronkelijk groot f 54000. Besloten wordt om aan den heer Alb. Kra nenburg een strook grond fe verkoopen, welke grond is gelegen aan de Julianastraat. De heer Noest merkt op, dat hij dezen grond liever in erfpacht zag uitgegeven. Eveneens wordt besloten om de gemeente eigendommen tegen stormschade te verzeke ren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden de perceelen A, B, E, G, H en F van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuid kade aan den heer C. Bakker verhuurd. De heer Noest vraagt of deze verhuur geen bezwaar oplèvert, voor het geval, dat de bouwvereenigingen het volgend jaar gaan bouwen. De Voorz. zegt. dat dienaangaande bepa lingen in het contract zijn opgenomen en de gemeente te dien opzichte volkomen gewaar borgd is. Overgegaan wordt tot vaststelling van de verschuldigde rente en aflossing door de Bouwvereeniging ..Onze Woning", voor de 22 woningen aan de Zijde. B, en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening van ontvangsten en uitgaven van hel Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1926 en ter voorloopige vaststelling de reke ning en verantwoording van de Gemeente bedrijven over het jaar 1926 Zonder discus sie of h. st. wordt hiertoe besloten. B. en W. bieden de gemeente-rekening aan over 1926 die wat den gewonen dienst belreft sluit in onfvangslen met f360 262 en in uitgaven met f343.165, alzoo met een batig slot van f 17.097; wat den kapitaal- dienst betreft in ontvangsten met f329 516, in uitgaven met f314.341, alzoo met een batig slot van f 15.174. Deze rekening wordt gesteld in handen van de Commissie tot het nazien van de rekening. Rondvraag. De heer Boekraad heeft vernomen, dat de 9 woningen, welke aan de Puttekade gebouwd worden, niet worden beheid, doch op een betonplaat worden ge zet. Spr. vraagt of hier geen gevaar schulit en voorts of een en ander met den aan nemer verrekend wordt. Ook de heer Noest heeft bezwaar tegen deze wijze van handelen, omdat volgens hem indertijd aan eenige personen enkel een bouwvergunning werd gegeven, indien door hen daar ter plaatse werd geheid. De Voorzitter zegt, dat de grond wel een paar meter zou moeten worden uitgegra ven. indien er geheid zou worden. Daarom is besloten tot het gebruik van een beton plaat. De heer Houdijk vraagt hoe het staat met de woningbouwplannen. Spr. had in deze vergadering een voorstel verwacht De Voorzitter zegt. dat dit onderwerp in een volgende vergadering aan de orde zal worden gesteld. De heer Noest vraagt hoe het staat met de plannen tot Zijdeverbreeding. Thans zijn gemeente-werklieden bezig met de aller- noodigste herstellingen te verrichten. De Voorzitter zegt dat de plannen tot Zijdeverbreeding gelijktijdig mei de Raad huisplannen zullen worden behandeld. Aan dit vraagstuk zitten groote finan cieele moeilijkheden. De heer Loef waarschuwt ook tegen het niet-beheien van de te bouwen woningen aan de Puttekade. Spr. wijst in verband hiermede op hetgeen reeds vroeger is ge schied. Het name hoe toen de waterreser voirs aan den Rijn zijn gaan scheuren. Men heeft toen in den vloer gaten moeten aan brengen om nog (e kunnen heien. Verdei meent spr., dat de boomen in Reijerkoop gestorven zijn, tengevolge van een slechte behandeling. De heer Noest had eenige waardeering verwacht voor hetgeen de heer Van Staal in het belang van den spoorwegaanleg heeft gedaan. Spr. brengt hem hiervoor een woord van dank. De Voorzitter zegt. dat hij door verblijf buitenlands pas voor eenige dagen kennis nam van hetgeen de heer Van Staa' in het belang van den spoorwegaanleg heeft ge daan Zijn bedoeling was om hem persoon lijk zijn dank over te brengen. De Voorzitter spreekt vervolgens den heer Spruyt toe. die thans voor de laatste maal de raadsvergadering bijwoont. Meer dan 7 jaren hebt gij. aldus de Voorzitter, zitting in den Gemeenteraad gehad Waart gij meer den vertegenwoordiger van den Boskoopschen Middenstand, steeds hebt gij een open oog gehad voor het gehee'e belang der gemeente. Voor spr. beteekende de periode een tijd van aangenaam samen werken, Spreker hoopt, dat de heer Spruyt de gemeentebelangen zal blijven behartigen, al is het dan ook niet als lid van den Raid. Want steeds, dit weet hij uit eigen erva ring, heeft de heer Spruyt de belangen der gemeente ijverig behartigd. De heer Spruyt dankt den Voorzitter voor diens waardeerende woorden en de wet houders en de raadsleden voor de prettige samenwerking. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De vergadering van den raad dezer ge meente zal pleats hebben op a.s. Dinsdag 23 Aug., des voor middags te 10£ uur (Zo mertijd). De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken 2. Aanbieding der rekeningen der gemeente en het Water leidingbedrijf dienst 1926. 3. Aanwijzing commissie tot onderzoek van beide reke ningen. 4. Vaststelling van de verordenin gen op de heffing van keurloon en de in vordering daarvan. 5. Wijziging van de verordening op uen keuringsdienst van vee en vleesch. 6. Aanvraag van gelden door de Chr. school aan den Rijndijk voor de plaatsing van een hek en een bank. 7. Wij ziging van de instructie van den gemeente ontvanger. 8. Wijziging begrooting dienst 1927. 9. Mededeeling. 10. Rondvraag. KOUDEKERK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Dirkje Julia, D. v. J. F. van Thuijl en G. E. van Veen. lil het gezin, van den heer A. Z. alhier doen zich verschijnselen voor van vlteesch- vergiftiging. Door de politie alhier is tegen den slager G. wederom procesverbaal opge maakt wegens het in voorraad bebben van een partij ondeugdelijk vleesch. De schipper P. P. van den Rijndijk, welke even een boodschap bij den winke lier K. v. W. alhier d'eed, zette daartoe z'n fiets op het erf. Bij zijn terugkomst was het rijwiel verdwenen, en van de daders geen spoor. LEIDERDORP. Onder toezicht van de respectieve leiders, de heeren D. de Haas en G. Goed hart Hz., werd gisteren door de Geref. Knapenvureemging het jaarlijksche uitstap je gemaakt. Per autobus werden de om streken van Haarlem bezocht; o.a. werd te Santpoort aan de ruïne van Brederod© een bezoek gebracht en werden te IJmui- den de sluiswerken in oogenschouw geno men. Hoogst voldaan over het genotene kwamen allen in zeer opgewekte stemming weer thuis. WADDINXVEEN. Tot leden van de feestcommissie zijn benoemd de heerenC. P. Broer, A. de Boon, G van Dort Kroon, Th Dijs, Gerts, A Kreupeling, H. van Os, Jac. van Tol en K. van der Torren. Er is reeds een begin gemaakt om gel den in te zamelen aan de huizen der in gezetenen om op 31 Aug. feest te vieren en de schoolkinderen te tracbeeren. Op het te Pernis gehouden muziek concours behaalde in de klasse Gemengde Zangvereënigingen ..Excelsior" alhier in de afdeeling uitmuntendheid een tweeden prijs. WOUBRUGGE. Bnrgerlijke Stand. Getrouwd: P. C. Paardekooper te Zoe- terwoude en W. M. P. de Vette. De bestuurder van een vracht-auto, ziende dat hij verkeerd reed, wilde bij het eri van Buitenhuis met den wagen keeren, doch reed daarbij achteruit in een sloot. Door de Gebr. van Luiing, aannemers al hier, werd de zware wagen uit het natte element getakeld, Geen persoonlijke onge lukken noch materieele schade. ZWAMMERDAM. Bnrgerlijke Stand. Overleden: Dirk Zwaneveld, j.m. 17 j. Ondertrouwd: Cornells van Muiswinkel, jm. 23 j. en Marretje Scherpenzeel jd. 25 j.. te Alphen a. d. Rijn. Cornelis Gerrit Karssen jm. 24 j.. te Bodegraven en Margje van Muiswinkel jd. 25 j. De lieden der Geref Knapenvereeni- gin.g „Obadja" alhier, maakten met hun leiders een reisje naar IJmuiden Het doel van dit uitstapje was. om naast bet genot van zee en duin, ook de beroemde sluizen bouw van nabij te bezichtigen. De reis was voorspoedig, het weder gun stig, zoodat dien dag veel werd gezien en genoten, Bij het te Huizen (N.-H.) gehouden zangconcours, behaalde de Christ. Zang vereeniging „Zingt den Heere" alhier, een eersten prijs in de afdeeling uitmuntend heid, in welke afdeeling deze vereeniging voor het eerste uitkwam, na verleden jaar een eersten prijs in de eerste afdeeling te hebben behaald. RECLAME. Noordeinde II Leiden - Telef. 706 7050 HAARLEMMERMEER. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van J. C. Kempenaar en M. A. Marbu9 Aafje Jeanmette, d. van G. M. Broekhoven en M. Fijn Johannes, z. van L. Visser en C. M. J. Heijboer Joseph Marie, z. van W. de Boer en A. L, Nijssen Teentje Pieternella, d. van J. van Ileukelom en G. Havelaar Gerardus, z, van L. van Loon en A. C. Timmers Hele-, na Maria, d. van J. Robijn en H. M. Laar-, man Adrianu9 Hendrikus, z. van H, Braak en H. *M. Sander Liskje Elisabeth, d. van P. den Breejen en N. de Boer - Evert, z., Johannes, z. tweeling van N. Mooi- huij9en en M. Buiser Pieter Cornelis, zs van G. van Smcerdijk en A. J. de Vette. Ondertrouwd: J. v. d. Koppel, 27 j. en A. van Leeuwen, 23 j. Gehuwd: C. Schoenmakers, 23 j. en G. Peetoom, 24 j. M. VV. Zandbergen, 31 j. en M. A. van Dorsten, 29 j. Overleden: Gerardus Theodoru? Breuring, 86 j., wedr. van A. Rozekrans Jan Wil lem Roubos, 36 j. ge'huwd met G. P. M. Ver- munnicht Dirk ter Haak, 86 j. wedr. van H. W. Sturris. KATWIJK AAN ZEE. ^Verzonden en teruggekomen brie/en, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, of de stukken, niet voldoende gefrankeerd; Brandsma, Nijmegen. Me.j O. Cuiper, Heusden. Mej. R. van Beek, Schevo- ningen. Spek, Haag. Mej. Cassee, Amsterdam. Leo jSchith, Weenen. Hans Herman, Wien. Frau Marie Mutzler, Zwickau i. s. Hedenmorgen had de aanbesteding plaats van het bijbouwen vas een paar kantoorlokalen aan de gasfabriek. Ingekomen waren 7 biljetten, te weten van: G. Haas noot f6.788; A. de Best f6.650; A. Parle- vliet f6.900; GuqtMeivogel f7.500; G. van Rijn f6.450; Joh. Verloop Azn. fG.477; en J. Bekker f7.250. De gunning is aangehouden. De strand-evangelisatie heeft trots be trokken lucht en natten zeewind nog veler belangstelling. Gistermiddag sprak eerst de heer Joh. Ver- kuyl van de Groote Lindt. Na het zingen van Ps. 68 10 en gebed behandelde hij het onderwerp: „Een horloge waarop garantie". Na dit eerst natuurlijk gedemonstreerd te hebben bracht spr. dit op het geestelijk le ven over. Daarna werd gezongen Ps. 118 7. Ds. L. Boer sprak "toen over Philippensen 2:11. „En alle tong zou belijden, dat Jezus Christus de Heere ?ij, tot heerlijkheid Gods, des Vaders." Vervolgens werd gedankt en staande ge zongen Ps. 72 11. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag ten politiebureele inlichtingen te verkrijgen zijn: een Schotsche ruit kinder manteltje; een paar zwarte gummi-schoe nen; een leerboek „De navolging van Christus"; een bruin leder damesportemon- naie; een bruin leder kinder-portemonnaie. NOORDWIJK. Gemeentezaken. In de laatste vergadering van den ge meenteraad werd door B. en W. voorgesteld in beginsel te besluiten tot invoering eener straatbelasting, ten einde daarin e<en aequi- valent te vinden voor de verminderde op brengst van de gemeentelijke opcenten van de Personeele Belasting als een gevolg van de laatste wijziging der Wet op genoemde belasting. B. en W. meenden deze vermindering van opbrengst op f 10.000 a f 15.000 te mogen taxeeren. Thans blijkt hun. dat deze vermindering door de Rijksbelaslingadministratie wordt gc'laxeerd op pl.m. f 5000. Zij meenen mede in verband met de gun stige resultaten van het gasbedrijf over 1926 geen voldoende reden te hebben, voor te stellen thans over te gaan tot invoering eeneï straatbelasting. Ook wordt door B. en W. voorgesteld de zekerheidstelling van den gemeente-ontvan ger te verhoogen met f 6000 en te bepalen op f 16000 zijnde minder dan 1/10 van den ontvang in te gaan op 1 November van dit jaar. Door B. en W. werd heden aan den Raad overgelegd het rapport van de in de verga dering van 11 October benoemde raadscom missie' tot onderzoek van het georganiseerd overleg. Hoewel B, en W. het toejuichen dat de raadscommissie in hoofdzaak tot dezelfde bevinding komt als B. en W. n.l. dat in voering van het georganiseterd overleg voor een gemeente als Noordwijk niet wensche- lijk moet worden geacht meenen zij toch, dat de door de commissie voorgestelde ver ordening rege'lende de samenstelling en, werking eener commissie voor personeel- aangelegenheden, niet zonder meer kan worden aanvaard hoewel zij ook de door de Commissie voorgestelde oplossing n.l. het voorstellen eenc-'r raadscommissie de meest- gewenschte oplossing achten. Op de redactie der voorgestelde verorde ning meenen zij echter eenige kantteeke- ningen te moeten maken. Ad art. 1. 2de alinea Het komt hun niet gewenscht voor, dat de voorzitter der commissie slechts een raadgevend© stem in de commissie heeft. In vergadering van kleineD omvang als commissies e.d. is het niet de gewoonte den voorzitter het actieve stemrecht te ontlhouden. Zij vinden echter het feit zelf. dat een wethouder-voorzitter der commissie is, op zich zelf reeds onge- wenscht. Deze immers zit dan èn in het College van Burgemeester en Wethouders èn in de raadscommissie steeds in een moeilijke en tweeslachtige positie, die oor zaak is, dat hij in geeD van beide verga deringen geheel vrij is. Ook kent de Ge meentewet slechts een webhouder-voorzit ter eener Raadscommissie van bijstand, die

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9