UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA SPORT. voetbal;. SCHEEPSTIJDINGEN. NOORDWIJK-BINNEN. Door de gladheid van den Bitumenweg 'gleed gistermiddag, ongeveer 5 uur, een auto in de bocht, even voorbij d©a overweg, in „de Kiei" en kwam in een sloot tereent. De beide inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto was nogal beschadigd en werd door een zwaren vrachtwagen weer op den weg getrokken. Na een paar uur opont houd werd de reis naar Noordwjjk aan Zee voortgezet. Op uitnoodiging vaai het bestuur der HaTmoniekapel „Crescendo" alhier, hoopt het muziekgezelschap Orpheus" van Lei den, a.s. Zaterdagavond te 8 uur een con cert in de tent op het Lindenplein te geven. Het programma voor dit concert bestaat uit de volgende nummers: 1. Florentiner- marsch, J. Fucik. 2. Orpheus in der Unter- welt, ouverture, J. Offenbach. 3. Zwei Lieder ohne Worte No. 4 und 9, F. Men delssohn. 4. Ballet Egyptien (4 deelen), A, Luigini. Pauze. 5. Washington Grays, marsch, C. 6. Grafula. 6. Ouverture „Zampa", F. Herold. T. Kunstler-Leben, walzer, J. Strauss. 8. Fantasie uit de opera Faust, arr. J. Vink, C*ir. Gounod. 9. March Lorraine, L Ganne. Op medewerking wat orde en stilte be treft van het publiek wordt gerekend. NOORDWIJKERHOUT. Een fietsendp jongedame werd alhier aangereden door een auto. De fiets was zeer beschadigd, zij zelf kwam met den schrik vrij. De heer A'. van Lierop bestemd om to worden uitgezonden naar Ned.-Indië, per s.8. „Indrapoera", als adspirant-politie-op- ziener, heeft zich teruggetrokken en voor de benoeming bedankt. SASSENHEIM. Gemeenteraad Het „Bijennest" onbe woonbaar verklaard De bad- en zweminrichting. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Speelman en Bader. Na opening door den voorzitter wordt begonnen met de ingekomen stukken, waar van we noemen1. Een mededeeling van het Electriciteitsbedrijf, dat op de aandee- len wordt uitgekeerd 7 pCt. 2. Een mede deeling, dat t>nze gemeente voor den Keu ringsdienst van Waren heeft te betalen f 580.62. Beide voor kennisgeving aange nomen. 3. De heer v. d. Spek, nu niet meer 'hier woonachtig, was huurder van een paar perceelen weiland. Hij had bij zijn vertrek verzocht ontslagen to worden van de huur. Nu B. en W. dit hebben toege staan en het land hebben verhuurd, vraagt v. d. Spek om schadevergoeding. B. en W. waren daartegen en ook de Raad. 4. Een verzoek van enkele bewoners eer Vaartkade om den toestand aldaar te wil len verbeteren. De voorzitter deelde mede, dat aan de verbetering reeds wordt ge werkt. Het voorstel van B. en W. om de politie f 15 per jaar te vergoeden voor een zorner- uinform, werd zonder discussie aangeno men. De voorzitter deelde hierna mede, dat de rekening van de Gezondheidscommissie, dienst 1926, sluit met een batig saldo van f 741.24 en dat op de begrooting 1928 dezer commissie, Sassenheim voorkomt met een bedrag van f 80.99. Op voorstel van B. en W.. na ingewon nen advies der Gezondheidscommissie, ver klaarde, dat de Raad de woningen, uit makende het „Bijennest", voor onbewoon baar. De termijn van ontruiming is 6 maanden. De heer Van Breda is het met deze beslissing wel eens, maar zou B. en W. willen verzoeken bed'oelde bewoners behulpzaam te zijn bij het vinden van een andere woning. De heer Van der Voet dacht, dat de rr.en- schen zonder hulp niet gauw een andeTe woning zullen krijgen. De voorzitter beloofde hulp, omdat het werkelijk noodig is, dat die menschen beter behuisd zullen zijn. Het verzoek van de onderwijzeres der O. L. school om gedurende de vacanties betaling der lesuren ten bedrage van 7x f2.50 moest, naar de zienswijze van B. en W., niet in dezen vorm worden aan genomen, omdat daü de andere scholen misschien ook zullen komen. De heer Van Breda wilde het bedrag verleenen als reisgeld; de heer Van Zon neveld was voor doorbetalen in de vacan ties. De heer Warnaar was tegen het laatste, en wilde het bedrag als gratificatie of als reisgeld betalen. Dit voorstel werd nog eens door den voor zitter verdedigd. De heer Warnaar verklaarde nog. dat. als het voorstel niet wordt zooals B. en Ws. het hebben geformuleerd, hij tegen elke verhoo ging zal zijn. De heer van der Geest ging met de idee van den heer van Zonneveld mee. Het voorstel van B en Ws. werd aange nomen met de heeren Verkleij, Van der Geest en Van Zonneveld tegen. Hierna kwam in behandeling een ver ziek van het bestuur van den Hellegatspol der om een jaarlijksche vergoeding van f 500 gedurende 5 jaren. B. en Ws. waren er tegen. De Sassenheimsche vaart is uitge baggerd, waardoor de toestand, ook voor de Hillegatspolder. aanmerkelijk is verbeterd. De heer Verkleij vond het bedrag van f500 te hoog. maar zou toch voor schade vergoeding zijn, omdat door stoomen de kaden van den polder schade lijden. Het stoomen is een algemeen belang en de on derhoudskosten die er uit voortvloeien wor den gedragen door de ingelanden. Dat is niet recht. De heer Warnaar is van meening. dat de oeverbeschadiging door het uitbaggeren minder is geworden en als men eens ziet, wat er gedaan wordt om de schade te voor komen. zal men zien. dat het al zeer gering is. Hij wil daarom voorloopig niets toestaan. Het besluit van B. en Ws. om geen geld toe te staan, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de ge meente-rekening 1926 gereed is en een Commissie van onderzoek moet worden be noemd. Na gehouden stemming werden be noemd de heeren Van Rijn, Verkleij en Bis- schops. Aan de orde was nu de bepaling van de koopprijzen voor het bouwterrein van het Grondbedrijf. De voorzitter noemde enkele bepalingen, waaraan de bouwers zich hebben te onder werpen. Een van de bepalingen is, dat er geen winkels mogen komen. Hiertegen verzetten zich de heeren Van deT Geest en Van Breda. Een flinke winkel zal h. i. niet ontsieren. De heer Van Rijn was van meening, dat B. en W. moeten heslissen in elk voorko mend geval. Algemeen waren de heeren van meening, dat in de Beukenlaan geen win kels zullen komen en de andere gevallen aan B. en W. worden overgelaten ter bepa ling. Over de prijzen van den grond werd in besloten zitting gesproken. Bij de rondvraag vestigde de heer v. 1. Geest de aandacht op de Ooslhaven. Hij is bang, dat er bij de verscheping van de bloembollen geen plaats zal zijn. De voorzitter lichtte toe, dat er voor ge zorgd zal worden ,dat er ruimte genoeg zal zijn. Er is een dringende brief geschre ven naar de Betonmaatschappij, om ruimte te maken. De heer v. d. Geest klaagde ook over het lossen en overladen van mestschuiten vlak bij of in het dorp. Hiervoor zullen maatrege len genomen worden dat ♦het niet meer zal voorkomen. De heer Bisschops bracht nogmaals het Badhuis ter sprake. Er is behoefte aan, we hebben den grond er voor disponibel en een combinatie voor een zwem- en een bad inrichting zal toch niet gaan. Spreker drong aan op spoed. De voorzitter lichtte toe, dat de gemeende een terrein heeft gekocht, dat zeer geschikt is voor een zwemplaats. Wanneer wij dit terrein in bezit hebben, kunnen we mis schien toch wel een zwem- en badinrichting combineeren. De heer Krom ondersteunde het verzoek van den heer Bisschops en was het met deze eens, dat een badinrichting niet ver weg moet zijn, want dan zal er te weinig gebruik van worden gemaakt. De heer Bjsschops ziet van een combina tie niets komen en dan het bedoelde terrein ligt te ver uit de kom der gemeente. Laat ons beginnen met een badhuis en er niet te lang mee wachten. De heer Van Breda was het hiermee eens. De heer Verkleij wilde het aan het parti culier initiatief overlaten. De heer Warnaar: dan geven wij gaarne den grond cadeau. Niets meer aan de orde, bracht de voor zitter in herinnering, dat dit de laatste zit ting was. waarin de heer Krom zitting heeft. Hij bracht den heer Krom dank voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan en wenschle hem alles goeds voor zijn volgend leven. De heer Krom dankte den voorzitter voor de tot hem gerichte,woorden, zijn medeleden voor de prettige samenwerking en*de kiezers voor het vertrouwen, dat ze in hem gesteld hebben. Hierna geheime zitting. Het hotel en koffiehuis ..Het Bruine Paard" is bij afslag toegewezen aan den heer Teernslra te Balk voor f 32.300. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag avond a.s., des nam. 8 uur, in openbare vergadering bneen. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Rapport onderzoek gemeente-rekening 1926 en voorloopige vaststelling van die rekening, met bestemming van de voor- deelige saldi. 4. Bohandeling van het ontwerp Algem. politieverordening. RECLAME. Puistjes, een ruwe huid en uilslag zijn onooglijk Bevrijd u ervan door aanwending van Foster's Zalf. Deze geeft spoedig baat. Foster's Zalf wordt ook aanbevolen tegen eczeem, psoriasis en alle jeukende huidaan doeningen. Foster's Zalf is atom verkrijgbaar a f 1.75 per doos. f 1.per tube. 6754 ALPHEN. BRAND. Vanmorgen omstreeks vijf uur is brand ontstaan in een hooiberg, staande op het erf van den landbouwer C. van V., aan het Rietveldsche pad alhier. Het vuur breidde zich ras uit tot het stalgebouw, dat kort daarna eveneens in lichtelaaie stond. Toen wij ter plaatse arriveerden was men net gereed met het huisraad in vei ligheid te brengen. De in de stal aanwezige vooiraad kaas kon nog bijtijds worden gered. Ongeveer vijf minuten over halfzes kwam de eerste motorspuit, dadelijk ge volgd door de tweede en werd het blus- schingswerk ter hand genomen. Met 0 slangen werd de vuurzee bestookt. Spoe dig was men den brand meester en zag men het vuur minderen. Te halfzeven was het vuur gebluscht, althans van de stalling, zoodat de overige slangen gericht konden worden op den hooiberg, die de meeste moeite opleverde. Deze werd later uitge haald. De brand, die in den hooiberg is begon nen, is door hooibroei ontstaan, althans de symptomen daarvoor achtte onze zegsman aanwezig. Van V. is verzekerd tegen brand schade. Ten bate van het landelijk T.B.C.- fonds van den Chr. Nat. Werkmansbond, werd alhier een speeldjesdag gehouden. De opbrengst was niet minder dan f 301.70. Alhier is op initiatief van het Groene Kruis tot inwerkingstelling besloten van een zuigelingen-consultatie-bureau. In het wijkgebouw zal eenmaal per week een ge neesheer-kinderarts, assistent van p*of. Gorter uit Leiden zitting houden, waar dan alle moeders geheel gratis ingelicht kunnen worden omtrent den gezondheids toestand huimer baby's. Ongetwijfeld zal dit besluit van het bestuur zeer gewaar deerd worden. Gistermiddag werden de burgers onzer gemeente plotseling opgeschrikt door een hevigen donderslag. Deze kwam geheel on verwachts, daaf weliswaar eenige zwarte wolken overdreven, doch men geen ge dachte had op een bui Een oogenblik later scheen dan ook weer het zonnetje, 't 31eek dat de bliksem was ingeslagen in de wo ning van de wed V. aan de Raadhuis straat, waar het vuur door den muur drong, zonder echter brand te veroorzaken. KOÜDEKERK. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal plaats vinden op Vrijdag 12 Aug a.s., des namiddags 8 uur. De agenda luids: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. Mededeelingen. 3. Aanbie ding gemeente-begrooting en begrooting Wa terleidingbedrijf dienst 1928. 4 Vaststel ling begrootingen Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Wees- en Armhuis dienst 1928. 5. Aanbieding gemeente-rekening en vaststelling rekeningen Burgerlijk Armbe stuur en Burgerlijk Wees- en Armhuis over 1926. 6. Benoeming commissie voor h^t nazien van de gemeente-rekening dienst 1926. LEIDERDORP. Inbraak met diefstal. Toen de landbouwer Jan van der G., wonende aan den Zijldijk, aan een zijner kinderen geld wilde medegeven, kon hij zijn portemonnaie niet vinden. Hij ging naar zijn kast om ander geld te halen, en wat een gewaarwording voor hem was het, toen hij bemerkte dat eveneens een bedrag van f 300 plus vele gouden en zilveren voorwerpen verdwenen waren. Sporen van braak waren met te zien. Wanneer alles verdwenen is, is roer steeds een raadsel. Van de(n) dader of daders geen spoor. Men vermoedt dat het personen geweest zijn, die goed met de situatie op de hoogte waren. RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrijdag, 12 Augustus a.s. 's namiddags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Ingekomen stukken. Adres slagersvereeniging Katwijk en Om streken houdende verzoek verlaging keur- loonen. Aanbieding gemeenlerekening dienst 1926 Benoeming commissie nazien rekening 1926. Besluit inzake bouwverbod. Belooning toezicht paardenmarkt enz. Reclames hondenbelasting. Mededeeling inzake electrificatie. Hedennacht omstreeks twaalf uur is aan de Sandtlaan alhier een auto uit Leiden in een sloot geraakt. De weg maakt aldaar een bocht, wat door den bestuurder niet scheen bemerkt te zijn. De zwaarbeschadigde auto was heden morgen nog niet gelicht WOUBRUGGE. Het oud-archief dezer gemeente, voor heen in verschillende kasten ten raadhui ze opeen gepakt, heeft nu een waardiger plaats gekregen in een der leegstaande lokalen der O. L. school alhier. Reeds ge deeltelijk geordend, zal nu ook alles be schreven en gecatalogiseerd worden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter stond gisteren terecht mcj. J. B. geb. V.. wie ten laste was gelegd overtreding van de bepalingen betreffende den verkoop van sterken drank, omdat zij aan mej. M. een halven liter citroen- en een halven liter bitter-jenever zou hebben verkocht. Het feit was gebeurd op 31 December van het vorige jaar en de aangifte was pas vele maanden later gesclfted omdat er oneenigheid tusschen de beide dames was j ontstaan over geldschuld. Aldus tenminste verdachtes raadsvrouwe mr, Aimie W. Labohm. Verdachte gaf toe de overtreding te heb ben gepleegd, maar onder andere omstan digheden als die welke haar worden ten laste gelegd Mej. R als getuige gehoord, verklaarde dat Bakker had gedreigd haar man te zullen „afdrogen" en zij toonde zich zeer verbolgen toen juffr. B. zei de, dat zij om dc jenever gevraagd had. Na verhoor van nog een getuige en van den leverancier van verdachte, den hfer C., vroeg het O.M. rekening houdende met de bekentenis van verdachte f 10 boete of 10 dagen. Terstond daarna stond mej. B.'s echt- I genoot, B. terecht, voor een ongeveer ge- I lijke overtreding. Ook hij bekende het feit, maar hij noemde het een leugen dat hij den drank zou hebben gebracht bij getuige B. Deze had volgens verdachte en volgens verklaring van getuige mej. T. de drank des avonds bij B. gehaald, omdat het Oudejaarsavond was en men iets wilde drinken. Getuige B., de kooper en zijn echtge- 1 noote bleven bet tegendeel beweren. Het j O. M. waargenomen door mr. Vos verzocht j den Griffier nota te nemen van de tegen strijdige verklaringen en de raadsvrouw van verdachte wees de getuigen op het gevaar van onjuiste verklaringen, daar zij onder eede stonden. „Zoowaar als ik hier sta", aldus get. mej. T., get. B. heeft 's avonds het fleschje bij verdachte gehaald Ook tegen B. vroeg mr. Vos veroordee ling tot boete van f 10 of 10 dagen. Mr. Annie W. Labohm vroeg voor de eerste verdachte een zeer clemente straf en voor den tweeden verdachte vrijspraak. Mevrouw A. geb. v. d. W., echtge- noote van een Raadslid t-e Noordwijk, was verbaliseerd wegens overtreding van art. Ui van de Politieverordening aldaar, waar bij het verboden is eenige met name ge noemde, en „andere voorwerpen" op het strand te deponceren. Zij had een rijwiel medegenomen en de politie had dit be schouwd als te behooren onder die „andere voorwerpen." Mevrouw A. had tevoren aan den loco- burgemeester gevraagd of hij er gevaar in zag, maar deze had haar „bij monde van den secretaris" gezegd dat zij gerust haar rijwiel kon medenemen. De Commissaris van Politie is blijkens een schrijven, door den kantonrechter ter openbare terechtzitting voorgelezen, een andere meening toegedaan, maar de Raads leden van Noordwijk gaven in een schrijven dat mevrouw A. overlegde te kennen, dat zij niet bedoelen dat een rijwiel wordt beschouwd te vallen onder de „andere voorwerpen." Het O. M. meende dat ook een rijwiel een voorwerp is, achtte het ten laste geleg. de bewezen en strafbaar en vroeg ver- dacht-e's veroordeeling tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Nog voor het O. M. had uitgesproken vroeg mevrouw A. of er hooger beroep mogelïik was. Terecht stond verder W. A. Fr. M., uit Leiden, wegens het in gebreke blijven van het verstrekken van inlichtingen aan den Voorzitter van den Raad van Arbeid. Het O. M. vroeg zjjn veroordeeling tot fj bpete of 1 dag. De molenaar C. J. v. D., te Leiden, had zich te verantwoorden omdat hrj per auto te snel had gereden in een bocht, tengevolge waarvan hjj een wielrijder had aangereden, wiens rjjwiel ernstig werd be schadigd. Gehoord werden twee getuigen, waarvan getuige W. een geheele opsomming gaf van „logische" feiten. Het 0. M. nam aan, dat verdachte in ieder geval te hard moet hebben gereden en vroeg verdachte's veroordeeling tot f30 boete of 20 dagen hechtenis. Tegen den strooper A. Z., uit Noord- wykerhout vroeg het O. M„ na verhoor van een getuige, f30 of 20 dagen. A. Z. was niet verschenen. Fr. H., uit Leiden, die onverantwoor delijk had gereden als bestuurder van een auto, was eveneens niet verschenen. Tegen hem vroeg het O. M„ na verhoor van ge tuigen f 10 boete of 10 dagen. A. B., te Noordwijk, had met zijn auto een aanrijding veroorzaakt. Het 0. M. vroeg zijn veroordeeling tot f25 boete of 10 dagen. \Yegens rijden zonder liqht vroeg het 0. M. nog tegen A. S., uit Ledden, f3 of 3 dagen, tegen A.. C. F., van hier, f2 of 2 dagen, omdat hjj na sluitingsuur een be zoeker in zijn bierhuis had gehad, en tegen A. J. V., uit Zoeterwoude, wegens het ver ontreinigen van grachtwater, f3 of 3 dg. De ijsverkooper «C. Th. R., die in de Haarlemmerstraat met' zijn wagentje had stilgestaan, en die een hartroerend pleidooi voor zichzelf hield, werd, omdat hij al dus óe Kantonrechter geen 20 maar 65 jaar was, voor di tmaa l vrij gesproken, Verder vroeg het O. M. tegen H. Th W., uit Noordwijk, wegens het onbe heerd laten staan van een auto, 13 boete of 3 dagen hechtenis, en tegen E. G., die, op een rijwiel gezeten, Zich had vastgehouden aan een rijdenden wagen, eveneens f3 of 3 dagen. Th. D. J. TV., wien ten laste was gelegd, dat hij vuil zou hebben weggewor pen, werd, wegens gebrek aan bewijs, na verhoor van twee getuigen, vrijgesproken. Dö automobilist C. de J., die nabij het Groene Kerkje een jongen uit Alphen, die met eenige kornuiten als getuige'voor den Kantonrechter verscheen, zou hebben aan gereden, werd vrijgesproken, omdat het O. M. niet den indruk kreeg, dat de autom> bilist schuld had. De jongens kregen nog een standje toe! Bij behandeling van de zaak tegen den landbouwer E. J. L, uit Zoeterwoude, die de vorige week was uitgesteld tot het hooren van» den verbalisant, gemeente-veld wachter B., als getuige, vroeg het O. M. f25 boete met verbeurdverklaring van het geweer waarmede verdachte een eend zou hebben doodgeschoten. Uitspraak over 14 dagen. TIJDSCHRIFTEN. DEN GULDEN WINKEL. P. H. van Moerkerken wijdt in de 20 Juli-aflevering een waardeerend artikel aan mr. Frans Erens. en laat een Biblio- graphie van zijn werken volgen. Hendrik Scholte schrijft een Open Brief aan A. Defresne naar aanleiding van diens art. in de Groene over Erts. J. H. Pannekoek Jr. is Al Pratende metA. A. M. Stols, Johan Schwencke verzorgt de Ex Libris- rubriek. F. S Bosman schrijft Aanleeke- ningen over Geestel. Lectuur en wel over Dostojefsky. Maeterlinck als Philosoof, De Bijbel als Boek van Schoonheid, dr. Annie Bessant en dr. Muller. Géasomo Antonini schreef een Brief uit Italië, L. van Lange over Fransche Letteren en over Engelsche Letteren. Boekenschouw besluit dit nummer. RECLAME. Stukloopen PUROL 6766 Uitgesproken; H. Verwoerd, drukker en uitgever té Lisse. Cur. mr. L. G. van Dam, te Haarlem K. van Looy, mandenmaker te Haarlem mermeer. Cur. als voren. C. J. van der Burg, landarbeider te Haar lemmermeer Cur. als voren. VOOR VRIJDAG 12 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12 uur: Politieber. 12.352 uur: Lunchmuziek door het trio, D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 57 uur: Concert door het A. N. R. O.-orkest. Mary H. J. Schermer, mezzo sopraan. Egb. Veen a. d. vleugel. 77.45 Yrijz. Protest. Uitzen ding. Concert en lezing. 7.45: Politieber. 8.15: Kurhaus Symphonieconcert. Het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. G. Schnee- voigt. S. Schneevoigt, piano. Tschaikowsky-t programma 10.15: Persber. 10.30— 12*uur: Dansmuziek (N. O. V.-uitzending). Daventry, 1600M 12 20: Massenet- concert. Daventry-kwartet en M. Brown, lenor. 12.50: Orgelconcert 1.20 2.20: Orkestconcert. 3.20: Radio-octet cn solisten (sopraan, bas, piano). 5.20: Le zing: The charm of old furniture. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orkestconcert. 6 50- Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Or- kesteoncerl. 7 20: Causerie: Seen on the screen. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Lezing: Cricket. 8.05: Variété. Ben Blue-band en arlisten. 9.20: "Weer berichten, nieuws. 9 40: Lezing: NeTt week's broadcast music. 9.55: Russisch programma. Het Kedroff-kwartet en M. Cole, piano. 10.35—11.20: William Blake< Versen en zang, gearr. door Mr. A. G. Rus sell. 11.2012 20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"! 1750 M. 10.50—- 11.20: Concert. 12 50—2.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Dansmuziek. 8.50—» 10.50: Galaconcert. Opera-fragmenten. Or-, kest en solisten. Langenberg, 469 M., Münster, 242 M., Dortmund, 283 M 1.302.50: Orkest-, concert.- 5 506.50: Aria's. 8 50: Gustav Jacoby-avond. Gustav Jacoby-decla- matie. Werag-orkest. 10.5012.20: Dans muziek. KönigxYusterhausen, 1250 M. 320 8.05: Lezingen en lessen. 8.50: Gustav Jacoby-avond van Langenberg. 10.50: Muziek uit Duitsche revues, door orkest Fahrbaeh-Ehmki. 12.50: Sluiten. Hamburg 395 M. 4.35: Coloratuur- aria's en liederen. 6.20: Orkeslconcert, 7.20- Concert. 8.20- „Slagsiet", neder- Duitsch drama in 3 acten van W. Wroosi Daarna tot 11 10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 3 204.20: Kurhaus- concert. 8 20: Orkêstconcert. 9.50: Vlaamsche literatuur. 10.05—10.29? Orkestconcert. OM DEN ZILVEREN BAL. Aan de wedstrijden om den Zilveren Bal, die Zondag 28 Augustus, 2 en 11 September op het terrein van Sparta te Rotterdam ge houden zullen worden, nemen de navolgende vereen igin.gen deel: Excelsioi, Feyenoord, Sparta, V. O. C., H. B. S., H. V. V., D. F. C., Willem II, benevens de Olympische elftal-» len rood, blauw, groen en wit. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVEREEN. „SWIFT". Gisteravond is de eerste recordrit gereden over 20 K.M. Hiervoor heeft de heer P. T. de Jong een extra medaille geschonken. Gestart werd door acht renners, welke na loting in Volgorde met 1 minuut onderling verschil vertrokken. Deze volgorde in de gemaakte tijden zijn: J. Schilthuyzen 36 min. 34 sec.; H. J. Jaspers 35 m. 36 s.; D. Wurzer 39 m 21 s.-. W. Graafmans 35 m. 47 s.; J. Wurzer 35 m. 0.3 s.; IC. Maru 41 m 35 s-; C. Wassink 38 m. 40 s.; W. Sewe- rijnen 36 m. 52 sec. De tweede recordrit wordt gehouden. Maandag 15 Augustus vertrek 7 u. n.m. v.af de Haag9che Schoüw. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". MAP1A, 10 Aug. v. Amst. te Batavia. PRINSES JULIANA, thuisr., 11 Aug. bij" Perim verw. SALAWAT1, thUisr. 8 Aug. te Singapore. -SOEMBA, uitr., 9 Aug. van Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisr., 11 Aug. bij Colombo verwacht. TOBA, thuisr., 9 Aug. van Colombo. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. KINDERDIJK. R'dam n. Pacific Kust, 6 Aug. van Cristobal. D1NTELDIJK, 8 Aug. van R'dam te Van couver. GAASTERDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 9 Aug te Hamburg. BREEDIJK. Nortolk n. R'dam. was 9 Aug. ■450 mijlen Z.W. van Ierland. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6