No. 20672 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 Augustus Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. f ALPHEN. De Landdag. T De vliegdemonstratie ter gelegenheid der mobilisatie-kruisen wordt gehouden van half vol tot vijf uur. Er "nemen vijf vliegtuigen aan deel Op het terrein wordt het gesprokene uit gezonden door de Ned.. Seintoestellenfabriek te Hilversum. Ruim zevenhonderd oud-gemobiliseerden komen het kruis in ontvangst nemen. Aan liet postkantoor alhier en de daar- onder ressorteerende hulppostkantoren, werd gedurende de maand Juli ingelegd f 20.68S.41 en terugbetaald f 21.339.95. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt, het nummer 17358. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Albertus, Z. v. A. Wolswijk en H. Hogenee. Getrouwd: C. van Duuren 25 j. en H. Fokker 22 j. Gevestigd: J. W. Groenheiden, z. b., van Alphen a. d. Rijn. J, H. Lampe, z. b., van Ermelo. H. J. Blaazer en ge zin,heier, van Alphen a. d. Rijn. P. P. Kranenburg, veehouder, van Alphen a. d. Rijn. V ertrokkenP. van der Laan en echtg. gasfitter, naar Boskoop. H. A. Zwanen burg, z. b. naar Hoenkoop. G. A Zwa nenburg, z. b., naar Hoenkoop. A. G. Zwanenburg, z. b., naar Willeskop. Wed. J. W. v. Dam en kinderen, n. Alphen a. d. Rijn. P A Kwakkenbos, dienstbode, n Kamer ik. A. M. van den Berg, dienst bode, naar Montfoort. Gez. Pfauth, z. b. naar Den Haag. Het mooie zomerweer schijnt de men- echen met onweerstaanbaren drang naar buiten te lokken. Voor Bodegraven vormt de zee de grootste aantrekkingskracht in deze dagen. Woensdag zijn zeker 5 volge laden speciale booten van Bodegraven naar de zee vertrokken Een tweetal vormden 'de jaarlijksche reis van den Molenbrug- Bchen koopman Meerloo met zijn klanten. Voorts reisde de Chr Muziekvereen, ,,Soli Deo Gloria" naar Katwijk, de muziekver. „Crescendo" naar Zandvoort en het per- teoneel der fa Hero de Groot eveneens naar Katwijk. Daarnaast trekken dagelijks zeer velen per trem eveneens naar de zee- kust. Woensdagavond werd door den R.-K. Vrouwenbond een bazaar georganiseerd in het Patronaatsgebouw. Verkocht werden verschillende nuttige en aardige handwer ken, door de* ledem der vereen, vervaar digd. Overigens ontbraken natuurlijk aller lei ververschingstenten, die met het warrrie weer onontbeerlijk waren, met, terwijl de gelegenheid tot traditioneele spelen als ,,koekslaao", vanzelfsprekend werd open gesteld. Niettegenstaande het bij uitstek mooie zomerweer, dat meer tot uitgaan, dan tot bazaarbezoek lokte, was de be langstelling vrij groot. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Een langdurige zitting. De tol te Hoogmade. De gemeente-rekening over 1926 Het afscheid van de ver trekkende raadsleden. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed; de notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer Boot waarom het leggen van den kabel in de Groote Baan en bijkomende werken niet is aanbesteed zooals in de vo rige vergadering was besloten. De voorzitter wees op het moeilijke om électriciteitswer- ken publiek aan te besteden en is het met den heer Boot eens dat het voordeeliger zou zijn. De heer Boot wijst op de groote kosten van het onderhoud, electrisch bedrijf en de vele stoornissen in den afgeloopen winter aan straatlantaarns enz. De heer Van 't Riet zegt, dat B. en W. ditmaal wel van het besluit moesten af wijken; wij hebben hier geen technicus die teekening en bestek van electriciteit en wa terleiding kan maken, voor een aanbeste ding en zulks buiten de gemeente te laten doen zou nog meer kosten. De heer Van Dam vraagt waarom de eleclricien zoolang moet zaken waar een mof ligt; zijn er geen teekeningen? De heer Boot antwoordt, als lid van de bedrijvencommissie, dat er wel een kaart is doch zeer onvolledig; voorts blijft hij be treuren dat het werk niet is aanbesteed. De heer Vromans komt zijn voorstel her halen een verbod op Zondag in de kom van het dorp te visschen met den hengel. Dit alles reeds naar aanleiding van de notulen. De vergadering met een zeer korte agenda, werd ditmaal gerekt door de vele woordvoerders; van 10 tot 2 uur bleven de heeren aan 't woord. Ingekomen stukken: dankbetuiging vee arts voor zijn tijdelijke benoeming; mede- deeling B. en W. Alphen aan den Rijn omtrent goedkeuring besluit 0. L. school; Ged. Staten idem comptabele besluiten; een adres van het hoofd der 0. L. school om alhier een landbouwcursus op te richten. De voorzitter brengt een schrijven van mr. Sormani ter tafel, houdende verzoek om aan het besluit van den Raad, die f 1000 subsidie toestond voor de te bouwen brug over de Zuidzijdervaart, uitvoering te geven. De heer Boot zegt dat hij eerst dat voor stel had goedgekeurd, daar dan die moei lijke, onooglijke brug verfraaid en verlaagd zou worden, doch aan die laatste voor waarde is niet voldaan. De heer Lieverse wijst er op dat daar aan niet voldaan kan worden, daar het be stuur van Rijnland de doorvaart bepaalt; wijst op de groote verbetering eh ver fraaiing; welke moeilijkheden voorheen de oude brug opleverde enz. De weg in de Kerkbuurt is ook verbeterd, waarom mag voor Hoogmade die verbetering ook niet iets kosten De heer Boot antwoordt dat die vergelij king niet opgaat, Hoogmade is met die ver betering niet gediend of ingenomen; met mr. Sormani had hij over een klapbrug gespro ken, dan had er een verbetering in den weg plaats gehad. De heer Van Leeuwen bepleit de subsidie en wijst met den heer Lieverse op de groote verbetering. De heer Boot terugkomende op de verbe tering van den weg» te Hoogmade wijst op het onlangs geplaatste hek bij de R. K. school een ware „sta in den weg" op dien hoek. De heer Van 't Riet zegt, dat het hier geen zuiver plaatselijk belang geldt, maar een belang ook van omliggende gemeenten; het tarief in dien weg is zeer hoog en daaraan brengt iedere ingezetenen hier een ..groot offer. Nadat de heer Lieverse nog eens er op gewezen had dat mr. Sormani gedwongen werd de brug zoo hoog te houden nam de voorzitter het woord. De raadsleden van Woubrugge hadden Hoogmade nimmer ten achter gezet en de belangen daar evengoed behartigd; hij had zich voorgenomen in dit geval niet te advi- seeren, doch wijst er op, dat de tol te Hoog made door het bestuur der Heerlijkheid tot tweemaal toe is verhoogd. Over de be dragen, welke daar worden ontvangen, zail spreker geen mededeelingen doen; alleen de autobus „Adwal" moet f 1000 per jaar aan tol betalen. De kosten van die brug moe ten bij normale exploitatie berekend wor den over 30 jaren en dan zal de tol dit wel opbrengen. Hij had aan het „Groene Kruis" alhier subsidie geweigerd omdat het bestuur geen inzage van de administratie wilde geven en als het bestuur van de Heerlijkheid Hoogmade dat ook niet wil doen, staat het gelijk met het „Groene Kruis". Die heeren willen doen als zeker gezegde: besluiten bij u, over u. zonder u. De heer Lieverse bepleit nogmaals de subsidie toe te staan of uit te betalen, waar op de voorzitter het voorstel van den heer Lieverse in stemming brengt, hetwelk met 4 tegen 3 stemmen wordt verworpen Vóór slpmden de heeren Lieverse, Van Leeuwen en De- Vette. Aan de orde is een verzoek van een aan tal bewoners van den Kerkweg, om dui kers voor verversching aan te brengen: de bouwcommissie had dat verzoek behandeld, het zou pl.m. f230 kosten. De heer Lieverse zou dat punt in de ver- gadering van B. en W. willen behandelen Chet verzoek was 2 Aug eerst ingekomen) en wijst er op, dat die nieuwe huizenbou werij geen vooruitgang voor de gemeente is. Aan B. en W. wordt opgedragen dit werk uit te voeren. De voorzitter brengt punt 4 aan de orde, onderzoek geloofsbrieven nieuwe raadsle den, en benoemt daartoe een commissie, bestaande uit de heeren Boot., Van Leeu wen en Vromans en schorst de vergadering. Na heropening doet de heer Boot ver slag; alle brieven waren in orde bevon den en de commissie adivseert tot toe- lating. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld. Aan de orde is de vaststelling der vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet; de Chr. school te Woubrugge ontvangt f 1749.25 en de R-.-K. school te Hoogmade f 1854.27. De gemeenterekendng 1926 wordt aange boden met een bedrag aan uitgaven van f 86.217.27 en inkomsten f 112.232.50, batig slot f26.014.56. De voorzitter stelt voor, de politieveror dening aan te vullen met: ,,Het is vei bo den hekken te plaatsen, te hebben of te houden op bermen langs de wegen in de kom der gemeente, zonder toestemming van B. en W." De heeren Boot en Van Dam voeren daarover het woord; de eerste vindt het wenschelijk dat de doornenheiningen ver vangen werden door hekkende doornen veroorzaken veel last aan wielrijders enz. De heer Van Dam zou er bij bepaald wil len hebben, dat een beroep op den raad mogelijk is. De voorzitter wijzigt het art. in den - geest zooals de heer Van Dam wenscht, waarna het zonder hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd. Vóór de sluiting wenscht de voorzitter de drie leden, welke aftreden, toe te spreken. Deze periode getuigt van eendrachtig samenwerken. Geen scherpe woorden welke men elders weieens verneemt, werden ge hoord. Al waren wij het niet altoos eens, toch werden hier de belangen rustig, behar- tigd. Met voldoening moogt ge op veel van wat tot stand kwam terugzien. Ondanks dat het Rijk groote lasten op de gemeente legt, is de belasting verlaagd en de ge meentebedrijven zijn vooruit gegaan; hier aan hebt ge uw hulp geschonken, 't Is mede uw werk geweest. Na deze toegejuichte woorden richtte wethouder van 't Riet zich tot den raad. Spr. begon met den voorzitter en den raads leden zijn dank te betuigen voor de wijze, waarop zij hem in zijn werkzaamheden terzijde gestaan hebben om vervolgens in dankbare herinnering te memoreeren wat in de afgeloopen jaren tot stand kwam, zooals de beide bruggen, de verbetering der voetpade nen van den Kerkweg, den nieuw bouw van het oczaal. de openbare school, de belastingverlagingen e. d. Dankbaar' te zijn sluit evenwel nog niet in zich, voldaan te zijn. En voldaan zou ik, alleen zijn, aldus ging spr. voort, als ik zeggen kon, dat alle ongewenscht-e toe standen waren herleid tot het zoo zeer ge- wenschte Wijl dit niet is bereikt, zie ik steeds de onvolkomenheid mijner presta ties. Ik hoop, waar ik een plaats ledig maak, dat die plaats meer waardig 'en vruchtbaarder voor de gemeente zal wor den bezet. Ik voeg er den wensch aan toe dat de Chr.-Hist, de volle verantwoorde lijkheid van hun overwinneng bij de verkie zing behaald, zullen aanvaarden (door nu ook als sterkste partij naast de R.-K.) straks den Wethouderszetel te aanvaarden. Het belang der gemeente eischt dat een der wethouders te Woubrugge woont. Deze ruim 3-jarige periode die ik als weth. heb gediend, hebben dat mij niet onduidelijk doen zien. En waar wij als raadslid de verplichting op ons nemen de belangen der gemeente te behartigen, hebben wij ons zelf te verloochenen Blijven de gekozen Ohr.-Hist. bij hun oorspronkelijk voorne men om den wethouderszetel niet te aan vaarden, waardooT wij dan hoogstwaar schijnlijk een wethouder zouden krijgen niet in Woubrugge woonachtig, dan zou de winst der Chr.-Hist, op verlies voor de ge meente neerkomen. Samenwerking met den heer Lieverse behoeft niemand af te schrik ken. Aangenaam is die samenwerking met hem als collega steedis geweest. Eveneens blijf ik u M- de Voorz., met waardeering gedenken. Met waardeering om uw scherp, zinnigheid en helderheid van inzicht. Hiervan ben ik mij bewust dat ik bij ver schil van. gevoelen u nooit in den rug ben aangevallen, maar met open vizier, en dan op zulk een wijze dat ik u steeds bleef be schouwen als Overheid bij de gratie Gods, die ik om Gods wille eere en achting schul dig was. Van daar ook onze wederzijdsche waar deering, waarvoor ik u ook van mijn zijde dank zeg. Het verheugt mij in zulk een ver standhouding met u allen te kunnen heen gaan. Ik ga heen me! de bede dat Gods zegen op uw arbeid ruste en dat gij allen uw bekwaamheid van Hem verwacht, en dat zoo al uw beraadslagingen dienen mo gen de ware belangen onzer gemeente!. Hierna sluit de voorz. de vergadering. De heer P. I. de Maaker alhier is ge slaagd voor het examen hoofdakte. AALSMEER. De. molen van den Stommeerpolder bedreigd? De plannen, welke reeds sedert eenigen tijd hangende zijn, n 1. om den Stommeer polder op andere wijze te doen bemalen dan nu reeds sedert eeuwen met een water molen geschiedt, moeten steeds vasteren vorm aannemen. Voorop zij gezegd, dat velen het zouden betreuren, wanneer die mooie, groote watermolen, pas voor enkele jaren gebouwd op de plaats, waar zijn eeuwenoude voorganger door het hemel vuur werd verwoest, zou builen dienst ge steld of zelfs mogelijk opgeruimd worden. Aan landschapsschoon, waarbij een molen, staande op den hoogen polderdijk en gelegen aan den Vliet, omringd door groene landen met rustig grazend vee, zoo'n passende stof lage vormt, zouden we een stuk armej worden. Doch de Stommeerpolder is niet meer, wat hij geweest is; bunder na bun der van het oude grasland wordt omgezet in cultuurgrond, waarop de rozenkassen als paddestoelen uil den grond verrijzenhuizen werden er gebouwd en het toekomstig uit breidingsplan der gemeente zal in dien polder zijn. Hierdoor treden andere be hoeften op den voorgrond; de rozen trekkers voorat hebben belang bij een constant wa terpeil in den polder, wat men met een watermolen, afhankelijk als die is van den wind, nooit in de hand heeft. Een gemaal geeft hiervoor veel grooter zekerheid. Mo gelijk is het echter nog. dat er wat op ge vonden zal kunnen worden, om den molen' toch te behouden. Waar de wil goed is, kan veel gedaan worden. En temeer, waar zelfs in het bestuur des polders warme voorstanders worden gevonden. Aalsmeers Fanfarecorps" zal heden avond een muzikale wandeling langs den Aalsmeerderdijk maken. Het nieuwe vaan del, dat mede door d-e bijdragen van de bewoners der buurtschap ,,A. F." kon wor den geschonken, zal dien avond worden meegedragen. Woensdagavond gaf „Uiterwegs Fan farecorps" een uitvoering in de muziek tent te Aalsmeer Oost. Het concert trok op den schoonen avond een groot aantal luisteraars, dat met veel aandacht de af werking dor verschillende nummers volgde. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Martijntje,»d. -van J. Eveleens en C. E. Huurman. Arend, z. van A. Voogt en C. Kamerman. Cornelis, z. van G. A. Roubos en A. Bokhorst. Gerardus Johan nes, z. van R. A. van Dam en A. van Leeu wen. Nicolaas AlbeTtus, z. van Th. N. Oud en S. M. Rafe. Marijke, d. van F. de Ruijte en J. Th. Wortman. Willem, z. van C. van Dijke en M. Fondse. Adriana, d van J. Donkersloot en E. E. van der Beek. Jan, z. van C. Kamerman en L. de VTies. Amelia Louisa, d. van P. Dompe ling en M. van Middelkoop. Catharina Theresia, d. van M. G. van Staveren en G. H. G. Laan. Hermina Geertruida, d. van G. W. Verboom en J. Grauneman. Ondertrouwd; C. Schoenmakers 23 j .en G. Peetoom 24 j. Gehuwd: T. van Twisk 29 j. en J. Dan- tuma 21 j. J. Walkier 26 j. en II. van Roosmalen 23 j. P. J. Avis wedr. 43 j. en A. de Graauw 36 j. N. J. Dol 24 j. en J. van Beusekom 22 j. W. C. Kamer 25 j. en J. Roos 21 j. Overleden: Jan Cornelis Leen 30 j., ge huwd met P. H. Tolenaars. Een prestatie. Eenige jaren geleden had de familie D„ te Hoofddorp een Weenschen jongen ter ver pleging tot zich genomen. Na een uitstekende verzorging te hebben genoten, vertrok de knaap weder naar zijn heimat, ten hoogste voldaan over de echt Hollandsche gastvrijheid, die hem steeds was ten deel gevallen. Hij kwam nu op het idee om persoonlijk aan zijn dankbaarheid nog eens uiting te geven en de reis van Weenen naar Hoofd dorp per fiets te maken. De jongeman legde op zijn rijwiel gemiddeld 140 k 150 K.M. per dag af, heeft de reis in ruim een week tijds volbracht en is behouden en wel in Hoofddorp gearriveerd. Voorwaar een prestatie, die ongetwijfeld, ook om het schoon en edel doel dat er in ge legen is, respect afdwingt. Op de Donderdag te Hoofddorp gehou den graanbeurs was de aanvoer zoo gering, dat er weinig zaken werden gedaan en de' noteering ontbrïik. Het wachten is nu wel in hoofdzaak op de resultaten van den nieuwen oogst, waar mede dank zij het prachtige zomerweder een begin is gemaakt. De verschillende gewassen staan er, on danks den tegenspoed die de landbouwers met het gure natte weder aanvankelijk in hun bedrijf hebben ondervonden, prachtig bij en als hel weder eenige weken mee werkt is het wel te verwachten dat de oogst dit jaar bevredigende resultaten zal ople veren. Ook heeft het warme weder op den uit groei der bieten zijn gunsligen invloed in ruime mate doen gelden, zoodat hel in plaats van „kleine bieten dit jaar", mis schien nog zal worden „een normaal bietenjaar". HILLEGOM. Hooibroei. De brandweer is Donderdagmiddag met de motorspuit uitgereden omdat het hooi in een schuur van den heer Van S. aan de Leidschestraat sterk broeide. Toen de tas uitgehaald werd, sloegen de vlammen een oogenblik naar buiten; het vuur was ech ter spoedig gebluscht Een groot deel van het hooi dat naar buiten werd gebracht bleek verkoold te zijn De motorspuit bleef geruimen tijd op het terrein om water te kunnen geven voor het geval dit noodig mocht blijken. De heer N. Schoen is geslaagd voor het Mercurieus-diploma Engelsche handelscor respondentie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranje-vereeniging. Gisteravond vergaderde in „Casa Cara" de Oranje-vereeniging. De voorz. dr. Eike lenboom deelde mede, dat een dankbetui ging van II. K. H. Prinses Juliana was inge komen voor het op Haar verjaardag door de vereen, toegezonden telegram' van geluk- wensch. De vaststelling van het feestprogramma op Koninginnedag had nog al wat voeten in de aarde. In hoofdzaak speelden hier de financiën een rol. In de eerste plaats zijn er 2200 kinderen, die allen getracteerd moe ten worden. Dan is er de muziek, die ook een groot bedrag van de schatkist eischt. En dan nog vuurwerk. Maar het komt voor elkaar. De ontvang sten kunnen de uitgaven zoowat dekken en dal is al geruststellend. Er zullen zanguitvoeringen gegeven wor den op drie plaatsen in ons dorp. Kinder optocht en optocht gecoslumeerde van grootêren en volwassenen op versierde wa gens, waaraan door vereenigingen en par ticulieren wordt deelgenomen. Tijdens de rustpoozen bij het vuurwerk zal de gymnastiekvereeniging haar zeer gewaardeerde medewerking verleenen. Het bij velen gewenschte nummer „Ring- rijden met paard en sjees" zal ditmaal uit tijdsgebrek niet plaats hebben. Het belooft een echten ouderwetschen feestdag te worden. Twee jaar geleden hadden we een zeld zaam mooien optocht. Nu de handen uit de mouwen en een nog mooieren in elkaar gezetl De rondvraag leverde niets belangrijks op, zoodat de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering sloot. Wegens den verminderden aanvoer op de z.g. tusschendagen, zal de tuinbouw- ver. K. en O. te beginnen de volgende week, driemaal per week gaan veilen en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Op de strandevangelisatie sprak gis termiddag eerst ds. Bos, van Leeuwarden. Na het zingen van Ps. 25 2 en gebed, sprak deze naar aanleiding van het bekende reis verhaal uit Handel. 8 2640 over de vraag „Waar gaat de groote reis heen?". Daarna werd gezongen Ps. 68 10. Vervolgens sprak ds. Siddré van O. en N. Wetering over: Rust, eenzaamheid, stilte en gebed. Tot slot werd gezongen Ps. 25 7 waarna met dankgebed geëindigd werd. Heden is een aanvang gemaakt met het vernieuwen van de schietbanen 3, 5 en 6. Tot nader order kan op deze banen niet met scherp geschoten worden. Aan het bureau van politie zijn in lichtingen te verkrijgen over een zilveren bril, een slrandschop en een paar bad- schoentjes. LISSE. De heer J. de Bruyn alhier is geslaagd voor het examen Engelsch L.O. NOORD WIJK. Als gevonden voorwerpen zijn aange geven 1. schoentje, 1 snoer gekleurde kra len, 1 horloge met ketting, 1 motorjae, 1 lapssleutel, 1 badbroekje, 1 lichtgele hond, 1 leesboek, 1 alpinomuts, 1 handtasch met inhoud, 1 sleutel, 1 lorgnet in étui, 1 ge kleurde bal en 1 gouden ring. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te ver krijgen aan het Politiebureau te Noordwijk- Binnen uitsluitend des Woensdag en Zater dags en van 121 uur NOORDWIJK-BINNEN. Gistermiddag werd onder toezicht van B. en W. en den gemeentearchitect de nieuwe motorbrandspuit geprobeerd. Ge spoten werd op den toren der Ned.-Herw Kerk, men bereikte een hoogte van plm. 40 Meter. Tijdens de op 31 Augustus en 1 Sep tember alhier te houden Oranjefeesten zal er een bloemencorso gehouden worden voor auto's en andere rij- en voertuigen. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich aanmelden bij de heeren P. van Dam, Pickéstraat en E. Tissjng Voorstraat. De heer G. J. G v. Parijs heeft be dankt als voorzitter, der Harmonie-kapel „Crescendo" alhier In een gehouden le denvergadering werd op voorstel van do comm. van toezicht besloten in deze vaca ture voorloopig niet te voorzien en het voorzittersschap tijdelijk op te dragen aan. den 2en voorzitter, den heer J. Imthorn. Van een auto welke alhier op de Voor straat reed sprong een voorband, hierdoor kwam de auto tegen een boom terecht en brak een voorruit, wat ten gevolge had dat de bestuurder zich verwondde en zich on der geneeskundige behandeling moest stel len. Verder hadden er geen persoonlijke ongevallen plaats. Gisteravónd werd in de Kerkstraat door een auto een gaslantaarn, welke aan den muur bevestigd was, finaal afgereden. De politie stelt een onderzoek in. Eenige lotelingen uit omliggende ge meenten, welke onder drankinvloed m groepen, zoowel op het strand als in de gemeente zich baldadig en liederlijk ge droegen, werden door de politie uit de ge meente - verwijderd. Hun baldadigheid kende geen grenzen, zoodat zelfs een twee tal jonge boompjes, staande aan den Goo- weg, het moesten ontgelden en werden af gebroken. Twee van deze oproerige jonge lui werden wegens openbare dronkenschap door de politie ingesloten. NOORDWIJKERHOUT. Een kindje van den heer J. van D., alhier, is in een tobbe met heet water ge vallen. Het kind bekwan zoodanige brand wonden, dat levensgevaar niet uitgesloten is NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag werd op het strand een. meisje van ongeveer 8 jaar aangetroffen, dat huilend vertelde in Katwijk haar fa milie te zijn kwijtgeraakt. Het kind werd door iemand in huis genomen, waarna de politie in Katwijk van het vinden in kennis werd gesteld, zoodat de familie niet langer ongerust behoefde te zijn. De bekende kunstschilder Le Febvre heeft, evenals andere jaren in de Chr. School Nieuwe-Zeeweg, een tentoonstelling zijner werken georganiseerd. OEGSTGEEST. Door het bestuur van de Zwemvereeni- ging „Poelmeer" is na gehouden examen het diploma als geoefend zwemster uitge reikt aan de dames: Nancy Pel en A. P. Koning, beide uit Sassenheim. Door de gemeentepolitie is in samen werking met den ambtenaar der belastingen een controle gehouden voor maximumsnel heid en wegenbelasting voor auto's. Voor overtreding maximumsnelheid is tegen een 20-tal bestuurders proces-verbaal opge maakt, terwijl tegen één bestuurder proces verbaal werd opgemaakt inzake wegenbe lasting. Voor het examen hoofdakte is geslaagd de heer F. M. Staadt, alhier. SASSENHEIM. Om ongeveer halfnegen hedenmorgen reden op den Rijksstraatweg, dicht achter elkaar, een vrachtauto en een personen auto. Bij de Molenstraat alhier, wilde de personenauto haar voorgangster voorbij rijden, toen deze zonder signaal te geven naar wordt beweerd, links afsloeg, om de Molenstraat in te rijden. Het gevolg was een aanrijding, waarbij de personen auto nogal schade opliep. De vrachtauto kreeg weinig schade. Van een en ander is procesverbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. M. van Santen, alhier. WARMOND. Het vreemdelingenverkeer. De Kaagweek, die duizenden vreemde lingen naar Warmond bracht, is nauwelijks voorbij of weder wordt een talrijk bezoek van gasten aangekondigd. Ter gelegenheid van een festiviteit aan geboden aan het personeel der Beverwijk- sche Conserven fabriek „De Betuwe" wordt Zaterdag a.s. een boottocht gemaakt op de Kagermeren. Het gezelschap, bestaande plm. 250 personen arriveert circa half drie aan de Ciecohaven, op welker terreinen het "feestdiner plaats heeft. De tennisbaan, als dansvloer ingericht, leent zich uitstekend voor een bal- champêlre, terwijl de rijk gepavoiseerde haven aan het geheel een feestelijken indruk geeft. Een strijkje en een muziekkorps zullen het feest opluisteren. Onder de opwekkende tonen der muziek zal door de feestgangers een rondgang worden gemaakt ter bezichti ging van Ciecohaven en de Forthaven en een gedeelte van het dorp. Ons dorp begint zich steeds meer voor een druk vreemdelingenverkeer aan te passen. Hare havens, goede restauranis en hotels verhoogen de aantrekkelijkheid van onze meren ten zeerste. Het behoeft dan bok geen verwondering le baren, dat het bezoek van vreemdelingen aan Warmond en haar meren steeds grooter wordt. WASSENAAR. De „Stscrt." No 150 bevat de statuten betreffende de N V. Wassenaarsche Crediet-. en Grondmaatschappij alhier. u

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9