W m n m i S P m iü n n i 0 i t-4 DAMMEN. r, 11 m SCHAKEN. i !H H S f A K SI OM DEN DAVIS-BEXER. Bij den voortgezet/ten wedstrijd tusschen Frankrijk en Denemarken won Borotra van Petereen met 6—8, 6—2, 6—1, 6—0. Verder het verrijden van een wedstrijd over onge veer 16 K.M. met 6 klassementen te doen eindigen. Zoo zal het gaan met de Juniores. Deze wonnen Brugnon-Borotra van Ulrich-Peter- rijden een wedstrijd van 7,6 K.M. met 3 sen met 64, 6—0, 6—8, aldus de Tel." Frankrijk staat nu met 3—0 voor en ie dus definitief winnaar van het tournooi in de Europeesche zone. CRTCKET. Wedstrijdprogramma. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: Leiden: Ajax—V.Ó.C.; Amster dam; V.V.V.—V.R.A.; A.C.C.H.D.V.S.; Hil versum: HilversumP.W. Overzicht. Een klein programma. Zal Ajax eindelijk winnen? Een plaatselijke ontmoeting in Amsterdam. Het programma van den N.C.B. is morgen niet heel groot, waaraan de wedstrijden om den Telegraafbeker een nuttige instelling, die échter, evenals de voetbalwedstrijden om den N.V.B.-beker, een wat kwijnend bestaan leiden voor het grootste deel sohuld zijn. Ajax heeft thans nog drie wedstrijden te spelen, allen thuis en V.O.C. is morgen de eerste van het drietal, dat aan de Kem- penaerstraat op bezoek gaat. Wij hebben in het begin van het seizoen de Rotterdam mers onder de zwakke zusjes gerekend, maar East o.s. hebben in de laatste weken onze verwachtingen verre overtroffen. Een elf tal, dat H.D.V.S. kan slaan, dat van H.C.C. II wint, zal het ook met Ajax wel klaar spelen, 't Wordt eentonig, telkens opnieuw een nederlaag van onze stadgenooten te voorspellen, en het ergste is wel, dat Eige- man c.s. zich steeds houden aan onze voor spellingen. Kunnen de heeren morgen mis schien voor een verrassing zorgen? 't Is heusch heel noodig. De belangrijkste wedstrijd wordt morgen In Amsterdam gespeeld. Het gaat om de suprematie van Mokum en zoowel V.V.V. ais V.R.A. zullen er alles op zetten om te winnen. De eerste wedstrijd tusschen de rivalen verregende en hoe de tweede match zal eindigen.... wij wagen ons niet aan een voorspelling. In Amsterdam wordt voorts A.C.C.— H.D.V.S. gespeeld, een wedstrijd, waarvan de uitslag niet twijfelachtig is. Hilversum tenslotte krijgt een kans tegen P.W. WATERPOLO. HET IJ EN DE DOLFIJN KAMPIOEN. Door de overwinning van het IJ op De Jonge Kampioen is het IJ afdeelingskam- pioen van de afdeeling A geworden, terwijl De Dolfijn het afdeelingskampioenschap van de afdeeling B door de overwinning op Neptunus behaalde. Het landskampioenschap zal dus dit jaar weer m Amsterdam blijven. NEDERLAND-DUITSCHL AND GAAT NIET DOOR. Naar gemeld wordt- gaan. de op 21 Augus tus a.s. te Arnhem vastgestelde landen- v/aterpol owed strijden voor dames en heeren niet door en vervallen ook de ontmoetingen op de personeele banen. De Duitsche Zwem- bond Ket weten, dat hij verbintenissen met Zweden had. In verband hiermede besloot de Waterpolo Commissie van den Ned. Zwembond op 21 Augustus a.s. een wed strijd te laten spelen tusschen een gewes telijk zevental en het Olympische Zeven tal, terwijl er tevens een selectie voor de Olympische Spelen gehouden zal worden. WIELRENNEN. MICHARD WINT WEER. Op de Stadionbaan te Amsterdam zijn gisteravond wedstrijden gehouden tusschen de profs, die elkaar te Keulen zoo fel heb ben bevochten in den strijd óm den kam pioenstitel. De totaal-uitslag was: 1. Michard 4 p.; 2, 3 en 4 Faucheux, Meyer en Moeskops elk 6 p.; 5. Kaufmann 8 p. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR STAYERS. Recordverheteringen door Leddy en Brrmiei. Gisteravond werd te Elberfeld het wereld kampioenschap achter grootè motoren ver reden. De regen belemmerde een vlugge af werking van het programma, hetwelk zeer interessant werd doordat Leddy (Ned.) een nieuw wereldrecord op zijn naam wist te vestigen. Hij legde de 100 K.M. in de record tijd van 1 uur 10 min. 10 sec. af. De vreugde was echter van korten duur, daar Brunier (Frankrijk) in de 2e serie de afstand in 1 tiur 8 min 5 4/5 sec wist af te leggen, zoo dat deze thans wereldrecordhouder is. In de 2e serie hadden de stayers, behalve Brunier .met veel pech te kampen, o.a. Snoek (Ned.), wiens motor eenige malen defect raakte. Hij staakte na 60 K.M. rijdens den strijd. Hier volgen thans de uitslagen der beide series: le serie: 1. Leddy (Nederland). Tijd 1 uur 10 mm. 10 sec.; 2. Linart (België) 380 meter achter; 3. Sawall (Duitschl.) 405 meter ach ter; 4. Pari sot (Frankrijk) 460 meter achter; 5. Lauppi (Zwitserland) 3100 meter achter. 2e Serie: 1. Brunier (Frankrijk). Tijd: 1 uur 8 min. 5 4/5 sec. (Nieuw wereldrecord); 2. Suter (Zwitserland) 1530 meter achter; 3. Krewer (Duitschland) 3490 meter achter- 4. Torricelli (Italië) 3620 meter achter; 5'. Vanderstuyft (België) 13500 meter achter; 6. Snoek (Ned.) Na 60 K.M opgegeven. Voor de finale, welke a.s. Zondag gereden wordt komen de volgende stayers in aan merking: Leddy (Ned.). Sawal) (Duitschl.) Linart 'België). Parisot /Fr.), Brunier (Fr.;! Suter (Zwitserland), Krewer (Duitsch'.) en Toricelli (Italië). LEIDSCHE REN- EN TOERISTEN- VEREENIGING „SWIFT". Op de ledenvergadering van Swift" ia het besluit genomen de competitie. waar- Van enkele wedstrijden zijn verreden, na klassementen. De prijzen, die disponibel waren gesteld, blijven gehandhaafd. De samenkomst is 9.46-uur aandeH.B.S. Hooge-Rijndijk; vertrek 10 uur. Vermoedelijk zal er in navolging van Parijs en Amsterdam op 14 of 21 Augustus een prestatierit worden georganiseerd voor bakkers, slagers, kruideniers en loopjongens op transportfietsen over een afstand van ongeveer 20 K.M Nadere bijzonderheden daaromtrent zul len nader worden bekend gemaakt. Inschrijvingen kunnen schriftelijk ge schieden aan het secretariaat Heerengracht 62, onder bijvoeging van 25 cents inleg- geld, met opgaaf van naam, woonplaats, en bij welke zaak werkzaam. ROEIEN. OM DE NATION. KAMPIOENSCHAPPEN. De voorwedstrijden. Op de ringvaart bij loten zijn gisteren de voorwedstrijden gehouden voor de na tionale kampioenschappen. De uitslagen waren Sciff1. Tromp (Spaarna) In 7 min. 41 3/5 sec.2. Gunther (Amstel), op 2 lengten. Twee met stuurman: le heat: 1. Die Leythe, in 8 min. 27 2/5 sec. j 2. Willem III (één lengte). 2e heat1. Amstel, in 8 min. 80 1/5 seo. Njord gaf op. Vier met stuurmanLaga, in 7 min. 38 s. Twee zonder 6tuurmanDare Devil Club, in 7 min. 51 sec. VOETBAL. BESTUURSVERGADERING LEIDSCHE VOETBALBOND. Samenstelling der commissies. Het besiuur van den Leidschen Voetbal bond vergaderde Donderdagavond, onder voorzitterschap van den heer P. H. Steen- hauer. In zijn openingswoord drukt de voorzit ter er zijn genoegen over uit, in deze eerste vergadering van het nieuwe seizoen, alle bestuursleden tegenwoordig te zien, te meer waar het in de bedoeling van het bestuur ligt, dit jaar de zaken eens bijzonder ernstig aan te pakken, opdat daar, waar vorige ja ren wel eens wat haperde, verbetering worde aangebracht. Spreker hoopt dat de werkzaamheden in het seizoen 1927'28 een aangenaam en vruchtbaar verloop zul len hebben, en door krachtige samenwer king, aan het eind van dit Bondsjaar, bij het 25-jarig bestaan van den Bond, de za ken, den L. V. B. betreffende, in alle op zichten gezond zullen zijn. Eenige punten van de rondvraag der al- gemeene vergadering behandelend, besluit het bestuur tot het volgende: In principe op de Kerstdagen en Nieuw jaarsdag geen wedstrijden te doen 9pelen. Alleen dan, als het bestuur het noodig oor deelt, kunnen op die dagen wedstrijden worden vastgesteld. Over het geregeld verschijnen van „Bondsnieuws" met officieele mededee- lingen, wil het bestuur een bespreking hou den met de besturen der aangesloten ver- eenigingen, waartoe deze worden uitgenoo- digd op Woensdag a.s. De datum van den Athletiekdag voor voetballers op 4 September te handhaven Aan A. S. C. zal verzocht worden, zoo mogelijk, het terrein aan de de Kempenaer- straat, tegen billijke condities voor de Athletiekwedstrijden te willen afstaan. Vervolgens werden onderstaande com missies benoemd: Bestuurscommissie: P. H. Steenhauer, voorz., S N. Warringa, J. v. d. Burg. N. V. B.-elftalcommissie: P. H. Steen hauer, voorz., S. N. Waringa, E. Eeckelaert, J v. d. Burg. Th. v. d. Meer. L. V. B.-elftalcommissie: P. H. Steen hauer, voorz., I. Filippo, S. N. Waringa, J. v d. Burg. Th. v. d. Meer, E. Veldhuyzen, J. van Benten. Protest-commissie: W. Caro. voorz.-secr., E. Eeckelaert, J. Guldemond, J. J. Stepha- nus, J. v. d. Burg. Reglementscommissie: P. J. Hoogendam, voorz.-secr., W. Caro, H. van Gelder. Scheidsrechterscommissie: S. N. Waringa voorz., J. v. d. Burg, secretaris. C. Hane- veld, P. v. d. Pot, Th. v. d Meer. Kascommissie: Th. v. d. Meer, voorz., P. M. v. d. Berg, W. Brouwer. Plaatsverv. leden: R. Lolkes de Beer, A. Eichhorn. Terreincommissie: S. N. Waringa, voorz., J. v. d. Burg, I. Filippo. Wedstrijd-controleurs: W. Brouwer, voor- zitter-secr.. W. F. de Bree, P. J. Hoogen dam, W. Caro, H. W. Venetie. L. V. B.-consuls: A. S. C., Lugdunum, U. V. S. en Raceel-terrein: I. Filippo; L. F. C.-terrein: P. v. d. Pot; D. V. S.- en Leidsche Boys-terrein: J. van der Mark; L. M C.-terrein: G. Been; Norvicus-terrein: Joh. G. Blok; Quick Boys-terrein: C. J. van Gruting. De rondvraag bracht alleen enkele pun ten, ter uitwerking en bespreking, voor een volgende vergadering. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat de foto, tijdens de algemeene vergadering genomen, op het Bondsbureau voor belangstellenden te zien is, en aldaar ook besteld kunnen worden. Te kwart voor één sloot de voorzitter deze wat lang gerekte vergadering. BOKSEN. HOE DEMPSEY VAN SHARKEY WON. Meer dan 80.000 toeschouwers. Omtrent den wedstrijd tusschen Dempsey en Sharkey wordt nog gemeld dat er ruim 80.000 toeschouwers waren, die bijna drie milboen gulden entrée betaalden. De ring was door 40 sterke booglampen verlicht, hetgeen de groote arena met de duizendkoppige menigte rondom een fantas tisch aanschijn gaf< Er waren tal van bekende figuren uit de bokswereld aanwetzdg om het gevecht te volgen, o a. Mickey Walker, Paolino, Tom Hesney, Jim Corbett. De geheele Amerikaansche draadlooze dienst scheen voor deze gelegenheid gemo biliseerd. Niet minder dan 51 draadlooze stations hadden een verbinding met het Yankeestadion tot stand gebracht voor de uitzending van het verloop van den strijd, hetgeen nog meer is dan Ur gelegenheid eenigen tijd geleden van Lindbergh's triom falen intocht. Toen waren er „slechts" vijftig draadlooze stations in werking. Als scheidsrechter fungeerde Jack Sul livan. en als jury-leden Tom Flynn en Charles Matheson. Beiden boksers werd bij hun entrée een ovatae gebracht. Eerst kwam Dempsey binnen, direct daarop volgde Sharkey, die zich tot Dempsey wendde en eenige woor den tot hem sprak. Sharkey liep wat on rustig in den ring heen en weer, Dempsey daarentegen stond aan den kant van den ring, met de handen op de touwen, als een standbeeld. Kort voot den aanvang echter maakte Dempsey eenige gymnasti sche kniebuigingen, blijkbaar om zijn spieren nog eenige beweging te geven. Reeds in het begin van den strijd liep Dempsey eenige bloedende wonden in het gelaat op, maar het scheen wel alsof deze verwondingen hem inspireerden jtot groo- tere krachtsontplooiing. En het was dan ook duidelijk, dat Dempsey, na een gelijk opgaande tweede ronde geheel het initia tief nam en steeds meer domineerde. Hij vooht voor alles wat hij waard was en het was dan ook geen wonder, dat harkey steeds meer gebrek aan zelfvertrouwen toonde. Laatstgenoemde werd meer en meer tot de verdediging gedwongen. In het zoeken van dekking toonde Sharkey zich een mees ter, maar ook hierdoor liet Dempsey zich niet intimideeren en tenslotte sloeg hij door de verdediging van zijn tegenstander heen. Vooral Sharkey's lichaam had het in die periode zwaar te verantwoorden, want Dempsey's armen zwaaiden als zuigers tan gen en herhaaldelijk kwamen zijn vuisten als mokerslagen op hun doel terecht. Wel trachtte Sharkey door korte hoeken op de baak en door oppereuts Dempsey tot kalm te te brengen, maar tevergeefs. Geen acht slaande op z'n bloedende wonden, toonde Dempsey zich, in z'n volle kracht en vocht ah in zijn beste dagen. Van den slappen* bokser dien hij zich indertijd in zijn titel gevecht tegen Tunney getoond had, was niets meer te bespeuren, aldus de „Tel." Zoo legde Dempsey van de derde tot de vijfde ronde reeds den grondslag voor zijn overwinning. .Wel trachtte Sharkey in ae zesde ronde met den moed der wanhoop de kansen te doen keeren, en gelukte het hem inderdaad door inspanning vaD al zijn krachten Dempsey een wijle terug te slaan, maar deze wist den feilen aanval, de slagen te doorstaan om nog in dezelfde ronde met verdubbelde kracht het offensief te herne men. Kenners van de pugilistiek verklaar den toen reeds Dempsey ais een zekeren wiimaar. De drie geweldige stooten tegen het hoofd, welke Sharkey aan het slot der 6de ronde in ontvangst had genomen, sche nen een besliste aanwijzing voor die voor spelling te zijn. Zij hadden goed gezien 1 De zevende ronde was vijf en veertig seconden oud, toen de beslissing viel. Een hevige rechtsche van Dempsey op Shar key's maag werd onmiddellijk gevolgd door een verschrikkelijke linksche op diens kaak Sharkey kromp ineen en zonk neer. Wel trachtte hij zich nog op te heffen, maar hij bleek er niet toe in staat en op het mo ment, dat hij uitgeteld werd, viel hij zij waarts om, de armen gespreid, het gezicht omlaag. De helpers van Sharkey protesteerden heftig tegen een ongeoorloofden slag, wel ken Dempsey zou hebben toegebracht. De scheidsrechter aarzelde heel even, doek wees daarna het protest met beslistheid af. Dempsey heeft gewonnen, dank zij zijn eneTgie, zijn volharding en zijn wilskracht; hij is thans weer even populair als in z'n glorietijdpeTk. Het publiek was dol van vreugde na zijn overwinning en juichte hem hartstochtelijk toe, toen hij den ring ver liet, met bloed bespat, dat druppelde uit eeri snede bij het oog, van zijn wang en lippen. KORFBAL. EEN LEIDSCHE STEDENBEKER. De heer Dingeman Cannoo, limonade- fabrikant hier ter stede, heeft aan de Leid sche korfbal-clubs een schrijven gericht, waarin hij meedeelt een beker beschikbaar te stellen als altijd-durenden wisselprijs voor een jaarlijkschen wedstrijd tusschen het Leidsche XII-tal en een ander ver tegenwoordigend twaalftal. Deze wisselbeker zal den naam van Claudia-beker dragen, zoo genoemd naar een limonade, die door den heer Cannoo onlangs in den handel is gebracht. De heer Cannoo vraagt in zijn schrijven volledige medewerking van de Leidsche clubs ten aanzien van zijn aanbod. Onge twijfeld zullen de Leidsche vereenigingen dit mooie aanbod, dankbaar en met beide handen aangrijpen. BILJARTEN. OM DEN L1SSER WISSELBEKER. De verdere uitslagen luiden: Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Crispijn- straat 25. 'a-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na pu blicatie. PROBLEEM No. 287 (Lokzet).. A. J. JACOBS. Zwart 10 schijven op: 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 23 en 30. (Zwart). 3 Éi 0i 1 0 11" i© m mm [mz '■m 1 In 25 Wit 10 schijven op: 27, 31, 32, 33, 38, 39, 40, 41, 43 en 48. PROBLEEM No. 288. F. S. J. PICKARD f Zwart 7 schijven op: 8, 9, 16, 20, 26 29 en 30. (Zwart). 1 2 8 m ''f+Zfr Lgii LJ fü m yy//,A 1 i W m - Wai mm im- "i SsSBMf ff m j 46 47 ih - 49 60 (Wit). Wit 7 schijven op: 22, 28, 31, 39, 40, 44 en 47. PROBLEEM No 289. P. KLEUTE. Zwart 5 schijven op: 4, 5, 8, 25, 26, dam op 1. *.V2JT: 4 (Zwart). 12 8 45 pnt. brt. h.s. gem. J. C. v. d. Berg 200 40 25 5.— p. Duiv. Jr. 108 40 16 2.70 B Mastenbroek 200 31 17 6.46 p. Duivenv. Sr. 98 31 13 3.16 B. Mastenbroek 200 66 23 3.57 A. H. Schrama 116 55 14 2.10 J. C. v. d. Berg 200 41 29 4.87 A. H. Schrama 140 41 12 3.41 (Wit). Wit 8 schijven op: 15, 18, 19, 23, 31, 33, 35 en 47. Wit speelt en wint. Van een onzer lezers ontvingen wij den volgenden stand' Zwart 11 schijven op: 1, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 21. 25 en 26. Wit 11 schijven op: 23, 28, 29, 30, 32, 33, 37, 39, 40, 43 en 44 Wit aan zet kan in dezen stand een winnende combinatie maken. Voor een ge routineerd speler is het niet moeilijk om dezen slag in de partij te zien. Als pro bleem zou het dan ook met in aanmerking komen, hoogstens als bladprobleem. In een probleem moet de winnende combinatie zooveel mogelijk verborgen zijn. Wij gaan nu trachten (door verplaatsing van schij ven) de combinatie meer verborgen te ma ken, zoodat het als probleem kan gelden. Goed zichtbaar ia dat de schijf op 14 ge slagen moet worden om daarna met 23 naar dam te slaan. Wit brengt schijf 37 op 31, zwart moet naar 49 slaan (meerslag) nu 4034 en na 49 x 24 volgt 29 x 7. Zwant slaat 1x12 en 23 slaat naar dam op 5. Wij zien dus dat om de slag uit te voeren, we zwart een dam moeten geven, doch dit is op andere wijze ook mogelijk en wel door het plaatsen van een witte schijf op 41 en een zwarte op 26. Ais eerste zet spe len wij dan 37—31, zwart 26 x 46; de dam moet nu van 46 naar 24 omgewerkt; om dit mogelijk te doen zijn nemen we schijf 40 van 't bord, daar zwart anders willekeurig 2 schijven slaan kan. Plaatsen wij nu een schijf op 47 dan zou de witte schijf op 32 weg moeten om na 47—41 de dam naar 24 te doen slaan, doch ook dit loopt te veel in 't oog en is te eenvoudig. De zwarte schijf op 21 kan hiervoor dienst doen want we laten schijf 32 slaen door 21wit moet nu met schijf 28 terug slaan en daar we 6chijf 40 hebben weggenomen ontstaat er I een fraaie meerslag. Daar alle schijven, die geen dienst doen overbodig zijn nemen we de zwarte schijf 16 ook van 't bord. Om het aantal gelijk te doen zijn, plaat sen wij nog een schijf op 3 en krijgen dan den volgenden stand Zwart schijven op: 1,8, 10, 12, 13, 14, 17, 19. 21, 25 en 26. Wit schijven op: 23, 28, 29, 30, 32, 33, 37. 39, 41, 43 en 44 We gaan nu aan het oplossen maar o wee..., nu gaat de oplossing niet op daar wit niet wint. Wie van onze lezers ziet kans het zoo te construeeren dat de oplossing goed is? d.w.z. wit speelt en wint. Goede oplossing probleem Guidelli en Mari van den heer v. d. Linden. De oplossing van het probleem van Densmore zal ik de volgende maal geven. Een lhema, dat in de laatste jaren nog al eens bewerkt is, wordt door het volgende probleem geïllustreerd. Het betreft hier het onlpennen van een zwart stuk bij den matzet, dat zwart den zet te voren zelf on schadelijk gemaakt heeft C. F. ANDERSON. 1ste prijs British Problem Soc. 1919. a Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kf3, Dei, Ta7 en g6, La4 en c5, Fd5 en e8, pi b6 en h5. Zwart: Kf7, Tf8, Lb7 en b8. plc7 en di Uit de Geschiedenis van een Opening. I. In de vacantiedagen Interesseert men zich allicht wat meer voor de theorie van het schaakspel. Ik wil dus een kort histo. risch overzicht ggven van de z.g.n. Tar- rasch variant van het damegambiet De opening stamt uit de jaren 1887 en 1889, maar werd eerst in 1903 op tournooien ge speeld. Zoolang men geen beter antwoord kende dan 4 e3. vierde Tarrasch groot» triomlen met zijn opening hetgeen mis schien wel wat tot zijn verwaandheid heeft bijgedragen. In deze partij zien we hem op zijn hoogtepunt. Dr. Oppenheim Dr. Tarrasch 1. di d5 2. c4 e6 3. Pc3 c5 Dit is de Tarrasch zet. 4. e3 Pf6 5. Pf3 Pc6 Dit noemt Tarrasch de normaalstelling van het damegambiet. 6. Ld3 a6 7. cd5ed5 8. 0—0 Lgi 9. Tel c 4 Wit dreigde door e4 tot aanval op de e lijn over te gaan. 10. Le2 Ld6 Na Le7 kon Pe5 geschieden. 11. b3 b5 Nu had wit tol ei kunnen overgaan. Mogelijk was dan: dei:. Lei;, LI3;, DI3;, Pdi Tei:f, Le7, Df4, Pc6. 12. bei: bei: 13. Da4 Ld7 Speelde wit nu ei/dan kon dei-, Lc4:, LH. Dai echter wordt door Ld7 weerlegd. 14. Ddl 0-0 15. Pd2 Da5 Na Lb2 volgt nu Tb8. 16. Pbl Lf5 17. Ld2 Dc7 18. g3 Pb4 19. Pa3 Pd3 20. Ld3: Ld3: 21. Pc2 Dd7 22. Tacl Dh3 Dreigt Pg4. 23. Df3 Tb6 Dreigt Tb2. 24 Pd5: Pdó: 25. Dd3: Tb2 26. Dd6: Le4 27. f3 Lf3: 28. Te2 Le2: Dreigt Tc2: en Dfl:f. 29. Lb4 Tc8 80. Dfi Ld3 Opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. LANDENWEDSTRIJD TE LONDEN. De uitslag van de zesde is: Euwe remise met Réti, Weenink met Gilg. De overige partijen der Nederlandera zijn afgebroken. De uitslag van de zevende ronde is: In deze ronde sloeg Paula Te Kolslé, Weenink maakte remise met Acuna, Riva- roca onderbroken met Kroone, Euwe maakte remise met Grou. RECLAME. Ter opfrUtching van het bloed drinke men eenige dagen achtereen 'a ochtends vroeg een glas natuurlijk „Franz-Josef"- bitterwater. Het door vele ganeesheeren voorgeschreven „Franz-Joaef'-water regelt den darm, verslerkt de maag, verbetert het bloed, kalmeert de zenuwen en geeft dus een schoon lijf en heider hoofd. 6074 3—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11