DE KAAGWEEK No. 20662 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 25 Juli Derde Blad Anno 1927 Sliccessen van Carp Een ongelukkig begin van de Prinses. (Van onzen eigen verslaggeverT Foto W. Bleuté, Lelden. bezeild, zoodat hier gekruist moest worden* De Dolfijn wist zich door handig manoe-i vreeren bij de leiders te voegen en bij de boei Was de volgorde Hollandia, Windekind Gaai en Dolfijn. Zoo bleef het lot op den terugweg van Dieperspoel naar Norremeer. Onweerstaanbaar kwam toen de Gaai naar voren en pa fc'llen kamp ging dit schip het eerst rond. Echter raakte het met het want de Vlag, zoodat deze deelnemer, die een goede kans op den prijs maakte, uit den strijd was. Windekind. Dolfijn en de Hollandia blek ven gedurig feilen strijd voeren om de eer-, ste plaats, maar de stoere Fries wist ook nu weer evenals in den ochtendwedstrijd als eerste door de finish te gaan. Dolfijn werd tweede, de Hollandia detrde. De middagwedstrijd der zesmeters bracht behalve de Piet Hein, Sally en de Ruyter ook de Kemphaan aan de start, daar de Prin-» ses Juliana nog geen nicoiwe mast had. Ir. Doedes hanteerde den helmstok. Sally trok er direct na het starteschot tusschen uit ge volgd door de Kemphaan en de de Ruyter, terwijl Piet Hein de laatste positie innam, aldus logenstraffend de waarheid van het welbekende lied ..zijn daden benne groot", Lang 9laagde Sally er niet in zich aan den kop te hanteren, want nog voor de boei op het Norremeer, 9tuurde Carp zijn schip meesterlijk naar voren om de 'leiding niet meer af te staan. Sally deed nog eenige ver- geefsche aanvallen, terwijl Kemphaan ea Piet Hein elkander beurtelings de efr van de laatste plaats gunden. Tenslotte wist ir, Doedes zijn tegenstander definitief arih« ter zidh te laton, zoodat Pluygers zich we derom met de laatste plaats tevreden mo<3st stellen. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar de uilslagen. Hieronder de uitslagen: ZESMETERK^,ASSE: 1. Admiraal de Rury»-« ter (st. mr. J. R. Carp) in 1 u. 37 min. ild sec.; 2. Sally (st. M. de Wit) in 1 u. 38 min, 15 sec. (protest tegen de Adm. de Ruyteff); 3. Piet Hein (et. H. J. Pluygers) in 1 u. 38 min. 31 sec. TEAMWEDSTRIJD REGENBOGEN: U Windekind (st. D. Oppenhuizen, Sneek) in I u. 50 min. 35 sec..; 2. Hollandia (st. C. v. Staveren, Oude-Welering) in 1 u. 52 min. 17 sec.; 3. Dolfijn (st. H. H. Garbrecht, Amster- dam) in 1 u. 53 min. 43 sec.; 4. de Leedo (st. W. L. v. d. Mey, Leiden) in 1 u. 56 min, 4 sec.; 5. Waterzonnetje (st. Joh. Zwart, Sneek) in 1 u. 56 min. 49 sec.; 6. Lies (st, C. P. de Groot, Rotterdam) in 1 u. 57 min, II sec.; J. Rob (st. J. Nooteboom, Rotter dam) in 1 u. 57 min. 18 sec.; Holland iriefc gestart. SCHELDEJOLLEN: 1. Rietepiet (st. J. D, A. Hellema, Koog a. d. Zaan) in 2 u. 3 mip, 20 sec.; 2. Watergeus (st. J. H. van da Stadt, Zaandam) in 2 u. 5 min .16 sec. 45-KWADRAAT KRUISERKLASSE: U Walta (st. P. Bon Czn., Amsterdam) in 1 u, 37 mip. 25 sec.; 2. Oiscau bleu (st. P. Lon- cin, Mechelen) in 1 u. 38 min. 2 sec.; 3. Be-* nati II: 4 Föhn. HANDICAPKLASSE D: Naxmada (st. H. H. H. Tieleman, Leiden) gez. tijd in 1 u. 48 min. 4 sec., ber. tijd in 1 u 40 min. 51 sec.;' 2. Simmerwille (st. J. H. Wilton, Wassenaar), gez. tijd 1 u. 54 min. 47 sec., ber. tijd 1 u, 45 min. 13 sec. 12-VOETSJOLLEN VOOR DAMES: 1', Mieke (slvr. mej. M. Roozen, Warmond) in 1 u: 11 min. 45 sec.; 2. Anny (stvr. mej. D, Alberts, Haarlem) in 1 u. 13 min. 43 sec.f 3. Marieljè (stvr. mej. N. van Beusekom) in 1 u. 17 min. 21 sec. REGENBOOGKLASSE: 1. Windekind (st, D. Oppeqhuizen, Sneek) in 1 ur. 50 min. 2, Dolfijn (st. H. K. Garbrecht, Amsterdam) in 1 u. 53 min. 42 sec.; 3. Hollandia (st. C. van Staveren, Oude-Wetering) in 1 u. 56 min.; 4. Pieterke (st. G. de Vries Lentsch Jr.. Am sterdam) in 1 u. 57 min. 1 sec.; 5. Tjeblö (st. ir. J. W. Maas, Den Haag) in 1 u. 59 minuten. RACEBOOTEN MET BUITENBOORD MOTOREN klasse B: (251—350 c.rn. 3)? I. Lockwood (st. J. Smit) le heat 14 min. 25 sec, 2e heat 14 min. 10 sec., totaal 28 min. 35 sec.; 2. Slof (st. J. Bruynzeel, Zaandam) le heat 15 min. 5 sec., 2e heat 14 min. 13 sec., totaal 29 min. 23 sec 3. Johnson (st, II. G. J. Snel, Amsterdam) le heat 15 min, 10 sec., 2e heat 14 min. 56 sec., totaal 30 min. 6 sec.; 4. AppleSauce (st. P. C. v. d, Giessen, Krimpen a. d. IJssel). SCHOUWEN (klasse 0. D.): 1. Hermine (st. A. Sprenger, Loosdrecbt) in 2 u. 6 min, 18 sec.; 2. Watergeus II (st. F. W. G. Mele- lerkamp Cappenberg, Amsterdam) in 2 u. 13 min. 43 sec. („Mobilisatie" opgegeven), 16-KWADRAAT KRUISER (TREUB-) KLASSE: 1. Contramina (st. W. de Vries Lentsch, Nieuwendam) in 1 u. 50 min. 24 sec.; 2 Treub III (st. G. H. Kaars Sype- sleyn, Heemstede) in 1 u. 53 min. 9 sec.; 3, Treub V; 4. Treub I; 5. Treub IV. VRIJBUITERKLASSE: 1. Dirk Duyvel (st. W. C. Deenik Czn., Amsterdam) in 1 u. 47 min. 33 sec.; 2. Kaper (st. P. J. Bosch van Drakestein, Lage Vuursche) in 1 u. 53 min. 40 sec.; 3. Paul-Jones (st. A. J. Markx, Alphen aan den Rijn) in l u. 56 min. 29 sec, („Jan Stoertebeker" opgegeven). ZESMETERKLASSE (middagrace): 1. Ad miraal de Ruyter (st. mr J. R. Carp, Am sterdam) in 1 u. 34 min. 21 sec.; 2. Sally (st. M. de Wit, Zaandam) in 1 u. 34 min. 55 sec.; 3. Kemphaan (st. ir. L. Doedes, Den Haag) in 1 u. 36 min. 56 sec.; 4. Piet Hein (st. H. J. Pluygers, Rotterdam) in 1 u. 37 min 34 sec. 12-VOETSJOLLEN KLASSE A: 1. Hella (st. K. H. 01st, Rotterdam) in 1 u. 7 min. 19 ec.; 2. Wiedewiet (st. P. J. J. Huybers^ Rotterdam) in 1 u. 9 min. 2 sec.; 3. Winde kind II (st. J. Maas, Hilversum) in 1 u. 9 min. 7 sec.; 4. Anneke II (st. G. F. Bohré, Rotterdam) in 1 u. 9 min. 25 sec.; 5. Snor De start der zesmeterjachten. Hoe het Zaterdag stormde winnen. Van de regenbogen in den teamwedstrijd tusschen de Rotter dam sche zeilvereeniging, de Braassemermeer, Sneek en de Kaag, ontbrak van laatstgenoemde de Holland op het appèl, zoodat in totaal zeven jachten startten. De heer D Oppenhuizen urt Sneek had hier met Windekind vanaf den 'start de leiding om deze niet weer af te staan. De beide vertegenwoordigers van de Braassemermeer eindigde op de tweede en deide plaats, de beide Rotterdamsdhe op de laatste. In den wedstrijd der Soheldejollen werd Rietepiet na een zeer regelmatige race over winnaar. Ook de 45 kwadraat kruiserklasse gaf weinig strijd te genieten, al was dan ook het verschil tusschen Walta eh de Belgische Oiseau bleu niet zóó 'heel groot. Al spoedig lag Walta op de eerste plaats en vergissen wij ons niet, dan is zij steeds nummer één gebleven. De handicapklasse D bracht alweer een overwinning van den heer H. H. Tideman met de Narmada. De eigenaar-stuurman heeft blijkbaar den smaak van de eerste prijzen te» pakken. In den strijd der twaalfvoetsjollen ging mej. Roozen uit Warmond als eerste door de finish met een voorsprong van twee mi nuten op nummer twee. De welbekende jollenzeilster, mej. Corry de Vlieger, werd reeds bij de eerste boei op het Zweiland aangevaren, waardoor haar jol omsloeg en de be-„man"-ning in het water spartelde. Maar wat deert dal onze flinke Holland se he zeilmeiskes? Met een lachend gezicht klauterde het druipende tweetal aan boord van onze persboot. In hooge mate inlerssant was de wedstrijd der race-motorbooten. Deze bootjes, die meer over het water springen, dan dat zij J door de golven klieven, ontwikke'len een snelheid van circa 30 K M. per uur, zoodat de geheele baan d. i. pl.m. 6 K M. in nog geen kwartier tijds werd afgelegd. Of het ook hard ging; 't was dan ook een alleraardigst gezicht de deelnemers naast en achter elkaar over de golven te zien springen; de heer Joo9ten zorgde voor de emotie door in de bodht om te slaan. Ook hier hadden behulpzame handen den dren keling spoedig uit het Kaagwater (het ori- gineele wel te verstaan!) geheschen. De heer Smit legde het parcours tot twee maal toe» in den korsten tijd af; de eerlijk heid gebiedt evenwel te vermelden, dat de heer Joosten-, toen het bovenomschreven in cident zich voordeed, ver vóór lag. Niet minder belangwekkend en voor de zeilers aantrekkelijker was de kamp in de regenboogklasse, dat een veld van niet min der dan twintig schepen te zien gaf. De Gaai, Windekind en dc Hollandia wis ten zich het eerst uit het gedrang los te ma ken €-n rondden de boei op het Zweiland het eerst. Het rak naar het Norremeer was niet De Regenbogen in actie. Een fraai overzicht kort na het pauseeren van de startlijn. Ir. J. C. van Hoolwerff, de .populaire voorzitter van da vereeni- Ir. Doedes, die beurtelings inet den heer Van Iloolwerff. den ging „De Kaag*. van de „Prinses" Juliana" en thans pok van „De Kemphaan" helmstok hanteert Het was Zaterdagmorgen weer vroeg dag fop de Kaag. Overal, aan boord van de sche pen en op het kampeerterrein achter de so Bieteit waren bedrijvige handen druk in de weer de sporen van de nachtrust uit te wis- schen en toebereidselen te maken voor de .wedstrijden van heden Jachten van allerlei typen en grootte doorkliefden reeds vroeg de woelige wate ren.Lag des morgens alles nog in gouden zonneglans, naarmate het aanvangsuur na derde pakte dikke, grijze wolkenmassa's *ich aan het uitspansel samen en spoedig dreinde een nare motregen uit den grauwen hemel neer. Weg waren de levendige kleurschakee- ringen van lichte toiletjes op een onder grond van frisch groen gras en de prachtische doch weinig elegante jumpers werden voor den dag gehaald; de omtrekken van de riet- bosschen langs de oevers vervangen in den grijs grauwen nevel, 't Was een troosteloos gezicht, de Kaag bij regen. Doch er was een lichtpunt en dat was de wind; de wind, die krachtig uit den Zuid- westenhoek blies en dezen dag tot een zeil- dag bij uitnemendheid maakte. Bovendien begon de'lucht tegen den mid dag in het Westen weer op te klaren en toen de wind do wolken uiteen, had ge- jaad, prijkte een vroolijk zonnetje in vollen luister aan den hemeltrans om ons gedu rende het geheele verdere verloop der j wedstrijden met haar aanwezigheid te ver- blijden. Om halftien klonk het eersfee startschot j !van den toTen. 't Was voor de helaas ditmaal niet internationale zesmetcr- klasse, waairin de Prinses Juliana (st. ir. L. Doedes), Admiraal de Ruyter (st. mr. J. R. Carp), Sally (st. M. de Wit) en de nieuwe Piet Hein (st. H. J. Pluygers) aan de start verschenen. Bij het vallen van. het schot bleek Carp reeds do startlijn te hebben overschreden, zoodat hij werd teruggeroepen, hetgeen hem direct een aanzienlijken achterstand bezorgde. De Prinses is het beste weg, gevolgd door Piet Hein en Sally, waarvan laatstgenoem de reeds in het eerste rak voor den wind zich tot de tweede piafats wist op te werken. Halverwege het rak Zwedland-Norremeer, dat nagenoeg in den wind ligt, bezwijlrt plotseling de mast van de Prinses, dae nog 6teeds onbedreigd de leiding had. Carp loopt zichtbaar op de Piet Hein in en weet hem zoowaar op den terugweg van Dieperpoel naar Norremeer voorbij te loopeiL De nieuwe zesmeter zakt meer en meer af, terwijl de afstand' tusschen Sally en de De Ruyter kleiner en kleiner wordt. Vooxloopig komt in de volgorde evenwel geen wijziging tot in de 2de ronde Carp ook de Sally weet te passeeren om daarna meer en meer uit te loopen en onbedreigd te

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9