BIEREN NI VA TANDPASTA Weer een Oceaanvluciit begonnen! RADIO-PROGRAMMA FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. fyranjeluw UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. behuizing voor het vuur vrijwaren; van den inboedel is het meeste gered. Een aan grenzende smederij heeft geducht water schade geleden. Gebouwen en inboedel waren verzekerd, het hooi van Tuinen echter niet. Zaterdagmorgen brak door een tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de machine fabriek van de firma Roemer aan de Haven te Bergen op Zoom. De brand breidde zich Bnel uit en spoedig stond de geheele fabriek in vlam. Een half uur na de ontdekking van den brand sloeg deze over naar de opslagplaats van de firma Martens, alwaar 200.000 K.G. erwten en boonen lagen op geslagen. De machinefabriek van de firma Reemer brandde geheel uit, terwijl de schade bij de firma Martens op f40.000 h f60.000 wordt getaxeerd. Beide firma's zijn op beurspolis verzekerd- Te Delfzijl ia het galanterie-magazijn vaa 'de firma A. Smit uitgebrand. De firma was laag verzekerd. Tijdens een vrij hevig onweer sloeg de bliksem in een roggeberg van A, Spikker op „De Bannink" te Bathmen. Circa 130 vim rogge en 20 voer hooi, geborgen in den berg en twee daarnaast staande mijten,, werden een prooi der vlammen. De Deventer en Rathmensche brandweer wisten de ba lende landbouwerswoning te behouden. .Verzekering dekt de schade. ER STILLETJES VAN DOORGEGAAN. De Gooische Stoomtram heeft den laat- 8ten lijd wel pech, schrijft „de Tel." Een tram uit Amsterdam, bestaande uit een locomotief en eenige wagens, die 's mor gens even voor acht uur aan het station te Laren was gearriveerd, begon een half uurtje later op eigen gelegenheid achteruit te rijden. De tram sioeg zonder machinist en zonder conducteur weer den weg naar Amsterdam in. Gelukkig werd het gepuf van de locomotief door het stationspersoneel gehoord. De vluchteling kon spoedig worden achterhaald. De achterste wagen had intus- schen de gevaarlijke bocht, gevormd door den Stationsweg en de Naarderstraat, reeds bereikt. Was de vlucht later ontdekt, dan zou op de zoo drukke Naarderstraat een ongeluk wellicht niet zijn uitgebleven. Het pergoneel van de betrokken tram ver moedt, dat bij het smeden van de locomo tief, even te voren, de locomotief in zijn „achteruit" is geraakt en stoom heeft ge kregen. De helling, die de baan ter plaatse maakt, heeft daarna de tram een handje geholpen om „en route" te gaan. DIRECTEUR VAN EEN GASFABRIEK GESCHORST. Zaterdag is de directeur van de gasfabriek te Weesp, tevens administrateur van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, naar aan leiding van in een besloten raadvergadering gehouden besprekingen, voor den tijd van een maand geschorst. Naar ons ter oore kwam, zegt de „Tel.", droegen de besprekingen op sommige oogen- blikken een zeer heftig karakter. De verkla ringen, afgelegd door den heer van der Stel waren zóó bezwarend voor den gasdirecteur, dat deze ten slotte bekende, zich schuldig gemaakt te hebben aan het hem ten laste gelegde. ONDER EEN MOTOR. Op den Arnhemschen weg bij Amersfoort is mevr. P. uit Leusden, toen zij per fiets huiswaarts keerde, door een motorrijder aangereden. Zij werd ernstig gewond en moest per ziekenauto naar het ziekenhuis gebracht worden. De marechausee uit Leusden heeft hel on derzoek in handen, doch mevr. P. kon nog steeds niet gehoord worden. OP EEN ZANDBANK GEVAREN. Een schip met bloem geladen onderweg van Deventer naar Roosendaal en bestemd voor de firma S. te Roosendaal en de fa. M. te Bergen-op-Zoom voer ter hoogte van Numansdorp op een zandbank. Pogingen om het schip weer vlot te krijgen bleken vruchteloos. Een viertal schepen, die het schip in nood zagen, togen tot hulp er heen, maar konden het niet kort genoeg naderen, teneinde het vlot te brengen, waarop men met roeibooten zich naar het schip begaf. Alle pogingen waren vruchteloos en het schip begon reeds over te hellen. Hierop besloot men, teneinde te voorkomen, dat het schip met de geheele lading een prooi der golven werd, een gedeelte der lading over boord te. werpen. Binnen korten tijd waren een vijfhonderd baaltjes over boord gewor pen en kwam het schip weer vlot, waarna het de reis weer voortzette. Assurantie dekt de schade. (D. v. N.B.) AUTO CONTRA TRAM. Op den overweg aan den Zwarteweg in Aerdenhout heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een auto en een electrische tram der E. S. M. Een vrachtauto van den heer G. E. uit Haarlem kwam van de Zand- voortschelaan den Zwarteweg op. De be stuurder had de tram niet zien komen, ver moedelijk door het uitzicht belemmerend houtgewas. De auto werd ernstig bescha digd en moest worden weggesleept. Wonder boven wonder bekwam de chauffeur van de auto geen letsel. VERDRONKEN. Het 6-jarig dochtertje van den heer D. Tiggelaar te 't Zandt is in het Maar ver dronken. STAKING OP „VULCAANSOORD" VOORKOMEN. Naar gemeld wordt heeft de directie der Ijzergieterij en emailleerfabriek „Vulcaans- oord" te Doelinchem aan het personeel medegedeeld, dat zij afziet van de aange kondigde 10 pet. loonsverlaging, waardoor een staking in dit met ruim 800 arbeiders werkend bedrijf is voorkomen. ERNSTIGE FAMILIETWIST TE MAASTRICHT. Bij een twist te Maastricht loste mej. Sch., op korten afstand revolverschoten op haar zwager Ch. D., die in hetzelfde huis woont D,e man vluchtte naar buiten, maar op straat werden hem nog twee schoten nagezonden. Alle misten echter doel. De vrouw begaf zich daarop naar het café van een anderen zwager, v. R., op wien zij onder de woorden „jij zoekt ook altijd ruzie" evenec-ns op korten afstand een schot loste. Ook dit trof echter geen doel. Haar zuster, v. B.'s vrouw, kwam op het geluid van het schieten toeloopen en voegde haar toer „Als je toch schieten wilt, schiet dan maar op mij." De laatste kogel uit de revolver werd daarop in haar richting afgevuurd. Dit schot kwam in den muur van het café terecht. De daderes is door de politie in arrest ge steld. Het wapen werd in beslag genomen. („Tel.") HET NOTARIS-FAILLISSEMENT TE GRONINGEN. In het faillissement van wijlen notaris S. te Groningen, die onlangs in de buurt van Hoogeveen zelfmoord pleegde, is voorloopig het tekort vastgesteld op f 188.819. De onroerende goederen vertegenwoordi gende een bedrag van f 40.500, de roerende een bedrag van f 114.080.92'/». De vorde ringen bedragen f 245.96089. De balen zijn f400.541.811/». De passiva f589.360.811/». A (pas geéngageerd)Ik ben overge lukkig. B (pas verhuisd): Ik ben gelukkig over. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en 's avonds met 75 cts.per '/i tube. 25ets p. 'A tube. 6698 De twee JunkervlieBtuigen ver trokken, doch één reeds te Bre men geland. De ander heelt Ier land gepasseerd. Zaterdag waren de weeromstandigheden van dien aard, dat aan een tocht over den Oceaan niet kon worden gedacht. Dok gisteren was het geruimen tyd onzeker, of de tocht zou doorgaan. Tusschen 25 gr. W. L. en 60 gr. W. L. woei een zwakke N.-O. ten 0. wind, verder Westelijk, boven New-Foundland, hing, vol gens de weerberichten, in den loop van dea ochtend ontvangen, een lichte nevel, verder westelijk was het weer iets slechter. Uit de verschillende later ontvangen berichten bleek echter wel, dat de vliegers gedurende het eerste gedeelte van den tocht met den wind mee zouden vliegen, hetgeen uiteraard zeer gunstig is. Tegen drie uur scheen het nog twijfel achtig of de start zou plaats hebben, en direct na ontvangst der nieuwe weerberichten werd krijgsraad gehouden, en aan de hand van allerlei bescheiden en rapporten be stoten, dat de start zou plaats hebben. On middellijk vertrok eèn Junkers-koeriervlieg- tuig naar de Deutsche Seewarte te Hamburg om de laatste door dr. Seilkopf uitgewerkte weerkaart te halen, die door de piloten zot. worden meegenomen. In den loop van den middag verscheen voorts uit Berlijn prof Berson, een oud ervaren luchtvaarder en bekend meteoroloog, die, na een bespreking met dr. Seilkopf en den meteoroloog van de J unkers-fabrieken, Gutezeit, zich eveneens voor een spoedigen start uitsprak. Tegen kwart voor zes cirkelde de G 31, het vliegtuig, dat de Oceaanvliegers uit geleide deed en waarin vijf journalisten Hadden plaats genomen, boven Dessau, het geen als teeken diende, dat de start zou plaats hebben. Als eerste startte om 6 uur 21 min. de „Bremen" met de piloten Loose en KöhY en den passagier Freiherr van HöneEeld van de, „Norddeutscher Lloyd". Vier minu ten later startte de „Europa" met de piloten Risticz en Edzard, alsmede den Amerikaan- seben journalist Knickerbocker. Beide ma, chines verlieten gemakkelijk de betonnen startplaats en verhieven zich direct in de lucht. Zooals door de technische leiding was bepaald, lieten de landingsgestellen, welke na de start verwijderd zouden worden, direct los. Bjj den start waren ö.m. aanwezig een vertegenwoordiger van de rijksregeering Mi- nisterialrat Brandenburg, die per vliegtuig uit Berlijn was aangekomen, het voltailige staatsministerie van Anhalt en de Amen ksansche consul te Leipzig. Rondom het terrein stonden ongeveer vijftienduizend men- schen, die de vertrekkenden geestdriftig toe juichten. Door de weersomstandigheden was besloten de route te wijzigen. Door koers te zetten naar Bremen en ver volgens over Helgoland, Noord-Schotland en van daar noordelijk voorbij Ierland naar den Atlantischen Ooeaan zouden de vliegers al thans op het eerste gedeelte van hun tocht gunstig weer hebben en den wind mee, aldus de „Crt.". Naar gelang het weer boven den Oceaan blijkt te zijn, zullen de machines dan vliegen langs een der vier nauwkeurig uitgewerkte routes naar New-York. In de eerste plaats zullen zij hun oogmerk er op richten, een der groote scheepvaartroutes te volgen, waar zji elke drie of vier uur een groot stoom schip zullen aantreffen. Wanneer de vliegers het overeenkomstig de door hen te ontvangen weerberichten raadzaam achten, zullen zjj eventueel de scheepvaartroute verlaten en direct op New- Foundland aanvliegen en vandaar grooten- deeis over land naar New-York Het is echter ook mogeljjk, dat de vliegers reeds eerdei moeten besluiten direct naar New-FoundlanS te vliegen; indien nameljjk de depressie vaa Zuid-Engeland naar het N.-O. aftrekt, zou de noordelijke route niet geraden zyn en zenden zjj zuidelijker moeten blijven. De vliegers hebben instructies ontvangen, dat zij hun tocht moeten inrichten overeenkomstig d9 weerberichten, die vier maal daags dooi Ncrddeich per radio worden verzonden. De vliegtuigen wegen ongeveer 3800 K.G, waarvan 2100 K.G. benzine en 85 K.G. olie. De mondvoorraad bestaat hoofdzakelijk uit biscuits, chocolade, thee en water. De draadlooze ontvanginstallaties, welke zich aan boord van de machines bevinden, kunDsn slechts de golflengten van 1300 M. en 900 M. opvangen. Voor het vertrek werd aan de moedei van Nungesser het volgende telegram ge zonden: Op de route van de „Witte Vogel" gedenken wij de beide helden en groetea eerbiedig de moeder van Nungesser; w.g. Köhl, Loose en Hönefeld, aan boord van de „Bremen"; Risticz, Edzard en Knicker bocker, aan boord van de „Europa". Het begeleidend vliegtuig heeft de „Bre men" niet meer gezien. De „Europa", die een snelheid van 180200 K.M. jnaakto, werd begeleid tot Bremen, toen dê G 31 landde op het vliegveld aldaar. Doch ook de „Europa" moest blijkbaar landen, heigeen om elf uur plaals vond. Bij de landing is de propeller gebroken. Alleen de „Bremen", die iets zuidelijken koers schijnt te hebben genomen, zal nu den tocht trachten te volbrengen. Hij is ge signaleerd te Liverpool en om 5 uur 15 m;n. hedenmorgen te Kingstown, 5 mijl ten N.W. van Dublin. De Oceaan wenkte dus reeds Nader onderzoek heeft uitgewezen, dat het vliegtuig Europa bij de landing op het vliegveld te Bremen, waartoe zware mist aanleiding was, ernstiger is beschadigd dan aanvankelijk is aangenomen. De pro peller is totaal vernield, zoodat in verband met de andere beschadigingen aangenomen kan worden, dat het vliegtuig voorloopig niet weer kan starten. VOOR DINSDAG 16 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politieber. 12.30—2 u.Lunchniuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochem.se, piano. 68 u.Concert door het ANRO-orkt-st. Populair program ma* Het Brandweermannenkoor „Oefening na Arbeid", dir. Jacob Hamel. 78 u. Operaprogramma. Hr. Koning, bariton. 7.45: Po-litieber. 10.30: Persbericht. 8.1010.30: R.-K. avond. De heer en mevr Carl Fischer en Constance Lacueille, tenor en sopraan. Felice Togni, viool. Evert Haak piano. Spreker: P. v. Riel, voorz. v. d. Kath. Kunstkring „Oisterwijk Omhoog", te Oisterwijk. Duitsche Volksliederenduetten (tenor en 6opraan). la. Da unten im Tale, b. Sch west erlein. c. Die Sonne schoint nicht mehr. Brahms. 2. Rede van P. v. Riel:. De geschiedenis der openluchtspelen in Noord- Brabant. 3. Ciaconna, Vitali (viool). 4a* Ach, wie ist 's möglich. b. Am Brunnen vor dem Tore, c. Die Auserwahlte, Bruno Seidler—Winkler. (Tenor en sopraan). 5. Drie kleine Klavierstukjes, Evert Haak, 'piano). 6a. Du, du liegst mir im Herze, b. In einem Kühlen Grimde, c. Ein Scha- fermadchen weidete, Bruno SeidlerWink ler. b. Sandmanchen, Wilhelm Berger (To- nor en sopraan). 9. Romance op. 5, Tschai- kowsky (piano). 10a. Der Tausch, E. G. Elsaesser. b. Liebesweh, Gertenberge. c. Das bittersüsse Lied, Gertenbergs (tenor en sopraan). Daventry, 1600 M. 12.20-2.20: H. Sensicl'e Quintet en solisten (sopraan, ge- svneop. liedjes, Scbotache komiek). 3.20: Daventrykwartet en solisten (contra alt, tenor). 4 20: Oikestconcert 5.20: Le zing. In the Canadian Rockies. 5.35: Kin- deruurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Dansmu- ziek. 7.20: Lezing: Social life in Turkey to-day. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.50: Variété. 8.20: Een Promenade concert- Werken van Mozart. Sir H. J. Wood en zijn symphonie-orkest. A. Moxon, sopraan. H. Nash., tenor. E. Steele, viool. A. Brain, hoorn. 10 u.Weerb., nieuws 10.15: Promenadeconcert (vervolg). 10.50: Nieuwsber. 10.55: Lezing: Per sian Poetry. 11.10—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1.30 2.50: Orkestconcert 5-506.50: Aria's en duetten voor sopraan en tenor. 9.05 Vroolijke avond. M. Kehrig—Korn, decla matie. Leden van het Stedelijk orkest. 11.15—12.20: Dansmuziek. Langenberg. 469 M., Dortmund, 283 M- en Munster 242 M. 1.30—2.50: Concert. A. Frankel. sopraan. 4 505.20: Con cert. Sopraan met pianobegel 5.506.50: Orkestconcert. 8.5010.40: Symphonie- concert. Werag-orkest en Ch. Crull, so- praaiu Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 12.20—8.05: Lezingen en lessen. 8.50: „Mutter Erde". Con cert. Dt. Kassnèr, inltiding. Orkest. K. Ebert, declamatie. G. Gronsgeest, bariton. Pianobegel. Hamburg, 395 M. 4.35: Werken van Mecklenburgsche dichters. 8.20: De groote frumuristen uit de 19e en 20e eeuw. Hans Langmaack. F. Hauser, Hans Bal- zer, Heinrich Stopfel. LSigmund Haag. Daarna tot 11.10: Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Dansmu ziek. 8.20: Concert in de Antwerpsche dierentuin. In do pauze voorlezing. 10.20: Sluiten. Uitgesproken: P. den Hartog. bloembollenhandelaar, te. Leiden. Rijnsburgerweg; rechter-comm. mr. A. N. Kuhn-, cur. mr. A. W. J. van Vrijbergh de Coningh. te Leiden. J. van Leeuwen, kruidenier, te Leider dorp. rechter-comm mr. C. M. de Kuyper; cur. mr. H. W. Jr Averbeck, te Leiden. NED. HERT. KERK. Beroepen: Te Rinsnmageest (toez.): S. G. Kooistra, te Welsrijp c. a. Aangenomen: Naar Moercapeile (Z.- H.): H. van Elven, te Ooster-Njjkerk (Fr.). Bedankt: Voor Dirksland: W. J. van Lokhorst, te Den Bommel. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Delft: P. de Smit, te Boskoop. EVANG. LUTH. GEM. Aangenomen: Naar Monnikendam- De Rijp: P. H. Borgers, cand. te Amsterdam Bedankt: Voor Groede en Stadskana-Ji P. H. Borgers, cand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Nieuwdorp (Z.): W. EL v. d. Vegt, te Drachtster Compagnie GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Ds. W. E. van.Duin heeft het beroep tot predikant der Geref. Kerk van Amsterdam- Zuid (binnen hersteld verband), voor den dienst in de Geref. Kerken van het hersteld kerkverband, en voor den arbeid op plaat sen; waar de Gereformeerde Kerk nog met tot dit verband is toegetreden, aangenomen. RECLAME. (r&k) Naar ieders keuze l*| I Naar ieders smaak A. BROUWERIJ DORANJgBOOM-ROTTEPOAH 6118 ALPHEN. Openbaar en bijzonder onderwijs en een boekenkastje. Brengt het schenken van een boeken kastje door de gemeente aan een jubileerend schoolhoofd bij het openbaar lager onderwijs de financieele gelijkstelling van bijzonderen openbaar onderwijs in gevaar, vraagt de „Tel."? Ged. Staten van Zuid-Holland mee- nen blijkbaar van wel. De Raad der gemeente schonk onlangs zulk een feestend hoofd als blijk van waar deering een kastje a veertig gulden. Doch Gedeputeerden keurden het niet goed uit overweging, dat de toekenning van derge lijke gratificaties strijdt met art. 33 der L.O.- wet en „het schenken van belooningen aan personeel van het openbaar onderwijs tekort doet aan de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs". Het gemeentebestuur is nu in beroep ge gaan bij de Kroon, aanvoerende, dat art, 33 niet van toepassing is, omdat het hier geen jaarwedde-verhooging betreft (deze toch zou verdeeld over 25 jaar neerkomen op 1.60 gulden) en voorts, dat de gemeente het recht meent te hebben een gemeente-ambtenaar een eenvoudig huldeblijk aan te bieden, evenals dit geoorloofd is aan het bestuur eener bijzondere school. Heden herdenkt de zeereerw. heer J. L. Wouters, geboren te Ouderkerk a. d. Amstel, em.-pastoor van Vlaardingen en woonachtig alhier, zijn 40-jarig priesterjubi leum. BOSKOOP. Zaterdag is door het bestuur van de Bad- en Zweminrichting besloten tot slui ting van de inrichting over te gaan in ver band met een alhier voorkomend typhus- geval. Naar wij vernemen is de vergadering van den Raad dezer gemeente, welke gehou den zou worden op Maandag 15 Augustus a s. uitgesteld en zal nu gehouden worden op Woensdag 17 Augustus a.s. des namid dags 7 uur. BODEGRAVEN. Een schilder aan het stationsemplace ment was bezig met het schilderen van een seinpaal. Hij was daartoe boven in den paal geklommen en hield zich vast aan den hef boom van den seinvleugel. Kort na het pas- seeren van een trein werd het sein overge haald op onveilig en viel dus de vleugel weer in den rechten stand. De schilder had daarin niet tijdig erg, zoodat twee vingers tusschen de ijzeren deelen bekneld raakten en totaal werden afgeklemd. Ondanks hevig bloedver lies zag de man nog kans het station te be reiken waar een noodverband kon worden gelegd. Zaterdag waren enkele werklieden be zig met het verplaatsen van een zware ijze ren lier, die bij den bouw van het beursge bouw gebruikt wordt om zware vrachten ce ment naar boven te hijschen. Een der man nen was naar den top van de lier geklom men om den moer van een ijzeren steun balk die de lier overeind hield, los te maken. Had hij zich daarbij van een ladder bediend, dan zou dit werkje absoluut geen gevaar hebben opgeleverd, omdat de lier aan de te genovergestelde zijde steunde tegen een hou ten stelling. Nu was hij echter bovenin het gevaarte geklommen en nauwelijks had hij daar de steunbalk losgemaakt of de lier ge raakte uit den evenwichtsstand en sloeg om. De man sloeg naar beneden en kwam onder het gevaarte. Gelukkig echter sloegen de ijzeren armen bij het vallen om, waardoor het gevaarte boven den grond bleef steunen. Was dit niet geschied dan was de ongeluk kige zeker onmiddellijk dood geweest. Nu kreeg hij echter het handle, dat natuurlijk beduidend uitstak, op het dijbeen, waardoor dit ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De ijzeren handle was totaal verbogen. Met vereende krachten werd de ongelukkige uit zijn gevaarlijke positie bevrijd. Hij werd be-t wusteloos weggedragen. Geen der drie plaat selijke doctoren bleek thuis te zijn, zoodat met een auto dr. Schreuder uit Zwammer- dam werd gehaald, die de kwetsuren onder zocht. De man klaagde over pijn in de borst, doch deze bleek niet beschadigd te zijn. Per auto kon de arbeider naar zijn woning wor den vervoerd. De zangvereeniging van Volksonder wijs „Zanglust" onder leiding van den heer de Beun uit Gouda nam gisteren deel aan het concours te Zeist, in het Austerlitzer bosch. Voor de tweede maal kwam zij uit in de eere-afdeeling, waarin zij wederom een eersten prijs verwierf, ditmaal *üet niet min der dan 320 punten. KOUDEKERK. Gemeentezaad. Afwezig de heer G. J. B. Cortg. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn enkele goedgekeurde raads besluiten van Ged. Staten; het verslag van de gezondheidscommissie Alphen a. d. Rijn, waaruit' blijft, dat de kosten voor deze ge meente hebben bedragen f 36.97*/3 en vol gens de begrooting voor 1928 de kosten zul len zijn f33.54. Voorts deelt de voorzitter mede, dat de benoeming van eene onderwijzeres voorloo pig is uitgesteld en de voordracht vernietigd, omdat uit de wachtgelders, volgens den mi nister, een keuze moet worden gedaan. Een desbetreffend onderhoud met den minister, om daarvan, met het oog op de dringende noodzakelijkheid, verschoond te blijven, heeft geen gewenscht gevolg gehad. Ook zal met 1 Sept. het 7e leerjaar wor den ingevoerd. Voorts biedt de voorzitter aan de gemeente-begrooting en begrooting Wa terleidingbedrijf 1928; de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis met de gemeente-rekening en die van het Burgerlijk Armbestuur en het Bur gerlijk .Armhuis 1926. Als leden der commissie tot het nazien van deze rekeningen worden door den voor-, zitter aangewezen de heeren Ant. v. Eg- mond, N. P. Slegtenhorst en M. J. Oppelaar. De voorzitter deelt mede, dat met het oog op de verbetering van den weg enkele boo- men moeten worden opgeruimd bij de woe ning van den heer Oppelaar, waarvoor vol gens taxatie f 75 moet worden betaald waar van evenwel een gedeelte terugkomt, omdat die opgebracht hebben f 42 en dat het hek voor het huis van den heer N. Blonk ver plaatst moet. worden, waarvoor verlangd wordt f 25. Aldus wordt besloten. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer de Jong nogmaals naar het onder houd van de begraafplaats, waarop de voor zitter antwoordt, dat deze zaak spoedig aft doende zal worden geregeld. De heer v. Egmond wijst op de verveloos heid van de ijzeren hekken voor de begraaL plaats en van de opslagplaats der gemeente» De voorzitter zegt, daaraan zijn aandacht te zullen schenken. Hierna wordt de vergadering gesloten. LEIDERDORP. Mej. T. de Geus, thans als verpleegster werkzaam in het Diaconessenhuis te Leiden, is benoemd als wijkverpleegster alhier. OUDEWETERING. Onze oud-plaatsgenoot de zeereerw. heer G. P. van der Salm, thans pastoor bij de parochie van het H^Sacrament te Delft, herdenkt vandaag zijn 25-jarig priester-» jubileum. OUD-ADE. Onze vroegere plaatsgenoot, de zeer eerw. heer G. Th. van der Meer, thans pastoor bij de parochie van den H Joseph te Amsterdam, viert vandaag zijn 25-iarig priesterjubileum. WADDINXVEEN. De polderlasten voor de ingelanden van den Zuidplaspolder zijn voor 1927 vast gesteld op f 14.per H.A. Naar wij vernemen wil men op 31 Aug. a.s. feestvieren. Vele vooraanstaande» perso nen hebben zich bereid verklaard in een voorloopig Comité zitting te nemen. Dinsdag a.s. is er een vergadering tot het kiezen van een feestcommissie. Gevonden voorwerpen: een damesbad muts, een couponboekje „Vooruitgang" en een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen ter secretarie. Pastoor G. Kors alhier herdenkt van daag zijn 25-jarig priesterfeest. HAARLEMMERMEER. Een goede vangst De meerval, Europas grootste zoetwater- zisch, die soms wel 4 M. lengte bereiken ken, is eigenlijk een visch van de meren van Oost-Europa, die. wat West-Europa be treft, beperkt blijft tot het Donau-gebied en.... merkwaardigerwijze uitsluitend ons land waar hij in het voormalige Haarlem mermeer voorkwam en na de droogmaking, daarvan in de groote plassen bij Aalsmeer geraakt is, waar bij uitzondering nu en dan eens zulk een vischmonsler buit gemaakt kan worden. Thans mocht het den heer G. Eveleens Pzn. aan den Leimuiderdijk in Haarlemmer meer gelukken in een zijner netten in den Westpias zoo'n meerval te vangen. Het dier had het respectabele gewicht van ongeveer 40 pond en werd naar de Amsterdamsche Arlis voor het aquarium getransporteerd, een werkje, dat spoediger gezegd is dan ge daan omdat het niet meevalt om zoo'n vischduivel onbeschadigd in een transsport- kuip te krijgen en in een ^omersche warmte te vervoeren. De heeren W. Eveleens en G. Spaarga ren hebben daarmede dan ook kranig en kundig werk geleverd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6