ANEKDOTES. 9 in den Haag vertrekt. Als je dan weer in Leiden terug bent, dan zal je dit wel lezen. Jansje Sjardijn dat begrijp ik wel hoor dat het op je broertjes verjaardag thuis feest was en jij toen geen tijd had om lange brie-s yen te schrijven. Freddy van Schouwen je mag meedoen en mij Tante noemen. Wil je mij ook eens vertellen hoe oud je bent, en of je een jon gen of een meisje bent, ik weet jongens en meisjes die Freddy worden genoemd. Nelly en Bertus Boom, ik heb ook altijd hel veel van zingen gehouden en het ook veel gedaan in mijn leven, maar niet zoo, dat ik er schor van werd. O ja dat bosch van Groenendaal ken ik goed, dat vind ik prachtig, ik ben er in Juni ook nog geweest met kinderen en diei gingen de eenden voe* ren, we hadden brood meegenomen. Karei Voorzaat je mag meedoen en mij Tante noemen. Tot elf jaar behoort men tot de kleineren Je mag gerust je brief bij de brieven van Johan en Frederik Mulder doen. Johan en Frederik Mulder jullie mogen mij ook gerust Tante noemen. Was je moe ders verjaardag een prettige feestdag? Jullie mogen wel om beurten schrijven en dan samen onderteekenen, dat is net zoo goed. Kruipt kleine Zus al zoo flink, dan dan zal ze ook wel gauw gaan loopen. Annie Bavelaar hoe naar voor je, dat je moeder opeens naar het ziekenhuis moest voor een operatie, ik begrijp best dat je toen geen zin had in raadsels en schrijven. Ik hoop van harte dat je moeder spoedig weer thuis mag komen. Het was nu geen vroolijke vacantie voor je. Aart v. d. Nadort ik ken Amsterdam en Rotterdam allebei en als ik moet kiezen,.dan houd ik meer van Amsterdam en jij? Henny Hulsbergen Henning ik zie' .wel uit je brief, dat je logeerpartijen heel pret tig waren, dat je veel hebt gezien en ge noten, nu met des te meer plezier kan je dan na de vacantie weer aan het werk gaan, vindt je ook niet? Annie de l'Ecluse, wat heb je veel ge- zien toen je uit was. Die plaatsen in Gel derland ken ik allemaal wel, maar Leeu warden niet; ik ben nog nooit in Friesland geweest, wel in Groningen. Zeg aan Hennie \dal ik .het heel flink van haar vind, dat zij met jouw hu Lp wat onder je brief schreef. Carel en Marinus Hansen, dat mag ge rust in de vacantie een paar keer over slaan, dat heb ik al dikwijls gezegd. Dat neem ik_nooit kwalijk; in de vacantie mag ieder van zijn vrijheid genieten. Cor Hoogeveen, je mag voortaan meedoen met de raadsels. Wil je mij eens vertellen of je een jongen of een meisje bent Mini Metselaar, ik heb je wel gemist, want je bent een der meest getrouwen. Nu begrijp ik best, dat je geen tijd hadt, nu je voor huismoedertje moest spelen. Je zal het wel heel druk hebben gehad, niet alleen met het huishouden maar ook om je moeder te verzorgen. Ik geloof dat ik nog wel iets van je heb liggen, maar als je wilt, mag je wel al wat nieuws weer inzenden. Beter schap met je moeder. Corry van Stralen, ik merkte wel dat ik de laatste weken weinig uit Leiderdorp hoorde, maar ik begreep het best hoor, dat het door de vacantie kwam. Groot gelijk hoor, je kunt in de vacantie thuis ook veel plezier hebben. Aagje van der Ham, vriendelijk dank voor je kiekje, dat ik van je kreeg. Als ik weer thuis ben in Den Haag, zal ik 't bij de andere kieken in mijn album voor de raadseljeugd plakken. Is je brief toen ver loren geraakt? Of heb ik je toen later nog vermeld? Dat weet ik nu niet uit mijn hoofd, maar als ik je toen later nog heb vermeld bij de goede oplossingen, dan zal ik die raadsels nog wel hebben. Otto Crabbendam, met die warme dagen was het zeker wel lekker aan zee en frisch om pootje te baden, maar nu met al die plasregens is het zeker wel wat al te frisch in zee. of ben je toch nog gegaan? Jan Cats, nu kreeg ik nog opeens je brief met de oplossing van het prijsraadsel Het kunstige aapje. Leüy Schade en Rika Haasbeek, jullie zijn zeker 2 vriendinnen, dat meende ik te begrijpen uit de brieven. Jullie mogen bei den meedoen met de raadsels; doet allebei maar met de grooteren mee, en als je wilt, mogen de brieven samen ingestuurd worden. Bertha, Lucas, Coba Mulder, natuurlijk was er geen tijd om te schrijven toen je ouders hun zilveren bruiloft vierden. Wat trof dat heerlijk net in jullie vacantie, toen konden jullie prettig feestvieren en was het niet erg, dat je pas om 2 uur naar bed ging, je mocht toch uitslapen den volgenden morgen. Hannie Mieloo, wat een alleraardigste kiek is dat, die ik van je kreeg, en hoe leuk bedacht je letters H M met zandvormpjes voor je op dien zandberg. Wat een goeden verjaardag heb je gehad, ze hebben je erg bedorven hoor. Dat hoop ik ook voor je dat je die 2 cadeau* regenmantel en parapluie zoo weinig mogelijk zult gebruiken in Noordwijk. Je zal zeker wel lekker bruin verbrand zijn nu je zoo heele dagen aan zee hebt doorgebracht. Je kiek gaat natuur lijk ook in mijn album voor de raadseljeugd. Catharina van Egmond, natuurlijk heb je goed gebruik gemaakt van uitgaan met het •mooie weer. Gezellig dat je ook weer eens mee mocht met je vader, maar minder ge zellig als je dan door een regenbui werd overvallen. Leendert, Theo, Belsie Elderhorst, ik miste jullie wel, maar ik vertrouwde er op, dat jullie wel weer zoudt schrijven als er tijd was. Zijn jullie prettig naar Katwijk ge weest. O, ik krijg ook hoofdpijn als ik aan zee ben en de zon schijnt zoo schel op de zee, ik zet dan altijd een lorgnet of bril met blauwe of groene glazen op, dat helpt goed. Neen, ik behoef niet meer naar den tand arts, dat zou hier ook niet kunnen, hier is geen tandarts. Jacobus Brouwer, de zee is wel mooi vindt je niet, bij veel wind en als de golven dan zoo hoog gaan en met veel schuim er op. Heb je toen nog bramen gezocht in de duinen. Ik weet tegenwoordig heusch wel, dat de brief van jou komt; je onderteekent zoo duidelijk. Is dat een groote wandeling, de Nieuwe Vaart om loopen. Nelly van der,Voet, weer terug van je logeerpartij, en zooveel plezier gehad met de neefjes en het kleine nichtje. Ja, het was toen dikwijls mooi weer in die weken, wé hebben hier toen ook heel veel builen gezeten, maar nu de laatste dagen nooit, veel te veel regen. Moet je nu spoedig weer naar school? Nelie en Lena Oostveen, dank voor de tweede mooie ansicht, heel aardig, dat jul lie mij weer een groetje hebt gezonden. Ik hoop toch dat jullie de kinderkrant toch wel leest, al ben je niet in Leiden en dus wel merkt dat ik de briefkaarten heb ont vangen. En nu alle#weer hartelijk gegroet lot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Sprinkhaan. 2. Roos, boos, Koos, Toos, doos. 3. Zeist, Baarn, Soest 4. Hop, je, hopje. 5. Op de buitenzijde. 6. De letter r. 7. Haarlemmerstraat, liaar, Lemmer, staart. 8. Harlingen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nettie van Riessen, Mientje van Ricssen, Neelie de Best Marietje de Best, Janny van der Kamp, Lelty Schade, Rika Haasbeek, Nelly van der Voet, Marie van Iterson, Rika van Iterson, Geertruida Kerkvliet, Otto Crabbendam, Corry van Stralen, Aagje van der Ham, Anje de Gelder, Gerardus Hendrik den Haan, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Jacobu9 Brouwer, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst Belsie Elderhorst, Daan Baars, Mini Metselaar, Bram den Older, CareF Han sen, Marinus Ilansen, Lucas Mulder, Bertha Mulder, Coba Mulder, Annie de l'Ecluse, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Ilannie Mieloo, Henny Hulsbergen Henning, Annie Bavelaar, Lies Hagoorl, Nel Flagoort, Aart van de Nadort, Cor Broers, Hendrik Jan Broeksema, Bep Broeksema, Plonia Smits, Karei Voorzaat, Johan Mulder, Frederik Mul* der, Piet van der Nat Piet Nieboer, Nelly; Boom, Bertus Boom, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Freddy van Schouwen, Jansje Sjardijn, Jopie Maartenso, Jan Evers, Louise Planje, Beppie Planje, Kees van der Burg, Paulus Johannes van der Burg, Arie Koevoet, Jasper Koevoet, Coba Koevoet, Dirkje Hopman, Nico van Wijk, Matthijs van Wijk, Abram van Wijk, Marie van Tuuren* hout, Catharina van Egmond, Anje de Gel* der (brief der vorige week), Ali van Egmond, Ali Fallaux, Jan Smit Bram Linschooten, Greta de Vries, Willy de Neijs, Jan Wasse naar, Eempien Wassenaar. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Bram Linschoten. Ge kunt me wel zeggen, zeker en gewis, Wat er tweemaal in 't jaar te vinden is. IL Ingezonden door Coba en Maartje Haasnoot, Verborgen plaatsnamen. Loop naar den winkelier en haal een pakje thee. Haal je hengel op, Piet, want je hebt beet, Is je kettinkje van goud, Annie?, Els, torn die jurk even los, IIL Ingezonden door Willem v. d. Ham. Ra, ra, wat is dat? Bij ons in de kamer zijn achter een glas Twee mannetjes druk in de weer, De kleine gaat langzaam, de groote loopt ras. Zij rusten geen enkele keer. Zij zeggen wel wat, maar zij hebben geen En tegen elkaar zijn zij stil. mond Nooit gaan ze rechtuit, want ze draaien in" 't rond, Hun voelen zijn vast aan een spil. Die mannetjes loopen de nummers voorbij Maar lezen doen zij er geen een, Zij wijzen er naar. Wie zegt spoedig mij'. Wat kereltjes ik er wel meen. IV. f Ingezonden door Agatha Braat. Wat draagt men in sommige landen op' het hoofd en eet men hier bij feestelijke gelegenheden? V.* Ingezonden door Marietje v. Daalen. Eene stad in Portugal van 6 letters, 1, 2 is niet neer, 2, 3, 4, 5 is een soort wijn of iets dat men moet betalen om een brief te ver* fcenden, 5, 6 is een verkorte meisjesnaam. VI. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Wie leeft er van zuur verdiend geld? VII. Ingezonden door N. N. Een plaals in Zuid-Holland van 3 letter* grepen, de 2 eersten beteekencn groeien, de 3e is een halm. Ingezonden door drietal Koevoet. Een klein misverstand. Moeder boos tot Joop die laat uit de school thuis komt: „Zoo, heb je onder weg weer ge vochten, kom je daarom zooveel te laat?'' Joop: „Neen moeder ik moest schoolblij* ven, want ik wist de Alpen niet te liggen." Moeder: „Jij weet ook nooit, waar je rom* mei ligt," lJ

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18