Dr.H.NANNING's HAEMOFFERRIN SPORT. RADIO-PROGRAMMA RADIONIEUWS. SCHEEPSTIJDINGEN. KUNST EN LETTEREN. maar een laai te leeren. Hij brengt over de hartelijke groeten van zijn kerken en zegt, dat hij zich bijzonder thuis gevoelt in deze vergadering, wat gevolg is van de histori sche banden, die de Nederlandsche en Schotsche kerken verbinden. Hij prijst de vlotheid van de beraadslagingen op deze Synode en schrijft dit toe aan de leiding van den voorzitter en diens hamer. Spr. zai, teruggekomen in eigen vaderland, voor- 'stellen om den praeses zijner Synode even eens een hamer te schenken, teneinde de be sprekingen tot een goed einde te brengen. (Vroolijkheid). Hij deelt mede, dat voor zijn kerk zeer groote moeilijkheden zijn ontstaan na den oorlog, speciaal op het terrein der zending in Afrika, China, Mandsjoerije enz. Die moeilijkheden zijn van velerlei aard. Aller eerst financieel, waarbij echter kan opge merkt, dat de kerken veel offeren. De tweede moeilijkheid is gelegen in de toenemende nationalistische beweging in de zendings- landen. Gewezen wordt door den spr. op het leven der kerken, waaraan tot voor den oorlog trouw zijn gebleven de arbeiders, die politiek en sociaal andersdenkend waren. Thans zijn er moeilijkheden, die nog niet overwonnen zijn. Om die moeilijkheden te overwinnen heeft men in de Schotsche ker ken georganiseerd een evangeliesatie- arbeid, waarbij predikanten samenkomsten houden, fn het begin wérd dit werk minder gunstig ontvangen maar gaandeweg blijkt er zegen van uit te gaan. Tenslotte merkt spr. op, dat er zich een bijzonder verschijn sel voordoet in den tegenwoordigen tijd, nl. een terugkeer tot het reformatorisch Calvi nistisch beginsel. Te veel is de godsdienst beoefend als historisch verschijnsel en ais psychologisch verschijnsel. De oogeri zijn er voor geopend, dat dit niet juist is, maar dat het ,,alzoo lief heeft God de wereld gehad dat Hij Zijn eenig geboren Zoon gegeven heeft" samenbindt al wat Christen is. Ver volgens was het woord aan rev. Robert Ro bertson, die tot de Generale Synode het woord richtte namens de Original Seces sion. Rev. Robertson betuigde allereerst zijn dank voor de vriendelijke ontvangst. Ook deze spr. doet het leed, dat hij de Neder landsche taal niet machtig is. Het is spr. een voorrecht hier te zijn en hij draagt in zich de sterke overtuiging dat het goed is ook voor het verkeer der volkeren, dat de kerken met elkander gemeenschap oefenen. Spr. wijst er op, dat de verschillende kerken en gemeenschappelijke taak hebben, waar door zij zich verbonden moeten gevoelen. Die taak om gezamenlijk te werken is tweeërlei, n.l. allereerst een arbeiden voor het Koninkrijk Gods en tusschen de volke ren onderling. Dit te meer nu de wetenschappelijke krachten toenemen. De stuwkracht voor het Koninkrijk Gods is echter niet de wetenschap maar het geloof van den Christen. Spr, herinnerde aan het bezoek van de hoog leeraren Aalders en Ridderbos aan Schot land en het door hen daarover uitgebrachte rapport. Spr. besluit met den wensch, dat de arbeid der Synode strekken moge tot heil der Gereformeerde Kerken. Rev. Renander Dewar sprak nnmsns de Free Church of Schotland. Spr. verheugt zich de groeten zijner ker ken te kunnen overbrengen. Te meer ge noegen doet hem dat, omdat hjj, die in Centraal-Afrika en Zuid-Amerika verbleef, vroeger in aanraking kwam met nakome lingen van de Hollanders, die daar een nieuw rijk bouwden. Er is in menigerlei opzicht groote overeenkomst tusschen Nederland en Schotland, n.l. in het kerkelijk leven. In beide een klein volk en in beide de nood zakelijkheid een krachtigen strijd te voeren. Spr. herinnert er aan, dat in beide landen groote liefde altijd heerschte voor de vrij heid, waarbij hij wees op den arbeid van Willem van Oranje, van John Knox, in bun strijd voor de vrijheid des geloofs. De macht van Spanje kwam in Neder land op en ook in Schotland waren er machten, die de reformatie trachtten te onderdrukken. De Pilgrimfatters trokken heen, eerst naar Nederland, daarna naar Amerika, om in vrpeid te kunnen leven. Zoowel uit Nederland als uit Schotland trok men naar Amerika en Afrika, waar men meebouwde aan het tot stand komen van groote nieuwe naties. Ook verder zullen wij geleid worden, al is het misschien, dat verdrukking ons wacht Als wjj trouw blijven, zal God ons daarin zegenen. In 't bijzonder door Zuid-Afrika kwam Schotland in aanraking met Nederland. In de jaren tussohen 1820 en 1830 had Zuid- Afrika groote behoefte aan jonge predikan ten. Men zocht in Schotland en niet in Nederland, omdat daar in die dagen het belijdend leven op zoo laag peil stond en men afgleed naar de vrijzinnigheid. Onder de Schotten, die zeer grooten invloed had op het kerkelijk leven in Zuid-Afrika, wordt bijzonder genoemd Rev. Marrian, die niet alleen zelf, maar ook in zijn nakomelingen arbeiders gaf speoiaa! voor het werk der zending. De gemeenschap tusschen beide rassen in Zuid-Afrika, die de banden heeft gelegd met Nederland, komt uit in velerlei opzicht. Met name in den vorm van den eeredienst. De arbeid, die uitgaat van de Nederland sche kerken heeft groote beteekenis in dia landen. Spr. prijst de Geref. Kerken gelukkig, dat er zoo velerlei arbeid van baar uitgaat. Hij hoopt, dat zij, uitgaande van het woord: beginnende bij Jeruzalem, dien arbeid mo gen voortzetten. Tenslotte sprak spr. de hoop uit, dat, waar er zoovele banden in het verleden zijn, de betrekkingen mogen voortgezet worden. 'Ook Sir -James Simson voerde namens de Free Church het woord. Spr. vangt aan met het maken van enkele opmerkingen in het algemeen. Omtrent zijn persoon deelt hij mede, geen advocaat te zijn. maar tfich heeft spr. indertijd een rechtskundige actie geleid, om de vrijheid van de Kerk in Schotland fe bewaren, die door een vereeniging met andere kerken bedreigd werd In 1843 heeft de afscheiding plaats gehad yan de Staatskerk. De Free Church, die Sir James vertegenwoordigt is de vrije kerk van Schotland, die er aanspraak op maakt de wettige voortzetting dier kerk, na de refor matie te zijn. Na de reformatie volgt een strijd van 80 jaar tegen vervolging. Toen volgde een strijd om de kerk door den staat erkend te krijgen. Daarop is een strijd van 100 jaar gevolgd tegen onderdrukking, waaraan een eind werd gemaakt met de .komst van den Hol- landschen stadhouder Willem TII. Door zijn komst werd de vrijheid van de kerk verzekerd. Onder Koningin Anna werd den landeigenaars het recht gegeven predi kanten te benoemen, wat wederom inboeting van vrijheid beteekende. Daartegen is toen de strijd aangebonden, welke is geëindigd me't de afscheiding van 1843. Die afschei ding vond haar grond in de inmenging van den staat in de dingen van het geestelijk leven. Bijna de helft van de staatskerk ging over in onze kerken. Juist dat gedfelte hield vast aan de belijdenis, terwijl de over- blijve'nden de vrijzinnige richting waren toegedaan. Toen is een groote werkzaamheid ontwik keld door de vrije kerken. In het einde van de vorige eeuw en het begin dezet eeuw is de zaak van de belijdenis een onderwerp van bespreking en overweging geweest. Om dp mogelijkheid te openen tot vereeniging te komen, met andere kerkgroepen is een be lijdenis vastgesteld. Toen is een verbinding ontstaan, die ^ïiet in overeensteming was met de begin selen van John Knox, Schotland's hervormer De ke'rken. die de zuivere belijdenis wil den handhaven, deden aan deze vereeni ging niet mee. Deze kleine kerken hebben den strijd aangegaan te'gen de groote, en eveneens te'gen de publieke opinie, die zij tegen had den. Zij hebben den gTondslag en de confessie zuiver bewaard en zijn daarom de voort zetting van de oude vrije ketk. Hoe moeilijk dat destijds is geweest, kan afgeleid worden uit het feit, dat iedere kerk, die zich niet vereenigen wilde, alle recht en aanspraak op ke'rken of kerkelijke goe deren zou verliezen. De regeering greep in door benoeming van gecommiteerden, waarvan vele aan de vrijei kerken vijandig waren. Ze verdeelden de kerkelijke goederen. De vrije kerken behielden evenwel hun belijdenis. In 1925 is de band tusschen staat en kerk verbroken. De» vroegere staatskerk en de vrije kerken kwamen daardoor op dezelfde basis. Op deze wijze is de positie van de kerken veel veranderd, maar zij is daar mee niet tevreden, als daarmee gepaard gaat vrijheid van belijdenis. De vrije kerken trachten door trouw aan de belijdenis en voortgaande arbeid en hoog staand leven eigen positie te bewaren, Spr, uitte tenslotte de beste wenschen voor den groei en bloei der vrije! kerken, zoo wel in Schotland als hier te lande. ,De vier sprekers werden vervolgens be antwoord door mr. Van Beeck Calkoen. CHRIST. GEREF. JONGELINGS- VEREENIGINGEN. Te Utrecht is de hondsdag gehouden van bovengenoemde jongelingsvereenigingen on der leiding van ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. Berkhoff, van Amsterdam; ds. v. d. Meiden, van Dordt, en v. Dongen, van Rotterdam. Afgevaardigden waren aanwezig van den Bond van Knapenvereenigingen, van den Bond van Geref. Jongelingsvereenigingen, van het Ned. Jongelingsverbond en van den Herv. Ger. Bond, die allen het woord heb ben gevoerd. Ds. G. Salomons, uit Amsterdam, sprak over de nieuwe wereldleeraar der theoso- phen, en zette uiteen, dat de beginselen der Orde van de Ster in het Oosten- theo- sophisch-pantheïstisch van aard zijn. Daar na stelde hij de vraag wie is die nieuwe wereldleeraar; en vervolgens: wat is hij? Welke twee vragen uitvoerig werden be handeld. Hij bracht daarbij breede critiek uit op deze theosophische beweging. De heer A. Bikker, die eerstdaags naar het zendingsterrein in Indië zal uitgezon den worden als de eerste zendeling der Chr. Geref. Kerk, en die tot dusver lid van het hoofdbestuur van den bond was. is aan het einde van de vergadering toegesproken en toegezongen. In de avondvergadering heeft ds. N Vis ser uit Leeuwarden een rede: Als goud be proefd, gehouden. RECLAME. Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p Zz flesch 7040 ZWEMMEN. GEEN WEDSTRIJD MARKEN--VOLENDAM De voorgenomen wedstrijd Marken Volendam, welke aanvankelijk 21 dezer zou plaats hebben, is in overleg met het be-- stuur van den N. Z. B. voor een jaar uitgesteld. DE „MARIETJES" GESTRAFT. Mede dank zij haar verkeerde gedrag te Leiden. In de bestuursvergadering van den Neder- landschen Zwembond is in behandeling ge komen een klacht van mej. H. G. Klapwijk, betreffende het weigeren uit te komen op de springwedstrijden te Schiedam (3 Juli), Leiden (30 Juli) en Dordrecht (31 Juli) van de dames M Baron en M Braun omdat mej. Klapwijk in de jury zitting had. Het bestuur acht het geval zeer ernstig en de klacht gemotiveerd. Op deze manier kunnen grove misstanden niet uitblijven Brieven van D.Z.G. en L.Z C. over deze kwestie komen ter tafel. Met algemeene stemmen wnrdt be sloten ingevolge art. 13 W. R. al. 7. do da mes M. Baron en M. Braun te beboeten met 2 X f 2.50, onder bepaling, dat bij herha ling schorsing zal volgen. Bravo N.Z.B.! Maar nu ook voet bij stuk houden! ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE COMO. Een slechte organisatie. Het gaat met de organisatie der wed strijden om de Europeesohe kampioenschap pen te Como (Italië) niet al te vlot. Mor gen en Zondag zal het tournooi plaats vin den, maar er schijnt rede nte zijn om een weinig ordelijk verloop te verwacht-en,. Bo vendien is er het groote bezwaar, dat het meer, bij eenogen wind, zeer woelig is, waardoor goed roeden onmogelijk wordt. Herhaaldelijk kwam het bij het oefenen voor dat de booten vol liepen en de roeiers door volgvaartuigen moesten worden opge pikt. Terecht vraagt de medewerker van de ,,N. R. Crt.", die te Como vertoeft: ,,Wat moet er gebeuren als het meer Zondag onbevaarbaar is V' Uitstellen tot Maandag 1 Dan komt het reisplan van de onzen stellig in de war en dat van deelnemers vaD andere naties na tuurlijk ook. Moeten we dan zonder ge roeid te hebben terug gaan naar 't lieve Vaderland We legden zoo schrijft bij die vraag den voorzitter van de F.I.S.A. voor; hij wist er geen raad mee en sprak den wensch uit, dat 't Zondag Aeolrus zal mogen be hagen ons allen welgevallig te zijn en niet zijn boozen adem over 't meer te blazen, zoodat het een zee wordt. De organisatie, aldus dezelfde journalist, is niet slecht-, omdat er heelomaal geen organisatie is. We vroegen den heer Fioroni^ den Zwit- serschen president van de F.I.S.A., naar 'n perskaart 1 Hij haalde de schouders op. We vroegen of er een volgboot zou zijn voor de pers 1 Hij keek of hij 't in Keulen hoorde don deren. We vroegen of we er op konden rekenen de tijden spoedig te krijgen Hij nam een slok Chianti, En we namen toen ook maar 't glas op om een dronk te wijden aan de voortreffe lijke voorbereiding. Van Italiaanschc zijde is men eindelijk bezig te overwegen hoe er gestart moet worden. Er was sprake van een vliegenden start, maar daar heeft iedereen bezwaar tegen. Het 'schijnt heel moetfijk om eenige bootjes aan een touw vast te leggen en op dóe wijze te starten. Maar dat touw 11 En ziet: twee leden van den Italiaan- schen Roeibond zijn ijlings in de richting van Milaan vertrokken om touw te koopen; 2-50 M. touw was in Como niet te krijgen. Een listóg optimist Vroeg of 't niet met e-en paar klosjes garen kon t Inmiddels is het nieuws der slechte or ganisatie ook doorgedrongen tot Mussolini en deze heeft- den Italiaanschen bond tele grafisch bericht gezonden, dat hij -den bond voor de organisatie aansprakelijk stelt-. Of het helpen zal 1 LAWNTENNIS. DUITSCHLAND—HOLLAND. Voor den wedstrijd DuitschlandHolland, 2—4 September te Dusseldorp, zullen voor Duitschland uitkomen Froitzheim, Landmann, Moldenhauer, Buss, Frenz en Welz en de dames Aussem, Karllmeyer, Hoffmann en Jacobiny. WIELRENNEN. DE „TOER DOOR NEDERLAND". De Duitscher Ebeling wint de tweede étappe. Gisteren is de tweede étappe (Maastricht Deventer) afgelegd voor den „Toer door NederlandDoor den voortdurenden re genval zagen de renners er spoedig vrijwel onherkenbaar uit, overdekt- als zij waren met modder. Even voorbij Sitt-ard zag de winnaar van de eerste étappe, de Duit scher Kessmeyer, zich genoodzaakt we gens zadelpijn op te geven. Bij het naderen van de finish bestond het hoofdpeleton uit 13 man. De eindspurt bracht het volgende resultaat: 1. Ebeling (Duitschland); 3. Qeyer (D.); 3. Braspen ning (N.); 4. Rudolf Wolke (D.); 5. Bruno Wolke (D.); 6. Bockom (D.); 7. Oudenaar de (N.); 8. Van der Ende (N.)-; 9. Lammere (N.); 10. Zind (D.); 11. Maas (N.); 12. Rösen (D.); 13. Duram (D.) Onze landgenoot Maas was ak nummer twee aangekomen, maar telegrafisch werd uit Arnhem medegedeeld dat Maas, Dumra e>n Rösen daar, na de neutralisatie, 3 min. 40 sec. te vroeg waren vertrokken, welke tijd nu van him rijtijd werd afgetrokken. Het totaal-klassement der beide dagen is: 1. Braspenning, 2. Ebeling, 3. Rud. Wolke, ieder 7 p Geyer 8, Oudenaarde 9, Bruno Wolke en Bockom 11, Lammers 15, Zind 16 p., allen zonder achterstand. Maas Rösen en Dumm ieder 3 min. 40 sec. ach terstand. DE RUSWIJKSCHE WIELERBAAN. Door den regen werden gisteravond op de Rijswijksche Wielerbaan de wedstrijden, welke Zondag j.l. gedeeltelijk zijn verre den, finaal afgelast. De kaarten zijn nu geldig voor de wedstrijden op Zondag a.s. VOOR ZATERDAG 20 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12 uur: Politie berichten. 12.352. uur: Lunchmuziek door het trio. D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. B. Jochemse, piano. 2—4 uur: Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 46 uur: Dansmuziek. Uitzending van het Kurhaus te Schevenm- gen. „The Russian North Star Orchestra' o. 1. v. Gregoiie Nackchounian. 68 uur: Concert door het Anro-orkest. Annie Vroklage, sopraan. A.d. vleugel, Egb. Veen. 7.45: Politieber. 10.30: Persber. 8.10: Vara-avond. Herdenking van den 100- jarigen geboortedag van den schrijver Char les de Coster C20 Aug. 1827). Met fragmen ten uit zijn wereldberoemd meesterwerk: „De Legende van Uilenspiegel en Lamme- goedzak", in te leiden en voor te dragen door Jos. Sternheim .declamatie. Mevr. Mien SternheimSmits, alt. Mevr. T. Hespe, begel. Hr. A. Bleekrode, viool. Hr. Lion Con- tran, begel. 1. Kort woord ter inleiding, ge volgd door voordracht der eerste hoofdstuk ken. 2. Sonata da Camera, Localelli (a. Largo, Allemanda, b. Adagio (siciliana). c. Allegretto (viool). 3. Voordracht: Klaas, de Vader van Tyl Uilenspiegel, sterft op den brandstapel voor zijn geloofsovertuiging. 4. Zang. Alcina, aria, Handel, b. Avond, Hespe, Dumée. 5. Voordracht: Humoristische frag menten. Uilenspiegel wordt koster, te Ype- ren en stuurt een processie in de war met een probaat middel. 6. Suit Populaire Es- pagnol, de Falla (a. El phno motuno. b. Nana (Berceuse), c. Cancion. d. Polo. e. Asturiana. f. Jota (viool). 7. Zang. 7a. Van het Maseurken, Em. Hullebroeck. b. Een vrouwken gezwind te spinnen zat, Antliei- mis. c. Regendag, V. Loosjes. 8. Voordracht: Toespraak van Tyl Uilenspiegel tot de wilde Geuzen van Meerenhout. Daventry (1600 M). 2.20: Surrey- Yorkshire. Cricketwedstrijden. 5.35: Kin deruurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Dansmu ziek. 7$0: Causerie. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.50: Oude favorieten. Symphonie-orkest en D. Noble, bariton. 9 20: Weerber., nieuws. 9.40: Mr, O. Sitwell leest voor uit: Discursions. 9.55: Variété. C. Giboons. gesyncop. piano. M. Dainton, imitaties. W. Wynne, comedienne. R. Gourley, humorist. Th. Dodge, humorist. 10.50—12.50: Dansmuziek van het Sa- voy-hotel. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.). 10 50 —11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 5.055.55: Concert. De Ra dio Jazz Symphonic. 8.5011.50: Gala- concert Groot orkest, jazzband, vocale en instrumentale solisten. Dansmuziek. Langenberg (469 M.), Dortmund (283 M.) en Mtlnster (242 M.). 1.302.50: Con cert. Isegliokapel. 4.355.20: Charles de Coster-herdenking. Voordrachten uit zijn werken. 5.50—6.50: Orkestconcert. 8.25: Volksliederen en [(concert. Kranz- hoff'scher kwartetver. Isegliokapel. 9,20 11.20: Vroolijke avond. 11.401.20: Dansmuziek. ïseglio-kapel. Königswusterhausen (1250 M.) en Berlijn (484 M.). 12 051 u.: Van-stapel-loopen van een kruiser in Kiel. 3.108.05: Le zingen en lessen. 8.50: Charles de Cos ter-herdenking. Daarna liedjes bij de luit. 10 5012.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M.). 12.05: Van-stapel- loopen van een kruiser in Kiel. 4.50: Scènes uil „Alessandro Stradella", Flotow. 6.20: Concert. 8.20: Vroolijk concert, Dansmuziek. Brussel (509 M.). 5.20—6.20: Dans muziek. 8.20: Orkestconcert. 9.20: Kurhausconcert. 10.5011.20: Dansmu ziek in het Kufhaus Ostende. DE AMATEUR-ZENDVERGUNNING VRIJ IN HONGARIJE. De Hongaarsche regeering heeft besloten aan alle amateurs, welke hiervoor in aan merking wenschen te komen, een zendver gunning te' verleeLnen voor het experimen teeren op de korte-golf. Wanneer mag de Nederlandsche ama teur eens zijn korte-golf zendertje gebrui ken? DAVENTRY NO. 2 (Jr.) gaat weiken. Met ingang van Zondag 21 Augustus zal het nieuwste Engelsche omroepstation in Daventry officieel in dienst gesteld worden. De golflengte is 491.8 M. en de roepletters 5 GB.. De energie bedraagt 12 tot 15 K.W., doch als regel wordt op 12 K.W. gewerkt Reeds zeer lang hebben de Engelsche luisteraars op de oprichting van dit station, genaamd Daventry Jr., aangedrongen, daar de zender in Daventry steeds hetzelfde pro gramma uitzond als Londen en de luiste raars in de omgeving van Londen dus geen keus hadden tusschen twee verschillende programma's zooals de overige Engelsche 'luisteraars, die hun eigen locaal station hadden en bovendien nog Daventry. Thans is hieraan tegemoet gekomen, maar ook voor ons beteekent het nieuwe station een groote aanwinst. Bij de proef- uitzendingen constateerden wij een voor treffelijke modulatie en e'en sterkte onge veer gelijk aan Langenberg. Voorloopig zendt Daventry Jr. het programma van Birming ham uit. EEN JQODSCH PROGRAMMA VAN LONDEN EN DAVENTRY. Het Joodsche programma, waarvan de uitvoering reeds geruimen tijd vaststond doch steeds uitgesteld moest worden, zal thans plaats vinden op Woensdag 31 Augus tus. PROGRAMMARUIL TUSSCHEN LONDEN EN NEW-YORK. In de herfst vindt in New-York een con ferentie plaats tusschen vertegenwoordi gers van de Engelsche en de Amrrikaan- sche omroep Ier voorbereiding van de plan- RECLAME. Eene opmerkelijke eigenschap van het O dol is, dat het den mond een wondervolle, zachte welriekendheid verleent, welke ten gevolge der eigenaar- dige aanhoudende werking van het Odol urenlang in den mond aanwezig blijft 7053 nen tot her-uitzending van Engelsche en Amerikaansche programma's wat deze win ter op meer uitgebreide schaal zal plaats vinden als de vorig jaren. Het ligt in de bedoeling tot een geregelde programmaruil te komen. OP DÉ ULTRA-KORTE GOLF. Het ultra-korte golf-stalion van de Ge neral Electric Company in New-York doet sinds eenigen tijd regelmatig proeven op een golflengte van 16 M. Deze proeven vinden als regel plaats om 15.20 en van 22.20 tot 23.20. De roepletters zijn 2 x G. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KARIMOEN, 18 Aug. van Shanghae naar Mike. BINTANG, thuisreis, 10 Aug. te Londen. PRINSES JULIANA, thuisreis, 20 Aug. 7 u, v.m. ie Genua verwacht. JOHAN DE WITT, 2 lAug. van Amst. - te Batavia verwacht. PRINS DER NEDERLANDEN, uitreis, 21 Aug. bij Perim verwacht. RADJA, uitreis, 18 Aug. van Suez. ROTTI, thuisreis, 20 Aug. te Londen verw. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. FLANDRIA, uitreis, 18 Augustus van Southampton. GELRIA (touristenvaart) pass. 18 Augus tus Balestrand. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisreis, pass. 18 Augustus Perim. PATRIA, uitreis, 20 Aug. te Colombo ver. wacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, 16 Aug. van R'dam te Seattle. DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 17 Aug. van Swansea. HOLLAND—AUSTRALIfi-LIJN. ALDERAMIN, thuisreis, 20 Aug. te Suez verwacht. AAGTEKERK, thuisreis, 16 Augustus ld Sydney. ABBEKERK, uitreis, 18 Aug. te Adelaide. HOLLAND—BRITSCH-INDIfi LIJN. BOVENKERK, uitreis, pass. 18 Aug. Perim, HOLLAND—OOST-AZIÊ-LIJN. GEMMA, thuisreis, 17 Aug. te Genua. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA, thuisreis, 16 Aug, te Kilindinl. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 17 Aug. te Madeira. NIAS, uitreis, 18 Aug. te Beira. HEEMSKERK, thuisreis, 19 Aug. te Antwer pen verwacht. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. STRABO, arr. 17 Aug. te Bordeaux. THESEUS, arr. 18 Aug. te Passages, DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. AI.PHARD, 17 Aug. v. Hamburg te Archan gel. DUBHE, Archangel n. Londen, was 17 Aug. 70 mijlen W. van Stavanger. GAZELLE, m. s., arr. 16 Aug. te Cuxhaven. GEERTRUIDA, z. s. 15 Aug. van Frederic» te Hamburg, KATENDRECHT, Batoum n. Avonmouth, pass. 16 Aug. Konstantinopel. MARGRIETHA, z. s. 15 Aug. v. Hamburg n. Skive. NAALDWIJK, 17 Aug. v. Philippeville n, San Juan. SIRRAH, R'dam n. Archangel, pass. 17 Aug, Noordkaap. STOLWIJK, 17 Aug. van Gefle n. R'dam. W1ELDRECHT, 17 Aug. v. Pensacola naar Vigo. YILDUM, Archangel n, R'dam, pass. 17 Aug. Udsire. MAASHAVEN, 17 Aug. van Londen n. Ar changel. RIJN, 17 Aug. van Kopenhagen te Uleaborg. WINTERSWIJK, 16 Aug, van Swansea a, Montreal. DRESDENER KREUZCHOR. H-eti Dresdener Kreuzchor, welks 700- jarig bestaan verleden jaar October in Dresden met zoo veel luister is gevierd, zaJ op Vrijdag 30 September een concert geven in de Pieterskerk alhier. PROP. SASCHA SCHNEIDER, f De bekende Dresdener kunstschilder, prof. Sascha Schneider? is gistermorgen te Swine- münde overleden. Hij werd 57 jaar oud. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6