erkoudheden en koorts •Asjoirin- UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ben ze de brandkast meegenomen en zich op een kalme plek den tijd gegund vcor de verdere operatde. Hoe het gelukt is, is een raadsel, maar tusschen den staalwand en kast heeft men een voorwerp weten te krijgen om het doel te bereiken. De massieve staaldeur is geheel verbogen. De officier van justitie, mr. Van Hasselt, en de waarn. commissaris van politie, de heer Lettinck, zijn met een auto naar de plaats gegaan om den toestand in oogenschouw te nemen. De renteboekjes lagen nog in de brand kast. Het geld was verdwenen. De brand kast is naar Zwolle overgebracht. Van de dieven op het oogenblik nog geen spoor. GEGREPEN DOOR EEN DRIJPRIEM. Te Almelo geraakte de 61-jarige gehuwde molenaar E. Klein werkzaam in den molen van de Coöperatieve Landbouwersbank, tusschen een in beweging zijnden riem en riemschijf. Hij werd eenige malen rondge slingerd en viel daarna. Hij overleed kor ten tijd daarna. ONDER BALKEN GEDOOD. Te Hoensbroek begaven drie kinderen, die in de houtbergplaatsen der firma Stas- sen Mares speelden, zich op een met zware balken geladen lorrie. Op een gegeven oogenblik gleden 60 balken van de lorrie af, met het gevolg, dat de zesjarige A. K. hieronder bedolven en gedood werd. Tevreden z ij n is een groote gunst, Tevreden s c h ij n e n een groote kunst. Tevreden woeden een groot geluk, Tevreden b 1 ij v e n een meesterstuk. RECLAME. V f gc .1BAYER] gaan snel over door tublettenfójUtfj&t Prijs 75 ets" 6152 ALPHEN. Gemeenteraad. De rooilijnskwestie Een uitvoerige discussie Herzie ning van loonen en salarissen van gemeentepersoneel. Voorz. burgemeester dr. II. J. Lovink. Afwezig met kennisgeving de heer A. Noomen. De voorz. opent met gebed. Naast ver schillende mededeelingen van Ged. Staten inzake goedkeuring van verschillende raadsbesluiten en de vaststelling der bij drage in den Keuringsdienst over 1927 op f 2177 worden een 3-tal antwoorden voor gelezen van B. en W. op vragen van raads leden, in de vorige vergadering gedaan. De heer Van 't Riet had gevraagd om een onderzoek naar typhusgevallen. te Aarlan- derveen in verband met het ontbreken van waterleiding in verschillende perceelen. B. en W. hebben na onderzoek één vermoede lijk geval geconstateerd. Gestreefd zal wor den naar meerdere aansluiting op het bui- zefinet. Op een vraag van den heer Den Hertog betreffende minder snelle herstelling van een defect aan de electriciteitsleiding in de Ridderbuurt is een uitvoerig technisch rap port ingekomen der desbetreffende raads commissie, waarin wordt aangetoond dat dit defect, mede door een tusschenliggenden Zondag niet eerder hersteld kon worden. De heer Cox had geklaagd over slechte plekken in de bestrating te Aarlanderveen. Opdracht tot herstel is reeds gegeven. Ingekomen, stukken: Verslag van den toe stand van het M. 0. in 1926. Wordt ter visie gelegd. Verzoek van mej. R. Drenthen om ontslag als onderwijzeres aan de openb. lagere school Oudshoornsche weg. Wordt legen 1 Augustus a.s. eervol verleend. Verzoek van het bestuur der Chr. H. B. S. alhier om f 4000 subsidie over 1927. B. en W. stellen voor het subsidie te ver- leenen. Z. h. s. goedgekeurd. Motie der Chr. Hist. Kiesver. waarin wordt verzocht een commissie samen" te stel len die de voorgestelde rooilijnverordening nader bestudeert, in het bijzonder de schade vergoeding. Adres der commissie uit de heide midden- standsvereenigingen, belast met de studie van hel rooilijnenvraagstuk. waarin ver schillende bezwaren tegen de ontworpen regeling worden aangevoerd. Adres van verschillende eigenaren van perceelen in de Van Mandersloo- en Raad huisstraat met verzoek de rooilijn door deze straat op te heffen. Deze adressen zullen worden behandeld bij het desbetreffend agendapunt. Mededeeling van het lid, den heer Noo men. dat hij voor het raadslidmaatschap moet bedanken. De voorz. wijst er op dat in den heer Noo men een ijverig raadslid heengaat Spr. wenscht hem het beste toe. Adres van verschillende organisaties van overheidspersoneel met verzoek enke'le wij zigingen aan te brengen in de voorgestelde salarisherziening. Bij desbetreffend Dunt te behandelen. Afschrift van de gemeenterekening over het dienstjaar 1926 De gewone dienst sluit met een batig saldo van f41.865.91, de ka pitaal sdienst met een batig slot van f 48.073.72. Z. h st. goedgekeurd Aan de orde is het onderzoek der geloofs brieven van de in September zitting nemen de leden. Deze worden in orde bevonden en geadviseerd wordt tot toelating. Voorstel van B. en W. om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij zij goedkeuring onthouden op het raadsbesluit dd. 28 April 1927 tot wij ziging der gemeentebegrooting dienst 1927, waarbij f 40 beschikbaar werd gesteld voor een cadeau aan een jubileerend schoolhoofd. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen toepassing te verzoeken van art. 56. 2e lid der Lager Onderwijswet 1920, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen aan de school Raadhuisstraat een leerkracht boven het verplichte aatnal te benoemen. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om adhaesie te betuigen aan het verzoek van de federatie van VeTeenigingen voor ziekenhuisverple- ging aan den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen om de verpleegkos- ten in de academische ziekenhuizen niet verder te verhoogen. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tol beschikbaar stelling van het gymnastieklokaal der Open bare School Oudshoornsche weg aan J. P. Abbinga e.a. voor het houden van scherra- oefe'ningen. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen voor verandering van de speel plaats bij de bijzondere school aan de Hooft- straat, waartoe een bedrag van f 1304 noo- dig is. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van rooilijnen en het beschikbaar stellen van een crediet voor het maken van tee- keningen daarvan. (Dit voorstel is in de vorige vergadering aangehouden). De heer Meyer vindt dat men de schade vergoeding thans onder de oogen moet zien. Men mag de eigenaren der door deze rooilijn getroffen perceelen niet zoo maar zonder meer belasten. Dit is volgens spr. ongemotiveerd. De heer Van Dijk is het met de vaststel ling der rooilijnen zooals is voorgesteld, wel eens, doch met de uitvoering niet. Spr. dient een drietal amendementen in. Het eerste beoogt veranderingen aan puien, ramen cn deuren vrij toe te laten, mits men l i dagen voor de uitvoering de plan nen bij B. en W. indient. Het tweede amen dement bedoelt vast te leggen, dat eigen dommen door B. en W. verkïegen als ge volg van de rooilijn moeten worden be taald alsmede bij bestaande gebouwen de grond welke de fundeering van den voor gevel raakt. Ten derde wil de beer Van Dijk dat de 6chade geleden door de rooilijnverordening op voorstel van. B. en W. door den raad in overleg met den eigenaar wordt vastge steld binnen 4 weken na indiening van den eisch. Kan men op deze wijze niet tot een overeenstemming komen, dan wordt binnen 8 dagen een arbitrage-commissie van drie personen benoemd, die de schadevergoe ding definitief regelt. Spr. gelooft dat ddt alles heusch geen financieele catastrophe voor de gemeente zal beteekenen. Voorts zou spr. nog een artikel willen bijvoegen waardoor men bij achteruit- plaatsing van den gevel de bovenverdie ping intact mag Latien. Dit is architecto nisch misschien niet fraai doch voor de minder goed gesitueerden erg gemakkelijk. De heer Den Hertog ondersteunt deze amendementen. De heer Den Ouden bestrijdt ze. Spr. meent dat men niet al te ver moet gaan. Wel is 6pr. voor soepele toepassing en hij stelt voor in art. 27 een wijziging aan te brengen waardoor de raad voor bepaalde gevallen dispensatie kan verleenen, zoodat kleine veranderingen die het rijverkeer niet raken alsnog kunnen geschieden. Spr. is in principe wel voor schadevergoeding, doch er liggen hier ontzettend veel voet angels en klemmen. Spr. kan zich echter conformeeren aan de motie der Chr.Hist. Kiesver. en is voor een commissie tot on derzoek van 't schadevergoedingsprobleem. De heer Bergshoeff kan zich vereenigen met- vergoeding voor fundeeringsschade. Doch spr. is tegen schadevergoeding over de geheele verbouwingen. Overigens ge looft spr. dat het vraagstuk in de practijk te eenvoudig is om daar nu zoo'n arbitrage commissie voor te benoemen. De beer Herngreen is ook voor billijke schadevergoeding in de gevallen waar zulks noodig blijkt. Doch spr. vindt het gevaar lijk zoo ineens een regeling vast te stellen. De amendementen Van Dijk zijn wat de grondgedachte betreft, aannemelijk, doch voorbarig. Wat moet men nu eigenlijk ver goeden vraagt spr. Wat is de waarde van den 'grond, van de fundeering etc. Zijn we er mee af? Spr. wil niet te hooi en te gras werken en verklaart zich tenslotte voor de motie der Chr. Hist, kiesver. Doch een aparte commissie is niet noodig. B. en W. en de comm. van bijstand kunnen het best af. Spr. is verder geheel vóór de verorde ning zooals B. en W. die ter tafel brengen. De voorz. kan zich neerleggen bij hetgeen de laatste spr. en de heer Den Ouden te berde brachten. Ook hij is er tegen zoomaar ,.mir nichts, dir nichts" een schadevergoe dingsregeling te ontwerpen en spr. ontraadt dan ook de amendementen van den heer Van Dijk ten sterkste. Die zijn hoogst ge vaarlijk. B. en W. hebben nimmer bezwaar tegen beroep op den raad, kleine verande ringen aan gebouwen zijn evenmin be zwaarlijk, de gemeente wenscht den eige naren zooveel mogelijk tegemoet te komen. Bovendien blijkt dat uit onze nieuwe veror dening; deze is aanmerkelijk beter dan de oude. Wat die schadevergoeding betreft, wil spr. er op wijzen, dat de z.g. rooilijnen- commissie uit de middenstandsvereenigin- gen uitdrukkelijk vragen schadevergoeding voor alle schade, voortvloeiende uit de rooilijn-snijding! Over vergoeding van scha devergoeding voor den grond zou nog te spreken zijn. doch wat de rest betreft, dat brengt op een uiterst gevaarlijk pad. Men weet heel goed dat men van de gemeente kas zal halen wat er te halen valt; ik heb reeds cijfers gehoord, waarvan iemand de haren te berge rijzen! Spr. adviseert ten slotte eerst de róoihjnvérordening zooals ze hier ligt. aan te nemen en daarna de *scha- devergoedingskwestie onder de oogen te zien. De heer Bergshoeff stelt nog voor in de Van Mandersloostraat etc. den grond aan do eigenaren te vergoeden met f 15 per M. 2 en f 10 voor de fundeering per strekkenden meter. De heer Meyers wil schade vergoeden, mits deze een zeker bedrag niet te boven gaat. De heer Van Dijk wil de heele zaak aan houden en opnieuw bestudeeren. De heer Den Hertog zegt z'n steun aan den heer Van Dijk op. Ten slotte zegt de heer Van Dijk toe zich neer te leggen bij de aanneming dezer ver ordening, mits men het punt schadevergoe ding nader onderzoekt. De Voorzitter zegt een spoedig onderzoek toe. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st aangenomen. Voorstel van B. en W. tot herziening van de loonen en salarissen van het gemeente- personeel. De heer De Wolf wijst-er op, dat men de werkvrouw heeft vergeten. Deze komt ver hooging toe. Den Heer Den Hertog betoogt, dat hij eer der salarisverlaging dan -verhooging had verwacht. De malaise in particuliere be drijven is groot en de salarissen worden verlaagd Het overheidspersoneel bekleedt toch reeds een bevoorrechte positie. Ook de nieuwe ziekteregeling, waarbij bij ziekte een halfjaar vol loon wordt uitgekeerd, bevalt spr. niet. Wie ziek is, zal ziek blijven 1 De heer Veltman bepleit de voorgestelde kleine wijzigingen van de vakbonden. De Voorz. ontraadt deze. Hierdoor wordt een ongunstige positie geschapen voor de anderen. Overigens beveelt spr. aanneming dezer herziening aan-, men blijft dan toch nog onder vele andere gemeenten. De heer Bol had liever een algeheele regeling gezien. Spr. wil de meerdere kosten uit deze regeling voortvloeiende, dekken, door pensioenkorting. Ook de heer Van Dijk is daarvoor. De menschen moeten zelf hun pensioen vor men, dat is maatschappelijk bezien veel beter. Spr. stelt voor 8^® pCt. af te trekken voor pensioensvorming en 1 proc. voor de ziekenkas, doch de thans voorgestelde sala rissen met hetzelfde bedrag te verhoogen, Na eenige discussie kan de raad zich hiermede vereenigen. Tegen stemmen de wethouders Vlasman en Van Leeuwen en de heer Den Ouden. Bij de rondvraag spreekt de heer Wolf de hoop uit, dat B. en W. niet verder zullen gaan inzake de Zondagsrust en de voetbal wedstrijden zullen verbieden. Men moet be denken dat men anderen vrij moet laten; er zijn trouwens onder de voetballiefhebbers vele christelijk gezinde menschen. Als men trouwens hier, evenals in Bodegraven, voet ballen op Zondag verbiedt, bereikt men niets anders als terreinverplaatsing. Nadat de heer Den Hertog nog geïnfor meerd heeft naar proeven met een nieuw wegdak aan den Heerenweg, hetwelk een zeer voorloopig proefje'is waarvan de resul taten nog niet bekend zijn, sluit de voorz. de vergadering. Voor het examen handelslerminologie Duitsch slaagde de heer G. II. Schaap al hier. BOSKOOP. Aan de Chr. Kweekschool te Utrecht slaagde voor acte L. O., nnttige handwer ken, onze plaat-sgenoote mej. J. M. Zaal. De heer H. den Besten, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen hoofd- acte. Aan de dames R. Ebbinge en M. v. d. Sluis, alhier, werd te Leiden 't diploma huishoudkundige uitgereikt. Voor het M.U.L.O.-diploma: A slaag den van de M.U.L.O.-school alhier de leer lingen L. Zeylmans, J. Dijkhuis Jr., P. van Nes, A. Radder en Mien Boer. LEIDERDORP. Uit goede bron vernemen wij dat het in het voornemen ligt van Ds. F. H. Woud stra. Geref. Pred. alhier, om in de maand Sept. emeritaat aan te' vragen bij de classis Leiden. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag. 28 Juli a.s. des avonds acht uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Wijziging begrooting. 3. Voorlbopige vaststelling rekening Ge zondheidscommissie. 5. Onderzoek geloofsbrieven. 6. Zoo mogelijk vaststelling verordening gebruik gemeentelijke Noodslachtplaats. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. Hassefras geb. Vente Z. M. van Zwieten geb. Dorrepaal D. Gehuwd: T. J. van Wieringen 25 j. en M. Verkerk 20 j. A. J. Boers 26 j. en L. M. Otiten 24 jaar. OverledenC. Koot, weduwe van P. Medken 97 jaar. De heer C. P. Wezelenburg, slaagde aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, voor het einddiploma met aanteekening van handelscorrespondentie in het Fransch. Ongenoode gasten hebben zich door openschuiving van een raam toegang ver schaft tot 't zomerhuis van den landbou wer A. de J. aan den Rijndijk, alwaar alles wel is nagesnuffeld, doch niets vermist wordt. Vermoedelijk is de inbreker ge stoord doordat een van de buren argwaan gekregen had. omdat er omstreeks 12 uur het licht nog brandde Deze is daarop de andere buren gaan wekken, waarna de dief het hazenpad koos. De politie stelt een onderzoek in. KOUDEKERK. De Chr. Zangvereeniging „Koude- kerksch Gemengd Koor" hoopt 16 Aug. deel te nemen aan het Nat. Zangconcours te Huizen (N.-H.) Zij zal zingen in de af- deeling uitmuntendheid, 't Verplicht num mer is ,,Het Koningskind", het vrije num mer ,,De stille waterlelie." Zondagmiddag kwam de heer H. van Leiderdorp per auto uit de richting Utrecht. Nabij de landbouwer V. aan den Rijndijk moest de heer H. voor een andere auto uit tegenovergestelde richting komen de, uitwijken De stuurinrichting bleek niet in orde te zijn, waardoor de auto tegen een lantaarnpaal botste. Deze knapte ge heel af. Een dame bekwam eenige verwon dingen in het gelaat, de overige inzitten den kwamen met den schrik vrij. Ook de auto was eenigszins beschadigd. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Aanbieding gemeente rekening. Ontginning van woeste gronden door toepas sing van stedelijke afval. Afwezig zonder kennisgeving de heer H. J. Visser. Voorzitter de heer J. A. Bakhui zen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vórige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. De voorzitter stelt voor eerst punt 3 van de agenda te behandelen en wel onderzoek der geloofsbrieven. Hij verzoekt de hee- ren Bernard, Rietdijk en De Rijk een com. missie te vórmen tot het onderzoeken van de geloofsbrieven. De vergadering wordt even geschorst. Bij monde van den heer Bernard wordt daarna door hem namens do commissie me degedeeld, dat de stukken in orde zijn be vonden na toeEchting van den secretaris en stelt voor de neeren in September tot te laten. De Raad kan zich hiermede ver eenigen. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1926, ingezonden door do Gezondheidscommis sie, zetelende te Alphen aan den Rijn. Uit de recapitulatieetaat blijkt dat de ont vangsten bedroegen f 2325.95 ©n de uitga ven f 1584.71 zoodat een batig saldo aan wezig is van f 741.24. Spreker stelt voor de rekening goed te keuren. Aldus wordt besloten. De voorzitter deelt nog mede, dat de gemeentelijke noodslachtplaats gereed is en in den loop van de volgende week in oogenschouw genomen zal worden of de aannemers aan hun verplichtingen hebben voldaan. Ook den heer directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden is uit gen 00- digd het slachthuis in oogenschouw te nemen. Een verzoek is ingekomen van bewoners van den Vriezenweg, om tot verlaging van den Vriezenbrug over te gaan, in verband met het gevaar aldaar. Dit schrijven is gericht tot B. en W. en den Raad. De voorzitter deelt mede, dat dit schrij ven reeds in de vergadering van B. en W. is behandeld en aan adressanten is mede gedeeld dat de Vriezenbrug in onderhoud is bij de gemeente Rijnzatcrwoude en het verzoek dus thuis behoort te Rijnzater- woude. De Raad kan zich met deze zienswijze geheel vereenigen. Naaj- aanleiding van een verzoek van het hoofd der bijzondere R. K. school waarin gevraagd wordt, of reeds een tijdvak als bedoeld in art. 15 Leerplichtwet door den gemeenteraad werd aangewezen, zegt de voorzitter, dat een dergelijke verordening nog niet is vastgesteld. B. en W. zijn de meening toegedaan, dat een dergelijke verordening voor Leimuiden overbodig is. Landbouwverlof zal in deze gemeente niet dikwijls gervaagd worden Gaat echter de gemeenteraad over tot het vaststellen van een tijdvak, waarbinnen landbouwverlof kon verleend worden, dan zal daarvan misbruik gemaakt worden. De Raad deelt het inzicht van het college van B. en W. en gaat derhalve niet tot het vaststellen van een dergelijke verordening «ver. Bij een verzoek van P. Th. van Graas, vleeschhouwer te Leimuiden, om tijdelijk, gedurende den Vrijdag-Zaterdag-, tegen een kleine vergoeding gebruik te mogen maken van de noodslachtplaats en van de verkoop ruimte, deelt de voorzitter mede, dat dit adres in handen is gesteld van den direc teur van het Openbaar Slachthuis, hoofd van den Centralen Keuringsdienst van Vee en Vleesch te Leiden* Na voorlezing van dit advies en na toe lichting van den voorzitter, besluit de raid afwijzend te beschikken. De voorzitter deelt mede, dat de gemeente ontvanger de rekening dienst 1926 reeds aangeboden heeft De inkomsten van den gewonen dienst bedroegen f 68497,07 en de uitgaven f 63.188.72, batig slot f 5308.35: Kapitaaldienst. Inkomsten f70.056,19; uit gaven f 72.64.991/», nadeelig slot f 2808.801/* De voorzitter zegt dat wat den gewonen dienst betreft, de gemeente iets op het batig slot van 1924 is ingeteerd. Men moet echter niet uit het oog verliezen, dat in 1926 een groote belastingverlaging plaats had, en dat met de kwade posten der R.I.B. geen reke ning was gehouden op de begrooting 1926. Voort9 werden eenige werken uit den ge wonen dienst betaald, dus zonder daarvoor een geldleening aan te gaan. Het nadeelig slot van den kapitaaldienst is ontstaan door het feit, dat voor de dek king van de kosten van den bouw van de noodslachtplaats geen geldleening werd aangegaan. De noodslachtplaats heeft in totaal f 3700 gekost en de raming was f 4000. De voorzitter verzoekt de heeren Rietdijk, de Rijk en Heenk zitting te willen nemen in de commissie voor het onderzoek van de rekening. Genoemde heeren verklaren hun benoe ming aan te nemen. Aan de orde is de verhuring der gemeen telijke Rietlanden. Dit punt van de agenda zal den heeren niet vreemd voorkomen, zegt de voorzitter. Naar aanleiding van een verzoek van de maatschappij voor ontgihning van woeste gronden met toepassing van stedelijke af valstoffen genaamd ..Myvo", gevestigd te Amsterdam, stellen B. en W. den raad voor aan genoemde Mij. 23 H.A. rietland te ver huren voor den tijd van twintig jaren, tegen een huurprijs van f 200 per H.A .per jaar. Dit aanbod zal tot 1 Mei 1928 van kracht blijven. De Maatschappij zal een schoeiing moeten maken tot genoegen van B. en W., opdat geen vervuiling van den waterstand plaats heeft De Maatschappij „Myvo" zaJ de gehuurde gronden cultuurrijp maken met stedelijke afvalstoffen. De gemeente zal het recht hebben, de huur van het gedeelte der gronden dat ge-» cultiveerd is, tusschentijds elke vijf jaar te beëindigen, in welk geval zij aan de Mij. „Myvo" vergoedt 50 pet. der meerwaarde. De tegenwoordige waarde wordt door par tijen vastgesteld op f 2000 per H.A. De voorzitter deelt mede, dat het onl- werp-contract nog nader moet worden op gesteld. Met de tegenwoordige pachters zal n.l. een regeling getroffen moeten worden. Het ontwerp zal nader aan den raad wor den voorgelegd. De raad besluit daarna tot verhuring van de gemeentelijke rietlanden aan de maat schappij „Myvo". De voorzitter deelt nu mede, dal door den Commissaris der Koningin met ingang van 1 Aug. a.s. is benoemd tot gemeenteveld wachter de heer M. Witvliet, rijksveld wachter, brigadier-titulair alhier. De heer Witvliet is reeds zeven jaren Rijksveldwachter alhier en de gemeente naren zullen zijn benoeming zeer zeker op prijs stellen. Nu moet d^ benoeming van gemeente bode, plaatselijk deurwaarder en schoon maker van het raadhuis plaats hebben. De jaarwedden aan deze emolumenten verbon den, moeten opnieuw geregeld worden. B. en W. zijn van oordeel dat de daaraan ver bonden jaarwedden verlaagd moeten wor den. Ten slotte wordt de jaarwedde van gemeentebode door den raad vastgesteld op f 100, van pl. deurwaarder op f 25 en van schoonmaker 'van hel raadhuis f50. Als kleedingtoelage wordt f 100 per jaar toege kend en als rijwieltoelage f 25 per jaar. De heer M. Witvliet wordt daarna be noemd tot gem -bode, plaatselijk deurwaar der en schoonhouder van het Raadhuis en wel met ingang van 1 Aug. 1927. Nadat nog reclames schoolgeld-, honden en verlichtingsbela9ting behandeld zijn, sluit de voorzitter de vergadering. WADDINXVEEN. De oude R.-K. pastorie is voor afbraak verkocht aan den heer Kek tel Gouda, voor den som van f 485. Naar wij vernemen bedroeg het aan tal bezoekers aan de zweminrichting over de afgeloopen week niet minder dan 14621 De heer van den Heuvel, brievenbe steller alhier is bevorderd tot conducteur bij de poslerijcta ter standplaats Boxtel. De collecte lang9 de huizen voor het „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen, heeft in onze gemeente 188.20 opgebracht. AALSMEER. Voor de akte Lichamelijke oefening M. O. slaagde mej. J. Buisma, alhier, HAARLEMMERMEER. Voor de benoeming van een evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk nabij de Lijn den alhier zal de heer A. van der Meer te Doezem. voorkomende op het uit 45 solli citanten opgemaakte viertal op Zondag 31 Juli a.s. in de kerk te Hoofddorp proeven van bekwaamheid komen afleggen. HILLEGOM. Aan hel einde van den cursus 1026 1927 behaalden van de leerlingen der Ohriste!i)ke Burger School het M.UL.O.- diploma A: S. J. Granneman; H J. Hijlkema A. van der Hoogt; J. Lagendijk; N. M. E. Brand en Joha. Hijlkema. Hel M.U.L.O.-diploma B werd verworven door M. P. BrePdveld, terwijl aan deze 1.1. tevens na gehouden eindexamen het diplo ma der Chr. Burgerschool werd uitgereikt. De Kerkeraad der Geref. Kerk over weegt de plaatsen in de nieuwe ktïk niet meer te verhuren. Een definitief besluit is nog niet genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginneteelten. Omtrent de plannen van het bestuur der Oranjevereeniging vernemen wij het vol gende; De geheele voormiddag zal bestemd zijn voor de kinderfeesten, optocht met muziek, verschillende spelen op het feestterrein bij „Callao". Na afloop hiervan in optocht naar de Turfmarkt waar de stoet dan wordt ont bonden. Te 2 uur zullen volksspelen aan vangen nadat in optocht met versierde wa gens, karretjes, rijwielen enz. en begeleid met Katwijks Muziekkorps door het dorp is gelrokken. Die volksspelen zullen o. m. be slaan uit ringrijden voor jongelui van onge veer 13 tot 18 jaar per rijwiel, en als nieu wigheid zal op het program slaan ringrijden per auto Hieraan kan ieder meedoen. De auto's zullen beschikbaar gesteld worden door de vcreeniging. Het inleggeld hiervoor zal hoogstens f 1 bedragen. Hiervoor wordt groote belangstelling verwacht. Oud en jong kan hieraan deelnemen. Des avonds zullen een drietal zangvereenigingen zich doen hoeren in de tent op de Turfmarkt en daarna zal de avond gevuld worden met een instru mentaal concert, door de Harmonie Katwijk. Nadat T. v. S. een bezoek had gebracht fn den winkel van den heer A. v. d. E. in de Kerkstraat, werd in de winkellade een bedrag aan geld vermist. De verdenking viel op T. v. S. Aangifte werd gedaan bij de politie. Daar wefd v. S. in verhoor geno men en bekende. Procesverbaal werd op gemaakt. 8-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7