AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. 1 Zaterdag. Li es e Herdenkingsfeest: Prot. Gymn. .Ver. „R 0. D. A." Wedstrijden om 3 uur; eereavond in Rehoboth om halfacht. fc. Zondag. ïeruël (Groenesteeg 16): Samenkomsten Ie 10 uur voorm. en halfvier en 7 uur nam. Zomerlusl: Tuinconcert „De Stem des .Volks" en „y.'erkmans .Wilskracht", 8 uur pam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor ttellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 8 tot uur kinder- en famiüe-matinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 'e Woensdags en 'e Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theateT", Stationsweg: Bioscoop- tn Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te S uur. Scala (Den Haag): Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag-1 Aug. tot en met Zondag 7 Aug. waargenomen door de apotheek van den beer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. DE ALGEMEENE TOESTAND. Mislukking te Genève? Het I. V. V. congres. Het schijnt te Genève ter maritieme con ferentie toch mis te gaan. Aan een verte genwoordiger van Havas ie medegedeeld, dat op een, in den afgeloopen nacht gehou den zitting der vlootconferentie, de leiders der drie delegaties de onmogelijkheid er kenden om de onderhandelingen voort te zetten. Daar geen enkele overeenkomst kon wor den bereikt, werd besloten dat de zitting yan heden de laatste zou zijn. Zouden daar nog verrassingen kunnen plaats hebben? Veel hoop hebben we niet meer. Zoowel te Londen sla in Washington ïijn de Japansche suggesties nauwkettrig bekeken en zelfs ontving Kellogg opnieuw den Engelechen gezant. Afwachten, hoe vandaag 't einde wordt... Het congres van het Internationaal Ver bond van Vakvereenigingen hield gisteren een korte zitting Purcell, de voorzitter, deelde mede, dat het uitvoerend bestuur Van het Verbond een bespreking had gewijd aan de kwestie van het zenden van een brief door Oudegeest, een der secretaris- Zen van het Verbond, aan Joubaux, waarin Oudegeest de voorwaarden noemde, vol gens hem vereischt voor de toelating van het Roode Internationaal Vakverbond te Moskou tot het Internationaal Vakverbond te Amsterdam. Jouhaux beweert, een der- gelijken brief niet te hebben ontvangen. Tot het ophelderen van deze zaak besloot het Congres op voorstel van Purcell bet incident voor te leggen aan de eerste com missie, die daarover een speciaal rapport zal opstellen. De congressisten verdeelden zich vervolgens in negen studiecommissies. DUITSCHLAND. Scheuring bij de communisten. Het communistische Rijksda;lid Bolila is, volgens de „Lokalanziger", uit de partij gelreden. In zijn brief aan het centraal comité heet het. na een karakteristiek der terroristische partij-methoden: „Wij hebben alles gedaan in de parlij om de leden tege'n uw melhode3 te organiseeren. doch hoe ster ker de druk der leden werd, hoe drukkender uw organisatorische maatregelen". De brief noemt als doel der oppositie: „Het partij-ontbindende Centrale Comité weg te vagen". FRANKRIJK. Bezoek bij Dandet. Geo London, correspondent van het „Jour nal", heeft een bezoek gebracht bij DaudeL London deed eerst in Parijs een dollen rit met een amateur-chauffeur om mogelijke speurders het spoor bijster te maken. Builen Parijs wisselde hij van auto. Hij werd on herkenbaar gemaakt en zegt van de doorge jaagde streek niets gezien te hebben. Ten slotte werd hem gezegd de Valencia fluitend een bepaald pad le volgen. Daar kwam een ander, ook de Valencia fluitend, hem tege moet. Deze leidde hem naar een vriendelijk landhuis, waar een pastoor, die blijkbaar Daudet herbergt, hem ontving. Daar heeft London met Daudet gepraat, maar deze ver telde blijkbaar niets van beteekenis omtrent de hangende zaak. London althans geeft in zijn verslag niets ervan weer. Op dezelfde manier heelt hij 'Parijs weer onverlet be reikt. Het eenige zekere bij dit alles schijnt, dat Daudet in het land loeit en wel bij een pastoor. Wat pikant is omdat dc kerk scherp tegen de Action Krangaise stelling heeft ge nomen, gelijk bekend. London zeil vertelt o.m. over zijn bezoek: Hier sta ik dan in een eenvoudig, vroolijk vertrek, half salon, half eetkamer. Een glim lachende priester ontvangt mij. Hij is groot en sterk, met grijs haar. Na de eerste be groetingswoorden, zegt de geestelijke, zach ter sprekend „als vreesde hij, dat de muren hem zouden hooren": Meneer Daudet komt dadelijk beneden. Hij werkt boven. Mijn dienstbode heeft hem gezegd, dat u er waart. Las hij in mijn blik eenige verbazing? Hij zeide nog: U verbaast zich er over, dat hij bij mij is, maar belmoren gastvrijheid en liefdadigheid niet.tot de eerste plichten van een Christen en van een priester, vooral wanneer het geldt een goeden nagejaagden Fra#schman, een ongelukkigen vader, een pian te hulp te komen, die wel slecht wordt beloond voor de groote diensten, die hij aan zijn vaderland heeft bewezen? Zoo sprak de geestelijke. Op de tafel la gen couranten van allerlei richtingen, ook de Humanité. Weldra verschijnt Daudet, „een lach op de lippen", frisch van tint en verjongd als iemand, die in de buitenlucht leelt. Gerui- men tijd praat hij met den Parijschen jour nalist, over alles en nog wat, over het pro ces Philippe, over de genezing van kanker, den stijl van Meredith. De geestelijke neemt vervolgens wat kiekjes van Daudet en zijn bezoeker en dan is het oogenblik van ver-, trek al weer gekomen. De Action frangaise komt nu vermelden, dat Daudet naar België is gegaan. Of het echter niet is ter mystificatie en of ook die priester echt was? ENGELAND. De prins van Wales aan 't woord als troonopvolger. De prins van Wales heeft aan een diner te Ottowa waarschijnlijk voor het eerst in het openbaar een toespeling gemaakt op zijn toekomstige troonsopvolging. Hij merkte op, dat het de confederatie van Canada was die zestig jaar geleden zoo niet den eersten, dan toch den duidelijksten stap had gezet op den weg van de conceptie en de ver wezenlijking van de groep van autonome gemeenschappen van het Britsche rijk, die een gelijken status hebben en zich kenmer ken door hun gemeenschappelijke ver knochtheid aan de Kroon. De prins ging als volgt voort: „Voor mij als 's konings oud sten zoon in het bizonder heeft deze con ceptie speciale beteekenis, en in welk deel van het rijk ik mij ook bevinden moge, zal ik steeds trachten ze voor oogen te houden. De Kroon staat boven alle onderscheidingen van land, ras en partij en dient tot het scheppen van eenheid, waaraan alle ver schillen ondergeschikt zijn. Indien het mij te eenigen dag zou beschoren zijn, deze hooge verantwoordelijkheid te aanvaarden, vertrouw ik dat ik haar waardig zal zijn. Op zijn minst mag ik zeggen, dat ik geen gelegenheid zal laten voorbijgaan onj voort durend het contact, dat ik het geluk had de laatste tien jaar met alle deelen van het Britsche rijk tot stand te brengen, versch te houden." Aan het dessert hield Mackenzie King, de Canadeesche premier, e«n onofficieele toe spraak tot Baldwin, die zijn 60sten verjaar dag vierde en bood hem een nieuwe pijp van kersenhout aan. OOSTENRIJK. De Weensche burgerwacht. Tengevolge der démarche der (geallieerde) liquidatiecommissie, heelt Seipel van den Weenschen gemeenteraad een vermindering er door gekregen van de getalsterkte der Weensche burgerwacht. Of het daarmede echter Is afgeloopen? Deze burgerwacht is immers in strijd met het vredesverdrag. HONGARIJE. Staking te Boedapest. De houtbewerkers, de arbeiders der meel fabrieken, de bakkers en de metaalbewer kers van talrijke ondernemingen te Boeda pest staken en eischen loonsverhooging. Uit vrees voor een algemeene slaking heelt de politie voorzorgsmaatregelen gelrotten. De bladen gelooven dat er achter het con flict politieke bedoelingen schuilen. RUSLAND. De sovjet-gezanten ontevreden. Op het oogenblik heelt te Moskou weder een conferentie van builenlandsche verte genwoordigers der sovjet-Unie plaats. Naar de Roel verneemt is, op deze conferentie met algemeene stemmen bet verlangen uitge sproken, dat een wijziging zal worden ge bracht in de builenlandsche politiek spe ciaal ten opzichte van West-Europa. De gc'zanten wijzen erop. dat hun positie steeds moeilijker wordt, dat zij in het buitenland zoo goed als geen prestige genieten en zich met den dag steeds meer geïsoleerd gevoe len. Naar verluidt moet het politiek bureau naar aanleiding detzer rapporten besloten heben, toenaderingspogingen tot Engeland te doen, tot op zekere hoogte tegemoet te komen aan de ei9chen van Frankrijk met betrekking tot de oude schulden en onder handelingen met Italié aan te knoopen over een handelsverdrag, terwijl, wat de Ooster- sche politiek aangaat, het politiek bureau zou willen streven naar toenadering tot Japan. Het is echter twijfelachtig of het politiek bureau, indie'n hnt werkelijk plan nen tot wijziging der builenlandsche poli tiek heeft, er in slagen zal. ze tot uilvoering te brengen, want van de zijde der commu nistische inlernalionale is in dat geval na tuurlijk groote tegenwerking le verwachten. VEREENIGDE STATEN. Coolidge'a heengaan ernst ol niet? Het besluit van Coolidge om zich in 1928 niet weer candidaal le stellen voor het pre sidentschap schijnt de grootste sensatie sinds vele jaren in Amerikaansche politieke kringen le hebben veroorzaakt. Mfnschen, die in nauw contact met den president staan, zijn van meening, dat hij zich door doze verklaring voorgoed heeft teruggetrok ken den wedloop om het presidentschap in 1928. Dit is efchler geenszins de meening van de meeste bladen en politici, die Coo lidge de laatste maanden van dichtbij heb ben waargenomen. Na velo dagen van nauw lettende waarneming zijn deze geneigd, te gc'looven. dat het besluit zorgvuldig is be rekend om zijn mededingers in den schoot van de republikeinsche parlij te ontdekken. Zij zijn ervan overtuigd, dat Coolidge heel sterk zal staan als hij. zooals velen den ken, wordt gedwongen door het algemeen verlangen in den lande om, tegen zijn schijn bare wensch en bedoeling, zich een derde ambtstermijn te laten welgevallen. De wijze, waarop Coolidge zijn besluit heelt kenbaar' gemaakt, was buitengewoon komiek. Hij ontbood journalisten en over handigde hen edn blaadje, waarop getypt stond: „I do not choose to run lor the Pre sidency in 1928". „Ik verkies geen gooi te doen naar het presidentschap in 1928"). Dit was alles. Hij wilde geen nadere ver klaring geven, maar gal met de hand een telken, dat de journalisten weg zouden gaan. CHINA. Japansch protest. De vereeniging van Japansche katoen spinners in China, die alleen te Sjanghai 50.000 arbeiders in dienst heeft, protestêer- de bij den Japanschen eerste-ministeT tegen het nieuwe douane-tarief, dat door de re geering van Nanking is opgelegd en ver zocht de Japansche regeering een protest in te dienen, dat, zoo noodig, gevolgd zou worden door maatregelen om de Japansche belangen te beschermen. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Gisteren, kort na 11 uur zijn na de mis lukte poging van verleden week om het re cord van de Amerikaansche vlieger» te ver beteren, weer twee Junker-vliegtuigen op gestegen om een nieuwe poging te onder nemen. Het eene vliegtuig werd weder door Loose bestuurd, 't tweede door Risticz. Beide piloten worden door een assistent begeleid. De vliegtuigen zijn voor 55 uur met benzine en olie voorzien en zouden tusschen Dessau en Leipzig rondvliegen Kort na de opstijging moest het vliegtuig van Loose ten gevolge van een defect aan den magneet echter een noodlanding ma ken, waarbij het toestel licht beschadigd werd. De Engelsche luitenant Carr blijkt eer gisteren opnieuw van Cranwell vertrokken te zijn voor een vlucht zonder onderbreking naar Indië. Zijn vertrek was geheim gehou den maar gisteren tegen den middag is hij gedwongen geweest op den Donau bij Linz in Oostenrijk te landen wegens oververhit zijn van den motor. De machine is licht be schadigd. De beidé mede-inzittenden wer den flink dooreen geschud maar niet ge wond. De meedeelSng van het departement van luchtvaart heeft groote verslagenheid te Londen gewekt, en men gelooft niet, dat Carr dit jaar nog gelegenheid zal krijgen om eindelijk zijn pogingen met succes te bekronen. In Duitschland broedt men over tochten naar Amerika, zegt het ,,Vad." Wat de verschillende plannen aangaat, schijnt dat van Kömnecke het verst te zijn gevorderd. Zijn toestel, dat door de Cas- parfabrieken te Travemünde is gebouwd en waarmede hij reeds een proefvlucht heeft gemaakt, is een tweedekker, voorzien van een Junkermotor L5. Könnecke zal vermoe delijk vergezeld worden door graaf von Solm, die de onderneming betaalt. Aange zien de graaf geen vlieger is, zal Könnecke den heélen tocht 't vliegtuig zelf moeten besturen. Hij zal dus welliöbt 50 k 60 uur onafgebroken aan het stuur zitten. Men vermoedt, dat hij halverwege deze maand de kans zal wagen. Hij zal vertrekken van het vliegveld Tempelhof bij Berlijn. Het vliegtuig van Udet, dat door Rohr- bach wordt gemaakt, is bijna gereed zoo dat de proefvlucht binnen -twee of drie weken plaats vindt. Het toestel is onge veer 16 meter lang, terwijl de spanning 28 met-er bedraagt. Het zal voorzien zijn van twee motoren van elk 650 P.K. Een enkele motor zal echter voldoende zijn voor den tocht, zoodat in elk geval van motordefect niets te vreezen is. Bij storm zal het toe stel op den Oceaan kunnen dalen. Udet zal vermoedelijk worden vergezeld door den vlieger Steindorff, die niet minder dan 20 records op zijn naam heeft en als een der beste internationale vliegers bekend staat. Vermoedelijk zullen ook een monteur, oen marconist en een waarnemers den tocht medemaken. Het toestel zal met zijn vol ledige belasting ongeveer 8000 K.G. wegen. Udet wil twee tusschenlandingen maken en wel op de Azoren en de Bermuda-eilan den. Hij zal uiterlijk 15 September ver trekken, vermoedelijk van Hamburg. Een Spaansch militair vliegtuig is bij Barcelona in zee gevallen. Beide inzittenden verdronken. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. De huwelijksreis van een paartje uit Vésinet bij Parijs is te Gaillaumes aan den beroemden Al pen weg tot een droevig einde gekomen. De heer en mevrouw Pion maak ten de reis per auto en bezochten de bekende kloven van de Var. Het jonge vrouwtje, 24 jaar oud. begaf zich naar den rand van den afgrond om in de diepte te kijken, plotseling rolde een steen onder haar voeten weg, waardoor zij haar evenwicht verloor en in de diepte stortte. Het l\jk, dat door den bergstroom was meegesleurd, is pas den volgenden dag gevonden. NOODWEER. In Noorwegen heeft in het boschr'vjke ge bied van Eidsberg over een afstand van veertien kilometer een tornado gewoed, die meer dan honderden meters breed was. Verschillende boerenwoningen werden van den bodem opgelicht. De schade is zeer groot-, kan echter nog niet precies bepaald worden. De windsnelheid bedroeg honderd meter per seconde. Dinsdagmiddag heeft een geweldig on- weder, van een orkaan vergezeld, tal van streken in Zwitserland geteisterd. Vooral Thoen in 't Berner Oberland, Montreux en de streek tusschen Bern en Luzern hebben geleden. Tengevolge van de stortbuien heb ben op tal van plaatsen overstroomingen plaats gevonden, waardoor belangrijke ver tragingen in 't reizigersverkeer noodzakelijk werden. AUTO-ONGELUK TE BOEDAPEST. Gisterochtend begaf de Engelsche mili taire attaché te Boedapest, majoor Parry, zich mei eenige Hongaarsche officieren in een auto op weg om een militaire oefening bij te wonen, toen door nog onopgehelderde oorzaak de wagen tegen een boom liep. Alle inzittenden werden over den weg geslingerd, doch terwijl de Hongaarsche officieren er met lichte verwondingen afkwamen, werd Parry met een schedelbreuk en een hersen schudding opgenomen. BRUG INGESTORT. Volgens een bericht uit Mexico City is in de Mexicaansche stad Zitacuara een brug ingestort, waardoor 25 personen zijn omge komen. EEN TRAGISCH HUWELIJK. Terwijl vijf medegevangenen als getuigen toeschouwden stak Salvatore Merra, een man, die Vrijdag terechtgesteld zal worden, Dinsdag zijn handen door de tralies van zijn cel om getrouwd te worden met een vrouw, wier naam kieschheidshalve geheim werd gehouden. Het huwelijk werd gesloten om het tweejarig zoontje van het tweetal den naam van zijn vader te kunnen geven. Merra's laatste kans om aan de elecln- »che stoel te ontkomen was dien ochtend verkeken, doordat het hof van beroep gewei gerd had uitstel van executie te verleenen of de zaak naar het gerechtshof te verwij zen. Toen hem dit was meegedeeld, ver zocht de veroordeelde den directeur toe stemming tot het huwelijk, dat hij reeds eer der zou hebben gesloten als zijn arrestatie zulks niet belet had. Zonder merkbare ontroering onderging de bruid de huwelijksplechtigheid. Na haar man een zoen te hebben gegeven door de tralies van zijn cel, keerde de jonggehuwde naar haar kind terug. SCHIP VERGAAN. De motorschoener „Eleonora", uit Dront- heim, is gisteren op de Zweedsche kust ge strand en binnen vijf minuten gezonken. De bemanning van 7 persone heeft ver scheidene uren op wat planken en palen rondgedobberd doordat voorbijvarende sche pen hun noodsignalen niet opmerkten. Twee mannen zijn verdronken; de overigen wer den ten slotte door het Zweedsche schip „Greta" opgepikt. DE FRANSCH-DUITSCHE BESPREKINGEN PARIJS. 3 Aug. (Belg. Tel. Ag.). De onderhandelingen tusschen Frankrijk en Duitschland om te komen tot een handels verdrag, worden ijverig voortgezet. Of schoon er nog tamelijk belangrijke uiteen- loopende meeningen bestaan, denkt men toch dat aan het eind van de week de be sprekingen een resultaat zullen opleveren. DE BRITSCHE GEZANT TE PARIJS. PARIJS, 4 Aug. (Hbld.). In diplomatieke -kringen veroorzaken geruchten over een a.s. aftreden van den Britschen gezant, lord Crewe. voor de Engelsche diplomatie weinig welwillende commentaren. Het onmiddellijk aftreden is reeds tegengesproken; het heet thans, dat hij nog eenigen tijd te Parijs zal blijven. Niettemin blijft men praten over Crewe en Churchill als gevolg van onthul lingen (van de „Humanité") over geheime betrekkingen, die zouden bestaan tusschen de Britsche ambassade en Oekrajiensche avonturiers, die op Poolsch gebied gewa pende benden vormen om te trachten een opstand in de sovjet-Oekbrajine te verwek ken. Chamberlain heeft officieel het beslaan van zulke betrekkingen ontkend, maar zou daarna hebben vernomen, dat agenten van de ambassade Oekrajiensche avonturiers ontvingen en financieel steunden, hetgeen zou kunnen blijken bij het proces, hetwelk op die onthullingen moet volgen. TSJecho-SLOWAKIJE EN DE H. STOEL. ROME, 4 Aug. (V.D,; Heb Vatica-an zal binnen afzienbaren tijd de diplomatieke betrekkingen met Tsjecho-Slowakije her vatten. Masaryk heeft Krofla, een hoofd ambtenaar van het Departement van Bui- tenlandsche Zaken, die de eerste Tsjechi sche gezant bij den Heiligen Stoel was toen de diplomatieke relaties kort na het uit roepen der Tsjecho-Slowakijsche Republiek werden aangeknoopt, maar Rome gezonden. Krofla heeft reeds een langdurig onder houd gehad met den Pauselijken Staats secretaris Gasparri en werd vervolgens door den Paus in particuliere audiëntie ontvangen. FRANKRIJK EN ROEMENIË. PARIJS, 4 Aug. („Hbld."). De a.s. komst in Frankrijk wordt gemeld van de Roe- meensche ministers Bratianu (minister van financiën, broeder van den premier) en Ti- tulesco (minister van buitenlandsche zaken). Doel van dat bezoek zou drieledig zijn, n.l. herstel van de fout, begaan door den vorigen premier Avarescu, die de betrekkingen met Frankrijk verslapte door zich meer naar Italië te wenden; deelneming van de Fran- sche financiers te verkrijgen aan een Roe- meensche leening te Londen aan de markt gebracht; ten slotte het zoeken van een voorloopige regeling met prins Carol ten einde te voorkomen, dat eventueele moei lijkheden, welke door zijn geheime agitatie in hef land mochten ontstaan, schade zou den toebrengen aan het Roemeensche cre- diet. COOLIDGE. NEW-YORK. 4 Aug. (Reuter). De bladen verdiepen zich in gissingen over Coolidge's verklaring. De algemeene meening is, dat alleen een opheldering van Coolidge zelf het vereischfe licht kan brengen. Men wijst er op, hoe hij geboortig is uit New-Engeland waar men niet gewend is zich vast te binden. SACCO EN VANZETTï. BOSTON, 4 Aug. (Reuter\ De gouverneur van Massachusetts heeft de beslissing ge geven in de zaak Sacco Vanzetti en hun vrijspraak geweigerd, BOSTON, 4 Aug. (ReuterJ. Aan de beslis sing in de zaak Sapco Vanzetti, zooals dezef door den gouverneur van Massachusetts is genomen, kan worden toegevoegd, dat het besluit om ongeveer halftwaalf gisteravond bekend werd gemaakt. De laatste woorden van de verklaring van den gouverneur wa ren: Als resultaat van mijn onderzoek ben ik tot de bevinding gekomen, dat een tus- schenkomst in deze zaa kniet gerechtvaar digd is. Met de jury geloof ik dat deze man nen Sacco en Vanzetti schuldig zijn en dat men eerlijk vonnis over hen heeft geveld. Verder geloof is, dat er geen te rechtvaar digen reden bestaat om opnieuw een ge rechtelijk onderzoek te beginnen. (Diverse veiligheidsmaatregelen zijn ge nomen). LONDEN, i Aug, 'CV. Dj. Een officieel bericht uit Boston meldt, dat de beide ter dood veroordeelde anarchisten Sacco en Vanzetti Donderdag 11 Augustus geëxecu teerd zullen worden. TURIJN, '4 Aug. (V.D.) Cartna Vanzetti de zuster van den ter dood veroordeelden anarchist Vanzetti, is gisteren naar dé Vereenigde Staten vertrokken in de hoop nog tijdig genoeg te ajrriveeren om haar broeder nog levend aan te treffen. Zij ver klaarde bij haar vertrek nog altijd te ver trouwen, dat het doodvonie zal worden ge wijzigd, Nochtans besloot zij den Oceaan over te steken om Vanzietti voor het laatst te spreken. Vermoedelijk zal zij 10 dezer t® New-York aankomen. ERNSTIGE MIJNRAMP. HENDERSON (Kentucky), 4 Aug. (Reu ter). Door een ontploffing in een kolenmijn te Clay ?ijn tweehonderd mijnwerkers op gesloten. Men vreest dat er 16 gedood zijn, Een lijk is reeds gevonden. EEN BOMAANSLAG VOORKOMENT LISSABON, 4 Aug. (V.D.) De politïd heeft een viertal mannen gearresteerd, die de stad binnenkwamen met eenige man den, welke niet minder dian 33 bommen van groote capdfciteit bevatten. De mannen wisten echter te ontsnappen en wierpen, na op de politie gevuurd te hebben, dé heleche machines in de rivier. STADSNIEUWS. TER-AARDE-BESTELLING YAN MEVR. DRIESSEN—VON FORCKENBECK. Onder groote belangstelling de St. Petruskerk was geheel gevuld hebben hedenmorgen de uitvaartdiensten plaats ge had voor wijlen Mevrouw E. A. M. Driessen Von Forckenbeck, wier stoffelijk over schot hedenmorgen op de R.-K. begraaf plaats alhier werd ter aarde besteld. Pastoor Beukers, bijgestaan door de ka pelaans van de Parochie, verrichtten de eerediensten. Onder de aanwezigen waren o.a. de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen en jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar en deputaten van vereenigingen en lichamen, die de overledene had gesteund. Om precies kwart voor elf werd het stoffelijk overschot de St. Petruskerk uit gedragen en nadat aan de Sacristie op de Breestraat eenige kransen op den lijkwagen waren gehangen, nam de familie plaats in vier volgrijtuigen en begaf de stoet zich op weg naar het kerkhof. Daar wachtten nog vele familielèden, vrienden en andere belangstellenden, die gekomen waren om de ter-aarde-bestelling bij te wonen. Ook op de begraafplaats verrichtte pastoor Beukers de kerkelijke ceremoniën. Het stof felijk overschot van mevrouw Driessen—- Von Forckenbeck werd door familieleden grafwaarts gedragen. Onder den indruk verlieten de aanwe zigen den doodenakker. DE ZEE IS WISPELTURIG. Wenken aan zwemmers en baders. Namens de Leidsche Reddingsbrigade schrijft men ons: Met de warmte komt bij velen ook de lust om te gaan baden, te zwemmen in de heer lijke zee, die er, vooral op een mooien zo-< merdag, zoo aanlokkelijk uitziet. Velen zijn zich niet bewust van de gevaren, die het baden of zwemmen in de zee kan mede brengen en stellen zich meestal onbewust aan zeer groote gevaren bloot. Hoewel reeds menigeen voor die gevaren, die heiisch niet denkbeeldig zijn. werd ge waarschuwd, achten wij het toch onzen pliöht met dit zomerweeT den adspirant- bader of -zwemmer de gevaren der zee nog eens onder het oog te brengen en met na-, druk op ltet volgende te wijzen: 1. Kunt ge niet zwemmen, ga dan niet te ver in zee.maar al kunt ge zwemmen, dan moet gij dat ook niet doen. Men moet de zee zee'r goed kennen om ver van de kust te gaan. Gaat gij te ver, dan brengt gij u zeiven en anderen in gevaar. 2. Maakt, gij gebruik van de badkoetsen, volg dan steeds de aanwijzingen van het badpersoneel op. Deze menschen kennen de zee door en door en vergeet niet, dal zij die aanwijzingen geven in uw belang en uw veiligheid. Wanne€T gij u aan hun raad gevingen houdt, dan kunt gij er zeker van zijn, dat gij veilig zijL 3. Maakt gij geen gebruik van de bad koetsen, doch gaat gij baden of zwemmen aan het stille strand, dan moeten wij er op wijzen, dat het voor een ter plaatse onbe kenden bader tot zelfs kort onder den wal gevaarlijk kan zijn door gaten (oneffenheden in den bodem) waardoor men plotseling het evenwicht kan verliezen, van de been ge raken en door de gevaarlijke muien (trek gaten) kan worden meegesleept. 4. Ga nooit in zee op die plaatsen waar de bekende waarschuwingsborden staan. 5. Wilt gij zwemmen en kent gij de zee nfet vraag dan aan vertrouwde slrandmen- schen, of de zee al of niet Irekt. 6. En in 't algemeen: onderschat de geva- 2-1 j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2