S. G. J. DE GROOT Koffers en Tasscfien PUROL AGENDA. KERK- EH SCHOOLHIEUWS. Heden een bijzondere goedkoope Aanbieding in FINANCIEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. BUITENLAND. Zaterdag. Li9se Herdenkingsfeest: Prot. Gymn. Ver. „R. 0. D. A." Wedstrijden om 3 uur; eereavond in Rehoboth om halfacht. Zondag. Jeruël (Groénesteeg 16): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfvier en 7 uur nam. Zomerlust: Tuinconcert „De Stem des Volks" en „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): I>8. Aalders, van Amsterdam. Nam. 3 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Aug. tot en met Zondag 7 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. rechtbank te Middelburg, mr. W. M. G. Jolles, rechter; is benoemd tot hoofdcommissaris van po litie te Groningen, J. J. Tonckens, commis saris aldaar; is benoemd tot commissaris van politie te 's Herlogenbosch J. H. A. Staal, inspecteur le kl. te Rotterdam; zijn benoemd tot ambtenaar O. M. bij het kantongerecht le Groningen mr. J. Röme- lingh, idem te Heerenveen; te 's-Graven- hage mr. H. A. J. Gijsen, idem te Roermond; is benoemd tot subs.-griffier bij de recht bank te Arnhem mr. H. W. W. Andrea, secretaris van den Voogdijraad te Utrecht; is benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Almelo mr. L. J; A. du Quesne van Bruchem, idem te Amersfoort. is benoemd tot burgemeester van Putten jhr. M. L. v. Geen. met eervol ontslag als burgemeester van Waardenburg; is op verzoek eervol ontslagen met dank P. Roelfsema als kantonrechter-plaalsver- vanger te Onderdendam. NEDERLANDSCHE AMBTENAREN IN ITALIË. De Italiaansche ministerraad heeft in zijn gisteren gehouden zitting een besluit ge nomen, waarbij wederkeerig aan Nederland- sche ambtenaren en employé's in Italië vrij stellingwordt verleend van belasting op •roerende goederen en op honoraria voor verrichte consulaire werkzaamheden. HET ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. Aan boord van het instructie-vaartuig „Prins Hendrik", dat momenteel te Har- iingen ligt, zijn gisteren besprekingen ge houden inzake het lager onderwijs aan schipperskinderen. Als slot werd de vol gende resolutie aangenomen: „De vergadering van directeuren en leeraren der Binnenvaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart en de overige vakscholen, alsmede van vertegen woordigers van vak- en onderwijsorganisa lies, enz., gehouden aan boord van het Instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, gehoord de besprekingen over de wijze, waarop zoo goed mogelijk het lager onder wijs ^an schipperskinderen kan worden be vorderd, zoolang de regeering geen leer plicht voor schipperskinderen in de wet doet opnemen, spreekt de wenschelijkheid uit, dat de schipperskinderen minsters drie jaar lager onderwijs ontvangen, dat voor dit doel zooveel mogelijk schip- persscholen en -klassen in den lande wor-. den opgericht, waar volgens een uniform leerplan onderricht wordt gegeven, acht het in elk geval zeer urgent, dal de regeering de middelen verschaft plaatsing aan den wal te bevorderen en wel in dien zin, dat het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart wordt aangewezen als centrale instelling, van waaruit de administratie der geldmiddelen, zoowel als de registratie en organisatie van dit onderwijs worden ge regeld". RECLAME. en Huidjeuk 6555 NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar HaulerwjjkJ. Douwes, cand. te Groningen; Naar O. L. .Vrouwenparochie: J. de Jong, te Losdorp. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hoek van Holland: D. Bremmer, te Bminisse-Oosterland, ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. De Algemeene Synode heeft in de veer tiende zittring de zaak behandeld van een predikant die herziening gevraagd had van de uitspraak in hoogcr beroep eener Syno- dus Contracts, waarbij hij geschorst was in de uitoefening van zijn ambt, met be houd van traktement tot en met een in de uitspraak genoemd tijdstip. De Synode heeft de uitspraak dier Contracta beves tigd. Daarna heeft de Synode een provinciaal kerkbestuur, dat herziening had gevraagd van het besluit in hooger beroep eener Contractu met betrekking tot de toepassing van art. 37 Reglement vacaturen door dat kerkbestuur, niet ontvankelijk verklaard, omdat het geen bezwaarde kan worden ge acht in den zin der kerkelijke wet, be paaldelijk ook volgens den inhoud van ge noemd artikel 37. De commissie van omd-redactie (rappor teur de heer G E. M. Picard) heeft de (eindredactie gegeven van vier wetswijzi gingen, die alle aan de hoofdelijke stem ming der provinciale kerkbesturen zullen worden onderworpen. Aangezien de be doelde commissie geen veranderingen heeft voorgesteld en wij in ons verslag van de 13e zitting die wijzigingen hebben opge nomen, verzoeken wij den lezer dat ver slag- te willen raadplegen. De president doet mededeeling van een brief der Eglise chrétienne Missionaire Beige, waarin dank wordt betuigd voor de afvaardiging van een lid der Synode naar Seraing op 27 en 28 Juni j.l. Op de aldaar gehouden Sy node der Belgische zendingskerk heeft E. Price onzen groet en de verzekering van onze groot e belangstelling overgebracht. RECLAME. Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 6541 RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het verslag van den Rijkspostspaar bank over 1925 zijn de volgende cijfers ont leend: In 1926 bedroeg het aantal inlagen 2.167.178 tegen 2.041.528 in 1925, terwijl het bedrag dier inlagen was i 125 693.080 tegen f 120.881.892 in het voorafgaande jaar. De inlagen vermeerderden dus in aan tal met 125.660 en in bedrag met f 4.811.lé8. Terugbetaald werd in 1.244.747 posten 1 124.198.738 of, na aftrek van de renle, in den loop van hel jaar uitbetaald bij geheele afbetaling van boekjes f 124.008.14S tegen in 1925 in 1.227.478 posten f 123.844.382, vermeerdering dus in aantal 17.269, in be drag f163.765. Aan rente werd goedgeschreven f 7.970.989 (incl. de in den loop van het jaar uitbe taalde renle ad f 190.590), zoodat het te goed der inleggers einde 1926 bedroeg f 320.997.495, zijnde f 9,461.497 meer dan einde 1925. Het aantal spaarbankboekjes steeg met 29.744, waardoor er 31 December 1926 2.007.902 in omloop waxen. Het aantal Staatsschuldboekjes vermin derde in 1926 per saldo met 354 en daalde daardoor tot 27.874. Het nominaal bedrag, ingeschreven op deze boekjes, verminderde in 1925 met f 40.350 en daalde daardoor tot f 41.865.000. Berekend naar den op 30 December gelden den beurskoers hadden de titularissen van Staalsschuldboekjes te vorderen f31.464.164 tegen f 30.459.951 op het einde van 1925. Over 1926 werd een rentewinst gemaakt van f7.037.803 legen f6.784.499 over 1925. De saldowinst bedraagt f 6.083.489. waarvan te bestemmen voor het reservefonds volgens art. 19 der wet f5.110.743 en f972.746 als reserve voor koersverschillen, die thans op de balans voorkomt "set een bedrag van f 15.600.309, VISCHPRIJZEN. 18 Tarbot per K.G. f 1.30—f 0.85; G Griet per kist van 50 K.G. f42—f9; 3313 Teugen per K.G. f2.40—f 1.30; 5 Groote Schol f30—f25; 2 Middelschot f20—f 18; 11 Zetschol f21f 18449 Kleine Schol f 13—f2.20; 51 Schar f 13.50—f3.40; alles per kist van 50 K.G.17 Roggen per 20 stuks f7.50f4.40; 2 Vleeten per stuk fl.25; 2 Kleine roode Poon f28f26; 27 Pieterman en Poontjes f 13f 1.306 Groote Schelvisch f 20f 1815 Middel Schelvisch f 15f8.50; 63 Kleinmiddel Schelvisch f 10.50f 6; 162 Kleine Schel visch f 6.50f 2.56. alles per kist van 50 K.G.; 7 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f62[27; 128 Gullen per kist van 50 K.G. f8 50f 1.90: 8 Lengen per stuk 10.30; 4 Wijting per kist van 60 K.G. f2.50(2.70; 246 Makreel per kist van 50 K.G. f 13 f 6 50. Aangekomen; 7 stoomtrawlers. Praairapport Hr. Ms. „Triton". 1. Aug. Tusschen 67 gr. 35' tot 57 gr. 24' Nbr. en 0 gr. 53' Wl. tot 0 gr. 2' 01., KW 20, 22 last; KW 22. 5 last; KW 33, 21 last; KW 67, 7 last: KW 67, 7 last; KW 105, 7 jast; KW 132, 7 last; KW 153, 13 last; KW 159 22 last; KW 167. 15 last; KW 169, 30 kantjes: KW 175, 70 kantjes. 2 Aug. Tusschep 57 gr. 26' tot 57 gr. 11' Nbr. en 0 gr. 18' Wl. tot 0 gr. 8' 01.: KW 22, 9 last; KW 50 11 last; KW 60, 18 kanljes; KW 123. 20 kantjes; KW 132 9 last; KW 147, 25 last; KW 154, 24 last; KW 175, 3~last. 3 Aug. Tusschen 67 gr. 26' tot 57 gr. 23' Nbr. en 0 gr. 26' tot 0 gr. 15' Wl.: KW 45, 9 lasl. ZEILEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE COWES. „Hollandia" wint de eerate race voor den Cnmberland-Cnp. (Van onzen bijzonderen medewerker)". In de tweede race der achtmeterjachten, waarvan de uitslag reeds door ons is ge meld, was er bij het vallen van het start schot geen wind, zoodat alle jachten dicht bij de startlijn voor anker gingen Hel duurde ongeveer een kwartier voordat er een licht briesje doorkwam, de ankers wer den gelicht en de Hollandia schoot het eerst naar voren. Na ongeveer een kwartier werd het weer bladstil en ten tweeden male moesten de jachten voor anker gaan wilden zij niet naar de startlijn terugdrijven. De wind liet nu niet zoo lang op zich wachten en na het anker weer gelicht te hebben liep de Hollandia, opkruisend naar de eerste boei, een mooi stuk uit op no. 2 „de Norn". Naar de 2e boei ging het voor den wind. De „Hollandia" had nog een voorsprong van ongeveer 1'/» minuut ,die zij in het rak naar de 3de boei, dat ruim bezeild was, tot 3 minuten vergrootte. In het laatste rak, dat opgekruist moest worden, liep de Hol landia nog een halve minuut op no. 2 uit, zoodat zij 3minuut voor de Norn bin nenkwam. Ditmaal werd een andere baan gezeild, die slechts eenmaal afgelegd moest worden. De lengte der baan was 18 mijl. Gisteren werd de eerste race gehouden voor den Cumberland-Cup. De uitslag was; 1. Hollandia, 2. Siris II, 3. Aile V. Naar de „Tel." verneemt zal Nederland niet deelnemen aan de One Ton Cup-wed strijden. Mr. J. R. Carp, die aanvankelijk was aangewezen om met zijn zesmeter De Ruy- ter Holland te vertegenwoordigen, i9 door onvoorziene omstandigheden vertrek van twee leden zijner bemanning verhinderd te starten. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". De combinatie van De Zijl I en II heeft gisteravond met 43 gewonnen van Al phen I. De combinatie van De Zijl II en III verloor met 21 van Alphen II. ZWEMMEN. ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN L. Z. C. De vereeniging „De Zijl" heeft de uilnoo- diging, om met een adspiranten-estafette- ploeg tegen de L. Z. C. uit te komen, aan genomen. De N. B. L. O., afd. Leiden, heeft voor dezen wedstrijd een zilveren medaille uitgeloofd. OLYMPISCHE SELECTIE-WEDSTRIJDEN. Op Zondag 14 Augustus worden te Den Haag in het Zuiderpark-bad Olympische voorwedstrijden gehouden; ten einde een overzicht van de prestaties van alle in aan merking komende candidaten te verkrijgen. Volgens de „Zwemkroniek" zullen hieraan drie L. Z. C.'ers deelnemen, n.l. J. P. Buys (100 M. vrije slag), W. van Leeuwen (400 M. vrije slag) en P. Smink (100 M. rugslag). Na afloop vindt de waterpolo-wedstnji Holland—België plaats. De samenstelling der zeventallen zijn nog niet bekend. CRICKET. AJAX-COMB.—H. C. C.-COMB. Ajax wint met innings en 15 rans. (Vervolg). Kort na de lunch verdwjjnt Meyer na 16 runs te hebben gescoord op een l.b.w. appèl. Hofsteenge wordt tenslotte voor een keurige 78 gevangen in het verre veld en met Bjjleveld 14 en 19 extra's wordt het totaai 156. A. v. Manen bowlde 432, W. v. d. Bosch 3—40. De tweede innings der Haagsohe bracht juist één run meer op dan de eerste en het totaal der beide innings bleef 15 runs beneden dat van Ajax. Mr. Extra wa3 met 15 topscorer, verder Van Manen en J. van den Bosch, beiden 14 en Van Djjk 12, Meyer 635, Josson 421. VOETBAL. EEN TWEEDE BONDSTRAINER. Naar wij vernemen zegt het „H.bld." ligt het in de bedoeling van het N. V. B.-bestuur binnenkort een tweeden bondstrainer aan te stellen, om Glendenning behulpzaam te zijn. Glendenning kan het werk, dat in ver band met de a s. Olympisohe Spelen steeds uitgebreider wordt, alleen niet meer af. DE ALGEMEENE TOESTAND. De conferentie te Genève mis lukt en nit elkaar geraakt. De maritieme conferentie te Genève is uiteengegaan. Sine die verdaagd, heet het officieel. Het einde is een volslagen mis lukking geworden. Voor de officieele sluiting hebben Brid- geman en Gibson een verklaring afgelegd nopens het onoverkomelijk gebleken strui kelblok: de kruiserkwestie. Bridgeman zeide, dat de Engelsche eischen beheerscht waren geweest door de aardrijkskundige punten van het moeder land en de groote dominions en door de ondervinding, in den oorlog opgedaan, toen het spook der uithongering heel dicht voor de deur had gestaan. Hij herinnerde aan de toen van maand tot maand min der wordende hoeveelheden brood, suiker, vleesch en andere eerste levensbehoeften on zeide, dat er geen tien Engelschen wer den gevonden, die ondanks de zware be lastingen en. de industrieele inzinking, niet gaarne hun offer wilden brengen voor het openhouden deT zeewegen in geval van een mogelijke herhaling. Terwille van de vtou- wen en kinderen thuis heeft de Engelsche regeering niet onder het noodzakelijk-ge- acht minimum van hulpkruisers kunnen gaan, maar daarin steekt niet de minste achterdocht tegen de Vereenigde Staten, wat trouwens wordt bewezen door het feit, dat Engeland geen bezwaar heeft ge maakt tegen het surplus voor de Unie aan duikbooten en torpedobootjagers. Gibson antwoordde, dat het Engelsch beginsel ten volle in de Vereenigde Staten wordt begrepen, maar het Amerikaansche volk noch zijn regeering hebben begrepen, waarom op de conferentie te Washington de Engelsche gedelegeerden. 450.000 ton kruisers aannemelijk en voldoende achtten, en Engeland nu met een minimum van 647.000 als absoluut noodzakelijk is aange komen, Het is beide partijen niet gelukt, elkaar van eikaars opvatting te overtuigen en daarom is het het beste, nu in vriend- schappelijken geest uiteen te gaan. Saito, namens de Japansche delegatie, bevestigde dat de Japansche en de Brit- sche delegatie het vóór enkele dagen eens geworden waren en verklaarde dat het met groote teleurstelling is, dat de Japansche delegatie vastgesteld heeft dat er tusschen. de Britsche en. de Amerikaansche delegatie diepgaande geschillen bleven voortbestaan. Hij bevestigde, dat het compromis ter elf der ure door de Japansche delegatie voor gesteld, niet werd aangenomen. Eindelijk ging de conferentie uit elkaar op een gemeenschappelijke verklaring der drie delegaties, die, na een historisch over zicht der onderhandelingen, zegt, dat zij overeengekomen zijn, hun respectieve re- geeringen te wijzen c»p de wenschelijkheid van een overeenkomst tusschen de onder teekenaars van het verdrag van Washing ton, opdat de bijeen te roepen conferen tie gehouden zou worden vóór Augustus 1931. De verklaring eindigt met te zeggen, dat de dele>gaties officieel de overtuiging wen- schen vast te leggen, dat de moeilijkheden, die zich voorgedaan hebben, ndet moeten opgevat worden, als zouden zij een einde maken aan de pogingen om een nieuwe beperking der maritieme bewapeningen tot stand te brengen. De zitting werd ook bijgewoond door de Fransche en Italiaansche toehoorders. En nu komen natuurlijk allerlei vriende lijke verklaringen uit de hoofdsteden. De Amerikaansche minister Kellogg ver klaarde „Ik beschouw de mislukking, waardoor het onmogelijk is geweest om thans een definitieve overeenkomst te sluitein, niet als definitief. Ik ben overtuigd, dat de arbeid, die te Genève verricht is, het mogelijk zal maken een basis te vinden, waarop de af wijkende standpunten vereenigd kunnen worden en welke binnenkort het sluiten mogelijk zal maken van eene overeenkomst voor eene beperking der hulpkruisers." Kellogg besloot: „Ik ben overtuigd, dat dit échec de hartelijke betrekkingen tus schen Engeland en de Vereenigde Staten niet" zal verstoren." De Japansche premier Tanaka verklaarde, dat de regeering een verklaring zal publi- ceerein, waarin de omstandigheden uiteen gezet worden en het eerlijke voornemen toegelicht wordt om alle krachten in te spannen voor de verwezenlijking van het ideaal der wereldor.twapening. De spreektrompet van de marine meent, dat onder de redenen van het échec de kwestie voorkomt van de eischen die nood zakelijk geoordeeld worden van het stand punt der nationale verdediging. Hij meent ook, dat de toestand onvoldoende bestu deerd en ontleed werd vóór de bijeenroe ping der conferentie. De trokken regee ringen hadden beihooren te weten, hoe diep en onverzoenlijk de geschillen waren tus schen het Amerikaansche beginsel der groote linieschepen en het Engelsche be ginsel deT talrijke kruisers. DUITSCHLAND. Horsing's opvolger. Het Pruisische ministerie heeft besloten den minister van Binnenlandsche Zaken te machtigen den hoogleeraar Geheimrat dr. Waentig te Halle het ambt van opperpresi- dent der provincie Saksen op te dragen. Tevens werd de minister gemachtigd de vol gens art. 86 der Pruisische grondwet ver- eischle toestemming der provincie Saksen voor de definitieve benoeming van prof. Waentig in te winnen. FRANKRIJK. Daudet in België? Omtrent het verblijf van Daudet in Bel gië loopen allerlei geruchten. Het heet, dat hij Woensdag te Brussel zou zijn aangeko men en de reis per auto in gezelschap van eefnige Camelots du Roi zou hebben gedaan. Oèk Charles Maurras en De Vesins zijn te Brussel geweest, waar zij met Daudet in de omgeving van het Zuidstation een onder houd moeten hebben gehad. Daudet zou vervolgens met hen een bezoek hebban ge bracht aan den Franschen kroonpretendent, den hertog van Guise, op diens slot, het Manoir d'Anjoute Stockel bij Brussel. De hertog, die de beste betrekkingen onder houdt met den Belgischen koning, zou even wel niet zeer ingenomen zijn geweest met net bezoek, waarna Daudet met onbekende bestemming blijkt te zijn vertrokken en Maurras en De Vesins per trein naar Parijs zijn teruggekeerd. Het heet, dat Daudet thans verblijf zou houden op het buiten goed van den directeur van een Brusselsch- Fransch dagblad, wiens sympathie voor de Fransche royalistèn algemeen bekend is. Anderzijds is het evenwel niet mogelijk van cfficieele zijde eenige bevestiging van Dau- det's verblijf in België te bekomen. Zoowel de Belgische douane als de gendarmerie en de recherche blijken niets te weten cf be weren althans niets te kunnen zeggen, zoo dat al deze berichten alleen onder voorbe houd mogen worden aanvaard. ENGELAND. Dillon, t Overleden Is de vroeger bekende Iersche politicus John Dillon. Hij was in 1851 ge boren en heeft van 18801918 een belang rijke rol gespeeld in de vrijmaking van Ier land. Hij was destijds de beste raadsman en medewerker van Redmond. Sinn Fein heeft hem destijds weggevaagd. ROEMENIE. Een onuitvoerbaar testament. Het testament van wijlen koning Ferdi nand van Roemenië schijnt niet uitvoer baar te zijn. De vorst heeft zijn slot Palen en het landgoed Pedcal vermaakt aan den jongen koning Michael met de bepaling, dat koningin Maria er het vruchtgebruik van zou hebben tot diens meerderjarigheid. Daar ephter deze beide bezittingen meer dan de> helft van de waarde van de vorstelijke be zittingen vertegenwoordigen, zouden de kin deren van den koning niet het kindsdeel krijgen, waarop zij volgens de wet recht hebben. De raad der regenten heeft dit me degedeeld aan de regeering, die daarop te kennen gaf dat het testament niet kon wor den uitgevoerd. Voorgesteld wordt thans heide bezittingen te doen overnemen door den staat, die uit de opbrengst de kinds- deelen zou uitbetalen en vervolgens Palen en Predeal aan Michael ten geschenke zou aanbieden. RUSLAND. Interview met Tsjitsjerin. Tsjilsjering heeft in een interview zich' uitgelaten over de verhoudingen tot Enge land. Hij zeide daarbij o.a.: De' uiteenzettingen van ChairibeTlain in [het Lagerhuis op 28 Juli bestaan in de eerste plaats uit de gewone uitvallen tegen de Sovjetregeering. Het is een grove ver- gissing van Chamberlain, wanneer hij in, deze rede zegt te gdooven, dat, ten aan zien van de verbrekingen der betrekkingen en van de volkomen onzekerheid van het sovjet-eige'ndom in Engeland, de handel voortgaan kan als vroeger. Tsjitsjerin verklaarde, dat geen officieels! of officieuse stappen tot hervatting der be trekkingen met de Engelsche regeering van Rusland uitgegaan zijn. Het spreekt van zelf dat de sovjetregeering op elk oogenblik be reid is onderhandelingen aan te knoopen en daarbij waarborgen eischen zaL dat on wettige daden als de' inval bij Arcos niet meer voorkomen. VEREENIGDE STATEN. Sacco en Vanzetti. Men verwacht niet, dat Coolidge tusschen- beide zal komen in de zaak Sacco en Van zetti, daar de president steeds van meening is geweest, dat het proces tot de bevoegd heid der rechtbanken van Massachusetts behoort. De Intern. Anti-Militaristische Commissie zond gisteren een telegram aan het congres van het I.V.V., met het verzoek een in ternationale proteststaking te proclameeren tegen de veroordeeling van Sacco en Van zetti, wier doodvonnis, indien het gevallen beslait niet wordt herroepen, op 11 Aug, zal worden voltrokken, gelijk gemeld. De zuster van Vanzetti is den toegang tot de V. St. geweigerd. Zg is «flus niet scheep gegaan. i BUITENLANDSCH GEMENGD.1 UIT DE VLIEGWERELD. Het geschil tusschen Drouhin, den Fran schen vlieger, en Levine, den eigenaar van de Columbia, waarmee hij met Chamberiin naar Europa is gevlogen en met Drouhin naar Amerika wil terugkeeren, is alweer bij- y gelegd. Het blijkt te hebben geloopen over de verzekering van mevrouw Drouhin vooïi het geval den vlieger een ongeluk zou over komen. Levine heeft thans toegezegd den dag voor het vertrek 300.000 frs. te zullen sterten voor mevrouw Drouhin in geval van een ongeluk. Over het bedrag van de ver goeding voor mevrouw Drouhin in geval van een ongeluk op de proefvluchten wordt nog onderhandeld. Voort9 heeft Levine in het voorloppig contract, dat Woensdag gesloten is, zijn toestemming verleend om binnen veertien dagen te vertrekken, terwijl Drou-> hin zelf zal mogen bepalen of hij het weer vcor het vertrek gunstig acht. Drouhin heeft zijn proefvluchten hervat. Teven? is than9 de al vroeger overeenge komen 9alarisregeling bekend gemaakt. Dit bedraagt 100.000 franc of 4000 dollar. Dit is het salaris voor een heel jaar en moet ook aan den vlieger worden uitgekeerd als een ander hem zou vervangen of als de tocht geheel opgegeven werd. Voorts krijgt Drouhin de helft van alle prijzen enz. bij welslagen van den tocht, De vliegers Rislicz en Edzard vliegen nog steeds heen en weer tusschen Dessau en Leipzig. In de eerste uren van den tocht werd deze ongeveer 100 K.M. lange afstand afgelegd in ongeveer 50 minuten, thans, nu reeds heel wat benzine verbruikt is, gaat het in 40 minuten. De vliegers zullen, zoo moge-, lijk, in de lucht blijven zoolang de voorraad benzine reikt. Als de motor blijft draaien, zal het wereldrecord, dat op naam van Chamberiin en Acosta staat, aanmerkelijk zijn verbeterd. Tevens zal het vliegtuig dan hebben bewezen de afstand van Europa naar de Vereenigde Staten te kunnen ai- leggen. Gisternacht hebben de vliegers er zich toe beperkt boven Dessau te blijven, daar er een dichte mist hing, maar in de vroege ochtends uren hebben zij de reis naar Leipzig en te rug hervat. Gistermiddag om 4 uur hadden zij dezen tocht reeds 34 maal afgelegd, al dus de „N. R. CL" De vliegers maken het goed, zooals blijkt uit de briefjes, die zij af en toe omlaag werpen. Telkens als een ben zinetank ledig is, wordt dit per briefje mede gedeeld. Een enkele keer is dit echter niet geschied, vermoedelijk omdat de vlieger, die niet aan het stuur zat, een dutje deed. Na de 28ste ronde wierpen de vliegers een briefje neer met de woorden: „Alles wel, maar vreeselijk vervelend." Na de 38ste ronde schreven zij: „Benzineverbruik voort durend normaal, n!btor goed". Als voedsel hebben de vliegers koffie, citroen-limonade, thee, vleesch in blik; boter en brood aan boord. De tocht van Risticz en Edzard wordt ge controleerd door een speciale commissie van 4 leden van het Deutsche Luftfaherverband. De Norddeutsche Lloyd en de Junkers- werke publiceeren een gemeenschappelijk communiqué, dat, als de proefneming te Dessau slaagt, twee Junckersvliegtuigenden tocht over den Oceaan zullen ondernemen. Deze zullen Europa en Bremen worden ge doopt Van andere zijde wordt nog gemeld, dat de tocht financieel zal worden gesteund door de Norddeutsche Lloyd, de Darmstaedler u. Nationalbank en Hearst, de bekende Ame rikaansche dagbladuitgever. Deze zal een bedrag van ten hoogste 33,000 dollar beta- 2—1 j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2