Wo. 20661 ZATERDAG 23 JULIAnno 1927 OFFICIEEL! KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LEIDSCH Él DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bi] regelabonnement belangrijk iageren prijs. Kleine Advertentign uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueeie opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekTYïï ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,T«. ,0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. J. van Leeuwen, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche be waarplaats voor benzine met bovengrondscne aftapinrichting, in de Heerenstraat, vóór het perceel Heerenstraat No. 35, kadastraal .Gemeente Leiden, Sectie M No. 3970; b. de firma Werkhoven, om vergunning tot het uitbreiden van de bewaarplaats vopr 2000 Liter benzine met aftapinrichting in het perceel Pelikaanstraat No. 13, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No. 3515; Gelet op de artt. 6 en 7. van de Jün- flerwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 6en Aug. e.k., des voormiddags te ha li elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zjjn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zjjner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Juli 1927. PRIJSVRAAG-MARBURG. De Faculteit der Rechtsgeleerdheid alhier bad voor de prijsvraag Marburg het vol- igende onderwerp vastgesteld: ,,De vermin dering der wapeningen als algemeen vol kenrechtelijke instituut sedert de Eers'.e Vredesconferentie, in het bijzonder de arti kelen 8 en 9 van het grondverdrag van den Volkenbond en de maatregelen tot verwe zenlijking dier bepalingen". Door eene com missie van studenten, die op voorstel van den heer Marburg zelf zouden beslissen, wien de prijs zou toekomen, is eene eervolle vermelding toegekend benevens de helft van de som, die uitgeloofd was, aan den heer G. J. F. Caljé, jur. cand. te 's-Gravenhage. BLOEMENTENTOONSTELLING. Op de bloemententoonstelling te 's-Gra venhage verwierf de firma G. H. Kerst^r- gen te Hazerswoude een verg. zilveren me daille in de afd. buitenrozen. Groep treurrozen in pot: A. Spaargaren, te Boskoop, zilveren med.; Groep afgesneden kasrozen: J. P. Werk man, te Boskoop, verg. zilv. med.; Groep klimrozen takken: id. fa. Ravens- berg en Boer te Boskoop, zilveren med; Groep Astilbes: G. Lubbe Tzn. te Oegst- geest, gr. zilv. med. DE BIOSCOPEN. In het Casino-theater draait voor de pauze na de nieuws-revue ©en film waarin onze oogen eens niet vermoeid worden door het aanschouwen van groote massa's figuran ten, maar waarin een klein aantal acteurs en actrices met werkelijke gaven select en gevoelvol spel te zien geven. Adolphe Men- jou, die de hoofdrol in „De Charmante Schavuit" vertolkt, dwingt bewondering af door zijn fijn, beheerscht en sterk persoon lijk spel. Hij is werkelijk charmant en toch ook een rasechte schavuit en de charme waarmede hij zijn streken uithaalt is on weerstaanbaar. De fijn gespeelde film brengt veel mooie momenten, elegante toiletten die met gratie worden gedragen door charmante actrice3. Zij is waard veel publiek te trekkenhel is een charmante film „De Charmante Schavuit". Onvergelijkelijk met de eerste film is de andere rolprent, die na de pauze draait en waarin Ivor Novello met Isabel Jean en Nina Vanna. eveneens schitterend en be schaafd spel vertonnen. „De val van den rat van Montmartre" is een zuiver realistische film, een film met scherp» tegenstellingen die door de spelers goed worden uitgebeeld. Ook de Rat is een charmante jongeman, een harienveroveraar Maar hij speelt ziin rol anders dan Menjou in de eerste film, anders. maar niet minder fijn. De begeleiding van het orkest is naar ver houding tot de kwaliteit van de films, ar tistiek. gevoelvol, select. En vooral de keu rige voordracht en het gloedvolle spel van den eersten violist die ook en op de ge- wenschte oogenblikken met de sordino op zijn instrument het luisteren lot een genot maakt, verdien! bijzondere aandacht. Het City-Theater brengt een interressant programma- Het weekuieuws is goed verzorgd en geeft o.a. eenige prachtige natuuropnamen uit Noord-Carolina. waarna een komisch stukje volgt, getiteld „Zijn liefje uit Hol land". Als eerste hoofdfilm draait „De blauwe Adelaar", een stuk, dat aanvangt tijdens den wereldoorlog op een Ameri- kaansch oorlogsschip. Twee groote vrienden zijn door liefde voor hetzelfde raeisie groote vijanden geworden. Beiden zijn echter, eer lijke, ronae jongens, die het uitvechten en het einde is wapenstilstand tusschen de mogendheden, doch ook tusschen beide vrienden, die ieder een lieve vrouw krijgen. In de hoofdrollen George O'Brien en Wiliiam Russell. Na de pauze „De roode Wreekster" met in de hoofdrol Priscilla Dean. Begint met het vertrek der Oostenrijksche troep m in 1914 naar het front. In 1917, tijdens den hongersnood, was in Weenen de do.-hter van een gewonde professor, door den huis heer, die vroeger was, lastig gevallen en tijdens een worsteling tusschen hen beidon werd haar vader het slachtoffer van den brand, die daardoor ontstond. Het meisje zwoer zich te zullen wreken en later wordt iedere bijeenkomst, waar de rijkdom zich bevindt, overvallen en alles geroofd. „De roode Wreekster" is echter niet te vinden. De armen wisten dit wel, doch waren gelukkig wanneer zij haar zagen. Ten slotte volgt de wraak op den moorde naar van haar vader en een gelukkig hu welijk. Het Luxor-theater vangt zijn programma aan met een uitgebreid weekjournaal, ge volgd door een schitterende speelfilm „De mooie Dolores", een verhaal in 7 acten. Deze film munt uit door haar montee- ring en aankleeding. Het geheel speelt zich af in. een der grootste Berlijnsche theaters, waar iederen avond voor uitverkochte zalen een Spaansche danseres optreedt, die veel bijval oogst. Zooals de meeste artisten on dervindt zij ook veel avonturen, doch ten laatste vindt zij die, welke zij zoo lang had gewenscht. Na de pauze een zeer eenvoudige film in 7 acten, „De schreeuw in den nacht". Hierin speelt mee de bekende wolfshond Rin-tin-tin, Iedere bioscoopbezoeker weet, dat al 3 deze viervoeter meespeelt het succes is ver zekerd en zoo was het dan ook gister avond. Als men ziet met hoeveel opoffering deze mooi hond waakt, om al het onheil, wat boven zijn kudde in de prairiën hangt te bezweren, dan staat men verstomd. Voor al zijn goed doen wil men den hond doodschieten tot groote ergernis van zijn meester, die weet dat zijn Rinty geen schapen verscheurt, doch er voor waakt. Ten slotte komt uit, dat een lammergier den dader is. Wij zullen over deze films niets meer schrijven, doch kunnen met gerust heid een bezoek aanbevelen. WAAR BLIJVEN DE WINNAARS? Op de administratie van ons Blad lippen nog ter beschikking van de winnaars Willy Horst en Anje de Gelder twee boeken, die hun toekomen wegens goede oplossing van prijsraadsels. BETAAL LIEVER DRIE GULDEN! Ambtenaren der invoerrechten en accijn zen alhier hebben gisteren bij ©©d klopjacht naar ontduikers van den rijwielbelasting plicht niet minder dan 7 personen erop be trapt dat zij zonder belastingplaatje fietsten. Dit is nu de zooveelste maal dat de ambte naren een aanzienlijk aantal rijwielen in beslag nam. Er zijn dus nog altijd domme menschen die liever boete èn belasting betalen dan alleen belasting. Geslaagd voot.het Federatie examen boekhouden (Mercurius diploma) de heeren M. H. L. Bulten, Voorhout en F. Verhoeven Hzn., Leiden. Geslaagd voor het diploma Ned. Han delscorrespondentie-vereen. van Leeraren de heer A. Kettenis en voor het diploma boekhouden Mercurius, de heer J. G. Rozen- boom, beiden alhier. Geslaagd is voor het examen boekhou den. handeisrekenen. handelsrecht voor de Federatie van Handels- en Kantoorbedien den in Nederland (Mercurius-diploma), de heer W. P. Sybranda, alhier. Voor het examen nuttige handwerken slaagde<pnze stadgenoote mej. M. A. v. Wel. Gisteren slaagde aan de 's-Graven- haagsche Vakschool voor meisjes te Den Haag voor het diploma coupeuse, onze stad genoote mej. A. M. L. Wijnnobel. Bevorderd van de opleiding „Huishoud kundige" naar de opleiding „Koken en Voedingsleer" (R.-K. Vakschool voor Meis jes), mej. A. van Slooten, alhier. (Nage komen). Door den heer van Eek is volgende motie bij den Raad ingediend: „De Raad acht het gewenscht, dat de pro gressieve regeling van de heffing van op-, centen op de personeele belasting gehand haafd blijft en verzoekt Burgemeester en Wethouders een dergelijke regeling op den grondslag der nieuwe wettelijke bepalingen te ontwerpen"* Het programma voor het Concert in het Kooipark op Dinsdag a.s. 8 uur luidt: No. 1 Juliana-marsch, Geijp-, 2. Ouverture „Die lustige Wedber". Nicolai; 3. Gold und Silber", Wals, Lehar-, 4. Fantaisie „Oberon" Geijp; 5. „Barcelona", Evans-, 6. „Espana", Wals, Waldteufel; 7. „Kreutzritter", Marsch, Sousa. Door de politie alhire is gisteren aan gehouden de 26-jarige H. V. G. marktven ter gedomicilieerd te Vlissingen wiens aan houding was verzocht wegens een vonnis van f 10 boete of 10 dagen hechtenis, we gens het houden van een loterij zonder ver gunning te Heerenveen. De man ondergaat tihans zijn straf. Verschenen is een boekje „Kampjool", uitgegeven door de kampcommissie der Leidsche Chr. Jeugdorganisatie Phebe, Ier gelegenheid van het 4de karapjaar. Gekam peerd zal worden te Noordwijkerhout van 13—20 Aug.. Als leiders fungeeren de heeren J. Stigter W. F. van de Burgh en V. de Tombe. Het is voor ieder, die belang stelt in Phebe gratis verkrijgbaar. Volgend jaar hoopt men het kampboekje ook te kunnen illustreeren. Het dopl van deze kampen is niet alleen den jongens een week vol jolijt te verschaffen, doch hen ook te wijzen op het mooie van de natuur en hen nader te brengen tot den schepper aller dingen. Omstreeks twaalf uur gisteren is ten gevolge van een aanrijding door een pas serenden groentenwagen van den koopman V. een rijwiel door een ruit van den winkel van den heer M. in de St. Jorissteeg gedrukt. De schade bedraagt f8. Uit den Haag is naar de Politie alhier overgebracht de' 32-jarige Koopman W. V. die door den Commissaris van Politie al hier was gesignaleerd, verdacht van ver duistering van een rijwiel. W. V. is ter beschikking gesteld van den Offcier van Justitie. De 5-jarige G. de B. werd gisteren in de Ooslerstraat aangereden door een onbe kend gebleven wielrijder. Het kind viel met het hoofd op den tr- (toirband en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd, waar men constateerde dat het jon getje een schedelbreuk heeft opgeloopen. Op den hoek van de Korevaarstraat en het Steenscihuur opent de heer Beekman heden een zaak in he<erenconfectie en maat- kleeding. Het wordt een praohlige zaak in een mooi nieuw pand dat ook van binnen modern en gerieflijk is ingericht. Er stroomt overal voldoende licht binnen waardoor men goed de kleuren van de stoffen kan onderscheiden, er is mooie gelegenheid om te passen enen dat is van belang, er hangt 'n onafzienbare voorraad costuums in alle maten en prijzen. Ook de maataf- decling is prachtig ingericht en de firma Beekman gaat van maatwerk blijkbaar haar specialiteit hiervan maken. In September wordt op de eerste etage ook een afdeeling voor damesconfectie geo-: pend. Het is een mooie zaak die wel door dei Leidenaars voor wie de heer Beekman geen onbekende is, zal worden gewaar deerd. In verband met de aanrijding door onbekende vrachtauto, op Donderdag 21 Juli j.L, op den Hooge-Rjjndijk, waarbij ©©n dame werd verwond, verzoekt de Commissaris van Politie te Leiden ieder, die inlichtingen kan geven omtrent het nummer van de auto ot den naam van den bestuurder, die te verstrekken aan zijn bureau Zonneveld straat, afdeeling Recherche. AMSTERDAM—BATAVIA V. V. DOOR DE LUCHT. De laatste étappe. De HNADP is gisteren van Konstanti- nopel te Neurenberg aangekomen, vanwaar het vliegtuig hedenmorgen omstreeks 11 uur i3 opgestegen om naar Amsterdam te vlie gen, waar hel om precies vier uur op Schip hol wordt verwacht. De route over ons land gaat via Nijme gen, Soesterberg en Loenen naar Schiphol. Een ander vliegtuig van dp K. L. M.. voor zien van radio zal de HNADP tegemoet gaan. waardoor het publiek op Schiphol, door middel van een luidspreker op de hcogte kan worden gehouden van de positie van de HNADP. Eenige ministers en tal van andere auto riteiten zullen bij de ontvangst van Geysen- dorfftr. Scholte, Weber en den heer Van Laer Black aanwezig zijn. Konstantinopel—Neurenberg werd in 13J/i uur gevlogen. GED. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de openbare vergadering van Ged. Staten van Zuid-Holland op Maandag 25 Juli a.s. zal in behandeling komen het be roep van G. Voorburg te Zevenhoven legen het besluit van de vereenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland van 1 Juni 1927 lot niet-toelating van hem als hoofdingeland-plaatsvervanger van Rijn land. Rapporteur is de heer J. II. A. Schaper Voorts een beroep van M. Frankhuyzen en 7 anderen te Hoogmade tegen het be sluit van den Raad der gemeente Wou- brugge d.d. 17 Februari 1927 tot opheffing van de openbare lagere school nr. 2 te Hoogmade. Rapporteur is de heer Th. Heukels. BINNENLAND. De K. L. M. vliegers komen vanmiddag ta Schiphol. (Binnenland, le Blad). BESTRIJDING VAN VEEZIEKTEN. Het Kon. Nedorl. Landbouw-Comité, de R. K. Nederl. Boeren- en Tuindersbond en de Chr, Boeren- en Tuindersbond in Neder land hebben aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw verzocht, te bewerken, dat aafl de inspecteurs van den dienst der volksgezondheid wordt vergund, hun medewerking aan de bestaande of op te richten vereenigingen, die zich de bestrij ding van de tuberculose onder het rundvee ten doel stellen, te verleenen, en tevens te bevorderen, dat aan die vereenigingen een subsidie wordt toegezegd, om de aanstelling van één of meer hygiëne-consulenten moge lijk te maken. GEHUWD ZONDER TOESTEMMING. Een binnenkort te verwachten leger order bevat een ministerieele beschikking, waarbij bepaald wordt, dat gewezen mare chaussees, die destijds wegens huwen zon der toestemming van het wapen zijn ver wijderd om bij het korps van herkomst de marechaussée-verbintenis uit te dienen, in dien zij daartoe door een schriftelijk ver zoek aan den korpscommandant den wensch te kennen geven, van hun verbintenis kun nen worden ontslagen, indien hiertegen overigens geen bedenkingen bestaan. CENTRALE WERKGEVERS RISICO-BANK. Onder leiding van den heer J. M. Matthy- sen, had in de Industrieele Club te Amster dam de jaarlijksche algemeene ledenverga dering van de Centrale Werkgevers Risico Bank plaats. Door den directeur, Ir. V. R. Y. Croesen, werden mededeelingen gedaan over de financieels uitkomst, door de onderscheiden Risico-Vereenigingen en direct-aangeslole- nen door hun lidmaatschap van de Risico- Bank verkregen. Daarbij bleek, o.m., dat besparing, door de gezamenlijke risico- veTeenigingen over het jaar 1926 gemaakt, gemiddeld 14.2 pet. bedroeg. Van de direct- aangeslotenen waren deze cijfers over het jaar 1926 nog niet bekend. In het algemeen echter gaven de uitkomsten aanleiding tot tevredenheid. Het aantal ongevallen in de bij de Risico-Bank aangesloten bedrijven bedroeg 01.123, d.i. 5.5 pet meer dan in 1925, terwijl het loonbedrag in 1926 tegen over 1925 slechts met ruim 0.5 pet. steeg. Uit het jaarverslag over het boekjaar 1926 en uit de door de directie gedane mededee lingen, bleek, dat op 31 December 1926 14170 werkgevers bij de Risico-Bank waren aangesloten, vertegenwoordigend een verze- keringsplichtig loonbedrag van naar schat ting f753.000.000 (v.j. 748 612.000). Het aantal Risico-vereenigingen. bij de Risico- Bank aangesloten, bleef 52. Aan het contract van herverzekering voor de contante waar den van blijvende renten namen in 1926 deel 42 risico-vereenigingen. Het reservefonds bedroeg op 31 December 1926 f6.761.529, het totale fondsenbezi f38.790.623. Van dit fondsenbezit was ge deponeerd bij de Rijksverzekeringbank nis algemeen pand art. 54 Ong.wet f 7.886 533 en als bijzonder pand (art. 53 Ongev.wet) f27.874.787 terwijl op 31 December 1926 bovendien als pand ingevolge artikel 58 der Ongevallenwet in geld bij de Rijksverzeke ringsbank was gestort f 412.277. De over 1926 ten laste der Risico-Bank komende on- gevallenkosten bedragen met inachtneming der voor toekomstige verplichtingen ge maakte reserves: voor de ongevallen met tijdelijke invaliditeit als gevolg f 3.703.031 aan contante waarden van de ongevallen met blijvende invaliditeit of den dood als gevolg f3 821.418 in totaal alzoo f7.524.149. Ingevolge de bepalingen van het desbetref fend Koninklijk besluit komt ten laste der rekening en verantwoording over 1926 als bijdrage in de administratiekosten der Rijksverzekeringsbank f 1.793.434, terwijl het totaal van de administratiekosten der Risico-Bank bedroeg f 375.882. Het saldo der rekening en verantwoording bedraagt, in aanmerking nemend een nadeelig koers verschil op de effecten der risico-bank ad f 517.739 en een voordeelig saldo ad f9 238.933. Voor dekking van koersverschillen is een afzonderlijke reserve gevormd. Deze is thans tot zoodanig bedrag geklommen, dat volgens de betreffende statutaire bepalingen aan de leden een bedrag van pl.m. één en een half mil Hoen kan worden uitgekeerd. De betaling hiervan zal in den loop van 1928 geschieden. Herkozen tot commissaris de heeren N. J. Meihuizen, P. Pruis en P. Smulders, terwijl in de plaats der uittredende commissarissen de heeren D. W. Stork en Paul Nygh, geko zen werden de heeren Ir. C. F. Stork en Ir. A. J. H. Goudriaan. tn de Balanscommissie werd gekozen de heer C. B. J Hoyer, terwijl als lid dezer commissie werden herbenoemd de heeren M. Q. J. Terpstra en E. de Haas. De leden en plaatsvervangende leden der commissie van arbitrage werden allen her benoemd. Algemeene vergadering van de Centrale Werkgevers-Risico-Bank (Binnenl., le Blad) Het begin van de Kaagweek. (Sport, 3e Blad). De wedstrijden om het wereldkampioen schap achter groote motoren (Sport, 3e Bi)« BUITENLAND. De Engelsche regeering kenrt de houding der Engelsche delegaties te Genève goed. (Buitenland, le Blad), Commnnlsten-anestaties in Frankrijk. (Buitenland, le Blad). Het Engelsche Lagerhnis kenrt de begioo- ting goed (Buitenland le blad). DE KRUIDENTUIN IN HET NED. OPENLUCHT-MUSEUM TE ARNHEM. Gistermiddag is in het Ned. Openlucht Museum te Arnhem geopend de Oud-Neder- landsche Kruidentuin die bij hel gebouwtje waarin de Hindelooper Kamer in het Mu seumpark is gevestigd, werd aangelegd door de Vereeniging voor Geneeskruidentuinen en Het Nederlandsch Openlucht-Museum. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door den minister van Binnenlandsche Za ken, den Commissaris der Koningin in Gelderland, bestuursleden van de Vereeni ging het Ned. Openlucht-Museum. Voorts waren aanwezig vele bestuursleden en ge wone leden van de Ned. Ver. voor genees- kruidtuinen. KRIJGT BERGEN OP ZOOM NOG EEN RAAD? Na het collectief bedanken voor hun be noeming tot lid van den gemeenteraad van Bergen op Zoom van de candidaten der R.-K. Staatspartij, heeft ook de heer Van Melle, van de gezamenlijke candidatenlijst der anti-revolutionairen en christelijk-his- torischen, voor zijn benoeming bedankt. Nu is gekozen verklaard dr. Dijkland, genees heer-directeur der Stichting Vrederust. Bij geruchte wordt vernomen, dat ook hij zich de benoeming niet zal laten welgevallen. Ook van de dissidenten en de candidaten der vrije lijst, die thans gekozen zijn ver klaard, is nog geen bericht ingekomen, dat zij de benoeming aannemen. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 24 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, prof. dr. B D. Eerdmans. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, dr. W D. van Wijngaarden. Remonstr. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Noordhoff. Eglise Wallonne: Pas de service. Vrije Kath. Kerk: Zalerdagnam. 8 uur: Vespers en Lof. Zondagvoorm. halfelf: Mis. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Ilerv. Kerk, Julianastraat, v.m. 10 uur ds. Veldhoen en nam. 7 uur d9. de Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis, 7 uur, ds. Veld hoen. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg. 10 uur, ds. v. Linschooten. Evangelisaliegebouw, Hooftstraat, 10 uur en 6.30 uur, ds. Plantinga, van Linschoten. Gerek Kerk, Raadhuisstraat, 10 uur, de heer Kampen en 5 uur ds. Bosch. Geref. Kerk, Grijpesteinstraat, 10 uur, ds. Bosch en 6 uur de heer Kampen. Geref. Kerk, Hooftstraat, 10 uur en 6.30, ds. Wientjes. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. kerk: halfelf, ds. Luuring; halfacht, de eerw. heer P. Siderius, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: halfelf en halfacht: Preek- lezen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur: ds. Joh. Rauws, zend. dir. Oegstgeest; nam. 5 uur: Ec-rw T. van Os. zend. onder Tsraël. Ger. Kerk: voorrn. 10 uur. ds. van Herk- sen (voorb. H. Avondmaal): nam. 5 uur, ds. van Herksen (Coll. A flops, fonds). Chr. Ger. Kerk- voorm. 10 uur en nam, 5 uiir: LwedvBRst -

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1