SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. merkte de tram te laat en werd door aen motorwagen aangereden. De wielen gingen hem over het rechterbeen, dat geheel v/erd afgereden. Ook bekwam de man nog een hoofdwonde. In zorgwekkenden toestand werd hot slachtoffer in het Ziekenhois opge nomen. VROUW MET EEN MES GESTOKEN. Dinsdagmorgen heelt te Rotterdam op het Hudsonplein een steekpartij plaats gehad, waarbij d* 30-jange vrouw F. J. werd ge wond. Sinds geruimen tijd woonde deze vrouw samen met den 45-jarigen los werk man G. W. A. R. in een pand aan de Hud- 9onstraat. De vrouw wilde de verhouding verbreken en hierover waren den laatsten tijd herhaaldelijk ruzies ontstaan, waarbij de man de vrouw dikwijls had gedreigd. Dinsdag was er weer twist geweest en de vrouw had gezegd, dat zij het huis zou ver laten. Hierover was de man zoo woedend geworden, dat hij de meubels gedeeltelijk vernielde en o. a. een spiegel uit het raam wierp. Gistermorgen was de vrouw een nieuwe woning gaan zoeken en juist, toen zij op de stoep van een leegstaand huis op het Hud sonplein stond, zag zij den man aankomen met een groot broodmes in de hand. Ter wijl hij riep: „Denk er om. je bent gewaar schuwd", stak hij naaT haar. De vrouw, die niet getroffen werd, nam daarop de vlucht, doch de man volgde haar en bracht haar een vrij diepen steek in het zitvlak toe. De vrouw zakte ineen. De man, die de vlucht nam, werd door burgers nagegaan en aan de politie overgeleverd. In het bureau Witte de Withstraat werd hij in bewaring gesteld. De vrouw kon ter plaatse door den genees kundigen dien9t worden verbonden en daar na naar haar woning worden vervoerd. Het mes is later teruggevonden. DE MEID. Over de verrassend snelle opeenvolging van dienstmeisjes, die om de maand, soms elke week en een enkelen keer bijna dage lijks van betrekking plegen te veranderen, zijn al heel wat grappen gemaakt. Een pen sionhoudster van den Schiedamschen Singel te Rotterdam" heeft nu echter vermoedelijk het record op haar naam gevestigd. Daar i9 Dinsdag de dienstbode verschenen om na een uur weer te verdwijnen. Met haar bleek een bedrag aan geld ,dat aan het tweede meisje toebehoorde, verdwenen. De politie meent, dat de jongedame in kwestie al meer dergelijke streken heeft uitgehaald. VERDRONKEN. Op het breede water „De Breek", by Landsmeer, is een schuit, welke te zwaar Was geladen, gezonken. Van de twee inzit tenden is een 14-jarige jongen, de zoon van F. van Schaik, verdronken. Te Groenlo geraakte gistermiddag het 3-jang dochtertje van den heer W. Abbing, Echilder alhier, spelenderwijze in de Stads gracht. Alhoewel het kind spoedig op het droge werd gebracht, mochten twee toe gesnelde doktoren er niet in slagen de levens geesten weer op te wekken. EEN ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. Een pensionhouder mishandeld. In perceel Singel 378 to Amsterdam, heeft de- heer Wessel een groot pensdon geves tigd, waarin vrijwel doorloopend tien per sonen gehuisvest zijn. In den regel zijn1 dit gepensaonneerde onderwijzers, mon teurs, kantoorbedienden, kappersbedien den, kellners enz. Genoemde pensionhouder, die 64 jaar oud is, bevond zich gistermiddag omstreeks kwart over drie in de keuken, welke ge heel achter in dit oude huis is gevestigd. Zijn vtouw was niet thuis, daar zij iemand zou afhalen Op dat tijdstip verscheen een zijner lo geergasten, de Oostenrijker Victor Haber- mann, die reeds, geruimen tijd in het pen sion vertoefde, beneden met een gewatr teerden deken. Habermann liet hem dien deken zien, zeggende dat hij te vuil was om gebruikt te worden. De heer Wessel, die hem schijnbaar ook verre van schoon vond, antwoordde, dat hij even een schuier zou halen om den deken af te borstelen. Inmiddels waren ook twee andere pen-' siongaaten, de Duitschers August Muller en Max Kramer in de keuken gekomen. Terwijl de oude man zijn hand uitstrekte om den schuier te halen, wierp het drietal hem plotseling den deken over het hoofd en een hunner drukte dien stijf op zijn mond. Vervolgons gooiden zij hem op den grond en een hunner stopte het slachtoffer een witten keukenhanddoek in den mond, ten einde hem het schreeuwen te beletten. Met vereende krachten knevelden zij den man, die den deken nog om zich heen had met) een groot touw. Toen de aangevallene nog rumoer, maakte sloegen zij hem eenige malen in het gelaat. Wapenen werden bij dezen overval niet gebezigd. Terwijl het slachtoffer in de keuken op den grond achterbleef, begaven zij zich naar de voorkamer aan de Btraatzijde, welk vertrek in gebruik is bij do familie Wessel en maakte een linnenkast open. Zij be hoefden het slot niet te verbreken, daar de kasrt. niet gesloten was. Uit een geld kistje werd een bedrag van f 160 gestolen, hetwelk zich in een portefeuille bevond. Dit waren drie biljetten van f 25, één van f 20 en zes van f 10. Met ddt geld verdwe nen zij haastig, via do voordeur uit het huis, zegt de ,,TeL" Terwijl de roofoverval aan den gang was, werd de aandacht van een der kost gangers, een 70-jarige man door het ge stommel en geschreeuw getrokken. Lang zaam ging hij naar beneden. Hij zag dat er geworsteld werd in de keuken, doch meende aanvankelijk, dat de drie buitenlandsche gasten aan het stoeien waren. Toen deze echter haastig op de vlucht gingen, be sefte hij pas. dat het ernst was en hij riep hard aan de trap, met het gevolg, dat ook nog andere kostgangers beneden kwamen. Een surveilleerende agent van het bu reau Singel werd gewaarschuwd en deze trof Wessel nog gekneveld en in den deken aan. De politie beambte bevrijdde het slachtoffer en liet den commissaris van het bureau Singel, den heer P. Harrebomée* waarschuwen. Ook werd een dokter van den G. G. D. ontboden Deze constateerde dat de toestand van Wessel niet ernstig was. Toch was hij er leelijk aan toe Ten gevolge van de mishandeling had hij een neusbloeding opgeloopen, het rech teroog was gesloten, terwijl een kies was losgeraakt waardoor een sterke bloeding was ontstaan. Bovendien had het slacht offer het danig met de zenuwen te kwaad. HET ONGELUK TE BERLICUM. De burgemeester van Berücum heeft, naar aanleiding van het feit, dat een 28- jarig meisje gedood werd door een splint?r van een verdwaalden kogel, aan het schut tersgilde St. Joris medegedeeld, dat tot nader bericht geen schietoefeningen meer mogen gehouden worden. EEN AUTOBUS IN DE SLOOT. Dinsdagavond is een autobus op weg van Tilburg naar Moergestel door het breken van een stuurstang in een sloot gereden. De tien passagiers en de chauffeur bekwamen geen noemenswaardig letsel. De autobus is zwaar beschadigd. Het ongeval is veroor zaakt doordat de autobusbestuurder moest uitwijken voor een wielrijder. „Zijn ze .goed versch?" vroeg het jonge mevrouwtje aan den eierkoopman. „Of ze versch zijn?" (zich tot zijn knechtje wendend): „Zeg, voel jij eens even, of ze al koud genoeg zijn om verkocht te worden I" ZEILEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE COWES. Bijzonderheden ovei de eerste race. (Van een bijzonderen medewerker). Omtrent de eerste race der 8-meter-jach ten te Cowes valt het volgende te melden: De Hollandia startte op het schot en liep direct flink uit. De Feo en Ennly hielden meer onder den wal, waar blijk baar minder stroom stond en liepen de Hollandia kort voor het ronden van de eerste boei voorbij. Voor het ronden van de tweede boei liep de Hollandia de Emily in en kreeg de bmnenbocht waardoor de Hollandia weer No. 2 kwam te liggen. Deze volgorde bleef gehandhaafd tot ongeveer op driekwart van de tweede ronde toen de Emily de Hollandia weer voorbij liep. De andere 8 Meters waren ver achter waaronder het Fransohe jacht Aile V, van Mad. Herriot. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen de Feo, Emily en Hollandia, die in deke volgorde de finish passeerden. Er stond weinig wind en het regende flink tij dens de geheqle race. Gisteren is er niet gezeild. Heden vindt de eerste race voor de Cumberland-Cup plaats. WATERPOLO. OLYMPISCH ZEVENTAL. Het Olympisch zevental won gisteren te Zaandam met 71 van Neptunus. KORFBAL. DE TOER VAN VITESSE. Weer een overwinning. Men meldt ons uit Drachten dat Vitesss (L.) daar Maandag van Friso I heeft gewon nen met 41 op een zeer glad veld en met een gladden bal, dat laatste als gevolg van een regenbui vóór den wedstrijd. Het spel was voor de rust vrij langzaam, maar na de hervatting ging het beter. Van Beeck maakte keurig 10, en voerde spoedig den voor sprong tot 2—0 op. Hierbij bleef het echk-r tot de rust doordat Kaiser c.s veel moeite hadden met den gladden bal. Nauwelijks was het spel hervat of Kaiser maakte er 3-0 van, waarna Friso tegen scoorde (31). On danks haar groote meerderheid wist Vitesse dan nog slechts één punt aan het totaal toe te voegen, dank zij een uitstekend schot van mej. Meyhuizen. Onze stadgenooten wonnen dus met 41. WIELRENNEN. DE TOER DOOR NEDERLAND. Behalve de Duitsche renners, w.o. Rudolf Wolke (tweede aankomende amateur in de wereldkampioenschappen op den weg), heb ben thans volgens de „Sp.-Echo" de vol gende renners ingeschreven: Luxemburg. Jo6. Rasqui van de Vélo Club de la Ville d'Esch sur Alzctte. Zwitserland: Tsehudin, Litschi, Am- stein. Nederland: Jan Maas, Roosendaal; A. Braspenning, Zundert (N.-B.); Hans Bock- kom, Eindhoven-Stratum; Louis Paymans, Tilburg; Marrnus van der List, Roosen daal; E. Cuypers, Maastricht; A. J. Hof stede, Enschedé; D. Evers, Nijmegen; „Felix", Nijmegen; H. de Nooy, Deven ter; A. Stolwijk, Zeist; W. Buitendijk, B. Duijker, Jaap Oudenaarde, J. Visschers, J. Verkerk, allen van Rotterdam; Joh. Laman, Den Haag; E. J. Lammers, Auke Regeling, H. J. Bruijning, C. Wijnberg, allen uit Amsterdam. Het vertrek voor de eerste étappe zal plaats hebben te Amsterdam in den mor gen van Woensdag 17 Augustus a s. KL. VAN NEK NAAR AMERIKA. Klaas van Nek de populaire Amsterdam- 8che wielrenner, gaat ons weer voor een tijd verlaten Hij zal binnenkort naar Ame rika vertrekken, waar hem een druk win terseizoen wacht, want aan niet minder dan vijf zesdaagsehen zal hij deelnemen en wel twee in New-York, twee in Chicago en één in Detroit. Voordat Van Nek échter afreist, aldus de „Tel.", gaat hij eerst nog oen reisje naar Italië maken, waar hij Zondag a.s. in Como en den Donderdag daarop in Rome zal starten. ALPHEN. Aanbesteding. Woensdagmorgen werd in hotel „de Ver gulde Wagen" aanbesteed het bouwen van een gebouw bestemd tot.veestaüing, wagen schuur en verdere werken aan de Hooftstr. No 140. Ingeschreven werd door 14 aanne mers. De uitslag was als volgt: J. Warnaar. Leiden f 9.900, N. Meijer, Koudekerk 1 6.029, A. J. J. v. Engelen f 5.790 Joh. Kooij f 5.500; Fa. Overes Zn. Bode graven f5.475; W. v. Egdom f 5.400; J. Vonk (5.400; L. v. Beusekom 15.295; Don ker de Raat 16.250; J. P. v. Wijk 15.200; W. P. Blazer. Rijnzaterwoude f5.106; K. de Jong f6.195; L. v. d. Leek 15.120; W. van Beijeren 15.065. Waar geen plaatsnamen zijn vermeld, zijn de aannemers alhier woonachtig Het programma voor het concert, te geven door de Ghr. Muziekvereeniging „Arti et Kehgioni" op Dinsdag a.s., des avonds te 8 uur, dn de tent in de Zaalbergstraat, luidt aldus: 1. Lof zjj den Heer; 2. Wilhelmus van Nassauwe; 3. Voita les Carabiniers (Marsch), Theo Banken; 4. Graziella (Ouverture), Feru- mand Andrieu; 5. Reoueillement, De- neulbourg; 6. Feest-Reveille, Rugers; 7. llignon (Ouverture), J. R. v. d. Glas; 8. Lounell(j-Janng (Fantaiaie), Jean Preckiier; 9. Chor aus Die Schöpfung, J. Haydn; 10. Carmen (Fantaisie) G. Bizet; 11. Gezang 43 vers 1. ALKEMADE. Loop dei bevolking. Gevestigd: E. van Diemen uit Leiden. M. Möhlen en gezin uit Haarlemmermeer. J. C. M. Verhaar uit Den Bosch. H. M. J. Wagenaar uit Den Bosch. N. Post uit Haarlemmermeer. A. de Bock uit Amster dam. A. M. Verby uit Woubrugge C. G. J. Wortman uit Leiden. J. Bijland uit Rijnsaterwoude. A. Vuyk uit Nieuwer- Amstel. W. A. Moons uit Nijmegen. Vertrokken: J. W. de Jong naar Leiden. H. van Tol en gezin naar Leiden. L. Kaulmann naar Haarlem. P. J. Diederiks naar Scherpenzeel. H. W. Kalker naar Woubrugge. Th. Borst en gezin naar Aalsmeer. J. Th. van der Poel n. Stomp- wijk. Th. W. Heemskerk naar Voor schoten. C. A. Bouwmeester naar Rijns burg. J. Vreeken naar Dinteloord. Th. M. Daleman naar Oegstgeest. W. J. van Diemen naar Voorhout A. A. Waasdorp naar Leiden. J. Bijland naar Lisse. P. L. Witteman naar Woubrugge. Th. H. Witteman naar Warmond. J. M. de Vries naar Alphen a. d. Rijn. M. C. Schaken- bos naar Veur. J. van der LeeHuizing naar Deventer. J. H. Strijk naar Leider dorp. J. H. Strijk naar Wassenaar. F. Hoogland naar Haarlemmermeer. Th. C. Bakker naar Den Haag. C. ter Meulen naar Rotterdam. Door de politie zijn in de afgeioopen maand 28 processen-verbaal opgemaakt, waaronder verschillende wegens overtreding van den Keur van den Haarlemmermeer- polder. BODEGRAVEN. Woensdagmiddag werd onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van het bij Naarden zoo droevig verongelukte ■zoontje van den heer T. Zaal, ier aarde be steld op de Algemeene Begraafplaats „Vredehof" alhier. Toen de stoet den over weg aan den Goudschen weg passeerde, slo ten zich daar aan de Herv. Knapenvereeni- ging „Daniël" en de klasse van de Da Costa- school, waarvan de knaap deel uitmaakte, onder leiding van den heer van Bins- bergen. Op de begraafplaats werd allereerst het woord gevoerd door den heer Chr. Muller, hulpprediker der Herv. Gemeente, vervol gens door den heer van Binsbergen, hoofd der Da Costaschool, daarna door den heer H. E. Schriek, één der leiders der Knapen- vereeniging. Alle toespraken getuigden van de groote ontroering, die er in de verschil lende kringen heerschte over dit verschrik kelijk ongeluk. Op verzoek van de diepbe droefde familie sprak de heer H Blazer een woord van dank voor de ontvangen blijken van deelneming. De heer W. van Ingen Czn. alhier slaagde Woensdag voor het examen hoofd- acte. BOSKOOP. Voor het Mulo-examen, slaagde te 's-Gravenhage mej E. M. Le Feber alhier. Ds. P. de Smit, Chr. Geref. predikant, alhier komt voor op het tweetal voor Am sterdam (Oost). Tot hoofd van de R.-K. Ulo-School al hier is benoemd de heer C. J. A. v. Koppen uit Terneuzen. LEIDERDORP. Ingevolge de vee- en vleeschkeurings- wet zijn in de maand Juli ter secretarie aan gegeven als bedrijfslachting 12 runderen en 12 varkensals noodslachting 2 schapen en 1 kalf en 4 lammeren. Afgekeurd zijn 1 schaap en 1 lam. Aan keurloon is ontvan gen f 150. ROELOFARENDSVEEN. Diefstal van bloembollen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag des morgens om ongeveer 3 uur ontmoette de chef-veldwachter J. M. B. de bij de poli tie welbekenden G. O. uit Roelofarendsveen en G. P. uit Haarlemmermeer, die ieder op hun rijwiel een zak waardevolle bloembol len vervoerden. B. hield eerstgenoemde staande en nam de bloembollen in beslag. P. die blijkbaar met zijn vrachtje ér van door wilde gaan, tuimelde doordat hij een te korle draai moest nemen omver, doch kon toch zij het met achterlating van de bloembollen Uit de voelen komen. Beiden zijn later op den dag gearresteerd. Naar wij vernemen zouden de bloembollen gestolen zijn bij den heer J. R. alhier. WOUBRUGGE. Beroepen. Ds. Joh. Kijne Ned. Herv. predikant al hier heeft heden een beroep onlvangen naar Wageningen, 1 AALSMEER. J. W. Luik t Alhier werd Dinsdagmorgen bij de familie bericht ontvangen, dat de heer J. W. Luik plotseling was overleden te Apeldoorn, waar hij zijn vacantie doorbracht. De overledene was gedurende vele jareD ge meenteopzichter, en talrijke bouwwerken zijn door hem ontworpen en gebouwd Ook in het particuliere bedrijf is onder zijn op zicht menig gebouw tot stand gekomen. Dié wat nader met hem in aanraking kwamen, wisten wel, dat zijn gezondheid den laateten tijd veel te wenschen over liet en had hij nog slechts kort geleden een ziekteverlof gehadhelaaa 't heeft hem niet meer mogen baten. De overledene bereikte den leeftijd van 61 ja-ar. Vrijdagmiddag zal de teraarde bestelling alhier plaats hebben, Dezer dagen had de jaarlijksche ver huring der zitplaateen op de koopers-tri- bune der Centr. Aalsm. Veiling plaats. De hoogste prijs, voor één plaats betaald, was f 396. In totaal brachten d« plaatsen op f 6380, of bijna f 1500 meer dan 't vorig jaar. Er was ditmaal veel liefhebberij voor de middenbanken, waarvoor van f 40 tot f 50 per plaats werd betaald. Als kweekeling met acte is tot de Chr. lagere school te Oosteinde toegelaten de heer R. Kuiper, op wachtgeld gesteld onderwijzer te Emmercompascuum. Door den raad der Geref. Kerk, al hier, zijn benoemd tot leden van de com missie van beheer de heer J. J. Neefjes, O. Verbrugge, M. Splinter, P. Speksnijder en K. A. Wesseliua. HAARLEMMERMEER. De uitbreiding van Schiphol. Met de in uitvoering zijnde plannen om het vliegveld Schiphol tot een eerste-klasse wereldluchthaven te maken, worden goede vorderingen gemaakt. Thans is aan den heer C. Geijlswijk opgedragen het stichten van een hoofdgebouw en ambtenaarswo ning met bijkomende werken en het leggen van bestratingen en trottoirs, voor de som van f 175.962. De heer C. had nabij Schiphol alhier het geluk een edelkarper te vangen van 17 pond. Deze enorme visch had een lengte van 75 c.M. In de vacature-Biemond is tot kerkvoogd bij de Ned. Hervormde kerk te Abbenes al hier, benoemd de heer J. W. Bras. Een categorie van personen schijnt zich met deze benoeming niet te kunnen vereeni gen en plan te hebben daartegen bezwaren in te brengen. De christelijke reisvereeniging „Haar lemmermeer" viert haar eerste lustrum op haar reis naar Gleve in Duitschfand, waar aan door een 60-tal personen.werd deelge nomen. Bij deze gelegenheid vereerde de vereeniging haar leider, den heer G. Ded- ders, een prachtigen wandelstok met zilve ren knop. De heer W. van Beek, te Hoofddorp, slaagde voor het examen Engelsch L. O. HILLEGOM. Plechtige consecratie van de St. Josephkerk. Woensdag is de nieuwe St. Josephkerk door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem plechtig ingewijd. Nadat de bisschop den avond te voren onder klokgelui in de pastorie zijn intrek had genomen, begonnen Woens dagmorgen te halfacht de plechtigheden der wijding van "kerkgebouw en van hoofd altaar. Nadat het gebouw uitwendig was gewyd, trok men, voorafgegaan door het Kruis en bloemenstrooiende bruidjes, met de relequien het kerkgebouw binnen, waar te ruim elf uur de wydingsplechttgheden waren verricht, waarna onmiddellijk de pon tificale Hoogmis, door den bisschop opge dragen, aanving. Ondanks de drukte in het bedrijf, was bet aantal aanwezigen zeer groot. Het zangkoor voerde uit Mis3a „Salva Regina" voor jongens en mannen, van J. G. Stale. By het einde der Mis las de hoogeer w. heer Uessens de oorkonde voor, vermeldend, dat heden plechtig werd geconsacreerd deze nieuwe kerk en het hoofdaltaar, op den 3den dag der maand Augustus 1927, ter gedachtenis aan de H. H. Martelaren van Goikum en der Martelaressen van Eurjpa, wier relequien op dit altaar rusten en dat de plechtige wijding dezer kerk telken jare gevierd zal worden bp den Maandag na den lsten Zondag der maand Juli. Na de Mis hield de bisschop nog een korte toespraak, waarna hij zegenend hst kerkgebouw verliet. Te circa halféen was de plechtigheid geëindigd. De heer J. M. Duinhoven slaagde voor het Mercurius-diploma Duitsche Han delscorrespondentie. Vorige week voor dat der Vereeniging van Leeraren. Och jal er blijft altijd nog wat te wen schen over, want onze grootste afnemer Rusland die vroeger voor tonnen gouds van ons zeebanket betrok, houdt nu bijna de beurs voor ons gesloten We kunnen de haringen wel aan hen kwijt maar ze wil len minstens een jaar crediet hebben en welke koopman waagt zich aan zulk een transactie met een "rijk dat misschien over een paar maanden weer een andere regee ring heeft, met een vee'! lager gedaalden goudstandaard. Voor export wordt trouwens nog niet ve^l aangevoerd, zoodat het gevangene meestal binnen onze grenzen wordt geconsumeerd, wat vooral met de vette maatjesharing het geval is. De volle gaat voor een groot deel als ex port-artikel naar buiten, doch de prijzen die daarvoor bedongen kunnen worden, zijn hoogstens bevredigend te noemen. Nu is h$t wel waar, als straks de meer koelere maand September in 't land is, zul len de prijzen zich wel staande houden, want dan kan en durft men voor magazijn te koopen, omdat dan de haring vaster van vleesch is en beter opgelegd kan worden. Terloops willen wij er hier aan herinne ren, dat in de maand Juli de haringvis- scherij in het Engelsche Parlement aan de orde is gesteld. Lloyd George, de groote Engelsche staats man, bracht daar de haringuitvoer ter sprake en deelde mede, dat de uitvoer der Engel sche haring plaats heeft, voor een groot deel naar Nederland! Nederlanders waar blijft uw ouden roem op haringgebied? Gevonden voorwerpen waaromtrent eiken werkdag inlichtingen te verkrijgen zijn aan het politiebureau: zwarte dames- pprtemonnaie bij dfi halte tol, inh. f9 49; een grijs gestreept kinderjasje; een kinder cape; een paar nog nieuwe handschoenen?, een bril in zilver montuur. De familie v. de Br., uit Hazerswoude, was gistermiddag een kind kwijt. Overal werd gezocht en navraag gedaan, ook bij de politie alhier. Eindelijk, om 10 uur des avonds kwam uit Noordwijk het bericht, dat het kind aldaar was aangetroffen. KATWIJK AAN ZEE. De Haringvisscherij. In het laatst der maand Juli hebben we enkele artikelen gewijd aan dit zelfde on derwerp en tot onzen spijt moesten we een eebigszins pessimisti9chen toon aanslaan, omdat de voorteekenen en resultaten van de vroegvisscherij zeer teleurstellend wa ren. We hebben echter geëindigd met het aloude vissc hersdevies: »,Op hoop van zegen". Nu zijn we een zestal weken verder. Augustus i9 in het land en daarmede reeds van ouds bekend de tijd voor de vangst der rijpere haring. En vraagt ge nu: hoe staat het met de haringvisscherij? dan moeten we zeggen: gelukkigl er is weer haring. Met goed gevulde schepen, na niet lange reis en „met mooi goed" komen de vis schers onze' havens binnen stoomen en zei len en als hun vangsten aan de markt ko men, kunnen ze er een mooien prijs voor krij'gen, zoodat besommingen van f 7000 per scheepslading niet tot de zeldzaamhe den behooren. LISSE. Naar 'aanleiding van ons bericht be-< treffende de candidaten van den gemeente raad alhier, kunnen wij officieel meedeelen dat dé heer A. Verduin Jr. thans de candi- datuur heeft aangenomen. OEGSTGEEST. Tentoonstelling „Oud-Oegstgeest". Zooals wij reeds vermeldden, werden plannen beraamd door de Winkel weekconu missie om te trachten tijdens de winkel week in de laatste week van Augustus, een tentoonstelling „Oud-Oegstgeest" te organiseeren. Dezer dagen, nadat duidelijk is gebleken dat deze plannen voor verwe zenlijking vatbaar zijn is aan verschillen de vooraanstaande personen in onze ge meente een oproeping verzonden tot bij woning eener vergadering om deze plan nen nader te bespreken. Aan dezen oproep hadden verschillende personen gehoor gegeven. Deze vergadering werd gehouden in Hotel ,,Het Witte Huis." De voorzitter van de winkelweekcommis. sie, de heer B. J. Averdieck opende do vergadering en riep de opgekomen en har telijk welkom toe Spr. hoopte dat de illu sie, welke de Winkelweekcomm. zich heeft gesteld, dezen avond tot verwezenlijking moge? komen. Na een uiteenzetting gege ven te hebben van het doel van dezen avond, deelde spr. mede dat de Winkel weekcommissie reeds verschillende bezoe ken heeft afgelegd en besprekingen gehou den om te komen lot organiseeren van een tentoonstelling. Uit deze bezoeken was een lijst tezamen gesteld, vermeldende de namen van hen, die met dit doel zeer zijn ingenomen en hun medewerking hebben toegezegd. Door den heer Rubenkamp is tot dit doel de villa, vroeger bewoond door den heer Zaalberg, in bruikleen toegezegd. De besprekingen werden hierna geopend. Met dr. De Gelder, die het woord vroeg, waven ongeveer allen het eens. Deze achtte n.l. de tijd van voorbereiding voor een werkelijk serieuse tentoonstelling zeer kort. Is het werkelijk noodzakelijk, vroeg *spr., om juist tijdens de winkelweek, waarvan de datum reeds is vastgesteld, deze ten toonstelling te houden 1 Het komt spreker voor, dat voor een ten toonstelling die met de uiterste zorg is tezamen gesteld, zekerlijk groote belang stelling verwacht kan worden. Doch daar voor moet van zeer velen krachtige mede werking verkregen worden. Dan eerst zal blijken van welk een grooten omvang deze thans nog geringe opzet zal zijn. Vele stuk ken en voorwerpen van zeer hooge waarde kunnen en zullen worden toegezegd Daar voor moet toch een zekere waarborg als verzekering en dergelijke worden vastge steld. Een en ander zal zeer kostbaar worden, hetgeen toch door vaststelling van een toegangsprijs of op andere wijze bestreden zal moeten worden. Verschillende sprekers voerden daarna het woord. De voorzitter dankt de sprekers voor hun mededeelingen en zegt, dat de Winkel weekcommissie zich een medewerking als nu reeds is gebleken, niet had voorgesteld. Thans nu de zaak van zoodanig ernstige zijde wordt bezien, blijkt ook hun de tijd voor voorbereiding te kort. Algemeen wordt geacht, dat de geopperde plannen moeten worden doorgezet, waartoe zich bereid ver klaarden om zitting te nemen in het voor- loopig comité, de volgende heerenDt. de Gelder, dr. Blok, C. Peltenburg, J. C. Wirtz en H. W. Rubenkamp. Na een korte onderlinge bespreking stel de dit comité voor om een tentoonstelling te organiseeren en deze zoo mogelijk te houden in het komende voorjaar, omstreeks Paschen. Hiermede vereenigden zich alle aanwezigen. Het comité we»-d gemachtigd een onbeperkt aantal personen te assumee- ren tot commissie van bijstand, waartoe 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6