(®t. G. H. Kaars Sypestyn, Heemstede) In 1 iu. 9 min. 40 sec. 12-VOETSJOLLEN KLASSE B: 1. Daph- nia (st. B. J. M. Bothe, Amsterdam) in 1 u. 10 min. 9 sec.2. Blak Diamond (st. J. Bar- zilay, Rotterdam) in 1 u. 11 min. 20 sec.; 3. Marietje (stvr. mej. N. S. Beusekom, Bus- sum) in 1 u. 11 min. 37 sec.; 4. Henny (st. Tjeerd Bouraan) in 1 u. 12 min. 28 sec. SCHELDE JOLLEN (Wildzangprijs): Win naar Watergeus (st. J. H. van de Stadt, Zaandam) in 2 u. 5 min. 40 sec. 's Avonds, toen de avondrust over de Kagerplassen was nedergedaald, verzamel de zich het overgToote deel der zeilers en zeilsters op het sociëteitsterrein, waar in de feesttent ,,The Jolly Night Jazz" met onverwoestbaar enthousiasme en zeldzaam élan zich uitputtend in. een stroom van syncopen, onophoudelijk ten dans noodde. Tot na middernacht duurde het feest; toen werden de lichten gedoofd en werden de verschillende kampementen betrokken. Nog langen tijd klonk het gelach en ge- fcang door de avondstilte, maar langzamer hand verstomden ook deze geluiden en begaven allen zich. ter ruste om in Oen slaap nieuwe krachten te verzamelen voor den dag van morgen...-..j De wedstrijden van Zondag „Kemphaan" wint de ochtend race der zesmeters De kamp der regenbogen Carp for ever. De derde dag van de Kaagweek is onder vrijwel ideale weersomstandigheden verloo- $>en. Niet alleen, dat het den gansehen dag stralend zomerseh was, maar buitendien woei er een frissche stijve bries uit het West-Zuid-Westen, düe het voor sommige iwedstrijdschepen zelfs noodig maakte de zeilen te reven. Zelden zagen wij een dergelijk groot aan tal pleizier- en wedstrijdjachten op de Ka- gerplassen. Honderden witte zeilen en zeil tjes teekenden zich scherp af tegen den blauwen hemel en de woelige banen; vroo- 'lijk wapperden de wimpels en vlaggetjes in den wind; schitterende motorbooten gleden als geruischloos door het water, kortom 't was de Kaag op haar best. Overal vroolijke gezichten van schattige zeilmeis- kes en bruingebrande zeiljongens, allerwe gen leven, kleur, fleur en blijheid. Dit alles gevoegd nog bij een organisatie, die abso luut niets te wenschen overlaat, kan wel niet anders dan den liefhebbers van de mooie watersport het grootst denkbare sportieve genot 6chenken. De inzet van het dagelijksche programma [was als gewoonlijk den 'strijd der zesmeter- ijachten. Piet Hein, de Ruyter, Sally en Kemp haan, die in de volgorde over de startlijn gaan. Van den' beginne af blijft het veld bijeen de Ruyter ligt het ongunstigst aan den wind en verhuisd daardoor al spoedig naar de laatste plaats. Het rak Zweiland-Norremeer ligt sterk in 'den wind en na schitterend kruisen gaan Sally en Kemphaan gelijktijdig om de boei, op korten afstand gevolgd door de Ruyter en Piet Hein. Voor den wind gaat het met dien ballon op naar Dieperpoei; de Piet Hein loopt schitterend in en bijna op één lijn stuiven de trotsche jachten door de uitgekuifde golven op de boei af, die in dezelfde volgorde gerond wordt. Carp houdt ook nu weer den lagen wal, terwijl de andere stuurlieden scherp in den wind opzeilen en daardoor juist de boei op het Norremeer kunnen halen. De Kemphaan, die ditmaal gestuurd wordt docrr ir. Van Hoolwerff, heeft dan de leiding, Sally is tweede, Piet Hein raakt de boei en staakt dientengevolge den 6trijd. Zonder verdere wijziging gaat de tweede ronde in. Gaandeweg komt de De Ruyter de Sally langszij om deze vervolgens te pas- seeren en zelf de leiders te gaan bedreigen. Ir. Van Hoolwerff voelt er evenwel niets Voor. om zich den prijs oip het laatste oogehblik te laten ontnemen en weet zijn .voorsprong te handhaven, In de race der 45-kwadraat-kruiser's was van 6trijd eigenlijk weinig sprake. Walt a .werd opnieuw winnaar met een voorsprong van liefst vier minuten op de Benati II en Föhn. Het Belgische jacht was de eenige con current, die het Bon nog eenigazins lastig maakte, maar toen reeds in de eerste Tonde van de Oiseau bleu, een zaling brak, was het pleit beslecht. Benati II en Föhn voer den een bardnekkigen kamp om de tweede plaats, welke tenslotte met slechts 2 se conden versthil door eerstgenoemde werd gewonnen. De teamwedstrijd der regenbogen had eveneens een zeer regelmatig verloop. In de plaats van de Holland startte de Gaai van ir. Stokhuyzen. De zeilvereeniging „Het Braassemermeer" behaalde ook nu weer het meeste succes, doordat Dolfijn en Hob landia zich respectievelijk eerste en derde pla/atsten, terwijl de Fries „Windekind", de eer van het Noorden ophield door be klag te leggen op de tweede plaats. Dolfijn nam reeds bij den start den kop en bleef ook verder zijn tegenstanders de baas. lies, van de Rotterdamsche Zeilver eeniging lag langen tijd tweede, maar ein digde ten slotte op de vierde plaats. In die handicapklasse D behaalde Sim- merwille een gemakkelijke overwinning, daar de eenige tegenstander, Narmada, den strijd opgaf. In de twaalf-voetsjollen-klasse. gevaren door dames, ging de strijd voornamelijk lus- schen de winnares van Zaterdag, mej. M. Roozen, en mej. A. C. van Heemstra met Trun Toy. Laatstgenoemde had tot aan het laatste rak dé leiding en het leek cr niet naar, alsof de eerste plaats haar nog zou kunnen ontgaan. Edoch, eenige ongelukkige manoeuvres in het laatste rak werden haar noodlottig, waarvan mej. Roozen handig profiteerde en als eerste door de finish ging. Mej. v. Beuse kom, die langen lijd bij het „hoofdpeleton" gelegen had, slaagde er in daarvan weg te loopen werd derde. De wedstrijd der regenbogen was bijzon der rijk aan incidenten. De „Jan Elza", „Dolfijn", „Pieterke" en „Marianne" werden van top gezeild, de overige veertien deel nemers hadden allen de zeilen gereefd. De Laeck raakt al direct bij de start een boei en gaat dus weer spoedig naar den kant. Erger is het gedrang op het Zweiland, „Tjebbe" zeilt finaal over de boei heen, „Schrijverke II" vaart de „Dolfijn" aan; de schoot van de „Gaai" is even onklaar: er was bijna geen oog op te houden. „Winde kind" houdt zich ook nu weer kranig; de stoere Fries trekt zich van het geharrewar niets aan en tijgt er alleen tusschen uit op eenigen afstand gevolgd door „El" en „Hol landia. Daarachter komen „Pieterke" en „Holland", terwijl het overige veld op een kluwen bijeen blijft. „Windekind" blijft gedurig den voorsprong vergrooten en is voor de overige al spoedig onbereikbaar. Wanneer wij op onzen zwerf tocht de regenbogen weer eens tegenkomen, liggen „Pieterke" en „Holland" respectie velijk twee en drie, op de hielen gevolgd door „El" en „Hollandia". Tegen 't laatst der tweede ronde komt „Dolfijn" geweldig opzetten om niim vijf minuten na „Winde kind" als tweede over de eindstreep te gaan. Blijkbaar hadden toen nog meerdere aan varingen plaats gehad, te oordeel en naar het aantal jachten, dat den strijd staakte en de beide protesten tegen „El" en „Hollan dia". Van de racebooten met buitenboord-moto ren, wist Apple—Saucein beide heats de overwinning te behalen, waardoor de stuur man, de heer P. C. van der Grissen tevens den hoofdprijs in dit nummer verwierf. In de middagrace der zesmeters stuurde ir. Doedes wederom de „Kemphaan", terwijl in de „Sally" de heer G. de Vries Lentsch den helmstok hanteerde. „Sally" was na het startschot het beste weg, maar voor den wind loopt de „Piet Hein" verreweg het beste en rondt dan ook de boei op het Zweiland het eerst. „Kemphaan", die na de start tweede lag, gaat vlak bij de boei achter de andere om en raakt daardoor achter. Bij de boei op het Norremeer is de volg orde „De Ruyter", „Kemphaan", „Piet Hein" en „Sally". Dit blijft zoo tot op den terug weg van Dieperpoei naar Norremeer. „Sally" ligt hoog aan den wind en weet de boei juist voor Carp te ronden. „Piet Hein" wil dit kunststukje ook uithalen, maar moet wijken voor „De Kemphaan", die over bakboord komt aanzeilen. In deze volgorde gaat de tweede ronde in. Carp hangt dan een protestvlag in het want wegens een aanvaring van de „Sally" bij de eerste boei op het Zweiland. Als de Vries Lentsch dit ziet, staakt hij onmiddellijk den strijd. De „De Ruyter" en „Kemphaan" blij ven vlak bij elkaar, maar hoe ir. Doedes ook tracht voor te komen, het lukt hem niet; Carp blijft steeds een 20 meter voor en gaat ook het eerst door de finish, De „De Ruyter" werd dus in de voor tot nu toe gezeilde wedstrijden driemaal eerste en eenmaal tweede, zoodat hij momenteel verreweg de beste kansen op den hoofdprijs heeft. Maarde Kaagweek is nog niet ten einde en ,,'t kan verkeèren. zei Breeroö. Van de pittige Vrijbuitertjes wist de win naar van Zaterdag „Dirk Duyvel" ook nu weer de zege te behalen. Erg moeilijk werd het hem overigens niet gemaakt, zooals uit de gemaakte tijden in onderstaand lijstje ten duidelijkste blijkt. De uitslagen van Zaterdag waren: ZESMETERKLASSE (ochtendwedstrijd)1. Kemphaan (st ir. J. C. van Hoolwerff) in 1 ii. 38 min. 28 sec.; 2. Admiraal de Ruyter (st. mr. J. R. Carp) in 1 u. 38 min. 53 sec.; 3 Sally (st. M. de Wit) in 1 u. 40 min. 30 sec.; (Piet Hein opgegeven). TEAMWEDSTRIJD REGENBOGEN: 1. Dolfijn (st. II. II. Garbrecht, Braassemer meer) in 1 u. 50 min. 44 sec.; 2. Windekind (st. D. Oppenhuizen, Sneek) in 1 u. 51 min. 58 sec.; 3. Hollandia (st. G. van Staveren, Braassemermeer) in 1 u. 56 min. 17 sec;; 4. Lies (st. G. P. de Groot, Rotterdamsche Zeil- ver.); 5. de Leede (st. W. Z. v. d. Meij, de Kaag)6. Gaai (st. ir. Stokhuyzen, de Kaag); 7. Rob (st J. Nooteboomf R.Z.V.); „Water zonnetje" (Sneek) niet binnengekomen. SCHELDEJOLLEN: 1. Rietepiet (st. J. D. A. Hellema, Koog a. d. Zaan) in 2 u. 5 min. 23 sec.2. Watergeus (st. J. H. van de Stadt, (Zaandam) in 2 u. 7 min. 45 sec.; 3. My Hobby (st. J. D. Sturuman, Koog a. d. Zaan) in 2 u. 9 min. 50 sec.; 4. Black Bottom. HANDICAPKLASSE D: 1. Simmerwille (st. C. A. Schoemaker) gez. tijd. 1 u. 56 min. 6 sec.; Narmada gaf den strijd onderweg op. 45 KWADRAATKRUISERKLASSE: 1. Wal- ta (st. P. Bon Czn., Amsterdam) in 1 u. 38 min. 35 sec.; 2. Benati II (st. B. Fenenga, Beverwijk) in 1 u. 42 min. 34 sec.; 3. Föhn (st. J. Heinen, Amsterdam) in 1 u. 42 min. 36 sec. Oiseau bleu opgegeven. 12-VOETSJOLLEN DAMESKLASSE: 1. Mir>ke (stvr. M. Roozen, Warmond) in 1 u. 14 min. 32 sec.; 2. Twin Toy (st.vr. A. C. van Heemstra, Warmond) in 1 u. 15 min. 3 sec.; 3. Marietje (st.vr. N. van Beusekom (Bussum) in 1 u. 16 min. 33 sec. RACEBOOTEN MET BUITENBOORDMO TOREN: 1. Apple Sauce (P. G. v. d. Giessen, Krimpen aan den IJsel) le heat 14 min. 53 sec., 2e heat 14 min. 24 sec., totaal 29 min. 17 sec.; 2. Motorglijboot (st. H. Köhler, Am sterdam): le heat 17 min. 20 sec., 2e heat 16 min. 34 sec., totaal 33 min. 54 sec.; 3. Flivver (st. P. J- Wigleven, Rotterdam (le heat 18 min. 06 secr, 2e heat 20 min. 21 sec., totaal 38 min. 27 sec. Apple-Sauce kreeg tevens den hoofdprijs. REGENBOOGKLASSE: 1. Windekind-(st. D. Oppenhuizen, Sneek) in 1 u, 46 min. 56 sec.; 2. Dolfijn (st. H. H. Garbrecht. Amster dam) in 1 u. 51 min. 54 sec.; 3. Pieterke (st. H. Nathan. Amsterdam) in 1 u. 52 min. 20 sec.); 4. El (st. ir. Hoekstra, Den Haag) in 1 u. 55 min. 15 sec.; 5. Maas (st. H. de Goederen. Rotterdam) in 1 u. 58 min. 6 sec. 6. Hollandia (st. C, van Staveren, Oude We tering) in 1 u. 59 min. 26 sec.; 7. Water-. zonnetje (st. Jöh. Zwart, Sneek) in 1 u. 59 min. 36 sec. Opgegeven hadden Gaai," Tureluur, Tjeb be, Meteor en Holland; de Laeck raakte een vlag; „El" en „Hollandia" voerden de pro testvlag. SCHOUWEN, KLASSE O. D.: 1. Hermine (st. A. Sprenger, Loosdrecht) in 2 u. 4 min. 18 sec.; 2. Watergeus II (st. F. W. G. Mete- lerkamp Cappenberg, Amsterdam) in 2 u. 6 min. 24 sec. 10 KWADRAAT KRUISERKLASSE1. Treub III (st. G. H. Kaars Sypesteyn, Heem stede) in 1 u. 54 min. 50 sec.; 2. Treub I (st. J. van Thie'l, Haarlem) in 1 u. 56 min. 19 sec.; Contramina opgegeven. VRIJBUITERKLASSE: 1. Dirk Duyvel (st. J. F. Deenik, Amsterdam) in 1 u. 45 min. 42 sec.; 2. Sam Cornelisse (st. ir. J. Loeff, Amsterdam) in 1 u, 54 min. 38 sec.; 3. Kaper (st. P. J. Bosch van Drakestein, Lage- Vuursche) in 2 u. 4 min. 11 sec., SCHELDEJOLLEN (Wildzangprijs): Win naar „Rietepiet" (st. S. Keyzer) in 2 u. 5 min. 32 sec. ZESMETERKLASSE (middagwedstrijd): 1. Admiraal de Ruyter (st. mr. J. R. Carp) in 1 u. 38 min. 8 sec.; 2. Kemphaan (st. ir. L. Doedes) in 1 u. 38 min. 31 sec.; 3. Pie-t Hein (st. H. J. Pluygers) in 1 u. 39 min. 19 sec.; Sally opgegeven. 12-VOETSJOLLEN KLASSE A: 1. Bern (st. B. Maas, Hilversum) in 1 u. 6 min. 27 sec.'; 2. Snor (st. G. H. Kaars Sypesteyn,, Heemslede) in 1 u. 7 min. 30 sec.-, 3. Annne- ke II (st. G. F. Bdhré, Rotterdam) in 1 u. 7 min. 47 sec.; 4. Karekiet (st. E. R. Zweep, Rotterdam) in 1 u. 8 min. 25 sec.; 5. Halla (st. K. H. Obst, Rotterdam) in 1 u. 8 min. 37 sec. 12-VOETSJOLLEN KLASSE B: 1. Black Diamond (st. J. Barzilay. Rotterdam) in 1 u. 8 min. 59 sec.; 2. Boffiel (st. E. G. v. d. Stadt. Zaandam) in 1 u. 10 min. 14 sec.; 3. Ideaal (st. J. Karreman) in 1 u. 10 min. 29 sec.; 4. Clan (st. H. Leegstra, Bussum) in 1 u. 11 min. 8 sec.-, 5. 'Marietje (st.vr. mej. Nelly van Beusekom) in 1 u. 11 min. 14 sec. „Frank" omgeslagen. L&WNTENNIS. DE INTERNAT. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWUK. Hoe Timmer het heeren- enkelspel won Succes sen van Frl. Anssem. (Van onzen eigen verslaggever.) Het tournooi op de fraaie Casino-banen te Noordwijk-aan-Zee om de internationale kampioenschappen is gisteren beëindigd, en wanneer wij nu terugblkken dan moet wor den geconstateerd, dat de organiseerende vereeniging het met het weer waarlijk niet slecht heeft getroffen. Alleen Zaterdagvoor middag dreigde de regen als spelbreker op te treden, doch overigens konden de wed strijden ongestoord worden afgewerkt. Waarom de leiding het .dan ten slotte nog zóó op den Zondagmiddag heeft laten aan komen. dat om 7 ifiir de finale van het heeren-dubbelspel nog moest worden ge streden is ons een raadsel, en het lijkt ons verkeerd bovendien omdat het ongunstig werkt op de interesse van het publiek, dat tegen dat uur tot een minimum was ge slonken. Veel verrassingen hebben de wedstrijden Zaterdag noch Zondag gebracht. Op eerst- genoemden dag kon eigenlijk alleen het terugtrekken van den Duitscher Hanne- mann in z'n semi-finale tegen Fisher als zoodanig worden beschouwd. Met 2 van de "3 gewonnen sets stond de Duitscher er lang niet slecht voor en het is per saldo voor' iedereen onbegrijpelijk gebleven, waarom hij plots midden in de vierde set, toen hij ta melijk vermoeid scheen, de tien minuten rust opeischte, waarop hij op d&t moment geenerlei rechten kon doén gelden. Het ge volg was, dat Hannemann zich terugtrok en Fisher gisteren in den eindstrijd kwam tegen Timmer. Een reprise dus van het tournooi van de M. E. T. S.I liet is voor beide spelers een zware kamp gewordep, die niet minder dan vijf sets heeft geduurd en die tot het laatste moment spanning heeft gebracht. Hoe weinig leek het daar in den, aanvang opl Timmer begon goed en wist door zijn zuiver geplaatste drives heel spoedig een 40 voorsprong te nemen op Fisher, den ver-Engelschten Siamees, die tevergeefs naar eenige vastheid zocht. Maar dra kwam ook de ommekeer. Steeds beweeglijker en zekerder werd Fisher, terwijl Timmer's tempo vertraagde. Onze landgenoot bepaalde zich tot een vrij monotoon baseline-spel, dat niet sterk genoeg bleek om z'n tegenstander to overtroeven. Om beurten werd er set na set genomen, zoodat de vijfde de beslissing moest brengen. Fisher scheen te zullen gaan winnen, bleef steeds een game voor tot 45. Maar toen kwam. de ommekeerl Tim mer herleefde, werd sneller, plaatste zui verder en harder en waagde zich eenige malen met succes aan het net, om eerst ge lijk te komen (5-^-5) en dan met 75 de partij te winnen en het internationale kam pioenschap in de wacht te sleepen 1 t Dezelfde twee spelers wonnen gezamen lijk zonder veel moeite in de finale van het h e e r e n-duibb el sp el tegetn Eilers en Wetse- laar, terwijl Fisher met Frl. Kallmeyer ge slagen werd in den eindstrijd van het ge mengd duibbelspel door Frl. Aussem en Hanneimann, die aanmerkelijk sterker ble ken te zijn, mede door vermoeidheid van Fisher zoo kort na zijn match tegen Timmer Trouwens: mej. Aussem, de Duitsche „Su zanne", was dezen Zondag wel zeer succes-. vol. Zonder bepaald schitterende slagen op haar repertoire te hebben demonstreerde zij een buitengewone vastheid, gepaard aan groote beweeglijkheid. In het dames-enkelspel kreeg mej. Kall meyer tegen haar geen schijn van kans, on danks haar harde slagen, In het dames-dubelspel, tenslotte, was de combinatie Aussem'Kallmeyer een klasse beter dan het dubbel mevr. Stjaubmej. Vriesendorp, dat weinig anders kon doen dan verdedigen en met sprekende cijfers werd geslagen. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel (intern, kamp van Ne derland): 4e ronde: II. Timmer sl. mr. M. R. Rinkel 6—1, 6—0, 6—2; H. C. Fisher sl. M. Wetselaar 61, 61, 62. Halve beslissing: H. C. Fisher sl. W. Han nemann 6I, 3-^-6, 06, 41 (ret.); II. Timmer sl. G. Castendijk 60. 62, 75. Beslissing: H. Timmer sl. H. C. Fisher 5—7, 6—3, 1—6, 6—3, 7—5. Dames-enkejspel (intern, kamp. van Ne derland: halve beslissing: Frl. C. Aussem sl. mej. M. Rollin Couquerque 62, 60. Beslissing: Frl. G. Aussem sl. Frl. I. Kall meyer 61, 63. Gemengd dubbelspel: 3e ronde: Frl. C. Aussem en W. Hannemann sl. mej. A. Zoet hout en A. Knappert 61, 75; mej. M. Rollin Couquerque en G. R. Castendijk sl. mevr. M. Driebeek en J. A. Pennink 36, 6—2, 6—1. Halve beslissing: Frl. I. Kallmeyer en H. G. Fisher sl. mej. M. Rollin Couquerque en G. R. Castendijk 86, 62; Frl. C. Aus sem en W. Hannemann sl. mej. M. C. Can ters en O. Koopman 64, 86. Beslissing: Frl. C. Aussem en W, Hanne mann sl. Frl. I. Kallmever en H. C. Fisher 6—4, 6—3. Heeren-Dubbelspel3e ronde: W. Lim- per en W. Hanneman sl. J. v. d. Heide en F. Kuinders 61, 64, 46, 75. Halve be&Dissing: M. Wetselaar en H. G. Eilers sl, W. Limper en W. Hanneman 3—6, 8—6, 6—3, 6—2. BesLLssingH. Timmer en H. C. Fisher sl. M. Wetselaar en EL G. Eilers 63, 62, 6—2. Dames-Dubbelspel: Halve beslissing: mevr. Straub Jansen en mej. Vriezendorp sl. mej. M- Rollin Couquerque en mevr. Driebeek 6—3, 4—6, 6-2. Beslissing: FiT. I, KaUmeyer en Til. C. Aussem sl. mevr, Süraub Jansen en mej. C. Vriezendorp 662. Heeren-Enkelspel B Halve beslissing J. D. v. d. Berg sl. R. C. Gütermann 62, 6—3. Beslissing: J. D. v. dL Berg sl. F. Kuin ders 3—6, 6—2, 6—1. Dames-Enkelspel B 3e ronde Frau Rich, ter sl. Frl. I. Simon 10—8, 4—6, 6—2. Halve beslissing: mej. T. de Jong sl. Frl. G. Simon 6—4 6—0; Frau Richter sl. mevr. W. Hartkamp 61, 6—0. Beslissing: Frau Richter sl. mej. T. de Jong 46, 6—0, 75. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". De wereldkampioenen mej. Baron en mej. Den Tnrk komen. Naar wij vernemen is het aantal inschrij vingen voor de wedstrijden van „De Zijl" buitengewoon groot. Zij zijn: voor 't volks zwemfeest op Woensdagavond a.s. in totaal 50; voor de onderlinge wedstrijden op Don derdag a.s., in totaal 80 en voor de natio nale wedstrijden op Zaterdag a.s. in totaal 90. Tot de laatsten behooren o.a. mej. M. Baron (wereldkampioene 200 M. schoolslag) mej. W. den Turk (wereldkampioene 100 M. rugzwemmen), mej. M. Braun, mej, T. Bau- meister en mej. Truus Klapwijk en de hee- ren Th. de Man, P. van Ommeren, J. Prins en de gebrs. De Haas, HOLLANDSCHE DAMES TE KOPENHAGEN. Mej. Baron verliest. Gisteren hebben de Hollandsche dames Baron en Braun- deelgenomen aan de inter nationale zwemwedstrijden te Kopenhagen. Vooral mej. Braun heeft mooie successen geboekt. Zij werd op de 100 M. vrije slag en de 100 M. rugslag eerste. De wereldkampioene op de 200 M. school slag, mej. Baron, zag zich geklopt door mej. Jacobson, de Deensche zwemster, die ook de vroegere wereldkampioene de Zweedsche zwemster Haselius geslagen heeft. De uitslagen zijn als volgt, naar de „Maandagmorgen" meldt: 200 M. schoolslag: 1. mej. Jacobson, De nemarken, 3 m. 20.1 sec., 2. mej. Baron (O.D.Z. Nederland) 3 m. 24.1 sec. 100 M. vrije slag: 1. mej. Braun (O.D.Z. Nederland) 1 m. 16.6 sec.; 2. de kampioene van Denemarken mej. Olsen, in 1 m. 20.6 sec.; 3. mej. Baron. 100 M. rugslag: 1. mej. Braun, 1 m. 28.6 sec.; 2. mej. Olsen 1 m. 37.6 sec. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT Weer een record verbeterd. Te Utrecht zijn gisteren nationale wed strijden gehouden door de U. Z. C., waarbij L. ICorpershoek (R. Z. G.) het Ned. record 200 meter schoolslag met één seconde ver beterde en op 3 min. 4 sec. bracht. Op den zelfden dag zijn tevens de finales gespeeld van den waterpolo-dag. De uitslagen wa ren: 3e afdeeling: U. Z. C. IllR. Z. C. II 25; 2e afdeeling: R. Z. C. IA. Z. II 05 lste afdeeling: U. Z. C. IDolfijn I 15. ATHLETIEK. DE ATHLETIEKDAG VAN DEN L. A. K. Dank zij de begunstiging van mooi weer Is de eerste athletiekdag, door den L. A. K. georganiseerd, tot een succes geworden. De belangstelling van de zijde van het publiek viel mee, het veld achter Pomona was goed in orde gebracht, de deelneming bevredi gend. Vlot op tijd werd het programma ten einde gevoerd in onderling de beste ver standhouding en de prestaties zijn in menig opzicht te loven. Zou voor Leiden de tijd komen, 'dat de athletiek, totdusver de asschepoes onder de sporten, meer op den voorgrond zal treden? Laten wij het hopen. Eindelijk, zou men kunnen zeggen, maar, niet waar, beter laat dan nooit. De wedstrijden werden bijgewoond door den heer Wesseling, secretaris-penning meester van den Z. H. A. B., die de regeling ten zeerste prees. Voor deze regeling komt een speciaal woord van erkenning toe aan de bestuursleden v. d. Lof en Koopmans, die daarvoor op zoo uitnemende wijze heb ben zorg gedragen Jammer staan nog zooveel voetbal- en korfbalclubs afzijdig. Moge dat anders wordenl De wedstrijden leverden volgend result taat op: Deelgenomen werd door leden van: A. S. C Donar en U. V. S. en van Nieuw-Brun- hilde. 100 M. hardloopen dames: le pr. mej. A. de Bruin (N. B.) in 14 1/5 sec.; 2e pr. mej. B. Iloogendoorn (N. B.), in 15 sec.; 3 was mej. R. Staal in 15 3/10 sec. Speerwerpen dames: le pr. mej. R. Staal (N. B.), 22 20 M.; 2e pr. mej. L. Hoogen doorn (N. B.), 19.80 M. Vèrspringen dames: le pr. mej. R. Staal (N. B.) 4.71 M.; 2e pr. mej. B. Hoogendoorn (N. B.) 4.59 M.; 3 was mej. A. de Bruin (N. B 4.34 M. i 80 M. hardloopen meisjes: le serie 1. G. Hoogendoorn, 11 sec.; 2. A. van Kluive, 12 3/5 sec.; 3. B. Raadsen, 12 4/5 sec.; 4% L. Bakker 12 4/5 sec. 2e serie: 1. R. Hoge woning 12 sec.; 2. N. van Zijp, 12 4/5. Beslissing: le pr. G. Hoogendoorn, 11 sec. 2e pr. R: Hogewoning, 12 1/5 sec. ;3. A. v. Kluive, 12 3/10 sec.; 4. N. van Zijp. Vèrspringen meisjes: le pr. G. Hoogen doorn, 4.60 M.; 2e pr. A. v. Kluive 4.35 M. Een troostprijs verwierf L. Backer met een sprong van 4.25 M. Alle meisjes-deelnemers waren van N. B. Een extra-prijs werd toegekend aan mej. R. Staal, die van de dames over het geheel de beste resultaten verwierf. Hardloopen 100 M. hceren: le serie: 1. H. A. Bonte (D.), 114/5 sec.; 2. J. Graven- daal (D.), 12 2/5 sec.; 3. H. Laman (U. V. S.) 13 3/5 sec. 2e serie: 1. A. Buttler (D.), 114/5 sec.; 2. M. Hoexum (D.), 12 1/5 sec.; 3. J. Fontein (A. S. C.), 12 2/5 sec. 3e serie: I. W. Gravendaal (D.), 12 sec.; 2. L. Boom (U. V. S.), 12 1/5 sec.; 3. G. Jager (D.), 12 2/o sec. 'le'halve beslissing: 1. A. Buttler, 117/10 sec.; 2. Bonte, 12 3/5 sec. 2e halve beslis sing: 1. M. Hoexum, 114/5 sec.; 2. W. Gra vendaal, 11 9/10 sec. Beslissing: le pr. A. Buttler, 117/10 sec.f 2e pr. H. A. Bonte, 12 sec.; 3 was W. Gra vendaal, 12 1/10 sec. Heegspringen heeren: le pr. W. Graven- daal (D 1.51 M.; 2e pr. M. Hoexum CD.), 1.46 M. Speerwerpen heeren: le pr. S. Meerburg (U. V. S.), 42 M.; 2e pr. H. Laman (U. V. S.) 30.30 M.; 3 was W. Gravendaal (D.), 29.94 M. Kogelstooten heeren: le pr. W. Graven, daal (D.), 8.73 M 2e pr. G. Jager (D 8.59 M.; 3 was S. Meerburg (U. V. S.) 8.46 M. 800 M. hardloopen: le pr. M. Hoexum CD.), 2 m. 16 sec.; 2e pr. M. v. Mens (D.), 2 min. 20 2/5 sec.; 3e pr. G. de Lange (U, V. S.). 2 min. 23 5/10 sec.; 4. was C. Na- dort (D.). 80 M. hardloopen jongens: le pr. N. v. d. Lof (D.), 10 2/5 sec.; 2e pr. H. Hemerik (D.) 10 3/5 sec.; 3 was J. Thijsesn (D.l, 112/5 s. Estafette 4 x 100 M.: 1. Donar I, 48 4/5 s. 2. Donar II. 50 sec.; 3. U„ V. S., 50 4/5 sec. Donar II deed afstand van den 2en prijs ten bate van U. V. S. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter, den heer B. W. Menk- horst, die een hartelijk woord van dank bracht aan de leden der jury en de schen kers van medailles en kunstvoorwerpen, den L. A. K. steeds warm in aller belang stelling aanbevelend. De eerste athletiekdag Is een mooie dag geweest. ROEIEN. OM DE NATION. KAMPIOENSCHAPPEN. Njoid naar Como? Te Sloten zijn Zaterdag de eindwedstrij- deii gehouden voor de nationale kampioen schappen. In het sciff-nummer won Tromp (Spaarne) van Cox (Spaarne), die omviel. Z'n tijd was 7 min. 31 sec. Vervolgens komen die Leythe en de Am- stel aan den start voor de twee zonder stuurman. De Amstel neemt dadelijk een voorsprong van 1/4 leDgte, die de Amster dammers al spoedig tot een lengte vergroo ten. Op 1000 meter is het verschil l'/a lengte. Die Leythe loopt iels in, doch die krachtsinspanning blijkt le groot le zijn, want op ongeveer 1600 meter geelt de boeg van die Leythe op. Wel hervat hij dadelijk, doch slechts voor korten tijd, want 100 me ter verder geeft hij opnieuw op, waardoor de strijd is beslist. Amstel wint in 7 min. 8 sec. De winnende ploeg bestond uit Fortuin en Brandsma. In het nummer dubbel scull gaat de strijd tusschen De Hoop en Dare Devil waarbij laatstgenoemde ploeg won met vele lengten in 7 min. 9 3/5 sec. Het laatste nummer is de beslissing voor de acht, tusschen Laga en Njord. Njnrd is het snelste weg. Na 100 meter zijn beide ploegen weer gelijk en zoo wordt het voorloopig een boord aan boord race. Op 500 meter zijn de ploegen nog vrijwel gelijk. Daarna komt NjoTd echter langzamer hand naar voren, niettegenstaande Njord vrijwel voortdurend een sneller tempo slaa^ Op 1000 meter heeft Njord 1/3 lengte voor sprong. Laga spurt verschillende malen om den achterstand te verkleinen, doch Njord weet telkens het verschil te handhaven. Op de 1000 meter leidt Njord met 1/2 lengte. Weer spurt Laga; de Delftsche ploeg brengt het verschil op 1/4 lengte. Beide ploegen spurten tegen het eind en met 1/4 lengte verschil wint Njord. De winnende ploeg bestond uit Tromp (boeg), Poortman, Beudeker, Andrese, Schel- tema Beduin, Kok, Zijlstra Redelé (slag) en Hora Siccama (stuurman). Zaterdagavond vergaderde het bestuur van den Ned. Roeibond ten einde te bepalen, welke ploegen zouden worden uitgenoo digd ter afvaardiging naar de Europeesche roeikampioenschappen te Como. Uitgenoodigd zullen daartoe worden: Vier met stuurman: Laga. Twee met stuurman: Amstel. Twee zonder stuurman: Dare Devil Club. Skiff: Tromp (Hel Spaarne). Voor dubbei-scull en vier zonder stuur man worden geen clubs uitgenoodigd. De Njord-acht zal worden uitgenoodigd zich eventueel ter beschikking te houden, t-j 23

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10