Qtanjefioo - BIEREN UIT DE OMSTREKEN. GEMENGD NIEUWS. VOOR DE HUISKAMER. Dr. H.NANNING'S KINADRUPPELS KERK- EN SCHOOLNIEUWS. ningin. Het hoofdbestuur y. d. Nat Bond „Het Mobilisatie-kruis" zal bijna geheel aanwezig zijn, o.a. generaal Snijders en generaal van Terwisga. Van het Eere-comité hebben vele leden hun aanwezigheid toe gezegd. Het totaal aantal oud-gemobiliseer- den dat de kruizen komt ontvangen be draagt meer dan 650. En nog steeds bestaat gelegenheid tot aanmelding. De Koninginnefeesten fcullen dit jaar alhier reeds op 24 en 25 Augustus worden gevierd. Het beloofd prachtig te worden. Op 24 Augustus wordt, door een groot aantal medewerkende dames en heeren uitgevoerd, als openluchtspel „Het teeken des Kruizes" van M. Spree. De voorberei dingen zijn reeds in vollen gang. LEIMUIDEN. De loting voor den dientsplicht, lich ting 1928, zal voor deze gemeente gehouden worden in het gemeentehuis van Alke made op Donderdag 11 Aug. a.s. des voor- middags te 11.15 uur. De Oranjefeesten zullen In deze ge meente gehouden worden op 31 Augustus en 1 September a.s. Het comité is reeds druk in actie. Dezer dagen botste een auto tegen een lantaarnpaal en reed daarna door een hek staande aan den openbaren weg. Uit een onderzoek bleek, dat de stuurinrichting onklaar was. De auto werd eerst gisteren aan den bestuurder uit Rotterdam terug gegeven. LEIDERDORP. I Burgerlijke Stand. Geboren: Maart je, D. v A. Spies en D. A. Groenendijk. Susanna Sara, D. v. J. Hoogendoom en S. S. van 't Riet. Anto- nnus Johannes, Z. van W. van Es en J. Voordouw. Johannes Cornelis, Z. v. C. F. Wisse en L. Saantfiet. De loting voor de Nationale Militie zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 19 Augustus a.s., des morgens te 10.10 in de Stadsgehoorzaal te Leiden. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, Z. v. A. Tiele en J. Huisman. Cornelis, Z. v. C. van Milli gen en G. Rehorst. Johanna Maria, D. v. J. C. Sturkenboom en M. Belt. He lena, D. v. H. C.'Kooijman en M. Poot. Zaterdagmorgen trof de werkman J. v G. het ongeluk in de fabriek van de firma Modderkolk en Dijs, een plank op zijn hals te krijgen, waardoor een diepe wonde ontstond. Na voorloopig in de fa briek te zijn verbonden, verleende dr. Paul verder geneeskundige hulp. De man werd naar huis gebracht, en moet voorloopig rust houdem. Gevonden voorwerpen: Een slot, een regenjas, een bedrag aan geld, een kinder armbandje, een dameshalsketting, 2 belas- tingplaa/tjes en een portemonnaie met ket ting in lederen étui. Inlichtingen ter secretarie, De collecte voor den gewapenden dienst in deze gemeente heeft een op brengst -van f 55.42V6 gehad. De loting voor de ingeschreveneA voor den Dienstplicht, lichting 1928 is bepaald op Vrijdag 5 Augustus a.s: des voorm. half- elf uur ten raadhuize. RECLAME. Naar ieders keuze Naar ieders smaak BffOUWERtJ D'QgANJEBOOH-BQTTEROAR 6118 AALSMEER. Zusier C. van Iperen is benoemd als hoofdverpleegster aan het begin October op Solo (N.O.I.) door de Klaten9che Cultuur maatschappij te openen ziekenhuis. Begin Augustus hoopt mej. 'v. 1. naar haar nieuw arbeidsveld te vertrekken. Vrijdagavond had in de concertzaal van hotel ,,De III kolommen", welke geheel met belangstellenden was gevuld, de plechtige overdracht plaats van het nieuwe vaandel, geschonken door de burgerij aan ..Aalsm. Fanfare-corps". Mevr. Nuyt, presidente van het dames-comité lot 't inzamelen der gelden Hijsdijk, voorz. ,,A. F." en Hazenberg, lid comm. van bijstand, voerden bij deze gele genheid het woord. Het vaandel wordt alge meen zeer geprezen; 't is een zeer kostbaar geschenk en werd vervaardigd naar een ont werp van Ir. Staal. HILLEGOM .fienwe Zwemvereeniging. De ledenvergadering van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van een zwem en badinrichting was niet druk bezocht maar de besluiten die genomen zijn waren des te belangrijker. Nu er een gemeentelijke Zweminrichting is onder beheer van de ge meente achtte het bestuur de tijd gekomen om de vereeniging op te heften. Voor de stichting eener badinrichting is geen veree niging noodig omdat de gemeente het plan heeft daartoe over te gaan in afzienbaren tijd. Het bestuursvoorstel werd in zooverre be streden, dat de aanwezige leden de bestaan de vereeniging wenschten om te zetten in een voor bevordering van de zwemsporL Na ernstige beschouwingen werd op voorstel van den voorzitter besloten de oude vereeni ging op te heffen, het oude bestuur te be lasten met de liquidatie, direct een nieuwe vereeniging op te richten, waarvan het oude bestuur voorloopig de leiding op zich neemt en het saldo der oude vereeniging, groot f 225 65 af te dragen aan de nieuwe vereeni ging. De naam dezer nieuwe vereeniging is „Hillegomsche Zwemvereeniging" en haar doel is de zwemsport in het algemeen te be vorderen. De voorloopige bestuursleden zijn de heeren C. F. J. Dolk. L. Burggraaf, E. Meijer en de dames E. de Jonge en M. F. Taat, bij wie men zich als lid kan opgeven. Spoedig zal er vergaderd worden om de eerste werkzaamheden te regelen. Tijdens de rondvraag werden verschillen de wenschen betreffende de inrichting be sproken. De heer Vooren, lid der commis sie van beheer en mr. J. B. Sens, gemeente secretaris, namen goede nota van hetgeen ter sprake werd gebracht over een douche, reini ging der kamertjes, spiegeltjes in de ka mertjes, afsluiting daarvan, balk of vlot in de bassins, springplank, toren, loopers op de bruggen, banken, verwijdering van een beer put in de nabijheid enz. Een 18-jarige jongen is door de gem.- politie aangehouden wegens diefstal van een portemonnaie met geld, welke in een tuin was verstdpt. De heer C. Versleegt alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Wou- brugge. Bij den ontvanger der directe belasting enz., alhier is ingekomen een bedrag van f 59.85 wegens te' weinig betaalde Inkom stenbelasting 19251926. KATWIJK. Te Haarlem is aanbesteed de verbou wing van de perceelen aan de Leidschevaart vroeger in gebruik bij de Machinefabriek v.h. Gebr. Figee, ten behoeve van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur. Laagste inschr. de Fa. van der Gunst en Nijvogel, te Katwijk, voor 1117.365. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het bestuur der Oranjevereeniging be sloot aan de verschillende zangvereenigin- gen in de gemeente het verzoek te richten op den avond van den dag dat 't Oranjefeest worden gehouden, dus 1 Sept., ieder een tweetal zangnummers ten gehoore te willen brengen in de muziektent op de Turfmarkt. NOORD WLIKERHOUT. Mej. wed. v. d Bosch, welke jaren lang belast was met het schoonhouden van het Raadhuis, heeft eervol ontslag aangevraagd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Th. Bulten slaagde te 'sHage voor het diploma boekhouden (Mercurius). Aan hel personeel der openb. school is eervol ontslag aangezegd, wegens ophef fing, tegen 1 Aug. a.s. In de parochie van St. Victor, had hedenavond eene plechtige processie plaals, opgeluisterd door muziek der R.K. „Jeanne d'Arc." De Kerklaan was geheel versierd en velen hadden de vlag uitgestoken, NOORDWIJK. Hel fanfarekorps „Excelsior" heeft Zaterdagavond een muzikale wandeling ge maakt. Op verschillende plaatsen werd halt gehouden en werden nummertjes ten ge hoore gebracht, terwijl jongedames collec teerden voor de T.b.c.-beslrijding „Herwon nen Levenskracht" Natuurlijk was er veel belangstelling het geen de collecte ten goede kwam. De collecte bracht f 121.07 op. OEGSTGEEST. Op Woensdag 27 Juli hoopt de vereeni ging Rhodé tot steun van „Voordorp" te Lei derdorp, een collecte te houden. Het bestuur dezer stichting heeft een zware taak, doordat ongeveer een 90-tal verwaarloosde kinderen aan hare zorgen zijn toevertrouwd. Nu wil genoemde vereeniging dit bestuur helpen in haar financieele zorgen door het houden van collectes. De vereeniging beveelt hare collecte ten zeersle aan. Voor de acte Handleekenen, L.O. slaagde mej. A. E. Hermans, alhier. RIJNSBURG. Te Heemstede is voor de Woning- bouwver. „Op eigen wieken" aanbesteed het bouwen van 32 woningen op een terrein (en z. van hel Res. Novaplein. Laagste inschr. F. Kort en C. van der Wiel, Rijnsburg- Noordwijk, voor f 108.000. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. van Egmond 27 j. en J Pal 29 j. G. Vermeer 24 j. en D. de Best 20 j. Gehuwd: J. A. van der Burg en G. M. P. Grundeken; D. A. Th. de Groot en G. van Leeuwen. De op 20 en 21 Juli j.l. alhier gehou den collecte ten bate van de slachtoffers van de stormramp 1927 heeft opgebracht een bedrag van f 965.425. De loting voor de nationale militie heelt plaats op 25 Augustus a.s. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. C. Bos, van Wassenaar en N. v. Egmond, van Valkenburg. J. R. v. Leeuwen, van Valkenburg en M. Hermans, van Rijnsburg. In de Herv. Kerk werd bij den mor gendienst een extra gift gecollecteerd van f 2.77 en 's avonds f5 voor oude schuld delging, VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Gebaren: Johanna Catharina. d. van A. v. d. Nieuwendijk en E. C. Beugelsdijk. Overleden: Adrianus Uithoven 56 jaren Johanna Maria Brama, 16 dagen. Ondertrouwd: L. Steenvoorden 21 j. en E. M. Angevareta. 17 j. Geslaagd voor de akte L. O. mej. J. van Rijzen, alhier. Gisterenavond 7 uur, wilde het dochter tje van den Heer J. H. de Hoofdstraat over steken, geen acht hebbende dat daar juist een vrachtauto, te Abenes thuisbehoorende, aankwam. De chauffeur het gevaar ziende, wist door krachtig remmen te1 voorkomen dat het kind overreden werd. Thans kwam het in aanraking met het spatsoherm waardoor het een diepe hoofd wond ontving, die door Dr. Bols verbonden werd. De gemeente-veldwachter, spoedig ter plaatse aanwezig stelde een onderzoek in en bevond dat alle remmen uitstekend werkten en constateerde dat de bestuurder geen schuld aan hel ongeval had. Door een der zware wagens van de Hollandsche Betonmaatschappij is een elec- trisohe paal, geplaatst aan den 's-Gravfn- damscheweg omvergereden. Door de zorg van de Stedelijke lichtfabrieken zal dit euvel, voor rekening van genoemde maat schappij hersteld worden. ZOETERWOUDE. De nieuwe brug over de Meerburger watering, genaamd de Vrouwenbrug, is thans zoo goed als voltooid, alleen de zin ker voor de waterleiding moet nog gelegd worden. Het geheel is een prachtig sluk werk, uitgevoerd door den heer N. Overde- vest, alhier, onder leiding van het inge nieursbureau de Ruijler en Van der Graaf te Rotterdam. Het gedeelte van den Vrouwenweg vanaf de Vrouwenbrug tot voorbij het kloos ter der Eerw. Kruisheeren, is thans geheel bestraat, hetgeen een flinke verbetering is. Alhoewel alle werkzaamheden ter plaatse nog niet voltooid zijn kan het verkeer met rij- en voertuigen over dien weg, na een stagnatie van twee maanden, thans weer ongehinderd plaats hebben. Onze dorpsgenooten de heeren Henk Broxterman en C Dolle Lzn. legden Ie Den Haag met gunstig gevolg het examen af voor R -K. Mulo-diploma A. Herhaaldelijk komt het voor dat in de Meerburgerwatering, op voldoenden afstand van den weg, om builen de handen der politie te blijven, wordt gezwommen, waar van vooral de Leidsche jeugd gebruik maakt. Waar het vaak voorkomt dat er dan aanstoot gevende tooneeltjes voorkomen, hebben enkele eigenaren het loopen over de kade langs de watering verboden en waarschuwingshordbn aangebracht. RECLAME. Kruschen Salts maakt slank. (Cni.chen Salt, doel lever cd eieren beter funclionneeree. Her 'verwijdert op nalutirlijlce wijze de vochl-maaae'e die Uw gewicht doen vermeerderen. Dnarora zal het regelmatig gebruik van Kruacheo Salta U een normnnl IPhaamegcwicht doen verkrijgen en behouden. Prijar (1.60 per flacon. Fabrr E. Griffith. Huahea Ltd. M.ochealer. Impoueura: RewntreeHandelrmii. Keiicacr.124, A'daa 6120 MOTORONGELUK. M. G., uit de Schier eenstraat te Rotter dam is Zaterdagavond op den Nieuwen Binnenweg aldaar met zijn motorfiets tegen een tram gereden. Hij kreeg een zware hersenschudding en brak het linkerbeen, den linkerarm en rechterpols. In ernstigen toestand is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is op Texel, waar hij zijn vacantie doorbracht, de heer C. P. Kuiper, hoofdinspecteur van politie te Rot terdam, bij het baden in zee verdronken. Te Zierikzee is de 23-jarige dienstbode A. Bos, in den vijver in den tuin achter het heerenhuis bij het bloemenplukken ver dronken. Te Sliedrecht was het vijfjarig zoontje van R., wonende m wijk D. op een zand plaat in de rivier de Merwede met eenige kameraadjes aan het spelen. Het knaapje kwam t<e dicht bij het water en geraakte in den snellen stroom. Direct werden po gingen in het werk gesteld, om het kind te redden, doch tevergeefs. De moeder, die haar kind zag drijven, wilde te water springen, doch werd door de politie tegen gehouden. Het lijkje is nog niet gevonden, TWEE JONGENS VERMIST Te Zaandam worden sedert Zaterdag morgen de 17-jarige K. en de 18-jarige 8. vermist. Het vermoeden is niet ongegrond, dat zij zich op het uit Rusland komende stoomschip „Rosa Luxemburg" hebben verstopt om de reis naar Rusland mede te maken. Eenige dagen voor het vertrek van het stoomschip hebben zij een bezoek gebracht, doch zijn door den kapitein van het schip teruggestuurd. Het te Rotterdam op het schip ingestelde onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD Zaterdagmiddag wilde te Veenendaal een monteur van de A. P. O., zekero A. Land- hof uit Arnhem, een nieuwe lamp op een benzinepomp zetten. Hij klom daartoe in de ijzeren kolom en daar hij meende, dat de stroom afgezet was. kwam hij in aan raking met de koperen fitting van de lamp, waardoor hij echter den vollen stroom door het lichaam kreeg. Op zijn gegil werd de stroom uitgescha keld en kon hij door zijn kameraad worden opgevangen en naar de nabij gelegen ga- rage worden gebracht. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Langdurige pogin gen om de levensgeesten weder op te wek ken mochten echter niet baten. De man bleek reeds overleden te zijn. De ongeluk kige was 27 jaar oud en ongehuwd. ZLJ WILDE HAAR ECHTGENOOT VERBRANDEN. Te Oss hebben twee veldwachter A'. v. d. H., echtgenoot© van J. v. V., gearre steerd en voor den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch gebracht. Zij had haar „echtvriend" in een strooien schuurtje, waar hij Lag te slapen, opgesloten en daar na het schuurtje in brand gestoken; Van V. kon zich echter nog bijtijds redden, door een gat in den wand te maken en er door te kruipen. De aanhouding van mej. v. d. II. is geschied op grond van poging tot moord en brandstichting. ONWEER. Gedurende een hevig on weder, dat ge paard ging met hagelslag, sloeg d© blik sem Zaterdag in een elevator van do Ju- lianakanaalwerken te Mafisbracht bij Roer mond. De bliksem trof do leiding van de rails. Een tweetal arbeiders, die ongeveer honderd Met-er verder in een put schuilden, werd door dien schok tegen den grond ge slagen. Bei dien bleven ongedeerd ©n kwa men met den schrik vrij. BRANDEN. Te Geffen is het huis van W. v. d. Doe len, bewoond door G. Leijten en E. Broek- sbeeg, geheel afgebrand. De inboedels zijn grootendeels verbrand. Te Kerkdriel is het huis van v. N. ge deeltelijk afgebrand. De kinderen werden met groote moeite gered. Te Leuth is het achterhuis van den heer H. in vlammen opgegaan. ERNSTIGE RUZIE TE HEERLEN. In den nacht van Zondag kreeg zekere M. K., een Heerlerboer die beschonken was, in de Oranje-Nassaustraat te Heerlen ruzie met een paar burgers, welke hem om een paar kwartjes gevraagd zouden heb ben. Na een korte woordenwisseling trok hl. K. plotseling een browning en schoot daarmede twee- of driemaal. Zekere G., van Venlo afkomstig, werd door een der schoten getroffen en zeer ernstig aan het hoofd verwond. De hoofdinspecteur van po litie van de Dolder kwam, toen hij hoorde schieten, toeloopen en nam den revolver in beslag. K. werd gearresteerd terwijl G. naar het hospitaal werd gebracht. K., die doordat hij beschonken was, niet meer wist, wat hij gedaan heeft, werd heden, volgens de „Tel.", ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Maas tricht. De toestand van G. is vrij gunstig. DE DIEFSTAL TE ZWOLLE. Omtrent den diefstal bij „De Automaat" te Zwolle, waarbij zooals gemeld een zware brandkast gestolen werd, kunnen wij nog meedeelen, aldus de „Tel.", dat de dieven vermoedelijk met z'n vieren zijn geweest. Op het kantoor waar de brandkast stond, was alles overhoop gehaald. Het nieuwe schrijfbureau was zeer gehavend. De deur, die goed gesloten was, is waarschijnlijk met een dommekracht geforceerd. Toen de depotchef ten kantore kwam, heeft hij oogenblikkelijk de politie opge beld. Deze heeft photo's van de vingeraf drukken genomen, terwijl van de autoband, waarvan een spoor werd gevonden, een gipsafdruk is gemaakt. Dit is de derde in braak in twee jaar tijde bij het depot. DE VOORTVLUCHTIGE NOTARIS. Na een ingesteld onderzoek in de omge ving van Hoogeveen, hebben de majoor der Rijksveldwacht R. Spa en de chef-gemeen teveldwachter H. Bulfcs aldaar in een kreu- pelboschje bij Tienhout het lijk van den sedert 18 Juli j.l. voortvlucht-igen Groning- 8chen notaris H. S. gevonden. Het lijk is naar de begraafplaats te Hoogeveen ver voerd. DE DAME EN HAAR HOED. Een omstreeks 60-jarige dame, die Za terdagmorgen om 9 uur met een autobus uit .Steenwijk te Lemmer arriveerde, zou haar reds naar Amsterdam met de oude Lemmerboot vervolgen. Toen zij op de treeplank van de boot liep, waaide haar hoed af. Zij zou daar naar grijpen, en vie! daarbij van de plank in de diepe Lemmer- haven. Men wist deze vrouw, hoewel mot veel moeite te redden. Door de burgerij van droge kleeding voorzien, heeft zij haar reis naar Amsterdam voortgezet. KlantDaar haal ik me toch dat stuk rubber uit de worst, die ik hier gekocht heb! Leverancier: Ziedaar alweer het be wijs, dat de auto op den duur overal de plaats van het paard gaat innemen 1 DE ZESTIEN SCHIJVEN. Ziehier de oplossing der opgave Zaterdag: van I y 4- RECLAME. EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p. fl. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Garderen: J. Alers, te Nieuw Lekkerland. Aangenomen: Naar Dussen (N.-B.): J. J. Kuyper, em.-pred. te Avereest. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Nieuwerkerk (Z.): G. H. de Jonge, te Lutjegast (Gr.). Aangenomen: Naar Amsterdam-Zuid (in Hersteld Verband), voor den ambtelijken diensl in Nederland): W. G. van Duin, te Amsterdam. Bedankt: Voor Muiden: J. D. van 't Hof, te Wilnis. ALGEMEENE SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK In de zitting van Zaterdag zijn de fond sen van verschillenden aard behandeld. Zij zijn bestemd voor de kerken der Walden- zen, de Hervormde Gemeente te Assweilcr, de Hervormde kerken in Lithauen, en voor de behartiging van de godsdienstige belan gen van Hervormde Nederlanders in het buitenland. Aan den heer J. P. Guépin, „trésorier du Comité Vaudoi9 des Eglises Wallonnes" werd f337.50 gezonden; aan den heer G. Egly te Struth f 115. Voor Lithauen bedroeg het saldo f 407.50. De kas tot behartiging van de godsdienstige be langen enz. ontving aan giften en bijdragen f2357.15, een veel te gering bedrag, om aan de eischen die het werk bepaaldelijk in Duit9chland stelt, te voldoen. Het salaris voor den Evangelie-arbeid te Gronau. te Kleef, te Emmerik, te Schönungsdorf en elders moeten uit die kas worden gevonden, Het totaal der uitgaven bedroeg ruim f 6000. Nog eenige andere financieele aangele genheden, betrekking hebbende op wijziging van quota en betaling van contributie voor de Alg. Wed.- en Weezenbeurs worden be handeld. Aan de firma Koch Knuttel te Gouda wordt een subsidie van f 500 toege staan voor de uitgaaf 1927 van het kerkelijk (Van Alphen's) Handboek. De quaestor-generaal rapporteert over de kleine toelagen uit het fonds Noodl. Kerken en personen aan personen en «emeenten. Voor gemeenten wordt (aan kleine toelagen) f 6810, voor personen f 2640 beschikt, ter wijl f 100 voor de Waldenzen wordt be-, stemd. Nadat de Staten van de Algemeene Kas, het Studiefonds en de Generale Kas zijn goedgekeurd, is het financieel gedeelte, al thans voorloopig afgehandeld. De president dankt mr. S. J. Hogerzeil voor zijn tegenwoordigheid en sluit de zit ting. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. VOORSTEEGH TE GOUDA. Onze Katwijksche correspondent meldt: Zondagmorgen had in de in 1552 gestichte Sint Jan's Kerk te Gouda de bevestiging plaats door ds. Rutgers van ds. Voorsteegh, die kortelings in Katwijk afscheid nam. Het wonderschoone bouwweek, op zoo schitterende wijze verlucht met de wereld beroemde glasschilderijen van de Gebrs. Crabeth. Adr. de Vrije, W. Tibaut, D. van Zijl, C. Clock, C. Kussens en Klaas Jansen9, had veel bezoekers getrokken, waaronder velen uit ons dorp. Precies te 10 uur werden de beide pre dikanten, Rutgers die den dienst zou leiden en Voorsteegh die bevstigd zou worden, voor afgegaan en gevolgd door den Kerkeraad het „Hekje" binnen geleid, waarna eerst genoemde den Kansel betrad. Ds. Rutgers leidde den geheelen dienst. Allereerst gaf deze op te zingen van Ps. 100 de verzen 1 en 8 waarna het votum werd uitgesprokeh en de wet des Heeren gelezen. Vervolgens werd voorlezing gedaan van Ezechiël 37 114 (het visioen van het doel der doodsbeenderen) waarna spr. de groote schare in gebed voor ging. Alsdan werd gezongen Ps 95 1 en 4. Thans tot zijn rede komende, koos ds. R. tot tekst Ezechiël 37 4 en behandelde daar van in hoofdzaak het laatste gedeelte n.l. „Hoort des Heeren Woord". Spr. begon met te herdenken het afscheid van ds. Voorsteegh de vorige» week te Kat wijk en hoe de gemeente van Gouda, ook heeft te hooren naar des Heeren Woord dat de nieuwe leeraar zou verkondigen en wees er ten slotte in e'en ernstig vermaan op, hoe de Gemeente van Gouda haar roeping te genover haar nieuwen leeraar heeft te hand haven. Beide, lefcraar en gemeente, dienen elkaar in eenigheid des geestes, biddend op te dragen voor den troon der genade. Hierna werd gezongen Gez. 36 1 'waar na ds. R. het „formulier om le bevestigen de dienaren de9 Goddel ijken Woords" voor las. Dei gestelde vragen aan ds.Voorsteegh wer den door dezen in drie tempo's, met een: „Ja ik, van gan9cher, harte!" beantwoord. Staande werd daarop den nieuwen lee raar toegezongen Gez. 91 3, waarna ds. R. ieen korte gelukwensch tot leeraar en ge-» 3~a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7