GEVEILDE PERCEELEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. SPORT. Het Zwemfeest in het Haagsche Zuiderpark Bad. Een bad- en zweminrichting te Hoofddorp. Te Hoofddorp worden pogingen aangewend om te komen tot de stichting van oen ver- leeniging tot exploitatie van een bad- en zweminrichting. Wellicht ligt het in de bedoeling de nabij thet gemeentelijk concoursterrein alhier ge maakte zwemplaats, waarin men vrijwel dagelijks 40 k 50 kleine en groote personen kan zien baden door verandering en uit breiding voor het beoogde doel beter ge schikt te maken. Door het aanbrengen van een paar kleed- Ihokjes werd reeds, eenige verbetering aan gebracht, maar toch kan deze badgelegen heid nog niet op den naam van „bad- en zweminrichting" aanspraak maken. Het is dan ook toe te juichen dat vele zwemliefhebbers met ernst willen trachten om in deze iets goeds te bereiken. In een gehouden vergadering van het bestuur der vereeniging van Opstalhouders in den Haarlemmermeerpolder werd het be sluit genomen om de leden aan te moedigen nooit tot onderteekening van een verhoogd contract over te gaan. Verder besloot men zich per adres te wenden tot den gemeenteraad van Haar lemmermeer met verzoek om bij eventueele vaststelling van een huurverordening met de lasten der opstalhouders rekening te houden. Betwijfeld moet worden of dit verzoek nog eenig defect zal kunnen sorteeren omdat de raad van deze gemeente reeds besloten heeft niet tot vaststelling van een huurverorde ning over te gaan. Pastoor A. C. van den Berg van Nieuw-Vennep viert heden zijn 25-jarig priesterjubileum evenals zijn vroegece plaatsgenoot, pastoor J. de Vlieger, thans werkzaam bij de parochie van Ot L. Vr. van Lourdes te Amsterdam. HILLEGOM. Mej. J. W. A. E. Uri alhier 9laagde te Utrecht voor het examen Fransch akte L. O. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Dirkje, d. van E. Vlieland -en P. van der Kwaak Jacoba Lijdia, d. van D. Haas noot en H. L. van der Bent Arie, z. van ,W. van der Oever en C. Ruwaard. Ondertrouwd: geene. Gehuwd: J. de Mooij en A. Meijvogel. Overleden: Everhardus Wilhelmus Jo hannes Wouters, oud 66 jaren, echtg. van C. van de Nouwehand. KATWIJK AAN ZEE. Wat was dat jammer dat het figuren- scheppen en het fortenbouwen onder zoo ongustige omstandigheden moest plaats hebben. Nauwelijks waren ze begonnen of een striemende regenbui joeg alle deelne mers van het strand af. In den avond, terwijl nog nu en dan eenige druppeltjes vielen, werd de lam pionoptocht in elkaar gezet, die een schit terend verloop had, dank zij de zeer goede leiding van de politie die te paard en te voet in den stoet van zeker eenige duizen den menschen, meetrok. Er wa-s op allerlei wijze eenstemmigheid. Zelfs in den zang van: Houd er de moed maar in", „V.v.V. gaat nooit verloren,, enz. enz. Aan het Gem. Arbeidsbureau was de stand der werkloosheid aldus. 6 losse arbei ders, 1 kuiper. 1 straatmaker, 2 timmer lieden, 1 grondwerker en 1 visscher. Te zamen 12 personen. Aan het Bureau van Politie zijn om trent de volgende gevonden voorwerpen in lichtingen te verkrijgen: een dameskous met elastiek; een lederen 'kinderschoentje (bruin), een bnl. een witte strooien hoed. Ds. Scheele van Oudewater heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier be dankt. Zaterdag werd een kind van P. v. R. in de Adrianastraat door eigen onvoorzich tigheid door een auto aangereden, wat met een kleine vleeschwond aan het zitvlak af liep. De eigenaar der auto, hoewel hem zelf geen verwijt trof. was toch zoo medelijdend dat hij de kosten van het geneeskundig on derzoek voor zijn rekening nam. In beide Herv. Kerken werd te zamen f20.2p gecollecteerd voor de Zending. Voor de Diaconie werd gecollecteerd f418.14. Ds. Rutgers ontving f5.voor de Oude Kerk en f 30 voor de Zending en f 10 voor de armen. De offerbussen brachten in Juli op in de N. K. f26 23 en in de O. K. f 18.23, te zamen f 44.46. Morgen zullen op de Strandevangeli- salie spreken ds. Simon van Gouda en H. Knoop van Gouda. Op a.s. Donderdag J. Versteeg van Groote Lindt en ds. L. Boer van Amsterdam. Zaterdagavond 'had in de Gemeentezaal als naar gewoonte het afscheidsfuifje plaats van de commissie uit de badgasten, die de strandfeesten organiseerden voor V. V. V. Op zichzelf is dit niets bijzonders, ware het niet, dat mej. A. G. Bloot door den voor zitter van dat comité was gehuldigd. Eerstens was zij de bruid en tweedens was het thans d9 tiende maal, dat zij de ziel was van de organisatie. Ze was meestal alomtegenwoordig en op allerlei wjjze, vooral btj de z.g.m „blauwe bende", een groep jongelui van beiderlei kunne, klonk, haar wil als wet en toch ra de meest mogelijke harmonie. Niets was haar te veel. Of ze met den bedelnap ging oi een leidende positie had, in alles was zq vooraan en het liep op rolletjes. Ook ten opzichte van de inkoopen wist ze Immers de laagste prijzen te bedingen. Het spreekt van zelf, dat \ve haar noode zullen missen; maar als straks haar eigen huishouden haar roept, heeft ze daar aller eerst een roeping te vervullen. We wen- schen haar dan ook alle goeds toe en hopen, dat het haar wel moge gaan. De jubilaresse dankte met een kort woord voor dit bijzonder blijk van sympathie^ NOORDWIJK. 25-jarig priesterschap van den Hoogeerw. Heer Deken J. W. H. Borsboom. Op een grootsche en spontane wijze heb ben Noordwijk's parochianen hun jubilee renden herder welkom geheetten. Ondanks het regenachtige weder had zich een lange stoet van menschen bestaande uit alle R.-K. corporatie's der parochie zich opgesteld aan den St. Jeroensweg, waar zij hun Herder op den hoek van den Gooweg opwachtten. Te ongeveer 6 uur arriveerde de jubilaris al daar in een landauer met vier paarden en werd allereerst verwelkomd door het Fan farecorps ..Excelsior", hetwelk een „Lang zal hij leven" aanhief. Vervolgens trok de lange file van corpo ratie's met hare vanen langs htin beminden Herder vooraf gegaan door het Fanfarecorps achter deze stoet sloot zich aan de jubilaris en het feest-comité. Onder het beieren der klokken trok men de parochie binnen. Aan de pastorie gekomen speelde het Fanfare nog een vLang zal hij leven" en werd de jubi laris door zijn familie, het feest-comitè. kerk bestuur en armbestuur ontvangen. Te 7 uur werd in de mooie en luisterrijk versierde kerk binnengeleid voorafgegaan door een stoet van bruidjes en misdienaars, familie leden, de parochie-geestelijken en eenige andere geestelijken, waarbij de zeer talrijke kerkbezoekers met het zangkoor een wel komstlied aanhieven. De voorzitter van het feest-comitè sprak hierna een kort wel komstwoord tot den jubileerenden geeste lijke, waarin hij wees op de grootsche hulde welke R.-K. Noordwijk zijn Herder, welke nu 6 jaren te midden van hen vertoeft brengt en verder memoreerde, dat in korten tijd reeds veel tot stand heeft gebracht in de Parochie. Hierna droeg aan het rijk versierde altaar de hoogeerw. jubilaris geassisteerd door rector Braakman als diaken en dr. Wag*- naar als sub-diaken een plechtig Lof op waarbij het zangkoor zeer ver dienstelijk weergaf het „Avè Vtrum'' van Wierst, Anthifoon le Vesper van Maria Hemelvaart van Jos. Beitjes, Salve Regina van Roder en het Tantum Ergo van Jansen. Na het Lof werd de jubilaris diep onder den indruk, onder het zingen van een feestlied weder uitgeleid, waarmede de feestelijk® ontvangst werd besloten. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 5 personen n.l. 2 opperlieden, 1 schilder, 1 timmerman en 1 visscher. NOORDWIJK-BINNEN. Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap „Orpheus" van Leiden onder leiding van haren directeur, den heer Vink voor een zeer talrijk publiek een concert op het Lindenplein Dit in alle deelen keurig verzorgde con cert werd met, zeer veel gevoel en zuiver gespeeld Het was, een heerlijke succesvolle avond en de toehoorders hebben genoten. Wij roepen dan ook zeer gaarne „Orpheus" een tot weerziens toe. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zaterdag j.l. aangekondigde de monstratie der Noordwijksche Reddings brigade werd door de weersgesteldheid enz. afgelast. A.s. Zaterdag 20 Aug. zal thans bij goed weer deze demonstratie plaats hebben. VALKENBURG. De collecten in de Herv. Kerk hebben in de maand Juli opgebracht: voor do armen f40 65, voor de kerk f93.77. en in de bussen f 20.03. VOORSCHOTEN. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft krachtens het Werkloosheids besluit 1917 goedgekeurd het reglement voor de werkloozenkas van de Vereeniging van Werknemers in het goud- en zilver- smedenbedrijf alhier. Het subsidie wordt verleend van 1 Augus tus 1927 af. Heden viert de zeereerw. heer M. A. Thompson, geb. te Rotterdam, em.-rector Sint Lucia-gesticht en oud-hoofdredacteur van „De Maasbode", thans alhier woon achtig, zijn 40-jarig; priesterjubileum Gehouden Verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag. 12 Augustus 1927 ten overstaan van: B. J. J. N. Troost, Notaris le Leiden. Utrechtsche Jaagpad 56. Kooper 'Ph. v. d, Drift voor f 3-420. Waardgracht 111, P. v. d. Wijngaard voor f1022; Koningsstraat 21 en 21 a en Hansen straat 14. N. A. Zekveld, respectievelijk voor f406.0 en f3455; 5e Groenesteeg 98, J. Warnaar, qq. voor f 1080. Het huis. Oegstgeest, Terweeweg en Groenhovenstraat 14 zijn.'niet gegund. ONDERTROUWD: C. J. F. Dolk jm. 40 j. en A. J. M. Klaver- wijden jd. 24 j. J. E. M. Veeren jm. 26 j. en M. Th. Goddijn jd. 28 j. H. de Mooy jm. 25 j. en M. A. A. Geysman jd. 22 j. G. Teske jm. 24 j. en M. Verbiest jd. 24 j. D. J. v. Weizen jm. 25 j. en C. Werk hoven jd. 22 j. H. Lagerwij jm. 28 j. en P. Pijnaker jd. 23 j. J. Oostveen jm. 25 j. en G Eradus jd. 23 j. P. J. Wassenaar jm. 27 j. en J. A. v. Wijk jd. 28 j. M. Jongbloed jm. 24 j. en S. M. Vermeij jd. 24 j. C. J. den Edel jm. 22 j. en M. Frie- sema jd. 23 j. L. Planjer jm. 27 j. en B. E. Schreuder jd. 23 j. J. C. P. v. Oijen jm. 36 j. en E. F. v. Bruggen jd. 32 j. Hoq nat het was en hoe ver Een sprekende Belgische overwinning in de estafette-race Holland wint den polo wedstrijd versus België met 5 tegen 2 De selectie-wedstrijden. (Van onzen eigen verslaggever.) Onder auspiciën van de Haagsche Zwem en Poloclub werden gisteren in het schit terend ingerichte Zuiderparkbad te Den Haag de zgn. „selectiewedstrijden" gehou den, welke bedoeld zijn als een voorberei ding voor de aanstaande Olympische Spelen. In dit opzicht meenen we al direct te mogen constateeren, dat de- resultaten niet geheel en al aan de verwachtingen beant woord hebben, daar verschillende kopstuk ken uit ons Nederlandsch fwemmerswe- reldtje op het appèl ontbraken. Zwemmers toch als de héeren Van Self- hout, Van Essen, Kohier, Reynders en de dames-cracks mej. Baron en mej, Braun schitterden door afwezigheid, zij het dan ook met geldige redenen. Maar ook overigens stönden de prestaties niet op een zeer hoog peil en van record- verbeteringen was dan ook allerminst sprake, afgezien van het feit, dat deze in de 100 meter-races toch niet gehomologeerd zouden zijn, daar in deze nummers met den wind in- den rug gestard werd. In het nummer 200 meter schoolslag deed Korpershoek van R. Z. C. een poging om het Nederlandsch record, dat met 3 min. 9 2/5 sec. op zijn naam staat, te verbeteren, zonder'daarin evenwel te slagen. Hij legde de baan in precies denzelfden tijd af. Over het algemeen geven de wedstrijden dan ook weinig aanleiding tot beschouwin gen, zulks te minder waar in de overgroote meerderheid der races alle spanning ont brak. De groote gebeurtenissen van den dag vormden de estafette-race 4 X 200 meter en de polo-wedstrijd tusschen de Holland- sche en Belgische ploegen. De eerste liep evenzeer op een teleur stelling uit. Het Hollandsche kwartet bestaande uit de heeren S. v. d. Meer (H. V. G. B.), H. K. v. d. Kolk (B Z. Z.), T. J. de Man (U. Z. C.) en A. J. Braam (H. P C.) bleek op geen stukken na opgewassen tegen de Bel gische zwemmers J. v. d. Steichel, Ar- schcdt, Thienpont en Depauw. Het begin was nog eenigszins hoopvol: Van der Meer als eerste man van de Hol landers had op den invaller v. d. Steichel een geringe voorsprong behaald, maar de tweede Belg liep al heel spoedig den ach terstand in en bij de tweede overgave had den onze Zuidelijke naburen reeds met vijf seconden de leiding. Allengs vergrootten de Belgen den voorsprong en toen hun laatste man aantikte duurde het nog volle zéstien seconden voor de laatste Hollander, Braam, arriveerde. 't Scheen wel of Pluvius nog meer ont stemd was over deze nederlaag van onze landgenooten, want juist toen België de lei ding nam. begon hij tranen met tuiten te storten en even later goot hij het met bak ken uit den hemel. Als bij tooverslag verdween het gezellige aspect, dat voordien Hollands' eerste zwem inrichting want dat is het Zuiderpaik- bad ongetwijfeld vertoonde: hals over kop zochten de meeste toeschouwers een goed heenkomen onder de luifel tjes en in de restauratie, en de enkeling, die de neer plassende regenbuien trotseerde, had na afloop kwalijk minder nat kunnen zijn. dan wanneer hij of zij geheel gekleed te water gesprongen was. En toen kwam als vergoeding de over winning van de Hollanders op de Belgen in den polo-wedstrijd. 't Was volgens het programma de der tiende maal, dat de vertegenwoordigende ploegen van Holland en België elkaar be- kampten en tevens was het de vijf-en-twin- tigste keer, dat de Belgische aanvoerder, de heer Bauwens, de kleuren van zijn land verdedigde. Van de voorgaande twaalf Holland—Bel gië ontmoetingen eindigden er niet minder dan elf in een overwinning onzer Zuidelijke sporlbroeders en slechts één 't was het vorige jaar te Ronsse wisten de onzen met 32 de zege uit het vuur (lees: water) te sleepen. En ziet: het ongeluksgetal 13 bracht dit maal gelukmet vijf tegen twee doel punten bleven onze jongens in de meerder heid. Of het een mooie wedstrijd was? Neen, een technisch hoogstaand spel werd er zeer zeker niet gegeven, maar er heerschte een spanning, die je onwillekeurig deed denken aan een Holland—België- voetbal-wed strijd en die daartegenover schrijver dezes deed vergeten, dat hij als persman in de laatste plaats als een bezetene behoort te slaan te schreeuwen. ïjetgeen hem een boozen blik bezorgde van een Belgischen official, die wel geen erg hoog denkbeeld gekregen zal hebben van de onpartijdigheid van Hollandsche sportjournalisten t ij d e n s de wedstrijden. Jammer, heel jammer was het, dat die spanning blijkbaar ook heerschte in de ge moederen van de spelers en zich uitte in tal van onaangename incidenten, wa'ardoor de wedstrijd een weinig prettig en voorai weinig vriendschappelijk karakter droeg, ja zelfs nu en dan dreigde te ontaarden in een vechtpartij. De scheidsrechter, de heer Bowie uit München-Gladbach, de Engelsche arbiter, de heer Budd was verhinderd hield de teugels zoo strak mogelijk, greep onmiddellijk in, wanneer er een overtreding begaan werd, zond herhaaldelijk spelers uit het water, maar hoe streng hij ook optrad en hoe hard Pluvius zijn best ook deed om de hoofden „koel" te houderr, niets hielp; het spel werd hoe langer hoe ruwer en het snerpende fluitje van den scheidsrechter weerklonk onophoudelijk. Minnes kreeg op een zeker oogenblik, toen de bal al weer meters verder was een Belgische vuist tegen zijn neus; Leenheer was in den strijd dusdanig toegetakeld, dat zijn costuum aan flarden hing en hij mid den in den kamp de stukken over de zijlijn gooide, 't Was tragisch-komischü Een geregeld wedstrijdverslag te geven is onder deze omstandigheden vrijwel ^bn onmogelijkheid, daar zelden twee volledige zeventallen speelden en nu eens België en dan weer Holland met zes man aan het spelen was. Volstaan wij derhalve met de feiten le memoreeren: Voor den aanvang, nadat de beide ploegen met de respectieve volkslie deren waren begroet, werd de Belgische captain, de heer Bauwens, gehuldigd in verband met zijn 25sten interlandwedstrijd. Vertegenwoordigers van den Belgischen en den Nederlandschen Zwembond spraken hartelijke woorden van gelukwensch, boden bloemen aan. enz., enz. Een langaangehou- den fluitje snerpt tusschen de regenvlagen doorhet spel ging beginnen. Holland heeft den bal het eerst te pak ken: het leder verhuist naar achteren, wordt weer naar de voorhoede geplaatsf. de eerste kans. Plotseling komt een Belg opduiken, een fluitje, de Belg moet het water uit en v. d. Velden benut den straf- worp (10). Nog juicht de Hollandsche aan hang over dit spoedige succes als Han van Senus den bal verkeerd naar den vrijlig- genden Malissart plaatst, die, onhoudbaar voor Slop, scoort. (11). Dan een keurig opgezette aarrval der onzen; fraai combineerend trekken P. van Senus en Leenheer op het Belgische hei ligdom af, dan ineens een schot, dat in het net verdwijnt. Holland leidt met 2—1. De Hollanders zijn uiterst beweeglijk en liggen gedurig voor het doel der gasten. Weer wordt een Belg naar den kant ga stuurd en even later is de stand 31. Dan komen de gasten weer opzetten en opnieuw is het Malissart. die met een prachtig scho; den achterstand verkleint.Kort daarop is het rusten (32). Na de hervatting lost P. van Senus een magnifiek achterwaartsch schot, dat den keeper volkomen verrast en voordat hij het beseft, ligt den bal achter hem tegen de toinven te dobberen (42). Het spel verruwt hoe langer hoe meer; vooral de Belgen schijnen zich aan trucjes schuldig te maken, hoewel ook Leenheer. Minnes en Van der Velden „niet van vreemde smetten vrij" zijn. Nog eenmaal weet Leenheer het net te vinden, maar dan, terwijl een nieuwe giet- bui neerplast, is het einde en heeft het Ne- derlandsche zevental voor het eerst de Bel gen met overtuigende, maar nietemin ge flatteerde cijfers geslagen. De nationale ploeg heeft als geheel een goeden wedstrijd gespeeld met Slop, de ge broeders Van Senus en Leenheer als de besten en Kuyper als de minste. Bij de Belgen blonken keeper Brancteleer en de mid-achter Malissart uit. De heer Bowie leidde correct, doch leek ons een tikje partijdig in ons voordeel. De H Z en P. C.. die de geheele voor bereiding-verzorgd had. komt een woord van lof toe voor de uitstekende organisatie. Alles was tot in de puntjes geregeld, zoo dat wij geen enkele klacht, vernamen, be halve dan over het weer. Dat moet een volgende maal beter zijnII Na afloop hebben wij ervaren, dat het van het Zuiderpark een „long way to Den Haag" is. In den almaar neergutsenden regen sjok ten de druipnatte toeschouwers langs een smal paadje een groot gedeelte van de straat was door den overvloedigen walerval in een snelstroomende rivier veranderd naar de naaste tramhalte, hetgeen nu niet bepaald er toe meewerkte om het enthou siasme over de Hollandsche overwinning lang te doen voortduren. 1 Rest nog te vermelden, dat er circa 1500 toeschouwers waren en dat ook de kanse lier van de Belgische legatie, de heer Joseph Borremans en de gemeente-secretaris van Den Haag, mr. Pelkwijk, de wedstrij den bijwoonden. Hieronder laten wij tenslotte de uitslagen volgen: 200 Meter (vrije slag heeren): 1. H. P. Haselen (A. Z. en P. C.) in 2 min. 49 4/5 sec.; 2. J. Schouw (H. V. G. B.) in 2 min 52 sec; 3. en 4. J. H. Brink (Dolfijn) en P- van Ommeren (H. V. G. B.) beiden 2 min. 54 sec. 100 Meter (vrije slag dames): 1. mej. W. den Turk (R. D. Z.) in 1 min. 17 4/5 sec.; 2 mej. H. G. Klapwijk (R. D. Z.) in 1 min. 19 3/5 sec.; 3. mej. J. Korthof (H. D Z.) in 1 min. 21 2/5 sec. Mej. E. Smits van de A. D. Z., die een tijd maakte van 1 min. 19 sec. werd gediskwalificeerd. Schoonspringen (heeren): 1. L. Gompers (Y) 79 02 pnt.2. J. L Stotijn (H. Z -en P. C.) 76 42 pnt.; 3. H Lotgering (Y) 75.60 pnt.; 4. E. Davidson (Y) 72.94 pnt 5. F. G. Bodde (Y) 48.94 pnt. 20O Meter (schoolslag dames): 1. mej. G. van Gelder (R. D. Z. in 3 min. 35 4/5 sec.; 2 mej. M. van Norden (D. W. R.) in 3 min. 411/5 sec.; 3. mej. P. Roozen (Zignea) in 3 min. 43 3/5 sec.; 4. mej. N Delwel (O D. Z.) in 3 min. 46 sec.; 5. mej. M. J. de Groot (U. Z. C.) in 3 min. 46 1/5 sec. 100 Meter (vrije slag heeren): 1. P. L. Bannenberg (A. Z.) in 1 min. 8 4/5 sec.; 2. J van Suylekom (Maas) in 1 min. 9 sec.; 2. J. Schouw (H V. G. B.) in 1 min. 10 3/5 sec.; 4. P. van Ommeren (H. V. G B.) in 1 min. 12 2/5 sec.: 5. H P van Haselen (A. Z en P. C.) in 1 min 12 3/5 sec.. Estafetterace Hclland-Bslgië (4 X 200 M.) I. België met J. v. d. Steichel Arschodt, Thienpont #n H. Depauw. in 10 min. 57 1/5 sec.; 2. Holland met S. v. d Meer. H- K. v. d. Kolk. T. J. de Man en A. J. Braam in 11 min 13 2/5 sec. 2C0 Meter (schoolslag heeren): 1. L. Kor pershoek (R Z. C.) in 3 min. 3 2/5 sec.; 2. C. H. Vrupt (D. W. R.) in 3 min. 16 1/5 sec.; 3. Iiegi (Zian) in» 3 min. 21 sec.; 4. N. Kroese (A. Zin 3 min. 27 1/5 sec.; 5. H. G. Heyberg (R. Z. C.) in 3 min. 29 4/5 sec.;' II. Koov (D. W. R.) in 3 min. 30 sec. 100 Meter (rugslag dames): 1 Mej W. dén Turk (R. D. Z.) in 1 min. 27 1/5 sec.: 2 mej G. C Baumeister (O. D. Z.) in 1 min. 34 2/5 sec.; 3. mej. J. B. van Oort (O. P. Z^ in 1 min. 41 sec.; 4. mej. J. H. de Man (U. Z. C.) in 1 min. 47 sec. Schoonspringen (dames): 1. Mej. A van Leeuwen (Y) 56.24 pnt.; 2. mej. B. Hester- man (Y) 47.06 pnt.: 3. mej. A. de Groot (TT. Z C.) 35.80 pnt.; 4. mej. M. Alleyn (U Z. C.) 33.78 pnt. 1C0 Meter (rupslan heeren): 1. J. L. de Haas (Zian) in 1 min. 24 4/5 sec.; 2. A. Liezenberg (D. W. R.) in 1 min 25 1/5 sec.; 3. J. D. Hinze (De Delft) in 1 min. 30 2/5 sec.-. 4. J. C. v. d. Kamp (Dolfijn) in 1 mift. 44 4/5 sec. 400 Meter (vrije slag dames): 1. mej E. Smits (A D. Z.) in 6 min. 58 2/5 sec.; 2. mej. J. Korthof (II. D. Z.) in 7 min. 9 1/5 sec.; 3. mej. G. Vierdag (Neptunus) in 8 min. 18 2/5 sec.; 4. mej. C. Leibrand (Blik- kenburg) i n8 min. 35 sec. 400 Meter (vrije slag herren): 1. T. J de Man (U. Z. C.) in 6 min. 6 3/5 sec.; 2. A. J. Braam TH. P. Z.) in 6 min. 112/5 sec.: 3. H. K. v d. Kolk CR. Z. Z) in 6 min. 25 sec.; 4 G. H. v. d Woud (R Z. C.) in 6 min. 35 1/5 sec. Polo-wedstrijd HollandBelgië: 52. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN Voor de Europeesche kampioenschappen is de Nederlandsche ploeg als volgt samen gesteld: Waterpolo: A C. Slop (G.Z.C.), A. H. C. van Senus (Maas). H. Minnes (U.Z.C.), Fr. Kuyper (Dolfijn). C. G. Leenheer (U. Z. C.), P. v. d. Velden Jr. (Dolfijn), dr. P F. van Senus (Maas). R. C. van Senus (U. Z. C.). 100 M. vrije slag voor dames: M. Braun (O D. Z.). M. Vierdag (Y). 400 M. vrije slag voor dames- M. Braun (O.D.Z H. G. Klapwijk (R.D.Z.). 200 M. schoolslag voor dames: M. Baron (onz.i. 100 M. rugslag voor dames: W. den Turk (R.DZ M. Braun (O.D.Z.). Schoonspringen voor dames: H. G. Klap wijk (R.D.Z3. 4 x 100 M. estafette voor dames: W. den Turk (R.D.Z.), H. G. Klapwijk (R.D.Z.), M. Vierdag (Y), M. Braun (O.D.Z.). Reserve: M. Baron. De oefenmeester van Olympia, ir. M. Meigen, en de secretaris van den Nederl. Zwembond, C. Minnes Jr., zullen de ploeg vergezellen. De heeren A. C. Slop en C. Minnes Jr. zullen op het te houden T.I.N.A.- congres den Nederl. Zwembond vertegen woordigen. GOEDE PRESTATIES VAN „HET Y" IN SPANJE. Naar een bijzondere medewerker uit Bar celona aan de „Crt." meldt, slaagden Van Silfhout en Van Essen er in om bij aldaar gehouden internationale wedstrijden ieder een Ned. record te verbeteren. Eerstge noemde legde de 400 M. vrije slag af in 5 min. 36 1/5 sec., terwijl H. van Essen de 100 M. rugslag in 1 min. 20 5/10 sec. vol bracht. Het Y won een estafette-wedstrijd en tevens een waterpolomatch met 21. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. le klasse: HaarlemR. en W.: draw;' V. O. C.Phoenix: draw. 3e klasse ZAjax II—H. D. V. S. III: Ajax II wint met 4 runs op de eerste innings Phoenix II—H. C. C. V draw. Bniten de competitie. L. C. C.—Excelsior: L. C. C. wint met 20 runs op de eerste innings. Overzicht De regen spelbreker Ajax II slaat H. D. V. S. UI in een aardigen wedstrijd. De twee eer9te-klasse-wedstrijden, die gisteren op het programma stonden zijn door den regen in een gelijk spel geëindigd. In Haarlem waar Maas c.s. er eerst 133 bij elkaar geklapt en R. en W. 49 voor 3 toen een piasbui er een eind aan maakte, was de wedstrijd nog geheel open, maar in Rotter^ dam lag een Phoenix-nederlaag in het ver schiet want het V. O. C.-totaal van 213 had den de Hagenaars de stand was 61 voor 4, toen er gestopt werd zeker niet gepas seerd Aan de De Kempenaerstraat werd het gis teren een heel aardigen wedstrijd, waarin in de eerste inning9 de bowlerij verre de baas was. Ajax heeft althans bewezen niet voor de Schiedammers onder te doen en al is H. D. V. S. III nu praktisch gesproken kam pioen de Leidenaar9 kunnen hoogstens met de Schiedammers gelijk komen Ajax II is zeker niet minder sterk en de rood zwarte reserves kunnen terugzien op een heel goed seizoen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7