UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Dr H.MANNING'S SUPP05IT0RIA ALPHEN AAN DEN RUN. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: A. Bun', geb. v. d. Lee z. W. J. de Koning geb. de Kok z. E. de Lange geb. Mulder z. A. J. Honselaar geb. v. Bodegraven z. T. v. Ooslerom geb. v. Kreuningen z, G. Veenendaal geb. Essen z. S de Ridder geb. Slot d. Gehuwd: P. de Vries jm. 25 j. en G. v. Egmond jd. 27 j. Overleden: J. Hoogervorsl wedn. van P. v. d. Wind 77 j. S. v. Leeuwen jd. 23 j. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Marinus Franciscus, Z. van Johannes Hendrikus Albertus Maria Jansen en Mathilda Gerarda Francisca Horstmanshof. Leonardus Everardus, Z. van Petrus van der Zwet en Anna Barbara Alida Rodewijk. Overleden: Geertruida van Schalkwijk, wed. van A. Boele, 82 j. Maria Anna Ving, 6 d. Getrouwd: Johannes Gerardus de Rijk jm. 27 j. met Pelronella Johanna van Es jd. 29 j. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Woens dag a.s des namiddags te 3 uur ter behan deling van de volgende agenda: 1. Aanbie ding gemeente-rekening, dienst 1926; 2. Vaststelling raadsbesluit lot onderhandsche verhuring van een drietal woningen te Oude-Wetering; 3. Wijziging begrooting, dienst 1927; 4. Reclames schoolgeld; 4a. Suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst jaar 1927; 5. Ingekomen stukken en mede- deelingen. BODEGRAVEN. Op Woensdag 17 Aug. hoopt de ver- eeniging Rhodé tot steun van het kinder huis „Voordorp" te Leiderdorp, alhier een collecte te houden. In deze stichting wordt een 90-tal ver waarloosde kinderen zorgvuldig verpleegd, wat gepaard gaat met financieele zorgen. Nu tracht de vereeniging Rhodé het bestuur dezer stichting in haar financieele zorgen te helpen door het houden van collectes. De vereeniging beveelt haar collecte ten Zeerste aan. KOUDEKERK. De heer W. A van Besooijen alhier slaagde voor het examen Fransch L. O, LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Clasina, dochter van H. Smit en C. C. A. v. d. Berg. Johanna Ma ria, dochter van A. J. Streng en C. A. Ver klei). Petronella Wilhelmina. d. van G. v. Tol en F. Kersbergen en Christina, dochter van L. Noordervliet en J. Balken ende. Gistermiddag geraakte het 10-jarig dochtertje van den alhier wonende van F., met haar rijwiel, dat ze nog niet geheel machtig was, aan den Hoogmadenschen weg in een diepe sloot, en ging kopje onder. Ge lukkig werd het kind door in de nabijheid zijnde personen gered. LEIHUIDEN. Uil vroeger dagen Zondag herdacht ds. A. Hoogenraad, thans predikant te Uithuyzen, den dag waarop hij 25 jaar geleden zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente alhier deed. Hij sprak naar aanlei ding van Romeinen 12 12 „Verblijdt u in de hoop, zijt geduldig in de verdrukking, vol hardt in het gebed". Na beëindiging van zijn rede werd hij nog door den tegenwoordigen predikant ds. G. J. v. d. Flier toegesproken. Ten slotte zong de gemeente haren vroege- ren leeraar nog toe Psalm 134 3. De kerk was uitstekend bezet. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s. te half elf voorm. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanmerkingen Ged. Staten op de be grooting 1927. 3. Aanbieding gemeenterekening. Gedeputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland hebben thans aan den Raad verzocht alsnog de volle jaarwedde van den gemeente-ontvanger op de begrooting dienst 1927 uit te willen trekken. Mocht de Raad nog weigerachtig blijven, dan zullen Ged. Staten tot toepassing van art. 212 der Ge meentewet overgaan en zelf het vereischte bedrag op de begrooting brengen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Arie Cammeraat, 66 j., echt genoot van A. J. Scheurwater. Getrouwd: A. den Ouden en S. v. Bergeijk. H. de Rijk en J. van den Akerboom. De heer Verboom, ambtenaar ten kan tore van Notaris Vos alhier is in gelijke functie benoemd te Apeldoorn ten kantore van notaris E. J. Brouwer aldaar. ZWAMMERDAH. Up Woensdag 17 Aug. hoopt de ver eeniging Rhodé tot steun van het kinder huis „Voordorp" te Leiderdorp, alhier een collecte te houden. In deze stichting wordt een 90-tal ver waarloosde kinderen zorgvuldig verpleegd, wat gepaard gaat met financieele zorgen. Nu tracht de vereeniging Rhodé 'het bestuur dezer stichting in haar financieele zorgen te helpen door het houden van collectes. De vereeniging beveelt haar collecte ten zeerste aan. tg AALSMEER. Zaterdagavond maakte „Aalsm. Fan farecorps" een marsch met muziek door het dorp en zijn uitbreidingen. Op verschil lende plaatsen werd halt gehouden en een extra nummer ten beste gegeven. Het door de burgerij geschonken nieuwe vaandel, vervaardigd naar een ontwerp van architect Staal, werd meegedragen, waarbij het in grooten getale opgekomen publiek gelegen heid had om nabij het kostbare doek te be zichtigen. De bloemenhandel, alhier, verkeert, door de groote aanvoeren van verschillende soorten zomerbloemen, in een zeer luste- looze stemming. Veel aan de veilingen aan gevoerde partijen kunnen het daarvoor vastgesteld minimum bedrag niet opbren gen, waarna ze vernietigd worden. Zulke bloemen hadden dan maar beter niet ge sneden kunnen worden, daar alle arbeid daaraan ten koste gelegd, tevergeefs ge schied is. De kweekers, die het er op heb ben toegelegd, om thans chrysanten ten verkoop aan te bieden, treffen bij al de lusteloosheid een buitengewoon willige markt, en Mr. Pulling en Rayonnant doen opgeld. Goede kwaliteit bracht de laatste dagen van 5868 cent per bloem op. Na tuurlijk is het speciaal een export-artikel; voor 't binnenland heeft men niet zulke hooge prijzen voor de bloemen over. Spoe dig zal nu de aanvoer van chrysanten zich sterk uitbreiden en niet onwaarschijnlijk zal de prijs belangrijk terugloopen, doch hoe het dan zij, de inzet is hoopvol en ge zien het succes, dat Aalsmeer in Mei j.i. op de Parijsche tentoonstelling had te boe ken, zullen onze exporteurs ook in Frank rijk wel wat bloemen weten te verkoopen. Wat in a.s. najaar- en winterseizoen kans geeft op behoorlijke prijzen voor de snij bloemen. HAARLEMMERMEER. Alscheidspredikatie. De heer T. van der Hoek, evangelist bij de Ned. Hervormde kerk nabij de Lijnden alhier, die aldaar ruim 17 jaren als zooda nig is werkzaam geweest en zich om ge zondheidsredenen en wegens hoogen leef tijd genoodzaakt heeft gezien zijn ambt neer te leggen, hield Zondagmiddag zijn af- scheidspredikatie. Het kerkgebouw was geheel bezet. De scheidende herder en leeraar had tot tekst gekozen: Hebreën 13: 8, „Jezus Christus is gisteren, heden en tot in der eeuwigheid dezelfde" en hield naar aanleiding van deze woorden een boeiende rede, die op allen diepen indruk maakte. Aan het einde van zijn predikatie geko men zijnde, werden door den heer van der Hoek en weöerkeerig o.m. door ds. Bax van Hoofddorp, hartelijke woorden van dank en waardeering gesproken voor de ondervon den medewerking en betoonde vriendschap, waarna den scheidenden leeraar een ze genbede werd toegezongen. De heer v. d. Hoek heeft zich te Heem stede gevestigd. Naar wij vernemen heeft de heer K. Rijsdijk, beambte van den Haarlemmer- meerpolder, die ruim 33 jaien als sluis wachter hij de schutsluizen bij Aalsmeer is werkzaam geweest, al9 zoodanig eervol ont slag aangevraagd tegen 15 October a.s. Gedurende al die jaren heeft de heer Rijsdijk steeds bij nacht en ontij den klaar gestaan om de schippers t© „schutten" en was hij een voorbeeld van werkkracht en werklust. Sedert 1894, het jaar waarin de sluizen geopend werden en de heer Rijsdijk als sluiswachter werd aangesteld, is het aantal vaartuigen dat door hem werd geschut enorm groot en niet bij benadering te schat ten. Omtrent het 25-jarig priesterfeest, dat pastoor A. G. v. d. Berg te Nieuw-Vennep alhier, onder groote belangstelling Maandag vierde, werd ons het volgende medegedeeld. Uit vele woningen wapperde de driekleur. De prettige enthousiaste stemming welke er onder vele bewoners van het dorp heersch- te, leverde duidelijk het bewijs dat pastoor v. d. Berg bij zijn parochianen niet alleen, maar ook bij vele andere ingezetenen hoog staat aangeschreven. Reeds Zondagavond te 6 uur werd z.eerw. op inderdaad waardige wijze ingehaald. Deze plechtige intocht had plaats vanaf Hillegom. De ontvangst op het kerkplein droeg ook een plechtig karakter en de harte lijke begroeting die den algemeen geachten en beminden herder ten deel viel en de spontane wijze waarop hem eer en hulde werd gebracht, waren indrukwekkend. Na de ontvangst en felicitaties in de pastorie, had in de kerk een plechtig Lof plaats. Maandagmorgen te 10 uur werd in de kerk een plechtige H. Mis met feestcantate opgedragen. Daarna werd receptie gehou den, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. 's Middags te 2 uur had in een lokaal van de St. Josephschool de aanbieding plaats van het huldeblijk der parochie door het eere- en feestcomité, hetgeen met een hartelijke toespraak geschiedde door den voorzitter, den heer Alkemade, en bestond uit een enveloppe met inhoud. De dagelijksche besturen van verschil lende R.K. vereenigingen waren hierbij tegenwoordig. De waarnemend burgemeester, de heer Knaap, die de plechtigheid bijwoonde, sprak namens het gemeentebestuur eenige woorden van dankbaarheid en waardeering, waarna de jubilaris hartelijk dankte voor de hem gebrachte hulde en zooveel blijken van liefde en vriendschap. Te omstreeks 7 uur had een plechtig sluitingslof met lofzang Te Deum plaats. Woensdag 17 Augustus zal er onder de H. Mis algemeene H. Communie der school kinderen plaats hebben en de herder in de St. Josephschool worden gehuldigd. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen, waarvan el- ken werkdag inlichtingen bij de politie ver kregen kunnen worden: een-portemonnaie met inhoud, een bril, een geit, een jongens pak mét zwarte schoenen en kousen, een portemonnaie met inhoud. De Oude Kerk-toren is gedurende lan gen tijd een betrouwbare gids voor hen, die willen weten „hoe laat het is", vooral voor onze vele strandbezoekers is het een baken op duinl De gemeente-uurwerk maker, de heer Verlint, zorgt daar minu tieus voor. Maar als er aan den toren gear beid wordt door bouwvakarbeiders dan raakt direct de klok van streek. Zoo ook nu weer. Nauwelijks is men bezig de noo- dige werkzaamheden aan den toren te ver richten of de klok stond stil. We zullen hopen, dat dit euvel spoedig verholpen zal worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubilea. Het was gisteren een bijzondere dag voor de parochie en voornamelijk voor het Zang koor. Zooal6 we reeds mededeelden was het 40 jaar dat de heeren P. J. Aarts, C. v. Kuyeren. H. v. d. Nouweland en J. v. Schie aan het Zangkoor verbonden waren. Zooiets komt niet dikwijls voor. Neen, hoogst zelden Zulks zou dan in een plechtige! Lof door Ka pelaan Aarts uit Den Haag, zoon van een der jubilarissen en geassisteerd door den Pater9 Clene en Lutz uit het St. Will. College en Pastoor Spoorman, ge vierd worden. De jubilarissen met hun vrouwen hadden voor het altaar op gere serveerde plaatsen plaat9 genomen. Het altaar was extra versierd en het zangkoor had natuurlijk in de repe title's hiervoor buitengewóón gestudeerd. De pastoor sprak woorden van dank voor hetgeen de jubila rissen in dit lange tijdperk voor de Kerk en tot me'erdere eer van God en stichting der geloovigen hadden gedaan en feliciteerde de jubilarissen, mede namens het Kerkbestuur met dit jubileum. Na dit Plechtig Lof was er een feestelijke bijeenkomst in de Pastorie. De avond werd feestelijk en gezellig doorgebracht met voor drachten. zangnummers en toespraken. Niet te vergeten was er een 'z.g. „levensloop" door een der leden samengesteld die allen deed schudden van het lachen. Het was een mooiei avond. Zondag a.9. wordt het feest, voortgezet met een Flechtige H. Mis, opge- dragn door kapelaan Aarts met assisten tie van dezelfde Paters Clene en Lutz S. F. waarna in d^ Pastorie receptie gehouden wordt. De bloempjesdag ten bate van „Her wonnen Levenskracht" heeft opgebracht f 74.50. Een prachtuitkomst. Hulde aan de jongedames dia» dat wisten te bewerken. De heer ir. A. v. d. Berg Jun. alhier is aangesteld als inge'nieur aan de bekende Philipsfabrieken te Eindhoven. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. v. W. F. Braam en J. Meyers. Mary Alice Elizabeth, D. v. W. Kulk en A. H. L. Marshall. Anna Catharina, D. v. JH v. d. Voort en J. M. v. d. Lans. Cathavina Helena, D. v. Th. v. d. Voort, en G. Beyk. Johanna Jacoba, D. v. J. P. Segers en Th. G. Eg- grnk. Johanna Wilhelmina, D. v. J. H. v. d. Barse laar en A. H C. Mathot. Gerardus Joseph, Z. v. M. Beelen en J. C. Horstman. OverledenWilhelmina v. d, Laan echtg. van H. J. Kemselaar 78 j. Ondertrouwd: W. Passchier en J. van Klaveren. Voor het examen Fransch akte L. O. is geslaagd de heer L. van den Dool alhier. NOORDWIJKERHOUT. Het zilveren priesterfeest van pastoor Hafkenscheidt. In het geheel met groen en bloemen ver sierde Zilk werd Zondag het begin gemaakt van de feestviering, ter eere van het 25-jarig priesterfeest van pastoor J. H. M. Hafken scheidt. 's Namiddags, zes uur, werd de pastoor afgehaald van de grens der parochie. Een heraut met klaroengeschal ging den stoet vooraf en kondigde de komst van den jubi laris aan. In verschillende rijtuigen waren gezeten, de jubilaris met familie; het R.-K. parochiaal Kerk- en Armbestuur, B. en W. dezer gemeente, de feestcommissie, enz. Na een rondgang door het versierde dorpsge deelte, begaf men zich naar de kerk, waar de jubilaris door een stoet bruidjes en mis dienaren naar het altaar geleid werd om een plechtig Lof op te dragen, welke plech tigheid werd voorafgegaan door het zingen van het Veni-Créator. Zoodra de jubilaris het altaar betrad, zong de geheele gemeente een welkomstlied. Na afloop van het lof werd het feest in de pastorie huiselijk her dacht. Maandag werden de feestelijkheden voort gezet, 's Morgens om halfzeven was het algemeene Communie der parochianen. Om tien uur droeg de pastoor persoonlijk aan het rijkversierde hoofdaltaar een plechtige H. Mis van dankbaarheid op. Het zangkoor bracht een nieuwe, meer stemmige feestmis ten gehoore, voor man nen- en jongensstemmen, gevolgd door de Priester-cantate van Dobbelstein. 's Middags werd er een druk bezochte receptie gehouden, opgeluisterd door muziek van de Zilker-harmonie. Gisteravond om acht uur werden de ker kelijke plechtigheden gesloten met een Solemneel lof met zang van „Te Deum". NOORDWIJK. 25-jarig priesterfeest van den Deken J. W. H. Boisboom. Maandagmorgen naderden velen ter H. tafel en de kerk was met de pleohtige Hoog mis weer eivol met menschen. Onder de Hoogmis hield de H. E. Deken een predikatie, waarin hij dank bracht aan God voor alles door Hem in die 25 jaren geschonken en waarin hij het gebed der geloovigen verzocht voor de priesters in 't algemeen en voor hem zelf in 't bijzonder. Na de Hoogmis werd door het zangkoor een feestcantate gezongen. Deze feestcantate werd keurig uitgevoerd. Dan volgde van halftwee tot halfdrie receptie voor de be sturen van de verschillende vereenigiugeii in het Juvenaat. Hier werd bet woord nog gevoerd door den heer A. J. Loerakker, den voorzitter van den R.-K. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit"; van halfdrie tot vuur uur was er algemeene receptie in het Juvenaat, waar wjj o.a. zagen het Dage* lijksche bestuur der gemeente Noordwij k, nml. burgemeester jhr. W. C. van Panhuys en de wethouders H. Lieferink en J. v. Eeden, en den gemeente-secretaris A. G. Welen. Verder maakte een zeer groot aantal parochianen gebruik van deze gelegenheid om defei jubilaris de hand te drukken en hem te feliciteeren. Te zeven uur 's avonds was er plechtig Lof tot dankzegging met „Te Deum" en feestlied. Te 8 uur bracht het fanfarecorps een serenade aan den jubilaris voor de pastorie onder zeer veel belangstelling. Daar na namen de muzikanten plaats in de muziek tent op het Lindenplein, waar een concert werd gegeven, wat de talrijke aanwezigen nog geruimen tjjd, ondanks den regen, deed bleven. Loop der bevolking. Gevestigd: Mevr. de Wed. De Jongh van Polsbroek, van Den Haag, Boerhaaveweg 1 V. de Marcheme, zonder beroep, van Curacau, De Ruyterstraat 44 Mej. de Wed. L. W. J. ten Kroode, geb. Roos. van Amsterdam, Voorstraat 50 A. Sluiter, re ligieuze, van Heythuyzen, Pickéweg 16 J. M. Schager, zonder beroep, van Haar lem, Hoofdstraat 8 G. Lindhout, zonder beroep, van Naaldwijk, Wilhelminastraat 11 A. A. A. Kraaij, zonder beroep, van Zwammerdam, Zandvoortschestr. 20 A. C. M. Versluijs, zonder beroep, van War mond, Molenstraat 58 Chr. Peters, krui- deniersbed., van Haarl.meer, Voorstraat 52a C. J. H. Bekkering, huishoudster, van Nieuwkoop, Zeestraat 13 I. van Creij, religieuze, van Gilze en Rijen, St, Jeroens- gesticht J. G. G. Visser, zonder beroep, van Voorschoten, Voorstraat 55 W. J. Waasdorp, dienstbode, van Leiden, P. Hein- straat 54. Vertrokken: J. C. van der Zwam, zonder beroep, naar Rotterdam, Stregelweg 11a Wed. Jac. Bouwmeester, zonder beroep, naar Rijnsburg. Smidsteeg 36 GE. Noppen, linnen juffrouw, naar Amsterdam, Lombokstraat 29 M. Cobben, onderwij zeres, naar Amsterdam, St. Leo Scholen, Spaarndammerstraat J. J. M. Faase, zon der beroep, naar Woerden, Pensionnaat SI. Jozef N. A. Lager en gezin, caféhou der, naar Den Haag, Reggestraat 16 J. P. A. Voogt, religieuze, naar Gilze-Rijen, St. Franciscusgesticht N. H. Hermans, visscher, naar Lisse, Rooversbroek 12 J. van Dijk, religieuze, naar Stevensweert, Franciscanessenklooster. Bij de driesprong in de Klei alhier is een personenauto, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting in een sloot gereden; persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto kon na door een kraan wagen tei zijn gelicht op eigen kracht zijn weg vervolgen. NOORDWIJK-BINNEN. De heer H. alhier werd toen hij op e'en rijwiel het kruispunt Kerkstraat H. Geeslweg passeerde aangereden door een auto waarvan de bestuurder geen signalen gaf, waardoor zijn rijwiel werd beschadigd Del politie stelt een onderzoek in. De alhier vermiste Duitsche dienstbode C. S. is weder terecht, zoodat het verzoek tot opsponng gedaan door den Comm. van Politie alhier als vervallen kan worden be schouwd. NOORDWIJK AAN ZEE. Bij het ontsteken van vuurwerk op het terras van een der pensions alhier had een ongeluk plaats. Doordat een vonk van een vuurpijl terecht kwam in een koffer met vuurwerk ontbrandde dit zoodat de koffer in brand vloog. Een in de nabijheid staande dame werd door e'en ontbrande vuurpijl aan het been ernstig verwond zoodat zij op last van een geneesheer ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest wor den vervoerd. VOORHOUT. Gemeenteraad. Een voordeelig saldo ▼an f 40.000 op de rekening 1926 En reeks amendementen op de algemeene politie-verordening Afscheid van den heer Roozen. Voorzitter de heer G. Bulten, burge meester. Afwezig de heer v. d. Voet, we gens verhindering. De voorzitter opent met het gebruike lijke gebed de vergadering. De voorzitter deelt mede, dat is inge komen een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit begrooting wijziging 1926. Voor kennisge ving aangenomen. De commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening over 1926 heeft haar werk volbracht. Aan het rapport onHeenen wij het vol gende Aan onderhoudskosten van wegen en voetpaden is werkelijk uitgegeven f 3987.89, terwijl geraamd was f 8788.67. Een bedrag voor schoolgelden ad f J 80.67 is nog niet betaald geworden. De rekening sluit op den gewonen dfienst Nmet een batig saldo van f40.172.07. De commissie geeft in overweging een gedeelte van het voordeelig saldo, bijvoor beeld f 20.000 aan te wenden, voor het maken van een reservefonds, om daaruit een deel des kosten van de waterleiding te kunnen bestrijden. Daarnaast zou de commissie willen voorstellen om f 10.000 van het saldo aan te wenden voor aflos sing van eenige der duurste leeningen van 5$ pCt. In geen geval zou de commissie het saldo aangewend willen zien om, een gedeelte van de reconstructiekosten der wegen te betalen. Op de eerste plaats niet, omdat zij van oordeel is, dat er naar gestreefd moet worden om de wegenkosten zooveel moge lijk uit de opbrengst der wegenbelasting te bestrijden en op de tweede plaats met, RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien.) ƒ1.75 per doosje van 12 stuks. 6943 wijl het een argument zou zijn om straks eventueel het percentage van d<e wegenbe lasting te verhoogen, dan werkelijk zoxi kunnen verzwakken. Het restant van het saldo, zijnde dan plm. f 10.000 zou de commissie voorioopig op de rekening nog onbestemd laten staan. Overigens gaf zij den raad in overweging de rekening vast te stellen. Overnemende de gedachte van de com missie, geven B. en W. den raad in over weging de saldi als volgt te bestemmen: f25000 van den gewonen dienst overbren gen naar den kapitaaldienst van 1928 ten behoeve van de waterleiding, pl.m. f 10.000 idem voor het aflossen van enkele dure geldleeningen en het bestrijden van kosten der centrale verwarming in de R.K. Jongens school, voor welke kosten anders geleend zou moeten worden: f5000 van den gewo nen dienst onbestemd laten om daaruit even- tueele tegenvallers op eenigen dienst te kunnen bestrijden. In het voordeelig saldo van den kapitaal- dienst is opgenomen een bedrag van f 8000 als afkoopsom van den onderhoudsplicht der Bultbrug in de Teijlingerlaan. Waar bruggen en wegen een ongeveer ge lijksoortig object zijn, en bovendien de kosten van de versterking der Bultbrug grootendeels in de wegenkosten worden op genomen, komt het hun best voor om be doelde f 8000 in mindering te brengen op de straks aan te gane geldleening voor de bi tumineering van de 's Gravendamsche weg en de Teijlingerlaan. Het restant van den kapitaaldienst, zijnde dan f15562.461/' f8000 f7562.451/», waaronder nog begrepen is een bedrag van f 1020 voor reserveering van waarborgsom men, en van f 3584.481/3 als in 1928 aan de Maatschappij Wegenbouw te betalen onder- houdsternujn, zouden zij voorioopig op den kapitaaldienst laten staan. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Thans wordt overgegaan naar punt 4 van de agenda: Behandeling van het ontwerp ah gemeene politie-verordening. Een uitvoerig gedrukt, uit 18 hoofdstuk-* ken bestaand ontwerp, werd de vorige week den raad ter kennisname toegezonden. Hierop kwamen de volgende amendement ten in: Art. 7, de heeren Nijssen en v. d. Hulst. De laatste alinea te lezen: tot aan perceel Jacoba van Beierenweg 63. B. en W. ne men dit amendement over. Art. 19, lid 5, de heeren Nijssen en v. d. Hulst Het tweede gedeelte als volgt te le zen: Voor het overloopen van dezelve ri wordt gestraft de hoofdbewoner of gebruit ker van elk huis of perceel enz. B. en W. nemen het amendement over met deze toevoeging, dat na het woord „hoofdbewoners" ingevoegd wordt, „of ge bruiker" en na het woord „huizen" „of per-* ceelen". Art. 21, de heer Eigenbrood. In art. 21 iiï te lasschen: het ledigen van vergaarputten of bakken, zooals van varkensurine en der-* gelijke. Door B. en W. overgenomen. Art. 23, Nijssen en v. d. Hulst. In plaats van 24 uur te lezen: 2 maal 24 uur. B. en W. handhaven hun voorstel, mede met het oog op het 2e lid van dat artikel. Art. 25, Nijssen en v. d. Hulst. In plaats van 24 uur te lezen: 2 maal 24 uur. B. en W. nemen dit amendement over. Art. 27, Nijssen en v. d. Hulst Laten vervallen. B. en W. handhaven hun voor stel. Na toelichting door voorstellers en op merkingen van den voorzitter en van den heer v. d. Laan, werd het amendement met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Art. 43, Nijssen en v. d. Hulst. Letter h. Voor in de bebouwde kom der gemeente te lezen: vanaf de Nagelbrug tot aan den overweg der Ned. Spoorwegen. B. en W. handhaven hun voorstel. De heer Nijssen zal plaatsing van uri noirs noodig achten. De voorzitter deelt mede dat daarmede bij de a.s. begrooting rekening gehouden zal worden. De voor stellers trekken daarop het amendement in. Letter k, de heer Eigenbrood. Te bepalen dat ook het voetbalspel langs den openba ren weg is verboden. De voorzitter merkt op, dat dit verbod reeds geregeld is onder letter p van dit ar tikel, waarop voorsteller het amendement terugneemt. Letter q, Nijssen en v. d. Hulst. Tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang met iemand van de andere kunne, te zitten of te liggen langs openbare wegen en voetpaden of op terrei nen langs openbare vaarten en slooten. De voorzitter merkt op, dat het Wetboek van Strafrecht reeds gedeeltelijk daarin voorziet. Op scherp toezicht op feestterreinen wordt aangedrongen. Art. 52 Nijssen en v. d. Hulst als volgt te lezen: Het venten, te koop aanbieden, of verspreiden van voorwerpen of waren van welken aard ook, is verboden zonder schrif telijk bewijs van den directeur van den Keuringsdienst van waren te Leiden en op> die gedeelten enz. De Voorzitter wijst op de onmogelijkheid daarvan, waarop het amendement door den voorstellers wordt ingetrokken. Art. 55 Nijssen en v. d. Hulst: Het artikel te wijzigen als volgt: Het is verboden ta zwemmen of te baden binnen 200 M. van af den openbaren weg of bewoonde huizen. Amendement overgenomen met de stem van den heer v. d. Laan tegen. Art. 63, de heer Eigenbrood- Art 63 lokt de vraag uit of hiermede ook bedoeld 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6