ANEKDOTES. Anjë de Gelder natuurlijk mocht je nog om je prijs gaan en uitleggeji waarom je niet eerder kon komen. Geertje Venhuizen, ja zeker mag je meer dan drie raadsels oplossen. Je anecdote is heel grappig, ik zal die later eens plaatsen. Ga je nog uit logeeren in de vacanlie? Annie en Jan Paardekooper jullie doet maar mee. als je lijd en zin hebt, en is er een3 iets bijzonders van uitgaan of drukte, dan sla je een keer over. Marielje en Neelie de Best hoe jammer van je poesje, ik begrijp best dat je liet heel naar vond, hoe' kwam het. zat het diertje op den weg? Gaan jullie veel naar zee, als het vacanlie is? Willy van Booiria heel aardig om wat bloempjes in je brief te doen, zei hebben hier waar ik nu logeer, ook heel veel lalhyrus in alle kleuren. Teunis van den Akker je behoeft alleten maar de oplossingen der raadsels op te schrijven, niet de heele raadsels zelf ook. Mientje en Nettie van Riessen dat is zeker wel heel gc-zellig als jullie zoo met de heele familie gaat fietsen en waar gaan jullie dan zoo heen? Was het schoolreisje naar Rotter dam zoo prettig? dat is heerlijk hoor. Jan en Annie de Blanken heel leuk hoor dat Jan heeft bedacht, ik zal het bij gele genheid zeker eens plaatsen. Dat is he'el goed dat jullie om beurten schrijft. Kees Boer ja dat kon ook best dat het por post werd gezonden. Wat een alleraar digste reis is dat geweest met de school, jullie hebt veel «gezien en genoten. Koos Brouwer veel plezier 3 Augustus. Henny H. H., als je in Nijmegen bent geweest, schrijf je mij later wel hoe je het hebt gehad. Ali v. Egmond vond je het niet heel mooi in Groenendaal. Ali en Reinder den Hertog, wat een heer lijk reisje is dat geweest naar Rotterdam. Otto Crabbendam prettig dat jo over Ibent gegaan, nu kan je genieten. Drietal Koevoet gelukkig hó alle drie verhoogd, en wat een prachtige belooning alle drie. Later hoor ik wel over het uit stapje. Itarrie Kenbcek, alleen een achterstal lige brief ontvangen. Veel plezier in de va can tie. Gcrk en Christiaan Eggink, prettig dat jc allebei bent verhoogd. Henk Hering als je uit logeeren bent, kan je niet meedoen, dan begin je na de vacantie maar weer. J ootje en Dient je Kouw jullie mogen allebei meedoen. Steef Klepke, ja ik hoop ook zoo voor allen die vacantie hebben dat er nog veel mooie dagen komen. Alphons Delforterie prettig dat je met een goed rapport bent overgegaan. Drietal Jongeleen geniet alle drie maar van den prijs, leest het allen maar. Jan Evers blijf je lang logeeren in Den E nag Coba v. d. Born, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag en ik wensch jou en Jan een goede vacantie. Plonia Smits je niag nog een jaar het zelfde doen als je vriendin. Fred en Johan Mulder veel plezier als jullie een dagje uitgaat. Wie uit logeeren is. behoeft niet mee te doen. Bertus en Nelly Boom zoo is die wan delstok een reuzenpotlood Viert vroolijk je vaders verjaardag. Ei soa je hoeft alleen de oplossingen der raadsels te schrijven, niet ook de raadsels. Ran.me Mieloo fle ben blij voor jou en Nico dat je beiden goed bent overgegaan. Beppie Bots in de vacantie mag je gerust eens evnige weken overslaan. Matthijs en Abram v. Wijk je mag mij allebei Tante noemen. Lena Oostveen veel genoegen allen in Apeldoorn. Iieok v. Staten mag voortaan ook mee doen. Louis en Corrie den Hertogh dat is goed dat je beiden al zooveel hebt gelachen om het boek. Jan Smit doe dan later maar weer mee als je terug bent m Leidon. Jo Gerhards waar ga je je vacantie door brengen, als je uit de stad gaat. Neeltje Hoogerdijk doe dan na de vacan tie maar weer mee als je weer thuis bent. Ali Paltaux je begint al jong te fielen, leer het maar goed. Catrien leer jij het je zusje maar, jij kent het zéker al goed, Greta de Vries ga gerust maar meedoen. Willem en Cer v. d. Ham heel aardig vers maar wel wat lang voor een raadsel. Ja er is -zooveel moois in Haarlem en omstreken. Willem en Jan Overduyn dat zullen aar dige daagjes zijn, allen met elkaar uit, de kleine zus ook mee. Als het nu maar dik wijls mooi weer mag zijn. Willy de Neys als ik in Leiden zijnde, ooit op den Witte Singel kom, dan zal ik er aan denken, want woon je daar dichtbij? Marie Tuurenhout wel neen ik neem het nooit kwalijk als je eens geen tijd hebt om te schrijven. Zijn de handschoenen nu ge heel klaar? Drietal Elderhorst, ik vind altijd prettig te lezen als jullie een aardig dagje hebt ge had. Ik ben nog nooit naar Marken ge weest. Herman Zaalberg dank voor je langen brief. Ik hoop dat je gauw heelemaal beter zal zijn. Je vriendje mag meedoen, doet het maar samen voorlaan. Jeugd Kinderziekenhuis dank voor de mooie briefkaarten met alle namen er op. Beterschap allemaal. Leest allen even het begin der cor respondentie dan weet ieder, waarom ik zoo heel kort moest antwoorden, behalve aan de kinderen van wie ik de brieven tijdig over de post kreeg, die kon ik al eerder ant woorden. Hartelijk gegroet allen. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. De c. 2. Meidoorn straat, Mei. rood, raat, roos, tand. 3. Aan een tamboer. 4. Bellingwolde, bel, wol, de, in. 5. Ostende. 6. Kip, wip, lip. 7. Klok, lok. 8. Boterham. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Neelie .de Best, Marietje de Best, Annie Taardekooper, Geertje Venhuizen, Willy van Booma, Teunis van den Akker, Nettie van Riessen, Mientje van Riessen, Kees Boer, Annie de Blanken, Jan de Blanken, Janny v. d .Kamp, Coba Mulder, Lucas Mulder, Bertha Mulder, Cootje Poldervaart, Willem Over duyn, Jan Overduyn, Willy te Neys, Jansje Sjardijn, Louise Planje, Beppie Planje, Cor v. d. Ham, Willem v. d. Ham, Jacobus Brou wer, Gerardus den Haan, An je de Gelder, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsi9 Elderhorst, Henny Hulsbergen Henning, Ali van Egmond, Cor Broers, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Otto Crab bendam, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Herman Zaalberg, Frans Schimmel, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Ger- harda Eggink, Christiaan Eggink, Barrie Kenbeek, Annie Bavelaar, Henk Heriug, Jöotj3 Kouw, Dientje Kouw, Marie Tuuren hout, Alphons Delfort»i ie, Steef Klepke, Mijndert. Jongeleen, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Jan Evers, A. E. Habraken, Johan Mulder, Coba van den Born, Jan van den Born, Plonia Smits, Frederik Mulder, Bertus Boom, Nelly Boom, Ploni van der Meer, Cisca van Dam, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Hanaie Mieloo, Annie Mo- lijn, Ah 'Moljjn, Jantje Molijn, Beppie Bots, Nei Hagoort, Lies Hagoort, Matthjjs van Wijk, Abram van Wijk, Piet Niet*»». Lena Oostveen, Ali den Hertog. Reinier den Her tog, Henk van Straten, Louis de Rertogn, Corrie de Hertogh, Jan Smit, Jo Gerhards, Neeltje Hoogerdijk; Catrien Fallaux, Greta de Vries. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Nelly Nijkiel. Eene plaats in Zeeland van 10 letters. 1, 2 zit men wel eens in als er sneeuw: ligt. 5, 7, 4, 3 een verkorte meisjesnaam. 8, 6, 7, 10, 9, 3 vindt men in veel zee* plaatsen. II. Ingezonden door Beppie Bols. Mijn eerste is een deel van een schip, mijn tweede een deel van het gelaat, en mijn geheel is een slad in Limburg. III. Ingezonden door W. en C. v. d. Ham. Wat wordt dunner doordal ik er dagelijks aan trek? IV. Ingezonden door Calharina van Egmond. Waarom knijpt de jager één oog dicht, als hij schiet? V. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Het zij een wijze of een zot. Mijn eerste heeft hij zeker, Ilij en zoo menig aarden pot, Maar nooit is 't aan een beker. Mijn tweede groeit maar slecht, In onze koude landen, Neen zulk een fijn gerecht, Bloeit slechts in 't zonnebranden, Als men 't geheel cadeau u doet, Zal zeker niemand u benijden, Den deugniet doet het zeker goed, Al mag hij 't in 't geheel niet lijden'. VI. Ingezonden door Toos de la Bije. 't Is geen struik of boom Maar het heeft wel bladen, En vertelt heel schoon, Zeg, wie kan dit raden? VIL Ingezonden door Berlus Boom. Welk bier kan men nooit drinken? VIII. Ingezonden door Marielje van Daalen. Wie was heel groot en toch heel klein? Ingezonden door Coba Haasnoot. Een bescheiden hnwelijkscadean. Jantje heeft een zuster, die gaat trouwen en ziet dat zij allemaal mooie cadeaux krijgt en vraagt dan: ...Moeder als ik ga trouwen, krijg ik dan een groole blokkendoos van U? Ingezonden door Annie Oudshoorn. Wim, die op kostschool gaat. komt 's mor gens te laat aan het ontbijt. „Waar kom jij zoo laat vandaan? je hebt toch zeker de bel wel hooren luiden of ben jet doof geworden?" „Mijnheer ik ben niet doof gewor den, maar ziet u, ik droomde dat ik naar Amerika ging. en toen ik de bel hoorde luiden, dacht ik dat het de bel was van de boot die vertrok." Een heer, die uit hengelen was geweest, kwam bij vischverkooper en zei: „Gooi mij een paar van die karpers- toe". „Gooien? vroeg de koopman verbaasd. „Ja dan kan ik thuis naar waarheid ver tellen, dat ik ze gevangen heb, want zie je, een leugenaar ben ik niet".

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18