Pijnen GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCKQOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA SPORT. behandeld en vaetgesbeld. Zij sluit met een totaal bediag aan ontvangsten en uitgaven Van l 69.940. Vervolgens gaf mr. J. in 't Veld Rot terdam, een korte uiteenzetting over de a.s. drank wetsherziening. Spr. constateer de, dat men een flinken stap vooruitgaat, dooh het ontwerp gaat nog niet ver genoeg. Tot ie don van het hoofdbestuur werden ten slotte herkozenmej. Suze Groeneweg, Rotterdam; Dora de Jong, Enschedé; J. A. Bergmeyer, Dordrecht; H. Baelmann, Enschedé. NED. ORGANISTENVEREENIGINO. Te Groningen is de 38sle jaajlijksche al- gemeeite vergadering gehouden van de Ned. Organislenvereeniging. Een begroetingsbriel van the Edinburgh Society of Organists werd telegraphisch be antwoord. Goedgekeurd werd een voorstel om in sa menwerking met elnkele andere groote mu- zieklichamen hier te lande gemeenschap pelijk de prachtige bibliotheken van wijlen Cateau Es9er en den heer J. W. Enschede aan te koopen. Annex daarmede zal spoe dig een catalogus van de vereenigingsbiblio- theek het licht zien. De vergadering sprak haar groote teleur stelling uit over het antwoord der Synoden vanwege de Ned.-Herv. Kerken hier te lande betreffende het verzoek der vereeniging zoo spoedig als mogelijk is, het vraagstuk eener verbetering (veredeling) van den kerkzang ter hand le willen nemen. In verband met het toetreden der vereeni ging tot de groote Federatie van Ned. toon- kunstenaarsvereenigingetn bleek een statu ten-wijziging noodzakelijk. Achttien nieuwe leden traden toe. Wegens periodiek aftreden zijn de heeren W. de Vries (Nijmegen) en J. H. Besselaar Jr. (Rotterdam) herbenoemd als le voorzit ter en 2e secretaris. Met voldoening werd teruggezien op de kerkelijke orgel-examens vanwege de ver eeniging te Leeuwarden, waarbij aan 8 can- didaten het B-getuigschrift (orgelspel met pedaal), aan 16 gegadigden het A-getuig schrift (orgelspel zonder pedaal) kon wor den uitgereikt. De volgende jaarvergadering zal te Breda plaats hebben. Na afloop der bijeenkomst is den leden een concert aangeboden in de Martinikerk, Waarbij mej. Marthy Veenhuizeto (sopraan), en de heeren G. Keijer (tenor) en H. P. Steenhuis (orgel), hun medewerking hebben Verleend. STAKING. Te Hoogezand zijn gisteren 24 z.g. mes sen-jongens der stroocartonfabriek Hooites Beukema in wilde slaking gegaan, waardoor 6lechts twee van de negen banen konden loopen. RECLAME. worden gestild door 6410 I AUTO OVER DEN KOP. Te Delft is gisteravond omstreeks B uur 'een auto ran den NederL Kolenhandel, Goudriaankade, Don Haag, door het defect raken van het stuur, in do Julianalaan ove<r den kop geslagen. De chauffeur werd door glasscherven in het gelaat en een naast hem zittend persoon aan een knie y er wond. In het gasthuis heeft men hen verbonden. Twee kinderen, die op den [wagen zaten, hebben geen letsel gekregen. VERDRONKEN. Gisteravond is de 10-jarige J. Gijbeis, wo nende te Schiedam, in een put bij den wa tertoren op het terrein van de gasfabriek aan den Keileweg geraakt. Het duurde geruimen tijd voor men er in slaagde het ventje weer op het droge te brengen. Kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuurstof konden niet meer baten en dr. Koenen kon slechts den dood constateeren. Zaterdag is te Vriezenveen de 22-jarige F. J. Gooseling bij het baden verdronken. Te Schenkeschans bij Leeuwarden is de '17-jarige F. Dekker bij het baden verdron ken. Te Kerkenbovenveen (Zuidwolde) is het één-jarig zoontje van J. de L. in een wijk bij de woning verdronken. Gisternacht hebben eenige personen op den dijk langs het Wilhelminakanaal mans kieeren gevonden. Na een uur dreggen is 't lijk van den 53-jarigen W. Sch., uit Tilburg, opgehaald. Daar in de nabijheid zeep en handdoek zijn gevonden, vermoedt men, dat jle man bij het baden is verdronken. BRANDEN. Gisternacht is te Utrecht in een perceel aan de Kromme Nieuwe Gracht, waarin een fabriek van suikerwerken is gevestigd, een felle brand uitslaande brand ontstaan. De fabriek is grootendeels uitgebrand. Te Ommeren, bij Tipl, is zonder bekende oorzaak geheel afgebrand de woning van G. M. van Beusichem. Alles was verzekerd. Te Nieuwkuyk (N.-Bis afgebrand de woning van M. van Baardwijk. Van den in boedel kon zoo goedhals niets gered worden. .Verzekering dekt de schade. Te Sexbierum is in den nacht van Zater dag op Zondag tengevolge van het inslaan van den bliksem, de boerderij, bewoond door J. Wijngaarden, afgebrand. Te Waalwijk is gistermorgen in de Be- soynsche-steeg het huis van den heer P. v. d. Leest door onbekende oorzaak totaal af gebrand. Niets kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt AANRANDING. In de<n nacht van Zaterdag op Zondag, om halftwaalf, is de 38-jarige huisvrouw van den landbouwer A. Damen te Velp (N.-Br.), terwijl zij op weg was naar huis, even buiten Grave op den Rijksstraatweg Grave's Hertogenbosch aangerand met onzedelijke bedoelingen. De vrouw was tot het donker werd bezig geweest met schoven te binden en was daarna naar Grave ge gaan om boodschappen te doen. Op haar hulpgeroep kwamen eenige be woners uit het woonwagenkamp te Grave haar ter hulp. Ben der daders, die met een groot mes een der woonwagenbewoners aanviel, kreeg van dezen een geduchten slag met een knuppel, waarmede hij gewapend was, tegen het hoofd. De woonwagenbewoners kwamen met de boerenvrouw te midder nacht aan de marechaussee-kazerne te Grave. Nog in denzelfden nacht werden onder leiding van den wachtmeester Martems, de 38-jarige ongehuwde Th. T. en de on gehuwde 35-jarige T. H als de vermoede lijke daders gearresteerd. Beiden hebben reeds een volledige be kentenis afgelegd en zullen naar het huis van bewaring te '6-Hertogenbosch worden overgebracht. DE BELASTINGBETALER! De ,,'s-Hert. Ort." meldt uit Mook: We gens vertrek van d*<?n heer Vroeg uit onze gemeente zullen de belastingen voor het belastingjaar 1927—1923 belangrijk moeten worden verhoogd, daar de heer Vroeg on geveer 70 pCt. van alle gemeentelijke be lastingopbrengsten voor zijn rekening nam. Zoo zal nu het vermenigvuldigingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting worden verhoogd van 1 pCt.de opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelas ting van 40 op 75. Op de vermogensbelas ting zullen 50 opcenten worden geheven. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN KAR. Op den Zutphensohen weg bij Voorst, kwam een auto in botsing met een hand kar, welke geheel in elkaar werd gedrukt. De beide mannen, die de handkar voort duwden, werden daarbij ernstig verwond en moesten in een naastbij zijnde woning worden binnengedragen. GEEN MOORD MAAR ONGEVAL? De verdachte in vrijheid gesteld. Gistermiddag is het sectie-onderzoek ver richt op het stoffelijk overschot van de 29- jarige mej. D. Traa uit Berlicum. Het onderzoek had tot resultaat, dat bij het oog een stuk van een kogel werd ge vonden, waaruit echter niet viel op te ma ken uit welk wapen het afkomstig was. De marechaussee heeft toen een onderzoek ingesteld op de schietbaan St. Joris, waar op den avond van het ongeval met scherp geschoten is. Vermoedelijk is het meisje door een ver dwaalden kogel, welke tegen het doel ver splinterd werd, getroffen. In verband met deze vermoedelijke oplos sing is C. van M., die als verdachte in deze zaak was gearresteerd, op last van de justitie weer in vrijheid gesteld. EEN HARDHANDIGE HUUROPZEGGING. De Duitsche schoenmaker W., had enkele maanden geleden te Hengelo een schuur ge huurd en ingericht als werkplaats. Spoedig bleek de verhuurder L. echter niet bijzonder ingenomen met zijn huurder en ook de bu ren ondervonden veel overlast van W. De huur werd daarom opgezegd, zegt de „Zw. Ct.", doch W. dacht er niet aan de schuur te ontruimen. De verhuurder werd ten slotte de plagerijen moede en besloot tot eiken prijs den schoenmaker uit zijn werkplaats te krijgen. Zoo werden de pannen van de schuur ge nomen in de hoop, dat W. dan wel zou op breken. De schoenmaker dacht echter niet aan vertrekken en bracht van asphalt in 'n minimum van tijd een nieuwe dakbedek king aan. Om op verdere gebeurtenissen voorbereid te zijn, besloot hij ook in de werkplaats te blijven overnachten. De familie L., was evenwel niet voorne mens het bij halve maatregelen te laten en zoo werd besloten als W. niet goedschiks de schuur wenschte te ontruimen, dan maar de geheele schuur af te breken. Tegen zeven uur 's avonds verzamelden zich enkele familieleden en onder toeloop van enkele honderden nieuwsgierigen werden de voor bereidende maatregelen voor afbraak ge troffen. Aangezien men W. gevaarlijk acht, aar zelde men echter om te beginnen. Ten slotte werd de knoop doorgehakt. Een gToote juffer werd aangedragen en hiermede uit den tuin van L. een stormloop ondernomen op een zijwand van de schuur. De schoenmaker, die tot nu toe gedaan had of de geheele zaak hem niet aanging en rustig was blijven kloppen, kwam met een hamer, uit de zijdeur te voorschijn en keerde zich tegen de aanvallers. Hier ont ving hij echter zoo'n warme ontvangst, dat hij zich ijlings in zijn werkplaats terugtrok. Opnieuw werd met den paal op 't schuurtje gebeukt en de halve zijwand bezweek. Plotseling verscheen W. aan de voordeur, bloedend uit verschillende wonden in zijn gezicht en ging regelrecht naaT het politie bureau, waar hij voorloopig werd verbon den. Inmiddels werd met het afbreken doorge gaan en binnen een half uur was van de schuur zoo goed als niets over. Later op den avond heeft W. zijn inboe del onder politietoezicht opgehaald. DE „SPIRITUS-MANNEN" TE TILBURG. Uit hun hol verdreven. De Spiritusmannen hebben naar de ,,N. Tilb. Crt." meldt hun tenten elders opgesla gen. I Zaterdagmorgen kregen zij bezoek van den Commissaris van Politie, die zich per persoonlijk van den toestand op de hoogte kwam stellen. Deze visite* kwam hun waar schijnlijk van wat te officieele zijde en het gevolg was, dat de spiritusmannen den kant van de Beeksche bergen optrokken. Doch hier verbleven zij 9lechts kort. De belang stelling die hier de politie voor hen aan den dag legde werd hun 9poedig te lastig. Voor het loopen over verboden terrein maakte de politie tegen een tiental van hen, dus tegen ongeveer allen, procesverbaal op en verder nog tegen één hunner procesverbaal wegens schennis der openbare eerbaarheid. Kort daarop hebben zij de Beeksche ber gen verlaten, en Tilburg9ch grondgebied den rug toegekeerd, zijn zij naar de gemeente Goirle afgezakt. Een dokter en een veearts komen dikwijls in gezelschap. De dokter beweerde steeds, dat zijn vak verre stond boven het vak van veearts. Waartegenover de veearts stelde, dat patiënten van den dokter hem steeds ver'. Jen, wat ze mankeerden en hij al9 veearts uit de verschijnselen alleen moest uitmaken, welke ziekte hij te bestrijden had. Na eenigen tijd wordt de veearts ziek. De dokter wordt geroepen en om zijn bewe ring te staven antwoordt de veearts op geen enkele vraag van den dokter Na veel moeite besluit de dokter er een eind aan te maken, geeft voor de beterschap een poederrecept en voegt er bij, driemaal daags een poeder. Als het niet helpt, moet hij afgemaakt worden. RECLAME. H P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN - r.Vaa AUTO-TRANSPÓhT AalmarM 16. CREMATIE 4762 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Visvliet, ds. van Ravetn- steijn te Midwolde (O.); te Loon op Zand, A. F. F. Pop te Vaarsen. Bedankt: Voor Sluipwijk, A. v. d. Wal te Rijnzaterwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Nienwdorp, W. H. v. d. Vegt te Drachtster Compagnie; Te Nieuwer- kerk a. d. IJssel, H. M. Ploeger te Appelscha; te Almelo (2e predpl.). J. van HeTksen te Hillegom; te Meliskerke, E. Beukema te Nijawier; te Barendrecht, J. Oosterveen te Wilnis. Aangenomen: Naar Duss en Meeuwen, J. M. Spier, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Ternaard, Wierum en Ot- toland, J. Af. Spier, cand. te 's-Gravenhage. CHR. GEREP. KERK. Tweetal: Te Haarlem: II. Hcogendoorn te Bunschoten en J. L. de Vries te Rijnsburg. EYANG. LUTH KERK. Beroepen: Te Groenlo, P. H. Borgers Jr.* prop. te Amsterdam. ALG. SYNODE NED.-HERV. KERK. In de elfde zitting brengt de heer Bloem rapport uit over het voorstel van dr. Oort- huys om in de tweede belijdenis-vraag van art. 39 van het Reglement op het godsdienst onderwijs de woorden „te streven naar hei ligmaking" te vervangen door „te jagen naar heiligmaking, zonder welke niemand den Heere zien zal". Het rapport wordt ter in zage gelegd. Aan de orde komt het verslag der persoon lijke kerkvisitatie. Ingekomen waren verslagen uit de ver schillende provinciale ressorten. Over het algemeen genomen klinkt er een bemoedi gende toon in de verslagen, al zijn er ook wel schaduwzijden. Verheugend is het op te merken, dat er onder de jongeren weer rr.eer belangstelling ontwaakt voor de gees telijke dingen. Hier en daar wordt geklaagd over de hooge eischen van den raad van be heer. Ook wordt er op gewezen, dat niet overal kennis genomen wordt van de stuk ken, uitgaande van de Synode. In verschil lende deelen van het land bleek weinig be langstelling voor de godsdienstoefeningen, voor Doop en Avondmaal. Er wordt op ge wezen, dat in enkele provinciën de kerk- visitoren op één dag óf slechts één gemeente of twee bezocht hebben, waardoor de kosten onnoodig hoog worden. Üok wordt er op ge wezen, een opmerking, die ten zeerste de aandacht verdient, dat er op het platteland zeer weinig armoede wordt aangetroffen, teiwijl in de steden en fabrieksplaatsen het aantal behoeftigen vermeerdert. Te hopen is dat men met het oog op een dergelijken toe stand, nauwkeurig gaat overwegen of ver huizing van het platteland naar de steden wel wenschelijk is. Besloten wordt, verschillende opmerkin gen te brengen onder de aandacht van do kerkvisitatoren en de besturen. Ü9. Barbas deelt mede, dat de herstellin gen in Borculo in orde zijn, dat de kosten bedroegen ruim 147.000 gulden, waarvan 't steuncomité verschafte ruim 107.000 gulden. Voortgegaan wordt met de behandeling van de Bijlagen. Aan de orde komt de ex ploitatie-rekening over 1926 van het Week blad der Ned. Herv. Kerk. Aan de Alg. Wee zen- en Weduwenbeurs \yordt een bate ge geven van f 800. Een woord van dank wordt gebracht aan den redacteur ds. L. W. Bak huizen van den Brink voor zijn toewijding. Prof. Aalders te Groning'en richtte de vraag tot de synodale commissie of de testi monia bedoeld in art. 7 van het Reglement op het examen, afgegeven door hoogleeraren der Vrije Universiteit, geldig zijn; dat de synodale commissie van gevoelen is, dat onder „Nederlandsche Universiteit" in voor genoemd artikel ook de Vrije Universiteit moet worden gerekend. DE GEREFORMEERDE KERKEN. Uit goede bron vernemen wij, zegt het „Hbld.", dat de Geref. Kerken van het Hersteld Verband zich met een „Getuige nis" zullen wenden tot de synode der Geref. Kerken, die begin volgende maand te Gro ningen bijeenkomt. De commissie, aan welke door de medio Juni te Zandvoort ge houden classicale vergadering, opdracht gegeven was tot hel samenstellen van dit getuigenis, is dezer dagen met haar arbeid gereedgekomen. KINDERZENDINGSFEEST. Woensdag 3 Augustus a s. wordt het 9e Kinderzendingsfeest gehouden op het land goed „Oud Poelgeest". Het doel is: door het feest bij de jeugd belangstelling voor de zending op te wekken, welke belangstelling naarmate men meer met het werk bekend wordt zal veranderen in zendingsliefde. Want daar moet de zending het van heb ben niet van een liefhebberijtje maar van de wetenschap dat het Gods werk is en een taak door den Heer der Zending aan de gemeente opgelegd. Dan zal de jeugd van nu, die straks de gemeente des Heeren zal zijn, ook weten te offeren, maar ook kun nen genieten van den zegen welke het „zending-drijven" in zich draagt Het vorige jaar waren er met de vol wassenen mee meer dan 2000 personen. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. VOOR WOENSDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum (1050 M.) 12.00Politieber. - 12.352.00: Lunchmuziek door bet trio van het Restaurant „De Rozenboom" te Bussum o. 1. van Willem Lohoff. 2.30: Voor de Jeugd, aansluiting van het Kurhaus te Sche- veningen. Poppenkastopvoering van Henri Nolles. 1. De Gelaarsde Kat. sprookje in 3 bedrijven, 2. Poppengymnasliek, lustig ge baren liedje. Pauze. Humoristische goochel kunst. 1. Waar is de limonade. 2. Uit de lucht gegrepen. 3. De wonderparasol. 4. De Japansche toovervazen, 5. Een vlugge dok ter. 5.006.00: Concert door het A.N.R.O.- orkest, L. v. d. Tan, viool. 6.307.00: Voortzetting van het concert. Engelsch pro gramma. 6.457.45: N.O.V.-uitzending. Le zing over: Tristan en Isolde van Richard Wagner door Alexander Poolman, dir. v. d. Co-Öpera-tie, met medew. van Liesbeth FooimanMeissner, Isolde, Jules Moes, Tristan, Anton Dirks, Kurwenal; a. d. piano J R. Gravelotte. 7.45: Politieber. 8.15: Kurhausconcert. Het Residentie-orkest o. 1. van Prof. G. Schneevoigt, Ilona Kabos, piano. 11.2012.Dansmuziek van de Central-Diele te Scheveningen door de In ternational Five Los Carambas Cincos. Daventry (1600 M.) 12.20: De Radio-dans- band en H. Alston, liedjes a. d. piano. 1 202.20: Orkestconcert. 3.20: Het Da- ventrykwartet en solisten (viool-bariton). 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orgelbespeling door Reg. Foort. 6.40: Tuinpraatje. 6 50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Orgel bespeling (vervolg). 7.20: „A Hungarian- Wedding", lezing. 7.35: De Sonates van Beethoven. 7.50: Programma van de Pumproom Gardens, Royal Leamington Spa. Rede door den burgemeester. De Mili taire band. 8.35: „The Rhapsodies", con cert-partij, o. 1. van F. Dunlop. In Leaming ton Spa, G. Howard, sopraan, D. Wills, co medienne, M. Wood, soubrette, B. West, piano, N. Wall. komiek, D. Young, bariton, F. Dunlop, komiek. 9.20: Weerber., nieuws. 9.40: Causerie. 9.55: „A. But terfly on the Wheel", een stuk in 4 acten van E. G. Hemmerde en F. Neilson. 11.20 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1750 M.) 10.50 11.20: Concert 12.50—2.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Orkestconcert. Solo's voor piano, viool en cello. 9.5010.50: Orkestconcert Königswusterhausen (1250 M.) en Berlijn (484 en 566 M.). 12.208.05: Lezingen en lessen. 8.50: Dansen van voorheen. j 9.20: Vroolijke voordrachten. 9.50: Mo derne dansen. 10.5012.50: „Wander lust", Concert. Langenberg (469 M.), Münster (242 M en Dortmund (283 M.) 1.302.50: Orkest- concert. 5.5C6.J0: Orkestconcert. Ka mermuziek. 9.1010.50: Concert. Het Crefelder Dubbelkwartet, Opera-hoornkwar tet Keulen. Daarna tpt 12.20 Dansmuziek. Hamburg (395 M.). 4.35: Concert, Orkest en M. Korner, bas bariton. 6.20. Dans muziek. 6.20: Concert. 7.20: Concert. 8.20: „Ferienbummel", vroolijke avond. Orkest en solisten. Daarna dansmuziek tot 11.10. Brussel (509 M.) 5.206.20: Kamermu ziek. 8.209.20: Orkestconcert 9.20. „La Servante maitresse" van Pergolèse. 10.20: Sluiten. IS WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Donderdagavond te 8 uur worden gespeeld in de zweminrichting „De Zijl" de wedstrij den: „De Zijl" I en II„Alphen" I, en „De Zijl II en III„Alphen" II. L.Z.C. IIZ. LA.N. Morgenavond speelt een versterkt L. Z. C. II in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk een vriendschappelijken wedstrijd tegen Z. I. A. N. (Den Haag) de kampioen, van de 3e klasse-afdeeling, waarin „De Zijl" dit seizoen uitkwam. OEFENWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ZEVENTAL. Tegen, een Goudsch-Leidsche combinatie. Naar de „Haagsche Courant" verneemt, zal op Dinsdag 9 Augustus, om 8u ur, het voorloopige Ned. Zevental in het Zuider- parkbad te Den Haag een oefenwedstrijd spelen tegen de G. Z. C.-L. Z. G. com binatie, die Woensdag j.l. met 41 van het Olympisch zevental won. Deze wed strijd is deels bedoeld als revanche, deels als oefening vogt de nationale ploeg, om te wennen aan de omgeving, waarin op 14 Augustus de wedstrijd HollandBelgié zal worden gespeeld. Het Rationale zevental zal zoo sterk mot gelijk uitkomen. Alleen zal vermoedelijk doelman Slop \^>or de Goudsch-Leidsche combinatie spelen. Deze zal dan als volgt samengesteld zijn: Slop (Gouda, doel), El- zinga (Leiden), den Boer (Gouda), Ruyters (Gouda). Buys (Leiden). Bokhoven (Gouda)a en R. van Senus (Utrecht). L. Z. C. I—H. Z. en P. C. II. In de zweminrichting aan den Hoogen Rijndijk speelde L. Z. C. I (dames) gister avond tegen H. Z. en P. C. II. Met rust was de stand Q—0. Tnslotte wonnen de Haagsche dames met 31. ZEILEN. GEEN NA-KAAG. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de vereeniging „De Kaag" voorloopig be sloten dit jaar geen Na-Kaagweek te houden DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE COWES. De strijd dei acht-meters. (Van een bijzonderen medewerker). Te Cowes (Engeland) hebben gisteren de internationale zeilwedstrijden een aanvang genomen. Voor de open intern. 8-meter- klasse staan ingeschreven- Emily, Norn, Margaret, Siris II en Feo (allen Engeland), Aile V (Mad. Herriot, Frankrijk) en Hollan- dia (Doedes. De Wit, Holland). Voor de Cumber land-Gup hebben inge schreven: Engeland, Frankrijk en Nederland resp. met Siris II, Aile V en Hollandia. Van de gisteren gehouden eerste race der aöhtmeters was de uitslag: 1. Feo, 2. Emily, 3. Hollandia. Er stond weinig wind. ATHLETIEK. DE WEDSTRIJDEN TE DELFT. Ter aanvulling van ons verslag van gis teren zij nog vermeld, dat mej. R. Staal (Nieuw-Brunhilde) het nummer speerwer pen voor dames won met een worp van 23.55 M. KORFBAL. DE TOER VAN VITESSE (L.) De tot behaalde resultaten. Op haar voortgezetten toer door de Noor delijke provinciëQ hc-eft Leidsch Vitesse op 30 Juli gespeeld te Jubbega tegen „Wordt Kwiek". Vitesse had reed9 een langen fiets tocht achter den rug en was daardoor zeer vermoeid. Bovendien ble*ek het veld, ten gevolge van een onweersbui uiterst zwaar te zijn, met het gevolg dat onze stadgenoo- ten werden geslagen. Wel gaf Van Be*eck zijn club met een 9nel schot de leiding, maar een W. K.-dame maakte spoedig ge lijk, waarna de thuisclub geleidelijk den voorsprong opvoerde. Na den stand 41 scoorde Kaiser weer tegen 42), terwijl W. K. vervolgens den voorsprong tot 52 opvoerde. Wegens de invallende duisternis moest de wedstrijd nu worden gestaakt. Op 31 Juli nam Vitesse deel aan de se riewedstrijden van Rood-Zwart te Veenhui- zen. De uitslagen waren: lsle klasse N. K. B., afd. A: W. K.Rood Zwart l—O; W.K.—Vitesse 2—3; R. Z.— Vitesse 22. Afd. B: FrisoSparta 11. Friso— UNA. 2—0; U. NA—Sparta 2—2. Eindstrijd: FrisoVitesse 13. lste prijs: Vitesse (L); 2e prijs: Friso. Voor de Leidenaars een verdienstelijk re sultaat aangezien er slechts 2 heeren en 3 dames uit het eerste twaalftal uitkwamen. De rest bestond uit invallers. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6