3ïétgemakkelijk opmaken van hét haar Vi flac-t FL 1,50 1liflac.i FL 0,90 JIT DE RIJNSTREEK. vollen orav^pg te beseffen, is den vliegers zeker aangenaam geweest en ook de huldi ging namens de regeering en door andere autoriteiten heeft hun zooals zij hun werd gebracht, stellig veel genoegen gedaan. Ietwat nerveus hebben de vliegers ge luisterd naar de rede van Generaal Snijders, zichtbaar werden zij geroerd bij het luisteren naar minister Van der Vegte, die zelf met kennelijk geroerde stem namens de regee ring sprak, en namens H. M. de Koningin de onderscheidingen, cle benoeming van Geij- sendorffer, Scholte en Weber en van den heer Van Lear Black tot ridder in de orde van Oranje-Nassau aankondigde en met al die hulde waren de vliegers merkbaar inge nomen. Doch wie goed heeft gezien wat er bij de aankomst viel op te merken, is het niet ontgaan, dat het oogenblik, waarop de pilo ten door den directeur van de maatschappij die hen had uitgezonden, den heer Plesman, de hand werden gedrukt, dat dit ondeelbare oogenblik misschien wel het meest treffende van den geheelen middag is geweest. Uit den blik van Geijsendorffer sprak iets van recht- matigen trots, van vreugde dat de expeditie was volbrachtdat deze moeilijke op dracht die Plesman vol vertrouwen Geysen- dorffer en Scholte in handen had gesteld was uitgevoerd.... zooals de directeur dat van zijn piloten verwacht had. Officieele ontvangst. Nadat de heer Johi. Bol, die als ceremonie meester fungeerde, medegedeeld had dat zeer velen toespraken hadden willen hou den, doch dat dit slechts enkelen vergund kon worden, werd het woord gegeven aan generaal Snijders. Namens de Kon. Ned. Luchtvaartmaat schappij en namen9 het Vliegcomité Neder landIndië bracht deze voorman onzer aviatiek het wakkers kwartet in de Engel- sche taal zijn welgemeende hulde. Spreker meende het welslagen van dezen geweldigen tocht een brillant succes en dat het Ne derlanders geweest zijn die den onderne- menden Amerikaan over zeeën en bergen heen en terug naar ons Indië brachten en hier nu weer veilig en wel néergéstreken zijn, stemt ons dankbaar en vervult ons met gerechtvaardigden trots. Spreker wees -er op hoe heel Nederland medegeleefd heeft en huldigde den heer Van Lear Black voor zijn initiatief en allen voor de betoonde energie. Ten slotte bood generaal Snijders den heer Van Lear Black een enormen krans aan van de K. N. L. M. en stemden alle aanwe zigen op en nabij het podium in met een hartelijk hoera. Daarna kreeg mr. H. van der Vegte, mi nister van waterstaat het woord. Spreker heette in de eerste plaats in de Nederland- eche taal het viertal luchthelden hartelijk welkom in Nederland, zeide hoe allen in toenemende spanning de stoutmoedige vlucht gevolgd hebben en dankte thans in de eerste plaats God dat Hij hen heeft be hoed op hun gevaarvollen tocht en hen be houden in ons midden deed terugkeeren. Namens de Nederlandsche regeering bracht minister Van der Vegte daarop in de Engel- sche taal den heer Van Lear Black hulde .voor zijn initiatief waardoor deze vlucht, die de Nederlandsche aviatiek tot eer strekt en den naam van ons land een wijle bewonde rend doet noemen over heel de aarde, mo gelijk geworden is. Daarop volgde de mededeeling dat het onze Koningin behaagd heeft, den heer Van Lear Black te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau, waarop de minis ter den Amerikaan, die zichtbaar ontroerd was door deze onderscheiding, hartelijk de hand schudde. Zich vervolgens weer in de Nederland sche taal tot het drietal vliegers wendende, zeide de minister o.a. hen op dezen dag niet met „heeren" te willen aanspreken maar met broeders van ons vaderland. Wij heb ben door den loop der eeuwen koene zee helden gehad, doch reeds bleek bij den eer sten IndiëNederland tocht en blijkt nu op nieuw dat wij ons ook gelukkig mogen prij zen in landgenooten, wier namen als lucht helden voor altijd verbonden worden aan de geschiedenis van de aviatiek en van ons dier baar vaderland. Namens de Nederlandsche regeering breng ik u drieën voor uwe wak kere daad dank en hulde en het is mij een eer u de mededeeling te kunnen doen dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Ko ningin behaagd heeft ook u alle drie te be noemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Spreker trad daarop naar voren en reikte het drietal dappere mannen hartelijk de hand, waarop een nieuwe ovatie volgde. Ook de burgemeester van Amsterdam was ter begroeting aanwezig en warm klonk ook zijn huldigingswoord. Namens de stad Am sterdam bracht de burgemeester oprechte hulde en dank voor dezen èn uit economisch èn uit sportief oogpunt zoo beteekc-hisrijken tocht In de Engelsche taal richtte de burge meester zich nog in hartelijke bewoordingen tot den heer van Lear Black en hij over handigde daarop zoowel den ondernemen- den passagiers als de energieke bemanning van den luchlvogel de zilveren medaille van de stad Amsterdam. - In tegenstelling met het aanvankelijk voornemen om nog twintig sprekers korten tijd aan het woord te laten, deelde daarop de heer Bol mede. dat verdere toespraken achterwege blijven moesten en alleen nog aan de als sprekers opgegeven personen ge legenheid gegeven zou worden persoonlijk de luchthelden te complimenteeren en bloemen en geschenken te overhandigen. Namens de Kamer van Koophandel te Amsterdam sprak nog de heer E. Heldring, doch het gedreun van een motor onthield ons deze toespraak. Wel zagen wij dat ook de heer Heldring aan hen die deze huldi ging gold medailles tér hand 9telde. Een groote krans werd overhandigd door ir. Stephan namens Fokker en de Fokker fabrieken Daarop liet de burgemeester van Sliedrecht zich niet weerhouden den mon teren aviateur Geyssendorffer met eenige warme woorden van hulde op te wachten omdat hij te Sliedrecht geboren werd. en ook burgemeester Colijn van Amstelveen kwam ook met een fqaaien krans en een warm gebaar zijn opwachting maken. Een aviateur van Soeeterberg kwam namens de vaderlandsche confraters-aviateurs van Geyssendorffer en Scholte en laatstge noemde werd nog speciaal gehuldigd door een 'Enschedesche deputatie, die den vroo- lijk lachende Twenthenaar al aankondigde dat „een nadere huldiging" tel Enschede volgen zou! Nog traden naar voren de heer J. Deni9, secretaris van de Rotterdamsche Aero-Club, de heer J. E. Gerzon namens het Algemeen Nederiandsch Verbond, de heer de Jongh namens de Philips-fabrieken, mejuffrouw Altevogt namens de firma Van Gelder, de heer Albert van der Horst namens den Ne- derlandschen Oranjebond, de beer Slicher namens den A. N. W. B., bestuurderen van de Vereeniging Amsterdamsche belangetn, de heer P. J. de Kanter namens Nederland in den Vreemde. Een van de laatsten die het kwartet krachtig de hand drukken kwam en hen hartelijk feliciteerde met het prach tige succes was de heer Lambooy„ onze mi nister van oorlog ep van marine! a. i. Inmiddels was een overvloed van kran sen en bloemen aangedragen en was reeds een groot aantal kostbare geschenken over handigd. Toen moest de heer Bol de huldi ging op het podium besluiten, met moeite nog velen weerhoudend om persoonlijk de luchtmannen te complimenteeren. Dezen werden daarop naar een auto ge leid en allereerst defileerde men toen langs alle rangen op het vliegveld, waar enthou siaste toejuichingen opstegen bij bet pas- se eren. Intussdhen werd de stoet van auto's, een schatting is be'el moeilijk, maar vijftien hon derd zijn er zeker geweest, terug naar Am sterdam gedirigeerd. Na den rondrit over het terrein vertrok de auto met de luchthelden, met bloemen en kransen getooid, naar den uitgang af en in snellen rit reed men in een langen, einde- loozen stoet langs de Ringvaart via den oude Sloler Straatweg stadwaarts. Overal stonden de menschen, soms rijen dik, overal wapperde de nationale driekleur en weer klonk gejuich, De vreugde bij de aankomst. Het was te voorzien dat er in de hoofdstad op den dag van aankomst van de eerste vliegmachine die, eerst uit Amsterdam naar Batavia vertrokken, nauwelijks vijf weken later in de hoofdstad des vaderlands werd terug verwacht, de spanning vóór en de vreugde na dezen terugkeer groot zou zijn. Heel Nederland heeft in gedachte meege leefd met de koene vliegers, die Zaterdag van Neurenberg naar Schiphol kwamen vliegen, op de laatste étappe van hun voorspoedige en roemrijke reisper radio hebben tiendui zenden luisteraars in gedachte de vliegers van Keulen naar Schiphol begeleid en door de trillingen van de lucht hebben zij met be hulp van hun wonderlijke instrumenten van twintigste eeuwsche vinding, de vlieg machine, eveneens een product van deze eeuw, gevolgd op weg naar haar einddoel, Schiphol. De Amsterdammers hebben in de bevoorrechte positie verkeerd de aankomst van de HNADP te kunnen meemaken. En zij hebben daarvan wel gebruik gemaakt. Bij honderden vertrokken zij reeds in de morgenuren per autobus of boot naar het vliegveld en later, tegen den middag begon de uittocht van wielrijders en automobilis ten. Om halfvier was er in heel Amsterdam niet dan met de grootste moeite een taxi te krijgen. En wij prezen ons gelukkig reeds om drie uur per auto van het Leidscheplein naar Schiphol te zijn vertrokken, om bij de aan komst van het vliegtuig tegenwoordig te zijn. Reeds om drie uur van het Leidscheplein, dat wil, bij-normale omstandigheden zeggen, om kwart over drie op Schiphol. Zaterdag hebben \yij er.anderhalf uur over gedaan om per auto naar het vliegveld Schiphol, de Amsterdamsche vlieghaven, te rijden. En ware het niet geweest dat wij een autj behoefden om mee te kunnen gaan in den stoet met de vliegers een paar uur later terug naar de hoofdstad, dan zouden wij ze ker op het einde van den Overtoom zijn uit gestapt, om verder te voet naar Schiphol te gaan. Wij waren er dan zeker eerder ge- weestl De lezer moge zich uit het bovenstaande een begrip vormen van de drukte die er Za terdagmiddag was op de wegen die naar Schiphol leiden, uren reeds voor de landing van de HNADP. Maar de regeling van het kruipende ver keer was goed verzorgd en marechaussée en Rijkspolitie, militairen en controleurs van wege de K.L.M. aangesteld, hadden de rege ling van het verkeer van eenige duizenden auto's volkomen in handen. Ook op en om Schiphol was alles onder leiding van den stationschef van de K.L.M. den heer Nieuwenhuis en den luchthavens- meester van Amsterdam den heer Dellaert, prachtig geregeld en ook hier zorgde een groote politiemacht voor de handhaving van de orde en de verzekering van de veiligheid. Over de heenreis hadden wij ruim ander half uur gedaan. Naar het Amstel-hotel. De terugtocht ging heel wat vlugger. Voorop de auto met de vliegers, beladen behalve met de drie helden met een schat van bloemen en daarachter de deftige ge sloten wagen van den Amerikaanschen ge zant, die den heer Van Lear Black „aan boord" had, de auto met de vrouwen en kinderen van de vliegers, auto's met auto riteiten en K.L.M.-officials, persauto's en., honderden wagens met belangstellenden, die blij waren achter de gangmakende auto met de vliegers tenminste de terugreis naar Amsterdam in een flink tempo te kunnen maken. In snelle jacht ging het langs den Schin kel en onder voortdurend gejuich van hon derden belangstellenden langs den weg be reikte de stoet tegen halfzeven de bebouwde kom. Honderden menschen stonden overal in de hoofdstad reeds uren te wachten op de komst van de vliegers en het viel ons op dat zelfs oude menschen onder degenen die de luchthelden zien wilden, niet zeld zaam waren. Op het vliegveld hadden wij gelegenheid met een zeventigjarige meneer, die van den Amstelveenschen weg naar Schiphol was komen wandelen en ook terug te voet wilde- gaan, een praatje te maken. En het deed allerprettigst aan, te hooren wat de oude heer te vertellen had. „Ik zou" aldus de zeventigjarige, „niet graag deze hüldiging hebbem gemistdat zijn een paar moedige kerels en ik zou ze ik heb zelf twintig reizen op de Oost gemaakt wat graag de hand willen drukken", zoo ging de oude Oost-Injevaarder voort Van vele huizen en gebouwen wapperden vlaggen en op het Leidscheplein voor het aardige gebouwtje van de K. L. M., ver drongen zich den ganschen dag en vooral 's avonds na de aankomst drommen be langstellenden. Bij het Amstelhotel stond het zwart van de menschen en eer de luchthelden, ver moeid, hun vertrekken bereikten, moesten ze nog eenmaal de toejuichingen van het volk, waarvan zij de trotsche zonen zijn, in ontvangst nemen. Nog eenmaalyoor- loopig.want 's avonds in l'Europe werd de huldiging in besloten kring onvermoeid voortgezet. De eermaaltijd. In hotel de l'Europe te Amsterdam hebben Zaterdagavond de Koninklijke Luchtvaart Mij. en het vliegtochtcomité Nederland- Indië den heer van Lear Black, den vliegers Geyssendorfer en Scholte en den werktuig kundige Weber, ter viering van het welsla gen van hun tocht en hun behouden terug komst een feestmaaltijd aangeboden. Gene raal J. C. Snijders, voorzitter van het vlieg- tochtcomité NederlandIndië, fungeerde als tafelpresident. Aan de hoofdtafel zaten, behalve degenen, voor wie deze maaltijd was aangericht, de minister van koloniën, als vertegenwoordi ger der regeering; de Amerikaansche ge zant, de heer Tobin; Sir Siffton Branker, directeur van den civielen vliegdienst te Londen; wethouder J. ter Haar, die namens den burgemeester het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, en kapitein Emmet, attaché voor den marinevliegdienst bij het Ameri kaansche gezantschap. Van de overige aanzittenden noemen wij de heeren Ir. Stephan, directeur van de Fokkerfabrieken; jhr. v. d. Bergh van Heem stede, vice-voorzitter van de Kon. Vereeni ging voor de luchtvaart; E. Heldring, voor zitter van de Kamer van Koophandel te Am sterdam gepvice-admiraal Tidemanden directeur-generaal van de posterijen en tele grafie, den heer Damme; mr. ter Pelkwijck, gemeente-secretaris van 's-Gravenhage, overste Hardenberg, commandant van het militaire vliegkamp te Soesterberg; de hee ren Van Weerden Poelman en Kool hoven en vele andere bekende figuren uit de Nederlandsche vliegwereld. Nadat voorlezing was gedaan van een telegram van Z. K. H. den Prins, dat luidde Voor zijn vertrek naar het buitenland, droeg Z. K. H. de Prins der Nederlanden mij op, U hoogstd'eszelfs bijzondere geluk- wenschen aan te bieden Vij de behouden terugkeer van de F VII en u te verzoeken, zijn gelukwenschen over te brengen aan de passagiers en bestuurders, en laatstge noemde hulde te brengen voor hun schit terende prestatie. w.g. TER MEYTELEN, adjudant. Daarop kreeg, de Minister van Koloniën, de heer Koningsberger het woord, tot het uitspreken van een rede, waarin hij schetste, hoe de afstand met Indië steeds korter wordt. In vijf weken zijn deze vlie gers heen en terug geweest en zij hebben in Indië een week gerust. De Minister her innerde aan den pionierstocht van Van der Hoop en de zijnen Hoe groot hun verdien sten ook waren, hun tocht was een halve tocht. In de drie jaren sindsdien verloopen, heeft de techniek niet stil gestaan. De K.L.M. heeft den passagier niet alleen heen maar ook terug gebracht. En thans de perspectieven In die toekomst zullen ook pakketten voor Indië bestemd, aan de vlieg machines worden toevertrouwd. Wij heb ben een luohtwet in Europa, in wording is een Indisch vliegnet. Er bestaat een Engelsch vliegnet in het Verre Oosten. Ne derland kan een belangrijke trait d'union vormen. Nederland heeft zich overigens niet te beklagen. Er hebben zich de laatste jaren vier belangrijke gebeurtenissen voorgedaan waarop ons land trotsch is. Spr. herinnerde aan de ontdekking te Leiden, om het he lium in vasten vorm te maken; dan aan den tocht van de K XIII, aan de radio-uit zending naar Indië en ten slotte aan de vliegers, die den eersten Amerikaanschen passagier naar Indië heen en weer brach ten. Elke Nederlanders is daar trotsoh op, en in de eerste plaats H. M. de Koningin. De gezant der Vereendgde Staten van Amerika, mr. Rich Tobin, getuigd© van de groote gastvrijheid, welke ons land steeds aan de Amerikanen betoond heeft. Dat de heer Van Lear Black een Nederlandsche machine gebruikt heeft en naar een Neder landsche bezitting is gevlogen, zal zeker de banden tusschen beide landen aanhalen. Als zoodanig is de Leer Van Lear Black een goede gezant. Nog tal van sprekers, o.w. de Amster damsche wethouder J. ter Haar, brachten de vliegers in bloemrijke bewoordingen hulde. De heer Geysendorffer heeft tenslotte als oudste van de bemanning der H-NADP woorden van dank ges-proken voor de ver leende onderscheidingen en voor de hulde hem en zijn medewerkers Scholte en Weber gebracht. Hij verzekerde, dat zij diep getroffen waren door de tallooze blijken van waar deering, welke zij bij hun aankomst op Schiphol van alle kanten en op zoo ondub belzinnige wijze hadden ondervonden. Hij bracht een dronk uit op den vooruitgang van de Nederlandsche luchtvaart. Nog lang bleven de genoodigden met de koene luchtvaarders in opgewekte stem ming bijeen. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau W. van Lear Black, uitgever en eigenaar van de Baltimore Sun te Baltimore (Mary land) G. J. Geysendorfer en J. B. Scholte, vhegtuigbestuurder, en A. Weber, werk meester, allen bij de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën, Een Oorkonde. Van de terugkomst is de volgende gecal- ligrafeerde oorkonde opgemaakt, welke bij de Kon. Luchtvaartmij. zal blijven be rusten „Oorkonde ter herinnering aan de eerste passagiersvlucht van Amsterdam naar Ba tavia en terug, ondernomen door mr. Van Lear Black, vergezeld door zijn dienaar J. Leo Baylin, met een Fokker-vliegtuig F VII Nederlandsche registerteekens H.-N.A.D.P. voor deze reds gecharterd van de Kon. Luchtvaartmijvoor Nederland en Koloniën en bemand door: G. J. Geysendorffer, len bestuurder, J. B. Scholte, 2de bestuurder, A. Weber, werktuigkundige. De«ze oorkonde stelt vast, dat het plan tot dezen tocht op 31 Mei 1927 opkwam, dat alle voorbe reidingen werden getroffen tusschen dezen datum en 15 Juni d.a.v., dat het vliegtuig een normaal diensttoestel was der Kon. Luchtvaartmij., en zonder andere voorzie ningen dan een extra benzine-tank en een extra oliekoeler de vlucht maakte, dat de heenreis aanving op het vliegveld Schip hol op 15-6-27, om 8.31 Amet. Zonnetijd, en eindigde op het vliegveld Tjililitan op 30-6-'27 om 17.07 Indische tijd; dat de terug reis begon op 6-7-'27, om 8.08 Indische tijd, en eindigde op Schiphol op 23-7-'27, om 4 uur 48 min., zoodat de heele reis in 39 dagen met een gemiddelde snel heid van 168.8 K.M.u. over een afstand van 29750 K.M. is volbracht." Deze oorkonde iö ondertteekend door de ministers van oorlog en van waterstaat, door buegemeester De Vlugt, vertegenwoor digers van de Kon. Luchtvaartmij. en het comité Vliegtocht-Indië, alsmede door de genen die dte vlucht hebben volbracht of er aan hebben deelgenomen. De prestatie. Bij de aankomst van de HNADP te Ba tavia hebben wij in den breede uitgeweid over de beteekenis van deze rei9 voor de verbinding van Nederland met de Oost en voor de ontwikkeling van het luchtverkeer. Op 30 Juni bij de landding te Batavia had de HNADP, wij schreven h=t reeds, bijna 15 0000 K.M. gevlogen in dertien da gen. En op den zestienden dag na het ver trek uit Amsterdam, bereikte de Nederiand- sche vliegmachine met zijn Nederlandsche bemanning, Nederlandsch -Oost-Indië. Reeds in den vroegen morgen van den zesden dag na aankomst op Java werd weer voor de terugreis gestart. Langs een eenigs- zins gewijzigde route.... terug naar Am sterdam, dat Zaterdag werd bereikt. De K. L. M.-vliegers hadden bij hun aan komst op Schiphol in 27 vliegdagen, want van de 34 dagen, die Zij sinds 15 Juni weg bleven, gebruikten zij er maar 27 om te vliegen29.746 K.M. afgelegd. Ziehier lezer, kort en zakelijk, hoe het rapport van deze rei9 van 34 dagen luidt: Heen: 15 Juni AmsterdamBudapest 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Budapest-Constantinopel (In Konstantinopel opgeh.) KonstantinopelAleppo AleppoBagdad (In Bagdad gebleven voor genoegen (Na vertrek direct terug naar Bagdad wegens mo tordefect) BagdadBender Abbas Bender AbbasKarachi KarachiAllahabad AllahabadCalcutta CalcuttaRangoon RangoonBangkok BangkokSengora SengoraSingapore SingaporeBatavia 1350 KM. 1460 1070 800 1590 1180 1600 770 1350 790 865 750 1200 14775 En terug: 6 Juli BataviaMedan 1600 7 MedanSengora 563 8 Sengora—Bangkok 865 9 (Te Bangkok gebleven) 10 BangkokRangoon 790 11 RangoonCalcutta 1350 12 H CalcuttaAllahabad 770 13 AllahabadKarachi 1600 14 KarachiBender Abbas 1180 15 Bender AbbasBender Dilam 850 16 Bender DilamBasra 240 17 (Te Basra gebleven we gens zandstorm) 18 Idem. 19 Idem. 20 BasraBagdadAleppo 1283 21 AleppoKonstantinopel 1070 22 Konstantinopel-Budapest- Neurenberg 2200 23 NeurenbergAmsterdam 610 K.M. K.M. 14971 K.M. Bijna dertigduizend Kilometer,in 177Va uur,in 27 vliegdagen, van Ne derland naar Ned.-Indi6 en terug, door Ne derlanders en met een Nederlandsch 'toestel, een Fokker. De naam van den constructeur van het toestel blijft verbonden aan die van de pi loten Geysendorffer en Scholte en van den werktuigkundige Weber, die uitgingen tot verbreiding van Neerland's naam als lucht varende mogendheid en daarin slaagden. Niet in het minst dank zij de voortref felijke eigenschappen van het dbor A. H. G. Fokker geteekende en gebouwde gewone verkeerstoestel, een F-toestel van het (reeds verouderde) type Vila! Mr. VAN LEAR BLACK'S verdere plannen. Ook naar Amerika? De heer Van Lear Black, die heden om twee uur per HNADP, bestuurd door Gey sendorffer en Scholte (Weber gaat niet verder mee) naar Londen en vervolgens naar Glasgow vliegen zal, heeft het voor-. RECLAME. is voor alle soorten van bubi-kapsels, welke in steeds origineeler, veelvnldiger en smaakvoller vorm in de mode ko men, een voorname eisch. Daarom komt voor het buhikopje slechts dét ver zorgingsmiddel in aanmerking, hetwelk aan het haar een groote soepelheid geeft en het tevens een frisschen geur, zachte volheid en zijde- achtigen glans verleent En dit ver zorgingsmiddel isi PixavonI Geen der gewone vloei bare xeepen bezit ook pi aar bij benadering de heilzame toerking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts inge sloten origineele fles- schen) zoowel voor eigen gebruik, alsook in den kapp er ssalon. 6115 nemen nog verder te reizen met deze K. L. M.-piloten en dit Fokkertoestel, naar Denemarken en Zweden en verder naar Bern. En verder vernemen wij, dat de heer Van Lear Black bij zijn terugkomst uit Indië opi nieuw met de K. L. M.-directie onderhann deld heeft over reizen naar Amerika. De heer Van Lear Black zou willen, 'dat de K. L. M. een toestel te zijner beschikn king stelt, om daarmede regelmatig van Europa naar Amerika en terug te kunnen vliegen. De HNADP en de andere toestellen van het type F VII A acht de K. L. M.-directie niet geschikt voor deze vluchten, en ook de nieuwe drie-motorige Fokker, die niet vol doende benzine kan meenemen voor een transatlantische vlucht, achten de K. L. M.i deskundigen niet geschikt voor deze reizen. Wel meenen zij, dat met de nieuwe twee-» motorige machine de vluchten naar Ame rika en terug zouden zijn te maken, maar bij uitstek geschikt wordt ook dit type niet geacht. Daarom zijn thans teekeningen en onL werpen in de maak voor machines, die de K. L. M. in staat zouden stellen aan mr. Van Lear Black's wenschen, om regelmatig naar de Vereenigde Staten te vliegen, te kunnen beantwoorden. Men hoopt binnen een jaar over zulke toestellen Fokkers natuurlijk te bei schikken. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Martina, D. v. Petrus Loos en Maria van Hameren. Elisabeth Maria, D. v. Franciscus Schoonderwoerd en Johanna Margaretiha van Schie. Petro- rella Alida Margaretha de Groninger en Engelina Hogenboom. Overleden: Anthony Hoogenboom 88 j.. Anthonia van Zeil, echtgenoot van An- thonius van der Meer, 50 j. Ondertrouwd: Johannes Gerardus de Rijk, jm. oud 27 j. en Petronella Johanna van Es, jd. 29 j. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. v. Keeken geb. v. d. Zijl, Z. M. Blom geb. Meintsma, Z. A. L. Haze, geb. Qualm, Z. W. Uithol geb. v. d. Stouwe, D. S. Dikker geb. Spanjer, Z. N. Verboom geb. Lam, Z. A. Harting geb. v. Dolder, D. G. W. M. Nieuwenhuijzen geb. v. Os, Z. Gehuwd: C. v. Leeuwen jm. 24 j. en E. A. v. Balen jd. 25 j. D. Koster jm. 28 j. en A. Tijsterman jd. 21 j. Overleden: G. Esveldt, echtg. van K. Uit-- tenbogaard 43 j. C. v. Dobben, echtg. van C. v. Dam 39 j. P. G. Reijers jm. 9 m. G. v. d. Wal, wed. van C. Herrewijn 84 j. Ingekomen: W. v. Kins en gezin, Otweg 13, uit Boskoop. Joha. v. Vliet, Oranje straat 19, .uit Hilversum. H. W. Turk, Ringdijk 1, uit Woubrugge. Ha. de Jeu, O. H. weg 2, uit Den Haag. P. J. van Bergen, Hoorn 69a, uit A'dam. A. Ranke, P. H. str. 78, uit Beverwijk. B. v. Huik, Emmalaan 89, uit A'dam. M. Severijnen, Raadwijkstraat 11, uit Breda. Vertrokken: He. Wagenaar, naar Den Haag, Denneweg 51. M. Verweij, naar Boskoop. Ma. v. Reek, naar Opperdoes. Aa. J. W. v. Son, naar Wassenaar. Ja. Borreman, naar Leiderdorp. Ja. G. v, Blonk, naar A'dam. G. de Flinkstr. 102. A. J. v. Vliet, naar Noordwijk. Suz. C. Kouwen, naar Voorburg. A. W. de Bruin naar Rotterdam, Voorde 146. Ja. J. de Muijnck, naar Aardenburg. P. P. Kra nenburg, naar Bodegraven. De uitreiking van de mobilisatiekruizen op 6 Augustus, zal o.m. worden bijgewoond door Zijne Exc. minister Waszink, als ver tegenwoordiger der Regeering. Minister Waszink zal ook een rede houden. De Mi nister van Oorlog wordt vertegenwoordigd waarschijnlijk door luit.-generaal Muller Massis. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis wordt waarschijnlijk verte genwoordigd door generaal jhr. Roëll. Gere kend wordt op den Commissaris der Ko- 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6