LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. RABIO-PROGRAMMA ach bereid verklaarden de heeren: A. Koelman, G. D. Caspari, Verkoren, Collee en Donk, De voorzitter feliciteerde het comité voor de aanvaarding der hun wel toever trouwde taak en sprak den wensch uit dat de voorgenomen tentoonstelling in alle op zichten moge slagen, en sloto onder dank zegging voor de opkomst deze vergadering. In den nacht van Dinsdag op Woens dag, omstreeks halfvier reed een nieuwe tweepersoons auto, toebehoorende aan de N.V. van Leer's Vereenigde Fabrieken te Amsterdam, in de Dorpstraat tegen een boom en daarna tegen een telefoonpaal. Vermoedelijke oorzaak is dat de bestuurder in den mi et werd misleid nadat hij een van uit tegenovergestelde richting komen de auto waarvan de lichten zéér sterk wa ren, was gepasseerd. Door deze botsing was de auto ernstig beschadigd en werd ondergebracht in de werkplaatsen van de firma L. Kort en Zn. De bestuurder be kwam een niet ernstige hoofdwonde. Des morgens is de auto weggehaald door de firma Kingmans uit Haarlem, Op den Rhijngeesterstraatweg, ter hoogte van de smederij van den heer 1* Nou wens, is een met zand beladen wagen van den expediteur Mac. Daniël, aange reden door een auto bestuurd door W. H. A. H., uit Den Haag. De botsing, veroor zaakt door het slippen van de rem, be zorgde den koetsier een flinke schaafwond aan een der beenen en een gebroken lamoen van den wagen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Catharina, D. v. A. Jansze en H. G. W. v. Klaveren. Hen- dirika Maria, D. v. 0. A. Kraakman en M. J. Heerrags. Leonardus Wilhelmus, Z. v. C. J. v. d. Post en 0. v. Wïeringen. Hendrikus, Z. v, J. P. Hoogervorst en M. Mens. Overleden: Cornells Jacobus van Dam 7 mnd. Ondertrouwd: M. H. v. Dorp jm. 23 j.^ v. Sassenh-eim en J. J .Heerings jd. 23 j. Zondag 7 Augustus a.s. zal in de Herv. Kerk alhier een dienst worden ge houden, weïïce in het bijzonder gewijd zal, zijn aan de gedachte van den vrede. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina, D. v. Nico- laas van Schie en Geertruida Petronella van der Poel. Cornelia Theodora, D. van Matheus Kool en Cornelia \Tan der Leeden. Hendrikus Johannes, Z. van Antonius Leonardus Bellekom en Maria Jacoba Kroon Cornel is Johannes, Z. van Willem Ge- rardus Ro?st en Cornelia Johanna Verkaik. Overleden: Gerardus Johannes de Haas, 24: jaar. Gehuwd: Klaas van der Struijs 25 j. en Hillechien Scheltens 20 j. Gevestigd: Sa. van Ark, van Bussum; A. Eisenberger en gez., van 's-Gxavenhage; J. H. Zorn, van Leerdam; Th. C. Rotteveel, van Sassenheim; A. Breuer, van Duitsch- land; Chra. Pa. Montauban, van Amster dam-, Ca. Ja. Lensen, van Heemstede; Chra. Tha. Ma. de Gouw, van 's-Gravenhage; G. P. Meijer, van Voorschoten; Th. H. Witte- mair, van Alkemade; Aa. Onderwater, van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. B. Woudman en gez. naar Baarn; G. Schravemaker, naar Lisse: Chra. Ja. v. Gendt, naar Amsterdam; Ma. Aa. Aardweg, naar Roosendaal; L. P. Krantz, naar Oegstgeest; Ha. Da. Ja. v. d. Struijs, naar Oegstgeest; G. J. A. M. Ruijgrok, naar Eindhoven; Jac. Webbers, naar Leiden; M. E. Schrier, naar 's-Gravenhage; W. Henst, naar Groesbeek. WASSENAAR. Gemeenteraad. Het dierenpark. Geld- leeningen. Een rioleerings- kwestie. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer W. P. Gussekloo. Mededeeling geschiedt van enkele goed gekeurde raadsbesluiten; op een verzoek van de Koningin Wilhelmina Vereeniging om een subsidie van f 300 in de kosten van het dit jaar te houden feest, wordt gunstig beschikt. Aan de muziekvereeniging Excel sior wordt op haar verzoek een subsidie van f200 toegekend. Een gedeelte van den Groot Haesebroek- scheweg, waaraan zal worden gebouwd een wijk-post en telegraafkantoor, wordt als bouwstraat aangewezen. Door het Rijk zal hiervoor een bedrag van f 420 in de ge meentekas worden gestort. Ter tafel komt een adres van dr. G. J. v. Leeuwen, toekomstig hoofddirecteur van het Zoölogisch Woudpark alhier, om_ vergun ning tot het oprichten van een dierenpark alhier. In dit adres verklaart adressant accoord te gaan met de door het gemeente bestuur gestelde voorwaarden ten opzichte van verbreeding van den Zijdeweg. den aanleg van de Sparrelaan, de verlichting van den Zijdeweg enz. Tegelijkertijd komt in behandeling een adres van eenige omwonenden, houdende verzoek de gevraagde goedkeuring te wei* geren, op grond, dat door deze stichting de rust in de omgeving zal worden gestoord, deels door het gehuil der dieren, deels door het oprichten van een inrichting tot ver maak. dat de zijdeweg te smal is voor het stationneeren van auto's ter plaatse, van het gevaar dat zal ontstaan door het niet in kooien opsluiten van de dieren, zooals in het voornemen ligt en van het niet tot stand komen van den over het terrein ge- projecteerden weg. welke noodicr is voor verbinding van het park Nieuw Waasenaar met den Rijksweg. De Voorzitter zegt. dat B en W. voor- stellen tot de oprichting vergunning f. ver- leenen Spreker wiiat er op. dat het ge meentebestuur zich ten aanzien var de in richting van hef r»rk oor e« ""ii zullen doen -voorlichten. Het bezwaar, dat hel gehuil der dieren onaangenaam zal zijn. acht hij. gezien de ervaringen, elders opge daan, ook wel wat overdreven, k erder is hij van oordeel, dat aan den geprojecteerden weg, waarschijnlijk geen behoefte zal blij ken te zijn, vooral omdat deze bij het via duct op den Rijksweg uitmondt en de toe stand daar ter plaatse in het geheel niet zou verbeteren, maar integendeel gevaar lijker zou worden Wat de te maken inrich ting voor vermaak aangaat, zegt hij, dat deze er nu eenmaal bij hoort en dat het gemeentebestuur behoorlijk tegen excessen kan waken. De heer Drop is van oordeel, dat het noodig is, een termijn te stellen binnen welke het woudpark moet zijn ingericht, en de financieele plannen gereed zijn. De voorzitter zegt, dat de laatste eisch moeilijk te stellen zal zijn; wel vindt hij nuttig een termijn te stellen, maar deze komt vanzelf als bouwvergunning wordt gevraagd Het is nu nog moeilijk te zeggen, wanneer alles gereed zal zijn. De heer Drop wijst er op, dat, wanneer de zaak niet mocht doorgaan, de gebouwen zullen overblijven. Hij zou om dit te voor komen maatregelen willen treffen. De heer Prins ondersteunt het denkbeeld van den heer Drop en zou een tijd van 2 k 3 jaar willen aangeven. Na eenige discussie wordt besloten aan de vergunning de voorwaarde te verbinden, dat binnen 2 jaar het dierenpark moet zijn ingericht. Aan het R.-K. Kerkbestuur wordt onthef fing van bepalingen der bouwverordening verleend, voor hef bouwen van een kolen- bergplaats bij de R.-K. kerk ten behoeve van de centrale verwarming. Wordt besloten een gedeelte van de Koek koekslaan en de Lijsterlaan, eigendom van jhr. H. Loudon, als bouwstraat aan te wijzen. De begrooting van uitgaven voor het jaar 1927 wordt verhoogd, voor den gewonen dienst met f 23.232.26. Besloten wordt medewerking te verleenen voor het aanschaffen van 21 banken ten behoeve van de Chr. U. L. 0. school voor een bedrag van f 507.60. B. en W. worden gemachtigd, om, wan neer de toename van het aantal leerlingen op de openbare school aan de Zijllaan dit mocht vorderen, bij die school een lokaal te bouwen. Goedgekeurd wordt, om bij het politie bureau een rijwielbergplaats te bouwen, waarvoor de kosten worden begroot op f 650. De heer Provo Kluit rapporteert vervol gens, dat de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden zijn onderzocht en in orde bevonden, zoodat de commissie meent tot toelating te mogen adviseeren. Conform wordt besloten. De voorzitter deelt daarop mede, dat voor de te sluiten geldleening verschillende aan biedingen zijn ingekomen. B. en W. stellen evenwel voor voorhands op een drietal in te gaan en te besluiten tot het aangaan van een geldleening met het Pensioenfonds voor de Koloniale Landsdienaren te 's Graven- hage van f 700.000 met de Levensverzeke ringsmaatschappij van de Nederlanden van 1845 van f 100000 en met de Onderlinge Levensverzekeringsmaatschappij te 's Gra- venhage van f 100.000 tepn den koers van 98'/i en een rente van 4 Te eeniger tijd zullen B. en W. voor het restant der leening voorstellen aanbieden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Vervolgens memoreert de voorzitter, dat het voor een goede circulatie van het gas noodig is gebleken, dat in een gedeelte van den Rijksstraatweg een hoofdgasbuis wordt gelegd. Hiermede is een bedrag gemoeid van f30.000. Reeds lang bleek de druk onvol doende maar thans zijn er verschillende klachten ingekomen en is langer uitstellen onmogelijk. In verband hiermede wijst hij erop, dat binnenkort de Rijksweg van een nieuw wegdek zal worden voorzien. In de toekomst zullen dan van gemeentewege geen leidingen of kabels meer in dien weg mogen worden gelegd. Van den Waterstaat is even wel goedkeuring ingekomen om op bepaalde afstanden tunnels onder den weg te maken, mits dit nu onmiddellijk vóór den aanleg geschiedt. Met dit «erk zal een som van f4000 zijn gemoeid. B. en W. stellen der halve voor een crediet toe te staan van f 34000. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De heer Vogels stelt de vraag, wat of er waar is van de mededeeling, welke in ver schillende bladen is voorgekomen, omtrent handelingen van den Directeur der gasfa briek? Hij acht het gewenscht, dat hierom trent eenige officieele mededeelingen worden gedaan. De voorzitter zet daarop uiteen, wat er is voorgevallen, welke mededeelingen overeenkomen met die, welke door de bla den zijn verstrekt. Er blijkt uit, dat mag worden verondersteld, dat de Directeur wel eens fooien heeft aangenomen. De voorzitter zegt, dat hij de vraag heeft gesteld, of de directeur niettegenstaande dat in de toe komst zal kunnen worden gehandhaafd en heeft daaromtrent ook het oordeel gevraagd van den waarnemende directeur. Deze was van meening, dat hij als leider van een distributiebedrijf wel kan worden gehand haafd. Den waarnemend directeur is even wel gebleken, dat de directeur zich niet bo: ven kleinigheden kan verheffen en dat hij slecht kon omgaan met het personeel. De heer Vogels dankt den voorzitter voor deze mededeelingen. Hierna wordt medegedeeld, dat de lirma van Gend en Loos den besteldienst van goe deren heeft overgenomen. De functie van besteller is daardoor overbodig geworden. Om deze reden stellen B. en W. voor aan G. Ruigrok als zoodanig eervol ontslag te ver leenen en voor hem een wachtgeldregeling te treffen, gelijk aan die voor het Rijk. Na eenige discussie wordt aldus besloten. Hierna is aan de orde de vernieuwing van de Zanderijbrug. De Voorzitter deelt mede, dat voor de werkzaamheden noodig is het bezit van een strookje grond van den heer Mr. J. A Prins alhier De heer Prins wil dit strookje wel afstaan onder voorwaarde dat het peil van de brug niet hooger wordl zijn keuken van gemeentewege hooger gebracht wordt en een hekje wordt geplaatst Ook wil hij waarborgen, dat de weg niét zal wor den opgehoogd tenzij hem schadevergoeding wordl gegeven. De Voorzitter zegt dat deze eischen niet onbillijk zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop goedgevonden de grond te aanvaarden en een overeenkomst met den heer Prins te treffen Eenige technische wijzigingen met de vereeniging De Tien Gemeenten ten opzichte van de drinkwatervoorziening, worden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hierna is aan de orde de aansluiting van deze gemeente aan de Haagsche rioleering. De Voorziter zegt, dat wijzen van rioleeren gevolgd kunnen worden, t.w. de stichting van een eigen biologische reiniging ofwel aansluiting aan de riokering van 's-Graven hage. De GerMente Den Haag zag gaarne dat Wassenaar tot aansluiting besloot, doch het gameentebestuur van Wassenaar was aanvankelijk huiverig op het aanbod in te gaan, temeer daar van tijd tot tijd met an nexatie1 weid gedreigd. B. en W. hebben daarom naar een regeling gezocht, waarin verschillende bezwaren zijn ondervangen. De Voorzitter licht deze regeling, welke in concept is opgemaakt en aan een deskundig onderzoek van de Mabeg is onderworpen, nader toe. ook het advies van den rechts kundigen raadsman der gemeente luidde gunstig. Daarbij komt nog dat kosten bij eigen installatie of aansluiting ongeveer even hoog zullen zijn. De heer Prins infor meert naar de kosten van het afgevoerde vuil. De Voorzitter zegt, dat die naar schat ting f 30.000 zullen beloopen. Bovendien zullen met den aanleg eenige tonnen ge moeid zijn zoodat naar zijn schatting een bedrag van f 100.000 benoodigd zal zijn. B. en W. meenen dit echter niet te moeten vinden uit een rioolbelasting. Zij achten de draagkracht der gemeente voldoende, om dit bedrag te dekken zonder belaslingver- hooging. De gevraagde machtiging om met de gemeente 's-Gravenhage een overeen komst te treffen, wordt daarop met alge meene stemmen verleend. Op een verzoek van den heer Kessler, om vergunning tot het hebben van rails in den Katwijkschen weg nabij Rijksdorp ten be hoeve van het vervoer van zand naar den Rijn, wordt op grond van verkeersmoeilijk heden afgewezen. Besloten wordt het teelland langs den Katwijkschen weg onderhands te verhuren. Ook wordt besloten voor den bouw van een watertoren een onderhandsche aanbeste ding te doen houden. De Voorzitter zegt, dat ongeveer 25 firma's waaronder ook buiten- landsche zullen worden uitgenoodigd voor dit werk in te schrijven. De heei Prins zou liever openbare aanbesteding willen zien. De Voorzitter zegt, dat hiertegen verschil lende bezwaren bestaan, waarna het voor stel wordt goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens besloten, het uitbreidingsplan der -gemeente op enkele punten te herzien, met name ten opzichte van sportterreinen ge projecteerd op grond van den heer Cohn en van wegen op het buitengoed Clingendaal. Vervolgens wordt door den voorzitter medegedeeld, dat van bet gemeentebestuur van Den Haag bericht is ingekomen, dat in de schoolgeldregenng een bepaling zal wor den opgenomen omtrent de helling van schoolgeld voor kinderen uit buitengemeen ten, üie een inrichting voor middelbaar of voorbereidend hooger onderwijs in Den Haag bezoeken met machtiging, om daarvan af te wjjken ten opzichte van die gemeenten, waarmede Den Laag een overeenkomst heeft getraxten. Het gevo.g hiervan zal zjjn, dat het doen van voorstellen om te komen tot een overeenkomst zal moeten wachten, tot dat de Haagsche verordening zal zijn goed gekeurd. Nog wordt besloten om de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde op 14 Sept. a.s. ten Kaadhuize officieel te ont vangen. Ljj de rondvraag vestigt de heer Drop de aandacht van den voorzitter op de ver keersregeling bij het viaduct. Aan den Haagschen kimt regelt één agent 't verkeer en aan den kant van Wassenaar staan twea agenten, die voor de verkeersregiling geen hand uitsteken. Ook vraagt hij betere ver lichting te willen bevorderen van den weg naar de halte Renbaan. De voorzitter zegt, dat hij ten aanaen van de laatste vraag zich in verbinding zal stellen met de Üpoorweg-maatschappg. Wat de verkeersregeling bij het viaduct aangaat, wijst hg er op, dat voor behoor lijke aflossing geen agenten genoeg beschik baar zjjn. Iedere verkeersagent staat maar 2 uur op denzelfden post, zoodat minstens 5 man voor dit ééne punt benoodigd zullen «ijn. De heer Van Barnoveld zou gaarne zien, dat de oprit aan de Wassenaarsche Slag werd opgeknapt. De voorzitter zegt, dat dit niet veel hel pen zal. De heer Rooyakkers weet, dat het baden binnen bepaalden afstand van het Slag ver- beuen is. Toch doet men aan het strand alsof die bepaling niet bestaat. Besloten wordt door middel van borden op dit verbod te wijzen. De beer J. C. Vogels vraagt maatregelen tegen hardrijden in het TuiDpad. De voorzitter zal zulks overwegen Ook zou hij gaarne zien, dat de trottoira op den Binnenweg in beteren toestand wor den gebracht. De voorzitter zegt, dat dit zal gebeuren. Ten slotte zegt de voorzitter, dat het de laatste maal i9, dat de oude Raad bij eenkomt, zoodat het hem wel vergund zal zqjn een hartelijk afscheidswoord to mogen richten vooral aan die leden, die niet woaer- keeren. Spreker is erkentelijk voor de wei- welwillendheid, welke deze raad steeds heeft betoond en uit de hoop, dat de nieuwe raad met denzelfden geest zal zijn bezield. Het spijt hem, dat enkele leden weggaan, maar hij moet de redenen, die hen er toe leiden, eerbiedigen. De heer Th. H. Vogels dankt als niet- weerkeerend lid voor de afscheidswoorden, door den burgemeester uitgesproken. Hy is b.'ij, ook iets te hebben bijgedragen aan fen blcei der gemeente. De heer Wouters zegt namens de leden van den ouden raad aen voorzitter dank voor zijn hartelijke woorden en hoopt, dat hij met den nieuwen raad ook aangenaam zal mogen samenwerken. PLUIMVEE. LUCHTZAK-MIJTEN EN INGEWANDSWORMEN. Misschien met uitzondering der pinguins en struisvogels, bevinden zich in elk vogel lichaam luchtzakken, waarin een deel der ingeademde lucht binnenkomt. Deze heb ben vliezige wanden en staan met de holle beenderen in verband. Een vogel kan zich daardoor, als het ware opblazen, zijn om vang vergrooten zonder zijn gewicht te ver- hoogen. Hiermee wordt dus de vliegkracht versterkt. De luchtzakken liggen onder de, longen in het gebied van de lever. Zij komen meestal parig voor, behalve de enkele borst- cel. De grootste zijn de twee buikcellen. Verder heeft men nog een paar halscellen en nog een paar andere cellen. Als de slijm- -huid van keel en luchtpijp aangetast is, komt de ontsteking vaak tot in de lucht zakken. De dieren hebben dan heel weinig eetlust, zijn ruig in de veeren, hun adem haling is rochelend en versneld. In ernslige gevallen dreigen de dieren te stikken. Het inademen van lysol- en creolindampen geeft soms wat opluchting. Men plaatst daartoe het lijdende dier apart in een goed geven tileerde ruimte en laat zich daar lysol- en creolindampen ontwikkelen. Maar ook kunnen luchtzak-mijlen zich nestelen in de luchtzakken. Zij doen zich daar zooals in de luchtpijp voor als witte stipjes en veroorzaken een croupeuse aan doening. Soms heele proppen geelachtig slijm treft men er aan, afgescheiden door deze mijten. Een fluitend, benauwd geluid laten de zieke dieren hooren, ze vermageren sterk en gaan ten slotte aan uitputting ver loren. In sommige gevallen geeft de hier voor besproken behandeling eenig eflect. Beziet men de bedoelde witte stipjes onder sterke vergrooting, dan bemerkt men dat het mijten zijn, dus achtpoolig en wel ge lijkende op dezelfde schurftmijt, die de kalkbeenen veroorzaakt. In het darmkanaal onzer hoenders leven meestal wormen. Ten eerste de lintwormen met hun vele geledingen, waarvan de oud ste het verste en de jongste het dichtste bij den kop zitten. Deze kop is het eigenlijke dier, dat zich met krachtige haakjes vast houdt aan de binnenzijde der darmen. Daarvan alleen be%taan bij onze kippen meer dan twintig soorten. Zij doen die op door het eten van slakken, aardwormen, kevers enz. De mestdeelen der aangetaste hoenders zijn dan slijmerig en bloederig; hoewel de eetlust niet merkbaar mindert, neemt men toch vermagering waar. Jonge, nog onvolwassen exemplaren blijven erg achterlijk en kunnen vaak aan epileptische toevallen lijden. Men sluit zulk een dier een vollen dag op zonder eenig eten, geelt dan een thee- of een eetlepel ricinusolie in, al naar de grootte en den leeftijd. Dan komt men aan met het lintworm-drijvend middel, bijv. drie gram gemalen areka-noot met wat meel en boter tot een pil gemaakt, Twee uur daarna zal de lintworm met de faeces te voorschijn komen. Zoo niet, dan geeft men weer vijftien gram ricinusolie in. Inplaats van areka-noot kan men ook een gram kamala per kip gebruiken. Spoelwormen komen haast zonder uit zondering voor. In groot aantal zijn ze ook nadeelig en vormen soms tot een bal in- eengekronkelde massa's, die den darm ver sloppen, De hoenders, die te veel van deze logé's hebben, vermageren, maar behouden hun eetlust. Als voorbehoedmiddel is het goed zoo nu en dan rauwe ui te geven, goed lijn gesneden en door het zachtvo'er ge mengd. Om de spoelwormen te verwijderen geeft men een gram gemalen areka-noot per dier in pillenvorm. Daarbij moet de voor zorg genomen worden, dat alle mestdeelen, waarin zich wormen kunnen ophouden, zoo vlug en zoo nauwkeurig mogelijk op geruimd worden. Hoewel spoelwormen en aardwormen niet hetzelfde zijn, achten wij het geven van aardwormen toch niet aan bevelenswaardig, daar de aanwezigheid van allerlei schadelijke parasieten of hun eieren of onvolkomen vormen bij de aard wormen kunnen aangetroffen worden. Het is ook daarom, dat wij steeds adviseeren gestorven dieren, aan welke ziekte ook, niet te begraven, maar te verbranden of aan den vuilnisman mee te geven. Als dierlijk toegift geven wij daarom veel liever versch paardenvleesch, dat is gekeurd en niet duur. Daar is echter ook weer een maar bii, namelijk zoo vlug mogelijk achtereen opge bruiken. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JAN Pz. COEN, fhuisr., 8 Aug. v.m. 7 uur tei Genua verw. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitr, 3 Aug. te Belawan. BINTANG. thuisr., 5 Aug.,te Suez verwacht. KARIMATA, thuisr., 3 Aug. te Genua. ROTTI, thuisr., pass. 2 Aug. Perim. BATOE, uitr., pass. 1 Aug. Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA. 3 Aug. v. Batavia n. R'dam. KAW1, 5 Aug. v. Batavia te R'dam verw. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ANDIJK, Bahia Blanca n. R'dam, 2 Aug. van Las Palmas. BINNENDIJK, 30 Juli v. R'dam te Phila- - delphia. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. SIBEROET, R'dam n. Java, pass. 2 Aug. Perim. KON. HOLL. LLOTD. FLANDRIA. thuisr., 3 Aug. van Vigo. GELRIA (touristenvaart) was 3 Aug. op 72 gr 30' N B. en 13 gr. 2' O L. Alles wel. ZEELANDIA, thuisr., 5 Aug. te Bahia ver- wacht. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. OLDEKERK. 3 Aug. van Japan te R'dam HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. AAGTEKERK. 3 Aug. van Adelaide n. Mel bourne. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. VENEZUELA, 5 Aug. van AmsL te Barbados verwacht. ADONIS, arr. 2 Aug. te Genua. ULYSSES, Dartmouth n. Frederiksham, pass. 3 Aug. Dungeness. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALPHARD, 4 Aug. van Eosario te Hamburg verwacht. DE HOOP, z. s. 30 Juli van Hamburg n, Nykjöbing. DRIEBERGEN, 1 Aug. van Wabana naar R'dam. DUBHE, 2 Aug. van R'dam te Archangel. EEM, 2 Aug. van Koningsbergen n. Lovisa. HELENA, 2 Aug. van Castro Urdiales n, R'dam. HORIZON, z. s., 30 Juli van Hamburg naar Hersens. JANTIENA, m. s., arr. 30 Juli tel Grange-. mouth. JANTINA, m. s., arr. 29 Juli te Goole. JANTJE, z. s., arr. 30 Juli te Hamburg. MAASBURG. 2 Aug. v. Narvik n. R'dam. Viaardingen. MARGRIETHA, m. s., pass. 31 Juli Pravie- point. MARGRIETHA. z. s., ar. 80 Juli te Altona. M1RACH. San Nicolas n. Las Palmas. 2 Aug. van St. Vincent. MIJDRECHT, 2 Aug. v. Baytown n. Barce lona. STAD ZALTBOMMEL, 2 Aug. v. R'dam le) IJoröutta. STAD ZALTBOMMEL, 2 Aug. v. R'dam te Malmö. YILDUM, 1 Aug. v. R'dam fe Archangel. ZW1JNDRECHT, 2 Aug. van Londen ta Oslebshaaisen. EEM. 2 Aug. van Koningsbeden n. Loviaa. BRUNSWIJK, 2 Aug. van Bona n. Sas van Gent. ZWARTE ZEE, R'dam n. Algiers, pass. 2 Aug. Einisterre. Wm. VAN DRIEL Sr., Algiers n. Bilbao, pass. 2 Aug. Finisterre. VOOR VRIJDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum, 1050 M. 12.00: Polilieber. 12.352 00: Lunchmuziek door het trio van het restaurant „De Rozenboom" te Bussum, o. 1. v. Willem Lohoff 5.00 7.00: Concert door het ANRO-orkest, An ton de Leeuw, bas bariton: Egb. Veen, piano 7.46: Politieher. 7.00—8.00' V. P.R.O.-uitzending. Trio sonate C. gr. t., Bach (Adagio) alia breve, Largon, Presto). Mevr, C. J. ParisKoene, piano. Mevr. S, van 't Lindenhout Tak, viool. De heer Jan Ver- winkel, viool 8.10: Kurhausconcert, Symphonie-concert door het Residentie orkest o. 1. v. Prof Schneevoigt 10.15: Nieuwsber. 11.20—12.00: N.O.W.-uit- zending. Dansmuziek door de North Star Band en de Amerikaansche Marimba-band, uit het Palais de Danse, Scheveningen. Daventry, 1600 M. 12.20: Solisten concert (piano, bariton, viool) 12.50: Or gelconcert 1.20—2.20: Lunchmuziek 3.20: Solistenconcert (contra-alt, bariton, piano) 5 20: Causerie 5.35: Kinder uurtje 6.20: Orkestconcert 6.50: Tijd sein, weerb., nieuws 7.05: Orkestcon- cert 7.20: B. B. C. rauziekcriliek 7 35 De sonates van Beethoven 7.45: Eye witness account of the Dublin Horse-show 8.05: Variété (piano, banjo, ukulele, ko miek) 9.05: A. W Baskcomb, De be roemde komiek 9.20: Weerb., nieuws 9 40: „Broadcastmusic of the coming week 9.55: Programma, samengesteld door „The wicked uncle" 11.20: „Gems of Romance" door Col. C. T. Davis 11.20—1 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10 50i 11.20: Concert 12.602.10: Orkestcoin eert 5.05—5.55: Dansmuziek 8.50r Galaconcert. Fragmenten u. d. opera-co. mique „Don Quichotte", Massenet. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 3.20—8.05: Lezingen en lessen 8.50: Symphonieconcert 10.50 12.50: Mandolineconcert. Langenberg, 469 M., Munsler 242 M., Dortmund 283 M. 1.302.50: Orkest concert 5.506.50: Orkestconceri, - 8.209.05: Liedjes bij de luit, door W, Kleinilbeck 9.059.20: Causerie 9.20: Concert. Orkest en koor. Wereg-too. neelisten. Daama tot 12.20 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4 20: Concert 6.20: Theeconcert 7.20: Orkestconcert 8.2011.10: „De Tooverfluit", opera van Mozart in 2 acten. Daarna dansmuziek, Café Wallhof. Brussel, 509 M. 6.20—6.20: Tiroeon- cert 8.20: Orkestconcert 8.50: Vlaam- sche literatuur 9.05: Gramofoonmuziek 9.3510.20: Zang door een negerkwin. tet. LICHTINGEN BRIEVENBUS PERRON H.S.M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht *3.15 v.m. *3.15 v.m. 5.16 v m- 7.20 v.m. 7.— v.m. 13.25 n.m. 10.30 v.m. 9.40 v.m. 15.55 n m. 12.10 n.m. 10.40 v.m. 20.10 n.m. 13-25 ii.m- 12.50 n m. 15.30 n m. 13.25 n.m. 15-55 n.m. 16 20 n.m. 17.— n.m. 16.35 n.m. 17.45 n.m. 17 n m. 19.35 o ra. 22.20 n.m. 23.15 n.m. Des Maandags on daags na een feest dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3.15 v.m. 3 15 v m. 23.45 n.m. 22.— n ra. STATION HEERENSINGEL'. Bus aan den trein niet op perron. Vertrek der posttreineo op werkdagen te 12.23 18.24 en 18.46 n.m. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7