i Overzicht. Een goede wedstrijd van het N. C. B. XI Span* ning in Schiedam. Het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag en Zondag in Haarlem tegen de Free Foresters speelde, kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. In de innings der Engelschen was het bowlen van Maas voor de gasten nogal moeilijk en toen wij daarna naar de wickets gingen speelden wij den Engelschen aan val met het grootste gemak; jammer dat de iijd te kort was, om er een overwinning van t.e maken. In de eerste klasse scoorde Quick eerst 181 runs en gooide P. W. daarna uit voor 59 en 68. In de eerste innings van P. W. nam Terwiel 7 wickets voor 30 runs. H. D. V. S. won gemakkelijk van Phoenix. Het niet-onverdienstelijke totaal van 148 der Hagenaars beantwoordde Vuylsteke c.a, met 243 voor 7. Het heeft maar weinig gescheeld of H. D. V. S. III had zich tegen H. C. C. V met 2 punten tevreden moeten stellen. In twee innings bleef de Haagsche (60 en 66) juist een run onder de 127 van de Schier dammers. N. C. B. XI—FREE FORESTERS. Een draw. Goed batten der Hollanders. De tijd voorkomt een Engelsche nederlaag. De aanvoerder van de Free Foresters, de in ons land bij zoovele cricketters welbe kende capt. Johnston heeft ditmaal een heel sterk elftal naar de „lage landen aan de zee" gebracht. De Flamingo's werden eerst geklopt; daarna leed een van.Booven's elf tal waarvoor was een dergelijke vertoo-. ning noodig, vragen wij ons af een in- nings-nederlaag en nu Zaterdag en Zondag op het keurige veld aan de Spanjaardslaan in Haarlem bracht het N.C.B.-elftal het tot een draw. Zeker geen onverdienstelijk resul-i taat. De Engelschen gingen Zaterdag het eerst naar de mat en reeds de drie eerste batsmen Johnston 18, Potten 22 en vooral Crutsley 64, bezorgden den Nederlandschen aanval heel wat moeite. Met een goede 22 van Glo* ver, 17 van Mc. Donnell, 26 van Taylor en 26 extra's werd het Engelsche totaal 214.. Maas had het meeste succes en bowlde 6-61* Rincker 332 en Grootmeyer 167. De Hollandsche innings bracht de hooge score van 430 op. E. Schill was met 94T top scorer en ook de andere H.G.G.'ers deden goed werk, P. Feith 43, Bouwmeester 28 en niet te vergeten de nog zeer jeugdige Hage naar W. van den Bosch, die 87 runs bij elkaar klopte. „The coming man" deze H.G.G.'er. Maas blijft lauweren oogsten op internationaal gebied en scoorde gisteren weer 67 runs. De andere Haarlemmer, de R. en W.-speler Van Bueren maakte een nuttige 66. Niet minder dan tien bowlers waren aangezet, om de Hollanders uit te krijgen. Fraai waren de bowlingcijfers na-, ipurlijk niet. In de tweede innings forceerden de En gelschen een draw door op tijd te spelen. Het was 169 voor 4 toen de laatste bal was ge bowld. Crutchley (103*) en Keigmin (38*)' stonden toen op de mat. Ook nu weer had Maas met 358 het meeste succes met den bal. Rincker 118. TE WERVE—L. C. C. Te Werve wint met innings en 28 rnns. Gisteren heeft de Leidsche in Rijswijk een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tegen een zeer sterk Te Werve-elflal. De gasten gingen het eerst naar de wickets, waar Dennlnghof, Stelling en Schmeink al voor een goed totaal zorgden, zoodat bij den val van het tweede wicket de 80 op het bord is. Evans en vooral Van Eyken, welke laatste een goede 70 scoorde, zorgden daarna met Lash nog voor een be hoorlijk aantal runs en voor 206 sloot de innings der gastheeren. Belt 360, Kloots 3-53, F. van Es 258, A, van Es 228. Van Milligen en Schmeink waren voor de Leidenaars te machtig. Voor 43, waarvan Segaar 17, zat de Leidsche aan den kant. Van Milligen 527, Schmeink 514. In de tweede innings deed L. G. C. het heel wat beter. Maar 146 runs, waarvan Metsch 21, Eichhorn 37, Segaar 18, Den Holder 15 en Heemskerk 28, waren toch niet voldoende om een inningsnederlaag te ontgaan. Schmeink 333 en Van Eijken, 232 hadden de beste bowlingcijfers. ZEILEN. i OM DE CUMBERLAND-CUP. De „Hollandia" wint de eerste race. (Van een bijzonderen medewerker). In den wedstrijd vöjr de Cumberland Cup georganiseerd door de Royal Thames Yacht Club is de I-Iollandia zegevierend uit den strijd gekomen. Het reglement voor dezen wedstrijd is hetzelfde als voor de One Ton Cup, een jacht moet driemaal eerste aan komen wil het in het bezit van de Cup komen. Het was een van de mooiste races die de „Hollandia" tot nog toe gezeild heeft Bij het vallen van het startschot was ze het eerste weg, gevolgd door de Siris II (Eng.) end e Aile V (Frankrijk). Door een verkeerde manoeuvre bij de eerste boei ver speelde zij haar plaats aan de Siris II. Deze volgorde bleef gehandhaafd tot in het laat ste rak van de tweede ronde, dat in den wind was. De Hollandia bleek hooger aan den wind te kunnen zeilen dan de Siris II en liep langzaam op haar in. Toen de Hol landia over bakboord lag, kon de Siris II niet meer voor haar langs en moest af houden. De Hollandia draaide nu voortdu rend boven de zeilen van Siris II met het gevolg, dat de Hollandia toen flink uitliep. Bij het ingaan van de derde ronde was de Hollandia ongeveer 25 sec. voor op de Si ris II. Bij de volgende boei was het reeds meer dan een minuut en bij het finishen was zij l1/» minuut voor op de Siris II en meer dan 4 minuien op de Aile V. De baan was 8 mijl lang en moest drie maal gezeild worden. Er stond een wind snelheid van ongeveer 5 M. per sec. Nader seint onze medewerker uit Ryde: In de tweede race legde de Siris II (En geland) beslag op de eerste plaats voor de Fransche Aile en de Hollandia. De geheele baan was bezeild. Voor de One Ton Cup won het Engelsche jacht Dana van zijn Fransche uitdager Pe tite Aile. V LAWNTENNIS. i OM HET NEDERL. KAMPIOENSCHAP. Timmer en mej. Rollin Conquerque if.'jf"' zegevieren in de enkelspelen. •- De uilsliagen van den laatsten dag der Rationale tenniskampioenschappen te Hil versum luiden: Dames enkelspelSemi-finalemej. Can- fcers slaat mevr. Driebek met 61, 62; tnej. Rollin Conquerque slaat mevr. Stroink met 6'1, 62; finale: mej. Rollin Con querque slaat mej. Canters met 26, 75, 6-2. Heeren-ienlkelspelSemi-finale: H. Tim- fner slaat Castendijk met 61, 61, 61; finale: H. Timmer slaat G. Bryan met 7—9, G—3, 4—6, 6—1, 7—5. Gemengd dubbelfinalemevr. Stroink r Cords en O. Bryan slaan mej. Rollin Con- f querque en Castendijk, met 79, 62 75. Heeren dubbelsemi-finaleH. Timmer fen O. Bryan slaan J. Bryan en G. Scheur leer met 62, 63, 64. Finale: H. Timmer en C. Bryan slaan J. V. d. Heidie en H. Eilers met 63, 97, 6-3.; U. TOERISME. £1 JAARVERGADERING A. N. W. B. Zaterdag is te Rotterdam de algemeend Vergadering gehouden van den A N.W.B., onder voorzitterschap vain den heer Edo J. Bergsma^ De vergadering werd o.a. bijgewoond door den burgemeester mr. dr. J. JVytema. De secretaris-penningmeester, mr. A. Meyjes, bracht het jaarverslag uit, waar van wij reeds melding hebben gemaakt. Hierna richtte burgemeester Wytema een kort woord tot de vergadering, waarin hij hulde bracht aan het werk van den bondi Aan het slot van de vergadering maakte de voorzitter nog enkele opmerkingen met betrekking tot de verbetering van het we gennet. Spreker meende, dat de verbete ring van ons net van groote verkeerswe gen voor een zeer groot deel moet bestaaii in den aanleg van geheel nieuwe wegenl ter aanvulling van de bestaande. Vervolgens besprak spr. de taak bij dq a.s. Olympische Spelen Spr. vond, dat dej A.N.W.B. gehouden was te zorgen, dat de leden der buitenlandsche toeristenbonden' in de eerste plaats, maar ten slotte allen, die naar Nederland komen, den besten* meest geschikten weg vinden naar 's lands hoofdstad en in en door Amsterdam zelf.i Na afloop der vergadering had de offi* cieele ontvangst ten stadhui ze plaats. De burgemeester hield een rede, waarn£ hij in den breede de verdiensten van dei# bond schetste. De heer Bergsma dankte voor de vrienr delijke ontvangst. Des avonds vereenogden de congressis ten zich aan een gemeenschappelijken maalc tijd in de Diergaarde. Gisteren werd een boottocht naar Deqj Briel en Oostvoorne gemaakt. KORFBAL. DE TOER VAN VITESSE IN HET NOORDEN. Een nederlaag van onze stadgenooten. Te Muntendam heeft Vitesse Zaterdag-s middag met 43 verloren van Voorwaarts, nadat de rust met 21 in het voordeel van de thuisclub was ingegaan. Er werd te laat begonnen, zoodat hef einde onder toenemende duisternis kwam. Het was een aardige wedstrijd, waarin onze stadgenooten met drie geleende dames uitkwamen, daar twee Vitesse-dames reeds vertrokken waren en een gewond was. Deze dames vormden de zwakke punten in de Vilesse-ploeg. Voorwaarts gaf een aardig, fair en tech* nisch goed spel* te zien, doch de taktiek wa4 over het algemeen te doorzichtig. Aanvankelijk was het een gelijk opgaand (3e strijd; na een halfuur nam Voorwaarts de leiding, maar vlak daarop bracht van' Beeek met een handig schouderschot de' partijen weer gelijk. In de nieuwe opstelling kreeg Vitesse de beste kansen, maar was zeer onfortuinlijk met schieten. Het succes kwam dan ook aan den anderen kant, zoodat de thuisclub bij de rust met 21 leidde. Na de hervat* ting was Vitesse onmiddellijk weer in den aanval en door Kaiser werd de stand 22. Kort daarop maakte Ensink van dichtbij 32. Het werd steeds donkerder, met een goed opgezetlen aanval scoorde Looijenga' den gelijkmaker -33. Nog enkele minuten zijn dan te spelen; Vitesse is sterker. Van een onjuiste beslissing van den scheidsrech ter maakt een Voorwaarts-dame tot groote' verontwaardiging van Voorwaarts-spelers en publiek dan gebruik om het winnende punt te scoren. Vlak daarop is het einde. Er was zeer veel publieTk; de scheidsrechter was matig. BILJARTEN. DE BEKERWEDSTRIJDEN VAN „CONCORDIA". Nader moet nog gemeld worden de uit* 6lag van T. O. G., die mededong in den bekerwedstrijd, gehouden in het clublokaal van „Concordia", Deze was: Car. bs. gcm. T. O. G403 13 11.86 Concordia 447 17 13.52 Eerstdaags zal er een bekerwedstrijd g^> houden worden, tusschen „Concordia" en „T. O. G."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14