AGENDA. SPORT. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. TELEGRAMMEN. Maandag- Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Samenkomsten om halfelf voorm. en drie uur nam. Vrije Evang. Gem. Samenkomst bij den Molen „De Valk". Nam. 8 uur. Dinsdag. Jeruêl (Groenesteeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. N. V. Eelectriciteit- en Gasmaatschappij v.h. De Vries Stevens: Jaarl. Alg. Verg. van aandeelhouders ten kantore, Breestraat 24. Nam. 4 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Aug. tot en met Zondag 21 Aug. waargenomen door de apotheken van de H.H. C. F. Reyst, Steenatraat 35, Telet. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31» Telef. 1313. bevelhebber en hem het bevel over het oostelijk front op te dragen. Tsjang wei gerde, nam ontslag en kwam Zaterdag te Sjanghai aan. Nader wordt gemejd, dat Tsjang op een Chineesche stoomboot vertrokken is, ver moedelijk naar Ningpo, in gezelschap van een lijfgarde van 450 man. De officieele nationalistische verklaring van Tsjang's be zoeken aan Sjanghai en Ningpo is, dat hij tracht fondsen bijeen te brengen om Han- kau's communistisch leger te weerstaan, maar niemand gelooft hier, dat Tsjang Kai- sjek, die een groot fortuin heeft vergaard, weer op China's militair looneel zal ver schijnen. Tsjang Kai-sjek heeft intusschen een pro clamatie gericht tot het Chineesche volk, waarin hij mededeelt af te treden als opper bevelhebber van de nationalistische legers en zegt voornemens te zijn, zich in het par ticuliere leven terug te trekken. Algemeen gelooft men, dat hij naar Ame rika zal gaan, waarheen zijn vrouw reeds een week geleden is vertrokken. In verband met de aan de nationalisten toegebrachte nederlagen hadden buiten- landsche-waarnemers de moeilijkheden in de nationalistische partij reeds voorzien. Het heengaan van Tsjang Kai-sjek kan naar hun meening deze partij nieuw leven in blazen, daar de nationalisten uit Nanking zich waarschijnlijk zullen verbinden met die uit Hankau en via dezen met den „christen-generaal" Feng, waardoor een ge- vecbtsfront van Nanking tot Honan ge vormd zal worden tegen de noordelijken. Berichten uit Nangking wezen kortgeleden op een dergelijke mogelijkheid, in verband met Feng's aanvallen tegen Sjantoeng, welke Tsjang Tso-lin veel zorg baarden, waardoor laatstgenoemde bevel gaf. de ach tervolging der nationalisten te staken, ten einde de Sjangtoeng-grens te kunnen ver dedigen. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Könnecke is te Keulen gearriveerd en heeft daar met de „Germania" een proef vlucht gedaan met een belasting van 3500 K G. Heden zal nog een proefvlucht worden gedaan, waaraan graaf Solms zal deel nemen, die als passagier meegaat. Het tijd stip van den start zal slechts door de weer berichten worden bepaald. Aan alle andere voorwaarden is, naar Könnecke en graaf Solms mededeelden, voldaan. Eenige opwinding heerschte gisteren op Le Bourget door het gerucht van kwaad willige vernieling aan de „Miss Columbia". De kwestie is echter, zegt de „Tel.", dat Drouhin ontdekte, dat een blad van de me talen schroef aan het einde was omge bogen. Dit kan gemakkelijk gebeurd zijn bij het overbrengen van de machine van de eene hangar naar de andere; aan kwaad willigheid mag niet gedacht worden. De voorbereidende werkzaamheden aan „L'Oiseau Bleu" zijn thans beëindigd en de machine is gereed om le starten. Volgens een bericht uit New-York is de vlieger Rogers, die een vlucht naar de Hawai-eilanden zou doen, met zijn toestel neergestort. De vlieger werd op slag gedood, terwijl zijn toestel verbrandde. DE DOODSKOP IN DEN SNELTREIN. Op het station Halle is een IS-jarig meisje in wilden waanzin uit den sneltrein Leip zig— Halle verwijderd; het moest direct naar een krankzinnigengesticht worden overgebracht. De ongelukkige, de dochter van een koopman, is het slachtoffer van een walgelijke grap geworden, welke twee jonge handelsreizigers en een student in de medicijnen in een aangrenzende coupé heb ben uitgehaald. De student had een gepre pareerd doodshoofd bij zich en de drie jongelui, die tijdens de reis de likeurflesch flink hadden aangesproken, kwamen op het idéé om een dolle vermomming uit te halen. De doodskop werd van een tulband voor zien, op een stok gespiest en onder het rijden door een tunnel voor het raampje van de aangrenzende coupé gehouden. Dit gebeurde des nachts. Het jonge meisje sliet bij het zien van den doodskop een ver- schrikkelijken gil uit, welke boven het ge daver van den trein uitklonk en zonk be wusteloos ineen. Toen ze weer bijkwam, verviel ze in woesten waanzin en kon niet meer gekalmeerd worden. EEN GOEDE VANGST. Ongeveer drie jaar geleden deed in Frankrijk een dievenbende, die tal van inbraken pleegde, veel van zich spreken. Na een veel geruchtmakende inbraak in een juwelierszaak in de Avenue de 1 Opera le Parijs heeft de politie toen weten uit Ie maken wie het hoofd van de bende was. Het is een Italiaan, Polaslri geheeten, die nu acht-en-twiniig jaar oud is. Van dezen Polastri kwam de politie verder te welen, dat hij naar Italië was gevlucht en daar tal van moorden had gepleegd. Herhaaldelijk is Polastri de laatste jaren weer in Frankrijk gekomen, waar hij door de politie werd ge signaleerd maar nooit gepakt kon worden. Verleden jaar dacht men den vogel te Nuits geknipt te hsbben. Toen de gendarme hem wilde arre9teeren, pleegde de man zelfmoord. Op het lijk werden papieren ge vonden ten name van Polastri. maar later bleek, dat men met een handlanger van dezen te doen had. Zoo bleef dus de politie steeds hel oog op Polastri, het eigenlijke bendehoofd, gevestigd houden en Vrijdag is het haar gelukt hem te Parijs te pakken. Drie inspecteurs kwamen hem op de Place de la Nation tegen. De man verzette zich hevig maar erkende ten slotte Polastri lè zijn. Te Luik hebben voorts twee Parijsche inspecteurs, bijgestaan door Luiksche po- lilie-mannen, twee leden van de bende van Polaslri in hechtenis genomen. AARDBEVING IN RUSSISCH TURKESTAN. Een aardbeving heeft de provincie Fer ghana (Russisch-Turkestan) geteisterd. Het zwaarst werd Namangane getroffen, waar groote schade werd aangericht. Vijftien per sonen werden gedood en 25 ernstig ge wond. Ook te Andijan werden schokken ge voeld. DOOR EEN HANDGRANAAT GEDOOD. In Karpatisch Rusland vonden twee her dersjongens een handgranaat, waarna zij een vuurtje maakten en de helsche machine er in wierpen. De granaat ontplofte, met net ge volg, dat beide jongens gedood werden. MÏJNONGELUK. In de mjjn Emscher-Lippe (Westfalen) z'gn drie mijnwerkers door een aardstorting be dolven. Twee werden dood onder de puin hoop vandaan gehaald. De derde is zwaar gewond. EEN 6-JARIGE HELD. IJit Cherbourg wordt het volgende gemeld: Een jongetje van 6 ja3r, de kleine Bo;r lay, vertoefde alleen met zijn kleine zusje in de planken hut, dia zijn ouders het is een visscbersfamilie ts Biainville be wonen. Door een tot nu toe onbekende oorzaak brak er brand in de hut uit en de vlammen laaiden in een oogwenk tijds hoog op. De 6-jarige knaap verloor echter zijn tegenwoordigheid van geest niet en, rook en vlammen trotseerend, liep hij naar de wieg, waarin zjjn zusje sliep en bracht de kleine in veiligheid. In een kwartier tijds was het armoedige stulpje in aseh gelegd. DE INDIANEN-OPSTAND IN BOLIVIA. In verband met den Indianen-opstand in Boiivia, waaraan, naar verluidt, 1SO.OOO man deelnemen, zijn Iroepen uitgezonden, om de rebellie te onderdrukken. Honderden Indianen zouden reeds zijn ge dood en veel anderen gewond bij botsingen met de Boliviaansche troeppn. Een vijftigtal aanvoerders zouden gevangen genomen zijn De Indianen plunderden boerderijen en warenhuizen. Overal op hun weg staken ze huizen in brand. HEVIGE ONTPLOFFING TE BRISBANE. Te middernacht zijn Zaterdag de bureaux van den rechter van instructie te Brisbane (Queensland) door een ontploffing vernield De zware steenen muur aan de zijde van George Street werd weggeslagen, en het dak vloog in stukken uileen. Het geraas van de ontploffing bracht de heele sfad in opschudding. Een detective, die zich in hel gebouw bevond, moest mei een hevige zenuw-aandoening naar een zie kenhuis worden overgebracht. Ook om de zaak-Sacco en Vanzetli? DRIE RUSSISCHE ARBEIDERS GEFUSILLEERD. Op de pelroleumvelden van Bakoe waren onlangs een aantal arbeiders, wier werk kracht overbodig geworden was, ontslagen Een drietal hunner deed daarop uit wraak een poging om de petroleumreservoirs in brand te steken. De ioeleg werd echter ver ijdeld. De drie arbeiders zijn, op bevel van de Gee-pee-oe, gefusilleerd. VOETBAL. JAARVERGADERING AFDEELING II. Zaterdagmiddag vond in café de Kroon te Den Haag de jaarvergadering plaats van afdeeling II van den Nederlandschen Voet balbond. Voorzitter was de heer P. Tim mermans. De heeren Koch, secretaris, en dr. Ris, bestuurslid der afdeeling, werden herbe noemd. Nadat een amendement-Unitas, om alle scheidsrechters te verplichten 3e klasse reiskosten in rekening le brengen, met 29144 stemmen was verworpen, werd een voorstel-P V. V., waarin bepaald is, dat alleen scheidsrechters die le en 2e klasse wedstrijden leiden, 2e klasse reiskosten mogen berekenen, eveneens verworpen met 32140 stemmen. Een voorstel lot aanvulling van art. 11 sub 5 van het wedstrijdreglement en dit aan het bestuur te zenden om nader advies aan de reglementscommissie, werd z. h. s. aangenomen. Aangenomen werd een voorstel-Ris om het bestuur te verzoeken voortaan tijdig te publiceeren den termijn van overschrij vingsbepalingen. Met 85 tegen 59 stemmen sprak hierna de vergadering de wenschelijkheid uit de 4e klasse op 10 vereenigingen in elke af deeling te brengen. Ook aangaande de 3e klasse werd beslo ten het bestuur te verzoeken binnen afzien- baren tijd het aantal vereenigingen op 10 in iedere afdeeling te brengen. Voorts besloot de vergadering het bestuur te verzoeken maatregelen te nemen, dat het verloop der competitie niet geforceerd zal worden om tot een spoediger einde te komen. Hierna kwam in behandeling de agenda der vergadering van den N. V. B., waarbij critiek werd uitgeoefend inzake de verkie zing van het bestuurslid, den heer Ver woerd. Naar aanleiding hiervan werd een motie-Borrendam, waarin betreurd werd de wijze waarop deze verkiezing had plaats gevonden, met groote meerderheid aange nomen. Op voorstel van den heer Moorman werd besloten het bestuur te verzoeken voortaan de begrooting in overzichtelijken vorm te publiceeren. Na lang gediscussieer over een voorstel van twee leden der protestcommissie, aan welke commissie (mits met algemeene stem men) het recht kan worden gegeven anders te beslissen dan het huishoudelijk regle ment aangeeft, werd besloten aan de regle- mentscoipmissie op te dragen dit punt na der onder de oogen te zien. Na een langdurige rondvraag werd de vergadering gesloten. AUTOMOBILISME. HET CONCOURS VOOR KOETSWERKEN VAN DE K.N.A.C. Het voor een Concours voor Koetswerken al zeer weinig gunstige weer ten spijt, is het Zaterdag op de terrassen van het Kurhaus Huis ter Duin toch neg een geslaagd auto- feest geworden. Er waren bijna honderdtwintig auto's ten toongesteld waarvan er vele waarlijk schit terend waren gecarrosseerd en vooral de wagens behoorende in de afdeeling I, auto's met niet in serie vervaardigd koetswerk, trokken zeer de aandacht van het publiek, dat reeds vanaf één uur lusschen de auto's door wandelde en dat tusschen half drie en vijf uur, het slechte weer in aanmerking genomen, vrij talrijk was opgekomen. Het publiek heelt op dit concours weer eens kunnen zien dat de koetswerkbouwerij weinig vorderingen heeft gemaakt in den laatsten tijd. En wie vergelijkt hetgeen er sinds het vorige eveneens te Noordwijk gehouden concours van de K.N.A.C. is verbeterd aan de carrosserie, die wordt te leurgesteld. Verheugend is het slechts op te merken dat men algemeen soberheid be tracht bij den bouw van het koetswerk, dat meer en meer een degelijk en voornaam aanzien krijgt en waarbij alle overbodige luXe tegenwoordig strikt wordt vermeden. Ook de aesthetische kwaliteiten van de mo derne carrosserie zijn hooger dan vroeger. Men gebruikt geen schelle kleuren meer en is ook weer teruggekomen van het gebruik van leder voor de bekleeding van den bui tenwand. Het gebruik van Duco, ook bij het zeer kostbare koetswerk, neemt daarentegen vrij sterk toe. Over de seriecarrosseries die in Noordwijk te zien waren valt weinig te zeggen. Het werk van de groote fabrieken ziet er tegen woordig vrijwel zonder uitzondering fraai, eenvoudig en solide uit.. En bij beschouwing van het luxe-koets werk viel in de eerste plaats op te merken, de fraaie wijze waarop de drie Nederland- sche koetswerkbouwers waren voor den dag gekomen. Hun werk werd op dit Concours door een jury uit zeer deskundige rechters beslaande, beoordeeld in vergelijking met koetswerk van de beroemdste Belgische, ltaliaansche en Duilsche carrossiers. En het heeft die vergelijking, in alle klassen, glans rijk kunnen doorstaan. Niet minder dan vijf prijzen bleven in Nederland! Het is opmerkelijk dat verreweg het groot ste gedeelte van de te Noordwijk aan het Concours van de K.N.A.C. deelnemende auto's, waren ingeschreven door importeurs of handelaren. Dit mag opmerkelijk genoemd worden om dat eruit blijkt dat dit Ccyicours zonder de inschrijvingen van de handelaren niet zou zijn geslaagd. Er is en dit is bevreem dend onder de leden van de K.N.A.C. nog maar weinig animo om met hun wagens op deze concoursen uit te komen. Zij komen wel naar het concours als toeschouwer, maar hun auto's laten zij op een parkeerterrein huiten mededinging slaan. De uitslagen zooals die door de jury, be staande uit de heeren W. Lawton-Goodman, A. E. Slorm de Grave "en A. Bij 't Vuur zijn opgemaakt volgen hieronder: Afd. I. Luxe koetswerken, niet in serie vervaardigd: A. open wagens: 1. Minerva, Abr. v. Stolk Jacz. Rotterdam, torpedo, B. T. v. Rijswijk en Zoon. 2. Excelsior, Th. Wiemann's Auto- mobielmaatsch., torpedo, B. T. v. Rijswijk en Zoon. 3. Hispano, Greve en Co., torpedo, D'Ieteren frères Brussel. B. gesloten auto's. 1. Excelsior, Th. Wie- mann, Conduite Int., D'Ieteren frères, 2. Hispano, Greve en Co., conduite interieure D'Ieteren frères. 3. Mercedes, Mercedes Benz Auto-Maatsch., iandaulet, B. T. v. Rijswijk en Zoon. C. Auto's met carrosserie, transformable. 1. Excelsior, R. Huijsinga, 's Gravenhage, B. T. van Rijswijk en Zoon, 2. Excelsior. Th. Wiemann, Cabriolet, B. T. v. Rijswijk en Zoon. 3. Rolls Royce, L. J. Heymeyer van Heemstede, Houten, Cabriolet, B. Veth en Zoon, Arnhem. D. type Weymann, 1. Excelsior, Th. Wie mann, D'Ieteren frères, 2. Minerva, Willy Salrn, Rotterdam, Cond. Int Holkens, Ant werpen. Afd. II. Serie koetswerken. A. tol 13000, catalogusprijs. 1. Citroen, Cond. Int. 2. Essex, N.V. Alg. Garage en Auto-Maatsch., den Haag, Coach. 3. Amilcar, Mij. Olanda, Bussum, Cabriolet. B. van f 3000 tot f 6000. 1. Mercedes, jhr. J. v. Vredenburch, Cappellen, Cond. Int. 2. Nash, N.V. H. Englebert en Co., Cabriolet. 3. Auburn, F. Kimman, Haarlem, Cabriolet. C. van f 6000 tot f 10.000. 1 Ballot, A. F. M. Lippmann, Transformable, Figoni Parijs. 2. La Salle. R. Landeweer, Utrecht. Sedan. 3. Alois, J. W. Verloop, Velp, Sport Saloon. D. van f 10.000 tot f 14.000. 1. Cadillac, Haagsche Auto-Mtsch.. Phaeton. 2. Packard, Englebert Co., Sedan. boven 14.000. Lincoln, fa. Jan Lim- bach, Haarlem, Limousine, GYMNASTIEK. DE 3e OLYMPISCHE VOORWEDSTRIJDEN De Nedeilandache Gymnasten voor de Olympische Spelen aangewezen. Gisteren vond te Arnhem, ter gelegen heid van de nationale voorbereiding, de 3e Olympische voorwedstrijden van het K. N. G. V. plaats. De wedstrijden, die 's morgens op hef Vilesse-terrein waren aangevangen, moes ten 's middags door het aanhoudende slechte weer in een school worden voortgezet. De wedstrijden bestonden uit: vrije oefenin gen, rek, voorgeschr. oef, en keusoef. brug, voorgeschr. oef. aan ringen, voorgeschreven oef. aan paard, keusoef. .paard en paard- sprongen en voorgesch. breedte en lengle. Er werd in 4 ploegen gewerkt. De uitslag luidde als volgt: 1. H. Llcher, De Halter Alkmaar 130.4; 2. P. v. Dam, Donar Haag, 117.4; 3. J. Wijn schenk, Bato Amsterdam 115.3; 4. E. Melk man, U. D. I. Bergen op Zoom. 115.1; 5. J. F. v. Vinden, D. O. S. Amsterdam, 111.8; 6. A Sluyvenberg, D. O. O Utrecht, 111.6; 6b. M. Jacobs, Bato Amsterdam, 111.6; 7. E. Plenister. Vlugheid en Kracht Gronin gen, 109, 8. M. J. v. d. Linde, Hercules Rot terdam, 106.7; 9. C. Kamp, Lycurgus Bols- ward, 103.1; 10. P. v Dijk, Hollandia Vlaar- dingen. 102.9; 11. P. Jongeneel. Hercules Rotterdam, 102.8; 12; J. Caranca, Bato Am sterdam, 102.7; 13. P. Pouw. D. O. S Am sterdam, 101.2; 14. J. H. Gamier, Donar Haag, 100.8; 15. F. Winia, Dcnar Haag, 96; 16. F. Brouwer. K D. O. Dordt. 93.7; 17. J. v. Genderen, Hollandia Vlaardingcn, 92.2; 18. J. Bachus, Oranje Venlo, 80.6; 19. K. Kooy, Volharding Goes, 80.1; 20. H. Poel man, Vlugheid en Kracht Groningen. 67. Van deze deelnemers werden de eerste 14 aangewezen om ons land in 1928 op de Olympische Spelen te vertegenwoordigen. HENGELSPORT LEIDSCHE HENGELAARSVEREENÏGING „HENGELSPORT". Bovengenoemde vereeniging heeft gisteren een goed geslaagden wedstrijd gehouden. In het vroege morgenuur, halfvijf, hadden zich een 18-tal leden verzameld, en in angst en vreeze werd gewandeld naar Voorhon, waar de ontmoeting zou plaats hebben', immers de groote maag was: hoe zou het weer zich houden? Da thuisblijvers mogen wel spijt hebbon; de wedstrijd had een vlug en prettig ver loop, terwijl bovendien het weder vrij goed is gebleven. De prijzen zjjn als volgt gewonnen: Tui tli of 1; Mark 2; Ligtvoet 3, Oostveen 4; Van Dam 5; Boom 6; v. d. Nieuwendijk 7, Schalker 8; Schouten 9; Groenendijk 10; Rietkerken 11; Brouwer 12; Willemse 13; Kespeboom 14; Koutrik 15; Jasperse 16; v. d. Wateringen 17; De Water 18. De prijzen, welke bestonden uit luxe en huishoudelijke artikelen, werden na afloop van den wedstrijd in het Clublokaal Mare noek Oude Vest. onmiddellijk uitgereikt. Het doel van den wedstrijd, een vriend schappelijke ontmoeting, is ten volle bereikt. DUIVENSPORT. GR. V. Z. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Mons (België) op Zater dag 13 Aug., afstand 202 K.M. De vogels zijn om 12 uur in vrijheid gesteld en be reikten hun hokken als volgt: 1. G. Jongeleen 3 uur 20 min. 2 sec.; 2 A. Faber 3.25.15; 3. H. E. Christiaanse 3 28.13; 4. J. Boekkooi 3.28.49; 5. G. Jonge leen 3.29.17; 6. A. Faber 3.30.10; 7. H. E. Christiaanse 3.30.40; 8. idem 334.6; 9. idem 3.36.21; 10. A. Faher 3.39.27; 11. J. Kooreman 3.43.26; 12. H. E. Christiaanse 3.43.48; 13. A. Faber 3.51.6. 114. J. Koore man 4.2.52; 15. J. Boekkooi 4.19.3. DAMMEN. VOORWEDSTRIJDEN DISTRICT DE RIJNSTREEK De jaarlijkscbe voorwedstrijden in district De Rijnstreek hebben weder een aanvang genomen. Deze keer zijn er maar twee ver eenigingen, die hieraan deelnemen, n.l. de Leidsche Damvereeniging. die vertegen woordigd wordt door J. Kleer en „Excel sior" uit Waddinxveen door C. J. Barbier. Zaterdag j.l. heeft de eerste ontmoeting te Waddinxveen plaats gehad, met als resul taat 11. J. Kleer heeft zich in deze partij zijn winst laten onlgaan, vermoedelijk speelden de zenuwen hem in deze voor den meestertitel zeer belangrijke match parten. We wenschen hem in de a.s. Za terdag le houden return-malch wat minder zenuwen en wat meer „luck". TENTOONSTELLING VAN „DE HAAGSCHE KUNSTKRING". Door de vereen. „De Haagsche Kunst kring" zal op Donderdag 1 September in de kunslzalen van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" een tentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en teekeningen van haar leden openen. Naar wij vernemen zal er veel en goed werk worden geëxposeerd. I CURWOOD. t 49 jaar oud, is in Michigan overleden de bekende schrijver James Olivier Curwood aan de bloedvergiftiging door een insecten- beet veroorzaakt. Curwood had zich naam gemaakt over de geheele wereld door zijn romans uit de dierenwereld. Noemen we daarvan b.v. „Kazan, de Wolfshond", „De zoon van Kazan", „Thor de Beer", etc. WEEKBLADEN. Naast vele actueele foto's, vooral uit het eigen land, bevat de „Wereldpost" weer eenige fraaie foto's van schilderijen, dit maal o.a. Van Breughel's Schaapherder. Behalve een Weekoverzicht en een ver. slag over de Haagsche Joodsche Gemeente bevat „De Vrijdagavond" ojn. een bijdrage van dr. D. M. Sluys, „Uit Bange Dagen". Marconi staat met zijn tegenwoordige, 19-jarige echtgenoote, terwijl hij een bezoek brengt aan de zeilwedstrijden te Cowes op de voorpagina van „De Wereldkroniek" af- gebeeld. Ook van de Fratelini bevat het blad sprekende foto's. Oyer de Eindexamenramp 1927, over dB Hondsdagen en over Muziek en Musici be vat „De Haagsche Post" belangrijke, oor-! spronkelijke bijdragen. Mevrouw v Itallie Van Embden schilderde de zeer sprekende portretten van het echtpaar KloosReijnekB van Stuwe. „Het Leven" heeft behalve foto's van def ramp bij Laren o.m. een artikel van Lea Daudel, „Buiten de benauwende gevange nismuren". „De Groene Amsterdammer" verscheen met vele interessante artikelen en geestige teekeningen. IJMUIDEN, 15 Augustus, VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. fl.80f 1.60Griet per, kist van 50 K.G. f52—f20; Tongen pe® K.G. f2.70f 1.40; Groote Schol f40—f36; Middelschol f38—f33; i£etechol f28—f21; Kleine Schol f 18.50f2.50; Schar fll— f8; Tongschar f49f 17alles per kist van 50 KjG.; Vleeten per stuk f2—f 0.48; Pieterman en Poontjes f 14—f 2.40Groote Schelvisch f 24f 14Middel Schelvisch f 16 f 13Kleinmiddel Schelvisch f 10.50f _7; Kleine Schelvisch f 6.S0f 4, alles per kist van 50 K.G.Kabeljauw per kist van 125 K.G. f54—f44; Gullen per kist van 501 K.G f14f3; Lengen per stuk f0.7O— f0.50; Heilbot per K.G. f 1.55fl.50; Wij ting per kist van 50 K.G. f4.50f3; Kool- visch per stuk fl.25f0.50; Makreel por kist van 50 K.G. f16—fll. Er z(jn 23 stoomtrawlers binnengekomen. DE „BREMEN" NAAR AMERIKA". NEW-YORK, 15 Aug. (Reuter). Op het) vliegveld Mitchellfield worden groote voor bereidingen getroffen voor de ontvangst van de Duitsche vliegers, na volbrenging van hun Oceaan-vlucht. Meer dan duizend soldaten en politie-agenten zullen worden aangesteld om de orde te handhaven, want men verwacht een geweldige menschen- menigte. Mochten de vliegers gedurende den nacht aankomen, dan zullen zeer sterke projectie-lampen het vliegveld ver lichten om hen bij de landing te helpen. Voor deze gelegenheid zal de verlichting nog versterkt worden doordat een naburig fort zijn zes zoeklichten, dienende tot het afweren van vliegtuigen, zal laten spelen. BERLIJN, 15 Aug. (WolfD. Volgens een door de Deutsche Luft-Hansa ontvangen bericht is de Bremen vanochtend om 7 u. 05 over de West-Kust van Ierland gevlogen en heeft daarmede dus de open zee bereikt. DE VLUCHT VAN LEVINE. PARUS, 15 Aug. (V. D.) Levine ant woordde op een vraag of hij in verband met het vertrek van de Duitsche vliegers naar Amerika de overeenkomst met Drouhin a's geëindigd beschouwde, dat dit niet het ge val is. De „Miss Columbia" zal na eenige kleine reparaties, welke nog moeten plaats hebben, spoedig voor vertrek gereed zijn. UIT HET SAARGEBIED. PARIJS, 15 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Uit Straatsburg wordt aan de „Matin" ge- meld, dat, tengevolge van de jongste inci denten, de regeeringscommissie voor het Saargebied besloot tot uitzetting van twee communistische leiders, van wie één, Schaf- fer, lid van den Beierschen landdag is, ter wijl voorts het verschijnen der Arbeiters- zeitung gedurende een maand verboden is. DE AMERIKAANSCHE VLOOTBOUW. RAP1DCITY, 14 Aug. (Reuter). Coolidge heeft den geheelen dag geconfereerd met generaal Lord den directeur der begrooting. Aan het einde der conferentie werd ver klaard, dat de president toegaf dat de ver hooging gedurende de eerstvolgende jaren der uitgaven voor de nationale verdediging zoowel voor leger als vloot, nauwelijks toe reikend zijn. Het vijf-jaars-programma vóór legervliegtuigen zoowel als het vlieg tuigenprogramma van het departement van handel zullen met-groolere snelheid worden afgewerkt en behalve de zes nieuwe krui sers welke op stapel zullen worden gezet, zullen ook de slagschepen Nevada en Oklahoma worden omgebouwd. EEN TEGENSPRAAK. BELGRADO, 14 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Het agentschap Avala deelt mede, dat zij het bericht omtrent een aanslag op fougo- Slavisch grondgebied tegen den ex-koning van Griekenland, bedreven door een Roe- meensch journalist, ten stelligste moet tegenspreken. NOODWEER. PARIJS, 15 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Boven de streek van Carolles in Saone et Loire hebben zich onweersbuien van on gekende herigheid ontlast. De aangerichte schade bedraagt 10 5 15 millioen francs, de te velde staande oogSt is vernield en 10.000 boomen zijn omgewaaid. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2