No. 20684 VRIJDAG 19 AUGUSTUS Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRJJS'DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalenBewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week. i Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. AFSLUITING OVERWEG MORSCHWEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat bij den tweeden, oostelijken, sluitboom van den overweg in den Morschweg bij K.M. 47.553 van den spoorweg Leiden's Gravenhage een zelfde waarschuwingstoestel is geplaatst ais bij den westelijken sluitboom van dien overweg, en dat de automatische belinrich- ting bij genoemden overweg is verwijderd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 19 Augustus 1927, 7083 OPENING TRIANON-THEATER. Voorstelling voor genoodigden. Eindelijk dan gisteravond heeft in het Trianon-theater aan de Bre<estraat de eerste bioscoopvoorstelling plaate gehad, de voor stelling voor genoodigden die voorafging aan den avond waarop de toegangen van het nieuwe theater voor het publiek worden opengesteld. Lang voor achten reeds was het druk in de vestibule van Trianon en het werd ons duidelijk dat vele honderden sladgcnooten en genoodigden van buiten gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging der theater- directie om bij de officieels opening, die, dat was een verrassing, door niemand min der dan den burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen zou geschiedéh, tegen woordig te zijn. Tegen half negen was het nieuwe theater tot den nok gevuld en voor de eerste maal zou even later het licht gedoofd worden, zou de bioscoopvoorstelling beginnen. Doch voor het licht gedoofd werd en de eigenlijke openingsvoorstelling begon, trad ditmaal een redenaar voor het doek om namens de directiei van het Trianon-theater degenen die dezen avond met hun tegen woordigheid te vereeren, te bedanken. In het bijzonder richtte spr. zich tot den bur gemeester. Spr. gevoelde zich geroepen op dezen voor Leiden bij zonderen avond enkele woorden te spreken naar aanleiding van de opening van dit theater, dat aldus spr. Leiden een bioscoop geeft dat niet minder fraai is dan de mooiste zalen te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Dat dankt Leiden aan het moedig initiatief van de directie van het Casino-theater die, toen zij meende dat het oogehblik gekomen was waarop deze stad behoefte had aan een groot modern theater, geen oogenblik geaarzeld heeft haar dit te geven. En zij besloot daarom tot den bouw van dit, het Trianon-theater, waar zij zich voorstelt goede kunst te brengen, kunst waarvoor zij zich niet zal behoeven te schamen. De directie beschouwt het, aldus spr., als de verwezenlijking van een ideaal nu dit prachtige theater gereed is gekomen en zij hoopt dat rijk en arm melnigen genoeg lijken avond zal komen genieten. Spr. eindigde met zijn dank te betuigen aan allen die hadden medegewerkt aan den bouw en de totstandkoming van dit nieuwe theater. Hij noemde daarbij geen namen, omdat de lijst van personen en lichamen die de directie' zou willen bedanken te groot zou worden, doch spr. maakte één uitzonde ring en bracht den heer Eskens, voorzitter van de bioscoopcommissie en Inspecteur van Politie belast met het toezicht op de na leving van de bijzondere wetten in het bij zonder dank voor de medewerking die zij Steeds van hem heeft mogen ondervinden. Toen spr. zijn lange rede had beëindigd en den burgemeester had uitgenoodigd het theater te willen openen, daverde een luid applaus door de zaal. Opening door den Burgemeester. I De burgemeester verliet daarop zijn loge, waarin hij vergezeld van zijn echtgenootê en wethouder Reimeringer gezeten was en sprak van het midden van het balkon enkele hartelijke woorden. Mr. Van de Sande Bakhuyzen noemde het een moeilijke taak, die hij had te verrichten en hij zeide een beetje verlegén te zijn 'fist de opdracht, die men hem had gegeven. Gij zijt, aldus de burgemeester, door de ruime toegangen binnengestroomd in dit fraaie gebouw, dat thans tot de laatste plaats bezet is.wat kan ik nog openen? Ik denk, zoo ging de burgemeester voort, dat het de bedoeling van de directie is ge weest, van mij te hooren hoe Leiden rèa- geert op de stichting van dit nieuwe theater. En dan geloof ik, aldus de burgemeester, dat er vele stadgenoolen zullen zijn. die wanneer zij het theater zien zullen denken ,,waar gaat het heen; een huis waarin eer tijds een geleerde als prof. Pozv woonde en werkte, thans verbouwd tot een paleis waarin Charley Chaplin hoogtij viert!" Maar er zullen ook anderen zijn, die verheugd zullen zijn over dit nieuwe theater en onder hen zullen vooral vele jongeren zijn, die op hun dagelijksche wandeling over de Breestraat.heen en weer (ge lach) reikhalzend hebben uitgezien naar den dag waarop het nieuwe theater zou worden geopend. Ik geloof, dat de directie heeft gehandeld in den geest van den tijd. Zij heeft, en ge behoeft om dit zelf waar te nemen slechts uw oogen de kost te geven, Leiden een fraai, grootsch theater geschonken. Ik weet niet, aldus de burgemeester, wat de directie van dit nieuwe theater van zins is hier te gaan bieden, maar ik kan mij voorstellen, dat zij ook in den geest van commissarissen zal handelen indien zij mijn raad volgt, en voortdurend tracht goede kunst te brengen, kunst die door iedereen zal kunnen worden gewaardeerd. Met zijn beste wenschen voor een zoo groot mogelijk succes, verklaarde de bur gemeester het Trianon-theater geopend. Een lang-aanhoudend en daverend ap plaus weerklonk andermaal en nadat de vorige spreker den burgemeester namens de directie had bedankt voor zijn rede, begon de eerste bioscoopvoorstelling. Het groote en voortreffelijke orkest zette den blijkbaar speciaal gecomponeerden Trianonmarsch in en even later verschenen de eerste beelden op het witte doek. Achtereenvolgens werden de Nieuws- revue, de Moderevue en de eerste act9 van de hoofdfilm „Beau Geste" gedraaid en om ongeveer elf uur werd gepauzeerd. In de pauze hadden wij gelegenheid te zien, dat onder de talrijke aanwezigeD, die de zaal en het ruime balkon geheel vulden, zich zeer vele autoriteiten en notabelen be vonden. Het zou een onmogelijkheid zijn die allen te noemen en wij volstaan daarom met de mededeeling. dat onder de genoo*- digden behalve de burgemeester en mevr. Van de Sande Bakhuyzen, o.a. de wethou ders Reimeringer en Sanders, vele leden van den Gemeenteraad van Leiden en eenige burgemeesters uit den omtrekt, de gemeente-secretaris mr. dr. Van Strijen, leden van de rechterlijke macht en ver schillende hoofdambtenaren der gemeente, bekende personen uit de bioscoopwereld én het filmbedrijf en vele anderen werden op gemerkt. In de pauze hebben de genoodigden, be halve de talrijke en fraaie bloemstukken, waaronder een reusachtig stuk, gezonden door de Wilton-Metro-Goldwyn Film Cio. zeer de aandacht trok, bewonderd en in de beide gezellige koffiekamers heeft men ge- ruimen tijd verpoosd. Algemeen hoorde men de inrichting van het gebouw roemen en op de gezichten van vele stadgenooten was ingenomenheid met dit nieuwe theater duidelijk te lezen. Na een pauze, die ongeveer een half uur duurde, werd de voorstelling voortgezet met de vertooning der volgende acten van de film „Beau Geste", en toen om precies twaalf uur de film en daarmede de avond ten "einde was, gingen de talrijke aanwe zigen voldaan en verheugd naar huis. Het programma in de Openingsweek. Het programma, dat gedurende de ope ningsweek in het nieuwe Trianontfy?ater wordt vertoond, biedt veel afwisseling en mag een goed programma worden genoemd. De nieuwsrevue brengt interessante beelden van den Tour de France met de aankomst van den winnaar Nicola Frantz aan de finish en verder behalve kijkjes op het Fransche circuit, waar met auto's om den Floriobeker werd gereden, nog vele andere actualiteiten uit het buitenland. Ook de moderevue zal men met belangstelling het witte doek zien passeeren. De komische film „In 't geheim getrouwd", die aan de vertooning van het grootsche filmwerk „Beau Geste" voorafgaan, hebben wij, daar zij in verband met den beschik baren tijd gisteren niet werd vertoond, niet kunnen zien en ons rest dus alleen iets te vertellen over de lange hoofdfilm, een Paramountfilm, waarvan Herbert Brenon de regie heeft gehad. „Beau Geste" is een film, die ook te Leiden wel zal worden gewaardeerd. En de film verdient dan ook werkelijk waardee ring, omdat zij grootsch is van opzet en omdat de hoofdrollen, die aan de vertolkers hooge eischen stellen, zonder uitzondering zeer verdienstelijk worden vertolkt. Het scenario is ontleend aan een verhaal van het Vreemdelingenlegioen en de film geeft een roerend beeld van de verschrikkin gen van den dienst bij dit legioen, dat wordt samengesteld uit menschen, die het licht van het volle leven schuwen en avonturen zoeken in den dienst bij het Fransche vreem delingenlegioen in de Sahara. Die avonturen vinden zij daar wèl, en ook de drie broeders, die de hoofdfiguren zijn in deze film, door staan, eer twee van hen een ellendigen dood sterven, heel wat bitterheid en rampzalige ontbering. Maar zjj verduren de verschrik kingen van dit leven moedig en elkander schragend, want zij hebben een edel doel, den goeden naam te redden van hun taate, b(i wien ze zqn opgevoed. Om dat doel te bereiken zijn zij naar het vreemdelingen legioen gegaan. Prachtig spelen de drie broeders (Beau Ronald Colman, Digby Neil Hamilton en John Ralph Forbes) hun moeilijke rollen en voortreffelijk spelen ook tante Pat en majoor De Beaujolais, de brute ser geant Ahmed, in wiens hand de geesel wel vertrouwd is, Boldini, de Italiaansche vage bond en verrader, en hun karakteristiek spel onder knappe regie bezorgt den toe toeschouwer een avond, waaraan hij met genoegen zal terugdenken. De illustratie door het groote orkest, waarin vooral de fluit- en orgelpartijen te roemen vallen, valt zeer te prijzen en zeker draagt de gevoelvolle illustratie der wisselen de tooneelen veel bij tot verhooging van de voldoening, die de vertooning van deze film den bezoeker schenkt. „Beau Geste" is een goede film, een uit stekende film om een theater mee le openen omdat men na deze film te hebben gezien als vanzelf deverwachting uitspreekt dat Trianon zal voortgaan dergelijk filmwerk to brengen. Wanneter zij deze verwachting niet be schaamt zal het er dikwijls vol zitten. Bij de beschrijving van het Trianon- theater maakten wij nog geen melding van de keurige uitvoering der eleetrische instal latie door de firma De Vries Stevens al hier, diei heel wat en kunstig werk heeft verricht in dit nieuwe gebouw dat van onder tot boven met allerlei eleetrische licht- en krachtapparaten is gevuld. En wij noemen ook nog gaarne de stoffeering van de firma Gogarn uit Rotterdam, de verwarmingsin stallatie van de firma Felix uit Amsterdam en niet te vergeten de architecten de herren Ponsen en Lohman voor wie deze dag waar op he-t gebouw dat de vrucht is van hun den arbeid die onder hun leiding werd ver richt evenals voor den aannemer den heer Iviebert zeker onvergetelijk zal zijn. DE LEIDSCHE BOERENKAAS. Het Ned. Weekblad voor Zuivelbereiding en Handel schrijft in verband met de pogin gen, ook den uitvoer van Leidsche boeren kaas mogelijk te maken: Desgevraagd vernamen wij, dat het vóór alles noodig is, precies te weten, welk vet gehalte de Leidsche kaas, die rondom Leiden gemaakt wordt, heef'.. In kringen van des kundigen blijkt n.l. daarover geen eenstem migheid te bestaan en deze kwestie wil men eerst uitgemaakt zien. Hoewel ook wij het toejuichen, dat de boeren-Leidsche kaas eens op vetgehalte wordt onderzocht, zoo rijst bij ons toch de vraag, of bij een te nemen beslissing tot al- of geen uitvoer of bij eventueel te nemen maatregelen, de kwestie van het vetgehalte van dit soort kaas, wel een overwegende rol mag spelen. Niet het vetgehalte typeert de soort, die onder boeren-Leidsche kaas ver staan wordt, maar meer de smaak, het aroma en de waardevolle eigenschap, dat deze kaas zich zoo bg uitstek goed leent tot bewaren. Nu zijn deze eigenschappen niet te danken aan het vetgehalte der kaas, maar uitsluitend aan de gesteldheid van den bodem van de streek, die, zooals algemeen bekend is, van zoo'n grooten invloed is op de gesteldheid, smaak enz van de melk van het desbetref fend vee. Het komt ons dan ook voor, dat de op lossing van de kwestie van den uitvoer der Leidsche kaas öf gevonden dient te worden door alle komijnekaas zonder meer voor uitvoer vrij te geven, óf door het instellen van een nieuw merk, dat dan alleen zal mogen worden verstrekt aan pro ducenten van echte boeren-Leidsche kaas, dat dus niet door anderen zal mogen wor den nagemaakt. Maar omdat dit merk een „bewys van oorsprong" zal zijn, kan de hoegrootheid van het vetgehalte gevoeglijk achterwege bltjven. REDDINGSDEMONSTRATIE. A.s. Zaterdagmiddag 20 Augustus te 4 uur nam. houdt de Leidsche ZweTnclub (red dingsbrigade) een demonstratie in het ka naal bij de Wilhelminabrug, Hooge Rijn dijk. Het publiek zal deze demonstratie ge makkelijk kunnen volge'n vanaf den Kanaal weg. Allereerst zal vertoond worden het red den van een drenkeling met reddingshaak, reddingslijn en reddingsklos. Voorts het ge bruik van de reddingslijn lot bescheïming van den redder; dan reddingen zonder ge bruik van reddingsmiddelen, het opwekken van levensgeesten enz. De reddingsbrigade hoopt op die wijze het publiek te lalen zien, hoe het bij voorko mende gevallen, met het reddingsmateriaal moet omgaan. Gisteren behaalde het Leidsch Politie- muziekgezelschap, directeur de heer M. Bolderdijk, op het groot nationaal concours te De Meern, in de 2e afdeeling fanfare een lsten prijs met 313 punten in den concert- wedstrijd; een lsten prijs in den marsch- wedstrijd en een 3den prijs in den eere wedstrijd. Het gezelschap behaalde op dien dag het hoogst aantal punten van alle gezelschap pen in den concertwedstrijd. Gistermiddag hebben inbrekers ge tracht zich toegang te verschaffen tot de tennisbanen achter het voormalige „Post- hof'. Blijkbaar hebben de heeren niets van hun gading gevonden; althans er wordt niets vermist. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 17 Aug. '27, be droeg in totaal 525, tegen 541 op 18 Aug. 1926. Tot tijdelijk onderwijzeres aan 'de O. L. School ie Koudekerk is met ingang van 1 September a.s. benoemd mej. J. E. P. Vellekoop, alhier. Tot custos der universiteit alhier is in de plaats van den afgetredene, den heer J Schippers, benoemd met ingang van 1 Sept a.s. de heer A. Smit, bediende bij de medische chemie aan.de universiteit alhier. Onze stadgenoote, mej. E. Kloos, is met ingang van heden benoemd als Onder wijzeres aan de voorbereidende School tel Alkmaar. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA IN NOORWEGEN. Aankomst Bygdin-Holel. Het Noorsch Tel. Bur. seint d.d. 19 Aug., dat KoniDgin Wilhelmina en Prinses Juliana dien avond in het Bygdin Hoogland-hotel aankwamen. Het gezelschap maakte een mooien tocht en was zeer geestdriftig over de prachtige natuur. Zij zullen ongeveer een week te Bygdin blijven, vanwaar kleine excursies zullen worden gemaakt Prins Hendrik is nog niet aangekomen. DE DEMPING DER ZUIDERZEE. De proefpoldei bij Andijk droog. Gisteren is de piroefpolder bjj Ar.dqk drooggevallen. Slechts hier en daar staat nog wat piaswater. Thans zal een begin worden gemaakt met het nemen van een groot aantal grond monsters, onder leiding van dr. Hudig, directeur van het Bodemkundig Instituut te Groningen, waarna zal worden overgegaan tot mechanisch, chemisch en bacteriologisch onderzoek der monsters, mede in vergelij king met die, genomen op kwelders, schor ren en ingedekte slikken. Daarna zal allengs een aanvang worden gemaakt met de beproeving van verschil lende cultuur-technische maatregelen als wijze van ontwatering, ontzilting, aard en tijdstip der grondbewerking en bezaaiing, gewassen keuze, vruchtopvolging, enz. Wij herinneren er aan zoo lezen wjj in het „Hbld." dat de drooglegging van dit 40 bunder groote proefveld rond 11.4 miilioen heeft gekost, zoodat per bunder de grond op pl.m. f35.000 komt te staan. Op zich zelf en oppervlakkig beschouwd ljjkt dit bedrag hoog, doch in aanmerking genomen het feit, dat de vier Zuiderzee polders een oppervlak zullen hebben van 220.000 bunder, komt men slechts tot een onkostenbedrag voor proefneming van f 6 per in te polderen bunder, waarbij dan aanstonds natuurlijk nog komen de kosten der cultuurtechnische proefnemingen, die daar verricht zullen worden onder leiding van den heer W. A. Bosma, l.i. De ringdijk van den polder werd in elf maanden fcijds gelegd en werd medio Juli voltooid, nadat in December een gedeelte van den djjk door storm was weggeslagen, waarna spoedig een begin werd gemaakt met het afmalen van het water, ongeveer iy« miilioen kubieke meter; de pompen hadden een capaciteit van 100 knb. meter per uur. Ten slotte vermelden wjj nog, dat de polder gelegen is bij het inspringend kust- gedeelte tusschen het stoomgemaal bij Andijk en den Broekoorderhoek. De lengte van den aangelegden djjk bedraagt 1.4 K.M., de diepte van den polder is pl.m. 3«/2 M. beneden L.W., de grond bestaat uit klei en zwavelgronden van verschillende zwaarte. STEUN AAN ZUIDERZEEVISSCHERS. Op een vraag van de Vereeniging van Zuiderzee-gemeenten aan den Minister van Waterstaat, om bij hel verleenen van cre- dieten aan Zuiderzeevisschers voortaan de bepaling te laten vervallen, dat het' maxi mum der te verstrekken credielen de 25 der waarde van schip en netten niet zal mogen overschrijden, heeft de minister thans het volgende geantwoord. Zoodra de credielen onder werking der Zuiderzee-sleunwet verleend zullen worden, zal voor deze credietverleening geen wette lijk maximum meer bestaan. De minister zal er ook geen bezwaar tegen hebben om in daartoe leidende ge vallen te overwegen of een hooger crediet zal kunnen worden verleend. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De Utrecbtsche correspondent van het „Hbld." schrijft: Naar aanleiding van proeven, die onlangs in de mijnstreek zijn genomen ter bevei liging van onbewaakte overwegen, hadden wjj een onderhoud met den chef van den Dienst van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen, ir. H. P. Maas Geesteranus. „Hebben deze proeven, zoover u bekend is, succes gehad?" vroegen wij. „Ik heb ze niet bijgewoond, maar acht BINNENLAND. De demping van de Zuiderzee; de proef* polder drooggelegd. (Binnenl., le Blad), Vermindering van het aantal onbewaakt^ overwegen? (Binnenl., le Blad). Anto-ongelukken bij Haastrecht ent Utrecht. (Gemengd, 2e Blad). De „Toer door Nederland". (Sport, 2dei Blad), BUITENLAND. Staking bij de Dnitsche Rijnscheepvaart, (Buitenl., le Blad). De „Matin" doet onthullingen ten aanzien van Russisch gestook in Marokko. (Tel., lei Blad). Senator Borah over de buitenl. actie vooij Sacco en Vanzetti. (Tel., le Blad). het zeer waarschijnlijk, dat men er in ge slaagd is met het oud© denkbeeld van een lichtsein en een aTarmschel praktische re sultaten te bereiken." „Als goede resultaten mogelijk ztjn," vroe gen wij verder, „waarom wordt dan dit systeem in Nederland niet toegepast?" „Omdat bq een automatisch werkend stel sel altijd gevaar bestaat, dat het defect raakt, wat bij onbewaakte overwegen de ergste ge volgen zou hebben. Bovendien de baldadig- |i hei Wanneer er geen toezicht is, is de jeug maar al te gauw tot vernielzucht geneigd. Wat, als zoo'n lamp wordt stuk gegooid en het publiek gaat in vol ver trouwen den „bewaakten" overweg over?'* „U spreekt van defect raken en baldadig heid. Maar heeft u daar dan geen last van bjj het automatisch werkend bloksjelsel, dat toch in wezen op hetzelfde principe berust?" „Inderdaad is het principe vrijwel geljjk. Maar de „blokken", waarin zich een trein bevindt, en door een volgenden trein niet mogen worden binnengereden vóórdat auto matisch een signaal aangeeft, dat de eerstel trein het blok heeft verlaten, staan alle onder toezicht." „Zullen er nog meer bewaakte overwegen in onbewaakte worden omgezet?" was onz« volgende vraag. Integendeel, èenige overwegen, die nu nog onbewaakt zijn, zullen weer bewaakt worden." „Kunt u ook zeggen welke? Behoort die bij Kethel er ook toe?" „Op het oogenblik is het beter nog geen namen te noemen. Maar Kethel in géén geval." DE DIENST DER POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE. Het hoofdbestuur der posterijen en telegra* fie deelt het volgende mede omtrent de ra* ming en opbrengst der posterijen, telegrafie en telefonie: De diensten der posterijen, telegrafie en telefonie hebben over de maand Juli 1927 opgebracht respect, f 4.483.477, f 579.255 en f4.775.921, tegen f4.509.557, f570.524 en f 4.604.478 over dezelfde maand van het vo-. rige jaar. In totaal bedroeg de opbrengst over de eerste zeven maanden van 1927 respectieve^ f27.241.924, f4.036.156 en f 15.135.197 te gen f27.821.767, f3.797.929 en f 14.459.810 in 1926, terwijl de raming over zeven maan den voor 1927 beliep resp. f 26.433.752, f3.811.500 en f 12.091.450. Bij een gelijkmatige verdeeling over de maanden van het jaar van ongelijk vloeien de inkomsten zou de opbrengst hebben be dragen over Juli resp. f3.884.930, f590.959 en f 1.818.353 en over de eerste zeven maan den van het jaar f26.830.939, f3.974.128 en f 12.177.629. Ter toelichting van het groote verschil tusschen de gemiddelde maandelijksche op brengst der telefonie en die over de afgeloo- pen maand wordt medegedeeld, dat dit gele gen is in de omstandigheid, dal in Juli de telefo(jnabonnementen over het 2e halfjaar moeten worden voldaan. BEVOLKING EN BEVOLKINGSDICHTHEID Van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek te Den Haag is verschenen „Bevol king en bevolkingsdichtheid der gemeenten van Nederland op 1 Januari 1927." Het kleine, handige boekje bevat hierom trent interessante gegevens. Zoo blijkt eruit, dat er op 1 Jan. 1830 in ons land 2.613 487 menschen woonden en op 1 Jan. 1927 niet minder dan 7.526.606. En waar de jaarlijk- sche toename dpr bevolking sedert 1920 meer dan 100.000 bedraagt, kan mei een groote mate van zekerheid voorspeld wor-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1