HERINNERINGEN ^/«Standard Camera JOHAN GEIJTENBEEK, zijn voor U van onschatbare waarde. AGENDA. GEMENGD NIEUWS. %^cj.Filmpack's, Rolfllms, Platen, Papieren en Hulpmiddelen steeds versch voorradig. Breestraat 79 - FOTOHANDEL - Telefoon 1851 VISSCHERIJ-BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. Zaterdag. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Bidstond. 8 uur nam. Hotel „Kasteel Oud-Wassenaar", te Was senaar. Bal-champêtre. 81/» uur. Zondag. Atletiekwedstrijden L. A. K., terrein achter Pomona a. d. Rijnsburgerweg. 2 uur. „Zomerzorg": Een avond van jolijt, caba ret en dancing. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinêe te 2 uur. „Luxor-fheater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. Scala (Den Haag): Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli a.s. tot en met Zondag 24 Jub waargenomen door de apotheken van do heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagochtend 8 uur waargenomen door de doctoren Kors, Rassers, Seret en Van Voort- huysen. Te 0 eest geest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 1916. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur da. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. hiiftiec en nam. 6 uur, de. Meijermg. SASSENHE1M. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Krijkamp. Ger. Kerk: Voorm. 9*/« uur en nam. 5 u. ds. Boeijenga. Ned. Prot. Rond: voorm. halfelf, Juliana- laan, ds. D. Drijver, van Haarlem. WOUBRUGGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7'/i uur, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. D. Nauta. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, de heer van der Meer, godsdienstonderwijzer te Noordwijk, en 's avonds 7 uur, ds. Kloots. Geref. Kerk: Voorm. 10 en 's avonds 7 u., de heer P. Koster, van Valthermond. Rem. (Geref.) Gemeente, v.m. halfeli, ds, Cramer. BI NED. HERV. KERK. Tweetal: Te Viezenveen: Ti Tak, te Ze venhuizen (Z.-H.) en J. C. H. Romijn, te Workum. Beroepen: Te Huizen (N.-H.): P. J. Steen beek, te Kampen. Aangemomen: Naar Haarlem: F. Postma, predikant-directeur van het Diaconessen- huis te Haarlem. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Delft: P. de Smit, te Bos koop, ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. Derde zitting. Tot lid van het College van Toezicht op het beheer wordt verkozen dr. G. J. Wey- land en tot zijn secundus ds. D. Zoete. Tot lid in den Raad van beheer voor de predikantstraktementen wordt benoemd ir. G. W. E. van Voorst van Beesd. Tot bd in den Raad van Beroep mr. H. J. H. Tjjssens. De president begroet den quaestor-gene raal en deelt hem mede, dat de Synode hem ontheven heeft van alle verantwoorde lijkheid voor zjjn beheer over het dienstjaar 1926 en hem uit te noodigen zich met de administratie te blijven belasten. Tevens zal de secundus van den quaestor-generaal wor den uitgenoodigd zqn betrekking te blijven bekleeden. Overgegaan wordt tot de behandeling van de financieele aangelegenheden. Allereerst komt aan de orde het Fonds voor Noodlijdende kerken en personen. De collecten brachten f 425.69, de giften f83.50 en de renten f37.74 minder op dan het vorig jaar, ook ditmaal ontving men weer een gift van f 2000 van H. M. de Koningin. Voor kleine toelagen aan gemeenten en personen wordt f9375 bestemd; voor groote toelagen blijft dan over f28.569. De voordrachten der Synodale Commissie worden aangenomen. Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften. Wederom gaf H. M. de Koningin een gift van f 750. De inzamelingen braohten f 49.451/3, de renten fl3.54y3 minder op dan het vorig jaar. Voor uitkeering kan worden bestemd f5125 De voordrachten worden aangenomen. Fonds ter verbetering der sobraalste pre- dikants-traktementen. De vrijwillige bijdragen verminderden met 176.16i/a, de renten met f 57.67'/2. Met groote dankbaarheid werd wederom f30.000 va» het Fonds „Aanpakken" ontvangen. Het minimum der traktementen kan weer orden vastgesteld op f1650 met vrije woning en 150 voor belasting. Het bedrag der voordrachten is f53.533. Algemeene weduwen- en weezenbeurs. De inkomsten vermeerderden met f 192.50 voornamelijk wegens grootere ontvangsten predikanten, wien de bevoegdheid van emeriti is verleend. Aan baten en giften werd f3627.87 meer ontvangen voornamelijk we gens grootere ontvangsten aan vacature- gelden. Aan rente werd f361.43 meer ontvangen dan het vorig jaar. Een uitkeering werd gedaan aan 383 weduwen, 7 minderjarigen en 17 erven. Het totaal bedrag der uitkeeringeu bedroeg f 11.817.79. De uitkeering voor dit jaar wordt weder om bepaald op f205 met ten bijslag van f85 in bet geheel dus op f290. Aangelegenheden van de Synodale Bijbel vertaling van het N. T. en van den Vervolg bundel op de Evangelische Gezangen. Ingevolge het besluit van de Algemeene Synode werd £500 op het Studiefonds over geboekt en f 500 op het Fonds tot ver betering der schraalste predikantstraktemen ten. Than3 wordt voorgesteld f750 over te schrijven op het Studiefonds en f750 voot het Fonds tot verbetering der schraalste predikants traktementen. De Commissie van toezicht op den druk en de uitgave der Evangelische Gezangen zond bericht, dat door haar in 1926 zijn geteekend 107000. titels, terwijl door de leden van het Moderamen 7623 titels van verschillende uitgaven van den Vervolgbundel werden geteekend. Algemeene kas. Aan achterstallige quota werd f 1835 ont vangen benevens f365.50 achterstallige euperquota. Aan achterstallige bijdragen van do Diaconieën kon f930 worden geboekt. De opbrengst van den verkoop der Syno dale Reglementen bedroeg f510.91. Hulppensioenfonds voor emeriti-predikan ten Het aantal deelgerechtigde gemeenten be draagt thans 379 met 523 plaatsen. In het geheel werd aan oontributies f 5010 ont vangen, waaronder f220 achterstallige con tributies. Aan giften pn vrijwillig verhoogde con tributies kon f 50 worden geboekt. Een uitkeering werd gedaan aan 44 pre dikanten en 3 erven. De uitkeering werk voor dit jaar bepaald op f 130. Studiefonds. Door de heeren administra teuren van het fonds „Macer Tak" werd weer f400 ter beschikking gesteld. Met de haten uit den Vervolgbundel en de toelagen uit het Fonds „Macer Tak" is voor uit keering beschikbaar f 1500. Generale kas. De ontvangsten bedroegen f 65.221.79i/a, waaronder i4.049.62ya ge kweekte rente. Voor uitkeering is beschikbaar f 51.825.31. DE GEREFORMEERDE KERKEN. In antwoord op het adres van 58 leden der Geref. Kerk te Leeuwarden heeft de kerkeraad het volgende verklaard: 1. dat zulke pogingen (tot hereeniging n 1. met de Geelkerkengroep) alleen sans van slagen hebben, wanneer van weerszijden de herstelling van de eenheid ernstig wordt begeerd, waarvan door de adressanten de teekenen niet zijn aangewezen, terwijl alle voorbarige pogingen de klove eerder ver- grooten dan dempen; 2. dat de breuk is uitgegaan van degenen, die het verband onzer kerken hebben ver broken, en daarom de pogingen om to sla gen eerder van hun zijde behooren uit te gaan. De kerkeraad besloot dus, aan adressanten to berichten, dat hij om genoemde over wegingen aan hun verzoek om pogingen tot hereeniging bij de Synode aan te wenden, niet kan voldoen. NED. HERV. GODSDIENSTONDER. W1JZERSVEREENIGING. In het Gebouw voor K. en W. te Utrecht is de 55ste jaarvergadering gehouden van de Ver. van Godsdienstonderwijzers bij ds Ned.-Herv. Kerk. Voorzitter was de heer K. Teeling, rit Amsterdam. De heer J. Kool, secretaris van het Fonds tot uitkeering bij overlijden, deelde mede, dat het Fonds thans reeds 50 jaar zjjo gezegend werk heeft mogen verrichten. Als plaats voor de volgende vergadering werd Amersfoort aangewezen. Aan de vereeniging „Simeon" tot steon aan bejaarde leden-godsdienstonderwijzers werd hierna gelegenheid gegeven haar jaar vergadering te houden. De heer A. van Os, van Amsterdam, leidde deze vergadering, de secretaris gewaagde in zijn verslag van groote verliezen aan donateurs en begun stigers, en drong zeer op activiteit bij de werkende leden aan. De penningmeester zou gaarne het bedrag der uitkeeringen verhoo- gen, ook hij wekte tot verhoogde krachts inspanning op. In de middagvergadering hield de heor Van Os een voordracht over: „Een en ander over de titels der Psalmen". De heer Fey hield een inleiding over: „Alcohol en Volks leven". Op eenige voordrachten volgden nog eenige dscusseiis. De vergadering werd daarna met dank zegging gesloten. DIEFSTALLEN VAN ALCOHOL OP GROOTE SCHAAL. Den. laatsten tijd had men argwaan ge kregen tegen twee knechts van de apotheek van het Ziekenhuis aan den Cooleingel te Rotterdam G. W. A-, 30 jaar, en W. K. M., 49 jaar. Men vermoedde, dat zij zich alcohol uit de apotheek toeëigenden. De politie werd met dit vermoeden in kennis gesteld en op een avond werd A., toen hij uit het ziekenhuis kwam, gevolgd. A. ging naar Schiedam en werd da^r aangehouden. Op hem werden teen vier flesschen gevon den, welke te zamen drie liter alcohol be vatten; welke alcohol uit de apotheek van het ziekenhuis was gestolen. Het voortge zette onderzoek wees uit, dat JlVt K. M. zich ook aan diefstal had schuldig ge maakt. Ook hij werd aangehouden en toeD kwam het volgende aan het licht. De laatste 10 a 12 jaar hebben de beide apothekersknechts vrijg geregeld alcohol uit de apotheek weggenomen. Een enkele maal gebruikten zij het vocht om er voor zich zelf borreltjes van te maken, maar ver reweg de meeste keeren weTd de buit naar Schiedam gebracht en daar verkocht aan den eau-de-cologne-fabrikant J. H. Een enkelen keer is de alcohol ook nog aan derden geleverd. De diefstajlen werden ge regeld een paar maal per week gepleegd en gemiddeld werd per week zes tot acht liter alcohol gestolen. In het geheel is dus min stens 35 40 H.L. gestolen. Bovendien hebben A. en M. zich nog geregeld schuldig gemaakt aan diefstallen van zwachtels. Ook dit is niet bemerkt. De eau-de-cologne-fabrikant H. is, zoo- dra hij hoorde dat A. was aangehouden, gevlucht. A. en M. zijn opgesloten. DOOR DE TRAM GEDOOD. De 65-jarige G.. besteller in dienst van den heer H. J. J. Reynierse, reed in Heem stede op een driewielige transportfiets. Hij kwam uit Bennebroek en reed rechts van het schuine pad tegenover het raadhuis. Tohen de electrische tram uit de richting Groenendaal naderde en de bestuurder signalen gaf, wéék G., die wegens de hoo rnen niet naar rechts kon uitwijken, naar links uit en kwam dus op de liinkertram- baan. Hier naderde voor hem een electri sche tram uit Haarlem en hoewel de be stuurder daarvan een vrij uitzicht van ze ker wel 40 meter had, stopte hij net, maar reed boven .op de transportfiets. G. werd zwaar verminkt onder de tram weggehaald en naar de Mariast-ichtmg te Haarlem ver voerd. Zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd, is G. gisternacht overleden. Het ongeluk is juist op den verjaardag van G.'s vrouw gebeurd. MOTORONGELUK. Donderdagavond is de 24-jarige Van den Brink, op den Laarderweg te Hilversum, doordat hij de controle over zijn stuur ver loor, met zijn motorfiets over den kop ge slagen. Met een ernstig gekneusd rechter been is hij opgenomen. Men vreest, voor een hersenschudding. EEN WOESTELING. Een dezer dagen kwam zekere J. M. uit Veenendaal des avonds ver boven zijn thee-water in de Hoofdstraat aldaar toen hij plotseling zijn mes trok en op een voor- bijgaanden fietser afging. Gelukkig wist deze juist een snelle wending te maken, waardoor het gevaar was geweken. Dit scheen volgens genoemd heerschap niet voldoende. Hij liep verder zwaaiend de straat in en wilde een reiziger, die naar den trein moest, aanvallen. Deze wist den woesteling te ontkomen, door het op 'n loopen té zetten. De man ging verder met dreigen en vloeken doöri Toën hem een beer en dame passeerden, stak hij het mes in de hoogte en onder den uitroep ,,daar heb je weer een kapitalist'*, viel hij den heer aan. Deze en zijn vrouw vluchten in een huis, achterna gezeten door M. Hij drong zelfs tot de keuken door, maar de kapi talist" was niet te vinden. Spoedig waren er veel menschen aanwezig, doch niemand had den „durf" hem aan te vallen, leder vluchtte zijn huis in en de Hoofdstraat bleek ten slotte alleen voor den woeste ling te bestaan. Hij bleef doorgaan met dreigen en vlóéken, zoo lezen wij in de „Tel." Eindelijk kwam de burgemeester tér plaatse, die kordaat ingreep en hem ar resteerde. Gistermorgen is hij, daar hij ook nog voorwaardelijk veroordeeld was, tea* beschikking van den officier van justi tie te Arnhem gesteld. ZIJN SCHOOLKAMERAAD GEDOOD. Te Salzaete is op de katholieke school Woensdag een 1 eerlang dien de onderwijzer met ophalen van het werk had belast, door een daarover jaloerschen medeleerling te gen het hoofd beslagen, met het gevolg, dat hij na enkele uren overleed. INBRAAK TE ZWOLLE. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het kantoor van de Auto maat te Zwolle. Toen gisterochtend het personeel op het kantoor kwam, bleek daar een groote wanorde. De brandkast van. on geveer 500 K.G. was verdwenen. Eerst is getracht haar te openen, want op den vloer' lag turfmolm en èen stuk ijzer, waarop de zelfde verf als op de brandkast. De brand kast is gedragen; er waren geen sppren van vervoer op het vloerkleed, door de opengebroken buitendeur over een 6 M. breeden oprit naar den straaweg Zwolle Meppel, waaraan het kantoor 6taat en ia vermoedelijk verder met een auto vervoerd. De inhoud was f 250 aan geld, geldswaar dige papieren cn de rentekaarten van het personeel. Een schrijfbureau is opengebro ken, maar het aanwezige kleingeld hebben de inbrekers laten liggen. Door een dom mekracht onder de handle van het slot te zetten, is de deur geopend, waarbij een groote splinter uit het kozijn is gebroken. Voor het kantoor was geen spoor van ver- vboer achtergelaten. In denzelfden nacht is, vermoedelijk door dezelfde pers-men, ook getracht in te breken bij notaris van Andel te Stap horst. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Gisteravond woedde te Emmen en om geving een hevig onweer. Te Erika is een huis afgebrand en een jongen door den bliksem doodgeslagen. Ook te Barger Com- pascuum is een huis afgebrand. Aan den Dórtschenweg onder Klazienaveen is een gedéeRe van den weg Weggeslagen. BRAND. Tengevolge van hooibroei is de boerderij, eigendom van het Albardaleen te Poppin- i gawier bij Sneek, en bewoond door dén RECLAME. vastgelegd met een 6889 Op Uw verlangen demonstreeren wij deze gaarne vrijblijvend €„,111""' -Catalogus en Camera-prospectus GRATIS op aanvraag veehouder Tj. van der Ploeg, afgebrand. Veertig weiden nieuw hooi werden een prooi der vlammen. NA HET TRAGISCH ONGELUK BIJ DIEVERBRUG. Begrafenis der familie Tonckens. Onder overweldigende belangstelling heeft gistermiddag op de Zuiderbegraafplaats te Groningen de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van dr. S. Tonckens en de zijnen, die Maandag op hun vacantiereïs op zoo tragische wijze om het leven zijn gekomen. Aan het sterfhuis leidde ds. D. van Dijk, geref. pred. te Groningen, te voren een rouwdienst, sprekende over Joh. 14 1 en 2. Precies 12 uur werden de 5 lijkkisten uitgedragen en elk in een afzonderlijken rouwwagen geplaatst. Daarbij sloten zich aan tien rijtuigen voor de familie en zeven vopr deputaties. Op weg naar het kerkhof had zich een onafzienbare schare opgesteld om van deze uitvaart getuige te zijn. Reeds lang te voren had de politie het kerkhof afgesloten, ten einde den enormen toeloop te stuiten. Op de begraafplaats werden eerst de twee kisten der beide zoons bij den grafkelder neergezet, waarna met de overigen een rondgang over het kerkhof werd gemaakt. Nadat de vijf kisten onder diepe stilte in den grafkelder zijn neergelaten, trad aller eerst dr. D. v. Dijk naar voren om in een toespraak uiting te geven van wat leeft in aller -hart. Hierna voerde nog een achttal heeren het woörd, terwijl ds. I. Tonckens, geref. pred. te Epe, broeder van den overledene, namens de familie woorden van dank sprak voor het ondervonden medeleven en mede lijden Tijdens de langdurige plechtigheid zijn door de warmte en het gedrang verschil lende personen flauw gevallen, waarbij de aanwezige doctoren eerste hulp verleenden. Graaf (als sollicitant naar de hand der dochter van een parvenu)„Ik heb zeventig voorvaderen..." Parvenu: „Die gaan me hoegenaamd niet aan, maar hoeveel crediteuren hebt u V IJMUIDEN, 23 Juli 1927. VISCHPRIJZEN. 37 Tarbot p. K.G. f 1.75f 1.30; 8 Griet p. kist van 50 K.G. f45f 16; 2332 Tongen p K. f2.80—f 1.30; 3 Groote Schol f37, 1 Middelschol f31, 5 Zetschol f32f26, 378 Kleine Schol f 21f 7 70. 44 Schar f 9.50 f 2.40, alles p. kist van 50 K.G.; 5 Roggen p. 20 stuks f21f 10 50; 12 Vleeten p- stuk f 1.50f 0.3338 Pieterman en Poontjes f 17f 3.20, 5 Groote Schelvisch f 25, 17 Middel Schelv. f 16f 14, 66 Kleinmiddel Schel v. Mlf8.50, 150 Kleine Schelv. f9.50f6.20, alles p. kist van 50 K.G.; 3 Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f40f37; 47 Gullen p. kist van 50 K.G. f 18f7; 24 Wijting p Kist van "60 K.G. f5f4; 24 Makreel p. kist van 50 K.G. f 19f 18. Aangekomen 7stoomtrawlers en de log gers KW 112 met f399 besomming. FRANS ERENS 70 JAAR. Heden wordt mr. Frans Erens,, de be kende letterkundige, 70 jaar oud. WEEKBLADEN. „De Wereldpost" bevat zeer fraaie foto's uit Zwitserland en actueele foto's uit het eigen land. „De Haagsche Post" brengt naast de ge wone zeer lezenswaardige brieven en gees tige prenten o.m bijdragen over Charlotte Corday en over Kruistocht der Vrouwen. „Het Leven" heeft foto's van het bloed bad te Weenen en veel andere interessante kieken. „De Wereldkroniek" heeft eveneens foto's uit Weenen en verder foto's van de ma- quette's voor het Volkenbondspaleis te Genève. „De Vrijdagavond" bevat o a. een bij drage over Max Lieberman. die 80 jaar is geworden, door Joseph Gompers. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Engelsche leiders tern0 naar Genève, Gisteren heeft het Engelsche kabinet een zitting van ruim 3 uur gehouden over de maritieme conferentie, na Bridgeman en Cecil te hebben gehoord. Hun houding te Genève werd eenparig goedgekeurd en beiden keeren thans onverwijld naar Genève terug. Volgende week dus voortzetting der oon- ferentie. BELGIE. Voor de gesneuvelde Engelschen. Gistermiddag werd in de St. Gudule te Brussel, in tegenwoordigheid van prins Leopold, maarschalk Haig, de Engelsche generaals Donough Ware en Gough, de mi nisters Jaspar, de Broqueville en Hymans en twintig Belgische generaals een gedenk plaat onthuld ter nagedachtenis van de in België gesneuvelde Engelsche soldaten. DUITSCHLAND. Verlaging der poiHarieven Arbitrale nltspraak. De raad van beheer van de rijkspost Be sloot het briefporto voor stadsverkeer op acht pfennig vast te stellen. Brieven voor het binnenland zullen, in overeenstemming met het voorstel van de werkcommissie 15 pfennig, van 20 tol 250 gram 30 pfennig, van 250 tot 500 gram 40 pfennig kosten. Voor stadsbriefkaarlen, ook met antwoord1- hetaalkaart zal drie pfennig moeten worden betaald. Een arbitrale uitspraak over het arbeids geschil in de West-Duitsche metaalnijver heid bepaalt, dat de bestaande arbeidsover eenkomst ook na 1 Augustus blijft gelden, met de volgende wijzigingen: In de hoogovens zal de werktijd 57 uur per week bedragen en in de metaalfabrieken 54 uur en van 3 October af 62 uur. Met 1 Dec. kan de overeenkomst met een maand worden opgezegd. De maand December is bestemd voor onderhandelingen over den eisch der arbei ders en het daaromtrent te wachten me taalnijverheid algemeen den achiuurschen werkdag in te voeren. Naar verluidt zullen de patroons boven staande uitspraak van de hand wijzen, daar h.i. de toestand in de metaalnijverheid de invoering van den achiuurschen werkdag niet gedoogt. FRANKRIJK. Hnlde aan Polncaré Com munisten gearresteerd Sultan Atrasj ontvlucht De ministers' hebben Poincaré aan het déjeuner, hem door hen aangeboden ter herdenking van het feit, dat hij een jaar geleden het bewind aanvaard heeft, een zeer zeldzaam exemplaar van den eersten roman van Robert de Fiers, op Chineesch papier, met illustraties van Mucha, in prachtband aangeboden. Er is niet gesproken, maar de vice-president van den ministerraad had bjj de aanbieding daarin de volgende opdracht geschreven A Raymond Poincaré, notre president, sotre ohef, notre ami. En admiration, en en gratitude, en dévouement. (Aan Raymond Poincaré, onzen president, onzen leider, onzen vriend. In bewondering, in dankbaarheid, in toewijding). De secretaris der communistische par:ij Semard (dien de camelots tegelijk met Daudet uit de gevangenis lieten ontsüapoen) is zon der incident gearresteerd. Ook Bernard, de hulp-secretaris der com munistische partij, is aangehouden op last van een vonnis der rechtbank van Orleans, wegens aanzetten van militairen tot onge hoorzaamheid. Volgens bericht uit Palestina is Sultan El Atrasj, de aanvoerder der Droezische rebellen, ontsnapt na door de fïanscben te zjjn gevangen genomen. Hij is op weg naar Mekka om Ibn Saoed op te zoeken, die aan de Droezische vluchtelingen oen toevlucht aanbiedt in Hedjaz. a—

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2