Een Vreemdsoortige Vogelverschrikker. Een Oude Amerikaansche Legende. CORRESPONDENTIE. f De boeren in het Eif el gebergte in Dmtschland hadden eenigen ttjd geleden een heel vreemdsoortigen vogelverschrikker ge maakt. Zij hadden blikbaar ergen last van Öe vogels en nu een afdoend middel bedacht om hun graan en wat zij verder verbouwden tegen deze gevleugelde gasten te beschermen. Zij hadden in een stuk bouwland een aan tal palen geplaatst, welke onderling door metaaldraad verbonden werden. Boven aan lelken paal werd een belletje vastgemaakt, zóó dat het in verbinding met den metaal draad stond. Nu stroomde er door het dal een beekje, hetwelk genoeg stroom had om pen klein waterrad, waaraan de metaaldraad beves tigd was, in beweging te brengen. Terwijl het waterrad nu ronddraaide, kwam er beweging in den metaaldraad, zoodat de belletjes in het veld soms in verscheiden ivelden klonken. Dit was een zoo eigenaardig en onver wacht geluid, dat de vogels er geweldig van schrikten en het veld niet durfden naderen. Ja, zelfs de menschen, wien het bestaan van dezen nieuwen vogelverschrik ker nog niet bekend was, begrepen in het eerste oogenblik niet, waar het geluid van daan kwam, noch wat het te beteekeneu had. Er was een tijd, dat de Indianen in Ame rika stellig geloofden, dat wagens en man-, den en alle voorwerpen, waarin zware las ten vervoerd werden, konden loopen. In die dagen was de wolf een groot vriend van de Indianen, omdat hij altijd bereid was allerlei tijdingen naar ver gelegen streken, waar andere volksstammen der Indianen Woonden, over te brengen. Op zekeren dag waren eenige oude vrou wen in het bosch be'zig hout te sprokkelen. 'Het had geweldig gewaaid en er lagen heel wat takken. De manden die heel groot waren en elk twee beenen hadden, liepen «om de vrouwen heen, terwijl deze ze vol laadden met hout. Juist op dit oogenblik kwam de wolf yoorbij. Toen hij de manden om de vrou wen heen zag loopen, vond hij dit zóó'n Igrappig gezicht, dat hij bleef stilstaan en luid begon te lachen. De manden hielden plotseling halt en wilden geen stap meer doen, omdat de wolf haar uitgelachen had. Vanaf dit oogenblik moeten zij dus door de mannen en vrouwen gedragen worden. De vrouwen werden" zóó boos, toen zij Zagen, wat de Wolf gedaan had, dat zij hem achtervolgden. En toen hij weer terugging, probeerden de mannen hem te dooden. Ook andere stammen trachtten dit te doen en hij Ihad geen rustig oogenblik meer in zijn leven. Dit is de reden, zegt de legende, dat de Wolf bij de Indianen bekend slaat als de bonte hond. Velen vrajgen mij wanneer of ik weer jiaar Den Haag terugga, nu ik denk 29 Augustus, dus de volgende week moeten jjullie de brieven nog over de post naar Kloosterzande sturen, of Maandags vóór 12 ■uur op het bureau L. D. Ik waarschuw de volgende week nog wel, hoe het dan de week (daarop weer moet. Jan en Eempien Wassenaar, gaan jullie tnu weer samen naar school! kan Eempien Weer zoo ver loopen heen en weer naar school. Jullie raadsel zal ik bewaren om het later eens te plaatsen. Daan Baars dat nieuwe raadsel van je is niet zoo heel geschikt, want het is eene plaats, die bijna geen een kind zal weten. Hoe ken jij die plaats zoo. Heb je zoo heer lijk in Rijnsburg gelogeerd en dan telkens Haar Katwijk om te zwemmen. Bram Linschooten dank voor je mooie Is in 't water fijnl k Wou een visch wel zijn, o, wat heb 'k een pret, schatert kleine Jet Rietje houdt haar vast Toos speelt, dat ze wascht en die leuke Loek roept: mijn muts is zoekl 't Water is zoo nat! i 'k houd niets van een had, o, ik ril er van, jammert kleine Han. Maar haar zusje Bé denkt: ik deed graag meel was ik Han maar kwijt hè, zoo'n flauwe meid! D'andr'ren roepen haar: - toe Bé, kom nu maar, met een fermen plons ben je zóó bij ons. Bé-tje lacht; komaan! Hannie laat ze staan. Gauw kleedt zij zich uit o, zoe'n kleine guit! Neen, ze is niets bang! 'k Wed: het duurt niet lang, of die kleine Han toont ook, wat ze kan. Straks springt ze wel mee met haar zusje Bé. Fijn is toch zoo'n bad, al is 't water nat! HERMANNA. ansicht uit Noordwijk. Wat verregen den laatsten tijd, in heel veel brieven las ik over plannen die niet door konden gaan om den regen; 29 Augustus kom ik weer terug in Den Haag. We hebben hier de laatsle dagen ook niet buiten kunnen zdtlen, doordat het yeel te nat was overal. Grela de Vries aardig voor je dat je een eigen tuintje hebt achter je ouders huis. Zorg maar eerst dat je heel goed kunt fiet sen, voordat je in de stad gaat rijden, het is zoo druk overal en er gebeuren al genoeg «ongel ukken. -m Ali Fallaux zoo, was je verleden week in Waddingsveen gelogeerd, ik begrijp dat je toen geen raadsels kon oplossen. Houdt je veel van dieren? ik heel veel en jonge hondjes vind ik alleraardigst. Heb je thuis ook een hond of een poes? Ali van Egmond je broertje mag ook ge rust meedoen, zendt dan maar samen in, schrijft om beurten en onderteekent dan allebei. Geertruida Kerkvliet 2 brieven van je ontvangen, ook je brief der vorige week. De brieven moeten er Maandags vóór 12 uur zijn, nu je woont v!ak bij het bureau L. D., dus dat is gemakkelijk voor je. Anje de Gelder van jou ook 2 brieven ge kregen, had je den brief verleden week te laat bezorgd? Ik hoop dat je die 3 dagen dat je uitging, mooi weer hebt gehad, ik weet niet hoe het daar was maar hier was het 16 Augustus heel slecht weer. Ja ik ken Mijendell wel, ben er wel met een auto doorgereden, ik vind het er heel mooi en Bloemendaal ken ik heel goed, daar ben ik dikwijls geweest. Nico van Wijk je hebt al veel uitstapjes gèmaakt en nog eenige in het vooruitzicht, dus je zal zeker ,weJ erg tevreden zijn pv.ex je vacantia. i Matthijs en Abram van Wijk als je wilt, mag je wel nieuwe raadsels en anecdotes .insturen, nu heb je nog meer tijd het op te schrijven, nu het nog vacantie is; en dan doe ik ze bij den voorraad, dien ik nog heb liggen. Marie Tuurenhout ja dat weet ik wel, dat je al eens eene anecdote instuurde, maar zooals die was opgeschreven, was die niet geschikt. Deze zal ik eens plaatsen bij gei tegenheid. Dirkje Hopman dat trof slpcht, dat net alles klaar stond, om met elkaar naar Kat-> wijk te gaan, toen er onverwachts zooveel familie overkwam. Die/ familie zou raar op-< gekeken hebben, als ze gekomen waren, nadat jullie al waart vertrokken. Drietal Koevoet heel gezellig hoor zooals jullie dat beschreef, dat met elkaar je moe der helpen en al zingende de snijbooneni molen draaien, dat deed mij denken aan mijne kinderjaren in mijn ouderlijk huis, dan deden wij dat ook. Zijn jullie al bramen gaan zoeken? Johannes en Kees van der Burg je behooert allebei nog eenige jaren tot de kleineren. Schrijft maar om beurten en onderteekent dan allebeli, dat mag best bij de gewone raadsels. Louise en Beppie Planje hoe grappig dat spelletje va^i schortje binden. Dat was een mooie prijs die Louise kreeg voor het zweirn men en heel nuttig ook. Cootje Poldervaart heerlijk hè die boofa tocht over de Kager- en Brasemermcer. Ik Ihoorde in lang niets van je vriendin Toos, en ik heb haar boek om haar adres gevraagd Ik heb nog dat plaatje van haar, waar haar vader op staat en dat moet ik haar toch over de post terugzenden. Jan Evers ja ik kom heel enkel wel eens In Rijswijk met de tram, die op het Plein

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17